Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Zapraszamy na „ABC Zdrowego Seniora - 2019”

foto
Ciesz się zdrowiem mimo upływu czasu. Zadbaj o dietę, zapobiegaj chorobom, pielęgnuj radość życia! Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza Seniorki i Seniorów (oraz ich bliskich) na cykl spotkań poświęconych problemom wieku dojrzałego. Fundacja realizuje kolejną edycję projektu, teraz pod tytułem „ABC zdrowego seniora – 2019”. Adresatami są mieszkańcy miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego.
więcej

Rusza nabór wniosków na dotacje dla ROD

Prezydent Miasta Łomża ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadania realizowane przez, położone na terenie Miasta Łomża, rodzinne ogrody działkowe.
więcej

Konkurs Inicjatywa Społeczna Roku 2018

Wojewoda Podlaski ogłasza konkurs Inicjatywa Społeczna Roku, przeznaczony dla organizacji pozarządowych województwa podlaskiego. Celem konkursu jest promowanie działań organizacji pozarządowych z województwa podlaskiego, które swoimi inicjatywami aktywizują społeczność lokalną, organizują przedsięwzięcia z myślą o najbliższym otoczeniu, promują zasady współżycia społecznego i przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
więcej

Kolejna edycja Centrum Organizacji Pozarządowych

Katarzyna Łotowska i Maria Krupa
Organizacje pozarządowe mogą liczyć na szkolenia i doradztwo specjalistyczne. Jest to możliwe dzięki ofercie Fundacji „Czas lokalny” i Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych, która otrzymała dofinansowanie ze środków Miasta Łomża i będzie realizowana po raz kolejny w naszym mieście. W środę 8 maja w Domku Pastora trzecią już edycję Centrum Organizacji Pozarządowych otworzyły: Katarzyna Łotowska – prezeska OWOP oraz Maria Krupa – prezeska Fundacji „Czas lokalny”.
więcej

Rusza Centrum Wolontariatu

foto
8 maja w Domku Pastora organizacje i instytucje zainteresowane współpracą przy tworzeniu Centrum Wolontariatu powitały koordynatorki: Iwona Gilewska i Justyna Konopka. Projekt realizowało będzie Stowarzyszenie „Czas Rozwoju”, którego oferta na prowadzenie Centrum otrzymała dofinansowanie w otwartym konkursie ofert w zakresie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i edukacji ekonomicznej.
więcej

Grupy z terenu Łomży mogą wziąć udział w Biało-Czerwonym Korowodzie

Już 2 maja przez Krakowskie Przedmieście w Warszawie przejdzie barwny i głośny Korowód. Będzie on jednym z największych przedsięwzięć w oficjalnym kalendarzu obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. W patriotycznym widowisku ma wziąć udział ok. 80 grup z terenu całego kraju i zagranicy – nawet 1 600 osób. Obserwować je będzie wzdłuż trasy ok. 50 000 osób, a także tysiące widzów Telewizji Polskiej podczas transmisji wydarzenia na żywo w paśmie ogólnopolskim.
więcej

„ABC Zdrowego Seniora - 2019”

Ciesz się zdrowiem mimo upływu czasu. Zadbaj o dietę, zapobiegaj chorobom, pielęgnuj radość życia! Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza Seniorki i Seniorów (oraz ich bliskich) na cykl spotkań poświęconych problemom wieku dojrzałego. Fundacja realizuje kolejną edycję projektu, teraz pod tytułem „ABC zdrowego seniora – 2019”. Adresatami są mieszkańcy miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego.
więcej

Szkoła Liderów Miasta Łomży - ruszyła rekrutacja

foto
Miasto Łomża podpisało z Fundacją Szkoła Liderów i Fundacją Veolia Polska list intencyjny dotyczący programu Szkoła Liderów Miast w Łomży. Jest to program wspierający miejskich liderów i tworzący środowisko do współpracy pomiędzy znaczącymi przedstawicielami trzech sektorów: publicznego, prywatnego, społecznego - na rzecz rozwoju swojego miasta. Od dzisiaj (29.03.) trwa rekrutacja osób do udziału w tym projekcie, która potrwa do 23 kwietnia. Jego realizacja planowana jest w drugiej połowie roku.
więcej

Mikrodotacje w ramach projektu Podlaskie Lokalnie - spotkanie 5 marca

foto
Jesteś osobą zaangażowaną społecznie i masz pomysł na lokalne wydarzenie? Chciałbyś wraz z przyjaciółmi zrobić coś dla swojego otoczenia, ale nie macie wystarczających środków? Od 1 do 24 marca, młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów w ramach projektu Podlaskie Lokalnie realizowanego przez fundację Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej oraz fundację Okno na Wschód.
więcej

II nabór na mikrodotacje

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych ogłasza II nabór wniosków na realizację projektów w ramach konkursu Podlaski Inkubator Aktywności Społecznej. Celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne.
więcej

Przekaż 1% podatku lokalnym OPP

Łomża przystąpiła do projektu „Wspieraj lokalnie”, którego celem jest wsparcie lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego. Na stronie ratusza pojawił się baner odsyłający do bezpłatnego programu PIT, poprzez który sprawnie możesz rozliczyć się z podatku za 2018 rok, a dodatkowo wesprzeć łomżyńskie OPP.
więcej

Bezpłatne szkolenie z księgowości dla ngo

Fundacja "Czas lokalny" zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie pt: Księgowość w ngo, które odbędzie się 6 marca 2019 roku od godziny 15.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora w Łomży. Prowadzenie - Katarzyna Kobosko z OWOP Białystok.
więcej

Wygrać z przeznaczeniem w Kinie Millenium

foto
W niedzielę 10 lutego 2019r. na łomżyńskim ekranie będzie można zobaczyć obraz Marka Lechowicza "Wygrać z przeznaczeniem". Emisja filmu w Kinie Millenium rozpocznie się o godz. 10.00. Na film serdecznie zaprasza sam reżyser.
więcej

II Gala Ekonomii Społecznej

W dniach 1 – 2 lutego odbędzie się II Gala Ekonomii Społecznej w Piątnicy oraz Konferencja pn. Akademia Legislacji i Procesu Stanowienia Prawa – czyli szkolenie eksperckie dla przedstawicieli NGO. Organizatorem wydarzenia jest Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży.
więcej

Szkolenia w Centrum Organizacji Pozarządowych

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza na kolejne spotkania szkoleniowe w Domku Pastora.
więcej

Zapraszamy na Wigilię ngo i rad społecznych

W czasie przedświątecznym, na progu Nowego 2019 Roku Prezydent Miasta Łomży chce podziękować ludziom, którzy angażują się w życie Łomży i jej mieszkańców – naszym działaczom społecznym i wolontariuszom.
więcej

Zgłoś się do Łomżyńskiej Rady Sportu

Prezydent Łomży zaprasza wszystkich zainteresowanych, w szczególności przedstawicieli klubów, stowarzyszeń i organizacji sportowych, do zgłaszania swoich kandydatur do pracy w Łomżyńskiej Radzie Sportu. Zgłoszenia można przesyłać na adres portal@um.lomza.pl do 17 grudnia br. Członkostwo w Radzie ma charakter społeczny, a za udział w jej pracach nie przysługuje wynagrodzenie.
więcej

Spotkania informacyjne w sprawie nowych programów dla ngo

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące edycji 2019 Programu FIO i Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich! Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, edycja na rok 2019. Jednocześnie, w najbliższym czasie ogłoszone zostaną konkursy w ramach nowego rządowego programu dotacyjnego dla organizacji pozarządowych – Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.
więcej

Spotkanie ws konkursów ofert i szkolenie ze sprawozdawczości

Zapraszamy organizacje pozarządowe na spotkanie w środę 5 grudnia do Domku Pastora. Od godz. 15.00 czekać na Państwa będą pracownicy Urzędu Miejskiego, zajmujący się bezpośrednio obsługą otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych.
więcej

Szkolenie z monitoringu i ewaluacji projektu

W środę 28 listopada w godz. 15.00-19.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora w Łomży odbędzie się szkolenie na temat: monitoring i ewaluacja. Poprowadzi je Karolina Poczykowska - certyfikowana trenerka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, doświadczona koordynatorka projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz Funduszy Norweskich (w tym wieloletnia kierowniczka Regionalnego Ośrodek EFS w Białymstoku).
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED