Łomża

Strona główna » Aktualności
180116082142.gif

Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński - lista osób zakwalifikowanych

W załączeniu do pobrania prezentujemy listę osób zakwalifikowanych do II etapu projektu pn. "Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
więcej

XI edycji Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to my"

foto
Pod koniec minionego tygodnia zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk uczestniczyła w XI edycji Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to my”. Przegląd co rocznie organizowany jest przez III LO im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży. Jego celem jest pamięć o historii i krzewienie postaw patriotycznych wśród młodych pokoleń.
więcej

Dwa wybrzeża Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 23 listopada 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się wyjątkowy koncert, bowiem zarówno solistka, jak i dyrygent przyjadą do nas ze słonecznych Włoch. Jako solistka wystąpi znakomita pianistka Rossella Spinosa, a Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Aleksandro Calcagnile.
więcej

Zapraszamy na koncert Closterkeller w Łomży

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na koncert Closterkeller w ramach jesiennej trasy koncertowej „Abracadabra Viridian Tour 2017” promującej nowy album zespołu –„VIRIDIAN”! Po sześciu latach od ostatniego krążka ”Bordeaux”, zespół nagrał kolejny, dziesiąty album studyjny. Oficjalna premiera albumu „VIRIDIAN” odbyła się 22 września 2017. Jest to pierwsze studyjne wydawnictwo w nowym, odmłodzonym składzie, gdzie w studio zadebiutował m.in. syn Anji Orthodox, perkusista Adam Najman. Obok nich zespół tworzą: klawiszowiec Michał Rollinger, basista Aleksander Gruszka, oraz nowy, młody gitarzysta Michał Jarominek.
więcej

Debatowali o tym jak walczyć z cukrzycą. Złota odznaka dla prezydenta Łomży

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski otrzymuje złotą odznakę z rąk wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Rejonowego w Łomży, Bożeny Zdrodowskiej
W Szkole Podstawowej nr 10 zakończyły się XXV Łomżyńskie Dni Walki z Cukrzycą. Jak co roku nie zabrakło wykładów i prelekcji, można było również wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Podczas tegorocznego wydarzenia złotą odznaką za zasługi na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków został uhonorowany prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Szczypiornistki nie przerwały złej passy

Łomżanki przegrały, ale momentami pokazały niezły handball
Bez punktów wracają z Płocka szczypiornistki Dwójki PWSIiP Łomża. W siódmej kolejce grupy A zaplecza Superligi łomżanki uległy Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPRP II 31-40. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, którą nasze zawodniczki przegrały różnicą dziesięciu bramek. Mimo niekorzystnego wyniku trener Janusz Świętoń chwali swoje podopieczne.
więcej

Dwójka PWSIiP jedzie do Płocka

Łomżanki zapowiadają walkę od pierwszej do ostatniej minuty
Trudne zadanie czeka piłkarki ręczne Dwójki PWSIiP Łomża. W siódmej kolejce grupy A pierwszej ligi nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z liderem tabeli - Szkołą Mistrzostwa Sportowego ZPRP II Płock.
więcej

Interaktywni patroni szkół

Nowoczesne aranżacje, podświetlane witryny oraz interaktywne ekspozycje – tak mogą wyglądać szkolne izby pamięci. Już wkrótce ekspozycje w pierwszych szkołach przejdą metamorfozę. To efekt konkursu przygotowanego przez Fundację Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
więcej

XVI Przegląd Piosenki Religijnej

foto
W czwartek 16 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbył się XVI Przegląd Piosenki Religijnej Domów Pomocy Społecznej. Wzięło w nim udział 26 placówek z całego kraju. Przegląd jak co roku zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie "Pomocna Dłoń" przy DPS w Łomży.
więcej

"Weta" mówi stop dopalaczom

foto
Ponad dwa miesiące trwał realizowany w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży projekt zatytułowany "WETA stawia VETO dopalaczom". W czwartek 16 listopada odbyło się jego podsumowanie.
więcej

Łomżyńskie drogi do Niepodległej – rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów

foto
We wtorek 14 listopada 2017 r., w siedzibie Muzeum Północno – Mazowieckiego w Łomży, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Łomżyńskie drogi do Niepodległej – pamięć i tożsamość”. Jego celem było upowszechnienie i pogłębienie społecznej wiedzy uczniów na temat dróg prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz losów lokalnych bohaterów walczących o wolność. Na konkurs wpłynęło w sumie 120 prac. Nagrody i wyróżnienia wręczyła zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk.
więcej

Muzeum Północno-Mazowieckie bogatsze o pamiątki po prezydencie Władysławie Świderskim

foto
W połowie października Urząd Miejski w Łomży, z inicjatywy łomżyńskich muzealników, zakupił od kolekcjonera z Koszalina, przedmioty związane z przedwojennym prezydentem miasta Władysławem Świderskim. Są to rzeczy osobiste, używane w trakcie licznych podroży służbowych i spacerów: drewniana laska z oryginalnym kościanym uchwytem w kształcie głowy kobiety i wyprodukowana we Francji walizka podróżna z wyposażeniem.
więcej

Kampania 16 dni przeciwko przemocy

16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć, to międzynarodowa kampania, organizowana przez Center for Women’s Global Leadership i poświęcona wspieraniu i koordynacji działań mających na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć. Rozpoczyna się ona 25 listopada w Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, a kończy 10 grudnia 2017 r. w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Kampanię w Łomży po raz kolejny organizuje Komenda Miejska Policji w Łomży i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży. Do podejmowanych działań włączył się również Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży.
więcej

Płyta Filharmonii nominowana do nagrody ICMA

foto
Nagrana pod koniec ubiegłego roku przez małżeństwo flecistów Agatę Kielar-Długosz i Łukasza Długosza, razem z muzykami Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, płyta „Flute Reflections”, została nominowana do nagrody International Classical Music Awards w kategorii „Koncerty”. Co ciekawe, to jedyna z trzech płyt nagranych przez łomżyńską Filharmonię, która nie otrzymała nominacji do Nagrody Muzycznej Fryderyk.
więcej

Będzie nowocześniej i wydajniej

Symboliczna wstęga przecięta
W Zakładzie Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Czartorii, otwarto nowoczesną kompostownię. Jej budowa była niezbędna, gdyż wymagały tego nowe dyrektywy unijne z zakresu ochrony środowiska. Inwestycja kosztowała około 3,2 mln zł. W symbolicznym przecięciu wstęgi wziął udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Wygraj występ podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej

foto
Masz talent muzyczny i chcesz wystąpić podczas tej samej imprezy co Cleo? Jest na to szansa! Prezydent Łomży ogłosił konkurs muzyczny, adresowany do osób pełnoletnich z naszego miasta, którego główną nagrodą jest 45-minutowy występ podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej oraz honorarium w wysokości 2 tysięcy zł. Gwiazdą wieczoru podczas tego wydarzenia będzie piosenkarka Cleo.
więcej

Znamy projekt budżetu miasta Łomża na 2018 rok

Dochody w wysokości 371.568.784 zł i wydatki na poziomie 400.316.447 zł zakłada projekt budżetu miasta Łomża na 2018 rok. Planowane dochody są wyższe o prawie 14 mln zł zaś wydatki o ponad 28 mln zł niż w roku bieżącym.
więcej

Przedsiębiorcy z Łomży wezmą udział w misjach gospodarczych

Misja gospodarcza w Bułgarii z udziałem premier polskiego rządu Beaty Szydło
Nowe perspektywy rozwoju otwierają się przed łomżyńskimi przedsiębiorcami. Już niebawem wezmą oni udział w kilkudniowych misjach gospodarczych w Wietnamie oraz Grecji. Oba wyjazdy są możliwe dzięki kontaktom, jakie udało się nawiązać prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu w Ministerstwie Rozwoju.
więcej

Remont nawierzchni ulicy Zjazd – będą utrudnienia w ruchu

fot. arch.
W piątek 17 listopada br. planowane jest rozpoczęcie remontu nawierzchni ulicy Zjazd w Łomży, stanowiącej odcinek dróg krajowych nr 61 i 63. Prace prowadzone będą przez dwa najbliższe weekendy i spowodują bardzo poważne utrudnienia w ruchu.
więcej

70 lat Przedszkola nr 5

foto
We wtorek 14 listopada 2017 r. Publiczne Przedszkole Nr 5 obchodziło jubileusz 70 – lecia istnienia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, koncelebrowaną przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. W obchodach okrągłego jubileuszu „Piąteczki” wzięli udział m.in. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraz ze swoimi zastępcami Agnieszką Muzyk oraz Andrzejem Garlickim, ks. bp Tadeusz Bronakowski, Posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Antoni Kołakowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, Radni Rady Miejskiej na czele z przewodniczącym Wiesławem Grzymałą, Starosta Łomżyńska Elżbieta Parzych i Wicestarosta Lech Marek Szabłowski, Wicekurator Oświaty Bożena Dzitkowska, a także wiele osób przez lata związanych z „Piąteczką”, w tym byli i obecni pracownicy i wychowankowie przedszkola.
więcej

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED