Łomża

Strona główna » Aktualności

Dwójka chce sprawić niespodziankę

(fot. archiwum)
Bardzo ważny pojedynek w rozgrywkach pierwszej ligi czeka szczypiornistki MKS Dwójka Łomża. W sobotę 1 grudnia o godz. 14.00 w hali sportowej II LO podopieczne Janusza Świętonia podejmą MTS Kwidzyn. Punkty są potrzebne, by poprawić sytuację w ligowej tabeli.
więcej

Światowy Dzień AIDS – 1 grudnia 2018 r.

foto
Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Święto to ma na celu umożliwienie organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym oraz osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS. Ma także na celu uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich rodzinie i bliskim.
więcej

Ministerialne wsparcie na szkolną infrastrukturę sportową w Łomży

Bernadeta Krynicka, Poseł na Sejm RP i Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przy wejściu do nieużytkowanej sali gimnastycznej SP 2
- Decyzja o przyznaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowania na budowę boiska i sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 to dobry przedświąteczny prezent dla Łomży, ale przede wszystkim dla społeczności tej szkoły – mówiła poseł Bernadeta Krynicka podczas konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie tej placówki, przy wejściu do zamkniętej przez nadzór budowlany dotychczasowej sali gimnastycznej. – Zaspokajanie potrzeb szkół w zakresie zabezpieczenia lekcji wychowania fizycznego jest niezwykle istotne. Dlatego chcę, aby w tej kadencji samorządu takie obiekty powstały również przy szkołach podstawowych nr 4 i 5 – dodał prezydent Mariusz Chrzanowski informując także o planach budowy boisk przy „Budowlance” i „Mechaniaku”.
więcej

Zapraszamy na konferencję "Pomoc rodzinie – dobre praktyki w ochronie przed przemocą"

W środę 5 grudnia br. o godz. 9:00, w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży (Aula im. prof. A. Jakubczaka) odbędzie się konferencja naukowo – wdrożeniowa pt. „Pomoc rodzinie – dobre praktyki w ochronie przed przemocą”. Zostanie ona zrealizowana w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, edycja 2018”.
więcej

XII Sejmik Samorządów Uczniowskich

foto
W każdej szkole funkcjonuje Samorząd Uczniowski, którego działania wiążą się z kształtowaniem umiejętności współpracy w grupie czy planowaniem życia społeczności szkolnej. Niewątpliwie rolą Samorządu jest także tworzenie warunków partnerstwa, demokratycznych form współżycia i współodpowiedzialności za funkcjonowanie szkoły.
więcej

Będzie dofinansowanie na salę i boisko przy SP 2

ze względów bezpieczeństwa dotychczasowa sala gimnastyczna SP 2 nie jest użytkowana od połowy 2011 r.
Wniosek Miasta Łomża na budowę sali sportowej oraz boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 znalazł się na liście projektów pozytywnie zaopiniowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do dofinansowana zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. – Obiekty, które powstaną, będą służyły uczniom tej placówki oraz klubom sportowym działającym w naszym mieście – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski. Szacowana wartość inwestycji wynosi 5,9 mln zł, z czego dofinansowanie będzie na poziomie około 2,5 mln zł.
więcej

WKU świętuje stulecie powstania

foto
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łomży obchodzi setną rocznicę powstania. Utworzona została rozkazem Ministra Spraw Wojskowych z dnia 27 listopada 1918 roku, realizując zapisy tymczasowej ustawy o obowiązku służby wojskowej, jako Powiatowa Komenda Uzupełnień w Łomży, stanowiąca władzę zaciągową pierwszej instancji dla okręgu wojskowego obejmującego powiat łomżyński, szczuczyński i kolneński. Jej pierwszym komendantem z dniem 24 stycznia 1919 r. został płk Stanisław Czajewski.
więcej

Zaproszenie na wernisaż

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa małżeństwa Wiesławy i Zenona Kruszewskich, które odbędzie się 30 listopada o godz.18.00 w Galerii Pod Arkadami. Wstęp wolny.
więcej

Najnowsza płyta Łomżyńskich Filharmoników

foto
Ukazała się najnowsza płyta Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zatytułowana Polish Contemporary Concertos, nagrana wspólnie z wybitnymi polskimi solistami: Marcinem Dyllą (gitara), Pawłem Gusnarem (saksofon), Jakubem Jakowiczem (skrzypce) oraz Tomaszem Strahlem (wiolonczela). Album wydała prestiżowa wytwórnia płytowa DUX.
więcej

Przedsiębiorcy podsumowali działalność Społecznego Forum Gospodarczego

foto
Wraz z końcem kadencji samorządu swoje funkcjonowanie zakończyło Społeczne Forum Gospodarcze. Zostało ono powołane w połowie 2015 r. przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego jako ciało doradcze w kwestiach przedsiębiorczości, a także rozwoju gospodarczego miasta. W jego skład weszli lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele środowisk biznesowych i zawodowych.
więcej

Wygraj występ podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej

Zaśpiewaj podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej
Future Folk i Czadoman wystąpią podczas tegorocznej Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej. Szanse występu ma również każdy posiadacz talentu muzycznego mieszkający na terenie subregionu łomżyńskiego. Prezydent Mariusz Chrzanowski ogłosił właśnie Konkurs Muzyczny, którego nagrodą jest honorarium w wysokości 2000 zł brutto za koncert 31 grudnia 2018 r. podczas sylwestra miejskiego w Łomży.
więcej

Konkurs na najładniejszą bombkę choinkową

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski ogłasza konkurs pn. "Najładniejsza bombka choinkowa", skierowany do dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest promocja inicjatyw miejskich wśród najmłodszych mieszkańców Łomży oraz podtrzymywanie i pielęgnacja tradycji bożonarodzeniowych. Wykonane prace można zgłaszać do 7 grudnia br.
więcej

W Niemcewicza z Małachowskiego nie wjedziesz

ul. Niemcewicza
W piątek 23 listopada br. planowane jest rozpoczęcie robót drogowych na skrzyżowaniu ulic Niemcewicza i Małachowskiego. W związku z powyższym dojazd do Szkoły Podstawowej nr 10 oraz budynków położonych przy ul. Niemcewicza pomiędzy ul. Małachowskiego i ul. Zawadzką, będzie możliwy jedynie od ul. Zawadzkiej i ul. Przykoszarowej. Dalej niedostępny jest również wjazd z ul. Małachowskiego w kierunku ul. Przykoszarowej.
więcej

Znamy nazwisko przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży

Jan Olszewski
Jan Olszewski został wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Za jego kandydaturą zagłosowało 12 radnych. Jego kontrkandydat Maciej Borysewicz uzyskał 10 głosów poparcia. Jeden radny wstrzymał się od głosu. Nie udało się natomiast wybrać wiceprzewodniczących Rady Miejskiej.
więcej

Prezydent Mariusz Chrzanowski rozpoczął drugą kadencję

foto
Podczas obrad pierwszej sesji Rady Miejskiej Łomży w nowej kadencji, po złożeniu ślubowania przez radnych, odbyło się zaprzysiężenie Mariusza Chrzanowskiego na Prezydenta Łomży. W ostatnich wyborach samorządowych zwyciężył on w drugiej turze wyborów, uzyskując poparcie 75,98%, na które złożyły się głosy 14.866 mieszkańców. Mariusz Chrzanowski funkcję Prezydenta Miasta piastował również w latach 2014-2018.
więcej

Uczniowie rywalizowali w konkursie wiedzy o Łomży

foto
Patryk Sekściński z III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zwyciężył w konkursie „Łomża – 600 lat miasta”. Jego finał odbył się we wtorek 20 listopada br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Wzięło w nim udział osiem pięcioosobowych reprezentacji szkół średnich, wyłonionych w etapach szkolnych. Drużynowo zwyciężyło III LO.
więcej

Chwalili Boga w pieśniach

Impreza odbywa się nieprzerwanie od 2002 roku z okazji dnia patronki muzyki i śpiewu kościelnego św. Cecylii (fot. DPS w Łomży)
W ubiegłym tygodniu odbył się XVII Przegląd Piosenki Religijnej Domów Pomocy Społecznej. Organizatorem jak zawsze jest Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie "Pomocna Dłoń" przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży.
więcej

Mistrz Świata w Kulturystyce u prezydenta Łomży

Zbigniew Turowski i prezydent Mariusz Chrzanowski
Zbigniew Turowski z Łomży został Mistrzem Świata w Kulturystyce Federacji WPF kategorii Masters + 50 lat. Zawody zostały rozegrane w Brukseli 11 listopada 2018 r., w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. We wtorek 20 listopada osiągniętego sukcesu pogratulował mu prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Warsztaty psychologiczne dla mieszkańców

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży zaprasza mieszkańców do udziału w warsztatach psychologicznych "Trening Umiejętności Społecznych" w zakresie "Komunikacji interpersonalnej" oraz do udziału w wykładzie otwartym "Zapobieganie stosowaniu przemocy w rodzinie". Warsztaty psychologiczne odbędą się w dniach 20.11.2018 r. (I grupa) i 21.11.2018 r. (II grupa) w godzinach 17.00-19.00. Wykład natomiast będzie miał miejsce 28.11.2018 r. w godzinach 17.00-18.30. Zajęcia odbędą się w Centrum Katolickim przy ul. Zawadzkiej 55 w Łomży.
więcej

Spotkanie z weteranem żywą lekcją historii

foto
W związku z realizacją w Łomży projektu edukacyjnego "Żywa historia - spotkanie z Weteranem", Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych wraz z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, zapraszają serdecznie na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 22 listopada 2018 r. o godz. 9.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży (Studencka 19). Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Obrony Narodowej.
więcej

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED