Łomża

Strona główna » Aktualności

W Łomży zagra Reprezentacja Artystów Polskich

foto
Już w najbliższą niedzielę, 16 lipca o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd w Łomży Reprezentacja Artystów Polskich rozegra mecz piłkarski z zespołami Urzędu Miejskiego oraz drużyną pod nazwą „Przyjaciele ŁKS-u”. W barwach RAP zobaczymy m.in.: braci Rafała i Marcina Mroczków, Przemysława Cypryańskiego oraz Jarosława Jakimowicza. Udział w meczu zapowiedział również Piotr Świerczewski, wicemistrz olimpijski z 1992 roku oraz 70-krotny reprezentant Polski w latach 1992-2003.
więcej

Pierwszy mural już jest

foto
Największy z powstających w Łomży murali jest już gotowy. Na ścianie budynku przy ul. Wojska Polskiego 11 o powierzchni 220 m.kw. powstało malowidło odnoszące się do tematyki powstania styczniowego. Nawiązuje ono do zdjęcia E. Zajączkowskiego z 1916 roku, ukazującego mieszkańców Łomży przed krzyżem upamiętniającym miejsce stracenia powstańców przy Szosie Zambrowskiej. Wielkoformatowe malowidła ścienne powstają w Łomży pod hasłem „Ku Niepodległej”.
więcej

Wsparcie dla Grupy Ratowniczej "Nadzieja"

fot.www.grupanadzieja.pl
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski skierował do radnych wniosek o dofinansowanie kwotą 30 tys. zł modernizacji bazy wyjazdowej karetek ratunkowych Grupy Ratowniczej SPR "Nadzieja". Głosowanie już na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 12 lipca.
więcej

Policja świętuje

foto
W Łomży odbył się uroczysty apel z okazji obchodów 98. rocznicy powstania Polskiej Policji. Na Starym Rynku awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Komend Powiatowych w Grajewie i Kolnie. W uroczystości udział wzięli między innymi: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, a także zaproszeni goście i mieszkańcy.
więcej

Praca w ZGO

Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o. o. poszukuje pracownika na stanowisko technologa instalacji MBP. Miejscem wykonywania pracy będzie RIPOK – Czartoria k. Miastkowa. Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie swoich CV na maila sekretariat@zgo.lomza.eu lub dostarczenie ich osobiście do siedziby firmy w terminie do 30.07.2017r.
więcej

Bezpłatne przejazdy dla seniorów

Już niebawem mieszkańcy Łomży, którzy ukończyli 60. rok życia i posiadają Łomżyńską Kartę Seniora będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Ze stosownym wnioskiem w tej sprawie zwrócił się do radnych Prezydent Mariusz Chrzanowski. Uchwała weszłaby w życie z dniem 1 listopada.
więcej

Śladami pradziadka – Prezydenta Łomży

Rafał Sobierański i Agnieszka Muzyk pod tablicą upamiętniającą Prezydenta Łomży Władysława Świderskiego
Rafał Sobierański, prawnuk pierwszego prezydenta naszego miasta Władysława Świderskiego, przyjechał do Łomży w poszukiwaniu informacji o swoim przodku. W tym celu odwiedził Muzeum Północno – Mazowieckie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Spotkał się także z zastępcą Prezydenta Łomży Agnieszką Muzyk oraz złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą jego przodka, zamontowaną na frontonie Ratusza.
więcej

Łomżyńskie Anioły Biznesu

o konkursie
Jeszcze w tym roku władze Miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego zamierzają wspólnie uhonorować wyróżniających się przedsiębiorców i osoby, które wpływają na rozwój gospodarczy ziemi łomżyńskiej. Stosowne porozumienie w sprawie zasad organizacji konkursu i gali „Łomżyńskie Anioły Biznesu” podpisali Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Wicestarosta Powiatu Łomżyńskiego Lech Marek Szabłowski. - Zapraszam wszystkich przedsiębiorców do udziału w tym konkursie. Liczę na duże zainteresowanie, ponieważ ta nagroda ma docenić i promować firmy na lokalnym rynku – powiedział odpowiedzialny za sprawy gospodarcze zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.
więcej

Pięćdziesiątka Wiadomości Łomżyńskich

foto
W foliowanej okładce, w technice UV ukazało się specjalne, jubileuszowe, 50 wydanie "Wiadomości Łomżyńskich". 48 stron pasjonującej lektury. Już okładka zachęca do lektury za sprawą niezwykle subtelnego zdjęcia młodej i pięknej łomżyńskiej artystki, Weroniki Adamowskiej, której prace podziwiać możemy w Galerii Sztuki Współczesnej przy Dwornej 13.
więcej

Inwentaryzacja azbestu na terenie Miasta Łomża

foto
W 2017 roku Miasto Łomża przystąpiło do realizacji zadania polegającego na inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Miasta. Inwentaryzacja zostanie przeprowadzona przez pracowników firmy ECO-ART w miesiącach lipiec-sierpień 2017 r. W jej wyniku każdemu pokryciu dachowemu i elewacji, w budowie których wykorzystany został wyrób azbestowy, przypisana zostanie lokalizacja, funkcja budynku, typ własności obiektu, określony zostanie typ wyrobu azbestowego oraz stopień pilności jego usunięcia, ustalone i przypisane zostaną numery działek ewidencyjnych i obrębów ewidencyjnych. Dzięki temu powstanie aktualna, szczegółowa i kompletna baza danych o ilości azbestu znajdującego się na terenie naszego Miasta. W ramach realizowanego zadania zostaną również wykonane obrysy budynków. Realizacja projektu pozwoli także na wprowadzenie i uzupełnienie danych znajdujących się w Bazie Azbestowej, stanowiącej oficjalny rejestr wyrobów zawierających azbest.
więcej

Polowa zamknięta dla ruchu samochodowego

ulica Polowa - jeszcze z ruchem pojazdów samochodowych
W czwartek 6 lipca br. planowane jest rozpoczęcie robót drogowych na odcinku ulicy Polowej od Alei Legionów do Rond Hanki Bielickiej. W ramach prac wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, rondo na skrzyżowaniu z ulicą Sadową, kanalizacja deszczowa, wodociągowa, oświetlenie, ciągi piesze i rowerowe. Ich realizacja wymaga całkowitego zamknięcia dla ruchu remontowanego odcinka.
więcej

Naukowe doświadczenia podopiecznych DPS

foto
Grupa dziewcząt z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polowej odbyła wycieczkę do Urzędu Miejskiego, biorąc aktywny udział w interaktywnej wystawie "Eksperymentuj", przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Wystawa przez ostatnie dwa dni dostępna była w holu Ratusza.
więcej

Seanse Letniego Kina Plenerowego z Woodym Allenem

foto
Już od 7 lipca w ogródku Domku Pastora ruszają otwarte seanse filmowe w ramach Letniego Kina Plenerowego. Tegorocznym motywem przewodnim będzie twórczość amerykańskiego reżysera Woodego Allena. Zobaczymy jego najlepsze filmy z ostatnich lat, zarówno te klasycznie osadzone w realiach nowojorskich, jak i dzieła będące plonem artystycznych podróży reżysera po najsłynniejszych miastach Europy. Łącznie wyświetlonych zostanie 8 filmów.
więcej

Sprzedaż nieruchomości przy Nowogrodzkiej

Prezydent Łomży ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Łomży przy ul. Nowogrodzkiej. Cena wywoławcza działki o powierzchni 1,0520 ha wynosi 1.091.215 zł. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego znajduje się ona na terenie przeznaczonym pod usługi, w tym pod usługi publiczne.
więcej

Trzonkowska z brązowym medalem

Beata Trzonkowska z brązowym medalem
Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozegranych w Suwałkach bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego "Prefbet Śniadowo" Łomża Beata Trzonkowska. Lekkoatletka wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą oraz otarła się o podium w rzucie dyskiem.
więcej

Anna Sianko zwyciężczynią konkursu im. Jana Stypuły

foto
Anna Sianko, "świeżo upieczony" technik weterynarii Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 okazała się najlepsza w XIV Konkursie im. dr nauk weterynaryjnych Jana Stypuły. W nagrodę zdobyła indeks I roku Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.
więcej

"Dialog pokoleń" w Wecie

foto
Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży uczestniczy w projekcie „Dialog pokoleń”, który jest realizowany przez Towarzystwo Kultury Języka w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury.
więcej

Nauka poprzez zabawę

Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych
Jeszcze tylko przez jeden dzień w holu Urzędu Miejskiego w Łomży można podziwiać i aktywnie uczestniczyć w interaktywnej wystawie "Eksperymentuj", przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik. Wystawa skierowana jest do szerokiej grupy odbiorców. Tworzy ją kilkanaście eksponatów, obsługiwanych przez animatorów, którzy objaśnią zwiedzającym ich działanie. Projekt finansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
więcej

Poszukiwany pracownik na zastępstwo

foto
W związku z czasowym wakatem na stanowisku podinspektora w Wydziale Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Łomży, poszukiwana jest osoba na zastępstwo. Oferty można składać do 10 lipca.
więcej

Polskie dzieci z Litwy na wakacjach w Łomży

Polskie dzieci z Litwy w gabinecie zastępcy Prezydenta Łomży Agnieszki Muzyk
- Proszę Pani, jeszcze daleko? Czy to już Polska? – nie mogły doczekać się przyjazdu do naszego kraju dzieci z polskich szkół na Litwie. Czterdziestodziewięcioosobowa grupa z rejonu solecznickiego i wileńskiego przebywa na dwutygodniowych wakacjach w Łomży. Pod koniec ubiegłego tygodnia z dziećmi spotkała się zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED