Łomża

Strona główna » Aktualności

Dyplomatyczne rozpoczęcie roku w Warszawie

Łomżyńska delegacja w stolicy
Uroczystym spotkaniem dyplomacji, biznesu, polityki rozpoczęła nowy rok Krajowa Izba Gospodarcza. W Dyplomatycznym Otwarciu Roku zorganizowanym 16 stycznia w Centrum Olimpijskim w Warszawie wziął udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz radni miejscy.
więcej

Sportowe ferie z MOSiR-em

foto
W okresie ferii zimowych dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat mogą wybierać z szerokiej oferty proponowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. W tym czasie planowane są "Ferie na lodzie", "Ferie w wodzie" oraz "Ferie kreatywne".
więcej

Strażnicy miejscy pomogli wychłodzonemu mężczyźnie

śmietnik przy ulicy Dmowskiego
W czwartek 16 stycznia 2020 r. około godz. 8:20 strażnicy miejscy otrzymali informację, że w osłonie śmietnikowej przy ul. Dmowskiego może znajdować się osoba bezdomna. Wysłany na miejsce patrol znalazł nieprzytomnego mężczyznę w stanie mocnego wychłodzenia organizmu. - Strażnicy udzielili tej osobie pomocy przedlekarskiej, sprawdzili funkcje życiowe i użyli koca termicznego. Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe - relacjonuje Paweł Żebrowski, Komendant Straży Miejskiej w Łomży. Do momentu przybycia karetki strażnicy na bieżąco monitorowali czynności życiowe bezdomnego mężczyzny. Został on zabrany do szpitala.
więcej

Ferie z Teatrem

foto
Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w akcji FERIE Z TEATREM 2020 w ramach, której młodzi widzowie będą mogli zapoznać się z różnorodnymi formami, konwencjami oraz aranżacjami teatralnymi. Uczestnikom zajęć przybliżony zostanie teatr poetycki, nowoczesny, ale również zapewniona zostanie dobra zabawa dostarczająca niezapomnianych wzruszeń.
więcej

Ferie w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w do spędzenia ferii zimowych na zabawie z książką i nie tylko. Zajęcia prowadzone będę w Oddziale dla Dzieci przy ul. 3 Maja 6 A oraz w Filiach Nr 1 (ul. Polna 16), Nr 2 (ul. Ks. Anny 2) oraz Nr 4 (ul. Spółdzielcza 31).
więcej

Ulgi dla lokalnych przedsiębiorstw

Siedziba Edpol Food&Innovation Sp. z o. o. przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży
Trzy firmy Edpol Food&Innovation Sp. z o. o., CENTER-MEBEL Sp. z o. o. oraz P.P.U.H. ROGOWSKI s.c. z początkiem tego roku zostały zwolnienie z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej na podstawie uchwały nr 333/XXXVIII/17 Rady Miejskiej Łomża z dnia 22 marca 2017 r. Okres ulg będzie przysługiwał przez najbliższe 6 lat.
więcej

Oficjalne otwarcie obwodnicy Konarzyc

Oficjalne przecięcie wstęgi
Z udziałem przedstawicieli władz samorządów odbyło się w środę 15 stycznia oficjalne otwarcie drogi wojewódzkiej Nr 677 na odcinku miasta Łomża i obejścia miejscowości Konarzyce. Zadanie to zrealizowano w ramach projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego pod nazwą "Łomża – Śniadowo – przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 677".
więcej

Oferta feryjna MDK-DŚT

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zapraszamy na FERIE Z KULTURKĄ! W tym roku organizatorzy chcą dać dzieciom, spędzającym ferie w mieście, dużo swobody i odpoczynku, obudzić ich uśpione talenty i spożytkować energię. Na bezpłatne zajęcia nie trzeba się zapisywać, wystarczy po prostu na nie przyjść. Zapraszamy do zapoznania się z ich szczegółowym planem.
więcej

Piłkarze ŁKS-u wznowili treningi

foto
We wtorek 14 stycznia piłkarze ŁKS 1926 Łomża wznowili treningi po zimowej przerwie. W pierwszych zajęciach, które odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, udział wzięło 21 zawodników.
więcej

Masz pomysł na biznes? Zgłoś się do 3 tury projektu "Hub of Talents 2"

foto
Masz innowacyjny pomysł na biznes, zgłoś się do projektu Hub of Talents 2, realizowanego w Parku Przemysłowym Łomża wspólnie z partnerami, którego liderem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Termin składania wniosków do 3 cyklu naboru upływa 31 maja 2020 roku.
więcej

Zmiana siedziby Filii nr 6 MBP

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży informujemy czytelników, że w dniach 15 – 31 stycznia br. Filia Nr 6 z powodu zmiany lokalu będzie nieczynna. Do nowej siedziby filii przy ul. Małachowskiego 1 lok. 3 zapraszamy od 3 lutego br.
więcej

Zrób badanie składu ciała

foto
Na terenie Urzędu Miejskiego w Łomży można wziąć udział w profilaktycznych badaniach składu ciała. Bezpłatna akcja prowadzona jest w dniach (środy) 15.01, 22.01, 29.01, 5.02, 12.02. w godzinach od 9:30 do 13:00 w holu na parterze Ratusza.
więcej

Prezydent z wizytą u przedszkolaków

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odwiedził dzieci w przedszkolu niepublicznym przy ulicy Sybiraków z grupami terapeutycznymi. Włodarz przeczytał najmłodszym bajkę o "Kubusiu Puchatku" i wręczył im drobne upominki.
więcej

Jubileuszowa "Gwiazdka z nieba"

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na XX edycję koncertu charytatywnego "Gwiazdka z Nieba". Koncert odbędzie się w środę 15 stycznia o godz. 19.00 w Kościół Ojców Kapucynów przy ul. Krzywe Koło w Łomży. Wstęp wolny!
więcej

Koncert "Nasza Zima Zła"

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na dziecięcy koncert "Nasza Zima Zła" w wykonaniu śpiewających KIDSów Studia eMDeK oraz dzieci oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. W programie dziecięce piosenki o tematyce zimowej, kolędy i pastorałki. Koncert odbędzie się 14 stycznia o godz.18.30 w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych, ul. Wojska Polskiego 3 w Łomży. Wstęp wolny!
więcej

Władze Łomży zakupią sprzęt do szpitala

foto www.pogotowieniepolomice.pl
Kwotę 60 tys. zł na zakup urządzenia do kompresji klatki piersiowej dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zamierza wygospodarować w budżecie miasta prezydent Mariusz Chrzanowski. Stosowny projekt uchwały w tej sprawie ma trafić pod obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej.
więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Łomży

foto
Ponad 126 tysięcy złotych zebrano w Łomży i Piątnicy podczas łomżyńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane w tym roku w ramach WOŚP środki będą przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
więcej

Jubileusz z kolędą

foto
Noworoczną muzyczną niespodziankę przygotowała mieszkańcom Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego oraz Magda Sinoff wraz z podopiecznymi grupy koncertowej Studia eMDeK, działającego w Miejskim Domu Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży.
więcej

Nieruchomość przy Bartniczej na sprzedaż

Prezydent Łomży ogłosił pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Bartniczej. Cena wywoławcza nieruchomości gruntowej o powierzchni 0,0256 ha wynosi 36.000 zł. Przetarg odbędzie się 14 lutego 2020 roku o godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, w sali nr 201A – II piętro.
więcej

Finał WOŚP również w Łomży i Piątnicy

konferencja prasowa ws. łomżyńsko - piątnickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Już w najbliższą niedzielę 12 stycznia odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do udziału w akcji włączyły się władze samorządowe Miasta Łomża i Gminy Piątnica. Wydarzeniu będzie towarzyszyło wiele atrakcji w różnych częściach naszego miasta oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy. Środki będą zbierane na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED