Łomża

Strona główna » Aktualności

Ogłoszenie

Uprzejmie informuję, że w myśl § 6 pkt 1 ppkt 2 RADA OSIEDLA NR 7 zwołuje na dzień 17 października 2017 r. o godz. 17.00 w Dziennym Domu Pobytu Senior Wigor ul. M. Skłodowskiej-Curie 2 zebranie mieszkańców Osiedla nr 7, obejmującego ulice: Al. Legionów - od ul. Polowej do ul. Gen. Władysława Sikorskiego (bez budynku przy Al. Legionów 5), Romana Dmowskiego, Marii Skłodowskiej Curie, Polowa - od ul. Wojska Polskiego do Al. Legionów, Wojska Polskiego - od Pl. Tadeusza Kościuszki do ul. Romana Dmowskiego - numery nieparzyste i od Placu Tadeusza Kościuszki do ul. Zygmunta Glogera - numery parzyste.
więcej

O zmianach podatkowych w PPŁ

foto
W środę 11 października 2017 r. w Parku Przemysłowym Łomża odbyła się konferencja pt. „Przedsiębiorco przygotuj się na zmiany w 2018 roku – JPK”. Spotkanie skierowane było do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą i cieszyło się dużym zainteresowaniem.
więcej

Dzień Edukacji Narodowej w SP 5

foto
- Dziękujemy za Wasz trud i wysiłek włożony w naszą edukację oraz wychowanie – tymi słowami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży rozpoczęli uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Zebrani na apelu nauczyciele wysłuchali wierszy i piosenek, z których płynęły serdeczne życzenia oraz słowa wdzięczności za wykonywaną przez nich pracę. Uroczystość uświetniły występy muzyczne oraz taneczne uczniów szkoły.
więcej

Miliony na oczyszczalnię

foto
Ponad 27 mln zł dofinansowania na modernizację oczyszczalni ścieków otrzyma Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Łomży. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Sztandarowa inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku i będzie kosztowała około 42 mln zł.
więcej

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków

foto
Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży zapraszają przedszkolaki wraz z rodzicami do udziału w I edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego "Pani Jesień". Prace należy składać do 20 listopada 2017 roku.
więcej

Łomża zorganizuje Mistrzostwa Polski

Prezes Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego
W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie zostały rozdane nominacje miastom i klubom, które przyszłym roku zorganizują Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Po raz pierwszy w historii jedna z imprez odbędzie się w Łomży. Dokładnie 19 maja 2018 roku Łomża będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów na 10 000 metrów.
więcej

W Pałacu Prezydenckim o zmianach w konstytucji

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda
W środę 11 października w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się konferencja pt. "Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o samorządzie". Było to pierwsze spotkanie w ramach kampanii społeczno-informacyjnej przed planowanym na przyszły rok referendum dotyczącym zmian w konstytucji. Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wziął w nim udział Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.
więcej

Rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki

foto
W niedzielę 15 października przypada 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji w Katedrze Łomżyńskiej o godz. 12:00 będzie odprawiona Msza św., po której Prezydent Łomży zaprasza organizacje, instytucje i osoby prywatne do wspólnego złożenia kwiatów na Placu Kościuszki przy głazie z wyrytym imieniem tego wielkiego polskiego bohatera z przełomu XVIII i XIX wieku. Warto dodać, że pamiątkowy głaz sto lat temu ufundowała społeczność Łomży, a Rada Miejska przyjęła uchwałę o przemianowaniu ówczesnego Nowego Rynku na Plac Tadeusza Kościuszki.
więcej

W Łomży powstają innowacyjne projekty

foto
Projekt platformy mobilnej „Easyorder" został zakwalifikowany do inkubacji w ramach platformy startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents", prowadzonej przez Białostocki Park Naukowo – Technologiczny. Jej twórcą jest firma mająca swoją siedzibę w naszym mieście. W łomżyńskim Ratuszu z właścicielem firmy Kacprem Żbikowskim spotkał się zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki.
więcej

Ostatnia działka w podstrefie idzie na sprzedaż

foto
Już tylko jedna wolna działka została do nabycia w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mowa o nieruchomości przy ul. Ciepłej o powierzchni 2,4776 ha. Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg na jej sprzedaż. Już teraz wiadomo, że w powstałych lub powstających zakładach znajdzie pracę przynajmniej kilkadziesiąt osób.
więcej

Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze

Briefing prasowy z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego (od prawej) Komendanta Miejskiej Policji w Łomży nadkomisarza Marka Sienkiewicza (od lewej) oraz naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinspektora Piotra Pietrzaka (w środku)
W pobliżu przejścia dla pieszych na ul. Piłsudskiego na wysokości "hotelu pielęgniarek" odbył się briefing prasowy poświęcony bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. Podczas konferencji na "świeżym powietrzu" zachęcano do udziału w corocznej akcji społecznej "Odblaski? Biorę w ciemno!". Jest to wspólna inicjatywa Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz łomżyńskiego magistratu.
więcej

Przed nami SOUNDTRACK 2017

foto
W najbliższy weekend od 13 do 15 października w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży odbędzie się dziesiąta już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej SOUNDTRACK 2017. W ramach wydarzenia przewidziano szereg koncertów, projekcji oraz imprez towarzyszących otwartych dla publiczności. W Koncercie Galowym Laureatów wystąpi Mieczysław Szcześniak.
więcej

Kurpiowskie rozmaitości z nagrodą wojewody

foto
W ubiegłym tygodniu w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się gala rozdania nagród i wyróżnień w konkursie Wojewody Podlaskiego „Inicjatywa Społeczna Roku”. Do udziału w konkursie zgłoszone zostały 42 podmioty z terenu Województwa Podlaskiego. Wśród nich znalazła się Mobilna Wioska Tematyczna „Kurpiowskie rozmaitości”, która za całokształt działań na rzecz kultury kurpiowskiej otrzymała wyróżnienie w kategorii „Kultura i dziedzictwo narodowe”. Mobilną Wioskę tworzy trzyosobowa grupa nieformalna w składzie: Agnieszka Zielewicz, Dorota Górska, Izabela Cierpikowska. Kapituła konkursu doceniła wszechstronność grupy, której tematem przewodnim jest wielowiekowa kultura regionu Kurpi, zaś działania skierowane są na rzecz tego regionu oraz jego mieszkańców.
więcej

Budowa hali sportowej jednym z priorytetów

Spotkanie w Związku Piłki Ręcznej w Polsce
Hala sportowo-widowiskowa z prawdziwego zdarzenia może już niebawem powstać w Łomży. Obiekt miałby stanąć przy ul. Akademickiej, na terenach należących do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Prezydent Mariusz Chrzanowski uważa, że ta inwestycja może stać się wizytówką miasta.
więcej

Klasyczne perełki Łomżyńskich Filharmoników

Eimi Wakui i Nikolay Lalow
W czwartek 12 października 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert w iście międzynarodowej obsadzie. Jako solistka wystąpi znakomita skrzypaczka Eimi Wakui pochodząca z dalekiej Japonii, a Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi bułgarski dyrygent Nikolay Lalow.
więcej

Wysoka forma młodych karateków

Młodzi karatecy z Łomżyńskiego Klubu Karate
W ubiegły weekend odbył się VII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. W zawodach wzięło udział 232 zawodników z 24 klubów z Polski. Na podium stanęło pięciu młodych karateków z Łomżyńskiego Klubu Karate.
więcej

Zaproszenie na Koncert Papieski

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży oraz Szkoła Podstawowa w Kupiskach zapraszają na Koncert Papieski poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II, który odbędzie się 16 października w kościele św. Jadwigi w Kupiskach (godz. 18). W muzycznym wydarzeniu wezmą udział młodzi artyści ze Studia Wokalnego eMDeK pod dyrekcją Magdy Sinoff. W programie przewidziano utwory religijne, świeckie i gospel.
więcej

Międzynarodowa wymiana doświadczeń

Od prawej: zastępca prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk, dyrektor PP 8 Agnieszka Bućkowska, dyrektor przedszkoli w Sigtunie Mari Ulvmar, inicjatorka łomżyńsko-szwedzkiej współpracy Urszula Estmer
Pod koniec ubiegłego tygodnia w łomżyńskim magistracie odbyło się spotkanie poświęcone polsko-szwedzkiemu projektowi "Ekologia na co dzień w wychowaniu przedszkolnym z wykorzystaniem filozofii Reggio". Jego liderem jest Przedszkole Publiczne nr 8 w Łomży, które nawiązało współpracę z przedszkolami w Sigtunie. Projekt jest współfinansowany z Programu Erasmus + w ramach sektora "Edukacja Szkolna" i akcji 2, polegającej na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych.
więcej

Otwarte Mistrzostwa Łomży w piłce nożnej klas V

foto
Radość gry, walka fair play, rywalizacja sportowa oraz emocje na najwyższym poziomie. Tak w skrócie można podsumować pierwsze Otwarte Mistrzostwa Łomży w piłce nożnej klas V i młodszych, które odbyły się w piątek 6 października na Stadionie Miejskim w Łomży. Ich zwycięzcą okazała się Szkoła Podstawowa nr 6 z Ostrołęki.
więcej

Pierwsze zwycięstwo szczypiornistek

Szczypiornistki Dwójki PWSIiP dostarczyły wielu emocji kibicom. Bramkę zdobywa Katarzyna Sienicka
Szczypiornistki Dwójki PWSIiP Łomża w swoim debiucie przed własną publicznością w rozgrywkach pierwszej ligi, pokonały ZPR Sambor Tczew 33-26. To było prawdziwe święto piłki ręcznej w Łomży.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED