Łomża

Strona główna » Aktualności
180116082142.gif

"Cicha noc" po łomżyńsku

reżyser Piotr Domalewski i producentka Ewa Jastrzębska z Prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim i jego zastępcami Agnieszką Muzyk i Andrzejem Garlickim
Podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Złotymi Lwami dla najlepszego filmu oraz kilkoma innymi nagrodami, uhonorowany został obraz „Cicha noc”. Jego reżyserem i autorem scenariusza jest Piotr Domalewski, zaś producentem wykonawczym Ewa Jastrzębska. Oboje pochodzą z Łomży i w piątek 1 grudnia przybyli do rodzinnego miasta na specjalny pokaz do Kina Millenium. Wcześniej spotkali się z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego, którego są absolwentami oraz z władzami miasta na wspólnym obiedzie.
więcej

Gwiazdkowa metamorfoza Łomży

foto
Już 1 grudnia Łomża po raz kolejny rozbłysła świątecznym blaskiem. Odświętnego charakteru nadały miastu modne, przestrzenne, świetlne figury, które pojawiły się na Starym Rynku. Na plac powraca rozświetlony pociąg i ukochany przez mieszkańców miś Łomżatek. Jednak w tegorocznej iluminacji, uruchomionej przez Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wspólnie z dziećmi, nie zabrakło także nowości.
więcej

Kolejna ulica otwarta

Modrzewiowa otwarta!
Nowa nawierzchnia asfaltowa, chodniki, parkingi, oświetlenie – tak po modernizacji wygląda dziś ulica Modrzewiowa. Pierwszego dnia grudnia odbyło się jej oficjalne otwarcie i poświęcenie. Inwestycja kosztowała Miasto prawie 1,4 mln zł.
więcej

Szkoły funkcjonują normalnie

Nauczyciele łomżyńskich szkół otrzymali wynagrodzenia pierwszego dnia grudnia, podobnie jak każdego poprzedniego miesiąca. Zawsze jest to szczególny okres, kiedy rozliczany finansowo jest cały rok. Ten mijający był wyjątkowy w zakresie finansowana oświaty, ze względu na styczniowe podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli i reformę strukturalną. Wydział Edukacji w dniu 27 listopada br. skierował zalecenie do dyrektorów szkół, którego celem jest zracjonalizowanie wydatków, m.in. na zajęcia dodatkowo płatne i godziny zastępcze. Podjęte działania pozwolą zaplanować wydatki na tego typu zajęcia w kolejnym roku budżetowym.
więcej

Konkurs na kierownika Dziennego Domu Senior+

Dyrektor MOPS w Łomży ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze Kierownika w Dziennym Domu Senior+ w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łomży. Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem "Konkurs na kierownika w Dziennym Domu Senior+" osobiście lub korespondencyjnie na adres Ośrodka, ul. Dworna 23B, w terminie do 11 grudnia 2017 r.
więcej

"Dzyń, dzyń Mikołaju" w TLiA

foto
W najbliższą niedzielę 3 grudnia o godzinie 16.00 w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży odbędzie się spotkanie z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. To już druga edycja imprezy pod nazwą "Dzyń, dzyń, Mikołaju", która zrodziła się z inicjatywy księdza Andrzeja Popielskiego – proboszcza parafii pw. Andrzeja Boboli w Łomży, przy której działa Stowarzyszenie Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym.
więcej

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

foto
W dniu 27 października 1988 roku, podczas 38. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych ustanowiono, że co roku 1 grudnia będzie obchodzony Światowy Dzień AIDS. Mimo upływu lat, epidemia HIV to wciąż aktualny problem zdrowotny.
więcej

Zawodnik z Łomży zawalczy podczas gali Babilon MMA 2

Damian Zorczykowski i Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
W najbliższą sobotę, 2 grudnia, swoją piątą zawodową walkę w formule MMA stoczy zawodnik Fight Club Łomża Damian Zorczykowski, legitymujący się rekordem 3-1 (1 KO, 2 Sub). Jego rywalem będzie Michał Folc z klubu Mighty Bulls Gdynia (rekord 0-1). Walka odbędzie się w ramach gali Babilon MMA II w Legionowie, a transmisję „na żywo” przeprowadzi kanał Polsat Sport. Początek transmisji o godzinie 20.00.
więcej

Warsztaty świąteczne w Galerii Bonar

foto
Tradycja Świąt Bożego Narodzenia nakazuje przystrojenie mieszkania różnymi ozdobami, dzięki którym tworzymy wyjątkowy świąteczny klimat. Wszyscy ci, którzy nie mają pomysłów jak to zrobić będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach świątecznych dla dzieci i dorosłych. Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia w godzinach 15.00-18.00 w Galerii Bonar MDK-DŚT w Łomży. Koszt 10 zł od osoby.
więcej

"Pinokio" w TLiA

foto
Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza na spektakl "Pinokio" w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Eva Farkašová, a muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański. Sztuka zostanie wystawiona w najbliższą niedzielę 3 grudnia o godzinie 11.
więcej

Medale karateków w Pucharze Europy

Maciej Tercjak z Pucharem Europy
W ostatni weekend w stolicy Rumunii - Bukareszcie odbył się Puchar Europy w Karate Kyokushin. Trzy medale przywieźli z nich zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate. Łącznie w zawodach wystartowało ponad 600 zawodników. Wyjazd łomżan współfinansowało Miasto Łomża.
więcej

Coś dla jazzmanów

foto
Niezwykły dzień czeka miłośników jazzu. W poniedziałek 3 grudnia na scenie Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży odbędzie się koncert MaBa So. Muzyczne wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19, bilety w cenie 30 zł są do nabycia w siedzibie MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3.
więcej

"Kaczki" Julii nagrodzone

foto
Fotografia "Kaczki" Julii Dąbrowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży została nagrodzona w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. "Skarby ukryte w wodzie" podczas IX Spotkań Ekologicznych "Z Ziemią krążymy", zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.
więcej

Wschodni Kongres Gospodarczy w Łomży?

Obrady Podlaskiego Forum Gospodarczego
Dlaczego nie? Z taką inicjatywą, wyszedł marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński podczas Podlaskiego Forum Gospodarczego, które we wtorek 28 listopada odbyło się w Parku Naukowo-Technologicznym w Białymstoku. - Łomża organizowała w tym roku już międzynarodowe forum dla przedsiębiorców. Osoba prezydenta Mariusza Chrzanowskiego mogłaby ściągnąć przedstawicieli polskiego rządu. A więc może chociażby część przyszłorocznego wydarzenia odbyłaby się w tym mieście? – pytał. Temat spotkania zdominowało wsparcie dla podlaskich przedsiębiorców przez samorządy.
więcej

Przygotuj najładniejszą bombkę

Każdego roku konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem
Urząd Miejski w Łomży już po raz trzeci zaprasza najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą bombkę choinkową. Konkurs skierowany jest do dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz promocja inicjatyw miejskich wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta.
więcej

Zdobądź nowy zawód lub rozwiń swoje umiejętności!

Konferencję prasową poprowadziła zastępca prezydenta Łomży, Agnieszka Muzyk
Na początku tygodnia w łomżyńskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dotychczasową rekrutację do projektu pt. "Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki". Łącznie na różnego rodzaju kursy, szkolenia i studia podyplomowe zapisało się już ponad 1800 osób.
więcej

Zawady Przedmieście oficjalnie otwarta po modernizacji

Symboliczne przecięcie wstęgi
Nieco ponad pół roku trwała modernizacja ulicy Zawady Przedmieście. We wtorek 28 listopada odbyło się jej oficjalne otwarcie i poświęcenie. Powstała tam m.in. nowa nawierzchnia, chodnik dla pieszych i oświetlenie. Realizacja inwestycji kosztowała Ratusz prawie 2,1 mln zł.
więcej

Nowe parkingi i urządzenia do zabaw dla dzieci

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski sam osobiście sprawdził stan parkingów przy ul. Śniadeckiego
Do radnych skierowany został przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wniosek o zabezpieczenie w tegorocznym budżecie miasta kwoty 370 tys. zł na budowę parkingów przy ul. Śniadeckiego. Kilkadziesiąt metrów dalej zamontowane będą też urządzenia do zabaw dla dzieci.
więcej

Świąteczna choinka już na Starym Rynku

Choinka na Starym Rynku to nieodłączny element okresu świątecznego w Łomży
Czternastometrowy świerk srebrny stanął dziś na łomżyńskim Starym Rynku. Drzewo pochodzi z prywatnej posesji jednego z mieszkańców Łomży. W ciągu najbliższych dni rozbłysną na nim iluminacje świetlne.
więcej

Ostatnia droga Donaty Godlewskiej

Kondukt żałobny z ciałem śp. Donaty Godlewskiej
W piątek (24.11) w Katedrze Łomżyńskiej pożegnano Donatę Godlewską - honorową obywatelkę naszego miasta, kronikarkę jego dziejów. W ostatniej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele, mieszkańcy, samorządowcy oraz przedstawiciele różnych instytucji i organizacji. We wspomnieniach wszystkich pozostanie osobą ciepłą, oddaną drugiemu człowiekowi, pełną empatii i radości życia.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED