Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Szkolenie z nowych wzorów ofert konkursowych

Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży zaprasza przedstawicieli łomżyńskich organizacji pozarządowych na szkolenie na temat: „Nowe wzory ofert konkursowych", które poprowadzi Agnieszka Olender (OWOP Białystok). W trakcie zostaną omówione nowe zasady składania ofert, rozliczania przez rezultaty itp.
więcej


Zapraszamy na kawiarenkę obywatelską

Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży organizuję w dniu 13 listopada od godziny 15.00 Kawiarenkę Obywatelską. - Chcemy porozmawiać na temat aktywności ngo, aktywizacji społeczności lokalnych, zaangażowania obywateli w życie społeczne naszego miasta - zachęca do udziału Maria Krupa, realizująca projekt COP w Łomży.
więcej

Ostatnie dni na zgłoszenia do Łomżyńskiego Społecznika Roku i nagród Prezydenta w dziedzinie kultury

Jeszcze tylko do 30 października mogą Państwo zgłaszać swoich kandydatów do nagrody "Łomżyński Społecznik Roku", "Łomżyńska Inicjatywa Roku", a do 31 października do dorocznej nagrody Prezydenta Łomży w dziedzinie kultury. Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń - na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i statuetki.
więcej

Czy łomżyńskie organizacje pozarządowe chcą regrantingu?

Na dyskusję przedstawicieli III sektora w tej sprawie zapraszamy 17 października 2019 r. (czwartek) o godz. 16.00 do Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1. Będzie to jednocześnie spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu Projekt Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2020 rok.
więcej

Kampania edukacyjna „Zdrowy i Aktywny Senior”

foto
8 października 2019 r. Podlaski Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował w ramach kampanii edukacyjnej ,,Zdrowy i Aktywny Senior” seminarium dla ponad 250 osób w wieku 50+. Było to kolejne szkolenie - w ramach całego cyklu wykładów udział weźmie ok. 2000 seniorów z całego województwa podlaskiego.
więcej

Konsultujemy projekt Rocznego Programu Współpracy z ngo na 2020 rok

Ruszają konsultacje Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2020 rok. Uwagi do projektu dokumentu będzie można zgłaszać od 16 października do 6 listopada 2019 r.
więcej

Daj się wkręcić w wolotariat!

Centrum Wolontariatu w Łomży zaprasza na kolejne spotkania, debaty i szkolenia. Utworzone przy dofinansowaniu środków z Miasta Łomża Centrum poszerza swoją ofertę pomocy i pośrednictwa wolontariatu, a to dzięki współpracy przy programie Korpus Solidarności.
więcej

Wybieramy Społecznika i Inicjatywę Roku 2019

Do 30 października 2019 r. można zgłaszać kandydatów do konkursu „ŁOMŻYŃSKI SPOŁECZNIK ROKU” i „ŁOMŻYŃSKA INICJATYWA ROKU”. Konkurs po raz kolejny ogłasza Prezydent Miasta Łomży wspólnie z Łomżyńską Radą Działalności Pożytku Publicznego. Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody finansowe.
więcej

Łomżyńskie Centrum Wolontariatu w Korpusie Solidarności

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach w ramach zadania „Partnerstwo dla Wolontariatu” realizuje Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030 KORPUS SOLIDARNOŚCI w województwie podlaskim. Do współpracy przyłączyło się łomżyńskie Centrum Wolontariatu, prowadzone przez Stowarzyszenie "Czas rozwoju" przy dofinansowaniu środków z budżetu Miasta Łomża.
więcej

OWES zaprasza na wizytę studyjną

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży organizuje wizytę studyjną do miejscowości Ruciane-Nida, której celem jest poznanie dobrych praktyk działających tam podmiotów ekonomii społecznej. Wyjazd planowany jest 13 września 2019. Transport i wyżywienie są bezpłatne.
więcej

Nabór ngo do udziału w szkoleniach i doradztwie z zakresu pisania projektów

foto
Chcesz rozwijać swoją organizację pozarządową lub przedsiębiorstwo społeczne poprzez usprawnienie jej działania? Weź udział w szkoleniu i doradztwie zakresu ubiegania się o granty oraz w konsultacjach prawnych. Uczestnictwo w działaniach Stowarzyszenia Da Się jest całkowicie bezpłatne. Sprawdź terminy rekrutacji! Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Ogłoszenie

Na podstawie Uchwały nr 2/2019 Walnego Zebrania Członków z dnia 06.06.2019 o likwidacji Federacji dla Łomży, Postanowieniem Sądu Rejonowego w Białymstoku z dnia 09.07.2019, jako likwidator Federacji wpisana została do rejestru KRS, Pani Dorota Górska. Likwidator Federacji dla Łomży z siedzibą w Łomży, ul. Nowogrodzka 58, 18-400 Łomża, podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 06.06.2019 r. Walne Zebranie Członków Federacji dla Łomży podjęło Uchwałę o Likwidacji Stowarzyszenia.
więcej

Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się do Centrum Wolontariatu

Na młodzież, osoby dorosłe, a także seniorów zainteresowanych pomocą innym czeka Centrum Wolontariatu. Utworzyło je Stowarzyszenie "Czas rozwoju" z dofinansowaniem z budżetu Miasta Łomża. Pionierski projekt realizowany będzie do końca roku. W jego ramach powstanie strona internetowa promująca wolontariat i świadcząca usługi pośrednictwa wolontariatu. Organizatorzy przeprowadzili już jedno szkolenie dla przyszłych wolontariuszy, po wakacjach planują kolejne. A teraz uruchamiają środowe dyżury moderatorów.
więcej

Fundacja "Ja i Ty" zaprasza na "Szachownicę życia"

ś.p. Jolanta Węgrowska, poetka
Jolanta Węgrowska, autorka blisko 600 wierszy, które powstały na przestrzeni zaledwie siedmiu lat, (2006 -2013 r. ), a na co dzień: żona, matka a nawet babcia. Wrażliwa, niebywale dobra, opiekuńcza, koleżeńska, ceniąca szczerość pozytywna osoba. Uwielbiała podróżować i gotować, i z obu tych rzeczy czerpała inspirację do swoich wierszy. Gdy dopadła ją nieuleczalna choroba, odciskając swój ślad również na tematyce jej wierszy, nie poddała się jej bez wytrwałej i wieloletniej walki. Zmagania te widoczne są w wierszach jakie znalazły się w spektaklu „Na szachownicy życia”.
więcej

Zaproszenie na warsztaty nt. wolontariatu

„Centrum Wolontariatu” działające przy Stowarzyszeniu „CZAS ROZWOJU” w Łomży oraz Urząd Miejski w Łomży, serdecznie zapraszają na bezpłatne warsztaty „Wolontariat w pierwszych krokach”, które odbędą się 13.06.2019r. (czwartek) w godz.16.00-19.00 w „Domku Pastora” przy ul. Krzywe Koło 1. Celem warsztatów jest zapoznanie z tematyką wolontariatu, ze szczególnym uwzględnieniem praw i obowiązków wolontariuszy, możliwości i form aktywności.
więcej

Zapraszamy na „ABC Zdrowego Seniora - 2019”

foto
Ciesz się zdrowiem mimo upływu czasu. Zadbaj o dietę, zapobiegaj chorobom, pielęgnuj radość życia! Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza Seniorki i Seniorów (oraz ich bliskich) na cykl spotkań poświęconych problemom wieku dojrzałego. Fundacja realizuje kolejną edycję projektu, teraz pod tytułem „ABC zdrowego seniora – 2019”. Adresatami są mieszkańcy miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego.
więcej

Rusza nabór wniosków na dotacje dla ROD

Prezydent Miasta Łomża ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadania realizowane przez, położone na terenie Miasta Łomża, rodzinne ogrody działkowe.
więcej

Konkurs Inicjatywa Społeczna Roku 2018

Wojewoda Podlaski ogłasza konkurs Inicjatywa Społeczna Roku, przeznaczony dla organizacji pozarządowych województwa podlaskiego. Celem konkursu jest promowanie działań organizacji pozarządowych z województwa podlaskiego, które swoimi inicjatywami aktywizują społeczność lokalną, organizują przedsięwzięcia z myślą o najbliższym otoczeniu, promują zasady współżycia społecznego i przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
więcej

Kolejna edycja Centrum Organizacji Pozarządowych

Katarzyna Łotowska i Maria Krupa
Organizacje pozarządowe mogą liczyć na szkolenia i doradztwo specjalistyczne. Jest to możliwe dzięki ofercie Fundacji „Czas lokalny” i Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych, która otrzymała dofinansowanie ze środków Miasta Łomża i będzie realizowana po raz kolejny w naszym mieście. W środę 8 maja w Domku Pastora trzecią już edycję Centrum Organizacji Pozarządowych otworzyły: Katarzyna Łotowska – prezeska OWOP oraz Maria Krupa – prezeska Fundacji „Czas lokalny”.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED