Łomża

Strona główna » Aktualności

Porozumienie z PUP-em podpisane przez prezydenta

Porozumienie z PUP-em podpisanePrezydent Mariusz Chrzanowski podpisał porozumienie w sprawie współfinansowania kosztów działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Środki mają zostać przeznaczone na działalność "pośredniaka", w tym podwyżki dla pracowników.
więcej

Łomża Żołnierzom Niezłomnym

foto
Przed pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956 odbyły się łomżyńskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wzięła w nich udział kompania honorowa 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, poczty sztandarowe 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, Miasta Łomża, Powiatu Łomżyńskiego, Narodowych Sił Zbrojnych, senator Marek Komorowski, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, radni Rady Miejskiej, władze powiatu, mieszkańcy.
więcej

Pływacki turniej Otylii Jędrzejczak odbędzie się w Łomży?

https://fundacjaotylii.pl/
Mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy i rekordzistka świata w pływaniu, czyli Otylia Jędrzejczak, może jesienią odwiedzić Łomżę. Trwają starania, aby organizowany przez Fundację Otylii i współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Otylia Swim Cup, czyli prestiżowy turniej pływacki dla dzieci i młodzieży, odbył się w łomżyńskim Parku Wodnym.
więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - program obchodów

foto
1 marca w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia w Łomży o godz. 10:00 złożone zostaną kwiaty przed pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956, znajdującym się pomiędzy Teatrem Lalki i Aktora oraz Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego. W uroczystości udział weźmie kompania honorowa 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego i poczty sztandarowe. O godz. 19:00 Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbędzie się biletowany koncert "Iskra Nadziei - Podlaskie w hołdzie Wyklętym".
więcej

Nauczycielskie podwyżki już od marca

Prezydent Mariusz Chrzanowski na lutowej sesji zaproponuje Radzie Miejskiej wprowadzenie do budżetu miasta 15 mln zł z przeznaczeniem na wynagrodzenia i pochodne nauczycieli. Zwiększone pensje miałyby zostać wypłacone przez placówki oświatowe w marcu z wyrównaniem od stycznia.
więcej

EKOwieża ciśnień?

wieża ciśnień
Centrum Edukacji Ekologicznej może powstać w miejscu obecnej wieży ciśnień. Taki pomysł na zagospodarowanie obiektu mają władze Łomży. W tym roku planowane jest opracowanie dokumentacji na tzw. EKOwieżę. Na realizację przedsięwzięcia planowane jest pozyskanie środków zewnętrznych, m.in. z Funduszy Szwajcarskich.
więcej

Nabór kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

W związku z zakończoną kadencją Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Prezydent Miasta Łomży ogłasza nabór kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Łomży.
więcej

Ruszyła rekrutacja do klas I w szkołach podstawowych

Do 8 marca trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 do klas pierwszych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łomża. Kandydaci zamieszkali w obwodzie danej szkoły przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia dokonanego przez rodziców/opiekunów prawnych. Kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest obwodową, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Dzieci zamieszkałe poza obwodem danej placówki mogą zostać przyjęte do klasy pierwszej, jeżeli będzie ona dysponowała wolnymi miejscami.
więcej

Stypendyści z MDK-DŚT

foto
Wychowankowie pracowni artystycznych Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży uzyskali następujące stypendia i nagrody w dziedzinie artystycznej:
więcej

Będą remonty parkingów

parking przy ul. Polowej 51B
Remonty parkingów przy ul. Polowej 51B, Wojska Polskiego 161B czy Orliku przy ul. Katyńskiej, to działania, które w najbliższym czasie zamierza podjąć samorząd Łomży. Wśród inwestycji realizowanych przez miasto, wiele dotyczy przedsięwzięć drogowych. W ramach modernizacji ulic powstaje także nowa infrastruktura, taka jak oświetlenie, odwodnienie, ciągi pieszo-rowerowe, zieleńce czy parkingi. Kwestia odpowiedniej ilości miejsc postojowych jest bardzo ważna, dlatego samorząd podejmuje także zadania bezpośrednio dotyczące modernizacji i budowy parkingów.
więcej

„Ekstremum prawdy” Łomżyńskiego Klubu Karate

Sensei Anna Kaczyńska podczas Mistrzostw Świata Open w Japonii w 2011 r. (fot. archiwum prywatne)
Zdjęcia osób w białych kimonach z kolorowymi pasami często gościły na łamach łomżyńskich mediów. Powodem były sukcesy krajowe i międzynarodowe, jakie odnosili łomżyńscy karatecy. Obecnie tę sztukę walki uprawia w Łomży około setka dzieciaków i nastolatków. Czym jest karate kyokushin, dyscyplina z ponad 30-letnią historią w naszym mieście?
więcej

Bezpłatne warsztaty dla kobiet

foto
Polska Fundacja „Filary Rozwoju” oraz Fundacja Foton zapraszają do udziału w projekcie „(Mamy) Umiejętności i inspiracje do pracy w sieci!". Dedykowany jest matkom przebywającym na urlopach macierzyńskich, wychowawczych, będących bez pracy. Głównym jego celem jest zapewnienie uczestniczkom wiedzy, umiejętności i wsparcia w zakresie e-biznesu, pracy zdalnej oraz skutecznego wykorzystania narzędzi internetowych do celów zawodowych i marketingowych. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Spotkanie autorskie z korespondentem wojennym

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Mellerem, które odbędzie się w piątek 1 marca 2024 r. o godz. 18:00 w Hali Kultury w Łomży. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książek autora.
więcej

Prezydent nagrodzi studentów

foto
Do przyznawanych przez prezydenta Łomży stypendiów sportowych i naukowych dla uczniów łomżyńskich szkół dołączą kolejne. Podczas dzisiejszej konferencji z okazji 20 - lecia Akademii Łomżyńskiej (dawniej PWSIP) Mariusz Chrzanowski zapowiedział samorządowe stypendia studenckie.
więcej

Startuje jubileusz XX-lecia Akademii Łomżyńskiej

konferencja prasowa, fot. AŁ
Jubileusz XX-lecia obchodzi w bieżącym roku Akademia Łomżyńska. Uroczysta gala jubileuszowa została zaplanowana na 4 czerwca, ale od marca startują liczne otwarte wydarzenia naukowe, popularnonaukowe, pokazujące potencjał, możliwości i aspiracje największej uczelni ziemi łomżyńskiej.
więcej

Synergia - rozwój przez sztukę

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Artystycznej "Synergia", które odbędzie w środę 28 lutego 2024 o godz. 17:30. Spotkanie będzie obejmować zarówno wykład o sztuce jak i warsztat plastyczny „Surrealistyczny sen”.
więcej

MDK-DŚT zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Makulatura to nie śmieć - Puszcza"

foto
𝗣𝗨𝗦𝗭𝗖𝗭𝗔 - najbardziej złożony ekosystemem na planecie, skomplikowany organizm, tętniący życiem, dynamiczny twór przyrody stanowiący gęstwinę powiązań i wzajemnych wpływów roślin, zwierząt, mchów i porostów, grzybów – będzie tematem tegorocznej edycji 𝗢𝗴ó𝗹𝗻𝗼𝗽𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 𝗞𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀𝘂 𝗣𝗹𝗮𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗲𝗴𝗼 „𝗠𝗮𝗸𝘂𝗹𝗮𝘁𝘂𝗿𝗮 𝘁𝗼 𝗻𝗶𝗲 ś𝗺𝗶𝗲ć”. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału eko-konkursie. Na prace czekamy do 30 kwietnia 2024 r. pod adresem Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży.
więcej

Nowa "Piąteczka" będzie gotowa w czerwcu

Budowę przedszkola wizytował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Coraz większego tempa nabierają prace przy budowie nowego Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. Obiekt ma być odebrany w czerwcu, a już we wrześniu będą korzystać z niego nasi najmłodsi mieszkańcy miasta Łomża.
więcej

Sala sportowa przy SP 5 „rośnie” w oczach - Sports hall at Primary School No. 5 shoots up

foto
W tym roku, a dokładnie w październiku ma zakończyć się budowa nowoczesnej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5. Inwestycja, na którą czeka szkolna społeczność idzie pełną parą, a zaawansowanie prac osobiście sprawdzał prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Młodzieżowi radni z pomysłami

foto
Festiwal Młodzieży, Centrum Młodzieżowe w Domku Pastora, kryte lodowisko, siłownia plenerowa, zwiększenie częstotliwości autobusów komunikacji miejskiej czy cykliczne spotkania dot. zdrowia psychicznego - to przedsięwzięcia, o których rozmawiali podczas ostatniego posiedzenia radni Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży. W spotkaniu uczestniczył prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED