Łomża

Strona główna » Aktualności

Zbliża się termin opłaty III raty za zezwolenia alkoholowe

Urząd Miejski w Łomży przypomina o terminie uiszczenia III raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, który mija 30 września 2023 r. Opłatę można wnieść przelewem na rachunek : VeloBank S.A. 12 1560 0013 2294 6771 7000 0009 lub bezpośrednio w siedzibie Urzędu Miejskiego Łomża – punkt kasowy.
więcej

Andrzej Korytkowski w Radzie Miejskiej

Andrzej Korytkowski
Andrzej Korytkowski podczas sesji Rady Miejskiej Łomży w dniu 27 września 2023 roku złożył ślubowanie i odebrał legitymację radnego. W składzie miejskich radnych zastąpił niedawno zmarłą Alicję Konopkę.
więcej

MDK-DŚT zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marcina Kozłowskiego

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy Marcina Kozłowskiego pt.” Chansons de geste – pieśń o czynach”, które odbędzie się 6 października w Galerii Pod Arkadami. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.
więcej

Karol Kurpiński w łomżyńskiej filharmonii

foto
W tym tygodniu Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na aż 2 koncerty. W czwartek 28 września 2023 o godzinie 18:30 odbędzie się Uroczysta Inauguracja III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego oraz inauguracja sezonu łomżyńskiej filharmonii. Natomiast w piątek 29 września 2023 o godzinie 12:00 odbędzie się koncert kameralny w ramach Festiwalu Kurpińskiego. Oba koncerty w sali koncertowej FKWL. WSTĘP WOLNY.
więcej

MDK-DŚT zaprasza na koncerty Festiwalu Soundtrack 2023

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na kolejną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej SOUNDTRACK. Do Łomży przyjadą uzdolnieni młodzi wokaliści z całej Polski. Początek już w piątek, 29 września, kiedy to odbędą się warsztaty wokalne dla uczestników Festiwalu.
więcej

Złoty orzeł dla łomżyńskiej filharmonii

foto
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży otrzymała Złoty Dyplom III Międzynarodowego Konkursu „Muzyczne Orły”. Międzynarodowa kapituła nagrodziła łomżyńską orkiestrę za prawykonanie „Suity polskiej” na flet, skrzypce i orkiestrę smyczkową, którą specjalnie dla filharmonii skomponował Mateusz Smoczyński.
więcej

Nadanie nazwy ulicy - sonda internetowa

foto
Prezydent Łomży zaprasza mieszkańców Miasta Łomża do wyrażenia opinii w sprawie nadania nazwy ulicy, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 11935/7, położonej w rejonie ulic Wąskiej i Szosy Zambrowskiej. Przedmiotowa nieruchomość położona jest na obszarze obowiązywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zatwierdzonego Uchwałą Nr 353/XLIX/09 Rady Miejskiej Łomży z dnia 30 września 2009r. dla terenów Osiedla "Wschód" w rejonie ul. Wąskiej – obszar P11 i przeznaczona jest pod drogę publiczną (7KDD). Działka zgodnie z danymi ewidencji gruntów i budynków stanowi użytek „dr” - droga.
więcej

Informacja dla członków obwodowych komisji wyborczych Miasta Łomży

Urząd Miejski informuje, że pierwsze posiedzenie połączone ze szkoleniem obwodowych komisji wyborczych, powołanych dla Miasta Łomży w celu przeprowadzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 roku, odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży, ul. Stary Rynek 14, II piętro, pokój nr 213, w następujących dniach i godzinach:
więcej

Weekend seniora z kulturą

foto
W dniach 29 września - 1 października odbędzie się "Weekend seniora z kulturą". To ogólnokrajowa akcja, której inicjatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mająca na celu umożliwienie seniorom z całego kraju skorzystanie z bogatej oferty teatrów, muzeów, galerii, filharmonii i ośrodków kultury. W naszym mieście do akcji przystąpiły Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Północno-Mazowieckie, Teatr Lalki i Aktora, Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych oraz Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego.
więcej

Kolejne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w Urzędzie Miejskim

wejście główne do Urzędu Miejskiego
We wtorek 26 września rozpocznie się przebudowa schodów zewnętrznych w budynku Urzędu Miejskiego w Łomży. Prace mają na celu montaż podnośnika pionowego dla osób z różnorodną niepełnosprawnością i potrwają około miesiąca. Nie będą one powodowały konieczności zamknięcia wejścia głównego do Ratusza.
więcej

Zbliża się termin opłat za śmieci

Urząd Miejski w Łomży informuje o zbliżającym się terminie płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi w budynkach jednorodzinnych za miesiące: LIPIEC, SIERPIEŃ, WRZESIEŃ, który upływa z dniem 2 października 2023 roku.
więcej

MDK-DŚT zaprasza na koncert jazzowy

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na koncert jazzowy, który odbędzie się 25 września 2023 r. Grupa Imienowski Jazz Set zabierze słuchaczy w podróż prosto do Liverpoolu! Na koncercie można będzie usłyszeć cały przekrój utworów skomponowanych przez członków The Beatles: Can't Buy Me Love, Hey Jude, Get Back, Let It Be, Michelle, Yesterday, Come Together i wiele innych znanych przebojów. Powrót do największych hitów The Beatles w jazzowym wykonaniu to gwarancja miło spędzonego wieczoru. Koncert promuje płytę „Jazz Side of Abbey Road”.
więcej

Miłosz Szymański - spotkanie autorskie

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie autorskie z Miłoszem Szymańskim – twórcą podcastów „Za Rubieżą” i „Lekcja historii”, autorem książki „Kto zgasi światło? Opowieści o Mołdawii.” Wydarzenie odbędzie się w środę 27 września br. o godz. 18:00 w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży.
więcej

Ważne terminy dla wyborców

Wszystkie sprawy mieszkańców związane z udziałem w wyborach załatwiane są w Centrum Obsługi Mieszkańców - Oddział Ewidencji Ludności (COM-OEL), parter Urzędu Miejskiego, tel. 86 2156740, 86 2156741, 86 2156742, 86 2156743.
więcej

Jarmark z Policją

foto
W niedzielę 24 września 2023 r. odbędzie się kolejny w tym roku Jarmark "Zasmakuj w Łomży". W godzinach od 9:00 do 15:00 na Starym Rynku będą stoiska z pyszną żywnością tradycyjną i regionalną oraz wyrobami rękodzieła artystycznego. Wydarzeniu będą towarzyszyły aktywności promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Łomży.
więcej

O Via Baltice na łomżyńskim „Śniadaniu Biznesowym”

foto
“VIA BALTICA. Droga do biznesu” - pod takim hasłem przebiegało śniadanie biznesowe, które odbyło się w środę 20 września w Hali Kultury na Starym Rynku. Jego głównym punktem była moderowana debata na temat dostępności komunikacyjnej Łomży, w kontekście powstającej drogi międzynarodowej E67 (Via Baltica) w 2024 r.
więcej

Zamień samochód na darmowy autobus

foto
W piątek 22 września będzie obchodzony Światowy Dzień Bez Samochodu. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w związku z tym podpisał zarządzenie uprawniające tego dnia wszystkich pasażerów do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej MPK w granicach administracyjnych naszego miasta.
więcej

INTERNET.GOV.PL - internet dla każdego

foto
Samorząd, w szczególności Gminy, są pierwszym miejscem, w którym mieszkańcy szukają informacji o infrastrukturze telekomunikacyjnej i inwestycjach szerokopasmowych. Problem w tym, że jak dotąd Samorządy same tych informacji nie posiadały, a ich zebranie nie było łatwe. Teraz są dostępne nawet bez logowania w INTERNET.GOV.PL.
więcej

MDK-DŚT zaprasza na otwarcie dziecięcej wystawy poplenerowej do Galerii Bonar

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na otwarcie dziecięcej wystawy poplenerowej „Przeszłość Teraźniejszość Przyszłość”, które odbędzie się w czwartek 21 września 2023 r. o godz. 17:00 w Galerii Bonar w siedzibie MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Wstęp wolny.
więcej

Zapraszamy na Jesienne Kino Samochodowe

foto
Dwie ostatnie soboty września i dwie pierwsze soboty października to spotkania z Jesiennym Kinem Samochodowym. Emisje filmów będą odbywały się na parkingu Akademii Łomżyńskiej przy ul. Akademickiej 1. Odbiór dźwięku przewidziany jest wyłącznie drogą radiową, dlatego uczestnicy powinni wyposażyć swoje pojazdy w sprawny radioodbiornik, a o częstotliwości fal radiowych, na których będzie nadawany dźwięk filmu, obsługa będzie informowała przed rozpoczęciem seansu. Wstęp wolny.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED