Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Spotkanie w „Domku Pastora” ws. najmu pomieszczeń na siedzibę organizacji pozarządowej

Zapraszamy serdecznie organizacje pozarządowe, które zainteresowane są umiejscowieniem swojej siedziby w „Domku Pastora” na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 26 listopada 2015r. o godz. 15.30 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” przy ul. Krzywe Koło 1.
więcej

Inkubator Ludzi Biznesu zaprasza na StartUp Konowledge

foto
Drodzy przyjaciele i fani naszego inkubatora. Już 1 grudnia zapraszamy was wszystkich na wydarzenie StartUp Knowledge. Tym razem na szkoleniu poznacie jasną stronę księgowości w Twojej nowej firmie - powinieneś przyjść, a uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania podatkowe. Szkolenie odbędzie się w sali 12 o godz. 10:00 budynku PWSIiP w Łomży. Jeśli szukacie inspiracji i chcecie pozyskać dodatkową wiedzę, to nie może Was zabraknąć w tym dniu! Wszystko w luźnej, inspirującej, startupowej atmosferze.
więcej

ABC zdrowego seniora – zmiany!!!

foto
W najbliższą środę, 18 listopada zapraszamy do Bistro Basen na kolejne spotkanie z cyklu”ABC zdrowego seniora”. Tematem będzie: „Spadek elastyczności skóry - jak zadbać o zdrowie i urodę”. Dowiemy się, jakie procesy zachodzą w organizmie ludzkim z upływem wieku i jak wpływają na skórę. Poznamy sposoby radzenia sobie z utrzymaniem skóry w lepszej kondycji. Temat, który był planowany na 18 listopada przesuwamy na 2 grudnia.
więcej


Warsztaty dla dorosłych: "Środy na ludowo" oraz "Folkowe przedpołudnia"

foto
Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego oraz Galeria 6/9 zapraszają na cykl warsztatów rękodzieła artystycznego dla dorosłych oraz młodzieży pod hasłem "Środy na ludowo" oraz "Folkowe przedpołudnia" w ramach „Mobilnej wioski tematycznej”.
więcej

Łomżyńskie Forum Organizacji Pozarządowych - zaproszenie

Federacja dla Łomży zaprasza na Łomżyńskie Forum Organizacji Pozarządowych w czwartek 26 listopada 2015 r. o godz. 16.00 do Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1. Pierwsza część Forum będzie poświęcona skutecznym praktykom w działalności Federacji. Zamierzamy odpowiedzieć na pytania: czy wspólne definiowanie problemów i celów oraz łączenie organizacji do ich realizacji pozwala być skuteczniejszym, czy zintegrowany sektor pozarządowy jest bardziej wiarygodnym partnerem dla administracji i biznesu i czy może zaproponować znacznie bogatszą ofertę niż pojedyncza organizacja, czy Federacja powinna reprezentować interesy trzeciego sektora czy tylko swoich członków, jak wzmacniać członków Federacji?
więcej


Po spotkaniu konsultacyjnym projektu Rocznego Program Współpracy

foto
Dr Agnieszka Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Łomży spotkała się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które odpowiedziały na zaproszenie Miasta i przybyły na spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2016 rok. W sali konferencyjnej "Domku Pastora" zgromadzili się przedstawiciele: Federacji dla Łomży, Fundacji "Czas lokalny", Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego, Związku Sybiraków, PTTK, oddziału rejonowego PCK oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
więcej

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne - Roczny Program Współpracy z NGO

Zapraszamy Państwa na spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2016 rok, które odbędzie się w czwartek 5 listopada o godz. 15.00 w „Domku Pastora”, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Środki z PFRON na zadania z zakresu sportu, kultury i turystyki

Do 30 listopada organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz osób niepełnosprawnych mogą składać wnioski o dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych. Środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznawane zostaną na zadania, które organizacje planują w 2016 roku. Dokumenty przyjmuje Biuro Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Dworna 23B).
więcej

Tworzymy Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej - czekamy na pomysły!

foto
- Chcemy wypełnić pomieszczenia "Domku Pastora" Państwa działaniami, aby stał się on miejscem animacji kulturalnej i turystycznej naszego miasta – mówiła Zastępca Prezydenta dr Agnieszka Muzyk do zgromadzonych w Domku gości. W piątkowe popołudnie (23 października) w salce konferencyjnej spotkali się przedstawiciele organizacji pozarządowych, łomżyńskiego środowiska kulturalnego, grup nieformalnych, a także artyści, twórcy i dziennikarze, których aktywność wpisuje się w projekt „Domku Pastora”. Spotkanie przygotował Prezydent Miasta, by poznać potrzeby i pomysły mieszkańców dotyczące wykorzystanie nowo wyremontowanych pomieszczeń.
więcej

Konsultacje Rocznego Programu Współpracy Miasta z NGO na 2016 rok

Od 26 października do 8 listopada potrwają konsultacje projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2016 rok. Konsultować można internetowo: poprzez zamieszczanie komentarzy pod artykułem, pisemnie: nadsyłając wnioski do Centrum Współdziałania Społecznego, ul. Farna 1, tel. 86 216 24 63. Uwagi do Rocznego Programu będzie można wnieść także podczas spotkania konsultacyjnego, na które przedstawicieli "trzeciego sektora" zapraszamy w czwartek 5 listopada.
więcej

Ruszają konsultacje Rocznego Programu Współpracy z NGO

Od poniedziałku 26 października do niedzieli 8 listopada 2015 r. będzie można wnieść uwagi do projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2016 rok. Projekt dokumentu będzie można konsultować pisemnie (składając wnioski do Centrum Współdziałania Społecznego, ul. Farna 1), za pomocą strony internetowej (w postaci publikacji komentarzy pod projektem Programu) oraz podczas spotkania konsultacyjnego w ratuszu.
więcej

„JA i TY” w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze

foto
W ramach pofestiwalowych projekcji filmowych JA i TY Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych, zaprezentowało filmy dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze. W chłodny, poranek 14 października zawitaliśmy w przyjaznych progach placówki penitencjarnej, aby pokazać filmy dokumentalne, które były prezentowane podczas wrześniowego EFFiSW Łomża JA i TY. „Nasza klątwa”, „Życie tam”, „Maria” to niektóre z filmów, jakie mieli okazję obejrzeć pensjonariusze oddziału półotwartego. Skupienie, uwaga i zainteresowanie, z jakim widownia obserwowała poszczególne obrazy oraz krótka (ze względu na ograniczenia czasowe) acz żywiołowa dyskusja po zakończonej projekcji, skłoniła organizatorów (Zakład Karny oraz stowarzyszenie) do powzięcia decyzji o kolejnej projekcji oraz nawiązanie długofalowej współpracy.
więcej

Spotkania osób z niepełnosprawnością i organizacji pozarządowych

Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawością powołana przez Prezydenta Miasta Łomży zaprasza na otwarte spotkania z osobami niepełnosprawnymi a także z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością. Najbliższe spotkanie odbędzie się już w poniedziałek, kolejne w środę. Poniżej publikujemy szczegóły dotyczące terminów spotkań:
więcej

Konsultacje dotyczące wdrażania Konwencji ONZ dot. osób niepełnosprawnych w Polsce

Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku przy Fundacji Aktywizacja zwraca się z uprzejmą prośbą o udział w konsultacjach społecznych w ramach projektu pt. „Od Konwencji ONZ do Społecznej Inwencji”. Konsultacje mają na celu wzmocnienie wdrażania Konwencji ONZ na rzecz osób niepełnosprawnych w Polsce, przede wszystkim w obszarach dostępności edukacji włączającej oraz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością. Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, osób z niepełnosprawnościami oraz organizacji pozarządowych w celu wymiany doświadczeń i zgłoszenia postulatów wprowadzenia zmian do prowadzonej polityki na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością w regionie lub w województwie.
więcej

Trzeba zobaczyć "Wygrać z przeznaczeniem" w TVP

foto
Na antenach TVP Polonia i TVP Historia można oglądać dzieło łomżyńskiego filmowca Marka Lechowicza. Przejmujący obraz ukazuje historię życia 733. polskich dzieci, które po deportacji na daleką północ ZSRR i Syberię znalazły swój dom w Pahiatua. Poniżej publikujemy planowane emisje filmu.
więcej

Zaproszenie dla NGO: popracujmy nad współpracą finansową Miasta z organizacjami pozarządowymi

Zapraszamy Państwa serdecznie na ostatnie robocze spotkanie poświęcone wypracowaniu projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2016 rok. Spotkanie odbędzie się w środę 14 października o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Już ruszyła Mobilna Wioska Tematyczna – „Kurpiowskie rozmaitości”

foto
Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego oraz Galeria 6/9 są organizatorami cyklu warsztatów i imprez plenerowych prowadzonych przez twórców ludowych i instruktorów pod nazwą „Mobilna Wioska tematyczna – Kurpiowskie rozmaitości”. W ofercie posiadamy warsztaty pszczelarskie, technik papierowego zdobnictwa, plecionkarskie, garncarskie, rzeźbiarskie, kulinarne, gwary kurpiowskiej, koronczarskie, „życie Kurpi” w oparciu o dawne przedmioty codziennego użytku. Istnieje możliwość organizacji warsztatów w dowolnym miejscu i terminie oraz realizacji projektów w ramach edukacji regionalnej.
więcej

Bezpłatne warsztaty w ramach edukacji ekologicznej

Szkoła Animatorów Edukacji Ekologicznej - Natura 2000  jest to bezpłatny cykl trzech spotkań, które odbędą się w następujących terminach: 24-25.10.2015r. - Nowe funkcje przestrzeni wiejskiej usytuowanej na obszarze Natura 2000, 06-08.11.2015r. - Praktyczne warsztaty przyrodnicze: ornitologiczne, botaniczne, ogólnoprzyrodnicze, 14-15.11.2015r. - Metodyka prowadzenia zajęć w warunkach gospodarstwa wiejskiego, narzędzia edukacji ekologicznej
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED