Łomża

Strona główna » Aktualności

Dobry wybór dla Łomży

Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki i Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski
Tak komentuje powierzenie funkcji marszałka województwa podlaskiego Arturowi Kosickiemu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. W poniedziałek 17 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbyło się spotkanie obu samorządowców. Marszałek zapewnił, że będzie wspierał inwestycje i inicjatywy dotyczące naszego miasta.
więcej

Ziściły się marzenia

Podpisanie listu intencyjnego (fot. PWSIiP)
- Ziściły się nasze marzenia – tak Wanda Grzymała, mama piętnastoletniego Kuby z czterokończynowym porażeniem mózgowym, komentuje podpisanie listu intencyjnego pomiędzy trzema łomżyńskimi instytucjami: Urzędem Miejskim, Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości oraz Zespołem Szkół Specjalnych. Dzięki nawiązanej współpracy niepełnosprawni podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łomży zostaną otoczeni wszechstronną opieką fizjoterapeutyczną. Od 1 marca 2019 roku zostanie w nim utworzony etat fizjoterapeuty, a studenci fizjoterapii PWSIiP będą odbywać w ośrodku część praktycznych zajęć dydaktycznych.
więcej

Opłatek w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej

Występ podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej
Rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu wigilijnemu w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Rybaki w Łomży. Coroczny opłatek został połączony z otwarciem nowej siłowni, wyposażonej w całości ze środków miejskich.
więcej

WOLiderki z "Wety"

foto
Na początku grudnia w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku odbyła się uroczysta gala WOLiderów 2018, będąca podsumowaniem projektu organizowanego przez Fundację Czwarty Wymiar pt. "Małe Ojczyzny, wielkie serca-lokalny wolontariat w działaniu". Koordynatorem projektu jest Iwona Grzesiuk z Fundacji Czwarty Wymiar z Białegostoku, a liderkami z łomżyńskiej "Wety" - Justyna Gomułka i Izabela Bągard-uczennice klasy II E.
więcej

Najładniejsze bombki na choinkę

Jeden z najmłodszych uczestników konkursu
Tuż przed rozpoczęciem Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wręczył nagrody i wyróżnienia w konkursie pn. "Najładniejsza bombka choinkowa". Jak co roku do Ratusza napłynęło kilkaset prac młodych artystów.
więcej

Zagłosuj na Łomżę w "Świeć się z Energą"

foto
Nasze miasto już dwukrotnie wygrywało wojewódzki etap konkursu „Świeć się z Energą”. Dzięki temu w dwóch poprzednich latach do potrzebujących osób z naszego miasta i okolicy trafił energooszczędny sprzęt AGD o łącznej wartości 20 tys. zł. Czy w tym roku Łomża znowu pokona Białystok, Suwałki i inne miasta w województwie? A może zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i charytatywne nagrody od Grupy Energa o łącznej wartości 50 tys. zł? To zależy tylko do Państwa!
więcej

W wigilię pracujemy krócej

foto
Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Miejski w Łomży będzie czynny od godz. 7:30 do godz. 12:00.
więcej

Wigilia w Dziennym Domu Senior +

foto
Kilkadziesiąt osób podzieliło się opłatkiem w Dziennym Domu Senior + w Łomży. W wigilijnym spotkaniu wzięli udział uczestnicy zajęć oraz zaproszeni goście. Wszyscy w świątecznej atmosferze złożyli sobie życzenia oraz skosztowali potraw na suto zastawionym stole.
więcej

Przedszkolaki z "Piąteczki" życzyły wesołych świąt

Dzieci z
Świąteczne życzenia złożyły prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. Przedszkolaki kultywują bożonarodzeniowe zwyczaje.
więcej

Seniorzy przełamali się opłatkiem

Na wigilii u seniorów prezydenta Mariusza Chrzanowskiego nie mogło zabraknąć
Bożonarodzeniowy klimat zagościł w Klubie Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży. Na corocznym spotkaniu opłatkowym pojawiło się tam blisko 100 osób. Świąteczne życzenia złożył seniorom prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

W Łomży powstanie nowa fabryka

Akt erekcyjny tuż przed wmurowaniem. Od prawej Marek Olbryś - wicemarszałek województwa, Mariusz Chrzanowski - prezydent Łomży, Andrzej Garlicki - zastępca prezydenta Łomży, Rafał Pietruszyński - prezes Greenvit Sp. z o. oraz członkowie rodziny tworzący firmę
Przy ul. Akademickiej w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wmurowano kamień węgielny pod budowę zakładu produkcyjnego firmy Greenvit Sp. z o. o. Za ponad rok ruszy tam produkcja wysokiej jakości ekstraktów roślinnych, gdzie zatrudnienie znajdzie 50 osób.
więcej

Brakoniecki zastąpił Olbrysia w MPGKiM

Dariusz Brakoniecki
Dr Dariusz Brakoniecki zastąpił Marka Olbrysia na stanowisku dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Wakat powstał po tym, jak Olbryś, który dotychczas zarządzał zakładem budżetowym, został wicemarszałkiem województwa podlaskiego.
więcej

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

foto
W dniach 13-14 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Łomży utworzony zostanie punkt promocyjno – informacyjny Wojskowej Komendy Uzupełnień. Akcja ma na celu promocję służby wojskowej wśród mieszkańców i jest realizowana w ramach kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Jej organizatorem jest WKU oraz 13. batalion lekkiej piechoty OT z Łomży.
więcej

Rekordowy sezon podsumowany

foto
Około 100 osób wzięło udział w podsumowaniu sezonu lekkoatletycznego klubu Prefbet Śniadowo Łomża. Wśród nich reprezentanci kraju, medaliści mistrzostw Polski i świata oraz młodzi obiecujący zawodnicy. Nie zabrakło również zaproszonych gości. Za wsparcie dla łomżyńskich lekkoatletów pamiątkową statuetką został uhonorowany prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Bezpieczniej na Zjeździe i skrzyżowaniu Sikorskiego z Wojska Polskiego

foto
Ku końcowi zbliżają się prace związane z budową i modernizacją chodników wzdłuż ulicy Zjazd. O nową stalową barierkę zabezpieczającą wzbogacił się chodnik na skarpie przy II Liceum Ogólnokształcącym. Wymieniona została także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego.
więcej

Święty Mikołaj Biskup z Miry odwiedził PP 2

foto
Ku radości dzieci nadszedł dzień oczekiwany przez cały rok. Mikołajki. Dzień radosny od samego rana, ponieważ wszystkie przedszkolaki w czerwonych czapkach weszły na dużą salę, gdzie przygrywała świąteczna muzyka. Tam po wesołych pląsach i zabawach obejrzały na tablicy interaktywnej film o św. Mikołaju Biskupie z Miry. Legenda opowiadała o dzieciństwie i młodości Mikołaja, zanim został biskupem oraz świętym.
więcej

Argenta z certyfikatem

Karolina Jałbrzykowska, kierownik zakładu
W poniedziałek 10 grudnia w Białymstoku odbyła się Gala "Zakup Prospołeczny", która została zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku. Podczas uroczystości wyróżniono czerty podmioty ekonomii społecznej z terenu województwa podlaskiego. Wśród certyfikowanych znalazł się Zakład Aktywności Zawodowej Argenta w Łomży.
więcej

Urzędowa Szlachetna Paczka

foto
Pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży po raz kolejny włączyli się w „Szlachetną Paczkę”, organizowaną w całym kraju przez Stowarzyszenie Wiosna. W przygotowanie corocznej akcji, na terenie Łomży włączyło się ponad 50 osób, a do udzielenia pomocy zakwalifikowanych zostało około 70 rodzin z terenu naszego miasta i powiatu łomżyńskiego. W przekazanych przez urzędników podarunkach dla wybranej rodziny znalazła się artykuły spożywcze, odzież, środki czystości, mały sprzęt elektroniczny i lodówka.
więcej

Lodowisko "Biały Orlik" będzie otwarte

fot. MOSiR Łomża
Kwotę 35 tysięcy złotych przekaże miasto na wynajem systemu chłodniczego lodowiska "Biały Orlik" przy ul. Katyńskiej. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające to z obiektu będzie można korzystać jeszcze w tym roku.
więcej

Ważne terminy dla sportowców

Przypominamy o zbliżających się terminach składania wniosków o przyznanie stypendium sportowego oraz zgłaszania kandydatur do Łomżyńskich Laurów Sportowych. Wnioski o stypendium sportowe należy składać do 15 grudnia br., natomiast kandydatów do Laurów Sportowych można zgłaszać do 31 grudnia.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED