Łomża

Strona główna » Aktualności

Najpiękniejsze dziewczyny ziemi łomżyńskiej wybrane

Tegoroczną Miss Ziemi Łomżyńskiej została Iwona Mocarska. Koronę przekazała jej Elwira Talkowska. Obok Aleksandra Czerwińska, Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej
Iwona Mocarska, dwudziestoletnia studentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego zdobyła tytuł Miss Ziemi Łomżyńskiej. Koronę Miss Nastolatek założyła Aleksandra Czerwińska. Gala finałowa odbyła się w sobotę 9 marca w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawował Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.
więcej

Dr Emilian Kudyba doceniony

Dr Emilian Kudyba z pamiątkową statuetką
Łomżyński społecznik dr Emilian Kudyba zajął trzecie miejsce w kategorii "samorządność i społeczność lokalna" plebiscytu "Osobowość Roku 2018", który zorganizowały regionalne dzienniki Gazeta Współczesna i Kurier Poranny. Kapituła doceniła go za działalność społeczną oraz rozwój międzynarodowej współpracy w dziedzinie weterynarii.
więcej

Zaproszenie na koncert w Muzeum Przyrody

foto
Muzeum Przyrody w Drozdowie zaprasza na koncert kameralny dedykowany śp. Krystynie Witkowskiej w rocznicę śmierci. Wystąpią artystki zawodowo związane z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Białymstoku: Anna Wróbel (wiolonczela), Małgorzata Marczyk (fortepian). W programie m. in. A. Piatti, A. Vivaldi, S. Moniuszko, F. Chopin. Koncert odbędzie się 17 marca 2019 r. o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Przyrody przy ul. Głównej 38 w Drozdowie.
więcej

Meksykański wieczór w MBP

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na "Wieczór meksykański"i w Bibliotece. Spotkanie z łomżynianką Alicją Cuellar–Tarczewską i Gustawo Cuellar Hernandezem odbędzie się 12 marca 2019 r. o godz. 18.00 w Czytelni MBP, ul. Długa 13.
więcej

Mistrzowskie interpretacje Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 14 marca o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się wspaniały koncert pełen mistrzowskich interpretacji. Jako solista wystąpi znakomity klarnecista Krzysztof Grzybowski, a Orkiestrę Łomżyńskich Filharmoników poprowadzi meksykański dyrygent Juan Carlos Lomonaco. W programie koncertu znajdą się między innymi wariacje na temat oper Giuseppe Verdiego na klarnet i orkiestrę oraz słynna Symfonia Jowiszowa Wolfganga Amadeusza Mozarta.
więcej

Darmowe "empeki" dla uczniów już w lipcu?

Spotkanie prezydenta Łomży z samorządowcami odbyło się w łomżyńskim Ratuszu
W tym tygodniu Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski spotkał się z samorządowcami ościennych gmin, w celu wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży z łomżyńskich szkół. Darmowe przejazdy zostaną wprowadzone najprawdopodobniej od 1 lipca tego roku.
więcej

Biznes na obcasach, czyli śniadanie biznesowe w przededniu święta kobiet

foto
W Parku Przemysłowym Łomża odbyło się marcowe śniadanie biznesowe, w głównej mierze poświęcone kobietom funkcjonującym w biznesie. Wzięło w nim udział około pięćdziesięciu pań, wśród których były m.in. Natalia Hołownia, łomżynianka prowadząca serwis gala.pl, Katarzyna Kuklińska, prezes Fundacji Ja i Ty oraz Elwira Horosz, projektantka mody i prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu.
więcej

W Dniu Kobiet panie będą jeździły za darmo

W przypadającym na 8 marca Dniu Kobiet wszystkie panie będą zwolnione z opłat za korzystanie z usług komunikacji miejskiej. Bezpłatne "empeki" dla przedstawicielek płci pięknej w dniu ich święta każdego roku reguluje zarządzenie prezydenta miasta.
więcej

Drogowcy wrócili na Niemcewicza

fot. arch.
Po zimowej przerwie wznowione zostały prace przy przebudowie ulicy Niemcewicza w Łomży. Obecnie wykonywane są chodniki i parkingi na odcinku pomiędzy ul. Małachowskiego i Przykoszarową. Od 12 marca planowane jest rozpoczęcie frezowania nawierzchni jezdni od ul. Małachowskiego do ul. Zawadzkiej. W związku z powyższym dojazd do Szkoły Podstawowej nr 10 jest zalecany od ul. Przykoszarowej lub ul. Sybiraków.
więcej

Dziewczęta z Siódemki mają moc

foto
Kobieta, mimo delikatnej postury i niewielkiej siły, ma szansę na obronę przed atakiem napastnika. Warunkiem jest wiara we własne siły i możliwości. Najważniejsze jest, aby za wszelką cenę opanować strach i odblokować się. Już sam krzyk w wielu przypadkach odstrasza agresora, który obawia się reakcji otoczenia. Jeśli jednak krzyk nie pomaga, należy przejść do bardziej skutecznych kroków.
więcej

Przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Geodetów

Prezydent Łomży ogłosił pierwszy przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Geodetów w Łomży, położonej na obszarze z przeznaczeniem podstawowym na funkcje usługowe, produkcyjne, drobną wytwórczość, przedsiębiorstwa budowlane i gospodarki komunalnej, składy hurtownie, bazy. Cena wywoławcza dwóch działek o łącznej powierzchni 0,4473 ha wynosi 581.491 zł netto. Osoby lub podmioty zainteresowane jej zakupem, do 7 maja br. powinny na konto Urzędu Miejskiego wpłacić wadium w wysokości 58.149 zł.
więcej

Spotkanie ws. wymiany pieców

Miasto Łomża, wspólnie z ekspertami z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, zaprasza zainteresowanych mieszkańców Łomży na spotkanie dotyczące wymiany pieców węglowych. Spotkanie odbędzie się we wtorek 12 marca br. o godz. 17:00 w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Polnej 40A.
więcej

Szkoły zaprezentowały oferty kształcenia

Uczniowie prezentowali praktyczne uiejętności
Ponad 2,5 tysiąca osób - uczniów, rodziców i nauczycieli, wzięło udział w IV Miejskiej Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych, która odbyła się w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich. Swoje oferty kształcenia zaprezentowały 23 szkoły i placówki oświatowe.
więcej

Bokserskie emocje nad Narwią

Fiodor Czerkaszyn, prezydent Mariusz Chrzanowski i Krzysztof
Niezwykle emocjonująco zapowiada się zaplanowana na 23 marca w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży gala KnockOut Boxing Night 6. W walce wieczoru w ringu zobaczymy Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka oraz Rumuna Aleksandru Jura. W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się konferencja prasowa poświęcona bokserskiemu wydarzeniu.
więcej

Informacja MOPS

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży informuje, że pracownicy socjalnie podczas pełnienia obowiązków służbowych poza siedzibą Ośrodka – na prośbę beneficjenta - zobowiązani są do okazania legitymacji służbowej. Legitymacja zawiera zdjęcie oraz imię i nazwisko pracownika, opatrzona jest numerem ewidencyjnym i pieczątką MOPS w Łomży. Podczas pełnienia obowiązków służbowych pracownicy socjalni nie wymagają okazywania miejsca przechowywania przedmiotów wartościowych i środków finansowych.
więcej

"Król Maciuś Pierwszy" w Teatrze Lalki i Aktora

foto
Uroczysta premiera spektaklu "Król Maciuś Pierwszy" odbyła się 2 marca 2019 roku w sali widowiskowej łomżyńskiego teatru. Autorem adaptacji i zarazem reżyserem jest Mateusz Szemiel. Spektakl na deskach Teatru i Aktora w Łomży można będzie oglądać przez cały marzec.
więcej

Sportowe przerwy w SP7

Młodzież w SP 7 ma do wyboru wiele dyscyplin
Pomoc w wyborze dyscypliny życia – to jeden z celów wychowania fizycznego od najmłodszych lat. Nie chodzi o specjalistyczny trening sportowy, nie o wynik czy zwycięstwo. W Szkole Podstawowej nr 7 podejście do szeroko pojętej kultury fizycznej jest nieco inne. Nieważne czy jesteś mistrzem, nieważne czy masz wspaniały wynik, najważniejsze jest to, czy lubisz jakąś formę aktywności fizycznej i czy chcesz się nią zajmować dla przyjemności (nawet jeśli nie jesteś w niej świetny). W "Siódemce" wraz z oddaniem nowej hali sportowej, zrodził się nowy pomysł – sportowe przerwy.
więcej

Chcą pomagać osobom z niepełnosprawnościami

Osoby z niepełnosprawnością będą mogły zgłaszać swoje problemy podczas dyżurów w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej (Domek Pastora) przy ul. Krzywe Koło 1. Będą je pełnić członkowie Łożyńskiej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością w każdy piątek miesiąca w godzinach 12.00-14.00.
więcej

Bułgarskie święto w Warszawie

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przekazuje pamiątkowy obraz ambasadorowi Republiki Bułgarii w Polsce Emilowi Sawowowi Yalnazowi. W głębi dyrektor MPGKiM w Łomży Dariusz Brakoniecki
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski uczestniczył w uroczystych obchodach Dnia Niepodległości Bułgarii zorganizowanych w piątek 1 marca przez ambasadę bułgarską w Polsce. Oprócz części oficjalnej i wystąpienia ambasadora Emila Sawowa Yalnazowa, nie zabrakło kuluarowych rozmów na temat współpracy.
więcej

Utrudnienia w ruchu na Zawadzkiej

Do końca lipca mogą potrwać utrudnienia w ruchu w związku z przebudową skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na wysokości Galerii Veneda. Prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu i będą polegały na budowie wlotu do nowo powstającego obiektu handlowego po drugiej stronie ulicy. Na czas prowadzenia robót może zostać wyłączona część pasów ruchu. Tymczasowo kilkadziesiąt metrów wcześniej przeniesiony zostanie przystanek autobusowy.
więcej

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED