Łomża

Strona główna » Aktualności

Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 doczeka się realizacji

foto
W poniedziałek (22.05) Prezydent Mariusz Chrzanowski zatwierdził wynik przetargu na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Już niebawem rozpoczną się prace związane z tą inwestycją. - Jest to bardzo znaczące przedsięwzięcie – podkreśla Prezydent Chrzanowski. Szczególnie istotne są dla mnie inwestycje w oświatę. Zależy mi na tym, aby młodzi mieszkańcy naszego miasta mieli dobre warunki do nauki i uprawiania sportu. Ważne jest, aby w swoich szkołach czuli się bezpiecznie. Problem braku sali, z którym miasto nie mogło się uporać od dłuższego czasu, nareszcie zostanie rozwiązany w trakcie trwania mojej kadencji. Warto dodać, że „Siódemka” od wielu lat jest klasyfikowana jako jedna z najlepszych szkół podstawowych w województwie – mówił Prezydent.
więcej

Łomżyńscy mistrzowie ortografi

foto
"Nie popadajcie w przeciętność. Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali". Te słowa świętego Jana Pawła II towarzyszyły XIII edycji konkursu Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża, który odbył się 18 maja w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Zaśpiewają na Dzień Matki

foto
Już 26 maja Dzień Matki. Z tej okazji Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na koncert piosenek o mamie i dla mam pt. ŚPIEWAMY DLA MAMY. Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu kościoła Ojców Kapucynów. Początek o godz. 19. Wstęp wolny.
więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Domku Pastora

foto
W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w sobotę 20 maja br. Domek Pastora gościł mieszkańców Łomży, prezentując to, czym żyją uczestnicy codziennych spotkań. Przygotowano różnorodne działania artystyczne: happeningi, bajki terapeutyczne, wernisaż wystawy fotograficznej, koncerty młodych wokalistów oraz zajęcia plastyczne. W sumie tego dnia z propozycji przygotowanych przez placówkę skorzystało ponad 600 osób.
więcej

Będzie wsparcie dla ŁKS-u

Zawodnicy oraz zarząd ŁKS 1926 Łomża podczas spotkania z Prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim
Do zakończenia trzecioligowego sezonu zostały jeszcze cztery kolejki. Drużyna ŁKS 1926 Łomża jest bliska zrealizowania przedsezonowego celu i utrzymania na tym szczeblu rozgrywkowym. W ubiegłym tygodniu z przedstawicielami biało-czerwonych spotkał się Prezydentem Mariuszem Chrzanowskim. Rozmawiano o bieżącej sytuacji w klubie, a także jego przyszłości.
więcej

Zaproszenie na Gawędę Historyczną

foto
"Stanisław Suryn generał armii carskiej i odrodzonej Rzeczypospolitej" to temat kolejnej Gawędy Historycznej. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 23 maja 2017 r. o godz. 17:30 w siedzibie Muzeum Diecezjalnego przy ul. Giełczyńskiej 20a w Łomży.
więcej

Miasto stawia na sport. Finał licealiady w szczypiorniaku w Łomży

Szczypiornistki Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży powalczą o złote medale w finale ogólnopolskim
Za nieco ponad dwa tygodnie nasze miasto będzie gospodarzem Finału Ogólnopolskiego Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Zawody zostaną rozegrane w dniach 3-4 czerwca w hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym. Kwotę 10 tys. zł na organizację sportowego wydarzenia przekazał Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Jednokierunkowo na Kierzkowej

foto
W poniedziałek 22 maja br. zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na odcinku ulicy Kierzkowej w Łomży. Ruch będzie odbywał się jednokierunkowo od Pl. Niepodległości do ul. gen. Sikorskiego. Zmiany zostaną wprowadzone w związku z realizowaną przebudową Szosy Zambrowskiej pomiędzy rondami im. Lutosławskiego i Hanki Bielickiej.
więcej

Władze Łomży współdziałają z lokalnymi przedsiębiorcami

na zdjęciu: Wiceprezes Adam Komorowski i Prezes Leszek Krzyżkowiak z Zakładów Spożywczych BONA sp. z o.o. oraz Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki
Do końca września zrealizowana zostanie pierwsza inwestycja w ramach Lokalnych Inicjatyw Gospodarczych, będących elementem Programu Rozwoju Przedsiębiorczości w Mieście Łomża na lata 2020 plus „Przedsiębiorcza Łomża – otwarta na biznes”. W środę 17 maja br. porozumienie w sprawie wspólnej realizacji parkingu przy ul. Cegielnianej podpisali Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Zarząd Zakładów Spożywczych BONA sp. z o.o. w Łomży.
więcej

Udane występy łomżyńskich tancerzy

Tancerze Studia Tańca BK Step
Studio Tańca BK Step nie zwalnia tempa. Tym razem młodzi tancerze przywieźli wór pucharów z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Focus, który odbył się w Augustowie.
więcej

229 pływackich medali rozdano w Łomży

foto
W środę 17 maja na pływalni przy ulicy Niemcewicza w Łomży, odbył się dziecięcy festiwal pływacki, zorganizowany w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Udział w nim wzięło blisko 120 dzieci. Impreza odbyła się dzięki szkołom podstawowym w Łomży i firmie Ferrero, która prowadzi program aktywizujący sportowo dzieci Kinder+Sport.
więcej

XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w "Piątce"

foto
W dniu 13 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica rozegrany został XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Zawody zorganizowane prze Uczniowski Klub Sportowy "Piątka" odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

Spotkanie bibliotekarzy trzech powiatów

foto
- Mikołaj Gogol powiedział, że „bardzo wiele książek należy przeczytać po to, aby sobie uświadomić, jak mało się wie”, ale znamy też powiedzenie „strzeżmy się ludzi, którzy przeczytali w życiu tylko jedną książkę”- takimi słowami zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk przywitała pracowników bibliotek zebranych w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży. W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, który każdego roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja, w środę 18 maja odbyło się coroczne spotkanie bibliotekarzy trzech powiatów: łomżyńskiego, białostockiego i suwalskiego. Cykl spotkań zainicjowany został w 2008 roku.
więcej

Prezydent za upamiętnianiem lokalnych bohaterów

foto
Trwają konsultacje społeczne mające na celu rozszerzenie nazwy ulicy Grobla Jednaczewska o człon „im. 5 braci Kozłowskich”. Wniosek w tej sprawie złożył przed dwoma laty Związek Inwalidów Wojennych RP Oddział w Łomży. I choć już w poprzedniej kadencji pojawiły się w Łomży ul. rtm. Pileckiego, czy też rondo im. Obrońców Westerplatte, to jednak za prezydentury Mariusza Chrzanowskiego bardziej upamiętnia się w ten sposób lokalnych bohaterów walk o wolność i niepodległość z hitlerowskim oraz sowieckim okupantem.
więcej

Studenci debatowali o prawach konsumentów

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i dr hab. Krzysztof Prokop z PWSIiP
W siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyło się IV Łomżyńskie Forum Samorządowe, którego tematem przewodnim były prawa konsumenta. Konferencję naukową zorganizowało Akademickie Forum Samorządowe działające przy Instytucie Prawa i Administracji PWSIiP w Łomży.
więcej

Murowali w "Budowlance"

Część praktyczna konkursu
W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży odbyła się 9. edycja konkursu "Buduj z Prefbetem Śniadowo". Liczyła się wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne.
więcej

Walce i krakowiaki w Ratuszu

foto
Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego jak co roku aktywnie włączyła się w miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysty koncert muzyki polskiej w foyer Urzędu Miasta poprowadził znany już tutejszej publiczności włoski dyrygent Gabriele Pezone, a w roli solistki zadebiutowała w Łomży znakomita, znana na całym świecie, pianistka Anna Miernik. Program koncertu niemal w całości wypełniły dzieła polskich kompozytorów, co doceniła, bardzo zróżnicowana wiekowo, publiczność.
więcej

Zmiana organizacji ruchu na Zawadzkiej

dzieci przechodzące przez ulicę Zawadzką przy skrzyżowaniu z ulicami Niemcewicza i por. Łagody
Oddział drogowy firmy Unibep S.A. w Łomży, realizujący przebudowę ulicy Zawadzkiej na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Przykoszarowej, poinformował o wprowadzeniu w dniu 17 maja br. czasowej zmiany organizacji ruchu. W związku z przebudową skrzyżowania remontowanej drogi z ulicami por. Łagody i Niemcewicza zamknięta zostanie możliwość przejazdu przez te skrzyżowanie. Ponadto nie będzie możliwości wjechania z ul. Piłsudskiego w ulicę Zawadzką „w górę” w kierunku ul. Przykoszarowej. Natomiast otwarty dla ruchu zostanie odcinek od ul. Przykoszarowej do ul. Sybiraków i tamtędy zostanie skierowany ruch pomiędzy osiedlami Konstytucji i Armii Krajowej.
więcej

Noc Muzeów Łomżyńskich Filharmoników

foto
W sobotę 20 maja 2017 roku o godzinie 21:30 w Muzeum Diecezjalnym w Łomży, Łomżyńscy Filharmonicy po raz kolejny wystąpią w ramach Nocy muzeów. Tym razem będzie to koncert noszący tytuł „Dawni mistrzowie – młodzi wykonawcy”, podczas którego jako solistka wystąpi młodziutka, ale bardzo utytułowana skrzypaczka Marta Gębska. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Paulina Drużbińska – tegoroczna dyplomantka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wstęp wolny.
więcej

Estrada młodych u Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 18 maja 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert, podczas którego jak co roku, będziemy gościli młodych instrumentalistów i wokalistów reprezentujących: Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Łomży, Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Zambrowie, Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Ostrołęce oraz Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi znakomity dyrygent Grigor Palikarov (Bułgaria).
więcej

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED