Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Zapraszamy na Wieczór Kabaretowy

foto
W niedzielę 28 lipca br. Starym Rynkiem w Łomży zawładnie ogromna dawka rozrywki i dobrego humoru. O godz. 18:30, w ramach Łomżyńskich Wakacji, rozpocznie się Wieczór Kabaretowy, w trakcie którego wystąpią kabarety Zachodni i Jurki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a dla wygody widzów rozstawione zostaną ławki i sto leżaków.
więcej

Imprezowo na starówce

Namiot cyrkowy cieszył się sporym zainteresowaniem najmłodszych
W niedzielę 7 lipca na Starym Rynku odbyła się jedna z pierwszych imprez z cyklu "Łomżyńskie wakacje". Na mieszkańców naszego miasta czekało mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.
więcej

W niedzielę "Imprezowa Łomża" na starówce

foto
W niedzielę 7 lipca w godzinach od 14:00 do 18:00 na mieszkańców naszego miasta będzie czekało mnóstwo niespodzianek i dobrej zabawy. Na Starym Rynku ustawione zostaną namioty: artystyczny, cyrkowy, ruchowy, metamorfoz, taneczny, z nowoczesnymi grami planszowymi oraz fitness. Wspólnie układać będziemy z klocków herb Łomży. Na scenie zobaczymy pokazy tańca i fitness. Te i wiele innych atrakcji przygotują dla nas tancerze Studia BK Step. Natomiast o godz. 17:00 wystąpi zespół Sigals, grający muzykę z gatunku funk'n'roll.
więcej

Atrakcje na „Łomżyńskie Wakacje” – scenariusz lata w mieście

prezydent Mariusz Chrzanowski i Krzysztof Zemło, dyrektor MDK-DŚT, fot. A. Sierbińska
Cykl wydarzeń dla małych i dużych miłośników dobrej zabawy przygotował prezydent Łomży na wakacje. Czekają nas: ciekawe kino w plenerze, rodzinne zabawy na świeżym powietrzu, koncerty znakomitych artystów i duża dawka dobrego humoru. Szczegóły projektu prezydent Mariusz Chrzanowski przedstawił na środowej konferencji prasowej wspólnie z Krzysztofem Zemło, dyrektorem Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży.
więcej

Średniowieczny klimat na Starym Rynku

Wytwarzanie tarczy średniowiecznych
Obozowisko rycerskie, czy pokazy średniowiecznego rzemiosła. Podczas Jarmarku Książęcego atrakcji nie brakowało zarówno dla młodszych i starszych.
więcej

Jarmark Rozmaitości

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na Jarmark Rozmaitości, który odbędzie się 8 czerwca 2019 r. w godz. 10:00-16:00 na łomżyńskim Starym Rynku. Wydarzeniu będą towarzyszyły warsztaty „Slime” (godz. 11:00-14:00) oraz rękodzielnicze z okazji światowego dnia dziergania w miejscach publicznych (godz. 10:00-14:00 – należy zabrać ze sobą szydełko i włóczkę).
więcej

Seniorzy przybyli na Nestoralia

foto
Od przedstawienia aktualnego składu Łomżyńskiej Rady Seniorów rozpoczęły się Nestoralia, czyli festyn rodzinny poświęcony najstarszym mieszkańcom naszego miasta. W programie imprezy znalazły się m.in. występ zespołu Maryna z Klubu Seniora i dyskoteka z zespołem Tabor. Dla Nestorów przygotowano również zajęcia ruchowe w postaci fitness i zumby. Wydarzenie wpisało się w Tydzień Kultury Studenckiej.
więcej

Dzień Dziecka z ekologią i studentami

foto
W poniedziałek 3 czerwca na Starym Rynku odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W jego trakcie najmłodsi mieszkańcy miasta mieli możliwość m.in. skorzystania z wielu animacji sportowo-rekreacyjnych oraz spróbowania darmowych lodów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wspólnie z Miastem Łomża oraz Zakładem Gospodarowania Odpadami sp. z o.o.
więcej

Zapraszamy na Ekologiczny Dzień Dziecka i Nestoralia

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz Nestoralia. Wydarzenia odbędą się w dniach 3 i 4 czerwca 2019 r. na Starym Rynku w ramach Tygodnia Kultury Studenckiej, organizowanego przez Samorząd Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
więcej

Motory, krew i Big Cyc

parada motocykli ulicami miasta to nieodłączny element Motoserca
Ponad 120 osób oddało krew podczas akcji Motoserce, która miała miejsce w sobotę 18 maja 2019 r. na łomżyńskim Starym Rynku. W ramach wydarzenia odbyło się wiele atrakcji, wśród których nie zabrakło parady ulicami Łomży około 400 motocyklistów oraz koncertów. Tegoroczną gwiazdą Motoserca w Łomży był zespół Big Cyc.
więcej

W sobotę Motoserce na Starym Rynku

foto
W sobotę 18 maja na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Motoserce. To akcja podczas której prowadzona jest ogólnopolska zbiórki krwi oraz promowane jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Towarzyszy jej m.in. parada motocykli ulicami miasta oraz koncerty. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół Big Cyc. Organizatorem Motoserca w Łomży jest Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich „Wild Dogs”, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Cyrkowy Jarmark Rozmaitości

foto
W sobotę 11 maja na Starym Rynku odbył się kolejny Jarmark Rozmaitości. Tym razem, oprócz tradycyjnych stoisk, dodatkową atrakcję stanowiło miasteczko cyrkowe.
więcej

Jarmark Rozmaitości z Miasteczkiem Cyrkowym i Bill Bombadill Show

foto
W sobotę 11 maja 2019 r., w godz. od 10:00 do 16:00, na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Jarmark Rozmaitości. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli artyści, rzemieślnicy oraz kolekcjonerzy antyków i różnego rodzaju staroci. Nie zabraknie również producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego. Wydarzenie uświetni program cyrkowo – teatralny.
więcej

Rodzinne Święto Flagi

foto
Mecz piłki nożnej przedstawicieli samorządu Łomży z żołnierzami z naszego miasta, rozegrany na „Orliku” przy ul. Bernatowicza, był jednym z elementów „Biało-czerwonego pikniku rodzinnego”, zorganizowanego z okazji Dnia Flagi RP. Jego główne punkty odbyły się jednak na Starym Rynku, gdzie w tym dniu przybyłym mieszkańcom rozdawano biało-czerwone chorągiewki i flagi na drzewcach, a także zaprezentowano 50-metrową flagę Polski. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci.
więcej

Zapraszamy na biało – czerwony piknik rodzinny

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza wszystkich mieszkańców miasta na biało-czerwony piknik rodzinny, który odbędzie się w czwartek 2 maja na Starym Rynku w Łomży w ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W jego trakcie planowane są liczne atrakcje dla dzieci, prezentacja 50-metrowej flagi Polski, można także będzie otrzymać biało – czerwone baloniki i chorągiewki. Wydarzenie poprzedzi mecz piłki nożnej Miasto Łomża vs. Żołnierze Łomży.
więcej

Łomżyński Jarmark Wielkanocny

foto
Już w najbliższą sobotę 13 kwietnia, w godzinach 10:00 – 16:00, na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Łomżyński Jarmark Wielkanocny. Zapraszamy do udziału wytwórców ozdób wielkanocnych, wyrobów garmażeryjnych, oryginalnych wyrobów rękodzielniczych, producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego, artystów, rzemieślników, producentów biżuterii, kolekcjonerów sztuki, antyków, militariów i różnego rodzaju staroci.
więcej

Wojsko zaprezentowało się na Starówce

foto
W niedzielę 7 kwietnia na Starym Rynku w Łomży odbył się piknik żołnierski. W jego trakcie żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni J. Hallera ze Szczecina zaprezentowali sprzęt i wyposażenie wojskowe. Mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość obejrzenia m.in. Transporterów Opancerzonych „Rosomak”, elementów uzbrojenia, a także skosztować tradycyjnej grochówki.
więcej

Piknik żołnierski na Starówce

foto
Wojskowy Komendant Uzupełnień w Łomży zaprasza wszystkich miłośników i sympatyków wojska na "Piknik Żołnierski", połączony z pokazem sprzętu i uzbrojenia wojskowego (w tym m.in. wozy bojowe typu Rosomak) oraz degustacją tradycyjnej grochówki. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia 2019 r. w godzinach 11:00-16:00 na Starym Rynku w Łomży.
więcej

Folkowo i czadowo na Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej

Łomża powitała Nowy Rok
Tłumy mieszkańców naszego miasta witały nowy rok na Starym Rynku podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej. Przybyłą na starówkę publiczność bawili Arek i Renata oraz zespół Joint z Łomży, a także Future Folk i Czadoman. Nie zabrakło tradycyjnego pokazu sztucznych ogni, konkursów z nagrodami oraz życzeń od Prezydenta Miasta.
więcej

Łomżyńska Noc Sylwestrowa – zapraszamy!!!

foto
Już po raz kolejny mieszkańcy Łomży będą mogli podczas wspólnej imprezy na Starym Rynku pożegnać stary i powitać nowy rok. Tym razem wystąpią Czadoman, Future Folk, a także lokalni zwycięzcy konkursu sylwestrowego: Arek i Renata oraz zespół Joint.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED