Łomża

Strona główna » Aktualności

Ukwiecona Łomża

foto
Maj jest miesiącem, kiedy nasze miasto zaczynają zdobić tysiące sadzonek kwiatów. Ronda Hanki Bielickiej zmieniły się w kwieciste kapelusze. Na Placu Niepodległości z ozdobnych roślin powstał herb Łomży z nazwą naszego miasta. W związku z jubileuszem 600-lecia nadania Łomży praw miejskich, florystycznych akcentów będzie jeszcze więcej.
więcej

Estrada młodych u Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 17 maja 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się, jak co roku, koncert podczas którego wystąpią młodzi, utalentowani instrumentaliści i wokaliści. Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą rosyjskiego dyrygenta Igora Verbitskiego. W tym roku wystąpią uczniowie i studenci reprezentujący: Łomżyńskie Towarzystwo Muzyczne, Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Łomży, Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Zambrowie, Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Ostrołęce oraz Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.
więcej

Przynieś makulaturę-pomóż mieszkańcom Afryki!

foto
Do środy 16 maja Szkoła Podstawowa nr 2 organizuje zbiórkę makulatury. Jeden kilogram tego surowca wtórnego to 75 litrów wody dla Afryki!
więcej

Konwent PWSIiP rozpoczął prace

Członkiem konwentu PWSIiP jest Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski
Doradcy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego byli specjalnymi gośćmi inauguracyjnego posiedzenia Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Składający się z samorządowców, przedstawicieli firm i instytucji. Konwent będzie doradzał władzom uczelni. Jego kadencja potrwa do 2021 roku.
więcej

Ludzkie życie jest najważniejsze

fot. archiwum Grupa Medialna
O kwotę 60 tys. zł zawnioskował do radnych prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na sfinansowanie zakupu używanego ambulansu ratunkowego dla Grupy Ratowniczej "Nadzieja". Ma to związek z planowanym na drugą połowę roku włączeniem jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Głosowanie odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miejskiej w środę 23 maja.
więcej

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Łomży

Informujemy o uruchomieniu rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Łomży. Wnioski o przyjęcie do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych dysponujących wolnymi miejscami należy składać w dniach od 14 do 24 maja 2018 r.
więcej

Będą nowe miejsca pracy

Spotkanie w Ratuszu: prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (od prawej), prezes Bancom Call Center (w środku), prezes Parku Przemysłowego Łomża Andrzej Kiełczewski (od lewej)
Co najmniej 10 osób zatrudni w naszym mieście spółka Bancom Call Center, specjalizująca się w branży telemarketingowej. Z prezesem Waldemarem Rzepeckim rozmawiał w tej sprawie prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Spełnij swoje marzenia – Dni Otwarte Funduszy Europejskich

foto
W ramach V edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w piątek 11 maja 2018 r. odbyło się spotkanie „Spełnij swoje marzenia”, które prowadziła zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk. Zaprezentowany został program „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki”, dotyczący bonów edukacyjnych na szkolenia nadające kwalifikacje zawodowe, kursy kompetencyjne, studia podyplomowe.
więcej

Śniadanie z akademią biznesu

foto
„Konstytucja Biznesu”, mająca poprawić relacje na styku biznes-administracja, była głównym tematem majowego śniadania biznesowego. W trakcie spotkania, które odbyło się 10 maja w Parku Przemysłowym Łomża, poruszono również temat Polskiej Strefy Inwestycji.
więcej

Integracja na sportowo w DPS-sie

Emocji w sportowej rywalizacji nie brakowało
W czwartek 10 maja w Domu Pomocy Społecznej w Łomży odbył się XII Integracyjny Turniej Sportowy "Zdrowo i Wesoło". Zawody zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie "Pomocna Dłoń" przy udziale środków finansowych z PFRON.
więcej

Czytanie z prezydentem

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o jelonku dbającym o czystość i środowisko
W czwartek 10 maja prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odwiedził Publiczne Przedszkole nr 1. Gospodarz miasta czytał maluchom fragmenty książki o jelonku, który uczył dzieci jak segregować śmieci. Wizyta była też doskonałą okazją do sprawdzenia stanu technicznego placówki.
więcej

Kolejny mural w Łomży

ubiegłoroczne malowanie muralu w naszym mieście
Józef Piłsudski gwiazdą popkultury? Ukrywanie się przed wrogami, zmiana wyznania, ślub z wcześniejszą mężatką… a obok tego troska o sprawy państwa, oddanie. Patriota, bohater, mąż stanu. Projekt „Piłsudski w Łomży” to pomysł na zainspirowanie młodzieży postacią Marszałka, poznanie jego życia osobistego, a przez nie realiów historii, oraz odkrycie bliskich związków Piłsudskiego z Łomżą i doprowadzenie do wspólnego stworzenia muralu upamiętniającego największego bohatera polskiej niepodległości.
więcej

Eksperymenty dla przedszkolaków

foto
Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży zaprasza na eksperymenty naukowe realizowane w ramach działań podsumowujących projekt "Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej", który realizowany jest od sierpnia 2016 w 9 łomżyńskich przedszkolach. Przedszkolaki będą miały okazję samodzielnie lub z niewielką pomocą prowadzących poznawać tajniki nauki i rozwijać kompetencje naukowo - techniczne.
więcej

Pokoloruj Ratusz na 600-lecie

foto
Prezydent Łomży zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta do udziału w konkursie plastycznym „Pokoloruj Ratusz na 600-lecie”. Ponad 100 najpiękniejszych prac, wybranych przez jury, zostanie umieszczonych w projekcji video mappingu, który będzie wyświetlony na fasadzie Ratusza w dniach 15 i 16 czerwca. Prace konkursowe należy zgłaszać do 21 maja br.
więcej

Ćwiczenia poszukiwawcze dla OSP

foto
Koordynator Grupy Ratowniczej Nadzieja oraz siedmiu ratowników specjalizujących się w poszukiwaniach osób zaginionych przeprowadziło szkolenie dla druhów z OSP Kolno właśnie z zakresu poszukiwań. Główni instruktorzy centrali jednostki z Łomży ratownicy medyczny Jakub Brzeziak oraz Jakub Zimnoch to współpracownicy i instruktorzy szkoleń prowadzonych przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji w Warszawie, a zarazem jedni z najbardziej doświadczonych poszukiwaczy terenowych w tej części kraju.
więcej

Bilet za 300 groszy w TLiA

foto
Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza na spektakl "Pipi Pończoszanka" w reżyserii Michała Derlatki. Autorką scenografii jest Anna Dobrowodzka, natomiast muzykę skomponował duet: Joanna Sówka-Sowińska i Wojciech Brożek. Sztuka zostanie wystawiona w sobotę 12 maja o godzinie 17:00.
więcej

Święto "królowej sportu" w Łomży

fot. archiwum
Już za niespełna miesiąc 5 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd odbędzie się V Międzynarodowy Miting Lekkoatletyczny z okazji 600-lecia miasta Łomży. Nad Narwią wystartują lekkoatleci z ponad dwudziestu krajów świata.
więcej

Medaliści nadal w dobrej formie

foto
Po bardzo udanych Mistrzostwach Polski na 10 000 m część medalistów z LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża wystartowało w biegach ulicznych. Nasi długodystansowcy odnieśli kilka zwycięstw.
więcej

Informacja w sprawie przedłużenia ważności Łomżyńskiej Karty Miejskiej dla Seniorów

Mieszkańcy miasta Łomży, którzy ukończyli 60 lat i posiadają Łomżyńską Kartę Miejską uprawniającą do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na terenie miasta, aby przedłużyć jej ważność mogą skorzystać z dwóch sposobów:
więcej

Rocznica zakończenia drugiej wojny światowej

foto
W Piątnicy przed pomnikiem żołnierzy 33 Pułku Piechoty upamiętniono rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. W uroczystościach uczestniczyli m.in. samorządowcy z Łomży, Jedwabnego, Piątnicy, władze Starostwa Powiatowego, przedstawiciele posłanki Bernadety Krynickiej, kombatanci, wojskowi, harcerze, strażacy ochotnicy oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Piątnicy. Kwiaty w imieniu społeczności Łomży złożył zastępca Prezydenta Miasta Andrzej Garlicki. W ramach obchodów rocznicowych odbył się również turniej strzelecki samorządowców na Strzelnicy Forty.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED