Łomża

Strona główna » Aktualności

Trojaczki u prezydenta

foto
Urząd Miejski w Łomży odwiedzili Państwo Olga i Łukasz Trycowie - rodzice trojaczków, które w połowie stycznia przyszły na świat w łomżyńskim szpitalu. Potrójnych narodzin pogratulował im w imieniu mieszkańców prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Walentynki na jazzowo

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza fanów muzyki jazzowej na walentynkowy wieczór z Arturem Małeckim, Przemysławem Chmielem i Michałem Aftyką.
więcej

MDK-DŚT zaprasza na Poranek z Kulturą

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza dzieci wraz z rodzicami na Baśnioterapię z Dominiką Ostałowską i warsztat plastyczny z Agnieszką Chojnowską w ramach spotkań Poranek z Kulturą.
więcej

Ferie jak z bajki w Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej

foto
Ferie, ferie i po feriach…Za nami tegoroczna edycja spotkań zorganizowanych dla dzieci przez Filię Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, mieszczącej się przy ulicy Księżnej Anny 2. Podczas dwutygodniowego feryjnego wypoczynku pod hasłem „Ferie jak z bajki” biblioteka przygotowała dla dzieci moc atrakcji.
więcej

"Blaski i cienie" – spotkanie z Bożydarem Iwanowem w Hali Kultury

foto
W piątek 10 lutego 2023 roku o godz. 17:00, w Hali Kultury na Starym Rynku odbędzie się spotkanie otwarte z Bożydarem Iwanowem, jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych komentatorów i dziennikarzy sportowych w Polsce. W jego trakcie opowie on o blaskach i cieniach nie tylko swojej pracy zawodowej, ale także codziennych zmaganiach i życiowych zakrętach, które napotykamy my wszyscy bez względu na wykonywany zawód, status społeczny czy materialny. Będzie to opowieść nie tylko o drodze na szczyt, ale też o walce ze zmaganiem się z własnymi słabościami i opowieść o upadaniu i podnoszeniu się z kolan. Po wystąpieniu będzie możliwość zadawania pytań i dyskusji. Wcześniej dziennikarz jako gość specjalny weźmie udział w uroczystości wręczenia „Łomżyńskich Laurów Sportowych” oraz nagród dla „Łomżyńskiego Społecznika” i „Łomżyńskiej Inicjatywy” 2022 roku.
więcej

Strażnicy miejscy kontrolują, czy nie palimy śmieci

foto
W sezonie grzewczym strażnicy miejscy kontrolują piece CO. Jak odróżnić prawdziwego strażnika od fałszywego?
więcej

Koncert w Hali Kultury

foto
W piątek 3 lutego 2023 roku o godz. 19:00 w Hali Kultury na Starym Rynku odbędzie się koncert ostrołęckiego zespołu MADMA i łomżyńskiej rockowej grupy THE SMALL PULL. Wstęp wolny, zapraszamy.
więcej

Koreańscy goście w Filharmonii Kameralnej w Łomży

foto
Filharmonia Kameralna w Łomży zaprasza na kolejny koncert z cyklu ferie z filharmonią. W czwartek 2 lutego 2023 o godzinie 18:30 w sali koncertowej FKWL w Łomży wystąpi aż siedmioro gości z Korei Południowej. Zaprezentuje się sześcioro solistek grających na: flecie, fagocie, skrzypcach, altówce, wiolonczeli i fortepianie. Towarzyszyć im będzie orkiestra łomżyńskiej filharmonii pod batutą dyrygenta Young-Dae Yoo. Dla uczniów i studentów przygotowaliśmy BILET SPECJALNY za jedyne 10 zł!
więcej

Łomża w moim sercu… Nagrody czekają!

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, we współpracy i przy wsparciu finansowym Prezydenta Łomży – w 65 roku działalności Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej - ogłasza X edycję konkursu na wspomnienia „W mieście, co było mi rajem…”. Nazwa konkursu jest fragmentem wiersza p.t. „Łomża”, napisanym przez Iwonę Krzepkowską-Bułat – łomżyniankę, mieszkającą obecnie w Piastowie.
więcej

“Dbamy o zdjęcia, dbamy o pamięć” - warsztaty dla mieszkańców Łomży

foto
Centrum Archiwistyki Społecznej zaprasza mieszkańców Łomży na bezpłatne warsztaty poświęcone archiwistyce społecznej i archiwalnym fotografiom. W ich trakcie uczestnicy dowiedzą się czym są archiwa społeczne i jak działają, poznają archiwa społeczne z całej Polski, wyszukają informacje o miejscach, ludziach, wydarzeniach z Łomży na portalu zbioryspoleczne.pl oraz dowiedzą się jak opisywać stare fotografie. Poruszony zostanie również temat przechowywania rodzinnych zdjęć. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia w godz. 17:30-19:00 w Hali Kultury, przy Starym Rynku 6 w Łomży. Wstęp wolny.
więcej

W trosce o rozwój dzieci z niepełnosprawnościami

foto
Przedszkole jest drugim, zaraz po domu rodzinnym miejscem, w którym dziecko kształtuje swoją osobowość, zdobywa podstawową wiedzę, poszerza swoje horyzonty. Publiczne Przedszkole Specjalne nr 3 wchodzące w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży dokłada wszelkich starań, aby prowadzone zajęcia były ciekawe, wspierały rozwój każdego dziecka, budowały poczucie własnej wartości i co ważne, zwłaszcza w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami, poczucie sprawności.
więcej

Miejskie finanse z pozytywna oceną RIO

foto
Regionalna Izba Obrachunkowa wyraziła pozytywną opinię o możliwości sfinansowania deficytu Miasto Łomża określonego w uchwale budżetowej na rok 2023 oraz prawidłowość planowanej kwoty długu wynikającej z planowanych i zaciągniętych zobowiązań.
więcej

Siłownia przyjazna dużej rodzinie

Justyna Adamowicz z siłowni Best Gym Al. Legionów i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Siłownia Best Gym Sp. z o.o., mająca swoją siedzibę przy Al. Legionów 60B w Łomży, dołączyła do Firm Przyjaznych Rodzinie. Posiadaczom Łomżyńskiej Karty Dużej Rodziny oferuje 10-proc. zniżkę na indywidualne wejścia oraz karnety na siłownię i zajęcia fitness.
więcej

“Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”

foto
Po półrocznej przerwie powraca największe programistyczne wydarzenie dla dzieci i młodzieży. Już w lutym odbędzie się kolejna edycja “Koduj z Gigantami”, czyli bezpłatnej akcji edukacyjnej, która obejmie całą Polskę! W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem MEiN, GovTech Polska, ORE, NASK oraz ponad 100 włodarzy miast, w których odbędą się zajęcia.
więcej

Kolędowanie z seniorami. Powrót do tradycji

Koncert pt. "Seniorzy Seniorom" zorganizuje Klub "Senior +" funkcjonujący w placówce Klubu Seniora MOPS przy ul. Nowogrodzkiej. Kolędowanie odbędzie się 25 stycznia 2023 r. o godzinie 14:00 w sali widowiskowej Hali Kultury na Starym Rynku.
więcej

Hej kolęda, kolęda w łomżyńskiej filharmonii

foto
Filharmonia Kameralna w Łomży zaprasza na koncert z cyklu ferie z filharmonią. W środę 25 stycznia 2023 o godzinie 10:00 zapraszamy na koncert, który wypełnią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Zaśpiewają je znakomity sopran Hanna Zajączkiewicz oraz wokalista Andrzej Stankiewicz, uczestnik 13. edycji The Voice of Poland. Towarzyszyć im będzie orkiestra łomżyńskiej filharmonii pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. WSTĘP WOLNY. Koncert dostępny również na żywo na www.facebook.com/filharmonialomza.
więcej

Obchodzimy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

pomnik Bohaterów Powstania Styczniowego na
W 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, na tzw. „mokrej łączce”, przywołana została pamięć o wszystkich, którzy oddali życie w powstańczym zrywie – ponad 20 tysięcy zabitych i blisko 40 tysięcy skazanych na katorgę i wywiezionych na Syberię. Przed znajdującym się w tym miejscu pomnikiem Bohaterów Powstania Styczniowego przy Szosie Zambrowskiej, miejscu kaźni i wiecznego spoczynku bojowników o wolność Ojczyzny straconych w Łomży w latach 1863 – 1864, złożone zostały kwiaty i zapalono znicze.
więcej

Ferie z Teatrem 2023

foto
Wzorem lat poprzednich Teatr Lalki i Aktora przygotował dedykowany program na ferie. W dniach 25.01.2023 - 01.02.2023 można będzie zapoznać się z różnorodnymi formami, konwencjami oraz aranżacjami teatralnymi. W ramach tegorocznej edycji na scenie Teatru Lalki i Aktora w Łomży pojawią się następujące spektakle: Karius i Baktus (wznowienie), Koziołek Matołek, Królik Edward, Czerwony Kapturek.
więcej

Konkursy na dyrektora przedszkola i żłobka

Prezydent Łomży ogłosił konkursy na stanowiska dyrektora Przedszkola Publicznego nr 14 i Miejskiego Żłobka nr 3 w Łomży. Zainteresowane osoby, spełniające wymagania związane z pełnieniem danej funkcji, swoje oferty mogą składać do 6 lutego br. do godz. 15:30 w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego, ul. Polna 16 pok. 25 lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża. Nie przewiduje się składania ofert w postaci elektronicznej.
więcej

Straż Miejska zapobiegła tragedii

fot. Straż Miejska w Łomży
W czwartek 19 stycznia w godzinach wieczornych, patrol Straży Miejskiej zwrócił uwagę na silne zadymienie w rejonie ul. Kwiatowej. Po chwili ustalono, że w kominie jednego z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy. Na miejsce wezwano Straż Pożarną.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED