Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Motory, krew i Big Cyc

parada motocykli ulicami miasta to nieodłączny element Motoserca
Ponad 120 osób oddało krew podczas akcji Motoserce, która miała miejsce w sobotę 18 maja 2019 r. na łomżyńskim Starym Rynku. W ramach wydarzenia odbyło się wiele atrakcji, wśród których nie zabrakło parady ulicami Łomży około 400 motocyklistów oraz koncertów. Tegoroczną gwiazdą Motoserca w Łomży był zespół Big Cyc.
więcej

W sobotę Motoserce na Starym Rynku

foto
W sobotę 18 maja na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Motoserce. To akcja podczas której prowadzona jest ogólnopolska zbiórki krwi oraz promowane jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Towarzyszy jej m.in. parada motocykli ulicami miasta oraz koncerty. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół Big Cyc. Organizatorem Motoserca w Łomży jest Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich „Wild Dogs”, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Cyrkowy Jarmark Rozmaitości

foto
W sobotę 11 maja na Starym Rynku odbył się kolejny Jarmark Rozmaitości. Tym razem, oprócz tradycyjnych stoisk, dodatkową atrakcję stanowiło miasteczko cyrkowe.
więcej

Jarmark Rozmaitości z Miasteczkiem Cyrkowym i Bill Bombadill Show

foto
W sobotę 11 maja 2019 r., w godz. od 10:00 do 16:00, na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Jarmark Rozmaitości. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli artyści, rzemieślnicy oraz kolekcjonerzy antyków i różnego rodzaju staroci. Nie zabraknie również producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego. Wydarzenie uświetni program cyrkowo – teatralny.
więcej

Rodzinne Święto Flagi

foto
Mecz piłki nożnej przedstawicieli samorządu Łomży z żołnierzami z naszego miasta, rozegrany na „Orliku” przy ul. Bernatowicza, był jednym z elementów „Biało-czerwonego pikniku rodzinnego”, zorganizowanego z okazji Dnia Flagi RP. Jego główne punkty odbyły się jednak na Starym Rynku, gdzie w tym dniu przybyłym mieszkańcom rozdawano biało-czerwone chorągiewki i flagi na drzewcach, a także zaprezentowano 50-metrową flagę Polski. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci.
więcej

Zapraszamy na biało – czerwony piknik rodzinny

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na biało-czerwony piknik rodzinny, który odbędzie się w czwartek 2 maja na Starym Rynku w Łomży w ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W jego trakcie planowane są liczne atrakcje dla dzieci, prezentacja 50-metrowej flagi Polski, można także będzie otrzymać biało – czerwone baloniki i chorągiewki. Wydarzenie poprzedzi mecz piłki nożnej Miasto Łomża vs. Żołnierze Łomży.
więcej

Łomżyński Jarmark Wielkanocny

foto
Już w najbliższą sobotę 13 kwietnia, w godzinach 10:00 – 16:00, na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Łomżyński Jarmark Wielkanocny. Zapraszamy do udziału wytwórców ozdób wielkanocnych, wyrobów garmażeryjnych, oryginalnych wyrobów rękodzielniczych, producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego, artystów, rzemieślników, producentów biżuterii, kolekcjonerów sztuki, antyków, militariów i różnego rodzaju staroci.
więcej

Wojsko zaprezentowało się na Starówce

foto
W niedzielę 7 kwietnia na Starym Rynku w Łomży odbył się piknik żołnierski. W jego trakcie żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni J. Hallera ze Szczecina zaprezentowali sprzęt i wyposażenie wojskowe. Mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość obejrzenia m.in. Transporterów Opancerzonych „Rosomak”, elementów uzbrojenia, a także skosztować tradycyjnej grochówki.
więcej

Piknik żołnierski na Starówce

foto
Wojskowy Komendant Uzupełnień w Łomży zaprasza wszystkich miłośników i sympatyków wojska na "Piknik Żołnierski", połączony z pokazem sprzętu i uzbrojenia wojskowego (w tym m.in. wozy bojowe typu Rosomak) oraz degustacją tradycyjnej grochówki. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia 2019 r. w godzinach 11:00-16:00 na Starym Rynku w Łomży.
więcej

Folkowo i czadowo na Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej

Łomża powitała Nowy Rok
Tłumy mieszkańców naszego miasta witały nowy rok na Starym Rynku podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej. Przybyłą na starówkę publiczność bawili Arek i Renata oraz zespół Joint z Łomży, a także Future Folk i Czadoman. Nie zabrakło tradycyjnego pokazu sztucznych ogni, konkursów z nagrodami oraz życzeń od Prezydenta Miasta.
więcej

Łomżyńska Noc Sylwestrowa – zapraszamy!!!

foto
Już po raz kolejny mieszkańcy Łomży będą mogli podczas wspólnej imprezy na Starym Rynku pożegnać stary i powitać nowy rok. Tym razem wystąpią Czadoman, Future Folk, a także lokalni zwycięzcy konkursu sylwestrowego: Arek i Renata oraz zespół Joint.
więcej

Łomżanie podzielili się opłatkiem

Opłatkiem z mieszkańcami przełamał się prezydent Mariusz Chrzanowski
W świątecznej scenerii, przy prószącym śniegu odbyła się tegoroczna Łomżyńska Wieczerza Wigilijna. Na Starym Rynku z mieszkańcami miasta opłatkiem przełamał się prezydent Mariusz Chrzanowski. Jak co roku nie zabrakło potraw wigilijnych oraz występów artystycznych.
więcej

Zapraszamy na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną. Spotkanie będzie okazją do wspólnego łamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Nie zabraknie również potraw wigilijnych oraz wspólnego śpiewania kolęd. Wydarzenia poprzedzi m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, a bezpłatny dojazd zapewni komunikacja miejska. Łomżyńska Wieczerza Wigilijna rozpocznie się w niedzielę 16 grudnia 2018 r. o godz. 15:00 na Starym Rynku w Łomży.
więcej

Mikołajkowa zabawa dla dzieci

foto
W czwartek od godzin porannych na Stary Rynek ciągnęły tłumy dzieci z przedszkoli i szkół, aby w ciekawy i radosny sposób obchodzić imieniny Świętego Mikołaja. Już po raz kolejny Urząd Miejski zorganizował „Mikołajki Miejskie”, których realizatorem w tym roku była Planeta Asów. Z przygotowanych atrakcji skorzystało ponad sześćset dzieci.
więcej

Zapraszamy na "Mikołajki Miejskie"

foto
Prezydent Mariusz Chrzanowski zaprasza mieszkańców Łomży na „Mikołajki Miejskie”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 6 grudnia w godz. 9:00 – 15:00 na łomżyńskim Starym Rynku.
więcej

Radosne świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości

foto
Jednym z elementów łomżyńskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę był piknik patriotyczny. Wydarzenie zorganizowane na Starym Rynku z inicjatywy prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta.
więcej

Muzycznie i patriotycznie na łomżyńskiej starówce

Koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego
Zwieńczeniem łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego był koncert patriotyczny. W tym roku na Starym Rynku wystąpili raper Sova oraz Andrzej Nowak z zespołem Złe Psy. Wydarzenie było także jednym z wielu elementów tegorocznych „Łomżyńskich wakacji”.
więcej

Złe Psy i Sova na koncercie patriotycznym z okazji Święta Wojska Polskiego

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego. W jego trakcie wystąpią m.in. raper Sova oraz Andrzej Nowak z zespołem Złe Psy. Wydarzenie odbędzie się w środę 15 sierpnia 2018 r. o godz. 18:00 na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny!
więcej

Dwa weekendy z Cafe Kultura

foto
W piątek 10 sierpnia, koncertem Janusza Szroma i Joanny Zawłockiej rozpocznie się tegoroczna edycja Cafe Kultura w naszym mieście. W programie wydarzenia, które w dniach 10-12 sierpnia i 16-19 sierpnia odbędzie się na Starym Rynku przy Galerii Pod Arkadami znalazły się głównie koncerty, będzie też potańcówka z Kapelą Hałasy i warsztaty śpiewu z lirą korbową. Dla spragnionych (nie tylko kultury) serwowane będą napoje, oczywiście bezalkoholowe. Wydarzenie odbędzie się w ramach "Łomżyńskich wakacji", a jego organizatorem jest Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych. Na wszystkie imprezy wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
więcej

Wieczór z kabaretami Smile i K2

kabaret Smile
Po kilkuletniej przerwie na Stary Rynek w Łomży wróciły występy kabaretowe. W niedzielny (5.08.2018) wieczór licznie zgromadzoną łomżyńską publiczność swoimi skeczami bawiły kabarety Smile i K2.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED