Łomża

Strona główna » Aktualności

Zbliżają się Dni Łomży z JBB

foto
Muszla Koncertowa przy ul. Zjazd jest już gotowa. To tam 17 i 18 czerwca po raz pierwszy w historii odbędzie się dwudniowe święto naszego miasta. Podczas Dni Łomży z JBB atrakcji na pewno nie zabraknie. Będzie wspólne grillowanie, konkursy z nagrodami oraz koncerty. Na scenie wystąpią m.in. Zenon Martyniuk z zespołem Akcent i Stachursky Dance Project.
więcej

Inicjatywa lokalna. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Masz ciekawy pomysł? Nie zwlekaj. Skorzystaj z możliwości, jakie daje Inicjatywa lokalna. Propozycje mogą dotyczyć przestrzeni miejskiej, edukacji, kultury, sztuki czy sportu. Nabór wniosków trwa do 30 czerwca.
więcej

Powstaną nowe miejsca pracy

Daniel Puławski właściciel firmy LIBRA-PRINT na spotkaniu z zastępcą Prezydenta Łomży Andrzejem Garlickim
LIBRA-PRINT to kolejna firma, która nabyła działkę inwestycyjną wchodzącą w skład Podstrefy Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do końca 2019 roku powstanie tam zakład produkcyjny, w którym pracę znajdzie co najmniej 25 osób.
więcej

Przerwa w dostawie ciepłej wody

Czterodniowa przerwa w dostawie ciepłej wody czeka mieszkańców Łomży. Utrudnienia potrwają od 5 do 8 czerwca. Związane są z koniecznością przeprowadzenia prac konserwacyjno-remontowych w Ciepłowni Miejskiej.
więcej

Polskie piłkarki rozpoczynają zgrupowanie w Łomży

Reprezentacja Polski kobiet (fot.www.laczynaspilka.pl)
Za nieco ponad tydzień 12 czerwca odbędzie się w naszym mieście mecz seniorskich reprezentacji kobiet Polski i Litwy. Polskie piłkarki przyjeżdżają nad Narew już w niedzielę i przez tydzień będą trenowały na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
więcej

Jubileuszowa "Walizka" zamknięta

Rosjanin Michaił Szeremencew ze statuetką Grand Prix za najlepsze przedstawienie
Zakończył się 30. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka". Spośród 14 konkursowych przedstawień najwyżej oceniona została "Opowieść o Wani i tajemnicach rosyjskiej duszy" Theatre Karlsson Haus z Sankt Petersburga. Michaił Szeremencew - jedyny aktor, który wystąpił w tej sztuce otrzymał czek w wysokości 3000 zł ufundowany przez Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

Sportowy Dzień Dziecka "Dziesiątce"

foto
Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży odbyły się zawody sportowe. Do rywalizacji włączyły się również maluchy z oddziałów przedszkolnych. Emocji i uśmiechów na twarzach dzieci nie brakowało.
więcej

Młode szczypiornistki powalczą w Łomży

foto
W dniach od 3 do 4 czerwca w hali II Liceum Ogólnokształcącego rozegrany zostanie Finał Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wystartują cztery zespoły, w tym gospodynie, szczypiornistki Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. - Jesteśmy przygotowani i w każdym meczu damy z siebie 100 procent – zapewnia trener młodych zawodniczek Stanisław Niedbała.
więcej

Bezpłatna linia autobusowa w święto żaków

foto
Trwają juwenalia studenckie w Łomży. Punkt kulminacyjny studenckiego święta nastąpi w piątek 2 czerwca na Muszli Koncertowej przy ul. Zjazd. W związku z tym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej uruchamia bezpłatną linię autobusową.
więcej

To było święto dzieci

foto
Śmiech, radość, zabawa, a także sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim dzieciom, które spędziły Dzień Dziecka na kompleksie "Moje boisko - Orlik 2012" przy ul. Katyńskiej w Łomży. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta przygotowano szereg atrakcji.
więcej

Dzień Dziecka w "Piątce"

foto
W Dniu Dziecka w Szkole Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży odbyła się ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. Przewodniczyła jej dyrektor Małgorzata Pietrusewicz, która czytała młodszym i starszym utwór "Zbawcy książek".
więcej

Malarstwo intuicyjne Vedic Art

W piątek 2 czerwca o godz. 17 w Domku Pastora rozpocznie się cykl cotygodniowych spotkań z metodą malowania intuicyjnego Vedic Art, rozwijającej kreatywność w każdej dziedzinie życia. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Czas Lokalny. Wstęp bezpłatny.
więcej

Prezydent przekazał studentom klucze do miasta

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przekazuje studentom klucze do bram miasta
Juwenalia studenckie w Łomży oficjalnie rozpoczęte. W Galerii Veneda klucze do bram miasta przekazał żakom Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Wydarzenie uświetniły wybory miss Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Tą najpiękniejszą została Natalia Gawek z I roku kosmetologii. Studenckie święto potrwa do najbliższego piątku.
więcej

Dziesiąta "Ortofrajda" za nami

foto
Już po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży odbył się konkurs ortograficzno- sportowy "Ortofrajda". Tradycyjnie udział w nim wzięli drugoklasiści z łomżyńskich podstawówek. Jak się okazało, zadania ortograficzne i ćwiczenia gimnastyczne nie sprawiły dzieciom większych trudności, które wykazały się ogromną wiedzą z zakresu znajomości języka polskiego, a także sprawnością ruchową. Zwyciężyła drużyna gospodarzy z Szkoły Podstawowej nr 5. Drugie miejsce zajęli reprezentanci SP 7, zaś na trzecim uplasowała się SP 10.
więcej

Praktykantki z "Wety" w Stacji Morskiej na Helu

foto
Aleksandra Godlewska, Katarzyna Szpygel, Magdalena Grzywaczewska oraz Małgorzata Kurak, uczennice Technikum Weterynarii łomżyńskiej "Wety" pogłębiały swoje umiejętności zawodowe w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.
więcej

Łomżyńska Noc Bibliotek

foto
Już 3 czerwca VI Łomżyńska Noc Bibliotek. W programie przewidzianych zostało wiele atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W godzinach od 18 do 1 w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. 3 maja 6A na uczestników czeka "Noc Detektywów". Od 19 do 22 otwarta będzie również Filia nr 2 przy ul. Księżnej Anny 2.
więcej

Spotkanie wspólnoty Diecezji Łomżyńskiej

Łomżyńska Kuria Diecezjalna zaprasza na uroczystości związane z setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie oraz 26. rocznicą pielgrzymki do Łomży św. Jana Pawła II. Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 3 czerwca br. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. kard. S. Wyszyńskiego oraz w Katedrze Łomżyńskiej przy ul. Dwornej w Łomży.
więcej

Koncertem upamiętnią Papieża Polaka

foto
Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zaprasza na koncert "Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście....". Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca w Katedrze Łomżyńskiej w 26. rocznicę pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Łomży. Początek o godz. 19.
więcej

Festyn Zdrowia w Zespole Szkół Specjalnych

foto
W dniu 30 maja 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży odbył się Festyn Zdrowia, który był podsumowaniem działań realizowanego w placówce projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”.
więcej

Magia teatru ogarnęła Łomżę. "Walizka" otwarta!

Festiwal otwarty!
Rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka". W ciągu czterech dni na deskach Teatru Lalki i Aktora zaprezentują się aktorzy z Polski i z zagranicy. Jak co roku dodatkową atrakcją festiwalu będą plenerowe występy teatrów offowych na Starym Rynku.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED