Łomża

Strona główna » Aktualności

Uczcili pamięć Sybiraków

Pamięć ofiar Sybiru uczcił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Rokrocznie 17 września na pamiątkę wkroczenia wojsk sowieckich na wschodnie tereny II Rzeczpospolitej w całym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Rocznicowe uroczystości odbyły się także w Łomży, mieście silnie doświadczonym wywózkami jego mieszkańców na "nieludzką ziemię".
więcej

MDK-DŚT zaprasza na koncert bluesowy

foto
Rocznica urodzin amerykańskiego gitarzysty B.B. Kinga stała się pretekstem do organizacji w Polsce koncertów bluesowych. 16 września w całej Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Bluesa, podczas którego spotykają się miłośnicy tego gatunku muzyki, organizowane są koncerty, festiwale, wystawy plastyczne, odbywają się specjalne radiowe audycje muzyczne. Główne założenie akcji - propagowanie muzyki bluesowej. Światowy Dzień Bluesa, od paru lat, obchodzony jest również w Łomży. W sobotę, 19 września na muzycznej scenie MDK-DŚT, na bluesową nutę zagrają:
więcej

Seniorze zaszczep się przeciwko grypie!

Od 21 września ruszają zapisy na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób po 60. roku życia posiadających Łomżyńska Kartę Seniora. Zrealizują je przychodnie, które uczestniczyły w realizacji programu w ubiegłym roku tj. Łomżyńskim Centrum Medycznym Sp. z o. o. oraz Specjalistycznym Centrum Medyczno-Rehabiltacyjnym "Eskulap".
więcej

Syreny alarmowe w dniu 17 września

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniu 17 września 2020 r., jednostki samorządu terytorialnego (posiadające centrale alarmowe), na terenie całego województwa uruchomią syreny alarmowe, w celu upamiętnienia 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania na podstawie art. 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r., w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 poz. 96). Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne. W Łomży syreny zostaną uruchomione o godz. 15:00.
więcej

Sprzęt komputerowy trafił do rodzin zastępczych i Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej

foto
Miasto Łomża realizuje projekt pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Dzięki temu został zakupiony sprzęt komputerowy z oprogramowaniem do pracy zdalnej, który został przekazany do rodzin zastępczych oraz Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej. Symboliczne przekazanie sprzętu odbyło się we wtorek 15 września z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i wicewojewody podlaskiego Marcina Sekścińskiego.
więcej

Kolejny projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży rozpoczyna realizację projektu „Łomżyński Bastion 1920”. Dofinansowany z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”, jest skierowany do uczniów w wieku 11-13 lat. – Naszym głównym celem jest upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach 1920 roku na terenie Ziemi Łomżyńskiej, dotyczącej głównie bohaterskiej obrony Łomży przed przełomową dla losów Polski Bitwą Warszawską – podkreśla Teresa Fromelc-Pawelczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. – Zakładamy też, że dzięki tej inicjatywie nastąpi również wśród uczestników projektu wzrost zainteresowania lokalną historią oraz czytelnictwa i proponowanymi przez nas innymi formami zajęć bibliotecznych.
więcej

Ogłoszenie

Miasto Łomża ogłosiło przetargi na sprzedaż dwóch nieruchomości Skarbu Państwa, którymi są lokal mieszkalny przy ul. Prusa 21/5 o pow. użytkowej 44,80 m.kw. z piwnicą oraz garaż nr 136 w budynku przy ul. Bema 9 o pow. użytkowej 17 m.kw. Oba przetargi odbędą się 16 października br. Wcześniej zainteresowane osoby powinny wpłacić wadium na konto Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Amadeusz u Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 17 września 2020 r. o godz. 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży zabrzmią kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta. Jako solistka wystąpi japońska skrzypaczka Mao Konishi, dla której występ z Łomżyńską Filharmonią jest nagrodą specjalną 5. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Karola Lipińskiego w Toruniu. Solistom towarzyszyć będzie Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Cezarego Gójskiego. Będzie to jego koncert dyplomowy na zakończenie studiów w klasie dyrygentury prof. Marka Pijarowskiego na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
więcej

Inwentaryzacja systemów grzewczych na terenie Łomży

Miasto Łomża realizując szereg przedsięwzięć na rzecz poprawy jakości powietrza, w tym przeciwdziałania zjawisku niskiej emisji, przystąpiło do realizacji zadania pn. „Szczegółowa inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie miasta Łomża wraz z opracowaniem bazy danych w narzędziu informatycznym”. W ramach tego zadania zostanie wykonana inwentaryzacja systemów grzewczych na terenie miasta Łomża.
więcej

Śniadaniowa trasa Radia ZET w Łomży

foto
Tortilla z szynką i serem z marynowanymi warzywami lub naleśnik z mascarpone, gruszką, żurawiną i twarożkiem. To tylko niektóre potrawy jakie mogli dziś bezpłatnie skosztować łomżanie w ramach obchodzonych 30 urodzin Radia ZET. Wszystko za sprawą Wielkiej Trasy Śniadaniowej Radia ZET, na której znalazła się również Łomża.
więcej

Najpiękniejsze z ziemi łomżyńskiej

Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej Ewelina Gutowska i Miss Ziemi Łomżyńskiej Wiktoria Ciochanowska (fot. Paweł Wądołowski)
Wiktoria Ciochanowska 20-letnia absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży została Miss Ziemi Łomżyńskiej. Tytuł najpiękniejszej nastolatki przypadł pochodzącej z Grabowa, 16-letniej Ewelinie Gutowskiej. Wydarzenie odbyło się ze wsparciem finansowym Miasta Łomża.
więcej

Program łomżyńskich obchodów Światowego Dnia Sybiraka

foto
Prezydent Łomży, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku oraz Związek Sybiraków Oddział w Łomży zapraszają na łomżyńskie obchody Światowego Dnia Sybiraka:
więcej

Śniadanie z Radiem ZET w Łomży

foto
W ramach "Wielkiej trasy śniadaniowej Radia ZET" po Polsce we wtorek, 15 września, dziennikarze ogólnopolskiej rozgłośni odwiedzą mieszkańców Łomży. W tym roku trasa zbiega się z obchodami jubileuszu stacji, która świętuje okrągłe 30. urodziny.
więcej

Prawie 30 milionów zł trafi do Łomży

foto Kamil Brzostowski
Ponad 29 mln zł otrzyma Miasto Łomża na realizację projektu pn. „Zrównoważona mobilność miejska w Łomży”. Środki na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 przyznał Zarząd Województwa Podlaskiego. Całkowita wartość projektu to prawie 44 mln zł.
więcej

Finał Podlaskiej Marki 2019. Znamy zwycięzców

Nominowani do Podlaskiej Marki 2019
W Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki odbyła się Gala Finałowa konkursu Podlaska Marka 2019. W kategorii "społeczeństwo" nominowane było samorządowe becikowe.
więcej

Kolejne pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych zasilą budżet Łomży

skrzyżowanie ulic Pułaskiego i Strażackiej
Następne ulice w Łomży zostaną wyremontowane w ramach środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Nasze miasto otrzyma 12,7 mln zł na cztery inwestycje o łącznej wartości około 20 mln zł. Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku opublikował zaktualizowaną listę zadań do dofinansowania na 2020 r. w ramach FDS.
więcej

Inwestycje w „piąteczkach”

obecna sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 5
Najpóźniej w październiku mają zostać ogłoszone przetargi dotyczące dwóch łomżyńskich obiektów oświatowych. Pierwszy będzie dotyczyły wykonania hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5, drugi opracowania pełnej dokumentacji na nowy budynek Przedszkola Publicznego nr 5.
więcej

Stand up w Porcie

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na stand-upowy wieczór w Porcie Łomża. Swoje żarty na łomżyńskiej publiczności przetestuje trzech komików: Filip van der Brym, Michał Kutek i Mieszko Minkiewicz. Dobra zabawa gwarantowana! Sobota, 12 września, godz. 19:00, Bulwary nad Narwią. Wstęp wolny.
więcej

Concerto Festivo – XVI Międzynarodowy Festiwal Sacrum et Musica

foto
W sobotę 12 września 2020 r. o godz. 19:00 w Kościele pw. Krzyża Św. w Łomży odbędzie się koncert w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica". Jako soliści wystąpią znakomici organiści: prof. Roman Perucki - I organista Katedry Oliwskiej oraz prof. Hanna Dys, którzy zagrają na pozytywach – przenośnej odmianie organów, które zostaną sprowadzone specjalnie na ten koncert. Solistom towarzyszyć będą Łomżyńscy Filharmonicy pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. Wstęp wolny. Bezpośrednia transmisja na www.facebook.com/filharmonialomza.
więcej

Kolejny odcinek Dwornej zamknięty

ulica Dworna
Wykonawca przebudowy ulicy Dwornej poinformował, że od 10 września br. planowane jest wyłączenie z ruchu tej drogi na odcinku od ul. Sadowej do ul. Giełczyńskiej. W związku z powyższym nie będzie można w nią wjechać z ulicy Giełczyńskiej. Natomiast ulica Sadowa na czas prowadzenia prac stanie się "ślepą" ulicą z ruchem w obu kierunkach.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED