Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Zaproszenie na spotkanie z lekarzami medycyny pracy

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział w Łomży zaprasza na spotkanie z lekarzami medycyny pracy. Tematem spotkania będzie sporządzanie skierowań na badania profilaktyczne pracowników. Odbędzie się ono 11 lutego o godz. 17.00 w sali Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego przy ul. Krzywe Koło 9. Wstęp wolny.
więcej

Prośba o pomoc rodzinie z gm. Mońki

Stowarzyszenie Pomocy Społecznej "Wspierajmy się" prowadzi zbiórkę publiczną na rzecz pomocy rodzinie z miejscowości Kolonia Ołdaki w gm. Mońki. W nocy z 27 na 28 grudnia 2015r. w wyniku pożaru dziesięcioosobowa rodzina straciła dom i cały dobytek. Tylko czujność najstarszego z siedmiorga rodzeństwa, 18-letniego Karola, pozwoliła uniknąć większej tragedii. Władze samorządowe Moniek umieściły tymczasowo członków rodziny w mieszkaniu zastępczym. Zaapelowały do mieszkańców regionu o wsparcie finansowe i rzeczowe, dzięki któremu rodzina będzie mogła odbudować swój dom.
więcej

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych po konsultacjach

Do 13 stycznia można było zgłaszać uwagi do Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Łomża na lata 2016-2021. W ramach konsultacji społecznych projektu Strategii uwagi zgłosiły m.in.: Społeczna Rada  ds. Osób z Niepełnosprawnością oraz Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów.
więcej

CARPE DIEM ZA KRATAMI......

foto
..... tego nie spodziewali by się najstarsi klubowicze, a jednak. W mroźny, styczniowy ranek, dwunastoosobowa ekipa Klubu Carpe Diem została przewieziona transportem Służb Więziennych do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Wszystko to działo się w ramach współpracy stowarzyszenia „JA i TY” (pod którego patronatem działa Klub Carpe Diem) oraz placówki penitencjarnej w Czerwonym Borze. Program świąteczny przygotowany przez aktorów i wokalistów carpediem’owych został zaprezentowany więźniom z zakładu zamkniętego, czyli o zaostrzonym rygorze.
więcej

Konsultacje społeczne Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

Do 13 stycznia można zgłaszać uwagi do Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Łomża na lata 1016-2021. Prezydent Łomży podpisał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu.
więcej

„Tacy sami” w Białymstoku

foto
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Tacy sami”. Ekspozycja składa się z 10 zdjęć powstałych podczas ośmiu stylizowanych sesji zdjęciowych, które przedstawiają członków Klubu Carpe Diem i „Ja i Ty” Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Naznaczonych z Łomży, wcielających się w postacie ze znanych filmów. Autorem prezentowanych w Białymstoku zdjęć jest znany łomżyński fotografik, właściciel Galerii Kreatywnej – pan Iwo Świątkowski.
więcej

Opłatek organizacji pozarządowych

foto
W poniedziałkowe popołudnie (21 grudnia) w „Domku Pastora” spotkali się przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji oraz członkowie rad społecznych. Na wigilię zaprosił działaczy społecznych Prezydent Miasta Łomży. W jego imieniu witała gości i składała im świąteczne życzenia dr Agnieszka Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Łomży.
więcej

Stowarzyszenie Pracowników Słuzby BHP ma swój oddział w Łomży

foto
26 listopada odbyło się pierwsze spotkanie członków łomżyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Tematem zebrania były „Działania na rzecz bezpieczeństwa pracy w zakładzie”. W zebraniu uczestniczyli przedsiębiorcy, instytucje oraz pracownicy (nie tylko służby BHP) z terenu m.in. Łomży, Ostrołęki, Kolna, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
więcej

"Malowane słońcem" - wystawa Zbigniewa Brzezińskiego w Zakładzie Karnym

foto
W słoneczne, grudniowe wczesne popołudnie, w przychylnych progach Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, zjawili się reprezentanci stowarzyszenia "JA i TY", w składzie: p. Katarzyna Kuklińska, p. Zbigniew Brzeziński i p. Iwo Świątkowski. Była to już druga wizyta stowarzyszenia w tej placówce i powtórnie spotkała się z serdecznym przyjęciem. Tym razem, na zaproszenie przedstawicieli Zakładu Karnego, stowarzyszenie zjawiło się tam z wystawą fotograficzną pt. "Malowane słońcem", której autorem jest p. Zbigniew Brzeziński.
więcej

III Podlaskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego

O współpracy III sektora z samorządem terytorialnym rozmawiali uczestnicy III Podlaskiego Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego, jaki odbył się w środę 2 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. – W zależności od samorządu jest to budowanie relacji głównie ludzkich i opieranie na tym współpracy. – mówił w czasie spotkania Maciej Żywno, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. – Cieszę się, że docierają sygnały o coraz lepszej jakości tej współpracy.
więcej

Nowy Zarząd Federacji dla Łomży – zaproszenie dla ngo na robocze spotkanie

Zarząd Federacji dla Łomży zaprasza na spotkanie robocze członków Federacji oraz organizacji zainteresowanych wspólnym działaniem na rzecz mieszkańców Łomży i okolic. W programie: planowane inicjatywy, oczekiwania organizacji pozarządowych w zakresie szkoleń, wspólne projekty i wnioski o dofinansowanie. Termin: poniedziałek, 7 grudnia, godz. 16.30 - Domek Pastora. Zapraszamy!
więcej

Łomżyńskie Forum Organizacji Pozarządowych

foto
26 listopada 2015 roku z inicjatywy nowego Zarządu Federacji dla Łomży w Domku Pastora odbyło się Forum Organizacji Pozarządowych. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać o tym, dlaczego warto być w federacji i poznać korzyści, jakie przynosi wspólne działanie na przykładzie Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok. Zdobywali też wiedzę o źródłach finansowania organizacji pozarządowych. Na zaproszenie Federacji dla Łomży odpowiedziało 16 organizacji pozarządowych Miasta Łomża oraz powiatu łomżyńskiego.
więcej

Roczny Program Współpracy na 2016 rok uchwalony

Radni Rady Miejskiej Łomży przyjęli Roczny Program Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2016 rok w kształcie zaproponowanym przez Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Wcześniej projekt był szeroko konsultowany w środowisku organizacji pozarządowych, które współtworzyły dokument. Roczny Program na 2016 rok wypracowała grupa robocza, składająca się z przedstawicieli "trzeciego sektora", członków Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i urzędników. Moderatorem procesu była zespół Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab.
więcej

Zapraszamy na ciekawe warsztaty muzyczne

foto
Serdecznie zapraszamy miłośników tradycji na spotkanie z wyjątkowym instrumentem i jego historią. Warsztaty muzyczne "Lira korbowa instrument zapomniany" odbędą się w sobotę 28 listopada 2015 w godz: 10.00-13.00 w Domku Pastora w Łomży. Wstęp wolny. Warsztaty realizuje Pan ANDRZEJ STAŚKIEWICZ - twórca ludowy, zajmujący się rzeźbą w drewnie, lutnictwem, budową i rekonstrukcją historycznych instrumentów muzycznych. Za swoją działalność wielokrotnie wyróżniany m.in. "Zasłużony dla Kultury Polskiej" (2009).
więcej

Spotkanie w „Domku Pastora” ws. najmu pomieszczeń na siedzibę organizacji pozarządowej

Zapraszamy serdecznie organizacje pozarządowe, które zainteresowane są umiejscowieniem swojej siedziby w „Domku Pastora” na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 26 listopada 2015r. o godz. 15.30 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” przy ul. Krzywe Koło 1.
więcej

Inkubator Ludzi Biznesu zaprasza na StartUp Konowledge

foto
Drodzy przyjaciele i fani naszego inkubatora. Już 1 grudnia zapraszamy was wszystkich na wydarzenie StartUp Knowledge. Tym razem na szkoleniu poznacie jasną stronę księgowości w Twojej nowej firmie - powinieneś przyjść, a uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania podatkowe. Szkolenie odbędzie się w sali 12 o godz. 10:00 budynku PWSIiP w Łomży. Jeśli szukacie inspiracji i chcecie pozyskać dodatkową wiedzę, to nie może Was zabraknąć w tym dniu! Wszystko w luźnej, inspirującej, startupowej atmosferze.
więcej

ABC zdrowego seniora – zmiany!!!

foto
W najbliższą środę, 18 listopada zapraszamy do Bistro Basen na kolejne spotkanie z cyklu”ABC zdrowego seniora”. Tematem będzie: „Spadek elastyczności skóry - jak zadbać o zdrowie i urodę”. Dowiemy się, jakie procesy zachodzą w organizmie ludzkim z upływem wieku i jak wpływają na skórę. Poznamy sposoby radzenia sobie z utrzymaniem skóry w lepszej kondycji. Temat, który był planowany na 18 listopada przesuwamy na 2 grudnia.
więcej


Warsztaty dla dorosłych: "Środy na ludowo" oraz "Folkowe przedpołudnia"

foto
Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego oraz Galeria 6/9 zapraszają na cykl warsztatów rękodzieła artystycznego dla dorosłych oraz młodzieży pod hasłem "Środy na ludowo" oraz "Folkowe przedpołudnia" w ramach „Mobilnej wioski tematycznej”.
więcej

Łomżyńskie Forum Organizacji Pozarządowych - zaproszenie

Federacja dla Łomży zaprasza na Łomżyńskie Forum Organizacji Pozarządowych w czwartek 26 listopada 2015 r. o godz. 16.00 do Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1. Pierwsza część Forum będzie poświęcona skutecznym praktykom w działalności Federacji. Zamierzamy odpowiedzieć na pytania: czy wspólne definiowanie problemów i celów oraz łączenie organizacji do ich realizacji pozwala być skuteczniejszym, czy zintegrowany sektor pozarządowy jest bardziej wiarygodnym partnerem dla administracji i biznesu i czy może zaproponować znacznie bogatszą ofertę niż pojedyncza organizacja, czy Federacja powinna reprezentować interesy trzeciego sektora czy tylko swoich członków, jak wzmacniać członków Federacji?
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED