Łomża

Strona główna » Rewitalizacja
170119075833.gif

Wspólnie znajdziemy dobry przepis na rewitalizację

foto
We wtorkowe popołudnie (11.04.2017r.) pomimo niesprzyjajacej pogody udało nam się spotkać z licznym gronem mieszkanców osiedla 5 i 4. Cała grupa zebrala się na terenie mogiłek przy ul. Woziwodzkiej.
więcej

Rewitalizacja, happening, warsztaty i konkursy...

foto
W minioną sobotę (8 kwietnia 2017r) miał miejsce happening dotyczący opracowywanego Lokalnego Programu Rewitalizacji. Mieszkańcy miasta Łomża po raz kolejny mieli możliwość wypowiedzenia się na temat warunków i jakości życia w naszym mieście.
więcej

Pierwszy spacer badawczy z mieszkańcami Łomży

foto
Zapraszamy mieszkańców miasta Łomża na pierwszy spacer badawczy w ramach opracowywanego Lokalnego Programu Rewitalizacji.
więcej

Zapraszamy do udziału w HAPPENINGU na Starym Rynku

foto
Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę (8 kwietnia 2017 r.) do udziału w happeningu organizowanym w ramach „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Łomża”. Wspólna zabawa i konkursy odbywać się będą na Starym Rynku w godz. 10:00 – 14:00.
więcej

Przedstaw swój głos na rzecz rozwoju lokalnego

foto
Dnia 30 marca 2017 roku odbyły się dwa spotkania fokusowe (tj. wywiad/ dyskusja grupowa), dotyczące rewitalizacji Łomży. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele rad osiedli, a także mieszkańcy osiedli wyznaczonych do wsparcia w ramach zrównoważonego rozwoju. Każdy uczestnik spotkania uzyskał wpływ, a pośrednio i kontrolę nad kierunkiem i zakresem rozwoju własnego osiedla.
więcej

Rewitalizacja Łomży – wspólna sprawa

foto
Dnia 23 marca 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie z mieszkańcami naszego miasta w ramach projektu „Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Łomża”. Celem spotkania było między innymi przybliżenie tematu rewitalizacji oraz przedstawienie wyników audytu naszego miasta. Najważniejszym jednak zagadnieniem było zapoznanie się z problemami i potrzebami mieszkańców obszarów wymagających wsparcia.
więcej

Zapraszamy mieszkańców miasta Łomży na spotkanie w sprawie rewitalizacji

foto
Opracowywany obecnie „Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Łomży” jest wyzwaniem dążącym do ożywienia obszarów wymagających specjalnych interwencji, stworzenia warunków do ich zrównoważonego rozwoju. W efekcie podjętych działań mieszkańcom danego terenu powinno lepiej się żyć, mieszkać i pracować. Władze Miasta serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych poprawą jakości życia w naszym mieście na spotkanie dotyczące rewitalizacji Łomży.
więcej

Ankieterzy ruszają do mieszkańców Łomży

foto
W związku z prowadzonymi badaniami dla Urzędu Miejskiego w Łomży na rzecz „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Łomży” na lata 2017-2023 pragniemy poinformować, iż w dniach 20-27 marca 2017 roku ankieterzy będą przeprowadzali badania ankietowe z mieszkańcami naszego miasta.
więcej

Zachęcamy, zgłoś swój pomysł na rewitalizację w Łomży

foto
W ramach prac nad opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Łomża na lata 2017-2023 zachęcamy do zgłaszania Państwa pomysłów na działania wspierające obszary rewitalizacji.
więcej

Wyniki pierwszych prac nad programem rewitalizacji dla Łomży

foto
We wtorek 7 marca 2017r. wynik kompleksowego badania stanu miasta przedstawili eksperci z firmy ResPublic Sp. z o.o podczas spotkania z Zastępcami Prezydenta Łomży Agnieszką Muzyk oraz Andrzejem Garlickim.
więcej

Rewitalizacja – co to? po co? dla kogo?

foto
Termin „rewitalizacja” jest szeroko rozumiany. Często rewitalizacja mylona jest z remontem, modernizacją bądź twardymi inwestycjami infrastrukturalnymi. Tymczasem podstawą działań rewitalizacyjnych jest poprawa jakości życia mieszkańców obszarów, w których skumulowaniu ulegają: * negatywne oddziaływanie uwarunkowań historycznych, * uboga teraźniejszość, * brak perspektyw na przyszłość.
więcej

Łomża z umową na świadczenie usług na rzecz opracowania Programu Rewitalizacji

foto
Rozpoczynają się pierwsze działania, których efektem końcowym będzie opracowanie programu rewitalizacji Miasta Łomża. W środę 18 stycznia 2017 roku Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał umowę z Prezesem Zarządu Res Public Jackiem Dębczyńskim w sprawie świadczenia usług na rzecz opracowania „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Łomża”.
więcej

Warsztaty w zakresie rewitalizacji i efektywnego współdziałania i współpracy z mieszkańcami

foto
W czwartek 29 grudnia 2016 roku pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży uczestniczyli w warsztatach w zakresie rewitalizacji i efektywnego współdziałania i współpracy z mieszkańcami. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Łomża” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
więcej

Podpisanie umowy na opracowanie programu rewitalizacji Miasta Łomża

foto
URZĄD MIEJSKI W ŁOMŻY rozpoczął realizację projektu „Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Łomża” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
więcej

« · 1 · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED