Łomża

Strona główna » Aktualności

Wraca rozkład wakacyjny

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży sp. z o. o. informuje, że w związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów dotyczącą przedłużenia ograniczeń w funkcjonowaniu szkół, od 1 grudnia 2020 r. do odwołania autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według rozkładu wakacyjnego.
więcej

Cmentarz komunalny zostanie powiększony

Miejsce, o które zwiększy się teren cmentarza komunalnego przy ul. Przykoszarowej
Na wniosek Prezydenta Miasta, Rada Miejska Łomży podjęła decyzję o powiększeniu cmentarza komunalnego przy ul. Przykoszarowej w Łomży. Miesiąc wcześniej radni odpowiednio zmienili plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego pomiędzy ul. Przykoszarową i Szosą do Mężenina.
więcej

Łomżyńscy filharmonicy świętują urodziny geniusza

foto
W czwartek 26 listopada 2020 r. o godz. 18:30 na www.facebook.com/filharmonialomza odbędzie się transmisja koncertu z okazji 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena. Jako soliści wystąpią: wspaniała skrzypaczka Karolina Nowotczyńska oraz znany łomżyńskim melomanom włoski pianista Antonio di Cristofano. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi znakomity hiszpański dyrygent Juan José Navarro.
więcej

Sukcesy młodych wokalistów eMDeK-u

Dominika Szabłowska, wyrózniona w kategorii klas I-III
Soliści Studia Wokalnego eMDeK z Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży zdobyli wyróżnienia w VII edycji Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Patriotycznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej, który zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.
więcej

Pomóżmy seniorom!

foto
Rozpoczęła się akcja "Świąteczna Paczka dla Seniora". Polega ona na zbiórce żywności, chemii czy artykułów gospodarstwa domowego na rzecz osób starszych. Na profilu stronie pomagam.pl/8kkmckcm prowadzona jest też zbiórka pieniężna. W szczytną inicjatywę włączył się również Urząd Miejski w Łomży.
więcej

Pomóż SP 4 wygrać książki do biblioteki!

foto
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży – jako jedyna placówka oświatowa z naszego miasta – bierze udział w konkursie "1000 powodów by czytać…", organizowanym przez Empik. Dzięki temu do szkolnej biblioteki może trafić aż tysiąc nowych książek, wymarzonych i wybranych przez dzieci. Głosowanie trwa do 2 grudnia 2020 r. i odbywa się przez aplikację mobilną Empik.
więcej

Nowe iluminacje przyozdobią miasto

Renifer, to jedna z nowych atrakcji świątecznych ozdób (Multidekor)
Nie na Starym Rynku, ze względu na trwającą tam rewitalizację, a w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma umiejscowione zostaną w tym roku świąteczne iluminacje. Do kultowego misia Łomżatka czy lokomotywy z wagonikami dołączy pięć nowych dekoracji.
więcej

Pracownicy socjalni docenieni przez władze miasta

Siedziba MOPS-u w Łomży
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zdecydował, aby pieniądze zaoszczędzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, pozostały w dyspozycji dyrektora MOPS. Z takim wnioskiem wystąpił związek zawodowy osób zatrudnionych w tej instytucji.
więcej

Kolejne komputery z projektu "Zdalna Szkoła+"

Do łomżyńskich szkół trafiło 61 laptopów
Następnych 61 laptopów wraz z oprogramowaniem Office, zostało przekazanych do 17 miejskich jednostek edukacyjnych. Będzie to możliwe dzięki projektowi "Zdalna Szkoła+" na kwotę niemal 145 tys. zł przy całkowitym dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
więcej

Ostatnie dni na samospis w Powszechnym Spisie Rolnym 2020

foto
Już tylko 5 dni zostało na dokonanie samospisu w Powszechnym Spisie Rolnym. W Mieście Łomża spisało się jak do tej pory ponad 90 % rolników objętych tą akcją. Do spisania pozostało jeszcze ok. 130 gospodarstw. Udział w spisie jest obowiązkowy.
więcej

Romana Lasockiego muzyczne pogadanki

foto
W sobotę 21 listopada 2020 r. o godz. 18:30 na stronie internetowej www.filharmonia.lomza.pl odbędzie się niezwykły koncert-spotkanie z jednym z najwybitniejszych polskich skrzypków – Romanem Lasockim, który opowie o muzyce i nie tylko.
więcej

Mikołajkowe nagrody czekają! Konkurs dla najmłodszych!

foto
Mikołajki to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemiczną Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta na świętowanie tego magicznego czasu w inny sposób nich dotychczas, ale również nie mniej atrakcyjny.
więcej

Wiktoria Wiśniewska z tytułem Miss Globe 2020

Wiktoria Wiśniewska z koroną Miss Golden Girl (fot. Youtube The Miss Globe)
Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej 2018, 2 Wicemiss Polski Nastolatek 2018 i TOP 10 Miss Tourism Metropolitan International 2019 ma na swoim koncie kolejny sukces – tytuł Miss Golden Girl 2020. Wiktoria Wiśniewska poza wspaniałymi wspomnieniami, przywiozła z Albanii pamiątkową szarfę, prezenty oraz przepiękny diadem.
więcej

Znamy projekt budżetu miasta na 2021 rok

prezydent Mariusz Chrzanowski podpisuje projekt budżetu Miasta Łomża na 2021 rok
Prezydent Mariusz Chrzanowski przekazał do Rady Miejskiej Łomży projekt budżetu na 2021 rok. Zakłada on dochody w wysokości 442.033.664 zł oraz wydatki na kwotę 454.490.417 zł.
więcej

Skromne Święto Niepodległości

Uroczystości pod pamiątkową tablicą Leona Kaliwody
Inaczej niż zwykle, w skromniejszym wydaniu i z zachowaniem obostrzeń sanitarnych, odbyły się tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości organizowane przez Prezydenta Miasta Łomża, Starostę Łomżyńskiego, Dowódcę 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego im. gen. bryg. Mariana Raganowicza oraz Komendanta Nadnarwiańskiego Hufca ZHP w Łomży. Najważniejsza była jednak pamięć o poległych w walkach o niepodległą Polskę.
więcej

Nestor muzyki polskiej u Łomżyńskich Filharmoników

foto
W sobotę 14 listopada 2020 r. o godz. 18:30 na www.facebook.com/filharmonialomza odbędzie się bezpośrednia transmisja koncertu z okazji jubileuszu 90. urodzin wybitnego polskiego kompozytora Romualda Twardowskiego. Jako solistka wystąpi znakomita skrzypaczka Elżbieta Sandel, a Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi wybitny polski dyrygent Tomasz Bugaj. Koncert odbędzie się ramach miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
więcej

Dziewczyny z B.K.Step na podium

Z dyplomem Patrycja Krajewska
Z sukcesami wróciły z finału Tancbuda Challenge 2020 - Hybryd edition tancerki B.K.Step. Łomżanki tańczące hip-hop zajęły trzecie miejsca w trzech kategoriach wiekowych. Zawody odbyły się w Zielonej Górze.
więcej

Program łomżyńskich obchodów Święta Niepodległości

fot. arch.
Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia spowodowały, że łomżyńskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, organizowane przez Prezydenta Łomży, Starostę Łomżyńskiego, Dowódcę 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego im. gen. bryg. Mariana Raganowicza oraz Komendanta Nadnarwiańskiego Hufca ZHP w Łomży będą miały innych charakter niż w ubiegłych latach.
więcej

Zmiany w godzinach funkcjonowania Parku Wodnego i Pływalni

pływalnia przy ul. Niemcewicza
W związku ze zmieniającymi się Rozporządzeniami Rady Ministrów oraz wytycznymi związanymi z epidemią, Park Wodny przy ulicy Wyszyńskiego oraz Pływalnia przy ulicy Niemcewicza w Łomży zmieniają godziny funkcjonowania. Od dnia 7 listopada 2020 do odwołania Park Wodny i Pływalnia czynne będą: poniedziałek - piątek godz. 15:00-21:00, sobota godz. 8:00-16:00, niedziela- nieczynne.
więcej

Miasto pomaga i szuka wolontariuszy

foto
Pod koniec października Miasto Łomża zgłosiło swój akces do Programu Solidarnościowego „Wspieraj Seniora”. To program rządowy mający na celu pomoc osobom w wieku 70 lat i więcej, którzy w stanie pandemii zdecydują się pozostać w domu i nie są w stanie np. poprzez wsparcie rodziny zabezpieczyć sobie artykułów pierwszej potrzeby. Dotyczy to dostarczenia zakupów obejmujących artykuły spożywcze i środki higieny, których zakup pokrywa senior, ale także wyprowadzenie psa oraz pomoc w sprawach urzędowych, jeśli zakres tych usług nie wymaga upoważnienia lub udostępniania danych wrażliwych. Niezależnie od tego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej już od dłuższego czasu prowadzi działania wspierające osoby starsze.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED