Łomża

Strona główna » Aktualności

Odwołana projekcja "Cichej nocy"

Ze względu na warunki pogodowe dzisiejsza projekcja filmu "Cicha noc" w reżyserii Piotra Domalewskiego, która miała odbyć się na Starym Rynku została odwołana. O nowym terminie seansu poinformujemy w najbliższym czasie.
więcej

Rusza sprzedaż monografii o Łomży

Książka w formacie A4 ma twardą oprawę i obwolutę
Od poniedziałku 16 lipca od godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych przy ul. Wojska Polskiego 3 w sprzedaży będzie dostępna jubileuszowa monografia "Łomża na przestrzeni dziejów". Cena jednego egzemplarza wynosi 39 zł.
więcej

"Cicha noc" na Starym Rynku

foto
Nie lada gratka czeka w niedzielę 15 lipca łomżyńskich kinomanów. Tego dnia w ramach "Łomżyńskich wakacji" odbędzie się na Starym Rynku projekcja "Cichej nocy", najbardziej nagradzanego filmu ubiegłego roku. Jego reżyserem jest pochodzący z naszego miasta Piotr Domalewski. Seans rozpocznie się o godz. 21.00.
więcej

Dotacja na przedsiębiorstwo społeczne

foto
Ruszył czwarty już nabór na o dotację na założenie bądź przystąpienie do przedsiębiorstwa społecznego w ramach programu realizowanego przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej "Rozwój ekonomii społecznej". Dokumenty można aplikować do biura projektu przy ul. Polowa 45. Wsparcie otrzyma 20 osób.
więcej

Promocja poprzez sport

Iwona Gryczewska opowiedziała o planach MKS Dwójka Łomża
Czterysta tysięcy złotych w ramach promocji miasta przez sport otrzymają dwa łomżyńskie kluby. Kwota 250 tys. zł trafi do występującego w trzeciej lidze ŁKS 1926 Łomża, zaś 150 tys. zł zasili budżet pierwszoligowych piłkarek ręcznych MKS Dwójka Łomża. Radni miejscy przychylili się do wniosku prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i uchwałę podjęli niemal jednogłośnie.
więcej

Hat trick Łobodzińskiego

foto
Łomżyński schodobiegacz Piotr Łobodziński po raz trzeci z rzędu triumfował w Manila Vertical Run na Filipinach. W drodze po zwycięstwo pokonał ponad 1300 schodów, aby dotrzeć do mety usytuowanej na 61 piętrze. Było to jego dziesiąte zwycięstwo w dziesięciu startach w tym sezonie.
więcej

Piękna promocja miasta

Misski w gabinecie prezydenta Łomży
Są młode, inteligentne i piękne. Kilkanaście dni temu znakomicie zaprezentowały się podczas konkursu Miss Polski. Zuzanna Poteraj została najpiękniejszą nastolatką, Wiktoria Wiśniewska zdobyła tytuł drugiej wicemiss, zaś tegoroczna Miss Ziemi Łomżyńskiej Elwira Talkowska powalczy w grudniu w Krynicy-Zdroju o koronę najpiękniejszej Polki. - Wszyscy możemy być dumni z naszych dziewczyn, bo pięknie promują Łomżę i Ziemię Łomżyńską w całym kraju – mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, który pogratulował misskom i wręczył im po bukiecie kwiatów.
więcej

Bardzo popularny ŁoKeR

Z najczęstszym użytkownikiem roweru miejskiego spotkał się prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR cieszy się nieustanną popularnością. Od początku wprowadzenia pilotażowego systemu miejskie rowery były wypożyczane już ponad 11,5 tys. razy. Najczęstszym użytkownikiem jest Robert Zakrzewski, któremu osobiście pogratulował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Przeżyli ze sobą pół wieku

Wspólna fotografia jubilatów
Mówią, że recepty na długie i szczęśliwe pożycie nie ma, a najważniejsze są wzajemny szacunek, zrozumienie i oczywiście miłość. W niedzielę 8 lipca w Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się uroczystość wręczenia "Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Złote Gody, czyli pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego świętowało 19 par. Dwa małżeństwa przeżyły ze sobą jeszcze więcej – 60 i 66 lat.
więcej

Profesor Masatake Wada ponownie w Łomży

Dla profesora Masatake Wady była to już trzecia wizyta w naszym mieście
W ubiegłym tygodniu Łomżę odwiedził Masatake Wada, profesor ekonomii na Uniwersytecie Teikyo w Tokio. Była to jego trzecia wizyta nad Narwią na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. W imieniu prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego znakomitego gościa przywitał w Ratuszu, przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Grzymała.
więcej

Ulica Niemcewicza będzie remontowana

Ulica Niemcewicza
Po unieważnionym pod koniec ubiegłego tygodnia przetargu na remont ul. Niemcewicza, dziś został ogłoszony kolejny. W ten sposób realizację inwestycji będzie można rozłożyć na dwa lata. Prace mogą ruszyć już z końcem sierpnia.
więcej

Zakończył się jubileuszowy festiwal

Pianista Jan Walczak
Wieka Gala w Pałacu Lutosławskich zakończyła XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Trzydziestu znakomitych artystów wykonało przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego oraz muzykę instrumentalną.
więcej

Pomóżmy Aleksowi

foto
Siedmioletni Aleks z Łomży wskutek nieszczęśliwego wypadku ma poparzone 60% ciała. Jest po siedmiu przeszczepach, a dwa kolejne przednim. Leczenie chłopaka jest kosztowne i trwa zbiórka pieniędzy na ten cel.
więcej

Miasto dofinansuje wymianę pieców

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski skierował już wniosek do radnych
Kwotę 300 tys. zł zamierza przeznaczyć prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na dofinansowanie wymiany starych pieców przez mieszkańców miasta. Wniosek trafił już do radnych, którzy zajmą się nim na najbliższej sesji 11 lipca. To jeden ze sposobów na poprawę powietrza w mieście.
więcej

Spotkanie autorskie z Darią Galant

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży i BookBook Księgarnia serdecznie zapraszają na spotkanie z Darią Galant – autorką powieści, filmów dokumentalnych, obrazów czy scenariuszy. Spotkanie odbędzie się w środę 11 lipca o godz. 18.00 w Filii Nr 2 MBP, przy ul. Księżnej Anny 2.
więcej

Rekonstrukcja bitwy w Czerwonym Borze

W inscenizacji wzięło udział blisko 100 rekonstruktorów (fot. mylomza.pl)
Historyczna inscenizacji Bitwy w Czerwonym Borze z udziałem ponad 100 rekonstruktorów z całego kraju zakończyła obchody upamiętniające 74. rocznicę tego wydarzenia oraz 70. rocznicę śmierci ppłk. Władysława Żwańskiego ps. "Błękit", "Iskra", Komendanta Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Białystok. W niedzielę 1 lipca na terenie jednostki "Grom Group" znów miedzy sobą stanęły odziały polskich partyzantów i hitlerowskich Niemiec.
więcej

Piękne malowidła zdobią Łomżę

Marszałek Józef Piłsudski na swojej Kasztance zdobi ścianę budynku przy Placu Niepodległości 15
Postać marszałka Józefa Piłsudskiego na koniu zwieńczyła serię trzech historycznych murali, które powstały w tym roku w Łomży z okazji jubileuszu 600-lecia nadania jej praw miejskich oraz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Malowidło zdobi jedną ze ścian bloku przy Placu Niepodległości.
więcej

Letnia oferta dla kinomanów

foto
Bardzo atrakcyjnie zapowiada się tegoroczny program Letniego Kina Plenerowego w Łomży. Już w piątek 6 lipca o godz. 21.00 w Domku Pastora projekcja pierwszego seansu "Nie ma róży bez ognia" w reżyserii Stanisława Barei. Podczas wakacji zostanie zaprezentowanych w sumie 8 projekcji filmowych.
więcej

Woda chwilowo gorszej jakości

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomży rozpoczęło prace związane z włączeniem do eksploatacji oraz płukaniem nowowybudowanej sieci wodociągowej w ul. Zawadzkiej. Na skutek tego do dnia 6 lipca może wystąpić pogorszenie jakości wody w budynkach zlokalizowanych w rejonie ulic - Przykoszarowej, Zawadzkiej, Sybiraków, Szmaragdowej, Bursztynowej, Wiosennej, Przedwiośnie, Porucznika Łagody, Kołłątaja i Niemcewicza.
więcej

Propozycje mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego

foto
Zakończyło się już przyjmowanie wniosków do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili 31 propozycji (12 w Centrum, 11 w Łomżyca oraz 8 Południe). W większości dotyczą one infrastruktury drogowej, budowy placów zabaw czy urządzeń sportowo-rekreacyjnych. Dodatkowo napłynęło 13 zgłoszeń do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED