Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Warsztaty z animacji partycypacji społecznej

Stowarzyszenie Progres, Stowarzyszenie My Dla Innych oraz Stowarzyszenie Poleskie we Włodawie serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach „Animacja Partycypacji Społecznej" realizowanych w ramach projektu „AKADEMIA PARTYCYPACJI SPOŁECZNEJ - PRZYSTANEK ANIMACJA", WSPÓŁFINANSOWANEGO PRZEZ SZWAJCARIĘ, W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ.
więcej

Nabór wniosków do programu MSWiA "Razem bezpieczniej"

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zachęca organizacje pozarządowe do wzięcia udziału realizacji programu „Razem Bezpieczniej”. Na 2012 rok w budżecie państwa dla województwa podlaskiego na projekty realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe zarezerwowano 2 mln 400 tys. zł. Do najważniejszych obszarów wymagających podjęcia działań w ramach programu jest: bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania, w szkole, środkach komunikacji publicznej, ruchu drogowym, działalności gospodarczej, przemoc w rodzinie, ochrona dziedzictwa narodowego.
więcej

Malujemy Łomżę?

Właśnie ruszył projekt „Let’s Color Fund”, którego ideą jest angażowanie wszystkich chętnych do dodawania koloru rzeczywistości. W ramach akcji każdy ma szansę zgłoszenia miejsca potrzebującego odmiany za pomocą koloru. Autorzy najlepszych projektów otrzymają farby, dzięki którym będą mogli ożywić wybrane przez siebie przestrzenie.
więcej

Wykaz organizacji pozarządowych

W Łomży funkcjonuje obecnie 131 organizacji pozarządowych. Ponad 80 spośród nich jest zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Kilkanaście ma status Organizacji Pożytku Publicznego.
więcej

Zapraszamy na seminarium "wyborcze" organizacji pozarządowych

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, w porozumieniu z Prezydentem Miasta Łomży, serdecznie zaprasza przedstawiciela Waszego Stowarzyszenia na seminarium promujące powstanie wojewódzkiej sieci organizacji pozarządowych, realizowane w ramach projektu „Podlaska sieć pozarządowa” (Program Operacyjny kapitał Ludzki, priorytet V Dobre Rządzenie, działanie 5.4 Rozwój potencjału trzeciego sektora.) W trakcie spotkania zostanie wyłoniona reprezentacja organizacji naszego miasta do w/w Sieci. Zaproszenie kierujemy tym razem tylko do organizacji zarejestrowanych w KRS.
więcej

Współpraca z organizacjami pozarządowymi

W Urzędzie Miejskim w Łomży zostało utworzone stanowisko Specjalisty ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.
więcej

Patronat Honorowy Prezydenta Łomży

Patronat Honorowy Prezydent Miasta Łomża
Organizacje pozarządowe i instytucje, które zamierzają zabiegać o patronat honorowy Prezydenta Łomży nad swoimi przedsięwzięciami proszone są o nadesłanie informacji w tej sprawie. Powinna ona zawierać nazwę inicjatywy, charakterystykę, miejsce i czas wydarzenia oraz sposoby jego promocji.
więcej

Zrealizowano przy wsparciu...

Organizatorzy imprez, wydarzeń kulturalnych oraz realizatorzy projektów, korzystający ze wsparcia finansowego Urzędu Miejskiego w Łomży są zobowiązani do umieszczenia na wszystkich materiałach oraz nośnikach informacyjnych i promocyjnych informacji „Zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Łomży".
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED