Łomża

Strona główna » Aktualności

Pierwszy w Łomży inwestor włącza swoje tereny do Specjalnej Strefy Ekonomicznej

www.gov.pl
Firma APMAPAK Sp. z o.o. Sp. k. jest pierwszą w Łomży firmą, która inwestycję realizowaną na swoich prywatnych gruntach objęła decyzją o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. - Uzyskanie decyzji o wsparciu otwiera przed nami kolejny etap naszej działalności i jest doskonałą szansą na dalszy rozwój firmy – podkreśla Marcin Truszkowski, współwłaściciel Spółki.
więcej

Chwała Bohaterom – nowy mural powstanie przy ul. Polowej

foto
W drugiej połowie sierpnia będzie realizowany kolejny mural w naszym mieście. Tym razem na budynku przy ul. Polowej 11 powstanie malowidło nawiązujące do drugiej wojny światowej, poświęcone przede wszystkim żołnierzom z 33 pułku piechoty, którzy bronili Łomży. Jego oficjalne odsłonięcie planowane jest na początku września podczas łomżyńskich obchodów 80. rocznicy wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii świata.
więcej

Trwa przebudowa Hali Kultury

Kończą się prace konstrukcyjne w Hali Targowej
Kulturalne centrum miasta, czyli sala koncertowa i jednocześnie miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli realizować swoje pasje, a do tego kawiarnia i punkt informacji turystycznej. Na Starym Rynku w Łomży postępują prace przy przebudowie zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury. Odrestaurowany budynek ma się przyczynić do ożywienia łomżyńskiej starówki i będzie ciekawą propozycją do rozwijania zainteresowań dla dzieci, młodzieży i seniorów. Hala powinna być ukończona do końca roku.
więcej

Zapraszamy na spotkanie ws. dokumentacji na budowę dróg

W środę 24 lipca 2019 r. odbędą się spotkania konsultacyjne dla mieszkańców, dotyczące rozwiązań projektowych w ramach opracowywanych dokumentacji na przebudowę ulic: Kalinowej (godz. 12:00), Magazynowej (godz. 13:00) oraz sięgacza ul. Wesołej (godz. 14:00). Spotkania odbędą się w sali 201A (II piętro) Urzędu Miejskiego w Łomży (Stary Rynek 14).
więcej

Bezpłatne "empeki" na koncerty z Dwójką

Informujemy, że zarządzeniem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego w dniu koncertów Wakacyjnej Trasy Dwójki w godzinach od 16.00 do 24.00 będą kursowały bezpłatne autobusy komunikacji miejskiej, które ułatwią mieszkańcom dotarcie na muszlę koncertową oraz powrót do domu. Po zakończeniu imprezy pojawią się linie specjalne.
więcej

Gratka dla kinomanów

foto
Dwa filmy zobaczą łomżyńscy kinomani w ramach najbliższego weekendu z "Letnim Kinem Plenerowym". Najpierw w piątek 19 lipca o godz. 21.00 ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" odbędzie się projekcja belgijsko-holenderskiego dramatu muzycznego "W kręgu miłości" w reż. Felixa Van Groeningena, zaś dzień później o godz. 21.00 na Starym Rynku zostanie wyświetlony "Bohemian Rhapsody" opowiadający historię brytyjskiego zespołu rockowego Queen.
więcej

Nabór wniosków na opiekę wytchnieniową – edycja 2019

Miasto Łomża przystąpiło do pilotażowego programu pod nazwą "Opieka wytchnieniowa". Jest on realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Wnioski na świadczenie przyjmowane będą w dniach od 15 do 31 lipca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Dwornej 23 B.
więcej

Wakacyjna zabawa z "Dwójką"

foto
Legendarny Modern Talking z Thomasem Andersem, czy Krzysztof Cugowski były frontman Budki Suflera – to jedni z dziewięciu wykonawców, którzy wystąpią w Łomży podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2019. W niedzielę 21 lipca od godz. 20.00 na muszli koncertowej przy ul. Zjazd zobaczymy całą plejadę gwiazd. Na muzyczne wydarzenie łomżan przywiozą i odwiozą bezpłatne autobusy komunikacji miejskiej.
więcej

Utrudnienia w ruchu przy dworcu

foto
W związku z planowanymi na poniedziałek 15 lipca na godz. 10.00 pracami nad montażem konstrukcji zadaszenia Centrum Komunikacyjno-Przesiadkowego w Łomży, zamknięta może być czasowo droga biegnąca wzdłuż Miejskiej Hali Targowej – między ulicami Dworcową i Sikorskiego. Niedogodności potrwają przez okres około dwóch tygodni.
więcej

Letnia akademia teatru

foto
W Teatrze Lalki i Aktora w Łomży od trzech dni – mimo przerwy sezonowej – jest głośno i wesoło. Wszystko za sprawą warsztatów pod nazwą "Letnia Akademia Teatru" oraz grupy kilkunastu uczestników – młodych ludzi, którzy z pasją i ogromną kreatywnością uczestniczą w zajęciach. Pod czujnym okiem kadry instruktorów biorą udział w różnorodnych aktywnościach, aby finalnie przygotować pokaz spektaklu "Paluchy i szuflady", którego premiera jest zaplanowana na 20 lipca.
więcej

Woda na Łomżycy jest zdrowa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny po zapoznaniu się z wynikami badań próbek wody pobranych w dniach 5-7 lipca br. na osiedlu Łomżyca informuje, że jakość wody w zakresie ocenianych parametrów mikrobiologicznych (bakterie coli) odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi /Dz.U. poz.2294/.
więcej

Lato na filmowo

foto
"Incepcja" w reżyserii Christophera Nolana – to kolejna propozycja dla łomżyńskich kinomanów w ramach tegorocznego "Letniego Kina Plenerowego". Projekcja odbędzie się w piątek 12 lipca o godz. 21.00 ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1.
więcej

W sobotę Jarmark Rozmaitości

foto
Już w sobotę 13 lipca w godzinach 10:00 – 16:00 na Starym Rynku odbędzie się kolejny Jarmark Rozmaitości. Wydarzenie wpisuje się w projekt "Łomżyńskie wakacje".
więcej

Dofinansowanie na młodocianych pracowników

Pracodawcy, którzy zawarli umowę o pracę z młodocianymi pracownikami w celu przygotowania zawodowego lub przyuczenia do wykonywania określonej pracy mogą ubiegać się o dofinansowanie. Warunkiem jego otrzymania jest ukończenie nauki przez podwładnego. Wielkość refundacji nie może przekroczyć 60 % kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą.
więcej

W wakacje dzieci nie mogą się nudzić

foto
Szereg zajęć w ramach wakacji przygotowała dla najmłodszych Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Łomży. Z konsultacji mogą skorzystać też rodzice dzieci.
więcej

Nauka dla biznesu

Od lewej: dr Mariusz Chrzanowski-prezydent Łomży, Artur Wierzbowski-wójt Gminy Piątnica, dr hab. Dariusz Surowik-rektor PWSIiP w Łomży, Piotr Kłys-wójt Gminy Łomża
Prezydent Łomży, wójtowie gmin Łomża i Piątnica oraz rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży podpisali list intencyjny, w którym deklarują wspólne opracowanie i przyjęcie "Strategii promocji gospodarczej Obszaru Inwestycyjnego Ziemi Łomżyńskiej (OIZŁ)".
więcej

Łomżanie uczestniczyli w białoruskim święcie

Delegacje witane były chlebem i solą
W dniach od 2 do 4 lipca przebywała w Horkach na Białorusi delegacja z Urzędu Miejskiego w Łomży na czele z zastępcą prezydenta Andrzejem Stypułkowskim. Łomżanie uczestniczyli w obchodach Dnia Niepodległości Białorusi.
więcej

Strzelecki biznes bez krawata

foto
W połowie czerwca na strzelnicy Forty w Piątnicy odbył się I Turniej Strzelecki Przedsiębiorców pn. "Biznes bez krawata". Stanowił on, obok organizowanych od dwóch lat śniadań biznesowych, formę integracji lokalnych przedsiębiorców. Pomysłodawcami przedsięwzięcia byli członkowie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Łomży.
więcej

Zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe

foto
Dziś rusza Letnie Kino Plenerowe. W każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 21:00, w ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” (ul. Krzywe Koło 1) mieszkańcy naszego miasta będą mogli obejrzeć jeden z proponowanych filmów. Ponadto jedna projekcja odbędzie się na Starym Rynku. Dziś wyświetlana będzie amerykańska komedia romantyczna pt. „Rodzinne rewolucje”. Wstęp wolny, zapraszamy.
więcej

Brak przydatności wody do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży, po dokonaniu analizy sprawozdań z badań laboratoryjnych próbek wody pobranych w ramach bieżącego nadzoru w dniu 18 czerwca 2019 r. i kontroli wewnętrznej w dniu 25 czerwca2019 r. z wodociągu Łomża w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Polnej 40 oraz budynku biurowym Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej przy ul. Polnej 16 i z hydrantu przy wodomierzu przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 5 stwierdził brak przydatności wody do spożycia w ww. przyłączu wodociągowym z uwagi na obecność bakterii grupy coli.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED