Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Fundacja Logos poszukuje wolontariuszy do udziału w projekcie

Fundacja Działań Lokalnych Logos zachęca osoby, które chcą poznać zasady wolontariatu do udziału w zadaniu „Mój pierwszy dobry uczynek”. Wolontariusze będą mogli zdobyć doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych i przedsiębiorstwach społecznych. Natomiast osoby już posiadające doświadczenie w zakresie wolontariatu będą mogły wspierać merytorycznie NGO i PES.
więcej

Mikrodotacje dla młodych NGO

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach konkursu na rozwój instytucjonalny Młodych Organizacji Pozarządowych! Można ubiegać się o dotację w wysokości do 5000 zł. Wnioski należy składać do 15 czerwca do godziny 23:59.
więcej

Ogłoszenie o otwarciu likwidacji Stowarzyszenia Kulturalnego Bonar

Likwidator Stowarzyszenia Kulturalnego Bonar z siedzibą w Łomży ul. Wojska Polskiego 3, powiat łomzyński (KRS: 0000711498) podaje do publicznej wiadomości, że na mocy Uchwały nr 5/2022 Walnego Zgromadzenia Członków o postawieniu Stowarzyszenia w stan likwidacji i jego rozwiązania z dniem 31.03.2022 r. Otwarcie likwidacji Stowarzyszenia zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego postanowieniem Sądu Rejonowego w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego z dnia 26.04.2022 r. wydanym w sprawie o sygnaturze: BI.XII NS-REJ.KRS/004350/22/200.
więcej

Międzypokoleniowy dzień aktywności

foto
Stowarzyszenie Youth Human Impact zaprasza na wydarzenie integrujące młodzież i seniorów. 25 lutego w III Liceum Ogólnokształcącym przygotowało Międzypokoleniowy Dzień Aktywności „Let’s up”.
więcej
Stowarzyszenie DA SIĘ - BONY ON

foto
Stowarzyszenie DA SIĘ poinformowało, że osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami mogą skorzystać z bezpłatnych wyjść do kina lub na basen. Projekt zakłada zwiększenie samodzielności i aktywności społecznej 20 osób z niepełnosprawnością, poprzez skorzystanie z tzw. BONÓW KULTURY oraz BONÓW SPORTOWYCH.
więcej

Stowarzyszenie DA SIĘ - Łomżyński Punkt konsultacyjno - edukacyjny dla Osób z Niepełnosprawnością II

Stowarzyszenie DA SIĘ poinformowało, że do 30.11. 2021 r. osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami mogą skorzystać ze wsparcia Punktu Konsultacyjnego. Projekt zakłada zwiększenie samodzielności i aktywności życiowej 10 osób z niepełnosprawnością, poprzez skorzystanie z indywidualnego wsparcia specjalistów: psychologa, prawnika, trenera umiejętności społecznych, doradcy ds. osób z niepełnosprawnością w rozwiązywaniu problemów związanych z codziennym funkcjonowaniem w społeczeństwie.
więcej

COP zaprasza na szkolenie - księgowość i finanse w NGO

20 października o godz. 15.00 rozpocznie się szkolenie, organizowane przez Centrum Organizacji Pozarządowych. W Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora w Łomży przy ul. Krzywe Koło 1 o księgowości i finansach organizacji pozarządowych będzie mówiła Katarzyna Kobosko z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku.
więcej

Czekamy na zgłoszenia w konkursie Łomżyński Społecznik Roku

Jeszcze do 30 października 2021 r. można zgłaszać kandydatów do konkursu "ŁOMŻYŃSKI SPOŁECZNIK ROKU" i "ŁOMŻYŃSKA INICJATYWA ROKU". Konkurs po raz kolejny ogłosił Prezydent Miasta Łomża wspólnie z Łomżyńską Radą Działalności Pożytku Publicznego. Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody finansowe.
więcej

Konsultacje Rocznego Programu na 2022 rok

Od 14 października do 4 listopada 2021 r. można będzie zgłaszać swoje uwagi i propozycje do projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomża z Organizacjami Pozarządowymi na 2022 rok. Projekt Rocznego Programu i harmonogram konsultacji znajdą Państwo w BIP (link poniżej) oraz w załączniku pod artykułem.
więcej

Szkolenie dla NGO z dostępności

Szkolenie odbędzie się 9 września 2021 roku godz. 15.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Zaproszenie do udziału w grupie wolontariacko-warsztatowej "Ja i moje dziecko"

Fundacja DR OTIS tworzy grupę wolontariacko – warsztatową „Ja i moje dziecko”. Zgłoś się już dziś! Jeśli masz wątpliwości i pytania odnośnie możliwości pomocowych, form i metod pedagogicznych spędzania czasu wolnego z dziećmi z niepełnosprawnością, trafiłeś idealnie.
więcej

Odeszła nasza Społeczniczka ...

Ś.P. Katarzyna Kuklińska, fot. arch.
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Katarzyny Kuklińskiej – prezeski Fundacji „Ja i Ty”, niezwykłej społeczniczki i wolontariuszki, miłośniczki tańca i wszelkiej aktywności. Pani Katarzyna była bardzo mocno zaangażowana w sprawy Łomży i jej mieszkańców. Odeszła kobieta o wielkim sercu i niezwykłej życiowej energii...
więcej

Tu mieszkam Tu przekażę 1%

foto
Kampanię społeczną pn. "Tu mieszkam Tu przekażę 1%", to przedsięwzięcie realizowane przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży. Głównym celem zaplanowanych działań jest zachęcenie mieszkańców Łomży do przekazania 1 % podatku na lokalne Organizację pożytku Publicznego. W 2020 r. Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego (OPP) już blisko 900 mln zł. To o 25 mln zł więcej niż rok wcześniej i kolejny rekord w ramach wspierania OPP 1 proc. z deklaracji PIT – możemy przeczytać w komunikacie Ministerstwa Finansów.
więcej

Znamy Łomżyńskich Społeczników i Inicjatywę Roku 2020

laureaci konkursu na Łomżyńskiego Społecznika i Inicjatywę 2020 roku
Kacper Nizik i Anna Kurządkowska-Kosińska to Łomżyńscy Społecznicy Roku 2020, a Doroczna Kwesta „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne” Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej uznana została za Łomżyńską Inicjatywę Roku. W piątkowe (26.02.) popołudnie w łomżyńskim Ratuszu odbyło się wręczenie nagród laureatom.
więcej

Nowości dla NGO - Fundacja Pro NGO

Spotkanie #CEO4ProNGO już we wtorek! Fundacja Pro NGO zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu #CEO4ProNGO, podczas którego przedstawiciele biznesu, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z organizacjami pozarządowymi. Podczas spotkań oprócz dawki cennej wiedzy, zdarzają się również niespodzianki. Ostatnie spotkanie zakończyło się bezpłatnym przekazaniem przez jednego z Prelegentów książek oraz dostępu do kursów online dla wszystkich Uczestników.
więcej

Zaproszenie do udziału w akcji Masz Głos

foto
-Mamy nadzieję, że wierzą Państwo wspólnie z nami, że współpraca różnych grup i środowisk, które na co dzień działają na jednym terenie jest niezmiernie ważna. W czasie pandemii tym bardziej potrzebujemy współpracy i budowania sieci zaufania. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program Fundacji Batorego – akcja Masz Głos, który właśnie rusza z nową edycją – zachęcają Koordynatorki akcji z białostockiej Fundacji SocLab.
więcej

Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

foto
Startuje Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, w ramach którego organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację swoich działań prowadzonych na terenie całej Polski (z wyjątkiem m.st. Warszawy) w czterech obszarach tematycznych: ochrona praw człowieka, działanie na rzecz różnorodności społecznej i przeciwdziałanie wykluczeniu, budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym, wsparcie rozwoju sektora społecznego.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED