Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Łomżyńskie Centrum Wolontariatu w Korpusie Solidarności

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach w ramach zadania „Partnerstwo dla Wolontariatu” realizuje Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030 KORPUS SOLIDARNOŚCI w województwie podlaskim. Do współpracy przyłączyło się łomżyńskie Centrum Wolontariatu, prowadzone przez Stowarzyszenie "Czas rozwoju" przy dofinansowaniu środków z budżetu Miasta Łomża.
więcej

OWES zaprasza na wizytę studyjną

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży organizuje wizytę studyjną do miejscowości Ruciane-Nida, której celem jest poznanie dobrych praktyk działających tam podmiotów ekonomii społecznej. Wyjazd planowany jest 13 września 2019. Transport i wyżywienie są bezpłatne.
więcej

Nabór ngo do udziału w szkoleniach i doradztwie z zakresu pisania projektów

foto
Chcesz rozwijać swoją organizację pozarządową lub przedsiębiorstwo społeczne poprzez usprawnienie jej działania? Weź udział w szkoleniu i doradztwie zakresu ubiegania się o granty oraz w konsultacjach prawnych. Uczestnictwo w działaniach Stowarzyszenia Da Się jest całkowicie bezpłatne. Sprawdź terminy rekrutacji! Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Ogłoszenie

Na podstawie Uchwały nr 2/2019 Walnego Zebrania Członków z dnia 06.06.2019 o likwidacji Federacji dla Łomży, Postanowieniem Sądu Rejonowego w Białymstoku z dnia 09.07.2019, jako likwidator Federacji wpisana została do rejestru KRS, Pani Dorota Górska. Likwidator Federacji dla Łomży z siedzibą w Łomży, ul. Nowogrodzka 58, 18-400 Łomża, podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 06.06.2019 r. Walne Zebranie Członków Federacji dla Łomży podjęło Uchwałę o Likwidacji Stowarzyszenia.
więcej

Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się do Centrum Wolontariatu

Na młodzież, osoby dorosłe, a także seniorów zainteresowanych pomocą innym czeka Centrum Wolontariatu. Utworzyło je Stowarzyszenie "Czas rozwoju" z dofinansowaniem z budżetu Miasta Łomża. Pionierski projekt realizowany będzie do końca roku. W jego ramach powstanie strona internetowa promująca wolontariat i świadcząca usługi pośrednictwa wolontariatu. Organizatorzy przeprowadzili już jedno szkolenie dla przyszłych wolontariuszy, po wakacjach planują kolejne. A teraz uruchamiają środowe dyżury moderatorów.
więcej

Fundacja "Ja i Ty" zaprasza na "Szachownicę życia"

ś.p. Jolanta Węgrowska, poetka
Jolanta Węgrowska, autorka blisko 600 wierszy, które powstały na przestrzeni zaledwie siedmiu lat, (2006 -2013 r. ), a na co dzień: żona, matka a nawet babcia. Wrażliwa, niebywale dobra, opiekuńcza, koleżeńska, ceniąca szczerość pozytywna osoba. Uwielbiała podróżować i gotować, i z obu tych rzeczy czerpała inspirację do swoich wierszy. Gdy dopadła ją nieuleczalna choroba, odciskając swój ślad również na tematyce jej wierszy, nie poddała się jej bez wytrwałej i wieloletniej walki. Zmagania te widoczne są w wierszach jakie znalazły się w spektaklu „Na szachownicy życia”.
więcej

Zaproszenie na warsztaty nt. wolontariatu

„Centrum Wolontariatu” działające przy Stowarzyszeniu „CZAS ROZWOJU” w Łomży oraz Urząd Miejski w Łomży, serdecznie zapraszają na bezpłatne warsztaty „Wolontariat w pierwszych krokach”, które odbędą się 13.06.2019r. (czwartek) w godz.16.00-19.00 w „Domku Pastora” przy ul. Krzywe Koło 1. Celem warsztatów jest zapoznanie z tematyką wolontariatu, ze szczególnym uwzględnieniem praw i obowiązków wolontariuszy, możliwości i form aktywności.
więcej

Zapraszamy na „ABC Zdrowego Seniora - 2019”

foto
Ciesz się zdrowiem mimo upływu czasu. Zadbaj o dietę, zapobiegaj chorobom, pielęgnuj radość życia! Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza Seniorki i Seniorów (oraz ich bliskich) na cykl spotkań poświęconych problemom wieku dojrzałego. Fundacja realizuje kolejną edycję projektu, teraz pod tytułem „ABC zdrowego seniora – 2019”. Adresatami są mieszkańcy miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego.
więcej

Rusza nabór wniosków na dotacje dla ROD

Prezydent Miasta Łomża ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadania realizowane przez, położone na terenie Miasta Łomża, rodzinne ogrody działkowe.
więcej

Konkurs Inicjatywa Społeczna Roku 2018

Wojewoda Podlaski ogłasza konkurs Inicjatywa Społeczna Roku, przeznaczony dla organizacji pozarządowych województwa podlaskiego. Celem konkursu jest promowanie działań organizacji pozarządowych z województwa podlaskiego, które swoimi inicjatywami aktywizują społeczność lokalną, organizują przedsięwzięcia z myślą o najbliższym otoczeniu, promują zasady współżycia społecznego i przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
więcej

Kolejna edycja Centrum Organizacji Pozarządowych

Katarzyna Łotowska i Maria Krupa
Organizacje pozarządowe mogą liczyć na szkolenia i doradztwo specjalistyczne. Jest to możliwe dzięki ofercie Fundacji „Czas lokalny” i Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych, która otrzymała dofinansowanie ze środków Miasta Łomża i będzie realizowana po raz kolejny w naszym mieście. W środę 8 maja w Domku Pastora trzecią już edycję Centrum Organizacji Pozarządowych otworzyły: Katarzyna Łotowska – prezeska OWOP oraz Maria Krupa – prezeska Fundacji „Czas lokalny”.
więcej

Rusza Centrum Wolontariatu

foto
8 maja w Domku Pastora organizacje i instytucje zainteresowane współpracą przy tworzeniu Centrum Wolontariatu powitały koordynatorki: Iwona Gilewska i Justyna Konopka. Projekt realizowało będzie Stowarzyszenie „Czas Rozwoju”, którego oferta na prowadzenie Centrum otrzymała dofinansowanie w otwartym konkursie ofert w zakresie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i edukacji ekonomicznej.
więcej

Grupy z terenu Łomży mogą wziąć udział w Biało-Czerwonym Korowodzie

Już 2 maja przez Krakowskie Przedmieście w Warszawie przejdzie barwny i głośny Korowód. Będzie on jednym z największych przedsięwzięć w oficjalnym kalendarzu obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. W patriotycznym widowisku ma wziąć udział ok. 80 grup z terenu całego kraju i zagranicy – nawet 1 600 osób. Obserwować je będzie wzdłuż trasy ok. 50 000 osób, a także tysiące widzów Telewizji Polskiej podczas transmisji wydarzenia na żywo w paśmie ogólnopolskim.
więcej

„ABC Zdrowego Seniora - 2019”

Ciesz się zdrowiem mimo upływu czasu. Zadbaj o dietę, zapobiegaj chorobom, pielęgnuj radość życia! Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza Seniorki i Seniorów (oraz ich bliskich) na cykl spotkań poświęconych problemom wieku dojrzałego. Fundacja realizuje kolejną edycję projektu, teraz pod tytułem „ABC zdrowego seniora – 2019”. Adresatami są mieszkańcy miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego.
więcej

Szkoła Liderów Miasta Łomży - ruszyła rekrutacja

foto
Miasto Łomża podpisało z Fundacją Szkoła Liderów i Fundacją Veolia Polska list intencyjny dotyczący programu Szkoła Liderów Miast w Łomży. Jest to program wspierający miejskich liderów i tworzący środowisko do współpracy pomiędzy znaczącymi przedstawicielami trzech sektorów: publicznego, prywatnego, społecznego - na rzecz rozwoju swojego miasta. Od dzisiaj (29.03.) trwa rekrutacja osób do udziału w tym projekcie, która potrwa do 23 kwietnia. Jego realizacja planowana jest w drugiej połowie roku.
więcej

Mikrodotacje w ramach projektu Podlaskie Lokalnie - spotkanie 5 marca

foto
Jesteś osobą zaangażowaną społecznie i masz pomysł na lokalne wydarzenie? Chciałbyś wraz z przyjaciółmi zrobić coś dla swojego otoczenia, ale nie macie wystarczających środków? Od 1 do 24 marca, młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów w ramach projektu Podlaskie Lokalnie realizowanego przez fundację Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej oraz fundację Okno na Wschód.
więcej

II nabór na mikrodotacje

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych ogłasza II nabór wniosków na realizację projektów w ramach konkursu Podlaski Inkubator Aktywności Społecznej. Celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne.
więcej

Przekaż 1% podatku lokalnym OPP

Łomża przystąpiła do projektu „Wspieraj lokalnie”, którego celem jest wsparcie lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego. Na stronie ratusza pojawił się baner odsyłający do bezpłatnego programu PIT, poprzez który sprawnie możesz rozliczyć się z podatku za 2018 rok, a dodatkowo wesprzeć łomżyńskie OPP.
więcej

Bezpłatne szkolenie z księgowości dla ngo

Fundacja "Czas lokalny" zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie pt: Księgowość w ngo, które odbędzie się 6 marca 2019 roku od godziny 15.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora w Łomży. Prowadzenie - Katarzyna Kobosko z OWOP Białystok.
więcej

Wygrać z przeznaczeniem w Kinie Millenium

foto
W niedzielę 10 lutego 2019r. na łomżyńskim ekranie będzie można zobaczyć obraz Marka Lechowicza "Wygrać z przeznaczeniem". Emisja filmu w Kinie Millenium rozpocznie się o godz. 10.00. Na film serdecznie zaprasza sam reżyser.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED