Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Folkowo i czadowo na Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej

Łomża powitała Nowy Rok
Tłumy mieszkańców naszego miasta witały nowy rok na Starym Rynku podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej. Przybyłą na starówkę publiczność bawili Arek i Renata oraz zespół Joint z Łomży, a także Future Folk i Czadoman. Nie zabrakło tradycyjnego pokazu sztucznych ogni, konkursów z nagrodami oraz życzeń od Prezydenta Miasta.
więcej

Łomżyńska Noc Sylwestrowa – zapraszamy!!!

foto
Już po raz kolejny mieszkańcy Łomży będą mogli podczas wspólnej imprezy na Starym Rynku pożegnać stary i powitać nowy rok. Tym razem wystąpią Czadoman, Future Folk, a także lokalni zwycięzcy konkursu sylwestrowego: Arek i Renata oraz zespół Joint.
więcej

Łomżanie podzielili się opłatkiem

Opłatkiem z mieszkańcami przełamał się prezydent Mariusz Chrzanowski
W świątecznej scenerii, przy prószącym śniegu odbyła się tegoroczna Łomżyńska Wieczerza Wigilijna. Na Starym Rynku z mieszkańcami miasta opłatkiem przełamał się prezydent Mariusz Chrzanowski. Jak co roku nie zabrakło potraw wigilijnych oraz występów artystycznych.
więcej

Zapraszamy na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną. Spotkanie będzie okazją do wspólnego łamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Nie zabraknie również potraw wigilijnych oraz wspólnego śpiewania kolęd. Wydarzenia poprzedzi m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, a bezpłatny dojazd zapewni komunikacja miejska. Łomżyńska Wieczerza Wigilijna rozpocznie się w niedzielę 16 grudnia 2018 r. o godz. 15:00 na Starym Rynku w Łomży.
więcej

Mikołajkowa zabawa dla dzieci

foto
W czwartek od godzin porannych na Stary Rynek ciągnęły tłumy dzieci z przedszkoli i szkół, aby w ciekawy i radosny sposób obchodzić imieniny Świętego Mikołaja. Już po raz kolejny Urząd Miejski zorganizował „Mikołajki Miejskie”, których realizatorem w tym roku była Planeta Asów. Z przygotowanych atrakcji skorzystało ponad sześćset dzieci.
więcej

Zapraszamy na "Mikołajki Miejskie"

foto
Prezydent Mariusz Chrzanowski zaprasza mieszkańców Łomży na „Mikołajki Miejskie”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 6 grudnia w godz. 9:00 – 15:00 na łomżyńskim Starym Rynku.
więcej

Radosne świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości

foto
Jednym z elementów łomżyńskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę był piknik patriotyczny. Wydarzenie zorganizowane na Starym Rynku z inicjatywy prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta.
więcej

Muzycznie i patriotycznie na łomżyńskiej starówce

Koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego
Zwieńczeniem łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego był koncert patriotyczny. W tym roku na Starym Rynku wystąpili raper Sova oraz Andrzej Nowak z zespołem Złe Psy. Wydarzenie było także jednym z wielu elementów tegorocznych „Łomżyńskich wakacji”.
więcej

Złe Psy i Sova na koncercie patriotycznym z okazji Święta Wojska Polskiego

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego. W jego trakcie wystąpią m.in. raper Sova oraz Andrzej Nowak z zespołem Złe Psy. Wydarzenie odbędzie się w środę 15 sierpnia 2018 r. o godz. 18:00 na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny!
więcej

Dwa weekendy z Cafe Kultura

foto
W piątek 10 sierpnia, koncertem Janusza Szroma i Joanny Zawłockiej rozpocznie się tegoroczna edycja Cafe Kultura w naszym mieście. W programie wydarzenia, które w dniach 10-12 sierpnia i 16-19 sierpnia odbędzie się na Starym Rynku przy Galerii Pod Arkadami znalazły się głównie koncerty, będzie też potańcówka z Kapelą Hałasy i warsztaty śpiewu z lirą korbową. Dla spragnionych (nie tylko kultury) serwowane będą napoje, oczywiście bezalkoholowe. Wydarzenie odbędzie się w ramach "Łomżyńskich wakacji", a jego organizatorem jest Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych. Na wszystkie imprezy wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
więcej

Wieczór z kabaretami Smile i K2

kabaret Smile
Po kilkuletniej przerwie na Stary Rynek w Łomży wróciły występy kabaretowe. W niedzielny (5.08.2018) wieczór licznie zgromadzoną łomżyńską publiczność swoimi skeczami bawiły kabarety Smile i K2.
więcej

Wieczór kabaretowy na Starym Rynku

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia 2018 r., na wieczór kabaretowy. W godzinach 18:30-21:00 na Starym Rynku wystąpią kabarety Smile i K2. Wydarzenie organizowane jest w ramach "Łomżyńskich wakacji". Wstęp wolny!
więcej

Piknik rowerowy podczas Jarmarku Rozmaitości

foto
Już w najbliższą sobotę 4 sierpnia zapraszamy w godz. 10.00 – 18.00 na Stary Rynek w Łomży, gdzie w ramach Jarmarku Rozmaitości odbędzie się festiwali edukacyjno — rozrywkowy „Łomża Kocha Rower”. Oprócz tradycyjnych stoisk z żywnością i wyrobami artystycznymi można będzie skorzystać z atrakcji przygotowanych dla rowerzystów.
więcej

Mieszkańcy Łomży poznawali kulturę i sztukę ludyczną

foto
W niedzielę 29 lipca, po raz pierwszy w Łomży, odbył się Festiwal Sztuki Ulicznej. Starym Rynkiem zawładnęli wędrowni aktorzy, akrobaci, cyrkowcy i muzycy, którzy przez całe popołudnie bawili łomżyńską publiczność i przejeżdżających turystów swoimi niezwykłymi występami.
więcej

"Gwiazdy" na Starym Rynku

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na emisję filmu „Gwiazdy” w reż. Jana Kidawy-Błońskiego. Projekcja odbędzie się w sobotę 28 lipca br. o godz. 20:30 na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny.
więcej

Nowość na mapie kulturalnej województwa podlaskiego - Festiwal Sztuki Ulicznej w Łomży

foto
Festiwal Sztuki Ulicznej w Łomży to nowe wydarzenie na mapie kulturalnej Łomży i województwa podlaskiego. Mówi się, że sztuka zbliża ludzi. Ale to sztuka uliczna łączy w przeżywaniu tu i teraz. Dajmy się porwać artystom, muzykom, kuglarzom, niech wirtuozi uliczni opanują miasto. A my śmiejmy się z nich, z nimi i z samych siebie.
więcej

Koncert Uwielbienia z okazji 600–lecia nadania praw miejskich Łomży

Koncert uwielbienia
Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski oraz Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zapraszają wszystkich mieszkańców Łomży i Diecezji Łomżyńskiej na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 na Starym Rynku w Łomży. W jego trakcie wystąpią znani w Polsce wykonawcy muzyki chrześcijańskiej: Mietek Szcześniak oraz zespół Trzecia Godzina Dnia (TGD). Na scenie gościć będzie również Młodzież z Ruchu Lednickiego, która wykona tańce lednickie.
więcej

Święto dzieci w Łomży

Miejski Dzień Dziecka na Starym Rynku w Łomży
Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta odbył się 1 czerwca Miejski Dzień Dziecka. Inicjatywa zorganizowana przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego przyciągnęła na Stary Rynek spore rzesze dzieci. - Niech te radosne i uśmiechnięte twarze towarzyszą Wam każdego dnia – mówił gospodarz miasta.
więcej

Zapraszamy na Miejski Dzień Dziecka

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza najmłodszych mieszkańców Łomży wraz z opiekunami na Miejski Dzień Dziecka, który odbędzie się w piątek 1 czerwca w godzinach 10:00-16:00 na Starym Rynku. W programie przewidziano m.in.: dmuchańce, rodeo, malowanie buziek, ogródek dwulatka, watę cukrową i lody, wszystko oczywiście bezpłatnie. Nie zabraknie także występów artystycznych i konkursów z nagrodami.
więcej

"Pod Wspólnym Niebem" - Dni Wielokulturowej Łomży

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na Dni Wielokulturowej Łomży "Pod Wspólnym Niebem". To nowe przedsięwzięcie kulturalne ma na celu przypomnienie, że Łomża do czasu II wojny światowej, a zwłaszcza w XIX wieku, była miastem wielonarodowościowym i wielowyznaniowym. Obok Polaków znaczny procent mieszkańców stanowili Żydzi oraz wyznawcy prawosławia (głownie Rosjanie) i protestanci. W chwili obecnej niewiele pozostało trwałych śladów tej różnorodności kulturowej. Projekt "Pod wspólnym niebem" ma różnorodny charakter. Będą koncerty (2 czerwca - Stary Rynek, 6 czerwca - Domek Pastora), wystawa judaików ze zbiorów Kazimierza Szczechury oraz wystawa nt. gminy ewangelicko - augsburskiej (Domek Pastora), wykłady, prezentacje, spotkania z przedstawicielami i potomkami Żydów Łomżyńskich oraz przedstawicielami społeczności ewangelików i prawosławnych.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED