Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem

foto
Na zaproszenie Mobilnej Wioski Tematycznej Kurpiowskie Rozmaitości 29 lutego 2016 r. zawitał do Łomży wyjątkowy muzyk Pan Adam Strug – śpiewak, instrumentalista, poeta, kompozytor, znawca folkloru, pomysłodawca i lider zespołu śpiewaczego Monodia Polska.
więcej

Zaproszenie na Forum Praktyków Konsultacji w Białymstoku

foto
Trzecie Forum Praktyków Konsultacji to spotkanie osób mających doświadczenie uczestnictwa lub organizowania konsultacji społecznych. Fundacja SocLab zaprasza przede wszystkim przedstawicieli organizacji pozarządowych i inicjatyw obywatelskich, a także urzędników zajmujących się konsultacjami społecznymi oraz osoby zainteresowane tematem wysokich standardów konsultacji społecznych. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń odnośnie: – zasad konsultacji, – pracy nad ich uregulowaniem, – roli organizacji pozarządowych w konsultacjach, – korzyści z uczestnictwa w konsultacjach.
więcej

Biznes w kobiecych rękach

foto
Już 8 marca z okazji Dnia Kobiet Inkubator Ludzi Biznesu zaprasza wszystkie przedsiębiorcze panie na bezpłatne spotkanie informacyjne, na którym uczestniczki spróbują odpowiedzieć na pytania: jak połączyć swoją pasję z biznesem i jak poradzić sobie na aktualnym rynku pracy?
więcej

Ostatki w ZSS w Łomży

foto
Ostatni dzień karnawału uroczyście obchodzili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. Z okazji tak wyjątkowego dnia zaprezentowano dzieciom i młodzieży program muzyczny przygotowany przez zaproszonych gości, którymi byli Klub Carpe Diem, działający przy stowarzyszeniu „JA i TY” i Kapelę Kurpiowską. Trwający dwie godziny program muzyczny ściśle związany z tematyką kultury kurpiowskiej, wprowadził wszystkich uczestników zabawy w radosny nastrój. Imprezę prowadziła wraz z przyjaciółmi Pani Katarzyna Kuklińska, która włączyła wszystkich bardzo szybko do aktywnego uczestnictwa we wspólnym muzykowaniu. Ponadto uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą, odpowiadając na proste pytania dotyczące naszego pięknego regionu. Oczywiście prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodkimi smakołykami.
więcej

ZAKOCHANI W STYLU RETRO

foto
Choć dzień św. Walentego przypada 14 lutego, to nieliczni wybrańcy mogli świętować tę miłą datę wraz ze swoimi połówkami już w piątkowy wieczór 12 lutego, podczas spektaklu muzycznego „Zakochani w stylu retro”. Spotkanie odbyło się w Restauracji RETRO przy ul. Nowogrodzkiej 157. Klub CARPE DIEM przypomniał przedstawienie, które miało swą prapremierę jesienią ubiegłego roku i było zwieńczeniem warsztatów wokalnych przeprowadzonych wówczas przez p. Annę i Pawła Podeszwików. Obecnie zaprezentowany został nieco zmodyfikowany program i repertuar, lecz nadal motywem przewodnim były piosenki filmowe polskiego kina okresu międzywojennego oraz urok i czar tamtej epoki.
więcej

Zaproszenie na spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem

foto
29 lutego o godzinie 18.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" odbędzie się spotkanie śpiewacze poświęcone muzyce tradycyjnej okolic Łomży, które poprowadzi Adam Strug. Zapraszają: Galeria 6/9 Agnieszka Zielewicz, Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego, Stowarzyszenie Pegaz i Adam Strug - śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych, pomysłodawca zespołu śpiewaczego monodia.pl, praktykującego polskie pieśni przekazywane w tradycji ustnej.
więcej

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych jako Operator FIO - Podlaskie ogłasza nabór do Konkursu 1/2016 na przyznanie wsparcia na realizację projektów w ramach „Podlaskiego Pozarządowego Fundusz Mikrodotacji” dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa podlaskiego. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Termin naboru od 15.02.2016 r. do 08.03.2016 r.
więcej

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi w Domku Pastora

O priorytetach współpracy organizacji pozarządowych z samorządem w 2016 roku dyskutowaliśmy 16 lutego w Domku Pastora. Gościem spotkania była posłanka, Bernadeta Krynicka – wiceprzewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. wolontariatu i organizacji pozarządowych. Pani poseł zaprosiła przedstawicieli ngo z Łomży do udziału w posiedzeniach zespołu. - Mamy wpływ na kształt ustawodawstwa w Polsce, możemy wiele zmienić – zachęcała do aktywności Bernadeta Krynicka. Informację o terminie posiedzenia zespołu przekażemy organizacjom za pośrednictwem Centrum Współdziałania Społecznego w Łomży.
więcej

Daj z siebie... 1%

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zachęca, by składając w Urzędzie Skarbowym zeznanie podatkowe za 2015 rok, wesprzeć organizacje pożytku publicznego, działające również w naszym mieście. Aby przekazać 1% swojego podatku wybranej organizacji, wystarczy w odpowiedniej rubryce rocznego zeznania podatkowego wpisać jej nazwę, numer KRS oraz kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz danej organizacji (nie może ona przekroczyć 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego). Poniżej prezentujemy pełen wykaz łomżyńskich organizacji pozarządowych posiadających status OPP, na które możemy przekazać 1% naszego podatku (dane Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej).
więcej

Artystyczne ferie z Mobilną Wioską Tematyczną

foto
W pierwszym tygodniu ferii zimowych Mobilna Wioska Tematyczna „Kurpiowskie rozmaitości zorganizowała „Artystyczne ferie z Mobilną Wioską Tematyczną w Domku Pastora”. Zajęcia podzielone były na 2 grupy wiekowe, a zajęcia dostosowane były do wieku i możliwości uczestników. Uczestników może nie było zbyt dużo, ale za to byli bardzo kreatywni i ambitni. 
więcej

Zaproszenie na spotkanie z lekarzami medycyny pracy

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział w Łomży zaprasza na spotkanie z lekarzami medycyny pracy. Tematem spotkania będzie sporządzanie skierowań na badania profilaktyczne pracowników. Odbędzie się ono 11 lutego o godz. 17.00 w sali Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego przy ul. Krzywe Koło 9. Wstęp wolny.
więcej

Prośba o pomoc rodzinie z gm. Mońki

Stowarzyszenie Pomocy Społecznej "Wspierajmy się" prowadzi zbiórkę publiczną na rzecz pomocy rodzinie z miejscowości Kolonia Ołdaki w gm. Mońki. W nocy z 27 na 28 grudnia 2015r. w wyniku pożaru dziesięcioosobowa rodzina straciła dom i cały dobytek. Tylko czujność najstarszego z siedmiorga rodzeństwa, 18-letniego Karola, pozwoliła uniknąć większej tragedii. Władze samorządowe Moniek umieściły tymczasowo członków rodziny w mieszkaniu zastępczym. Zaapelowały do mieszkańców regionu o wsparcie finansowe i rzeczowe, dzięki któremu rodzina będzie mogła odbudować swój dom.
więcej

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych po konsultacjach

Do 13 stycznia można było zgłaszać uwagi do Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Łomża na lata 2016-2021. W ramach konsultacji społecznych projektu Strategii uwagi zgłosiły m.in.: Społeczna Rada  ds. Osób z Niepełnosprawnością oraz Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów.
więcej

CARPE DIEM ZA KRATAMI......

foto
..... tego nie spodziewali by się najstarsi klubowicze, a jednak. W mroźny, styczniowy ranek, dwunastoosobowa ekipa Klubu Carpe Diem została przewieziona transportem Służb Więziennych do Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Wszystko to działo się w ramach współpracy stowarzyszenia „JA i TY” (pod którego patronatem działa Klub Carpe Diem) oraz placówki penitencjarnej w Czerwonym Borze. Program świąteczny przygotowany przez aktorów i wokalistów carpediem’owych został zaprezentowany więźniom z zakładu zamkniętego, czyli o zaostrzonym rygorze.
więcej

Konsultacje społeczne Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

Do 13 stycznia można zgłaszać uwagi do Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Łomża na lata 1016-2021. Prezydent Łomży podpisał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu.
więcej

„Tacy sami” w Białymstoku

foto
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Tacy sami”. Ekspozycja składa się z 10 zdjęć powstałych podczas ośmiu stylizowanych sesji zdjęciowych, które przedstawiają członków Klubu Carpe Diem i „Ja i Ty” Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Naznaczonych z Łomży, wcielających się w postacie ze znanych filmów. Autorem prezentowanych w Białymstoku zdjęć jest znany łomżyński fotografik, właściciel Galerii Kreatywnej – pan Iwo Świątkowski.
więcej

Opłatek organizacji pozarządowych

foto
W poniedziałkowe popołudnie (21 grudnia) w „Domku Pastora” spotkali się przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji oraz członkowie rad społecznych. Na wigilię zaprosił działaczy społecznych Prezydent Miasta Łomży. W jego imieniu witała gości i składała im świąteczne życzenia dr Agnieszka Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Łomży.
więcej

Stowarzyszenie Pracowników Słuzby BHP ma swój oddział w Łomży

foto
26 listopada odbyło się pierwsze spotkanie członków łomżyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Tematem zebrania były „Działania na rzecz bezpieczeństwa pracy w zakładzie”. W zebraniu uczestniczyli przedsiębiorcy, instytucje oraz pracownicy (nie tylko służby BHP) z terenu m.in. Łomży, Ostrołęki, Kolna, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
więcej

"Malowane słońcem" - wystawa Zbigniewa Brzezińskiego w Zakładzie Karnym

foto
W słoneczne, grudniowe wczesne popołudnie, w przychylnych progach Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, zjawili się reprezentanci stowarzyszenia "JA i TY", w składzie: p. Katarzyna Kuklińska, p. Zbigniew Brzeziński i p. Iwo Świątkowski. Była to już druga wizyta stowarzyszenia w tej placówce i powtórnie spotkała się z serdecznym przyjęciem. Tym razem, na zaproszenie przedstawicieli Zakładu Karnego, stowarzyszenie zjawiło się tam z wystawą fotograficzną pt. "Malowane słońcem", której autorem jest p. Zbigniew Brzeziński.
więcej

III Podlaskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego

O współpracy III sektora z samorządem terytorialnym rozmawiali uczestnicy III Podlaskiego Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego, jaki odbył się w środę 2 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. – W zależności od samorządu jest to budowanie relacji głównie ludzkich i opieranie na tym współpracy. – mówił w czasie spotkania Maciej Żywno, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. – Cieszę się, że docierają sygnały o coraz lepszej jakości tej współpracy.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED