Łomża

Strona główna » Aktualności

Tarcza antykryzysowa w praktyce. Będzie też pomoc miasta dla przedsiębiorców

Urząd Miejski w Łomży przy Starym Rynku
Weszła już w życie podpisana przez prezydenta RP Andrzeja Dudę tzw. tarcza antykryzysowa. Jej główne założenia to zachowanie płynności finansowej w firmach i ochrona zatrudnienia. Pakiet pomocowy dla lokalnych przedsiębiorców opracowuje również Miasto Łomża. - Jego skala będzie uzależniona od decyzji radnych – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Pierwsze maseczki trafiły do skrzynek pocztowych seniorów

Przekazane maseczki trafią do łomżyńskich posiadaczy Karty Seniora
Kilkaset maseczek ochronnych, uszytych dzięki wspólnej inicjatywie Miasta Łomża i Stowarzyszenia Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs, powędrowało do osób po 60. roku życia posiadających Łomżyńską Kartę Seniora. W ich dystrybucję zaangażowali się wolontariusze z Fundacji L, którzy zostawiają je w skrzynkach pocztowych naszych seniorów.
więcej

Ogłoszenie PZON

Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, 567 i 568) w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 na polecenie Wojewody Podlaskiego, Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Łomży:
więcej

Maseczki trafiły do szpitala

Pełniący obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Jacek Roleder i zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski
Około 1200 maseczek ochronnych, uszytych przez Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs z materiału jaki zakupił łomżyński Ratusz, trafiło do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Na ręce pełniącego obowiązki dyrektora Jacka Roledera przekazał je zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski. Choć nie posiadają atestów, placówce przemianowanej w jednoimienny szpital zakaźny, będą bardzo przydatne.
więcej

Maseczki trafią do szpitala i seniorów

Łomżyński magistrat
W sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa towarem pierwszej potrzeby stały się maseczki ochronne. Już na początku przyszłego tygodnia część z nich, które we współpracy z Urzędem Miejskim w Łomży szyje Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs, ma trafić do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Na tym nie koniec, bo niezbędne zabezpieczenie w dobie pandemii otrzymają również osoby starsze posiadające Łomżyńską Kartę Seniora. W ich szycie zaangażowali się pracownicy łomżyńskiej oświaty i mieszkańcy.
więcej

Obejrzyj spektakl TLiA online

foto
Teatr Lalki i Aktora w Łomży informuje, że w związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkie spektakle i wydarzenia towarzyszące zostały wstrzymane do odwołania i zachęca do oglądania online.
więcej

Kontrole przestrzegania kwarantanny

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży i Straży Miejskiej w Łomży podczas wspólnych działań (fot. KMP Łomża)
Policjanci z łomżyńskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi sprawdzają, czy osoby wskazane przez inspektora sanitarnego przestrzegają zasad kwarantanny. Za ich złamanie grozi kara grzywny do 30 tys. zł.
więcej

Zostańmy w domu! – apelują do nas samorządowcy

foto
Samorządowcy z województwa podlaskiego wystosowali do mieszkańców apel o odpowiedzialne zachowanie w okresie epidemii. Jednym z sygnatariuszy tego dokumentu jest Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.
więcej

Będą nowe rozwiązania dla samorządów?

foto
Związek Samorządów Polskich opracował postulaty dotyczące propozycji rozwiązań i zmian legislacyjnych, które pozwolą jednostkom samorządu terytorialnego przeciwdziałać trudnej sytuacji gospodarczej wynikającej z epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Członkiem zarządu stowarzyszenia jest prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Będą dodatkowe kursy autobusów miejskich

W związku z wprowadzeniem przez rząd polski nowych zasad bezpieczeństwa, mających na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, w tym ograniczenia do połowy liczby miejsc siedzących w środkach publicznego transportu zbiorowego, od dnia 27 marca MPK sp. z o.o. w Łomży wprowadzi dodatkowe kursy linii autobusowych nr 8 i 10 w godzinach porannych i popołudniowych.
więcej

Kierunki rozwoju miasta w badaniach ankietowych

W marcu br. Miasto Łomża przeprowadziło pogłębione badania ankietowe wśród grup łomżyńskiej młodzieży maturalnej oraz wśród lokalnych przedsiębiorców. Celem przeprowadzonych ankiet było poznanie dalszych planów edukacyjnych i zawodowych młodzieży, oraz ocena stanu i warunków rozwoju przedsiębiorczości w naszym mieście. Uzyskane wyniki są niezwykle cennym i niezbędnym wkładem do diagnozy rozwojowej miasta, w szczególności w wymiarze gospodarczym. Pełna diagnoza jest koniecznym elementu Planu Rozwoju Lokalnego, przygotowywanego w ramach naboru wniosków z Funduszy Norweskich i EOG. W załącznikach prezentujemy podsumowania zebranych badań ankietowych.
więcej

Kolejne zakupy na walkę z koronawirusem

Wymazówki na potrzeby Pogotowia Ratunkowego w Łomży oraz odczynniki do testów dla potrzeb Sanepidu zamierzają zakupić władze Łomży. Rada Miejska Łomży na wniosek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na ten cel w budżecie miasta wygospodarowała 60 tysięcy złotych. To kolejne działania podejmowane przez łomżyński samorząd w walce z koronawirusem.
więcej

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. - Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
więcej

Wspólna inicjatywa miasta i motocyklistów

Ponad 4 000 zł przeznaczył Urząd Miejski w Łomży na zakup materiału, z którego Stowarzyszenie Motocyklistów Łomżyńskich Wild Dogs uszyje około 5000 maseczek. Zostaną one przekazane Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i rozdysponowane wśród personelu oraz mieszkańców miasta.
więcej

Stan epidemii w Polsce

- Robimy wszystko, żeby przygotować Polskę na te trudne nadchodzące tygodnie. Działamy profilaktycznie i z myślą o przyszłości – poinformował szef rządu podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz ministrem edukacji narodowej Dariuszem Piontkowskim.
więcej

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza na "Grarantannę"

fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Wolne od szkoły i nieplanowany pobyt w domu nie muszą być nudne. Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Fundacją TRACH przygotowało specjalny projekt pt. "Grarantanna", który ma pomóc uczniom w sposób kreatywny spędzać czas.
więcej

Straż Miejska w walce z koronawirusem

Strażnicy dostarczający paczki żywnościowe
W związku z obowiązującym na terenie całego kraju stanem zagrożenia epidemicznego, Straż Miejska w Łomży podjęła ścisłą współpracę ze służbami sanitarnymi, Policją i MOPS. Zrezygnowano z części na co dzień pełnionych czynności, aby dostępne siły i środki przekierować do innych zadań. Wydłużono godziny pracy tak, by jeden patrol był dostępny do godz. 20.00.
więcej

Miasto chce wspomóc przedsiębiorców

foto
W ślad za rządowym wsparciem dla biznesu, związanym z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenie w sprawie szczególnej formy udzielania pomocy osobom prowadzącym działalność gospodarczą poprzez obniżenie czynszu najmu lokali użytkowych z zasobu miasta. Opracowywany jest także pakiet pomocowy dla łomżyńskich przedsiębiorców.
więcej

Bez wydarzeń kulturalno-rozrywkowych do końca maja

Dni Łomży 2019
W związku z pandemią koronawirusa i ogłoszonym standem epidemicznym oraz ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, wszystkie planowane do końca maja 2020 r. wydarzenia kulturalno – rozrywkowe, których organizatorem lub współorganizatorem jest Urząd Miejski w Łomży, zostają odwołane. Decyzja taka została podjęta, gdyż w tej chwili nie wiadomo, jak długo może potrwać wprowadzony przez rząd zakaz organizowania imprez masowych i zgromadzeń powyżej 50 osób.
więcej

Spotkanie w sprawie łomżyńskiego szpitala

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej magistratu
W Urzędzie Miejski w Łomży odbyło się spotkanie poświęcone zapewnieniu podstawowej opieki medycznej mieszkańcom po przekształceniu Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w jednoimienny szpital zakaźny. Oprócz prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i radnych wzięli w nim udział: pełniący obowiązki dyrektora łomżyńskiego szpitala Jacek Roleder, dyrektor Podlaskiego NFZ Maciej Olesiński, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży Przemysław Gosk oraz kierownik sekcji epidemiologicznej łomżyńskiego Sanepidu Artur Arszułowicz.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED