Łomża

Strona główna » Aktualności

Hala Targowa doczeka się przebudowy

foto
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało o przyznaniu Miastu Łomża dofinansowania na przebudowę Hali Targowej na Halę Kultury wraz z wyposażeniem. Szacowana wartość inwestycji wynosi prawie 14,5 mln zł, zaś otrzymane wsparcie sięga 9.876.097,27 zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 przeznaczonych na ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.
więcej

Porażka w debiucie piłkarek ręcznych

Zespół Dwójki PWSIiP Łomża (fot. Facebook)
Nie udał się pierwszoligowy debiut piłkarkom ręcznym Dwójki PWSIiP Łomża. Nasze szczypiornistki w swoim historycznym występie na tym szczeblu rozgrywkowym, uległy na wyjeździe SMS ZPRP I Płock 21:26.
więcej

Łomża z dofinansowaniem na promowanie patriotyzmu i lokalnej historii

foto
Miasto Łomża otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przeprowadzenie regionalnych warsztatów interdyscyplinarnych „Łomżyńskie drogi do Niepodległej – pamięć i tożsamość. Biografie bohaterów”. Projekt obejmie wszystkich uczniów klas siódmych szkół podstawowych, drugich i trzecich szkół gimnazjalnych oraz pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych z terenu Łomży. Jego wartość szacowana jest na ponad 50 tys. zł, zaś otrzymane wsparcie ma wynieść prawie 40 tys. zł.
więcej

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

foto
Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku informuje, że w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.
więcej

Przedsiębiorco przygotuj się na zmiany w 2018 roku – JPK

foto
Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o. wraz z Partnerami: Urzędem Skarbowym w Łomży oraz firmą FIT IT Radosław Łaski zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). W związku ze zmianą przepisów od 1 lipca 2016 roku JPK wdrożyły duże firmy, te same zmiany od 1 stycznia 2018 roku będą dotyczyły małych i mikro przedsiębiorców. Podczas spotkania przedsiębiorcy otrzymają praktyczne informacje dotyczące wprowadzanych zmian. Agenda spotkania:
więcej

Debatują o rozwoju Polski Wschodniej

Udział w panelu dyskusyjnym wziął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku rozpoczął się IV Wschodni Kongres Gospodarczy. Uczestniczą w nim politycy, samorządowcy, eksperci oraz przedsiębiorcy z kraju i zagranicy. Dwudniowa debata ma doprowadzić do wypracowania wspólnego stanowiska dotyczącego rozwoju gospodarki Polski Wschodniej. W panelu dyskusyjnym o samorządzie terytorialnym i dialogu społecznym wziął udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Dotacje na zabytki

Prezydent Łomży ogłosił drugi nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonych na obszarze Łomży. Do rozdysponowania na ten cel przeznaczono 27 tys. zł. Wnioski należy składać do 22 października br. w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Integracja regionu jest najważniejsza

W spotkaniu w Dworze Czarneckiego uczestniczyło wielu znakomitych gości
Rządowa delegacja z Serbii, radcy handlowi z placówek dyplomatycznych rezydujących w Polsce, przedstawiciele organizacji gospodarczych reprezentujących Krajową Izbę Gospodarczą, biznesmeni i samorządowcy spotkali się w Dworze Czarneckiego w Porosłach k. Białegostoku. W wydarzeniu zorganizowanym przez białostocką Izbę Przemysłowo-Handlową wziął udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Zawodniczki MOSiR Łomża zagrały nad Narwią

Emocji i walki nie brakowało
W niedzielę 24 września na Stadionie Miejskim w Łomży rozegrana została 3. kolejka młodziczek rozgrywek Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczne trenera Dariusza Narolewskiego z MOSiR Łomża zajęły czwartą lokatę. Zwyciężyła drużyna Włókniarza Białystok.
więcej

Głośne czytanie w MPK

foto
Już w piątek 29 września obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W ramach wydarzenia w godzinach 9.28 – 13.48 bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży będą czytali książki w autobusie linii nr 10 o numerze bocznym 204. Święto ma 17-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
więcej

„Mechaniak” z nowym parkingiem

foto
W dniu 22 września 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego parkingu przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. W trakcie uroczystości zasadzono także drzewka i krzewy, na których umieszczono certyfikaty ekologiczne przypominające o potrzebie ochrony środowiska.
więcej

Zapraszamy do współpracy w ramach Międzynarodowego Forum Gospodarczego

foto
Łomżyńskie Forum Samorządowe, w skład którego wchodzi 18 gmin i powiatów subregionu łomżyńskiego, realizuje projekt pt.: "Subregion Łomżyński najbardziej innowacyjny w woj. podlaskim i wiarygodny partner w biznesie", współfinansowany z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Celem projektu jest promocja Polski poprzez Subregion Łomżyński jako obszar kreatywny i innowacyjny, a lokalnych przedsiębiorców jako wiarygodnych partnerów gospodarczych.
więcej

Park Jana Pawła II będzie realizowany z maksymalnym dofinansowaniem

fot. arch.
Rewitalizacja Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży znalazła się na liście do dofinansowania ze środków przeznaczonych na rozwój terenów zieleni w miastach i ich obszarach funkcjonalnych, opublikowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Dzięki temu zrealizujemy to co obiecywałem, czyli piękny teren rekreacyjny z fontanną, tężnią i placami zabaw – informuje Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego

foto
Pod koniec ubiegłego tygodnia w Białymstoku odbyły się Sztafety Marszałkowskie, które są uroczystym zakończeniem wojewódzkiego współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego. Udział w sportowej imprezie wzięły szkoły, które wywalczyły miejsca 1-8 w kategoriach dziewcząt i chłopców. Z naszego regionu w kategorii chłopców najlepiej wypadło Publiczne Gimnazjum w Sokołach (1. miejsce) oraz w kategorii dziewcząt Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży (3. miejsce).
więcej

Konkurs o najsłynniejszej łomżyniance

foto
W tym roku przypada 102. rocznica urodzin najsłynniejszej łomżynianki - Hanki Bielickiej. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży zaprasza na VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny "HANKA BIELICKA W OCZACH DZIECI".
więcej

Poznawali świat w DPS

Podopieczni DPS poznawali hinduskie zwyczaje
Kolejne Spotkanie Wrześniowe z cyklu Dookoła Świata, zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie "Pomocna Dłoń", odbyło się w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polowej. Tym razem tematem przewodnim była kultura Indii.
więcej

"Weta" pomagała po raz dwunasty

foto
W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży 21 września po raz kolejny odbył się festyn „Pupile Wety”. W jego trakcie miały miejsce liczne konkursy i atrakcje, ale przede wszystkim zbierano środki na pomoc zwierzętom i osobom potrzebującym.
więcej

Wystawa z Biebrzańskiego Parku

foto
Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej plebiscytu fotograficznego zorganizowanego przez Biebrzański Park Narodowy z okazji „Roku Mokradeł” obchodzonego w 2016 roku. Konkurs miał za zadanie m.in. podkreślić ich unikatowość i uświadomić, jak ogromną rolę grają one w życiu człowieka. Skierowany był do mieszkańców województwa podlaskiego: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych powyżej 19 roku życia. W konkursie wzięło udział 78 mieszkańców województwa podlaskiego, a Gabriela Szymańska z Łomży otrzymała wyróżnienie.
więcej

Jubileusz 30-lecia Teatru Lalki i Aktora w Łomży

dyrektor Teatru Lalki i Aktora Jarosław Antoniuk w towarzystwie Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcy Agnieszki Muzyk
W minioną sobotę Teatr Lalki i Aktora w Łomży obchodził trzydziestolecie istnienia. Wśród gości jubileuszowego wieczoru znaleźli się m.in. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępczyni Agnieszka Muzyk, posłanka na sejm Bernadeta Krynicka, byli dyrektorzy oraz pracownicy TLiA. Uroczystość uświetniła premiera „Procesu” Franza Kafki w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka. Muzykę do spektaklu napisał Zbigniew Krzywański, scenografię zaprojektował Jarosław Perszko, natomiast kostiumy i lalki przygotowała Eva Farkašova. W spektaklu obejrzeć można było cały ośmioosobowy zespół aktorski teatru.
więcej

Dźwiękowisko Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 28 września 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert wyjątkowy z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze wystąpią na nim znakomici soliści: Jakub Jakowicz (skrzypce) oraz Tomasz Strahl (wiolonczela). Po drugie – podczas koncertu zabrzmi Concerto Lendinum Sławomira Czarneckiego, który Łomżyńscy Filharmonicy będą nagrywać na swoją kolejną płytę. A po trzecie – będzie miało miejsce prawykonanie Koncertu na dwie grupy młodzieży i orkiestrę kameralną koreańskiego kompozytora Eunho Changa, który powstał na specjalne zamówienie Łomżyńskiej Filharmonii, a w którym wezmą udział uczniowie Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki. Wstęp wolny.
więcej

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED