Łomża

Strona główna » Aktualności

40 lat łomżyńskiego NOT-u

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wręczał nominacje w konkursie na najpiękniejszą budowlę
Konferencja na temat wkładu organizacji naukowo-technicznych we wdrażaniu innowacyjnych oraz proekologicznych inwestycji zapoczątkowała obchody jubileuszu 40-lecia Naczelnej Organizacji Technicznej w Łomży. Wydarzenie objął patronatem honorowym prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Subsydiarność w różnych aspektach

W międzynarodowej konferencji uczestniczył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
O subsydiarności, jej uwarunkowaniach, regulacjach i praktykach w stulecie niepodległości Polski dyskutowano w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Swoje prelekcje wygłosiło wiele znakomitych osób ze świata nauki z kraju i zagranicy. Wśród zaproszonych gości znalazł się prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Ruszył program "Czyste Powietrze"

Powietrze w Łomży staje się coraz czyściejsze
Rozpoczął się nabór wniosków do rządowego programu "Czyste Powietrze". Mieszkańcy Łomży mogą je składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Dofinansowanie lub pożyczkę można otrzymać zarówno na termomodernizację, jak i wymianę źródeł ciepła. Program będzie realizowany przez dziesięć lat, a Ministerstwo Środowiska przeznaczy na ten cel 103 mld zł.
więcej

Kilka tysięcy osób doczeka się nowej ulicy Szmaragdowej

Porozumienie podpisują: prezes SM Perspektywa Leszek Konopka (z prawej) i Witold Marek Zacharzewski, prezes zarządu Development Sp.j. Zacharzewski i Skowroński (z lewej)
W środę 26 września w Ratuszu podpisano porozumienie w sprawie wspólnej budowy ulicy Szmaragdowej. Oprócz miasta w realizacji inwestycji będą partycypować: SM Perspektywa oraz firma Development Sp.j. Zacharzewski i Skowroński.
więcej

Ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Poniżej prezentujemy ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dotyczące wydłużenia do 31 października 2018 r. terminu składania wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc finansową z tytułu wystąpienia w 2018 roku suszy rolniczej.
więcej

Innowacje młodzieży Zespołu Szkół Specjalnych

foto
W dniu 17 września uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży gościli na Gali Innowatorów i Aniołów Innowacji w Warszawie. To efekt projektu praktyk wspomaganych, w którym uczestniczyła szkoła.
więcej

TLiA przed nowym sezonem artystycznym

foto
W sobotę 29 września kolejny sezon artystyczny rozpocznie Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Tego dnia o godz. 17.00 zostanie wystawiona premiera sztuki "Zaczarowany Jeleń".
więcej

Rusza SOUNDTRACK - ŁOMŻA 2018

foto
W czwartek 27 września w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych rozpocznie się XI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej SOUNDTRACK - ŁOMŻA 2018. Jak co roku w ramach wydarzenia nie zabraknie licznych warsztatów i dobrej muzyki.
więcej

Głosujmy na Zaczytaną Bibliotekę w Łomży

foto
Serdecznie zapraszamy do wspólnego głosowania, dzięki któremu możemy otworzyć Zaczytane Biblioteki w Łomży. Z okazji 100-lecia niepodległości „Herosi Przedsiębiorczości” ogłosili konkurs, w którym zostanie nagrodzonych sto inicjatyw. Fundacja Zaczytani, otwierająca biblioteki w szpitalach całej Polsce, otrzymała możliwość wzięcia udziału w tym konkursie. Wśród zgłoszonych miast jest również Łomża.
więcej

Tańczyli zumbę w Zespole Szkół Specjalnych

foto
Kolejna edycja Europejskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich Łomża JA i TY już za nami. W ramach tego wydarzenia nad Narwią gościła grupa tancerzy z zespołu JUST DANCE II z Rumunii, która odwiedziła młodzież Zespołu Szkół Specjalnych.
więcej

Osoby niepełnosprawne uczestniczyły w zawodach sportowych

mityng lekkoatletyczny na Stadionie Miejskim
W piątek 21 września na Stadionie Miejskim odbył się VIII Łomżyński Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych. Dzień później osoby z niepełnosprawnościami rywalizowały w zawodach pływackich w Parku Wodnym. Wydarzenia zostały zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, Zespół Szkół Specjalnych w Łomży oraz Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych "Ja i Ty". Zawody odbyły się w ramach VI Europejskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich.
więcej

Klasycznie i egzotycznie u filharmoników

foto
W najbliższy czwartek 27 września o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich przy ul. Sadowej odbędzie się wyjątkowy koncert. Łomżyńscy filharmonicy będą gościć artystów z Albanii. Solistką będzie znakomita skrzypaczka Joana Kaimi, a orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego poprowadzi Oleg Arapi.
więcej

Rosyjskie "Spotkanie Wrzesniowe" w DPS

foto
W Domu Pomocy Społecznej w Łomży odbyło się kolejne "Spotkanie Wrześniowe" pod tytułem "Dookoła świata – Rosja". Uczestnicy i zaproszeni goście poznawali kulturę i tradycję sąsiada zza wschodniej granicy.
więcej

Zwycięstwo Dwójki po karnych!

Łomżanki walczyły do końca
Wielkie emocje zaserwowały swoim kibicom piłkarki ręczne MKS Dwójka Łomża. Podopieczne Janusza Świętonia wygrały 5-2 po rzutach karnych z ChKS PŁ Łódź zdobywając pierwsze punkty w tym sezonie. W regulaminowym czasie było 23-23, a nasze szczypiornistki do remisu doprowadziły w ostatnich sekundach spotkania.
więcej

Bokserska promocja Łomży

Kamil Szeremeta obronił w Łomży pas Mistrza Europy
Kamil Szeremeta znokautował w dziesiątej rundzie Hiszpana Rubena Diaza i obronił pas Mistrza Europy wagi średniej. Podczas odbywającej się w Łomży gali Knockout Boxing Night 3 swoje walki wygrali również inni Polacy. W łomżyńskim ringu do prezentacji naprzeciwko siebie stanęli Artur Szpilka i Mariusz Wach, czym oficjalnie zostało potwierdzone ich starcie podczas listopadowej gali w Gliwicach.
więcej

Sztuki wszelakie zagościły w Łomży

Uroczyste otwarcie festiwalu
W Kinie Milenium zainaugurowano szóstą edycję Europejskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich Łomża JA i TY. Festiwalowy program wypełni wiele imprez. Będą projekcje filmowe, zawody sportowe, koncerty czy happeningi.
więcej

Szczypiornistki Dwójki zagrają z ChKS PŁ Łódź

Wspólne zdjęcie z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim
O pierwsze ligowe punkty w tym sezonie powalczą przed własną publicznością piłkarki ręczne MKS Dwójka Łomża. W drugiej kolejce grupy A zaplecza Superligi łomżanki podejmą ChKS PŁ Łódź i zechcą zrehabilitować się za wysoką porażkę na inaugurację w Płocku.
więcej

Ruszyły "Czwartki Lekkoatletyczne"

W inauguracji wzięło udział kilkuset uczniów łomżyńskich szkół podstawowych
Na Stadionie Miejskim w Łomży podczas XVIII Memoriału Wiesławy Czerniawskiej zainaugurowano XXIII Czwartki Lekkoatletyczne. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło ponad 300 dzieci z łomżyńskich szkół podstawowych. Najlepsi zawodnicy wezmą udział w finale krajowym.
więcej

Ruszają prace na Zjeździe

foto
W poniedziałek 24 września planowane jest rozpoczęcie remontu ulicy Zjazd w Łomży. Inwestycja obejmuje m.in. rozbiórkę i budowę chodnika, zjazdów indywidualnych i publicznych, poręczy i barier drogowych, zatoki autobusowej oraz oświetlenia ulicznego z okablowaniem. W pierwszej kolejności prace będą prowadzone po lewej stronie drogi, od WORD-u w kierunku Piątnicy. Roboty mogą powodować utrudnienia w ruchu.
więcej

Otwarto wystawę "Ojcowie Niepodległości"

Na wystawę przybyli uczniowie łomżyńskich szkół
Od czwartku 22 września na Starym Rynku można oglądać wystawę pt. "Ojcowie Niepodległości". Ekspozycja przedstawia sylwetki najwybitniejszych postaci, które 100 lat temu walczyły o wolną Polskę.
więcej

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED