Łomża

Strona główna » Aktualności

Mali odkrywcy z SP 1

Uczniowie wykonywali różnego rodzaju eksperymenty i doświadczenia
Klub Młodego Odkrywcy to koło naukowe działające w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży. Uczestnikami zajęć są pierwszoklasiści, którzy w twórczy i kreatywny sposób zgłębiają tajemnice otaczającego ich świata. Zdobywanie wiedzy poprzez wspólne doświadczenia i eksperymenty jest zdecydowanie efektywniejsze, pobudza naturalną ciekawość uczniów i wspiera w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań.
więcej

"Ortofrajda" 2018

foto
W środę 16 maja już po raz jedenasty Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży była gospodarzem międzyszkolnego konkursu ortograficzno-sportowego "Ortofrajda". W zmaganiach z regułami polskiej ortografii, połączonych z pięcioma konkurencjami sportowymi, wzięły udział pięciosobowe drużyny drugoklasistów ze łomżyńskich szkół podstawowych. Najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5.
więcej

Finał V Międzyszkolnego Quizu Zawodoznawczego dla Szkół Gimnazjalnych

Laureaci V Międzyszkolnego Quizu Zawodoznawczego dla Szkół Gimnazjalnych
W czwartek 17 maja w siedzibie Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji odbył się finał V Międzyszkolnego Quizu Zawodoznawczego dla Szkół Gimnazjalnych. Eliminacje w placówkach odbyły się w kwietniu, i wówczas wyłoniono zwycięską drużynę, która reprezentowała swoją szkołę.
więcej

Mural na jubileusz 600-lecia

foto
Mural prezentujący orszak Księcia Janusza I powstał przy ul. Giełczyńskiej, na ścianie zewnętrznej wygradzającej teren Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomży. Wielkoformatowe malowidło ścienne zostało wykonane przez muralistów z Fundacja RoskoArt w związku z jubileuszem 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.
więcej

Konkursy na dyrektorów ZSS i ZCKPiU

Prezydent Łomży ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 oraz Zespołu Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Zainteresowane osoby, spełniające wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r., w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce swoje oferty mogą składać do 4 czerwca br. do godz. 15:30 w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego, ul. Polna 16 pok. 25 lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża.
więcej

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce

foto
W niedzielę 20 maja br. na Stadionie Miejskim w Łomży odbędą się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Zawody są także V Mitingiem Lekkoatletycznym upamiętniającym zmarłego w 2008 roku znakomitego nauczyciela WF - ZSR w Marianowie Tadeusza Susoła, trenera i wychowawcę wielu pokoleń zawodników osiągających sukcesy sportowe na szczeblu regionu, Polski, Europy i świata. Organizatorami wydarzenia są Ludowy Klub Sportowy "Narew-Kurpiewski" Łomża oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Początek imprezy o godz. 11:00, zapraszamy.
więcej

Maluchy u prezydenta

foto
Grupa pięcio- i sześciolatków z Przedszkola Publicznego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łomży gościła w czwartek 17 maja w gabinecie prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego. Wizyta odbyła się w ramach realizowanego w przedszkolu programu "600-lecie Miasta Łomża".
więcej

Bezpłatne ŁoKeRy i eMPeKi

foto
Łomżyńska Komunikacja Rowerowa wpisała się już w krajobraz naszego miasta i przez wielu mieszkańców wykorzystywana jest jako doskonały środek przemieszczania się po Łomży. Dla wszystkich jego użytkowników prezydent Mariusz Chrzanowski oraz firma bikeu zapewniają nie lada gratkę w postaci darmowych przejazdów w Noc Muzeów oraz Dni Łomży. W tym okresie za darmo będzie można również korzystać z komunikacji miejskiej.
więcej

Noc Muzeów w Drozdowie

Muzeum Przyrody w Drozdowie zaprasza na Noc Muzeów - spotkanie z przyrodą i historią. Atrakcje na zwiedzających czekają w sobotę 19 maja w godzinach od 15:30 do 24:00. Wstęp 1 zł.
więcej

Noc Muzeów w Teatrze Lalki i Aktora

foto
W najbliższą sobotę 19 maja o godzinie 20:00 w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży zostanie wystawiony spektakl "Proces" w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Jarosław Perszko, kostiumy przygotowała Eva Farkašová. Muzykę skomponował natomiast Zbigniew Krzywański – współzałożyciel zespołu Republika. Sztuka powstała na podstawie surrealistycznej powieści Franza Kafki, która zapisała się w historii literatury jako metafora totalitaryzmu i zarazem opowieść o samotności człowieka we współczesnym świecie.
więcej

Benefis Henryka Gały w Teatrze Lalki i Aktora

foto
W piątek 18 maja o godzinie 18:00 w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży odbędzie się benefis Henryka Gały, poety i dramatopisarza, który szczególnie zapisał się na kartach łomżyńskiej historii. Jest autorem zbiorów poetyckich, powieści dla młodzieży oraz sztuk teatralnych. Wśród najważniejszych publikacji benefisanta wymienia się m.in. "Księstwo Narwiańskie", "Akademię Poetów", "Lustro doliny" i "Dopóki teraz". Jego twórczość przetłumaczono na język angielski, rosyjski, bułgarski, francuski i tatarski.
więcej

PARP o Bazie Usług Rozwojowych

foto
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała spotkanie informacyjne dotyczące Makroregionów 1,2,3 pt. „Podsumowanie dotychczasowego działania Bazy Usług Rozwojowych”, które odbyło się w Warszawie 10 maja 2018 r. w Centrum Biznesowym Ogrodowa 58. Na zaproszenie PARP-u w spotkaniu wzięli udział zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk oraz Kierownik Projektu Dariusz Budrowski i Specjalista ds. monitoringu i sprawozdawczości Adam Choiński.
więcej

Na "kąpielisku" będzie bezpieczniej

foto
We wtorek 15 maja w Urzędzie Miejskim w Łomży odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu osób przebywających na obszarach wodnych i użytkowników miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli nad Narwią. W okresie letnim ma być ono otwarte w dwóch 30-dniowych okresach, od 22 czerwca do 21 lipca i od 22 lipca do 20 sierpnia.
więcej

Laboratorium Pana Korka

foto
Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży jest realizatorem projektu „ Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej” , w którym uczestniczą wszystkie łomżyńskie przedszkola publiczne. W maju i czerwcu odbędzie się podsumowanie dwuletnich działań projektowych . Dzieci biorą udział w atrakcyjnych formach popularyzujących wiedzę oraz rozwijających kompetencje kluczowe, postawy i zdolności.
więcej

19 maja 2018 r. upływa termin uzupełnienia przez przedsiębiorców wpisów o numer PESEL w CEIDG

Przypominamy, że zgodnie z art. 61 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw, w przypadku gdy wpis przedsiębiorcy w CEIDG nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie tej ustawy (tj. do dnia 19 maja 2018 r.), wpis zostanie automatycznie wykreślony z CEIDG.
więcej

Inwestycje w przedszkolu "na górce"

łazienka w PP 9 wymagająca remontu
Kwotę 75 tys. zł zamierza przeznaczyć prezydent Mariusz Chrzanowski na modernizację łazienek w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Łomży. Stosowny wniosek w tej sprawie został już skierowany do Rady Miejskiej.
więcej

Ukwiecona Łomża

foto
Maj jest miesiącem, kiedy nasze miasto zaczynają zdobić tysiące sadzonek kwiatów. Ronda Hanki Bielickiej zmieniły się w kwieciste kapelusze. Na Placu Niepodległości z ozdobnych roślin powstał herb Łomży z nazwą naszego miasta. W związku z jubileuszem 600-lecia nadania Łomży praw miejskich, florystycznych akcentów będzie jeszcze więcej.
więcej

Estrada młodych u Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 17 maja 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się, jak co roku, koncert podczas którego wystąpią młodzi, utalentowani instrumentaliści i wokaliści. Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą rosyjskiego dyrygenta Igora Verbitskiego. W tym roku wystąpią uczniowie i studenci reprezentujący: Łomżyńskie Towarzystwo Muzyczne, Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Łomży, Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Zambrowie, Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Ostrołęce oraz Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.
więcej

Przynieś makulaturę-pomóż mieszkańcom Afryki!

foto
Do środy 16 maja Szkoła Podstawowa nr 2 organizuje zbiórkę makulatury. Jeden kilogram tego surowca wtórnego to 75 litrów wody dla Afryki!
więcej

Konwent PWSIiP rozpoczął prace

Członkiem konwentu PWSIiP jest Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski
Doradcy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego byli specjalnymi gośćmi inauguracyjnego posiedzenia Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Składający się z samorządowców, przedstawicieli firm i instytucji. Konwent będzie doradzał władzom uczelni. Jego kadencja potrwa do 2021 roku.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED