Łomża

Strona główna » Aktualności

VOŁOSI w Filharmonii Kameralnej w Łomży

foto
VOŁOSI – jeden z najbardziej ekscytujących i dynamicznych zespołów na współczesnej scenie muzycznej wystąpi w Filharmonii Kameralnej w Łomży! W czwartek 26 maja o godzinie 18:30 w nowej sali koncertowej FKWL, Vołosi wystąpią razem z łomżyńskimi filharmonikami pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. W programie koncertu znajdą się pełne ekspresji i energii autorskie kompozycje zespołu. Bilety do nabycia na stronie internetowej filharmonii oraz w kasie FKWL na godzinę przed koncertem.
więcej

Polska od kuchni w Łomży

fot. Biuro Festiwalu
Poznaj smak, zapach i wyjątkowy charakter Podlasia. Zasmakuj tradycyjnej kuchni regionalnej i dotknij prawdziwej lokalnej kultury. Weź udział w wyjątkowym święcie - Festiwal „Polska od Kuchni” rozpocznie się w niedzielę 29 maja 2022 r. o godz. 11:00 na muszli koncertowej przy ul. Zjazd. Relację z wydarzenia można będzie obejrzeć na antenach Telewizji Polskiej.
więcej

Nie żyje prof. K. Pieńkowski

Ś.P. prof. Kazimierz Pieńkowski
Zmarł śp. Prof. Kazimierz Pieńkowski, założyciel i wieloletni rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz Honorowy Obywatel Miasta Łomża. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 24 maja w Białymstoku.
więcej

Romuald Sinoff - spotkanie autorskie

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie autorskie z Romualdem Sinoff, połączone z promocją najnowszego tomiku poetyckiego „Słowo”. Wydarzenie odbędzie się w środę 25 maja 2022 r. o godz. 18:00 w Czytelni MBP, ul. Długa 13.
więcej

Łomżyńskie schronisko potrzebuje wsparcia

foto
Budynek gospodarczo – administracyjny Schroniska dla Bezdomnych Psów „Arka” w Łomży wymaga pilnego remontu. O potrzebach inwestycyjnych rozmawiał prezydent Mariusz Chrzanowski podczas swojej wizyty w placówce.
więcej

Za nami Dzień Osób z Niepełnosprawnością

foto
Występy artystyczne, wystawa rękodzieła, animacje dla dzieci, badania profilaktyczne – to atrakcje tegorocznego Dnia Osób z Niepełnosprawnością w Łomży. Piątkowe świętowanie trwało od rana do późnego popołudnia w różnych punktach miasta.
więcej

Młodzi brydżyści z całej Polski będą rywalizować w Łomży

foto
Już w najbliższy wtorek miłośników brydża sportowego w Łomży czeka nie lada gratka. W Hali Kultury przez trzy kolejne dni rozgrywać się będzie rywalizacja ogólnopolskich ekip w kategorii wiekowej juniora młodszego w tej dyscyplinie sportowej. Turniej jest elementem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych.
więcej

Zajęcia sensoplastyczne dla dzieci z Ukrainy w ZZS. Trwają zapisy

foto
Zespół Szkół Specjalnych w Łomży zaprasza dzieci z Ukrainy w przedziale wiekowym 5-10 lat na zajęcia sensoplastyczne, które odbędą się 25.05.2022 r. w budynku szkoły przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 5 w godz. 15:00- 17:00.
więcej

"Za życiem" w Zespole Szkół Specjalnych

foto
W 2022 roku ruszyła druga edycja rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin, znana pod nazwą "Za życiem". W związku z tym w latach 2022 - 2026 Zespół Szkół Specjalnych w Łomży będzie nadal pełnił funkcję Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego. Program skierowany jest dla rodzin i dzieci z terenu miasta Łomża.
więcej

Mały bohater spoczął na cmentarzu w Łomży

foto
W asyście wojskowej na Cmentarzu Katedralnym w Łomży odbyły się uroczystości pogrzebowe 7-letniego Romualda Lenczewskiego. Chłopiec został zastrzelony przez Niemców 8 października 1943 roku w miejscowości Leńce k. Białegostoku.
więcej

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze

foto
Remont dwóch sal dydaktycznych w Przedszkolu Publicznym nr 14 planuje w najbliższym czasie dyrekcja tej placówki. Na ten cel z budżetu miasta ma zostać przeznaczone 126.150 zł.
więcej

Przebudowa ważnego przejścia dla pieszych, będą utrudnienia w ruchu

przejście dla pieszych do przebudowy
W czwartek 19 maja rozpocznie się przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Zjazd przed Pl. Kościuszki. Prace będą polegały na wprowadzeniu urządzeń bezpieczeństwa dla pieszych na wysepce dzielącej ulicę oraz przesunięciu oznakowania poziomego tzw. „zebry”. W związku z powyższym należy spodziewać się utrudnień w ruchu na wjeździe do Łomży od strony Piątnicy.
więcej

Przedszkole nr 2 wejdzie w skład SP 2?

Grupa radnych wystąpiła do Przewodniczącej Rady Miejskiej Łomży z wnioskiem o wprowadzenie pod obrady najbliższej sesji projektu uchwały w sprawie zamiaru włączenia Przedszkola Publicznego nr 2 w Łomży w strukturę Szkoły Podstawowej nr 2. Połączenie obu placówek miałoby nastąpić od 1 stycznia 2023 roku.
więcej

Oficerowie radzieccy stracą honorowe obywatelstwo Łomży

Honorowe Obywatelstwo Miasta Łomża to szczególny tytuł nadawany przez władze samorządowe osobom o uznanym autorytecie moralnym, które swoją działalnością i postawą wpływają na rozwój, prestiż i sławę Miasta Łomża. W latach 70. i 80. ubiegłego wieku Miejska Rada Narodowa Łomży nadała te tytuły oficerom Armii Radzieckiej, które w ocenie obecnych władz miasta, są niegodne takiego uhonorowania.
więcej

Miliardy na województwo podlaskie

foto
Z udziałem Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorza Pudy i Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, podpisano w Białymstoku "Kontrakt Programowy" dla Województwa Podlaskiego. W nowej perspektywie finansowej UE 2021-2027, w ramach programu regionalnego pod nazwą "Fundusze Europejskie dla Podlaskiego", nasze województwo będzie miało do rozdysponowania ponad 1,2 mld euro z dwóch funduszy: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).
więcej

MOSiR planuje zakup nowych atrakcji dla dzieci

Prezydent skierował do radnych wniosek o wyrażenie zgody na zabezpieczenie w budżecie miasta 85 tys. zł na rzecz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Środki te mają zostać przeznaczone na zakup nowych dmuchanych atrakcji dla dzieci. Byłyby one wykorzystywane zarówno w Letnim Parku Zabaw, jak też podczas imprez organizowanych na terenie naszego miasta przez różne podmioty publiczne i organizacje pozarządowe.
więcej

EVOBOT 2.0 w Dolinie Krzemowej

foto
W ramach projektu Platformy startowe - Hub of Talents 2, którego liderem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, a partnerem Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o. przedstawiciel start-upu Evobot 2.0 – Łukasz Jędrzejczyk odwiedził Dolinę Krzemową. Wraz z nim odwiedziło ją 9 innych reprezentantów startupów planujących rozpocząć lub rozszerzyć działalność międzynarodową.
więcej

Kolejna odsłona Sceny Muzyki Polskiej w Filharmonii Kameralnej w Łomży

foto
W czwartek 19 maja 2022 o godzinie 18:30 w nowej Sali koncertowej FKWL wystąpi znakomity zespół Cracow Golden Quintet, który zaprezentuje najpiękniejsze kwintety na instrumenty dęte polskich kompozytorów XX wieku: Tadeusza Szeligowskiego, Tadeusza Paciorkiewicaz, Józefa Świdra i Grażyny Bacewicz. Wstęp wolny!
więcej

Mjr Daniel Mazur wyrusza na kolejną misję

foto
W Sali Tradycji 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego odbyło się uroczyste pożegnanie udającego się na misję w Iraku mjr Daniela Mazura. Władze Miasta Łomża i jego mieszkańców reprezentował prezydent Mariusz Chrzanowski. Obecni byli także przedstawiciele parlamentu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Starostwa Powiatowego, łomżyńskich instytucji, służb, harcerstwa oraz duchowieństwa.
więcej

Lokalni biznesmeni wyróżnieni

foto
W Hali Kultury na Starym Rynku odbyła się uroczysta gala wręczenia Łomżyńskich Aniołów Biznesu 2021 – nagród przyznawanych przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i regionu. Prestiżowe wyróżnienia przyznano w tym roku w sześciu kategoriach.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED