Łomża

Strona główna » Aktualności

Otwarcie wystawy malarstwa Włodzimierza Dąbkowskiego

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Włodzimierza Dąbkowskiego, które odbędzie się 16 lutego 2018r. w Galerii Pod Arkadami. Początek o godzinie 18.00, wstęp wolny.
więcej

Społeczne badania ankietowe w 2018 r.

foto
Zmiany zachodzące w społeczeństwie i gospodarce wymagają realizacji stałych badań, z wyników których korzysta całe społeczeństwo. Wzorem lat ubiegłych, Urząd Statystyczny w Białymstoku przystępuje do realizacji działań promujących badania ankietowe na terenie województwa podlaskiego. - Aby ich wyniki były wiarygodne i w pełni zaspokajały potrzeby informacyjne odbiorców, ważne jest, aby osoby, których gospodarstwa zostały wylosowane do badań, zechciały wziąć w nich udział i udzielić rzetelnych oraz wyczerpujących informacji – informuje Ewa Kamińska – Gawryluk, dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku.
więcej

Walentynki z Łomżyńskimi Filharmonikami

foto
W środę 14 lutego 2018 roku o godzinie 19:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się wyjątkowy koncert walentynkowy zatytułowany Perfum de femme, który wypełnią piękne francuskie piosenki miłosne. Jako solistka wystąpi znakomita wokalistka, pianistka i kompozytorka Nara Noian (Francja). Artystce będzie towarzyszyć Kwartet Smyczkowy Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.
więcej

Pączkowanie w łomżyńskiej "Dwójce"

Kiermasz wspierał proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej o. Mirosław Ferenc.
W łomżyńskiej "Dwójce" tłusty czwartek przywitał uczniów zapachem pączków z najlepszych łomżyńskich cukierni. Na zorganizowanym w szkole kiermaszu charytatywnym pod hasłem "Podziel się tym co lubisz. Pączkuj z SP 2" uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice mogli kupić fantastyczne pączki wspierając jednocześnie akcję Fundacji Kapucyni i misje.
więcej

Wernisaż malarski Grażyny Kalisz

Jedna z prac autorstwa Grażyny Kalisz
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Klub Wojskowy w Łomży zapraszają na wystawę malarstwa Grażyny Kalisz. Wernisaż odbędzie się we wtorek 13 lutego o godzinie 18.00 w Galerii N, przy Al. Legionów 133. W programie przewidziany jest występ artystów z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wstęp wolny.
więcej

W hołdzie żołnierzom AK

foto
Z okazji 76. rocznicy utworzenia Armii Krajowej, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych oraz Dowódca 13. Batalionu Lekkiej Piechoty 1. Podlaskiej Brygady Terytorialnej ppłk Krzysztof Rabek, zapraszają do wspólnego oddania hołdu żołnierzom największej podziemnej armii w okupowanej Europie. Uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej przy Al. Legionów w Łomży (obok Szkoły Muzycznej) odbędzie się w środę 14 lutego 2018 r. o godz. 12:00.
więcej

Wystawa "Ocalone od niepamięci" na 70-lecie Muzeum

z-ca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk i Jerzy Jastrzębski, dyrektor Muzeum Północno - Mazowieckiego
Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży uczciło 70. rocznicę działalności wystawą z własnych zbiorów, zatytułowaną „Ocalone od niepamięci”. W czasie jej uroczystego otwarcia, które odbyło się 11 lutego 2018 roku, zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk przekazała do zbiorów Muzeum unikalny eksponat, zakupiony przez władze naszego miasta. Jest to płyta wydana w 1977 roku z czterema utworami z widowiska muzycznego „Ballada łomżyńska” z muzyką Czesława Niemena i słowami Ernesta Brylla.
więcej

Zaproszenie na prezentację deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej

Centrum Pieczy Zastępczej w Łomży oraz WiseEuropa, Fundacja Przyjaciółka i Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, realizatorzy projektu „Stworzenie i wdrożenie narzędzia badawczego służącego weryfikacji procesu deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w powiatach”, serdecznie zapraszają na prezentację oraz wspólne wypracowanie rekomendacji w obszarze deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej. Spotkanie odbędzie się w piątek 16 lutego 2018 r. w godzinach 10.00 - 14.30 w siedzibie Centrum Pieczy Zastępczej, ul. M. Skłodowskiej Curie 5 w Łomży. Skierowane jest ono do przedstawicieli władz, lokalnych organizacji skupiających rodziców zastępczych i/lub działających na rzecz dzieci powierzonych, kuratorów i sędziów rodzinnych oraz gminnych pracowników wsparcia rodziny.
więcej

Zbliża się termin przetargu na działki przy ul. Meblowej

Przypominamy, że do 13 lutego br. osoby zainteresowane nabyciem nieruchomości przy ul. Meblowej, powinny wpłacić na konto Urzędu Miejskiego w Łomży wadium w wysokości 142 tys. zł. Cena wywoławcza terenu o powierzchni 1,7739 ha wynosi 1 mln 420 tys. zł. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest on pod zabudowę produkcyjno – techniczną i usługową wraz z obiektami i urządzeniami towarzyszącymi.
więcej

Praktyczne warsztaty obsługi JPK_VAT

foto
Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o. zaprasza na praktyczne warsztaty związane z przekazywaniem JPK_VAT, które odbędą się w środę 14 lutego 2018r. o godz. 10.00. Skierowane są do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą i osób planujących założyć swoją firmę.
więcej

Prezydent nagrodził sportowców

Sportowcy Roku: Beata Trzonkowska, Rafał Pogorzelski i Maciej Tercjak w towarzystwie Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępców Agnieszki Muzyk i Andrzeja Garlickiego
W piątkowe popołudnie, 9 lutego 2018 roku, odbyła się uroczystość w trakcie której wręczono Łomżyńskie Laury Sportowe. To nagrody Prezydenta Łomży za wyniki sportowe osiągnięte w minionym roku przez osoby lub zespoły, reprezentujące kluby sportowe mające swoje siedziby w Łomży. Wyróżniono także ludzi zasłużonych dla rozwoju kultury fizycznej i sportu w naszym mieście oraz przyznano stypendia sportowe na bieżący rok. Imprezę w Restauracji Amadeus poprowadził związany ze sportem dziennikarz radiowy i telewizyjny Andrzej Godlewski, zaś artystycznie wypełnił ją zespół Bio Electric.
więcej

Umowa na kolejny odcinek S61 podpisana

Podpisanie umowy na realizację odcinka z Łomży do Śniadowa
W Śniadowie podpisano umowę na realizację kolejnego odcinka drogi ekspresowej S61 "Via Baltica". Prawie siedemnastokilometrowy fragment od "węzła Śniadowo" do "węzła Łomża Południe" ma kosztować 380 mln zł. Jego budowa potrwa do końca 2020 roku.
więcej

Ministerstwo Kultury współfinansuje Filharmonię Kameralną

foto
W łomżyńskim Ratuszu Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wicepremierem Piotrem Glińskim, umowę na współprowadzenie Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. - Jesteśmy zaszczycenie, że możemy dołączyć do zacnego grona instytucji kultury, objętych mecenatem naszego państwa. Ta decyzja jest dla nas wielkim wyróżnieniem i formą wynagrodzenia nam wieloletnich działań na rzecz szerzenia kultury muzycznej w naszym środowisku – mówił dyrektor Filharmonii Kameralnej Jan Miłosz Zarzycki.
więcej

Kontrole w bizesie podczas śniadania biznesowego

foto
Kontrole w biznesie to temat pierwszego „Śniadania Biznesowego” w 2018 roku, które odbyło się 8 lutego w siedzibie Parku Przemysłowego Łomża. Zapoczątkowane zostały one w 2017 roku przez Prezydenta Łomży. Ich celem jest integracja środowiska łomżyńskiego biznesu poprzez wzajemne poznanie się, wymianę doświadczeń czy nawiązanie bliższych relacji biznesowych, a także budowanie poczucia tożsamości lokalnej.
więcej

Młodzież wykazała się dużą wiedzą z zakresu konstytucji

Organizatorzy i laureaci konkursu
W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyła się pierwsza edycja konkursu "Konstytucje państw europejskich". Spośród kilkudziesięciu uczestników - uczniów i studentów, najlepszy okazał się Mateusz Tyszka z I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Zwycięzca otrzymał 2000 zł oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Miasto.
więcej

"Słodki Ratusz" i propozycje zmian w funkcjonowaniu MRM

foto
W czwartek odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży. W jej trakcie młodzi radni zaproponowali m.in. zmiany w statucie określającym zasady jej funkcjonowania. Po obradach jej reprezentanci: Mateusz Zdrodowski, Jędrzej Lutostański, Piotr Krakowiecki i Wiktor Walewski przeprowadzili akcję „Słodki Ratusz z MRM", w trakcie której częstowali pracowników Urzędu Miejskiego pączkami. Jak podkreślają, takie inicjatywy to dla nich czysta przyjemność i zapowiadają, że będzie ich coraz więcej.
więcej

Pomóżmy Pawłowi!

Paweł Łada
Minimalna kwota 4400 zł potrzebna na wydanie specjalnego kalendarza z rysunkami Pawła Łady, dotkniętego autyzmem została uzbierana, ale akcja "Świat kreską malowany" potrwa jeszcze przez najbliższe kilkanaście dni. W ubiegłym tygodniu w gabinecie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego gościła Lucyna Antecka ze Stowarzyszenia Czas Rozwoju, inicjatorka akcji oraz mama chłopca Agnieszka Łada.
więcej

Szansa dla łomżyńskich uczniów

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Tadeusz Namedyński, przewodniczący Komitetu Współpracy Wschodniej oraz członek Prezydium Krajowej Izby Gospodarczej, Tadeusz Namedyński
Miasto Łomża otrzymało oficjalne zaproszenie do udziału w projekcie "Pierwszy Milion masz w Głowie", adresowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem kilkuosobowych zespołów szkolnych będzie napisanie eseju na temat przedsiębiorczości. Zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego.
więcej

"Ocalone od niepamięci" z okazji 70-leca Muzeum Północno-Mazowieckiego

foto
W niedzielę 11 lutego 2018 r. o godz. 13:00, w siedzibie Muzeum Północno - Mazowieckiego przy ul. Dwornej 22c w Łomży odbędzie się otwarcie wystawy "Ocalone od niepamięci" z okazji 70-lecia Muzeum. W zbiorach placówki znajduje się ponad 35 tysięcy muzealiów z zakresu archeologii, numizmatyki, historii, etnografii, budownictwa ludowego, bursztyniarstwa, sztuki i rzemiosła oraz plastyki współczesnej, pozyskanych drogą zakupów, darowizn i zapisów. Niewielką część z nich można oglądać na wystawach stałych w muzeum w Łomży oraz w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. Zdecydowana większość, na co dzień ukryta przed wzrokiem zwiedzających, przechowywana jest w muzealnych magazynach. I to właśnie stąd pochodzą zabytki, które składają się na obecną wystawę, ilustrującą nieustanną troskę o zachowanie tych niezwykłych „śladów przeszłości” dla przyszłych pokoleń.
więcej

Można już nabyć jubileuszowe łomżyńskie jantary

foto
Od 1 lutego trwają zapisy na srebrne łomżyńskie jantary o nominale 60, upamiętniające jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Ich cena wynosi 230 zł, a przewidywany nakład to 200 sztuk. Zapisy prowadzone są w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych, Galerii Pod Arkadami, Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” oraz w Wydziale Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego. Dotychczas zapisało się 60 osób chętnych do ich nabycia.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED