Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Mikrodotacje w ramach projektu Podlaskie Lokalnie - spotkanie 5 marca

foto
Jesteś osobą zaangażowaną społecznie i masz pomysł na lokalne wydarzenie? Chciałbyś wraz z przyjaciółmi zrobić coś dla swojego otoczenia, ale nie macie wystarczających środków? Od 1 do 24 marca, młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów w ramach projektu Podlaskie Lokalnie realizowanego przez fundację Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej oraz fundację Okno na Wschód.
więcej

II nabór na mikrodotacje

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych ogłasza II nabór wniosków na realizację projektów w ramach konkursu Podlaski Inkubator Aktywności Społecznej. Celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne.
więcej

Przekaż 1% podatku lokalnym OPP

Łomża przystąpiła do projektu „Wspieraj lokalnie”, którego celem jest wsparcie lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego. Na stronie ratusza pojawił się baner odsyłający do bezpłatnego programu PIT, poprzez który sprawnie możesz rozliczyć się z podatku za 2018 rok, a dodatkowo wesprzeć łomżyńskie OPP.
więcej

Bezpłatne szkolenie z księgowości dla ngo

Fundacja "Czas lokalny" zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie pt: Księgowość w ngo, które odbędzie się 6 marca 2019 roku od godziny 15.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora w Łomży. Prowadzenie - Katarzyna Kobosko z OWOP Białystok.
więcej

Wygrać z przeznaczeniem w Kinie Millenium

foto
W niedzielę 10 lutego 2019r. na łomżyńskim ekranie będzie można zobaczyć obraz Marka Lechowicza "Wygrać z przeznaczeniem". Emisja filmu w Kinie Millenium rozpocznie się o godz. 10.00. Na film serdecznie zaprasza sam reżyser.
więcej

II Gala Ekonomii Społecznej

W dniach 1 – 2 lutego odbędzie się II Gala Ekonomii Społecznej w Piątnicy oraz Konferencja pn. Akademia Legislacji i Procesu Stanowienia Prawa – czyli szkolenie eksperckie dla przedstawicieli NGO. Organizatorem wydarzenia jest Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży.
więcej

Szkolenia w Centrum Organizacji Pozarządowych

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza na kolejne spotkania szkoleniowe w Domku Pastora.
więcej

Zapraszamy na Wigilię ngo i rad społecznych

W czasie przedświątecznym, na progu Nowego 2019 Roku Prezydent Miasta Łomży chce podziękować ludziom, którzy angażują się w życie Łomży i jej mieszkańców – naszym działaczom społecznym i wolontariuszom.
więcej

Zgłoś się do Łomżyńskiej Rady Sportu

Prezydent Łomży zaprasza wszystkich zainteresowanych, w szczególności przedstawicieli klubów, stowarzyszeń i organizacji sportowych, do zgłaszania swoich kandydatur do pracy w Łomżyńskiej Radzie Sportu. Zgłoszenia można przesyłać na adres portal@um.lomza.pl do 17 grudnia br. Członkostwo w Radzie ma charakter społeczny, a za udział w jej pracach nie przysługuje wynagrodzenie.
więcej

Spotkania informacyjne w sprawie nowych programów dla ngo

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące edycji 2019 Programu FIO i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich! Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, edycja na rok 2019. Jednocześnie, w najbliższym czasie ogłoszone zostaną konkursy w ramach nowego rządowego programu dotacyjnego dla organizacji pozarządowych – Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.
więcej

Spotkanie ws konkursów ofert i szkolenie ze sprawozdawczości

Zapraszamy organizacje pozarządowe na spotkanie w środę 5 grudnia do Domku Pastora. Od godz. 15.00 czekać na Państwa będą pracownicy Urzędu Miejskiego, zajmujący się bezpośrednio obsługą otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych.
więcej

Szkolenie z monitoringu i ewaluacji projektu

W środę 28 listopada w godz. 15.00-19.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora w Łomży odbędzie się szkolenie na temat: monitoring i ewaluacja. Poprowadzi je Karolina Poczykowska - certyfikowana trenerka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, doświadczona koordynatorka projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz Funduszy Norweskich (w tym wieloletnia kierowniczka Regionalnego Ośrodek EFS w Białymstoku).
więcej

Bezpłatne szkolenie „Wolontariat i wolontariusze”

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT z Suwałk, Urząd Miejski w Łomży oraz Stowarzyszenie „Czas Rozwoju” zapraszają na bezpłatne szkolenie „Wolontariat i wolontariusze”. Szkolenie odbędzie się 23 listopada (piątek) 2018r. o godz. 14.00 w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży, ul. Nowogrodzka 4.
więcej

Regionalny konkurs „Podlaskie Barwy Wolontariatu 2018”

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT z Suwałk zaprasza do udziału w regionalnym konkursie „Podlaskie Barwy Wolontariatu 2018” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Konkurs jest okazją, aby pokazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego oraz w sposób szczególny podziękować wolontariuszom na co dzień współpracującym z organizacjami pozarządowymi, placówkami publicznymi i osobami prywatnymi. Konkurs skierowany jest do wolontariuszy zaangażowanych w różne formy działalności wolontarystycznej, osób korzystających z ich pomocy, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny na obszarze województwa podlaskiego.
więcej

Gimnastyka i zdrowotne spotkania dla seniorów

foto
Zapraszamy łomżyńskich seniorów do udziału w projekcie Zdrowi Seniorzy. Projekt jest dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, realizowany przez grupę nieformalną z patronem Fundacją "Czas Lokalny". Miejsce - Klub Seniora, ul. Mickiewicza 4. Zajęcia w projekcie to: gimnastyka wtorki i czwartki godz. 10.00 otwarte spotkania/wykłady o tematyce zdrowia - wtorki godz. 11.00, warsztaty kulinarne - czwartki godz. 11.00. Szczegóły w Klubie Seniora lub pod tel. 608050154.
więcej

Mikrodotacje dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych

W 2019 roku planowane są dwa nabory wniosków na realizację projektów w ramach „Podlaskiego Inkubatora Aktywności Społecznej”. Mikrodotacje przyznawane przez OWOP w wysokości od 1500 zł do 5000 zł można przeznaczyć na ciekawe i potrzebne przedsięwzięcia w społecznościach lokalnych. W związku z tym Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych zaprasza obecnych i potencjalnych realizatorów projektów do udziału w szkoleniach.
więcej

Zaproszenie na spotkanie w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim

Spotkanie z Wojewodą Podlaskim, szkolenie z nowych przepisów o ochronie danych osobowych oraz podsumowanie konkursu Inicjatywa Społeczna Roku – to wszystko czeka na przedstawicieli trzeciego sektora w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku przy ul. Mickiewicza 3 już 23 października (wtorek). Na spotkanie zaprasza organizacje pozarządowe dr Tomasz Madras, Pełnomocnik Wojewody Podlaskiego do spraw rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
więcej

Raport z konsultacji Rocznego Programu Współpracy z ngo na 2019 rok

Od 19 września do 10 października organizacje pozarządowe mogły wnosić uwagi i propozycje do projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2019 rok. Poniżej publikujemy raport z konsultacji.
więcej

Łomżyński Konwent Osób z Niepełnosprawnościami

Podlaski Sejmik Osób z Niepełnosprawnościami zaprasza do udziału w Konwencie, który odbędzie się 26 września (środa) w Domu Studenta Rubikon przy ul. Wiejskiej 16a w Łomży. Do organizacji spotkania włączył się Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
więcej

Ruszają konsultacje Rocznego Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na 2019 rok

Od 19 września do 10 października czekamy na Państwa uwagi/propozycje do projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2019 rok.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED