Łomża

Strona główna » Aktualności

Łomża postara się o pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych

foto
We wtorek 26 marca 2019 r. w Białymstoku odbyło się spotkanie samorządowców z wojewodą podlaskim. Jego tematem były zasady współfinansowania inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych. Jest to nowy projekt rządowy, którym w swoim regionie zarządza wojewoda.
więcej

Łomżyńskie plany i marszałkowskie wsparcie

foto
Planowane inwestycje w transport publiczny, rozwój szkolnictwa zawodowego, wspólne działania promocyjno-kulturalne były tematem rozmów podczas wtorkowego (26 marca br.) spotkania wicemarszałka Marka Olbrysia z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku.
więcej

Otrzymali czek na propagowanie trzeźwości

Czek odebrał prezes Łomżyńskiego Stowarzyszenia Zdrowie i Trzeźwość (fot.zit.lomza.pl)
Łomżyńskie Stowarzyszenie Zdrowie i Trzeźwość otrzymało czek na 5 000 zł za udział w programie grantowym "Decydujesz, pomagamy". Środki zostaną przeznaczone na rajd rowerowy Doliną Narwi, który zaplanowany jest na 2 czerwca. Uroczyste wręczenie czeków odbyło się w Tesco.
więcej

Zaproszenie do udziału w konferencji „Pamięć o Niepodległej”

foto
Ośrodek Badań Europy Środkowo-Wschodniej i Muzeum Przyrody w Drozdowie zapraszają do udziału w konferencji pn. "Pamięć o Niepodległej na pograniczu mazowiecko-podlaskim". Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia 2019 r. (piątek-sobota) w siedzibie Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38, Drozdowo. Koszt udziału w konferencji wynosi 10 zł.
więcej

Koncert rockowy KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI

foto
KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI to historia black, thrash metalu. Kultowy zespół tworzący Wielką Trójcę Polskiego Metalu łącznie z TSA i Turbo. Po okresie konfliktów w macierzystej formacji KAT z jej gitarzystą, Roman Kostrzewski i Irek Loth postanowili powołać do życia nowy byt na bazie niezbywalnych praw autorskich, nie pozwalając odejść w zapomnienie ich dotychczasowej pracy twórczej – swoim wspólnym kompozycjom, z tekstami Romana Kostrzewskiego.
więcej

Piano Day w Łomży

foto
W tym roku po raz piąty cały świat świętuje Piano Day, który odbywa się zawsze w 88 dniu roku, ponieważ tyle właśnie klawiszy ma fortepian. Święto powstało dzięki idei niemieckiego pianisty Nilsa Frahma. Pomysł artysty szybko podchwycili inni muzycy. Impreza angażuje zarówno amatorów, jak i profesjonalnych muzyków. Cel to stworzenie przestrzeni do realizacji projektów skupionych wokół fortepianu, a wszystko by pielęgnować wielowiekową tradycję grania na tym instrumencie.
więcej

Mistrz Amadeusz u łomżyńskich filharmoników

foto
Filharmonia Kameralna imienia Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza wspaniały koncert, który w całości wypełni muzyka wielkiego Wolfganga Amadeusza Mozarta. W czwartek 28 marca o godzinie 18:30 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży wystąpi znakomity włoski pianista Antonio di Cristofano a Łomżyńskich Filharmoników poprowadzi włoski dyrygent Gancarlo de Lorenzo. W programie między innymi słynny Koncert fortepianowy d-moll oraz Symfonia "Praska" mistrza Amadeusza.
więcej

Młodziczki MOSiR-u Łomża grają dalej

Drużyna MOSiR Łomża
Spory sukces odnotował zespół młodziczek MOSiR Łomża. Młode piłkarki prowadzone przez trenera Dariusza Narolewskiego awansowały do półfinałów Klubowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Piłce Nożnej. Rozgrywki prowadzone są przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN.
więcej

Nowy naczelnik Dariusz Boryszewski

Dariusz Boryszewski
Dariusz Boryszewski został nowym naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łomży. Konkurs ogłoszono po tym, jak z pracy odszedł jego poprzednik Andrzej Karwowski.
więcej

Emocje piłkarskie w Turnieju Czterech Narodów

foto
Z reprezentacją Turcji zmierzy się 1 kwietnia o godz. 14.00 na Stadionie Miejskim w Łomży kadra Polski do lat 16. w ramach UEFA Development. Popularny Turniej Czterech Narodów odbędzie się jeszcze na boiskach w Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem.
więcej

Na sportowo dla Łomży

foto
Już po raz drugi, w Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowano turniej sportowo-rekreacyjny pod hasłem "Jesteśmy aktywni dla Łomży". Zawody przygotowali i prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.
więcej

Łomżyńscy bboye na "Wschodniej Bitwie"

Szymon Dmoch, wygrał w kategorii do 11 lat
W Międzyrzecu Podlaskim odbyły się zawody breakingowe "Wschodnia Bitwa vol.1". Podczas imprezy swoje znakomicie zaprezentowali tancerze z B.K. Step. - Wyniki pokazują, że młode pokolenie bboy's zapowiada się obiecująco – mówi instruktor tańca Marek Kisiel.
więcej

Bokserska promocja Łomży

Krzysztof
Osiem zawodowych pojedynków i jedną walkę na zasadach boksu olimpijskiego obejrzała publiczność zgromadzona w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży podczas gali Knockout Boxing Night 6. W walce wieczoru Krzysztof „Diablo” Włodarczyk na punkty pokonał Alexandru Jura z Rumunii.
więcej

Przynieś elektrośmieci do ZSS

foto
Od 22 marca do 15 kwietnia potrwa w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży zbiórka elektrośmieci w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci". Zużyty sprzęt można dostarczać do szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.00.
więcej

"Wiosna ach to ty"

foto
Pierwszy dzień wiosny jest szczególny w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży. Z tej okazji, w ramach realizowanego przez bibliotekę Szkolnego Programu Rozwoju Czytelnictwa, odbył się konkurs pt. "Jestem bohaterem ulubionej książki". Celem wydarzenia było podkreślenie zalet wypływających z czytania, upowszechnianie czytelnictwa oraz rozwijanie zainteresowań teatralnych, zdolności aktorskich i plastycznych uczniów.
więcej

Recytowali utwory niemieckojęzyczne

Laureaci konkursu
W dniu 16 marca 2019 r. odbył się Konkurs Recytacji i Czytania Utworów Niemieckojęzycznych. Organizatorem konkursu było II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża. Konkurs był objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Koordynatorkami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego w II LO: Elżbieta Nieciecka i Beata Trzcińska.
więcej

Miasto rozważa powołanie sportowej spółki

Spotkanie w Ratuszu
Czy sportowa spółka akcyjna z udziałem miasta uratuje upadający ŁKS 1926 Łomża i zapewni lepszą przyszłość szczypiornistkom MKS Dwójki? Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski rozmawiał w tym temacie z przedstawicielami tych klubów. - Jeżeli chcemy zrobić krok do przodu, to nie możemy bać się takich decyzji – mówi włodarz miasta.
więcej

Proekologiczna inwestycja MPEC-u

foto
Na terenie hali produkcyjnej budynku głównego Ciepłowni Miejskiej odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję pn. „Rozbudowa Ciepłowni Miejskiej w Łomży o kocioł wodny o mocy 12,5 MW z wykorzystaniem biomasy jako paliwa”. Przedsięwzięcie za kwotę 22.496.164,80 zł realizuje litewska firma UAB Enerstena z Kowna. Na jego realizację Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej pozyskało dofinansowanie w wysokości 9.843.750 zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zdaniem zastępcy prezydenta Łomży Andrzeja Garlickiego ta inwestycja jest realizowana z dwóch powodów: ekologicznego, czyli troski o środowisko i czyste powietrze oraz ekonomicznego, gdyż węgiel ze względu na swą nieekologiczność jest bardzo drogi.
więcej

Skorzystali z szansy na "lepsze jutro"

Ze wsparcia skorzystały 62 osoby z terenu miasta Łomża i okolic
W siedzibie Centrum Integracji Społecznej w Łomży (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4) odbyło się podsumowanie projektu pn. "Centrum Integracji Społecznej w Łomży szansą na lepsze jutro osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym". Jego wartość wyniosła 1 994 892,55 zł, przy dofinansowaniu 1 430 908,09 zł. Ze wsparcia skorzystały 62 osoby, podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe, bądź zdobywając całkiem nowy zawód.
więcej

MPK obserwuje autobusy na nowe trasy

foto
Niskopodłogowy autobus klasy MIDI o pojemności pasażerskiej 72 osób, długości 8,5 m i szerokości 2,45 m był w czwartek oglądany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oraz władze Łomży. Miejski przewoźnik jest zainteresowany zakupem krótszych autobusów, gdyż doskonale sprawdzają się one na wąskich osiedlowych uliczkach. Do tego ich eksploatacja jest tańsza niż kilkunastometrowych autobusów, stanowiących w większości obecny tabor MPK.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED