Łomża

Strona główna » Aktualności

OIK zaprasza rodziców na warsztaty

foto
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży zaprasza mieszkańców miasta Łomża do udziału w warsztatach psychologicznych "Super Mama, Super Tata!" realizowanych w ramach XVI Podlaskich Dni Rodziny pod hasłem "Rodzina-miłość, wsparcie i tradycja". Zajęcia będą odbywały się w Bibliotece Pedagogicznej, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 oraz w siedzibie OIK-u, ul. Wojska Polskiego 161, w godzinach od 17:00 do 18:30 w okresie od maja do sierpnia 2018 r.
więcej

Ratusz otwarty dla dzieci

Przedszkolaki u prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
W piątek 27 kwietnia pracę miejskiego Ratusza "od kuchni" poznawały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Łomży. Z maluchami spotkał się prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Zagłosuj na Michała Sawickiego

Michał Sawicki
Łomżyński akordeonista, nauczyciel i pasjonat muzyki, znalazł się w finałowej jedenastce ogólnopolskiego konkursu Nauczyciel Muzyki 2017. Jednemu z nominowanych w drodze otwartego głosowania zostanie również przyznana Nagroda Publiczności. Głosy można oddawać przez Internet do 16 maja.
więcej

Hala Targowa została zasłonięta

foto
W piątek 27 kwietnia zabytkowa Hala Targowa, przebudowywana na Halę Kultury, została przysłonięta siatką wielkoformatową, prezentującą edukacyjną oś czasu. Znajdziemy na niej 20 najważniejszych dat z historii naszego miasta. Zaczyna się od IX wieku, czyli osadnictwa wczesnośredniowiecznego w granicach naszego miasta, a kończy na jubileuszowym 2018 roku. Opisy dat tłumaczone są na dwa języki: angielski i rosyjski. Całość zaprezentowana jest na przedwojennych fotografiach Starego Rynku.
więcej

Rywalizowali młodzi siłacze

foto
W dniach 25 – 26 kwietnia w Bursie Szkolnej nr 2 w Łomży odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Łomży Szkól Ponadgimnazjalnych i Burs w Trójboju Siłowym. Sportowe wydarzenie wpisało się w jubileusz nadania praw miejskich naszemu miastu.
więcej

Zdolna "Jedynka"

Uczniowie SP 1 okazali się najlepsi
Uczniowie łomżyńskiej "Jedynki" zwyciężyli w Międzyszkolnym Turnieju Naukowym, który odbył się we wtorek 24 kwietnia w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Celem konkursu było promowanie nauki, pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno–przyrodniczych.
więcej

Sukces młodej fotografki

Aleksandra Cymek
Aleksandra Cymek, uczennica drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży uczestniczyła w gali finałowej konkursu recytatorsko-fotograficznego "Strzeż się oschłości serca". Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku.
więcej

"Ekologia za sadzonkę" podczas Święta Flagi

foto
W środę 2 maja podczas Biało-Czerwonego Pikniku Rodzinnego na Starym Rynku już po raz kolejny odbędzie się zbiórka "Ekologia za sadzonkę". Za przyniesienie makulatury, butelek plastikowych, baterii lub puszek aluminiowych będzie można otrzymać sadzonki sosny i kwiatów.
więcej

Turniej BRD – eliminacje powiatowe w Łomży

foto
Łomżyńscy policjanci byli współorganizatorami powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi rowerzyści oprócz pisania testu wiedzy z przepisów, udzielali pierwszej pomocy oraz rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach rowerowych. Turniej wpisał się w ogólnopolską kampanię pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo" promującą bezpieczeństwo rowerzystów na drogach.
więcej

Wyścig rowerowy zainaugurował miejski system komunikacji rowerowej ŁoKeR

Sygnał do rozpoczęcia wyścigu dał Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Wyścigiem rowerowym mieszkańców dookoła nadnarwiańskich bulwarów została zainaugurowana Łomżyńska Komunikacja Rowerowa (ŁoKeR). System będzie składał się z trzynastu stacji rozmieszczonych w całym mieście. Jedenaście z nich jest już gotowych i od soboty 28 kwietnia 2018 r. będzie można z nich wypożyczać rowery. Dwie kolejne stacje będą do dyspozycji mieszkańców od czerwca. Uczestnicy sportowo - rekreacyjnej rywalizacji nie ukrywali, że uruchomienie miejskiego systemu komunikacji rowerowej jest bardzo dobrym pomysłem władz Łomży.
więcej

Biało-Czerwony Piknik Rodzinny

foto
Mecz piłki nożnej, darmowe dmuchańce dla dzieci i lody czy występy muzyczne – to główne atrakcje Biało-Czerwonego Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się w naszym mieście 2 maja w dniu Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Całemu wydarzeniu przyświeca szczytny cel – zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży.
więcej

Nad Narwią pobiegną najlepsi

foto
Już w sobotę 28 kwietnia łomżyńskich miłośników lekkiej atletyki czeka nie lada gratka. Tego dnia na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd odbędą się Mistrzostw Polski na 10 000 m. Lekkoatletyczna impreza tej rangi nie gościła jeszcze nad Narwią.
więcej

Program łomżyńskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych, Kierownik Warsztatów Technicznych Łomża mjr Marek Niedźwiecki oraz Jednostka Strzelecka 1012 mają zaszczyt zaprosić na łomżyńskie uroczystości 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W programie:
więcej

Artystyczny kwiecień w MDK-DŚT

Zwycięzcy miejskich eliminacji do XXVI Festiwalu Piosnki Przedszkolaków
Kwiecień to miesiąc konkursów i festiwali skierowanych do dzieci i młodzieży. A tych nie brakuje w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży.
więcej

Przeegzaminują weterynarzy ze znajomości języka

Emilian Kudyba
Emilian Kudyba, łomżyński weterynarz i społecznik został członkiem Komisji Egzaminacyjnej ze znajomości języka polskiego przy Krajowej Radzie Lekarsko - Weterynaryjnej. Pierwsze "egzaminowanie" ma już za sobą.
więcej

ŁoKeR-owy piknik

foto
Już w czwartek 26 kwietnia odbędzie się uroczysta inauguracja systemu rowerów miejskich ŁoKeR. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00 na Bulwarach Nadnarwiańskich i będą mu towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. wyścig rowerowy, kuchnia polowa czy występy zespołów muzycznych. Poniżej przedstawiamy jego harmonogram.
więcej

Łomża pożegnała budowniczego kościoła Bożego Ciała

foto
W piątek 20 kwietnia br., po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. prał. Ferdynand Jan Gryszko, budowniczy i pierwszy proboszcz kościoła pw. Bożego Ciała w Łomży. W środowe przedpołudnie odprawiona została Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, po której ciało zmarłego Kapłana przewieziono do Moniek, gdzie zostało pochowane na cmentarzu parafialnym.
więcej

TLiA Podlaską Marką Roku!

Główną nagrodę z rąk marszałka województwa podlaskiego odebrali: prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz dyrektor TLiA Jarosław Antoniuk
We wtorkowy wieczór 24 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się gala finałowa plebiscytu Podlaska Marka Roku. W kategorii "Kultura" zwyciężył Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Główną nagrodę odebrali: prezydent miasta Mariusz Chrzanowski oraz dyrektor teatru Jarosław Antoniuk.
więcej

Targi pracy jako wsparcie w aktywnym starcie

foto
W poniedziałek 23 kwietnia 2018 w Zespole Szkół Katolickich w Łomży odbyły się Targi Pracy. Zostały one zorganizowane w ramach projektu „Wsparcie w aktywnym starcie”, realizowanym przez Łomżyńską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Łomży we współpracy z Powiatowymi Urzędami Pracy w Kolnie, Łomży i Zambrowie oraz Miastem Łomża.
więcej

Przedstawicielka Łomży w Radzie Zatrudnienia Socjalnego przy Ministrze

Zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Barbara Muzyk
Zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk weszła w skład Rady Zatrudnienia Socjalnego przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jej wybór spośród pięciu nadesłanych kandydatur w procedurze naboru uzupełniającego zaakceptowała Podsekretarz Stanu Elżbieta Bojanowska. Skład Rady uzupełnił również ks. Krzysztof Sroka. Kandydaturę Agnieszki Muzyk zgłosił Wojewoda Podlaski.
więcej

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED