Łomża

Strona główna » Aktualności

Transmisja on-line z uroczystości

Serdecznie zapraszamy do oglądania relacji on-line z dzisiejszych uroczystości 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Transmisja będzie dostępna na miejskim profilu na portalu społecznościowym facebook: www.facebook.com/lomza.miasto.
więcej

Nowe stacje w systemie ŁoKeR już gotowe

foto
Dwie nowe stacje sponsorskie są od dwóch dni dostępne w Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej. Jednoślady można już wypożyczać także z lokalizacji przy Straży Pożarnej oraz Dworca Autobusowego/CH 4 Plus. Obecnie w systemie ŁoKeR funkcjonuje 91 rowerów rozmieszczonych w 13 stacjach. Przez zarejestrowanych w nim prawie 1600 użytkowników były one dotychczas wypożyczane ponad 7500 razy.
więcej

Przemysław Łaskawy w reprezentacji Polski

Przemysław Łaskawy
Tegoroczny absolwent Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży Przemysław Łyskawy otrzymał powołanie do reprezentowania Polski na lekkoatletyczny międzypaństwowy mecz juniorów U-20 Polska-Węgry-Czechy-Słowacja-Słowenia. Sportowe wydarzenie odbędzie się 15 czerwca w czeskim Brnie. Łomżanin będzie rywalizował w trójskoku.
więcej

Historia łomżyńskiego biznesu na śniadaniu biznesowym

foto
W Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło w Łomży odbyło się wyjątkowo w środę (13.06) czerwcowe śniadanie biznesowe. Jego tematyka nawiązywała przede wszystkim do jubileuszu 600-lecia naszego miasta.
więcej

Szansa na rozwój lokalnych przedsiębiorstw

Uścisk dłoni prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i Adama Hamryszczaka, wiceministra inwestycji i rozwoju. Obok prezes Parku Przemysłowego Łomża Andrzej Kiełczewski
W Parku Przemysłowym Łomża odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia innowacji w przedsiębiorstwach. W wydarzeniu udział wzięło liczne środowisko lokalnego biznesu, a jego gościem specjalnym był Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju.
więcej

Kulinarna strefa Prymat i JBB podczas rodzinnego grillowania na bulwarach

foto
W niedzielę 17 czerwca 2018 r. w godz. 14:00-16:00 zapraszamy wszystkich na łomżyńskie bulwary do wyjątkowego miasteczka Prymat i JBB, gdzie na każdego czeka prawdziwa smakowa przygoda. W kulinarnej ciężarówce dowodzonej przez Roberta Sowę można będzie uzyskać, praktyczne porady grillowe. Nie zabraknie również konkursów. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.
więcej

Wielki Jubileusz 600-lecia nadania Łomży praw miejskich

foto
Już jutro przypada 600. rocznica nadania Łomży praw miejskich. Z tej okazji na mieszkańców czeka wiele atrakcji w postaci m.in. koncertów, średniowiecznego obozowiska rycerskiego i jarmarku oraz historycznych rekonstrukcji. Tego typu wydarzeniu zawsze towarzyszą bardziej oficjalne elementy, jak uroczysta sesja Rady Miejskiej oraz Msza święta w intencji Miasta. Transmisję na żywo z wszystkich wydarzeń można będzie obejrzeć na miejskich profilu na facebooku.
więcej

Prace konserwacyjne w Parku Wodnym

foto
Do 1 lipca potrwają prace konserwacyjne w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego. W tym okresie mieszkańcy będą mogli korzystać z Pływalni Miejskiej przy ul. Niemcewicza.
więcej

Młode żurnalistki u prezydenta miasta

Zespół redakcyjny
Trzy dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży: Karolina, Emila i Sandra przeprowadziły wywiad z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim do gazetki szkolnej "Ploteczki z Piąteczki". Zostanie ona wydana z okazji zbliżającego się jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.
więcej

Konkurs na dyrekotra SP 9

Prezydent Łomży ogłosił konkursy na stanowisko Szkoły Podstawowej nr 9. Zainteresowane osoby, spełniające wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r., w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce, swoje oferty mogą składać do 27 czerwca br. do godz. 15:30 w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego, ul. Polna 16 pok. 25 lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża. Nie przewiduje się składania ofert w postaci elektronicznej.
więcej

Mali aktorzy zagrali pod jubileusz

Dzieci wprowadziły publiczność w iście średniowieczne czasy
W niezwykle oryginalny sposób uczciły zbliżający się jubileusz 600-lecia Miasta Łomża dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich maluchy wystąpiły w przedstawieniu "Śladami jelonka". Ich występ oklaskiwał prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Festyn rodzinny "Miłość, radość, zgoda... na 600-lecie Łomży w Jedyneczce przygoda"

foto
W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Łomży odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem: „Miłość, radość, zgoda... na 600-lecie Łomży w Jedyneczce przygoda”. Organizacja festynu była kolejnym działaniem placówki w ramach uczczenia obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.
więcej

Podwójna wygrana "Piąteczki" w Plebiscycie "Przedszkole na medal"

foto
Podwójnym sukcesem może poszczycić się Przedszkole Publiczne nr 5 w Łomży, zdobywając III miejsce w województwie podlaskim i I miejsce w powiecie łomżyńskim w Plebiscycie „Przedszkole na medal” i tytuł Przedszkole Roku 2018. Głównym organizatorem Plebiscytu był Wydawca „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej” Polska Press Oddział w Białymstoku.
więcej

Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk

foto
W ubiegłym tygodniu w Marsta (Szwecja), odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy rok pracy w projekcie „Erasmus+ współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk” - „Ekologia na co dzień w wychowaniu przedszkolnym z wykorzystaniem pedagogiki Reggio”. Agnieszka Bućkowska przedstawiła szwedzkim koleżankom prezentację działań podejmowanych przez Przedszkole Publiczne nr 8 w Łomży, jako placówkę promującą zdrowie. Pokazała również efekty, jakie osiągnęło przedszkole realizując projekt „Diet for Green Planet”.
więcej

Warto czytać książki

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski z pamiątkową statuetką. Obok po prawej - Aleutyna Kołos, prezes oddziału ZNP w Łomży, po lewej Ewa Chludzińska - radna miejska
W poniedziałek 11 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyło się X Jubileuszowe Forum Bibliotekarzy. Pamiątkową statuetkę za popularyzację czytelnictwa w mieście otrzymał prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Święto sportu nad Narwią

Tomasz Frankowski i Grzegorz
Na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd odbył się pierwszy Łomżyński Dzień Sportu. Impreza przyciągnęła setki uczestników, głownie dzieci i młodzież. - Uważam, że warto organizować takie przedsięwzięcia i zachęcać do sportu już od najmłodszych lat – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Gwiazdą sportowego eventu był Tomasz Frankowski, były reprezentant Polski w piłce nożnej oraz Grzegorz "Gabor" Jędrzejewski, znany z emitowanego na antenie Canal+ Sport, programu "Turbokozak".
więcej


“Historia biznesu w Łomży” – tematem kolejnego śniadania biznesowego

Serdecznie zapraszamy na kolejne śniadanie biznesowe, które z uwagi na historyczny charakter odbędzie się w Domku Pastora w Łomży, ul. Krzywe Koło 1. Zmianie ulega również dzień spotkania, które zaplanowano na środę 13 czerwca o godz. 8.30. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenie się poprzez formularz na stronie internetowej śniadań: mailowo na adres cop@um.lomza.pl lub telefonicznie 86 2156852.
więcej

Dostojna stulatka Jadwiga Makowska

Janina Makowska została odznaczona przez prezesa Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Oddział Łomża Jana Karczewskiego. Pięknego wieku gratulował jej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
- Skromna, życzliwa, ale wymagająca. Zawsze wierna swoim ideałom – mówią o Jadwidze Makowskiej jej najbliżsi. Urodziła się 100 lat temu. Był 9 czerwca 1918 roku, kiedy jej rodzice wracali pociągiem z dalekiego Uralu do niepodległej Polski i rodzinnej Łomży. Jubileuszowe uroczystości zorganizował Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Oddział Łomża, do którego solenizantka należy od lat.
więcej

Silna rodziną Łomża uwielbiała Boga

gwiazdą Koncertu Uwielbienia był wokalista Mietek Szcześniak, który wystąpił wspólnie z zespołem Trzecia Godzina Dnia (TGD)
W mijający weekend miało miejsce wiele religijnych uroczystości związanych z 600-leciem nadania Łomży praw miejskich. Było ewangelizowanie miasta, Koncert Uwielbienia z udziałem zespołu Trzecia Godzina Dnia i Mietka Szcześniaka, Marsz dla Życia i Rodziny oraz Festyn Rodzinny przy parafii Krzyża Świętego. Udział w tych wydarzeniach wzięli przedstawiciele władz Łomży, na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim i jego zastępcą Andrzejem Garlickim.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED