Łomża

Strona główna » Aktualności

Ruszył turniej JBB Nadzieja Cup

W Łomży rywalizują chłopcy do lat 14
Na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym rozpoczął się turniej JBB Nadzieja Cup. W uroczystym otwarciu wziął udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Miasto wsparło sportowe wydarzenie kwotą 10 tysięcy złotych.
więcej

Spotkanie w sprawie rozbudowy bulwarów

foto
Informujemy, iż w poniedziałek 10 września o godz. 16.00 w Porcie Łomża odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami w sprawie rozbudowy bulwarów nadnarwiańskich (II etap). W jego trakcie zostanie przedstawiony projekt zagospodarowania terenu dotyczący realizacji tej inwestycji.
więcej

Jaka nazwa dla ulicy?

foto
Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski zaprasza mieszkańców do wyrażenia opinii w sprawie nadania nazwy ulicy oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków m. Łomża jako działki nr 23881 i nr 23657/3, położonych między ulicą Spokojną a projektowanym rondem na ulicy Kolejowej. Powyższa ulica została wyznaczona w planie zagospodarowania przestrzennego miasta Łomży zatwierdzonego Uchwałą Rady Miejskiej Łomży nr 152/XXV/00 z dnia 23.03.2000 r. w części dotyczącej kwartału terenu położonego w dzielnicy przemysłowo-składowej - rejon. ul. Żabiej jako 01KL – ulica lokalna. Mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię w dwóch formach, za pomocą ankiety papierowej i sondy internetowej.
więcej

Utrudnienia w ruchu. Kierowcy pojadą Dworcową w jednym kierunku

W związku z rozpoczętymi pracami przy budowie kanalizacji deszczowej w powstającym Miejskim Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjnym, wjazd na parking przy ul. Dworcowej będzie możliwy wyłącznie od ul. Sikorskiego. Ulicą Dworcową kierowcy wyjadą w kierunku Al. Legionów. Utrudnienia potrwają do końca przyszłego tygodnia.
więcej

Harmonogram spotkań "ABC zdrowego seniora"

foto
Trwa realizacja projektu "ABC zdrowego seniora – 2018". Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Łomża i Zarządu Województwa Podlaskiego. Poniżej przedstawiamy harmonogram wrześniowych i październikowych spotkań dla seniorów.
więcej

Razem przeczytajmy "Przedwiośnie"

foto
Już w sobotę 8 września odbędzie się 7. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą będzie "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Łomżyńska inicjatywa rozpocznie się o godz. 10.00 na deptaku przed siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Długiej 13. Może w nią się włączyć każdy. Do wspólnego czytania zaprasza prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Umowa na Niemcewicza podpisana

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski
Miasto Łomża otrzyma ponad 1 mln zł dofinansowania na remont ul. Niemcewicza. Umowę w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku podpisał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Środki pochodzą z "Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej".
więcej

Łomża w programie "Opieka 75+"

foto
Ponad 48 tys. zł dofinansowania otrzymało Miasto Łomża z rządowego programu "Opieka 75+". Środki trafią do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który przeznaczy je na usługi opiekuńcze. Pozwoli to objąć opieką dodatkowo 12 środowisk.
więcej

Planowane zwycięstwo Szymona Kulki

Szymon Kulka
Szymon Kulka stanął na najwyższym stopniu podium w 27. Mistrzostwach Polski w Półmaratonie, które odbyły się w Pile. Zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża w biegu open zajął trzecią lokatę przegrywając tylko z Kenijczykami.
więcej

Oddział Geriatryczny może powstać w Łomży

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Roman Nojszewski oraz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
O planach utworzenia Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży mówił podczas ostatniego posiedzenia Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów dyrektor Roman Nojszewski. W obradach uczestniczył również prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, który zaprosił seniorów na ich coroczne święto. Seniorada już w czwartek 6 września na Starym Rynku.
więcej

Spotkanie informacyjne ws. Programu Priorytetowego" Czyste Powietrze"

W związku z wdrażaniem Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze" Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku informuje, iż w piątek 7 września w Piątnicy Poduchownej w Hotelu Zacisze o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, na którym zostaną przybliżone założenia programu oraz procedura składania wniosków.
więcej

Stabat Mater – Sacrum et Musica 2018

foto
W niedzielę 9 września 2018 roku o godzinie 19:00 w Kościele pw. Św. Brunona z Kwerfurtu MB odbędzie się kolejny koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica", podczas którego zabrzmi przejmujące "Stabat Mater" Fedele Fenarolego. Tym razem wystąpi Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a jako solistki zaśpiewają: włoska sopranistka Carola Ricciotti oraz mezzosopranistka Karolina Kuklińska. Całość poprowadzi znany łomżyńskim melomanom włoski dyrygent Manfredo di Crescenzo. Wstęp wolny.
więcej

Ruch od najmłodszych lat

Spotkanie w Ratuszu z dyrektorami przedszkoli
Zajęcia ruchowe z piłki nożnej dla przedszkolaków mają już niebawem odbywać się w łomżyńskich przedszkolach. To pomysł prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego organizowany przy współpracy z Młodzieżowym Łomżyńskim Klubem Sportowym.
więcej

Odszedł żołnierz niezłomny

Bronisław Karwowski (zdjęcie zrobione w marcu 1947 r.)
Na cmentarzu parafialnym w Dąbrowie Białostockiej pochowano mjra Bronisława Karwowskiego ps. "Grom" – członka Rady Naczelnej Związku Żołnierzy NSZ, oficera II konspiracji AK-NZW. Ten niezłomny żołnierz zmarł 1 września w wieku 94 lata. Symboliczny wieniec w imieniu prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego złożył na jego grobie Dariusz Syrnicki z ZŻNSZ Okręg Łomżyński.
więcej

Rozpoczął się nowy rok szkolny

Inauguracja roku szkolnego w SP 7
Z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odbyły się uroczyste inauguracje roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej nr 7. Naukę w łomżyńskich szkołach i przedszkolach rozpoczęło blisko 11 tysięcy uczniów.
więcej

Bilety MPK nawet za "złotówkę"

foto
Od 3 września bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Łomży będzie można zakupić przy użyciu darmowej aplikacji mobilnej mPay. Pasażerowie korzystający z rozwiązania mogą też uczestniczyć w promocji, dzięki której cena wybranych biletów wynosi tylko 1 zł.
więcej

Wraca "śniadanie biznesowe"

foto
W czwartek 13 września o godz. 9.00 w Parku Przemysłowym Łomża przy ul. Sikorskiego 166 odbędzie się kolejne "śniadanie biznesowe". Tym razem lokalni przedsiębiorcy zapoznają się z problemami osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.
więcej

Uczniowie zaczynają rok szkolny. List od prezydenta Łomży

Blisko 11 tysięcy uczniów łomżyńskich szkół rozpoczyna nowy rok szkolny. Z tej okazji specjalny list do uczniów, nauczycieli oraz całego środowiska szkolnego, wystosował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Jego treść prezentujemy poniżej.
więcej

Coraz więcej nauczycieli mianowanych

Akty nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego wręczył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Tuż przed zbliżającym się rokiem szkolnym dwudziestu jeden nauczycieli z łomżyńskich szkół i przedszkoli odebrało z rąk prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego, akty nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Uroczystość poprzedziło ślubowanie.
więcej

Rozpoczął się XIV "Sacrum et Musica"

Sopranistka Marina Gorowaja wykonała między innymi słynne Ave Maria
Dzieła Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna czy Fryderyka Chopina, zabrzmiały w niedzielę 2 września w Katedrze Łomżyńskiej podczas koncertu inaugurującego XIV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Sacrum et Musica". W głównej roli wystąpiła Grodzieńska Capella pod batutą znanego łomżyńskim melomanom Władimira Bormotowa.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED