Łomża

Strona główna » Aktualności

Łomżyńscy filharmonicy z wizytą na Litwie

Występ łomżyńskich filharmoników
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży właśnie wróciła ze swojego kolejnego zagranicznego tournee. W maju bieżącego roku łomżyńscy filharmonicy zagrali w Grodnie oraz w Lidzie na Białorusi, a w ubiegłą niedzielę 19 sierpnia koncertowali na Litwie. Łomżyńska orkiestra wystąpiła na koncercie wieńczącym festiwal "Muzyka w Pałacu Balińskich w Jaszunach", który odbył się z okazji 100-lecia niepodległości Litwy i Polski.
więcej

Zagłosuj w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu

foto
Z dniem 31 sierpnia 2018 roku upływa termin głosowania internetowego na firmy i podmioty w konkursie Łomżyńskie Anioły Biznesu w kategoriach "Ambasador Ziemi Łomżyńskiej" i "Firma z sercem".
więcej

Kardynał Gerhard L. Müller w Łomży

Kard. Gerhard L. Müller odniósł się do wielu zagadnień z zakresu Kościoła i życia społecznego
W Muzeum Diecezjalnym w Łomży odbyła się prezentacja książki kard. Gerharda L. Müllera pt. "Chrystus jest zawsze nowoczesny". Publikacja zawiera ponad trzysta godzin rozmów, jakie z byłym prefektem Kongregacji Nauki Wiary przeprowadził redaktor naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki. W spotkaniu uczestniczył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Remonty łomżyńskich ulic – utrudnienia w ruchu

We wtorek 21 sierpnia rozpoczęła się realizacja zadania "Wykonanie frezowania starej i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na odcinkach dróg w Łomży: ul. Wojska Polskiego, ul. Zjazd, ul. Poznańska, Al. Piłsudskiego, ul. Kaznodziejska, ul. Prusa, ul. Rządowa, Szosa Zambrowska, ul. Wesoła". W związku z powyższym na kierowców czekają utrudnienia w ruchu drogowym. Prace remontowe potrwają do początku września.
więcej

Wsparcie eksporterów w PPŁ

Park Przemysłowy Łomża zaprasza na spotkanie dotyczące możliwości wsparcia przedsiębiorców w podejmowaniu działalności eksportowej. Odbędzie się ono 30 sierpnia o godz. 10.00 w sali konferencyjnej. Jego organizatorem jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PaiH).
więcej

Teatr Lalki i Aktora na festiwalu w Lublanie

foto
Już w najbliższy wtorek 21 sierpnia łomżyński Teatr Lalki i Aktora wystąpi na festiwalu Mini Summer, który odbędzie się w stolicy Słowenii. Teatr zaprezentuje przed festiwalową publicznością spektakl "Pinokio" w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorką scenografii jest Eva Farkasova, natomiast muzykę skomponował Bogdan Szczepański.
więcej

Muzyczna pasja Magdy Sinoff

Magda Sinoff podczas koncertu w ramach
Mówi o sobie, że jest beneficjentką dobrze odczytanego powołania. Magda Sinoff, łomżyńska artystka, instruktorka i założycielka Studia Wokalnego eMDeK wystąpiła ze swoim zespołem w ubiegłym tygodniu podczas ostatniego cyklu "Cafe kultura". Na zakończenie swojego koncertu otrzymała kwiaty i podziękowania za 20 lat pracy artystycznej, które w imieniu prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego przekazał dyrektor MDK-DŚT Krzysztof Zemło.
więcej

Łomżyniacy na ŁoKeRach

foto
Łomżyńska Komunikacja Rowerowa nadal cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Łomży. Od końca kwietnia do dnia dzisiejszego (16.08.) rowery były wypożyczane prawie 16800 razy, zaś w samym systemie zarejestrowanych jest już ponad 2100 użytkowników. Spośród 13 stacji znajdujących się na terenie miasta, najpopularniejsze są te zlokalizowane przy Galerii Łomża (2600 wypożyczeń) oraz Orliku przy ul. Katyńskiej (2100 wypożyczeń). System ŁoKeR w formie testowej będzie funkcjonował do końca października br.
więcej

Muzyczne Święto Wojska Polskiego w Drozdowie

Koncertowi towarzyszyły występy mażoretek
W dniu Święta Wojska Polskiego w pięknych okolicznościach natury w parku Muzeum Przyrody w Drozdowie odbył się koncert międzynarodowej młodzieżowej orkiestry dętej "Wersalinka". Rozbrzmiała muzyka klasyczna, popularna i patriotyczna.
więcej

Preludium festiwalowe – XIV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Sacrum et Musica

foto
W niedzielę 19 sierpnia 2018 roku o godzinie 18:00 w Kościele Sióstr Benedyktynek w Łomży odbędzie się na koncert zapowiadający XIV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Sacrum et Musica". Wystąpi Duet Belarte: znana łomżyńskim melomanom skrzypaczka Marta Magdalena Lelek oraz znakomity pianista Mauricio Silva. Wstęp wolny.
więcej

Budowlane ABC w internecie

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uruchomiło praktyczny portal informacyjny, którego celem jest zwiększenie świadomości i poszerzenie wiedzy obywateli w zakresie procesu inwestycyjno – budowlanego. Głównym założeniem przy jego tworzeniu było przedstawienie często skomplikowanych treści w sposób zrozumiały dla obywateli.
więcej

Mural na święto Wojska Polskiego w Łomży

foto
Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty na Placu Jana Pawła II oddano 15 sierpnia hołd walczącym w obronie Ojczyzny. Kwiaty składali m.in. parlamentarzyści, władze samorządowe, służby mundurowe, żołnierze, kombatanci i harcerze. W Katedrze Łomżyńskiej odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego, a na mogiłach żołnierskich na zabytkowym cmentarzu zapalono znicze. Symbolicznie odsłonięto również mural poświęcony Józefowi Piłsudskiemu.
więcej

Uroczystości w przededniu Święta Wojska Polskiego

foto
Na terenie Warsztatów Technicznych Łomża odbyła się uroczysta zbiórka żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego stacjonującego w Łomży. W jej trakcie wręczono odznaczenia, awanse i wyróżnienia dla żołnierzy, kombatantów oraz cywilów wspierających wojsko. Wśród osób, które otrzymały podziękowanie za owocną współpracę z wojskiem znalazł się m.in. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Przed pomnikiem 33 Pułku Piechoty parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, kombatanci i harcerze złożyli kwiaty.
więcej

Zasmakuj w łomżyńskich kulinariach i dobrej muzyce

foto
Gwarantowany przepis na dobrą imprezę? Świetna muzyka i doskonałe jedzenie. Ten sprawdzony wzorzec wykorzystamy w przedostatni piątek wakacji, 24. sierpnia, zapraszając łomżyniaków i gości na Gościniec Łomżyński - Zasmakuj w Łomży. Pożegnajmy wakacje w dobrym stylu!
więcej

Weterynaryjna wymiana doświadczeń

Wizyta w ultranowoczesnej proszkowni mleka w Wilkyskiu/Wilkiszki.
Od siedmiu lat lekarze weterynarii z Łomży z powodzeniem realizują projekt współpracy środowisk weterynaryjnych z Włoch, Litwy i Polski. Na początku sierpnia za wschodnią granicą przebywała delegacja łomżyńskich weterynarzy.
więcej

Złóż wnioski na świadczenia "Dobry Start" i "Rodzina 500+"

Ponad 2600 wniosków, z czego prawie 600 w sierpniu w formie papierowej, złożyli dotychczas mieszkańcy Łomży na wypłatę świadczenia w ramach rządowego programu „Dobry Start”. Jest to jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Dotychczas rozpatrzono 2400 z nich i wypłacono około 493 tys. zł. Przypominamy, że ponownie należy składać wnioski również w ramach programu „Rodzina 500+”. Osoby, które złożą je w sierpniu, mają zapewnioną ciągłość wypłaty świadczenia.
więcej

Rozpoczęły się łomżyńskie obchody Święta Wojska Polskiego

Spotkania w Ratuszu w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego to już tradycja
Jak co roku z przedstawicielami wojska i kombatantami spotkał się w Ratuszu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz starosta łomżyński Elżbieta Parzych. Kilka chwil wcześniej złożono kwiaty przed tablicą marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdującą się na fasadzie Domku Pastora. Obchody Święta Wojska Polskiego potrwają w naszym mieście trzy dni.
więcej

Będą realizowane kolejne inwestycje drogowe

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał z firmą BIK Projekt umowy na rozbudowę ulicy Niemcewicza oraz drugi etap przebudowy łącznika od ulicy Spokojnej. Prace na pierwszej z inwestycji potrwają do końca września przyszłego roku, a na drugiej zakończą się za niespełna cztery miesiące.
więcej

Orkiestra dęta wystąpi w Drozdowie

foto
W środę 15 sierpnia o godz. 17 w dniu Święta Wojska Polskiego w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbędzie się koncert plenerowy w wykonaniu międzynarodowej młodzieżowej orkiestry dętej "Wersalinka". W repertuarze muzyka klasyczna, popularna i patriotyczna. Muzycznemu wydarzeniu będą towarzyszyły występy grupy tanecznej, którą tworzą mażoretki z Zambrowa i Dobrzenia Wielkiego. Wstęp wolny.
więcej

"Ziarno" w Łomży

foto
W czwartek (9.08) nagrywany był w Łomży odcinek programu „Ziarno”. Jest to katolicki program dla dzieci i rodziców, emitowany w niedzielne poranki na antenie TVP 1, który ma na celu ewangelizację osób w wieku przedszkolnym i szkolnym. Materiał o naszym mieście będzie można obejrzeć 9 września o godz. 9:10.
więcej

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED