Łomża

Strona główna » Aktualności

Weź udział w konkursie kulinarnym "Zasmakuj w Łomży"

foto
Prezydent Łomży zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym „Zasmakuj w Łomży”. Polega on na przesłaniu przepisu na tradycyjną potrawę regionalną z Łomży i okolic oraz Kurpi, której wytwarzanie jest praktykowane od pokoleń i trwa również w dzisiejszych czasach. Do wygrania w konkursie są trzy nagrody pieniężne, a jego rozstrzygnięcie planowane jest w październiku br. Partnerami Konkursu są: Burmistrz Nowogrodu, Wójt Gminy Łomża, Wójt Gminy Piątnica, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Podlaski Szlak Kulinarny, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży oraz Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie.
więcej

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

foto
Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.
więcej

Ważne informacje dla wyborców

W niedzielę 12 lipca 2020 r. odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Głosujemy od godz. 7.00 do 21.00 w lokalach zgodnie z miejscem stałego zamieszkania. Aby nasz głos był ważny, głosować możemy tylko na 1 kandydata stawiając znak X w kratce obok jego nazwiska. Przypominamy o konieczności zabrania ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość.
więcej

Zamknięcie skrzyżowania ulic Rządowa - Kaznodziejska - Stary Rynek

foto
Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego sp. z o.o. poinformowało, że w związku z prowadzeniem robót na ul. Rządowej, od dnia 14 lipca 2020 r. zostanie zamknięte skrzyżowanie tej drogi z ulicami Kaznodziejską i Stary Rynek. Zakończenie prac jest planowane na 31 sierpnia 2020 r.
więcej

Prezydent z wotum zaufania i absolutorium

Prezydent Mariusz Chrzanowski z absolutorium, za głosowało 14 radnych, 7 było przeciw
Rada Miejska Łomży 14 głosami za i 7 przeciw udzieliła wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu miasta za 2019 rok prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu. Zanim doszło do najważniejszych głosowań podczas sesji został przedstawiony ubiegłoroczny raport o stanie miasta oraz sprawozdanie finansowe.
więcej

Przyjęcia interesantów bez konieczności telefonicznej rezerwacji terminu

Od poniedziałku 13 lipca 2020 r. Centrum Obsługi Mieszkańców przywraca bezpośrednią obsługę mieszkańców bez konieczności wcześniejszego telefonicznego umówienia wizyty. Przyjmowanie interesantów w sprawach m. in. rejestracji pojazdów, prawa jazdy, spraw meldunkowych, dowodów osobistych będzie odbywało się, jak wcześniej, na podstawie numerków pobranych z kolejkomatu znajdującego się na parterze Ratusza. Bilety na określoną godzinę przyjęcia przez pracownika merytorycznego wydawane są codziennie od godziny 7.30 do wyczerpania limitu określonego na dany dzień.
więcej

Naczelnik Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami przechodzi na emeryturę

foto
Z dniem 28 lipca 2020 r. na emeryturę przejdzie Henryka Pezowicz, naczelnik Wydziału Gospodarowania Nieruchomościami. W Urzędzie Miejskim pracuje od 1 września 2011 roku, a funkcję naczelnika pełni od 19 września 2013 roku. Podczas czwartkowej (9.07) sesji Rady Miejskiej za dotychczasową pracę podziękowały jej władze miasta
więcej

Urządzenia do dezynfekcji rąk pojawiają się w Łomży

prezydent Mariusz Chrzanowski testuje urządzenie do dezynfekcji rąk zamontowane w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma
Bezdotykowe stanowiska z napędem nożnym do darmowej dezynfekcji rąk zakupiło Miasto Łomża. W sumie jest to 27 urządzeń. Część z nich trafi do placówek oświatowych, a część jest już montowana w miejscach publicznych uczęszczanych przez mieszkańców. Na ten cel władze naszego miasta przeznaczyły 61 tys. zł.
więcej

Rytm Zdrowia - bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej

foto
Stowarzyszenie Twórczego Działania BK Step serdecznie zaprasza na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej, które odbędą się w siedzibie studia tańca B.K.Step przy Alei Legionów 60b w Łomży. W programie taniec hip hop, zumba fitness, trampoliny, gry i zabawy, zajęcia kreatywne. Warsztaty zostaną przeprowadzone w dniach 13-24.07.2020 w godzinach 9:30-14:30. Ilość miejsc ograniczona. Informacje i zapisy pod numerem tel. 505 287 232 (recepcja).
więcej

Wakacyjny koncert kameralny u Łomżyńskich Filharmoników

foto
Łomżyńscy Filharmonicy zapraszają na ostatni w tym sezonie artystycznym koncert internetowy. W czwartek 9 lipca o godzinie 18:30 na stronie internetowej filharmonia.lomza.pl wystąpią: Magdalena Stanciu (sopran) oraz Adrian Stanciu (altówka). Solistom przy fortepianie będzie towarzyszyć Tatiana Baranowska.
więcej

Informacja o opłacie za użytkowanie wieczyste w 2020 roku

Informujemy, że opłatę roczną z tytułu użytkowania wieczystego, o której mowa w art. 71 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r, poz. 65 z późn. zm.) za rok 2020 wnosi się w terminie do dnia 31 stycznia 2021 r. na następujące rachunki bankowe:
więcej

Nieruchomość przy Zjeździe na sprzedaż

foto
Prezydent Łomży ogłosił pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Zjazd. Cena wywoławcza nieruchomości gruntowej o łącznej powierzchni 0,1444 ha wynosi 210.000 zł. Przetarg odbędzie się 7 sierpnia 2020 roku o godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, w sali nr 201A – II piętro.
więcej

Miasto Łomża przystąpiło do programu pod nazwą „Opieka wytchnieniowa”

Miasto Łomża przystąpiło do programu pod nazwą „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020 realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego. Jest on kierowany do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami dorosłymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem dla siebie, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również załatwienie niezbędnych spraw. Wnioski przyjmowane są przez Miejski Ośrodek Pomocy społecznej do 10 lipca br.
więcej

Kino samochodowe wjechało do Łomży

Parking przy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości wypełnił się prawie w komplecie
Prawie komplet zmotoryzowanych kinomanów zgromadził się na parkingu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej 1, aby obejrzeć premierowy film "Oni" w ramach Letniego Kina Plenerowego. Seanse filmowe "pod chmurką" to jedna z atrakcji, jaką przygotowało na lato Miasto Łomża.
więcej

Kulturą Łomża stoi. Wizyta wicepremiera Piotra Glińskiego

Oględziny wykopalisk na placu Starego Rynku
Najpierw było oglądanie wykopalisk odsłoniętych podczas rewitalizacji placu Starego Rynku, później zwiedzanie przebudowywanej Hali Kultury, a na koniec wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego przyjrzał się z bliska pracom w obiekcie Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. - Kultura jest podstawą wszelkiego rozwoju – przekonywał Piotr Gliński.
więcej

Samorządowe placówki już po badaniach

W dniach 25-29 czerwca br. wśród 214 pracowników przedszkoli i placówek opiekuńczych, prowadzonych przez Miasto Łomża, zostały przeprowadzone testy wskazujące możliwość przechodzenia koronawirusa obecnie, jak i w okresie wcześniejszym. W zdecydowanej większości przypadków badania nie wykazały, że osoby chorowały lub chorują na COVID-19. Jedynie w dwóch przypadkach wyniki wskazały na możliwą obecność SARS-Cov-2 w chwili obecnej, o czym niezwłocznie powiadomiona została Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna.
więcej

Internauci wybrali projekt muralu

foto
Projekt przedstawiający symboliczny profil harcerza z 1920 roku oraz tekst przyrzeczenia harcerskiego cieszył się największą popularnością wśród internautów głosujących na profilach facebookowych Prezydenta Łomży oraz Miasta Łomża. Na tę propozycję oddano ponad 60 proc. wszystkich głosów. Wielkoformatowe malowidło ścienne poświęcone harcerzom Ziemi Łomżyńskiej z okresu wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku powstanie na ścianie budynku przy ul. Polowej 33, a jego odsłonięcie planowane jest na dzień 15 sierpnia br.
więcej

Wykonaj bezpłatny test HCV

foto
ALAB laboratoria wspólnie z firmą Abbvie organizują akcję bezpłatnych testów anty-HCV. Osoby zainteresowane wykonaniem badania mogą zgłaszać się do placówki ALAB laboratoria w Łomży przy ul. Sybiraków 5 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 11:30 oraz w soboty w godz. 8.00 – 11.00. Na badanie może zgłosić się każdy. Nie jest wymagane skierowanie czy zapisanie się na wizytę. Partnerem akcji jest Miasto Łomża.
więcej

Świadczenie „Dobry Start” jest dla każdego uczącego się dziecka

Można już elektronicznie składać wnioski na wypłatę Świadczenia „Dobry Start”. Rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole, bez względu na dochody. Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łomży papierowe wnioski będzie przyjmował od 1 sierpnia.
więcej

Uruchomiono linię plażową

foto
Od 1 lipca Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji uruchomiło linię plażową, kursującą w dni robocze oraz soboty i niedziele. Jej trasa przebiega ulicami: Przykoszarową, Zawadzką, Sybiraków, Piłsudskiego, Al. Legionów, Zjazd, Rybaki. W weekendy będzie to sześć, a w tygodniu dziesięć kursów dziennie. Z autobusów linii plażowej można korzystać do 25 lipca br., czyli w okresie funkcjonowania miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na rzece Narew w Łomży.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED