Łomża

Strona główna » Aktualności

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

foto
W sobotę 24 marca w godzinach od 10.00 do 16.00 odbędzie się na Starym Rynku Jarmark Wielkanocny. Będzie to doskonała okazja do nabycia specjałów, które zagoszczą na świątecznym stole.
więcej

Ulica Wierzbowa w Łomży

Na podstawie uchwały Nr 461/LI/18 Rady Miejskiej z dnia 28 lutego 2018 roku, drodze wewnętrznej stanowiącej własność prywatną nadano nazwę ul. Wierzbowa. Położenie i przebieg ulicy przedstawia załącznik graficzny.
więcej

Najlepsi w Jedynce

foto
W ubiegłym tygodniu w wypełnionej po brzegi auli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży odbyła się uroczysta Gala Prymusów. Nadanie tytułu Prymusa najlepszym uczniom jest kontynuacją tradycji szkół, które mieściły się w budynku przy ul. Reymonta 9. Na galę zostali zaproszeni wraz z rodzicami najzdolniejsi uczniowie szkoły, czyli ci, którzy w wyniku klasyfikacji półrocznej uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 oraz wzorowe zachowanie. Honorowymi gośćmi wieczoru byli: Biskup Tadeusz Bronakowski, zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Barbara Muzyk, wizytator Delegatury w Łomży Podlaskiego Kuratorium Oświaty Wojciech Kowalik, wicedyrektor Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji Joanna Truszkowska oraz Magdalena Wdziękońska – przewodnicząca Rady Rodziców SP1.
więcej

Program grantowy „Decydujesz, pomagamy”

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski objął honorowy patronat nad IV edycją programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. Już od 19 lutego 2018 roku lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające życie w ich lokalnym otoczeniu. Projekty mogą dotyczyć edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które zaangażowani mieszkańcy chcieliby zwrócić uwagę.
więcej

La Passione Italiana u Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 22 marca 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert, który będzie wpisywał się w atmosferę nadchodzącego Wielkiego Tygodnia, bowiem zabrzmi między innymi przejmujące „Stabat Mater” Giovanniego Battisty Pergolesiego. Jako solistki wystąpią: Francesca Salvemini (Włochy / flet), Elżbieta Cabała (sopran) oraz Sylwia Złotkowska (mezzosopran). Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Bartosz Żurakowski.
więcej

Utrudnienia na Nowogrodzkiej

foto
W związku z przebudową i rozbudową ulicy Nowogrodzkiej od dnia 19 marca planowane jest zamknięcie tejże ulicy na odcinku od Sikorskigo do Browarnej. Utrudnienia nie będą dotyczyły mieszkańców i zlokalizowanych tam firm. Niedogodności potrwają do dwóch miesięcy.
więcej

Komunikat dotyczący objazdów "empeków" na ul. Nowogrodzkiej

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Zakład Budżetowy w Łomży informuje, że od dnia 19 marca 2018 roku w związku z przebudową ulicy Nowogrodzkiej ulegną zmianie trasy przejazdu linii miejskich:
więcej

Wielka łomżyńska rodzina

foto
"Zdolny uczony, kompozytor ceniony, zasłużony dyrektor. To bohaterowie piosenki „My z Łomży”, czyli nieoficjalnego hymnu naszego miasta, nagranego przez niezastąpioną Hankę Bielicką. Zasług nie będziemy mierzyć. Zapraszamy tu po prostu na spotkania z łomżyniakami, którzy w Polsce, Europie i na świecie sprawiają, że chce się nam z dumą powiedzieć: My z Łomży…". Tak rozpoczyna się wstęp do zakładki „My z Łomży” na nowym łomżyńskim portalu: 600.lomza.pl. Portal uruchomił Urząd Miejski z okazji przypadającego w bieżącym roku Wielkiego Jubileuszu – 600. lecia nadania Łomży praw miejskich.
więcej

Światowy Dzień Pracy Socjalnej w PWSIiP w Łomży

foto
– Nie wypada cytować zbrodniarzy, ale w tym przypadku zrobię wyjątek. Adolf Hitler twierdził, że jeżeli roczne spożycie alkoholu na jednego mieszkańca Polski będzie wynosiło pięć litrów, to nie trzeba będzie z Polakami walczyć, bo wykończą się sami – mówiła dr Agnieszka Muzyk, zastępca prezydenta Łomży podczas obchodzonego w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Światowego Dnia Pracy Socjalnej. Biskup ks. dr Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, przedstawił skalę współczesnego problemu: statystyczny Polak wypija rocznie dziesięć litrów czystego alkoholu, milion Polaków jest uzależnionych, milion dzieci wychowuje się w rodzinie z problemem alkoholowym, trzy miliony rodaków piją w sposób ryzykowny. Każdego roku jedenaście tysięcy trumien czeka na tych, którym od alkoholu nie udało się uciec…
więcej

Kolejny konkurs krasomówczy im. Hanki Bielickiej za nami

foto
Na początku marca Hanka Bielicka ponownie królowała w mieście swojej młodości. Na dwunastą już edycję Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Jej imienia zjechało do Łomży ponad 40 naśladowców talentu Najsłynniejszej Łomżynianki. Oprócz łomżyniaków nie zabrakło gości z Białegostoku, Warszawy, Wasilkowa, Lidzbarka Warmińskiego, Suwałk, Zambrowa, Ełku, Jabłonki Kościelnej, Puław, Ciechanowa, Bielska Podlaskiego, Łap i Wysokiego Mazowieckiego. Tradycyjnie rywalizowali w kategorii wokalnej oraz monolog – wiersz.
więcej

Zagłosuj na TLiA

Teatr Lalki i Aktora w Łomży znalazł się w gronie 21. finalistów ubiegających się o miano Podlaskiej Marki Roku. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 24 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Do 2 kwietnia trwa również głosowanie internetowe na Podlaską Markę Konsumentów.
więcej

Jest już kalendarz z rysunkami Pawła

foto
Udało się zebrać potrzebną kwotę i wydać kalendarz z rysunkami Pawła Łady, ucznia Zespołu Szkół Specjalnych dotkniętego autyzmem z niepełnosprawnością sprzężoną. Środki na ten cel były zbierane podczas akcji "Świat kreską malowany”. Planowane jest także wydanie albumu z pracami nastolatka.
więcej

Działają na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych

foto
W czwartek 15 marca w Hotelu Gromada odbył się IV Rejonowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży. Gościem specjalnym obrad był prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. - Swoją postawą pokazujecie czym jest prawdziwa solidarność – mówił włodarz miasta.
więcej

"Dwójka" prowadzi nabór dzieci z autyzmem

foto
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży ogłosiła nabór uczniów ze spektrum autyzmu. Klasy autystyczne 0-3 będą tworzone od przyszłego roku szkolnego.
więcej

Sportowo w "Jedynce"

foto
W środę 14 marca w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się turniej sportowo-rekreacyjny pod hasłem "Jesteśmy aktywni dla Łomży". Impreza została zorganizowana w ramach obchodów 600-lecia Miasta Łomża. Turniej przygotowali drugoklasiści, realizując w ten sposób jeden z projektów edukacyjnych. Wychowawczynią klasy jest pani Monika Proniewska.
więcej

Wernisaż wystawy malarstwa Izabeli Cierpikowskiej

foto
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Wojskowy w Łomży zapraszają na otwarcie wystawy malarstwa Izabeli Cierpikowskiej pt. "Sensualnie". Wydarzenie dbędzie się 20 marca o godzinie 18.00, w Galerii przy Al. Legionów 133. Wstęp wolny.
więcej

Sprzedano pierwszy srebrny Jantar!

Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski został nabywcą pierwszego srebrnego Jantaru
Pierwszy srebrny Jantar wybity z okazji jubileuszu 600-lecia Miasta Łomża znalazł swojego nabywcę. Monetę, opatrzoną honorowym certyfikatem o numerze 001 kupił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Zapisy trwały od początku lutego, a od 16 marca będzie można sfinalizować zakup nominałów w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. Kilkadziesiąt srebrnych monet jest wciąż dostępnych w wolnej sprzedaży.
więcej

Muzyczne wieczory u Lutosławskich

foto
W sobotę 17 marca o godz. 19:00 w Muzeum Przyrody w Drozdowie przy ul. Głównej 38 odbędzie się koncert z cyklu Muzyczne Wieczory u Lutosławskich "Miłość i zadumanie... Z muzyką polską w tle".
więcej

Łatwiej po Łomżyńską Kartę Miejską dla seniorów

foto
Mieszkańcy Łomży, którzy ukończyli 60. rok życia i posiadają Łomżyńską Kartę Miejską uprawniającą do bezpłatnych przejazdów na terenie miasta, aby przedłużyć jej ważność nie będą musieli przedkładać dodatkowych dokumentów z Urzędu Skarbowego. Wystarczy okazanie pisemnego oświadczenia, w którym wpisany będzie adres zamieszkania oraz dane z dowodu osobistego. Taką decyzję podjął Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

"Dar Łomży" będzie promował miasto?

foto
Zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska wystąpił do Prezydenta Łomży o patronat nad dwiema propozycjami dotyczącymi zwiększenia roli rzeki Narew, jako szlaku wodnego w promocji naszego miasta i jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich. Pierwsza z nich dotyczy budowy jednostki pływającej, która latem wzięłaby udział w XXIII Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie. Drugą jest budowa wieloosobowej, płaskodennej szkuty pływającej z żaglem i zamontowanym silnikiem, wzorowanej na historycznych jednostkach pływających po Narwi i Wiśle.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED