Łomża

Strona główna » Aktualności

Dzień Kobiet na lodowisku

8 marca to dzień, w którym każda kobieta powinna poczuć się wyjątkowa. Choć do tradycji przeszły już romantyczne spacery i wykwintne kolacje, to dla Pań oczekujących w swoje święto odrobiny szaleństwa, Miasto Łomża oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży przygotowali specjalną ofertę. Zachęcamy, aby w słonecznej aurze i towarzystwie bliskich, w najbliższy poniedziałek odwiedzić lodowisko „Biały Orlik” przy ul. Katyńskiej 3, gdzie decyzją prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego z darmowego wejścia skorzystać może każda przedstawicielka płci pięknej.
więcej

Liczymy się dla Polski – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

foto
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpocznie się już 1 kwietnia br. Obecnie trwają prace organizacyjne i przygotowawcze. To niezwykle ważne badanie statystyczne obejmujące całą populację mieszkańców Polski. Jest ono realizowane raz na 10 lat.
więcej

7-letni Eryk z okolic Łomży walczy z ciężką chorobą serca - wesprzyj zbiórkę na leczenie

foto
Eryk choruje na zespół HLHS – hipoplazję lewej komory – ciężką, złożoną wadę serca. Występuje ona u mniej niż 0,05% żywo urodzonych noworodków. U tych dzieci dochodzi do niedorozwoju lewej części serca, która jest odpowiedzialna za pompowanie krwi bogatej w tlen, do tętnicy głównej (aorta) i za jej pośrednictwem do całego ciała. Dodatkowo zdiagnozowano u niego padaczkę objawową, niewydolność oddechową, wadę wzroku i głuchotę czuciowo - nerwową obustronną.
więcej

"Świat Kobiet" w MDK-DŚT

foto
Z okazji Dnia Kobiet, Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na cykl bezpłatnych pokazów filmowych pod hasłem Świat Kobiet. Projekcje odbędą się 8 marca od godziny 18-tej w siedzibie placówki przy ul. Wojska Polskiego 3. Ilość miejsc dla publiczności jest ograniczona.
więcej

Szczypiornistki "Dwójki" kontynuują zwycięską passę

Piłkarki MKS
Łomżanki w ramach rozgrywek II Ligi Piłki Ręcznej Kobiet Gr. III pokonały 37-34 MKS Lublin. Było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu.
więcej

MOSiR przedłuża sezon na lodowisko! Zaprasza również na Pływalnię!

foto
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji cały czas zaprasza do odwiedzenia łomżyńskiego lodowiska przy ulicy Katyńskiej oraz Pływalni Pływalnia przy ulicy Niemcewicza. Termin jej funkcjonowania, zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem Rady Ministrów, został przedłużony do 14 marca. W przypadku lodowiska jego działalność uzależniona jest od warunków atmosferycznych. -Po raz pierwszy lodowisko czynne jest w marcu. Ponieważ popołudniami zainteresowanie jest duże, postanowiliśmy wydłużyć godziny funkcjonowania obiektu do 22-ej - informuje dyrektor Andrzej Modzelewski.
więcej

Nowa płyta Łomżyńskich Filharmoników

foto
Ukazała się nowa płyta Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego zatytułowana Harmonia Polonica Nova, nagrana wspólnie z wybitymi polskimi solistami: Klaudiuszem Baranem (akordeon), Romanem Peruckim i Hanny Dys (pozytywy) oraz Kacprem Smolińskim (harmonijka ustna). Album wydała prestiżowa wytwórnia płytowa DUX, a patronat medialny nad nim objęła TVP Kultura.
więcej

Koziołek Matołek wkracza na łomżyńską scenę

foto
Już w najbliższą sobotę 6 marca 2021 r. o godz. 17:00 w Teatrze Lalki Aktora odbędzie się pierwsza w tym roku premiera. Na teatralnej scenie pojawi się bowiem "Koziołek Matołek" w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Przemysław F. Karwowski, muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański.
więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

w Łomży upamiętniono żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia
Przed pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956, znajdującym się pomiędzy Teatrem Lalki i Aktora oraz Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, dziś zostały złożone kwiaty. W tym roku 1 marca po raz dziesiąty obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poświęcony żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Władze Łomży reprezentowali zastępca prezydenta Andrzej Garlicki i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Grzymała.
więcej

Pomagamy seniorom w zakupach

foto
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży kontynuuje Program "Wspieraj Seniora". Ma on na celu pomoc w zakupach osobom starszym, które w czasie pandemii koronawirusa, zdecydowały się pozostać w domu.
więcej

Gastronomia w Parku Jana Pawła II?

działka w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma, na której mogą powstać ogródki gastronomiczne
Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma to po przeprowadzonej w ubiegłych latach rewitalizacji jedno z najładniejszych miejsc rekreacyjnych w naszym mieście, z którego z chęcią korzystają mieszkańcy Łomży. Znajdujące się tam liczne alejki z ławeczkami, ulokowane wśród różnorodnej roślinności, zachęcają do wypoczynku zarówno starszych, jak i młodszych. Z informacji docierających do władz miasta wynika, że osobom korzystającym z parku brakuje lokali z małą gastronomią.
więcej

Znamy Łomżyńskich Społeczników i Inicjatywę Roku 2020

laureaci konkursu na Łomżyńskiego Społecznika i Inicjatywę 2020 roku
Kacper Nizik i Anna Kurządkowska-Kosińska to Łomżyńscy Społecznicy Roku 2020, a Doroczna Kwesta „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne” Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej uznana została za Łomżyńską Inicjatywę Roku. W piątkowe (26.02.) popołudnie w łomżyńskim Ratuszu odbyło się wręczenie nagród laureatom.
więcej

Informacja

W związku z pracami serwisowymi prowadzonymi przez Ministerstwo Cyfryzacji na systemie CEPiK 2.0, we wtorek 2 marca obsługa interesantów w Oddziale Komunikacji Urzędu Miejskiego w Łomży będzie prowadzona jedynie w godzinach od 7:30 do 10:30. Za wynikające z tego tytułu utrudnienia przepraszamy.
więcej

Uczcijmy pamięć "Żołnierzy Niezłomnych"

foto
W poniedziałek 1 marca po raz dziesiąty będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poświęcony żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Tego dnia o godz. 12:00, przed pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956, znajdującym się pomiędzy Teatrem Lalki i Aktora oraz Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego, zostaną złożone kwiaty i będą zapalone znicze.
więcej

Wychodzą naprzeciw potrzebom dzieci z niepełnosprawnością

foto
Publiczne Przedszkole Specjalne nr 3, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży przy ul. Nowogrodzkiej 4 oferuje profesjonalną edukację dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w wieku od 3 do 9 roku życia. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci posiadające aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
więcej

Masz psa? Masz też obowiązki!

foto
Do końca maja właściciele psów mają obowiązek uiszczenia opłaty z tytułu posiadania czworonoga. Jej wysokość reguluje uchwała Rady Miejskiej Łomży z dn. 20 października 2020 r. Ustawowym obowiązkiem posiadacza psa jest też sprzątanie po nim. Stosowanie się do obu przepisów kontrolują w Łomży miejscy strażnicy.
więcej

Sztandar dla wojska

Manewry 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego pod Nowogrodem (fot. archiwum WP)
Historia wojska w Łomży ma długą i chwalebną tradycję. Po latach symbolicznej obecności mundurowi powrócili za sprawą 18. Pułku Logistycznego, stanowiącego część 18. Dywizji Zmechanizowanej im. Gen. Broni Tadeusza Buka. Pragnąc uczcić to wydarzenie w mieście zawiązał się Społeczny Komitet na Rzecz Fundacji Sztandaru dla łomżyńskiej jednostki.
więcej

Piękno miasta w obiektywie

Zdjęcie wykonane przez Magdalenę Duchnowską, uczennicę Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży
Uchwycili je czytelnicy Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego w Łomży "My z Łomży", nadsyłając oryginalne i niepowtarzalne zdjęcia w konkursie pt. "Łomża 2020 w obiektywie". Zdaniem redakcji na największą uwagę zasługują fotografie: Julii Dąbrowskiej, Magdaleny Duchnowskiej, Bartosza Przeździeckiego, Tomasza Roszkowskiego, Wojciecha Trawińskiego.
więcej

Nauczycielski awans

Uroczystość wręczenia aktu nadania awansu zawodowego
Nauczycielka wychowania przedszkolnego z Przedszkola Publicznego nr 8 Agnieszka Czarnecka, jako pierwsza w tym roku, otrzymała akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Za trud codziennej pracy na rzecz najmłodszych, wspólnie z władzami miasta, podziękowali jej wiceminister sprawiedliwości Michał Woś oraz poseł na Sejm RP Aleksandra Szczudło.
więcej

Apteki uchylają się od nocnych dyżurów! Prezydent interweniuje

Pod koniec grudnia 2020 roku Rada Miejska Łomży przyjęła uchwałę odnośnie nocnych i świątecznych dyżurów aptek w Łomży. Harmonogram ten daje możliwość najlepszego i najszybszego skorzystania z niezbędnej pomocy wówczas, gdy nie obowiązuje powszedni czas pracy aptek, a zaistnieje nadzwyczajna, trudna do przewidzenia potrzeba podania leku. Niestety, nie wszyscy właściciele aptek chcą się temu podporządkować. Do Urzędu Miejskiego trafiają informacje od mieszkańców, że niektóre apteki nie pełnią dyżurów w wyznaczonych godzinach nocnych.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED