Łomża

Strona główna » Aktualności

Ulica Poznańska będzie zamknięta

foto
PKP PLK planuje remont przejazdu kolejowo – drogowego linii kolejowej nr 49, przecinającego ulicę Poznańską w Łomży. Prace mają ruszyć 3 października br. i potrwać do 10 października. Ich realizacja wiąże się z tymczasową zmianą organizacji ruchu.
więcej

Zmiana miejsca wydawania Łomżyńskiej Karty Seniora

foto
W związku z wejściem w życie uchwały zmieniającej pierwotną Uchwałę Rady Miejskiej Łomży w sprawie przyjęcia Programu "Łomżyńska Karta Seniora", od października seniorzy składają wnioski i odbierają karty w Klubie Seniora przy ul. Nowogrodzkiej 7A.
więcej

Uroczyste zakończenie XVIII Festiwalu Sacrum et Musica

foto
Filharmonia Kameralna w Łomży zaprasza na koncert wieńczący XVIII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Sacrum et Musica. W niedzielę 2 października o godzinie 19:00 w Łomżyńskiej Katedrze wystąpią artyści z Litwy: soliści oraz Chór Państwowy z Kowna. Będzie im towarzyszyć Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. Zabrzmi między innymi Msza G-dur Franciszka Schuberta. Koncert w ramach Weekendu Seniora z Kulturą. Wstęp wolny.
więcej

Startuje Festiwal Piosenki SOUNDTRACK

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza publiczność na dwa weekendowe muzyczne wieczory. Już w najbliższą sobotę o godz. 18:00 w MDK-DŚT odbędą się eliminacje XV Festiwalu Piosenki Filmowej SOUNDTRACK. W niedzielę 2 października również o godz. 18:00 usłyszymy laureatów tegorocznej edycji SOUNDTRACKU, wokalistów Studia eMDeK działających pod kierunkiem Magdy Sinoff oraz jurorkę Agnieszkę Gorączkowską.
więcej

Niepełnosprawni - pełnosprawni na scenie

foto
W Hali Kultury w Łomży został zorganizowany II Integracyjny Festiwal Piosenki Różnej „Śpiewać Każdy Może”. Wzięło w nim udział 8 placówek naszego regionu: ŚDS Łomża, ŚDS Kownaty, DPS Łomża, ŚDS Kolno, ŚDS Grajewo, ŚDS Suwałki, ŚDS Zambrów, ŚDS Białystok-Pogodni.
więcej

Październik w Muzeum Północno-Mazowieckim

foto
Pierwszy weekend października należy do seniorów. Muzeum włącza się w ogólnopolską akcję „Weekend Seniora z Kulturą” i w związku z tym zaprasza w sobotę 1 października w godzinach 11:00-12:30 na sesję fotograficzną „Portret wewnętrzny”, podczas której Joanna Klama wykona uczestnikom zdjęcia portretowe. Ponadto będzie możliwość zwiedzenia wystaw stałych i czasowych. Wstęp na wydarzenia za symboliczną złotówkę.
więcej

Suzuki Boxing Night 17 w Łomży

foto
Tomasz Niedźwiecki (86 kg), brązowy medalista Mistrzostw Europy, stoczy swoją pierwszą zawodową walkę podczas Suzuki Boxing Night 17 w Łomży. Na gali organizowanej 30 września przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, na ring wróci Andrzej Wawrzyk. Jego rywalem będzie Michał Bołoz. Nie zabraknie także pojedynków w boksie olimpijskim. Transmisja w TVP Sport od godz. 19:55.
więcej

Klasyczne arcydzieła w Filharmonii Kameralnej w Łomży

foto
Filharmonia Kameralna w Łomży zaprasza na koncert do swojej sali koncertowej. W czwartek 29 września 2022 razem z orkiestrą Łomżyńskiej Filharmonii klasyczne arcydzieła zaprezentują artyści z Włoch: pianista Antonio di Cristofano oraz dyrygent Giancarlo de Lorenzo. Bilety w cenie od 10 do 25 zł do nabycia na stronie internetowej filharmonii, w biurze FKWL oraz w kasie biletowej FKWL na godzinę przed koncertem.
więcej

6. PKO Bieg Charytatywny w Łomży - pobiegli i pomogli dzieciom

foto
W sobotę 24 września na Stadionie Miejskim w Łomży 94 dzieci oraz 185 dorosłych wystartowało w 6. PKO Biegu Charytatywnym. Zawody odbywały się jednocześnie na 12. stadionach w Polsce. W tym roku w zamian za zaangażowanie uczestników Fundacja PKO Banku Polskiego wesprze finansowo psychiatrię i psychologię dziecięcą.
więcej

Kolejne ulice oficjalnie otwarte

oficjalne otwarcie nowych dróg w rejonie ulicy Księcia Stanisława i Szosy Zambrowskiej, współfinansowanych ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
3 drogi w rejonie ulic Ks. Stanisława i Zawadzkiej, o łącznej długości ok. 969 metrów zostały oficjalnie oddane do użytku. To kolejne inwestycje, po przedłużeniu ulicy Meblowej i Jaworowej, zrealizowane ze wsparciem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
więcej

Pływacy UKS Butterfly udanie rozpoczynają sezon pływacki

foto
Młodzi pływacy UKS Butterfly udanie zainaugurowali drugą część sezonu pływackiego podczas II Ogólnopolskich Sztafetowych Zawodach Pływackich, rozgrywanych w Mławie. Oprócz licznych rekordów życiowych zawodnicy łomżyńskiego klubu zdobyli 25 medali, tytuły najlepszych zawodników dwóch kategorii wiekowych, a w klasyfikacji medalowej zajęli 3 miejsce.
więcej

Spotkanie z Martą Fox w Łomży - "Wolni od uzależnień"

foto
„Wolni od uzależnień” – takie hasło było myślą przewodnią warsztatów z Martą Fox w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, w których wzięli udział uczniowie z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży.
więcej

Spotkania dla seniorów w bibliotece i nie tylko

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży i jej placówki organizują wiele różnorodnych spotkań dla użytkowników w każdym wieku. Filia nr 6 mieszcząca się przy ulicy Małachowskiego 1 lok. 3 zachęca seniorów do korzystania nie tylko ze swego księgozbioru, ale również z wielu innych propozycji.
więcej

Przedłużenie Meblowej i Jaworowa oficjalnie otwarte

nowe ulice zostały oficjalnie otwarte
To jedna z ważniejszych drogowych inwestycji w mieście. Połączyła ulicę Wojska Polskiego z Nowogrodzką tworząc wewnętrzną mini obwodnicę Łomży i komunikując nowe tereny inwestycyjne. Mowa o nowym odcinku ulicy Meblowej, który dziś został symbolicznie oddany do użytku. Otwarto również istotną z punktu widzenia mieszkańców osiedla domków jednorodzinnych – Jaworową.
więcej

Weekend seniora z kulturą

foto
W dniach 1-2 października odbędzie się "Weekend seniora z kulturą". To ogólnokrajowa akcja, której inicjatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mająca na celu umożliwienie seniorom z całego kraju skorzystanie z bogatej oferty teatrów, muzeów, galerii, filharmonii i ośrodków kultury. W naszym mieście do akcji przystąpiły Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Północno-Mazowieckie, Teatr Lalki i Aktora oraz Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego.
więcej

Zbliża się termin opłat za śmieci

Urząd Miejski w Łomży informuje o zbliżającym się terminie płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi w budynkach jednorodzinnych za miesiące: LIPIEC, SIERPIEŃ, WRZESIEŃ. Opłaty należy dokonać do dnia 30 września 2022 roku, na indywidualne rachunki bankowe.
więcej

35-lecie Teatru Lalki i Aktora. Rozdano nagrody w dziedzinie kultury

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przekazuje symboliczną kukłę na ręce dyrektora TLiA Jarosława Antoniuka
Jest jedną z najważniejszych instytucji artystycznych na mapie Łomży, ambasadorem ziemi łomżyńskiej, zaangażowanym w twórczy oraz społeczny rozwój miasta, promującym go w kraju i za granicą. Teatr Lalki i Aktora w Łomży obchodził 35-lecie działalności. Wśród gości jubileuszowej gali znaleźli samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz łomżyńskich instytucji.
więcej

"Wiatr wolności" w Hali Kultury

foto
Zapraszamy na spektakl pt. „Wiatr Wolności” Teatru Nie Teraz, który odbędzie się w środę 28 września br. o godz. 18:00 w Hali Kultury na Starym Rynku. Projekt jest realizowany przez Zakliczyńskie Centrum Kultury i Teatr Nie Teraz przy współpracy Związku Samorządów Polskich oraz Łomży, Halinowa, Ogrodzieńca i Zakliczyna, przy finansowym wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp wolny!
więcej

Piknik integracyjny "Między nami sąsiadami"

foto
W niedzielę 25 września 2022 roku w godzinach 12:00-17:00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Kierzkowej 7 w Łomży odbędzie się piknik integracyjny "Między nami sąsiadami". Wydarzenie organizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 po patronatem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

Komunikat - włączenie syren

W związku z nieoczekiwanym włączeniem syren alarmowych i informacją otrzymaną z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, który jest odpowiedzialny za działanie syren alarmowych w naszym mieście, informujemy, że sygnału nie można traktować jako ostrzegawczego, a powyższa sytuacja nastąpiła w wyniku błędu systemu.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED