Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Wspólne czytanie na starówce

foto
Akcja społeczna „Zaczytani” oraz wystawa tradycyjnych stoisk Jarmarku Rozmaitości wzbogaciły program miejskiego dnia Narodowego Czytania wybranych „Nowel polskich”. Na dzieci czekały na Starym Rynku liczne animacje związane z czytelnictwem pod nazwą „Zaczytane Przedszkole”. Lekturze m.in. „Katarynki” towarzyszyła oprawa muzyczna i zlokalizowany przy ulicy Długiej kiermasz książek.
więcej

Zapraszamy seniorów do wspólnego świętowania – „Seniorada 2019”

foto
12 września (czwartek) centrum Łomży należało będzie do starszych mieszkańców naszego miasta. O godz. 12.00 na Placu Starego Rynku ruszy „Seniorada 2019” – impreza z okazji obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora. Potrwa do ok. godz. 16.00. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Koncertowe zakończenie obchodów Święta Wojska Polskiego

foto
Dzień Święta Wojska Polskiego i jednocześnie 99. rocznica zwycięskiej dla Polski Bitwy Warszawskiej przebiegał pod znakiem uroczystości upamiętniających to niezwykłe wydarzenie z sierpnia 1920 roku. Wieczorem na Starym Rynku odbył się koncert, gdzie zabrzmiały pieśni patriotyczne, a na scenie łomżyńskiej Starówki wystąpił m.in. Maciej “Dziemian” Dziemiańczuk. Organizację koncertów patriotycznych w Łomży z okazji Święta Wojska Polskiego zapoczątkował 5 lat temu prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Zapraszamy na Jarmark Rozmaitości

foto
W ramach "Łomżyńskich Wakacji", w sobotę 10 sierpnia br. w godz. 10:00-16:00, na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Jarmark Rozmaitości. Tradycyjnie już swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli artyści, rzemieślnicy oraz kolekcjonerzy antyków i różnego rodzaju staroci. Nie zabraknie również producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego.
więcej

Trwa Cafe Kultura

foto
Osiem koncertowych dni, dwa spektakle teatralne dla dzieci, legendy scen jazzowych, rockowych i country - to tegoroczna Cafe Kultura na Starym Rynku, organizowana przez Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w ramach „Łomżyńskich Wakacji”. Kolejna odsłona imprezy zaczyna się już dziś (7.08), koncertem Całej Góry Barwinków!
więcej

Rowerowo i smacznie na starówce

widowisko akrobatyczne na rowerze w wykonaniu Piotra Bielaka
Mobilne miasteczko rowerowe stanęło w niedzielne popołudnie na łomżyńskim Starym Rynku. Tego dnia dzieci mogły poznać znaki drogowe i zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się jednośladem. Trochę starszą młodzież w tajniki akrobatyki rowerowej wprowadził Piotr Bielak. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty kulinarne dla najmłodszych.
więcej

Sport & food – mobilne miasteczko rowerowe z warsztatami kulinarnymi

foto
W niedzielę 4 sierpnia łomżyński Stary Rynek zamieni się w mobilne miasteczko rowerowe. W godzinach od 14:00 do 18:00 animatorzy w formie zabawy będą uświadamiali rodziców i dzieci w kwestiach bezpieczeństwa uczestników ruchu. Nie zabraknie także rowerowego widowiska akrobatycznego w wykonaniu Piotra Bielaka. Wydarzeniu będą towarzyszyły warsztaty kulinarne dla najmłodszych.
więcej

Startuje Cafe Kultura

foto
W piątek 2 sierpnia koncertem muzyki jazzowej oraz otwarciem wystawy fotograficznej startuje Cafe Kultura. Bezpłatne koncerty w ogródku przy Galerii pod Arkadami będą odbywały się również 3 i 4 sierpnia oraz od 7 do 11 sierpnia. W ich trakcie zostaną zaprezentowane różne gatunki muzyczne. Nowością będą niedzielne poranki teatralne, w ramach których o godz. 10:00 dwa teatry pokażą dzieciom swoje spektakle. Na przedsięwzięcie Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych pozyskał środki z programu grantowego „Kultura dostępna” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
więcej

Dobry humor na Starym Rynku

kabaret Jurki
Dwie grupy z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego zaprezentowały się łomżyńskiej publiczności podczas Wieczoru Kabaretowego. W niedzielę (28.07) na Starym Rynku wystąpiły kabarety Zachodni oraz Jurki. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Łomżyńskich Wakacji pod patronatem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

Zapraszamy na Wieczór Kabaretowy

foto
W niedzielę 28 lipca br. Starym Rynkiem w Łomży zawładnie ogromna dawka rozrywki i dobrego humoru. O godz. 18:30, w ramach Łomżyńskich Wakacji, rozpocznie się Wieczór Kabaretowy, w trakcie którego wystąpią kabarety Zachodni i Jurki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a dla wygody widzów rozstawione zostaną ławki i sto leżaków.
więcej

Imprezowo na starówce

Namiot cyrkowy cieszył się sporym zainteresowaniem najmłodszych
W niedzielę 7 lipca na Starym Rynku odbyła się jedna z pierwszych imprez z cyklu "Łomżyńskie wakacje". Na mieszkańców naszego miasta czekało mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.
więcej

W niedzielę "Imprezowa Łomża" na starówce

foto
W niedzielę 7 lipca w godzinach od 14:00 do 18:00 na mieszkańców naszego miasta będzie czekało mnóstwo niespodzianek i dobrej zabawy. Na Starym Rynku ustawione zostaną namioty: artystyczny, cyrkowy, ruchowy, metamorfoz, taneczny, z nowoczesnymi grami planszowymi oraz fitness. Wspólnie układać będziemy z klocków herb Łomży. Na scenie zobaczymy pokazy tańca i fitness. Te i wiele innych atrakcji przygotują dla nas tancerze Studia BK Step. Natomiast o godz. 17:00 wystąpi zespół Sigals, grający muzykę z gatunku funk'n'roll.
więcej

Atrakcje na „Łomżyńskie Wakacje” – scenariusz lata w mieście

prezydent Mariusz Chrzanowski i Krzysztof Zemło, dyrektor MDK-DŚT, fot. A. Sierbińska
Cykl wydarzeń dla małych i dużych miłośników dobrej zabawy przygotował prezydent Łomży na wakacje. Czekają nas: ciekawe kino w plenerze, rodzinne zabawy na świeżym powietrzu, koncerty znakomitych artystów i duża dawka dobrego humoru. Szczegóły projektu prezydent Mariusz Chrzanowski przedstawił na środowej konferencji prasowej wspólnie z Krzysztofem Zemło, dyrektorem Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży.
więcej

Średniowieczny klimat na Starym Rynku

Wytwarzanie tarczy średniowiecznych
Obozowisko rycerskie, czy pokazy średniowiecznego rzemiosła. Podczas Jarmarku Książęcego atrakcji nie brakowało zarówno dla młodszych i starszych.
więcej

Jarmark Rozmaitości

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na Jarmark Rozmaitości, który odbędzie się 8 czerwca 2019 r. w godz. 10:00-16:00 na łomżyńskim Starym Rynku. Wydarzeniu będą towarzyszyły warsztaty „Slime” (godz. 11:00-14:00) oraz rękodzielnicze z okazji światowego dnia dziergania w miejscach publicznych (godz. 10:00-14:00 – należy zabrać ze sobą szydełko i włóczkę).
więcej

Seniorzy przybyli na Nestoralia

foto
Od przedstawienia aktualnego składu Łomżyńskiej Rady Seniorów rozpoczęły się Nestoralia, czyli festyn rodzinny poświęcony najstarszym mieszkańcom naszego miasta. W programie imprezy znalazły się m.in. występ zespołu Maryna z Klubu Seniora i dyskoteka z zespołem Tabor. Dla Nestorów przygotowano również zajęcia ruchowe w postaci fitness i zumby. Wydarzenie wpisało się w Tydzień Kultury Studenckiej.
więcej

Dzień Dziecka z ekologią i studentami

foto
W poniedziałek 3 czerwca na Starym Rynku odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W jego trakcie najmłodsi mieszkańcy miasta mieli możliwość m.in. skorzystania z wielu animacji sportowo-rekreacyjnych oraz spróbowania darmowych lodów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wspólnie z Miastem Łomża oraz Zakładem Gospodarowania Odpadami sp. z o.o.
więcej

Zapraszamy na Ekologiczny Dzień Dziecka i Nestoralia

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz Nestoralia. Wydarzenia odbędą się w dniach 3 i 4 czerwca 2019 r. na Starym Rynku w ramach Tygodnia Kultury Studenckiej, organizowanego przez Samorząd Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
więcej

Motory, krew i Big Cyc

parada motocykli ulicami miasta to nieodłączny element Motoserca
Ponad 120 osób oddało krew podczas akcji Motoserce, która miała miejsce w sobotę 18 maja 2019 r. na łomżyńskim Starym Rynku. W ramach wydarzenia odbyło się wiele atrakcji, wśród których nie zabrakło parady ulicami Łomży około 400 motocyklistów oraz koncertów. Tegoroczną gwiazdą Motoserca w Łomży był zespół Big Cyc.
więcej

W sobotę Motoserce na Starym Rynku

foto
W sobotę 18 maja na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Motoserce. To akcja podczas której prowadzona jest ogólnopolska zbiórki krwi oraz promowane jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Towarzyszy jej m.in. parada motocykli ulicami miasta oraz koncerty. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół Big Cyc. Organizatorem Motoserca w Łomży jest Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich „Wild Dogs”, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED