Łomża

Strona główna » Aktualności

Władze miasta otwarte na ekonomię społeczną

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Tomasz Wróblewski, kierownik biura Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży
W ubiegłym tygodniu prezydent miasta Mariusz Chrzanowski spotkał się z Tomaszem Wróblewskim, kierownikiem biura Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży oraz przedstawicielem Łomżyńskiego Klastra Ekonomii Społecznej – Marcinem Pieńkowskim. Tematem rozmów był kierunek rozwoju ekonomii społecznej, zarówno w Łomży i jak jej okolicach.
więcej

Przebudowa ulicy Stacha Konwy

ul. Stacha Konwy, fot. arch.
Rozpoczęła się przebudowa i rozbudowa ulicy Stacha Konwy w Łomży. Inwestycję za kwotę 1.758.123,75 zł wykonuje łomżyńska firma BIK-PROJEKT. Prace potrwają do 29 czerwca br.
więcej

"Dzień Bezpiecznego Internetu" w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata. Dzień ten w tym roku Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży będzie obchodził pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
więcej

"Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński" – dodatkowa rekrutacja

Od 29 stycznia w Urzędzie Miejskim w Łomży trwa dodatkowa rekrutacja na dotację inwestycyjną oraz wsparcie pomostowe w ramach projektu pn. "Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Działanie 2.4 Adaptacja pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian, Priorytet inwestycyjny 8.5 Przystosowanie pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wnioski przyjmowane będą do 2 lutego.
więcej

Rusza kolejny nabór wniosków na bony szkoleniowe

Od 1 lutego znów przyjmowane będą wnioski do projektu pt. "Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1/3.2.2 RPO". Łącznie na różnego rodzaju kursy, szkolenia i studia podyplomowe zapisało się już ponad 2832 osób. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.
więcej

Święto łomżyńskiego taekwondo

Prezes MKS Medyk Łomża Jerzy Miller otrzymał pamiątkowy obraz od prezydenta Mariusza Chrzanowskiego
Ten dzień przejdzie z pewnością do historii taekwondo w Łomży. W piątek 26 stycznia ta dyscyplina sportu świętowała swój wielki jubileusz 40-lecia. Nad Narew zjechało wielu znakomitych gości na czele z prezesem Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Arturem Chmielarzem czy Andrzejem Wrońskim, dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim w zapasach. Pojawili się również byli zawodnicy, wspomnień nie brakowało...
więcej

Najlepsi tenisiści stołowi w Łomży

foto
Wielka gratka czeka łomżyńskich miłośników tenisa stołowego. W piątek 26 stycznia w hali sportowej II LO rozpocznie się III Grand Prix Polski Seniorów i Seniorek w tej dyscyplinie sportu. Udział w zawodach wezmą najlepsi pingpongiści w kraju. Jednym ze sponsorów sportowego wydarzenia jest Miasto Łomża, które przekazało na ten cel 10 tysięcy złotych.
więcej

To będzie wielki dzień łomżyńskiego taekwondo

Goście z Azji przybyli z przedstawicielami klubu Medyk
W piątek 26 stycznia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości odbędzie się jubileusz 40-lecia sekcji taekwondo Młodzieżowego Klubu Sportowego Medyk Łomża i Klubu Uczelnianego PWSIiP Łomża. Uroczystość uświetnią swoim występem zawodnicy z Korei Południowej. Czteroosobowa grupa od tygodnia przebywa w naszym mieście i w przededniu imprezy spotkała się z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim.
więcej

Dzień Babci i Dziadka w DPS

foto
Uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka odbyła się w Domu Pomocy Społecznej w Łomży. Była to wspólna inicjatywa placówki z zaprzyjaźnionymi seniorami z Dziennego Domu Senior + Łomża.
więcej

Łomżyńska Komunikacja Rowerowa jeszcze w tym roku

foto
Jeszcze w tym roku władze Łomży planują uruchomienie systemu komunikacji rowerowej w mieście. Będzie się ona składała z kilkunastu stacji rowerowych, z których trzy sfinansowane zostaną przez miasto, kolejne natomiast przez partnerów, którzy mieliby wejść do projektu. Jego pilotażowe uruchomienie na okres pięciu miesięcy planowane jest pod koniec kwietnia br.
więcej

Planów i zapału do działania nie brakuje

Mateusz Zdrodowski w gabinecie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
Mateusz Zdrodowski, nowy przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży gościł na początku tygodnia w gabinecie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Tegoroczny maturzysta z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego ma wiele pomysłów i zapału do działania. - Chcemy pokazać, że warto angażować się dla tego miasta – mówi.
więcej

Młodzi dziennikarze u prezydenta miasta

Podczas warsztatów dzieci poznają tajniki dziennikarstwa
To był niezwykły dzień dla sześcioosobowej grupy młodych ludzi, uczestników warsztatów dziennikarskich organizowanych w czasie ferii przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży. Dzieci przeprowadziły swój pierwszy w życiu wywiad, a na ich pytania odpowiadał prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. - Jestem pod wielkim wrażeniem Waszych umiejętności – zwracał się do nich uczestnik "interview".
więcej

Nowy plac zabaw i parkingi na Śniadeckiego

teren na którym powstanie parking
Nowe parkingi powstaną obok budynków komunalnych nr 16 i 26 zlokalizowanych przy ul. Śniadeckiego. Dodatkowo przebudowana będzie droga dojazdowa do tych parkingów oraz dojazd do budynku nr 28. Ponadto pomiędzy blokami nr 14 i 16 powstanie nowy plac zabaw dla dzieci.
więcej

Karnawał w Przedszkolu Publicznym nr 10

Zabawa trwała na całego
W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu Publicznym Nr 10 w Łomży odbył się tradycyjny bal karnawałowy. Tym razem zabawie towarzyszyło hasło "Bal u kapitana Haka", stąd w scenografii nie zabrakło Jackie i piratów z Nibylandii oraz Piotrusia Pana.
więcej

Bezpieczne ferie w "Piątce"

foto
Baw się bezpiecznie podczas zimowego wypoczynku, ślizgaj się tylko na lodowisku, nie rzucaj twardymi śnieżkami, ubieraj się stosownie do aury, o tym przypominali uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 5 podczas apeli szkolnych, zorganizowanych w przededniu ferii zimowych. O zasadach bezpiecznego zachowania mówili także przedstawiciele KMP w Łomży zaproszeni na spotkania.
więcej

Łomża jednym z najładniej oświetlonych miast w Polsce

foto
Sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł trafi do Łomży, która w 9. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą” zwyciężyła w województwie podlaskim i ostatecznie zajęła 7 miejsce w ogólnopolskim finale. Nowoczesne urządzenia zostaną przekazane do miasta dzięki zaangażowaniu jego mieszkańców i sympatyków.
więcej

Urząd Miejski po audycie bezpieczeństwa informacji

foto
Urząd Miejski w Łomży przeszedł pod koniec 2017 roku wewnętrzny Audyt Bezpieczeństwa Informacji KRI, w trakcie którego sprawdzona została legalność użytkowanego oprogramowania oraz Bezpieczeństwo i Ochrona Informacji. W ramach wykonania audytu, w styczniu br. pracownicy urzędu przeszli również szkolenie z zakresu Bezpieczeństwa Informacji oraz zmian w kontekście Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Audyt zakończył się Raportem i otrzymaniem Certyfikatu o odbyciu Audytu Bezpieczeństwa Informacji.
więcej

Uczcili powstańców styczniowych

foto
W rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego władze Łomży, powiatu łomżyńskiego, a także przedstawiciele harcerzy i wojska oraz posłanki Bernadety Krynickiej złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Bohaterów Powstania Styczniowego przy Szosie Zambrowskiej. Powstanie Styczniowe było największym polskim zrywem narodowym w Królestwie Polskim przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Było spowodowane narastającym rosyjskim terrorem wobec polskiego biernego oporu przeciwko zaborcy. Wybuchło 22 stycznia 1863 roku i trwało do jesieni 1864 r.
więcej

Rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W związku z rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego, w poniedziałek 22 stycznia br. o godz. 12:00, przedstawiciele władz Łomży złożą kwiaty i zapalą znicze pod pomnikiem Bohaterów Powstania Styczniowego przy Szosie Zambrowskiej. Wszystkie instytucje, organizacje, stowarzyszenia oraz osoby prywatne, chcące wziąć udział w tym wydarzeniu, serdecznie zapraszamy!
więcej

Łomżyńskie walory poznała stolica

W imieniu premiera rządu polskiego Mateusza Morawieckiego uczestników przywitała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz
W czwartek, 18 stycznia w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie odbyło się "Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2018". Doroczne wydarzenie organizowane przez Krajową Izbę Gospodarczą zgromadziło polskich i zagranicznych dyplomatów, przedstawicieli rządu, samorządów oraz przedsiębiorców. Wśród zaproszonych gości znalazł się również prezydent Mariusz Chrzanowski, a materiały promocyjne Łomży i innych miast subregionu trafiły dla licznego grona uczestników.
więcej

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED