Łomża

Strona główna » Aktualności

Gasimy światła dla Wisły

foto
W najbliższą sobotę 25 marca 2017r. Miasto Łomża po raz kolejny weźmie udział w ogólnoświatowej akcji Godzina dla Ziemi WWF, wygaszając o 20:30 na jedną godzinę światła w łomżyńskim Ratuszu oraz budynkach miejskich jednostek organizacyjnych. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem „Godzina dla Wisły”, ma zwrócić uwagę na zagrożenia, które czyhają na bogactwa przyrodnicze doliny Wisły oraz jej naturalny bieg i unikatowy charakter.
więcej

Uczniowie SP 10 zwycięzcami olimpiad przedmiotowych

Uczniowie
O tym, że Łomża edukacją stoi wiadomo nie od dziś. Wśród laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, którzy uzyskali ex aequo najlepszy wynik w Podlaskiem. Uroczystość odbyła się 21 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.
więcej

Poszukiwani dyrektorzy przedszkoli

Prezydent Łomży ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów czterech Przedszkoli Publicznych. Zainteresowane osoby, spełniające wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r., w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek, swoje oferty mogą składać do 7 kwietnia br. do godz. 15:30 w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego, ul. Polna 16 pok. 25 lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża.
więcej

Wiosna z "Jedynką"

foto
Hucznie przywitali pierwszy dzień wiosny uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży. Było tam tłoczno, kolorowo i wesoło. Młodzież wzięła udział w realizacji ogólnoszkolnego projektu pt. "Jestem bohaterem mojej ulubionej książki" oraz rywalizowała w zawodach sportowych.
więcej

Informacja w zakresie podjętych działań dotyczących gawronów bytujących na terenach miejskich

foto
- W związku z licznymi postulatami mieszkańców dotyczącymi uciążliwości związanych z bytującymi gawronami w Łomży informujemy, że służby miejskie podejmują wszelkie dopuszczalne przez prawo działania ograniczające liczbę tych ptaków w mieście – przekazuje zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, dodając, że wśród podejmowanych działań było zrzucanie gniazd, których w tym roku usunięto prawie 400 sztuk. Należy przy tym podkreślić, że gawron jest chroniony na mocy prawa międzynarodowego (dyrektywa Rady 2009/147/WE z dnia 30 listopada 2009r. w sprawie ochrony dzikiego ptactwa).
więcej

Laureatki z "Piątki"

foto
Pierwszy dzień wiosny był doskonałą okazją do podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2016/17. W Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku spotkali się laureaci, ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół województwa podlaskiego. W gronie najlepszych znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży.
więcej

Łomża bez elektrośmieci

foto
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji "Moje miasto bez elektrośmieci". Niepotrzebny sprzęt mieszkańcy Łomży i okolic mogą dostarczać do szkoły przy ul. Nowogrodzkiej 4, w godzinach 7.00-16.30. Zbiórka elektrośmieci potrwa do końca marca.
więcej

Łomżyńscy Filharmonicy i Szymona Kawalli jubileusz muzyczno-kulinarny

foto
W sobotę 25 marca 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się szczególny koncert, podczas którego dyrygent prof. Szymon Kawalla będzie obchodził swój jubileusz pracy artystycznej. Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży wystąpi razem ze znakomitymi solistkami: Justyną Reczeniedi (sopran) i Joanną Kawallą (skrzypce). Nie zabraknie również kulinarnych niespodzianek!
więcej

Łomżyńska Giełda Fonograficzna

foto
Wszystkich pasjonatów muzyki na fizycznych nośnikach (cd, winyl, kaseta) Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na I Łomżyńską Giełdę Fonograficzną, która odbędzie się w sobotę 1 kwietnia w godzinach 12.00 -16.00 w siedzibie MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Kolekcjonerzy z Łomży i regionu będą mieli doskonałą okazję do wymiany płyt i odświeżenia swoich zbiorów. Oprócz stoisk kolekcjonerskich planowany jest panel dyskusyjny o tematyce muzycznej i projekcja filmu.
więcej

Zapraszamy na Fotograficzne Wędrówki - "Łomżynianka w Meksyku"

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na kolejną odsłonę „Fotograficznych Wędrówek”. Tym razem opowieść o życiu codziennym w Tijuanie i różnicach kulturowych między Meksykiem a Polską. Spotkanie z Alicją Cuellar – Tarczewską i Gustawo Cuellar Hernandezem pn. „Łomżynianka w Meksyku” odbędzie się w sobotę, 25 marca 2017 o godz. 17.00 w Galerii Pod Arkadami. Prezentację zdjęć uświetni prawdziwy meksykański mariachi w sombrero, z gitarą, śpiewem i burrito sabanero… Wstęp wolny, zapraszamy!
więcej

Sportowy początek wiosny

Nagrody i pamiątkowe medale otrzymują uczniowie SP 9
Z okazji pierwszego dnia wiosny w hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbyła się kolejna "Wiosna na sportowo". W tym roku młodzież rywalizowała w zapomnianej już trochę dyscyplinie - dwa ognie. Wydarzenie to inicjatywa Komendy Miejskiej Policji w Łomży, organizowana przy współpracy z Urzędem Miejskim oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
więcej

Przedsiębiorco – poznaj korzyści jakie daje rynek bułgarski

foto
Przepyszna kuchnia, znakomitej jakości wina i szerokie piaszczyste plaże oblewane ciepłymi wodami Morza Czarnego to nie jedyne atuty Bułgarii. Ten notujący nieprzerwanie od 1997 roku dodatni roczny wskaźnik PKB kraj, jest także niezwykle atrakcyjnym rynkiem dla zagranicznych przedsiębiorców. Jeśli poszukujesz nowych rynków zbytu dla swoich towarów lub chciałbyś importować je z Bałkanów – przyjdź do Parku Przemysłowego i zapoznaj się z rynkiem bułgarskim.
więcej

Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży

SP1 w Łomży, autor Mirosław Chojnowski

zapraszamy do SP1 w Łomży przy ul. Reymonta 9

* przyszłych uczniów klas młodszych (0 – III) SP 1
24 marca 2017 roku /piątek/ o godz. 18:00
* przyszłych uczniów klas starszych (IV – VII) SP 1
30 marca 2017 roku /czwartek/ o godz. 18:00

więcej

Petycja dotycząca przejścia dla pieszych

Do Prezydenta Łomży wpłynęła petycja dotycząca zaniechania likwidacji przejścia dla pieszych na ulicy Niemcewicza, tuż przy Przedszkolu Publicznym nr 14 w Łomży. Na wniosek jej autora, zgodnie z ustawą o petycjach, jej treść prezentujemy poniżej.
więcej

Bezpłatna mammografia dla pań od 50. roku życia

foto
W dniu 29 marca 2017 r. mieszkanki Łomży, które ukończyły 50. rok życia będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. Mammobus LUX MED Diagnostyka - tradycyjnie już - ustawiony będzie przy hipermarkecie Kaufland (Al. Józefa Piłsudskiego 18).
więcej

Śpiewające rozpoczęcie wiosny

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na koncert wiosenny "Wiosna, ach to ty" w wykonaniu najmłodszych solistek Studia Wokalnego z MDK-DŚT. Wydarzenie odbędzie się w środę 22 marca i rozpocznie się o godz. 18.00.
więcej

Łobodziński najlepszy w Paryżu

Piotr Łobodziński odniósł siódme zwycięstwo w tym roku
Kolejny wyśmienity występ zanotował Piotr Łobodziński. Biegacz LŁKS Prefbetu Śniadowo Łomża zwyciężył w trzeciej edycji La Verticale de la Tour Eiffel, czyli biegu na szczyt Wieży Eiffla. Było to też jego siódme z rzędu zwycięstwo w towerrunningu w obecnym roku.
więcej

Miasto chce wprowadzić program oszczędności energetycznej w Łomży

Władze Łomży przymierzają się do opracowania i wdrożenia programu oszczędności energetycznej w naszym mieście. – Zadanie ma na celu zmniejszenie kosztów zużycia energii cieplnej i elektrycznej przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji szkodliwych substancji i pyłów do otoczenia – informuje Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Ma ono obejmować termomodernizację miejskich budynków użyteczności publicznej, przebudowę węzłów cieplnych oraz wymianę oświetlenia na LED-owe.
więcej

Uczniowie Mistrza Bojanusa

foto
We czwartek 16 marca 2017 roku odbyła się I Gala Wręczania „Bojanusów” – nagród przyznawanych uczniom Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, którzy w działalności szkolnej wykazują się szczególną inicjatywą, umiejętnościami, zaangażowaniem i postawą godną naśladowania.
więcej

Integracja poprzez sport

Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju wręcza dyrektor ZSS, Bożena Niewińska
To był ich dzień. Strzelali, dryblowali - byli najlepsi. Mowa o uczniach Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, którzy wygrali Wiosenny Turniej w Halowej Piłce Nożnej, rozegrany w hali II Liceum Ogólnokształcącego. Na drugim stopniu podium uplasowała się drużyna Urzędu Miejskiego w Łomży, z Prezydentem Mariuszem Chrzanowskim i posłanką Bernadetą Krynicką w składzie.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED