Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe


Stowarzyszenie DA SIĘ - BONY ON

foto
Stowarzyszenie DA SIĘ poinformowało, że osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami mogą skorzystać z bezpłatnych wyjść do kina lub na basen. Projekt zakłada zwiększenie samodzielności i aktywności społecznej 20 osób z niepełnosprawnością, poprzez skorzystanie z tzw. BONÓW KULTURY oraz BONÓW SPORTOWYCH.
więcej

Stowarzyszenie DA SIĘ - Łomżyński Punkt konsultacyjno - edukacyjny dla Osób z Niepełnosprawnością II

Stowarzyszenie DA SIĘ poinformowało, że do 30.11. 2021 r. osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami mogą skorzystać ze wsparcia Punktu Konsultacyjnego. Projekt zakłada zwiększenie samodzielności i aktywności życiowej 10 osób z niepełnosprawnością, poprzez skorzystanie z indywidualnego wsparcia specjalistów: psychologa, prawnika, trenera umiejętności społecznych, doradcy ds. osób z niepełnosprawnością w rozwiązywaniu problemów związanych z codziennym funkcjonowaniem w społeczeństwie.
więcej

COP zaprasza na szkolenie - księgowość i finanse w NGO

20 października o godz. 15.00 rozpocznie się szkolenie, organizowane przez Centrum Organizacji Pozarządowych. W Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora w Łomży przy ul. Krzywe Koło 1 o księgowości i finansach organizacji pozarządowych będzie mówiła Katarzyna Kobosko z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku.
więcej

Czekamy na zgłoszenia w konkursie Łomżyński Społecznik Roku

Jeszcze do 30 października 2021 r. można zgłaszać kandydatów do konkursu "ŁOMŻYŃSKI SPOŁECZNIK ROKU" i "ŁOMŻYŃSKA INICJATYWA ROKU". Konkurs po raz kolejny ogłosił Prezydent Miasta Łomża wspólnie z Łomżyńską Radą Działalności Pożytku Publicznego. Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody finansowe.
więcej

Konsultacje Rocznego Programu na 2022 rok

Od 14 października do 4 listopada 2021 r. można będzie zgłaszać swoje uwagi i propozycje do projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomża z Organizacjami Pozarządowymi na 2022 rok. Projekt Rocznego Programu i harmonogram konsultacji znajdą Państwo w BIP (link poniżej) oraz w załączniku pod artykułem.
więcej

Szkolenie dla NGO z dostępności

Szkolenie odbędzie się 9 września 2021 roku godz. 15.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Zaproszenie do udziału w grupie wolontariacko-warsztatowej "Ja i moje dziecko"

Fundacja DR OTIS tworzy grupę wolontariacko – warsztatową „Ja i moje dziecko”. Zgłoś się już dziś! Jeśli masz wątpliwości i pytania odnośnie możliwości pomocowych, form i metod pedagogicznych spędzania czasu wolnego z dziećmi z niepełnosprawnością, trafiłeś idealnie.
więcej

Odeszła nasza Społeczniczka ...

Ś.P. Katarzyna Kuklińska, fot. arch.
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Katarzyny Kuklińskiej – prezeski Fundacji „Ja i Ty”, niezwykłej społeczniczki i wolontariuszki, miłośniczki tańca i wszelkiej aktywności. Pani Katarzyna była bardzo mocno zaangażowana w sprawy Łomży i jej mieszkańców. Odeszła kobieta o wielkim sercu i niezwykłej życiowej energii...
więcej

Tu mieszkam Tu przekażę 1%

foto
Kampanię społeczną pn. "Tu mieszkam Tu przekażę 1%", to przedsięwzięcie realizowane przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży. Głównym celem zaplanowanych działań jest zachęcenie mieszkańców Łomży do przekazania 1 % podatku na lokalne Organizację pożytku Publicznego. W 2020 r. Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego (OPP) już blisko 900 mln zł. To o 25 mln zł więcej niż rok wcześniej i kolejny rekord w ramach wspierania OPP 1 proc. z deklaracji PIT – możemy przeczytać w komunikacie Ministerstwa Finansów.
więcej

Znamy Łomżyńskich Społeczników i Inicjatywę Roku 2020

laureaci konkursu na Łomżyńskiego Społecznika i Inicjatywę 2020 roku
Kacper Nizik i Anna Kurządkowska-Kosińska to Łomżyńscy Społecznicy Roku 2020, a Doroczna Kwesta „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne” Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej uznana została za Łomżyńską Inicjatywę Roku. W piątkowe (26.02.) popołudnie w łomżyńskim Ratuszu odbyło się wręczenie nagród laureatom.
więcej

Nowości dla NGO - Fundacja Pro NGO

Spotkanie #CEO4ProNGO już we wtorek! Fundacja Pro NGO zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu #CEO4ProNGO, podczas którego przedstawiciele biznesu, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z organizacjami pozarządowymi. Podczas spotkań oprócz dawki cennej wiedzy, zdarzają się również niespodzianki. Ostatnie spotkanie zakończyło się bezpłatnym przekazaniem przez jednego z Prelegentów książek oraz dostępu do kursów online dla wszystkich Uczestników.
więcej

Zaproszenie do udziału w akcji Masz Głos

foto
-Mamy nadzieję, że wierzą Państwo wspólnie z nami, że współpraca różnych grup i środowisk, które na co dzień działają na jednym terenie jest niezmiernie ważna. W czasie pandemii tym bardziej potrzebujemy współpracy i budowania sieci zaufania. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program Fundacji Batorego – akcja Masz Głos, który właśnie rusza z nową edycją – zachęcają Koordynatorki akcji z białostockiej Fundacji SocLab.
więcej

Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

foto
Startuje Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, w ramach którego organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację swoich działań prowadzonych na terenie całej Polski (z wyjątkiem m.st. Warszawy) w czterech obszarach tematycznych: ochrona praw człowieka, działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu, budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym, wsparcie rozwoju sektora społecznego.
więcej

Centrum Wolontariatu w Łomży podziękowało młodym społecznikom

foto
Okazją do wyróżnień był „Międzynarodowy Dzień Wolontariusza”, przypadający na 5 grudnia. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje, wolontariusze i koordynatorzy wolontariatu w niesienie pomocy potrzebującym.
więcej

Szkolenia on-line i konsultacje indywidualne

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, działania Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży realizowane są w innych warunkach - "zdalnie" lub podczas dyżurów indywidualnych, na które należy umawiać się telefonicznie. Jeszcze w grudniu COP organizuje dwa szkolenia on-line.
więcej

Gala Społecznika w przyszłym roku

ubiegłoroczni laureaci konkursu
Ze względu na sytuację epidemiczną, przełożona została gala nagrodzenia zwycięzców konkursu „Łomżyński Społecznik Roku 2020” „Łomżyńska Inicjatywa Roku 2020”. Jak tylko możliwa będzie organizacja uroczystego spotkania, Prezydent Łomży zaprosi na nią laureatów i wszystkich nominowanych.
więcej

Raport z konsultacji Rocznego Programu Współpracy

W załączeniu do pobrania publikujemy raport z konsultacji społecznych projektu Rocznego Programu współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2021 rok.
więcej

Wsparcie dla kombatantów - konkurs ofert

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza otwarty konkurs ofert pod hasłem „WDZIĘCZNI BOHATEROM – ŚWIĄTECZNE WSPARCIE DLA KOMBATANTÓW”. To szansa na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych, które pomagają weteranom II wojny światowej i żołnierzom polskiego podziemia niepodległościowego. Kwota dotacji na wszystkie zadania to 1 500 000 zł.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED