Łomża

Strona główna » Aktualności

Porady dietetyczne dla seniorów

Aneta Rogalska, właścicielka Poradni Dietetycznej Perfekt Slim w gabinecie zastępcy prezydenta Łomży Andrzeja Stypułkowskiego
Do Programu "Łomżyńska Karta Seniora" przystąpiła kolejna firma. Osoby starsze skorzystają po preferencyjnych cenach z usług Poradni Dietetycznej Perfect Slim.
więcej

Z budżetu miasta na sprzęt dla Straży Pożarnej

foto www.straz.lomza.pl
Kwotę 100 tys. zł zamierza przekazać prezydent Mariusz Chrzanowski na rzecz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Środki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu ochrony dróg oddechowych. Wniosek w tej sprawie został skierowany pod obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej.
więcej

Zachęty inwestycyjne na terenie Miasta Łomża

ZWOLNIENIE Z PODATKU DOCHODOWEGO PRZY REALIZACJI NOWEJ INWESTYCJI NA TERENIE MIASTA ŁOMŻA.
więcej

Nowe boisko przy SP 1 w ciągu dwóch lat?

foto
Jeszcze w tym roku planowane jest opracowanie dokumentacji technicznej na budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski wystąpił do Rady Miejskiej o zabezpieczenie na ten cel 60 tysięcy złotych.
więcej

Zobacz noc nokautów w Łomży

foto
Już w najbliższą sobotę 23 marca br., w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży odbędzie się gala Knockout Boxing Night 6. Łomżyńska publiczność obejrzy siedem pojedynków zawodowych i jeden w formule boksu olimpijskiego. W walce wieczoru swoje umiejętności zaprezentuje Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Wydarzenie poprzedzi ceremonia ważenia, która odbędzie się w piątek 22 marca o godz. 15:30 w Galerii Veneda.
więcej

Jadłodzielnie w Łomży?

Już niedługo w Łomży mogą powstać specjalne miejsca, gdzie najubożsi mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z tzw. wspólnych lodówek. Prezydent Mariusz Chrzanowski skierował już pismo do instytucji, które mogłyby uczestniczyć w tym szlachetnym przedsięwzięciu.
więcej

Coś dla młodych fotografów

foto
Jeśli jesteś pasjonatem fotografowania oraz chcesz przeżyć fascynującą lekcję historii i odnaleźć piękno w powadze miejsc pamięci, weź udział w VI Powiatowym Konkursie Fotograficznym "MIEJSCA PAMIĘCI, WALKI I MĘCZEŃSTWA NARODU POLSKIEGO – BOHATEROWIE NASZEJ ZIEMI". Prace można składać do 12 kwietnia. Wydarzenie jak co roku organizuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży.
więcej

Prymusi z "Jedynki"

Uroczyste nagradzanie najzdolniejszych uczniów
W czwartek 14 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczysta Gala Prymusów. Za najlepsze wyniki w nauce zostało nagrodzonych 35 uczniów. Wszyscy mają średnią co najmniej 5,0 oraz wyróżniają się wzorowym zachowaniem. Dzieciom oraz im rodzicom pogratulował zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.
więcej

Najwyższy poziom łomżyńskich filharmoników

Dyrektor artystyczny FKWL, Jan Miłosz Zarzycki ze statuetką Fryderyka. Obok kompozytor Sławomir Czarnecki
W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbył się koncert Orkiestry Łomżyńskich Filharmoników "Mistrzowskie interpretacje". Podczas muzycznego wydarzenia statuetkę Fryderyka 2019 dyrektorowi Janowi Miłoszowi Zarzyckiemu przekazał kompozytor Sławomir Czarnecki. Zdobycia prestiżowego wyróżnienia pogratulował prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne trafiły do szkół

Uroczyste przekazanie sprzętu
W Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji odbyło się symboliczne przekazanie sprzętu z projektu "Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji". Do sześciu szkół z naszego miasta trafiły zestawy multimedialne i pomoce dydaktyczne. W uroczystości wziął udział prezydent Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępca Andrzej Stypułkowski.
więcej

Zagłosujmy na Napoleona Bonaparte!

Lalka Napoleon Bonaparte wykonana przez dzieci ZSS w Łomży
Tak nazywa się laleczka wykonana przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. Szkoła już po raz trzeci bierze udział w światowym projekcie edukacyjno-pomocowym "Wszystkie Kolory Świata", organizowanym pod honorowym patronatem UNICEF. Od 11 do 15 marca można głosować na najbardziej oryginalną lalkę wykonaną przez dzieci. Nagrodą za pierwsze miejsce jest koncert Majki Jeżowskiej.
więcej

Wicemarszałek Derehajło odwiedził Łomżę

Wicemarszałek województwa podlaskiego Marszałek Stanisław Derehajło w gabinecie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyło się spotkanie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego z wicemarszałkiem województwa podlaskiego Stanisławem Derehajło. - To miasto się rozwija, widzę w nim duży potencjał – mówił o Łomży.
więcej

Mniej pieców "kopciuchów" w Łomży

foto
Z szerokim odzewem społecznym spotkała się inicjatywa Urzędu Miejskiego w Łomży związana z wymianą pieców węglowych. Na spotkaniu w dniu 12 marca br. w Szkole Podstawowej nr 5 ponad stu właścicieli domków jednorodzinnych ogrzewanych paliwem stałym, miało okazję zapoznać się z założeniami programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego można uzyskać rządowe wsparcie na wymianę starych pieców.
więcej

Zadbają o sprawy seniorów

Pierwsze posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów
We wtorek 12 marca w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" odbyło się pierwsze posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów nowej kadencji samorządu. Sprawami osób starszych ponownie zajmie się Grażyna Czajkowska.
więcej

Filharmonia z Fryderykiem

foto
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży otrzymała wymarzonego "Fryderyka"! Nagrodzona płyta Polish Contemporary Concertos zawiera kompozycje Marcina Błażewicza, Pawła Łukaszewskiego i Sławomira Czarneckiego, które wykonują najwybitniejsi polscy soliści: gitarzysta Marcin Dylla, saksofonista Paweł Gusnar, skrzypek Jakub Jakowicz i wiolonczelista Tomasz Strahl. Album Polish Contemporary Concertos, który wydała prestiżowa wytwórnia płytowa DUX otrzymał FRYDERYKA 2019 w kategorii Album Roku – Muzyka Symfoniczna i Koncertująca. Rywalizował z najlepszymi polskimi orkiestrami: Sinfonią Varsovią, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, prowadzonymi przez takich mistrzów batuty jak Jerzy Maksymiuk, Antoni Wit i Jacek Kaspszyk.
więcej

Rada Gospodarcza powołana

Wejście główne łomżyńskiego magistratu
Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenie powołujące Radę Gospodarczą. Organ opiniodawczo-doradczy zrzesza 20 lokalnych przedsiębiorców i zajmie się sprawami przedsiębiorczości w mieście.
więcej

Już niebawem ruszy kolejny projekt społeczny

Spotkanie partnerów projektu odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży
Prawie 20 mln zł dofinansowania otrzymało Miasto Łomża na realizacje projektu pt. "Regionalne Innowacje Społeczne – Centra Integracji Społecznej województwa podlaskiego". W ubiegłym tygodniu w Ratuszu odbyło się pierwsze spotkanie partnerów tego największego projektu w całej perspektywie finansowej 2014-2020, który ruszy od 1 kwietnia tego roku.
więcej

Szmaragdowa w budowie

ulica Szmaragdowa
Wiosenna aura sprzyja realizacji miejskich inwestycji. Nie inaczej jest w przypadku budowy ulicy Szmaragdowej. Kończą się tam prace związane z przebudową instalacji podziemnych i niebawem rozpoczęte zostaną roboty stricte drogowe.
więcej

Najpiękniejsze dziewczyny ziemi łomżyńskiej wybrane

Tegoroczną Miss Ziemi Łomżyńskiej została Iwona Mocarska. Koronę przekazała jej Elwira Talkowska. Obok Aleksandra Czerwińska, Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej
Iwona Mocarska, dwudziestoletnia studentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego zdobyła tytuł Miss Ziemi Łomżyńskiej. Koronę Miss Nastolatek założyła Aleksandra Czerwińska. Gala finałowa odbyła się w sobotę 9 marca w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawował Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.
więcej

Dr Emilian Kudyba doceniony

Dr Emilian Kudyba z pamiątkową statuetką
Łomżyński społecznik dr Emilian Kudyba zajął trzecie miejsce w kategorii "samorządność i społeczność lokalna" plebiscytu "Osobowość Roku 2018", który zorganizowały regionalne dzienniki Gazeta Współczesna i Kurier Poranny. Kapituła doceniła go za działalność społeczną oraz rozwój międzynarodowej współpracy w dziedzinie weterynarii.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED