Łomża

Strona główna » Aktualności

Nagrody w konkursie na logo 600-lecia podczas zakończenia roku szkolnego w „Plastyku”

foto
Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży obchodziło zakończenie roku szkolnego. W uroczystości uczestniczył Prezydent Mariusz Chrzanowski, który wręczył uczniom nagrody za udział w konkursie na logo Jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.
więcej

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie dyrektor w PG 1

zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk i dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 Teresa Kurpiewska
W czwartkowy (22.06.) wieczór odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas trzecich w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży. Było to ostatnie tego typu wydarzenie w tej placówce, która zgodnie z reformą oświaty od września 2017r. zostanie przekształcona w Szkołę Podstawową nr 1. - Na początku nowej drogi życzę, żeby serca podpowiedziały wam, w którą stronę pójść, by spełniały się wasze marzenia - mówiła zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Barbara Muzyk do uczniów kończących naukę na poziomie gimnazjalnym. Wczorajszym uroczystościom towarzyszyło też pożegnanie dyrektor szkoły Teresy Kurpiewskiej, która od prawie 20 lat zarządzała PG1.
więcej

Zapraszamy na Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Przez najbliższy tydzień Łomża już po raz siedemnasty będzie gościła uczestników Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Do naszego miasta przyjedzie prawie sześciuset młodych sportowców z Białorusi, Estonii, Litwy, Ukrainy i po raz pierwszy z Irlandii. Będą oni rywalizowali m.in. w lekkiej atletyce, pływaniu, zapasach, karate, szachach, piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, strzelectwie i tenisie ziemnym.
więcej

Uczniowie ZSS w ogólnopolskim projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem"

foto
W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy II-III i klasy I-III ZET Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, wraz z wychowawcami Martą Biedrzycką i Barbarą Walczuk, realizowali projekt ogłoszony przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, w trosce o zdrowie młodego pokolenia. VII edycja projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, odbyła się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy. Miał on charakter ogólnopolskiej, międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jego celem było podniesienie poziomu wiedzy uczniów oraz ich rodziców na temat zależności między sposobem odżywiania i aktywnością fizyczną a stanem zdrowia.
więcej

30-lecie Przedszkola nr 14 w Łomży

foto
W minionym tygodniu Przedszkole Publiczne nr 14 w Łomży obchodziło 30 – lecie swojego istnienia. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w parafii p.w. Bożego Ciała w Łomży. Po jej zakończeniu dyrektor Grażyna Kowalewska na scenie koncertowej w ogrodzie przedszkolnym powitała licznie zebranych gości: przedstawicieli łomżyńskiego Ratusza, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych z terenu miasta oraz pracowników emerytów, którzy zafascynowani występami dzieci, oklaskiwali je wraz ze zgromadzonymi tego dnia rodzicami.
więcej

Delegacja z Muscatine (USA) w Łomży

foto
We wtorek (20 czerwca) gościli w Łomży przedstawiciele miasta partnerskiego Muscatine ze Stanów Zjednoczonych. Podczas spotkania z Prezydentem Mariuszem Chrzanowskim omówione zostały koncepcje dalszej współpracy między dwoma miastami.
więcej

List Prezydenta na zakończenie roku szkolnego

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wystosował list do dyrektorów szkół i placówek oświatowych, rodziców, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów. Jego treść prezentujemy poniżej.
więcej

Czytelniczka łomżyńskiej biblioteki najaktywniejszym użytkownikiem Podlaskiego Zasobu Bibliotecznego

foto
Już po raz trzeci Wydawnictwo Naukowe PWN, do którego należy serwis internetowy IBUK Libra postanowiło wyróżnić czytelników bibliotek zrzeszonych w konsorcjach IBUK Libra. Po przeanalizowaniu statystyki wykorzystania serwisu w 2016 roku, m.in. liczby logowań, otwartych stron i czasu czytania, w każdym z konsorcjów wskazano bibliotekę, której czytelnik najaktywniej korzystał z platformy IBUK Libra. W 2016 roku najaktywniejszym użytkownikiem Podlaskiego Zasobu Bibliotecznego okazała się czytelniczka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży Agnieszka Żebrowska.
więcej

Jubileusz Klubu Seniora w Łomży

foto
W środowe (21.06) popołudnie Klub Seniora obchodził jubileusz 25-lecia działalności. 2 stycznia 1992 roku ówczesny Prezydent Łomży Marek Przeździecki i jego zastępca Tadeusz Mądry, wspólnie z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jadwigą Picewicz-Znosko utworzyli w naszym mieście placówkę, mającą za zadanie skupić seniorów w jednym miejscu i zabezpieczyć ich różne potrzeby. W trakcie uroczystości odbywającej się w Restauracji „Swojskie Jadło” nie zabrakło występów seniorów, podziękowań oraz wspomnień pierwszej kierowniczki klubu Haliny Zając, która tę funkcję pełniła do końca ubiegłego roku.
więcej

Podsumowanie szkolnej ligi szachowej

Zakończyły się rozgrywki XVIII edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej w szachach. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie rozegrano sześć turniejów, w których wystartowało 434 zawodników.
więcej

Park Jana Pawła II z dofinansowaniem?

Park Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma
Wniosek o dofinansowanie ostatniego etapu rewitalizacji parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma zostanie skierowany do oceny merytorycznej i jeśli przejdzie ją pozytywnie to otrzyma dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Taką informację uzyskaną od dyrekcji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał Prezydentowi Łomży poseł Kazimierz Gwiazdowski.
więcej

Letnie Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie dla Dzieci i Młodzieży

foto
Przez dwa weekendy czerwca tenisiści z Łomży sprawdzali swoje umiejętności rozgrywając Letnie Mistrzostwa Miasta w Tenisie dla Dzieci i Młodzieży. W rozgrywkach wzięło udział 84 tenisistów podzielonych na 7 kategorii wiekowych. Ze względu na dużą frekwencję zawody były rozgrywane na obiektach przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tym roku turniej miał szczególną rangę, gdyż uświetniał obchody 25-lecia III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.
więcej

Zapraszamy na „Festyn na Jana”

foto
Fundacja "Czas Lokalny" już po raz piąty zaprasza na wspólne świętowanie najkrótszej nocy w roku. W najbliższą sobotę 24 czerwca 2017 r w godz. 14:00-22:00 na nadnarwiańskich bulwarach odbędzie się „Festyn na Jana”. Wydarzenie zostało wsparte m.in. przez Prezydenta Łomży.
więcej

Łomża wzbogaci się o murale historyczne

Mural przy ul. Wojska Polskiego
Już niedługo w przestrzeni miejskiej Łomży zagości nowoczesna sztuka na najwyższym poziomie. Na elewacjach czterech łomżyńskich budynków powstaną wielkoformatowe obrazy – murale, o tematyce patriotyczno-historycznej pod hasłem przewodnim "Ku Niepodległej". Będą to pierwsze tego typu dzieła w naszym mieście. Prace rozpoczną się pod koniec czerwca, ich zakończenie przewidywane jest na drugą połowę lipca.
więcej

Historia Biblii w Domku Pastora

foto
Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej (Domek Pastora) oraz Fundacja Areopag zapraszają do zwiedzania wystawy "Księga która przetrwała wieki … - Historia Biblii". Wystawa jest czynna do 24 czerwca.
więcej

Koncert młodych wokalistów z eMDeK-u

foto
"Jak w niebie wesoło..." – to tytuł kolejnego koncertu młodych wokalistów Studia Wokalnego eMDeK, który odbędzie się 21 czerwca (godz. 19) w kościele pw. Św. Brunona z Kwerfurtu.
więcej

Miasta partnerskie na Dniach Łomży z JBB

Porozumienie o współpracy podpisane. Od lewej: Igor Sluzar, mer Kołomyi oraz Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Przedstawiciele zaprzyjaźnionych samorządów przebywali w naszym mieście podczas niedawnych Dni Łomży z JBB. Nad Narew przyjechały delegacje z Gorek (Białoruś), Kołomyi (Ukraina), Solecznik (Litwa), Gusiewa (Rosja) oraz polskich Czechowic-Dziedzic. Oficjalne przywitanie gości odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży. Tam też podpisane zostało porozumienie o współpracy z ukraińską Kołomyją.
więcej

Wernisaż łomżyńskich fotografików

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wernisażu fotografików łomżyńskich "Granice tolerancji". Wydarzenie odbędzie się 30 czerwca w Galerii Pod Arkadami (godz. 18). Fotografie będzie można oglądać do 1 sierpnia.
więcej

Turniej strzelecki placówek opiekuńczo-wychowawczych

foto
Na obiektach strzelnicy sportowej "FORTY" w Piątnicy odbył się 9 czerwca VIII Turniej Strzelecki Województwa Podlaskiego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomży. W tegorocznej edycji uczestniczyły: Dom Dziecka w Białowieży, Centrum Placówek Wychowawczych w Zambrowie i w Goniądzu oraz gospodarze z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Rybaki.
więcej

Plastyczny sukces ucznia PG1

Bartosz Dolinkiewicz
Bartosz Dolinkiewicz klasy 3 f Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży zdobył pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Miłość, która zmienia człowieka. Inspiracje życiem i działalnością św. Brata Alberta Chmielowskiego".
więcej

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED