Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » Budżet Obywatelski

Trwa weryfikacja zadań do Budżetu Obywatelskiego na 2018 r.

foto
Mieszkańcy Łomży zgłosili 37 projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Łączny koszt wszystkich zadań to prawie 3,5 miliona złotych. Dodatkowo zgłoszone zostały 4 projekty do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, który w Łomży ma być realizowany po raz pierwszy.
więcej

Zgłoś zadanie do Budżetu Obywatelskiego 2018

foto
Od 8 czerwca łomżanie mogą zgłaszać swoje propozycje do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Prezydent Mariusz Chrzanowski planuje przeznaczyć na ten cel rekordową kwotę 2 mln zł. Dodatkowo na potrzeby młodych mieszkańców naszego miasta stworzony został Młodzieżowy Budżet Obywatelski. Na jego realizację Miasto wyda 100 tys. zł. Propozycje wszystkich zadań można zgłaszać do 7 lipca.
więcej

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

foto
Za nami już cztery edycje budżetu obywatelskiego, w których mieszkańcy zdecydowali o podziale ponad 3 mln. zł. Miasto zrealizowało wiele pomysłów łomżan m.in. place zabaw, siłownie zewnętrzne, boiska. Przestrzeń miejską wypełniły nowe, bezpieczne chodniki i parkingi. - Mam nadzieję, że i tym razem mieszkańcy przedstawią swoje potrzeby, ale i ciekawe pomysły. Nowością w tym roku jest Młodzieżowy Budżet Obywatelski, będący odpowiedzią na potrzeby młodych mieszkańców naszego miasta - informuje Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Czy Budżet Obywatelski w Łomży potrzebuje zmian?

Za nami już cztery edycje Budżetu Obywatelskiego. W tym czasie mieszkańcy zdecydowali o podziale ponad 3 mln zł. Zrealizowanych zostało wiele pomysłów. Powstały m.in. nowe chodniki, parkingi, place zabaw czy boiska. Przed nami kolejne rozdanie, w związku z tym zapraszamy do dyskusji w sprawie zasad, na jakich będzie realizowana przyszłoroczna edycja.
więcej

Wiemy co zrealizujemy z Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku

zadania zatwierdzone do realizacji ogłosił zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki
W czwartek 29 grudnia 2016 r. Zespół Koordynujący Budżet Obywatelski zatwierdził ostatecznie zadania, które w przyszłym roku będą realizowane z budżetu partycypacyjnego. Ogłoszenie tej decyzji przez zastępcę Prezydenta Łomży Andrzeja Garlickiego, będącego jednocześnie przewodniczącym Zespołu, było również okazją do wręczenia podziękowań Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego osobom, które zgłosili swoje propozycje zadań.
więcej

Zespół Koordynujący BO zatwierdzi zadania

W dniu 29 grudnia 2016 r. w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" odbędzie się posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2017. Zostaną na nim zatwierdzone ostateczne zadania do realizacji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.
więcej

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2017

foto
Prawie 7,5 tysiąca osób wzięło udział w głosowaniu na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. W sumie oddano 17733 głosów (16551 ważnych) na 23 zadania zgłoszone przez mieszkańców i zatwierdzone do głosowania przez Zespół Koordynujący. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w projekcie budżetu miasta na 2017 rok zaproponował Radzie Miejskiej zabezpieczenie 1,5 mln zł na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Mobilny punkt do głosowania w autobusach MPK

Od 3 listopada trwa głosowanie na zadania zgłoszone do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Obok tradycyjnych metod głosowania, głos będzie można oddać również w mobilnym punkcie w autobusach MPK. Jest to ukłon w stronę mieszkańców, który często korzystają z komunikacji miejskiej i być może w natłoku codziennych obowiązków nie są w stanie zagłosować w lokalu lub drogą elektroniczną.
więcej

Głosuj i decyduj o Łomży

foto
Od dziś mieszkańcy Łomży mogą oddawać swoje głosy w ramach zadań zgłoszonych do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Na ostatecznej liście znalazły się 23 zadania. Głosowanie potrwa do 16 listopada br.
więcej

Znamy ostateczną listę zadań do głosowania w budżecie obywatelskim

foto
Na ponad 2 mln 100 tys. zł opiewają dwadzieścia trzy zadania, które znalazły się na ostatecznej liście zadań do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Prawie połowa z nich zlokalizowana jest w Centrum Łomży. Sześć propozycji znajduje się na Łomżycy, zaś pięć na Południu. Głosowanie odbędzie się jeszcze w listopadzie tego roku. Prezydent Mariusz Chrzanowski zamierza zaproponować Radzie Miejskiej, aby na przyszłoroczną edycję budżetu obywatelskiego przeznaczyć 1,5 mln zł.
więcej

Posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski

Informujemy, że kolejne posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2017 odbędzie się w piątek 21 października 2016 r. o godz. 15.30 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Wstępna lista zdań do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego 2017

foto
Dwadzieścia sześć propozycji znalazło się na liście zadań do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego 2017. W dniach 11–17 października mieszkańcy będą mogli zgłaszać do nich swoje uwag i zastrzeżenia. Protesty składa się w trybie przewidzianym dla zgłoszenia zadania, tj. z listą poparcia minimum 10 mieszkańców Łomży. Po ich rozpatrzeniu ostateczna lista zadań dopuszczonych do głosowania zostanie opublikowana 25 października, zaś samo głosowanie odbędzie się w dniach 3-16 listopada br. Szczegółową informację o zadaniach zakwalifikowanych do głosowania i odrzuconych prezentujemy poniżej.
więcej

Posiedzenie Zespołu Koordynującego BO

W czwartek, 6 października 2016 o godz. 15.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” przy ulicy Krzywe Koło 1 odbędzie się spotkanie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2017. Podczas spotkania zostanie przedstawiona ocena formalna zgłoszonych przez mieszkańców zadań i stworzona lista tych, które zostaną dopuszczone do głosowania w obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
więcej

Zgłoś swoje zadanie do budżetu obywatelskiego!

foto
Jeżeli masz pomysł i chcesz mieć realny wpływ na życie oraz rozwój Łomży - nie zwlekaj! Rusza 4. edycja Budżetu Obywatelskiego. Propozycje zadań będzie można składać od 5 do 16 września br. Na ich realizację Prezydent Łomży planuje przeznaczyć rekordową sumę 1,5 mln zł.
więcej

Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego

foto
Mieszkańcy Łomży już po raz 4. będą mogli wziąć udział w budżecie obywatelskim. Na nadchodzącą edycję Prezydent Łomży planuje przeznaczyć rekordową kwotę 1,5 mln zł. Propozycje zadań będzie można składać już od 5 września. Wyniki poznamy jeszcze w tym roku.
więcej

Budżet Obywatelski 2016 – znamy wyniki głosowania

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w towarzystwie Magdaleny Baczewskiej i Marka Żelaznego
Dziesięć zadań zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego będzie zrealizowanych jeszcze w tym roku. Taką decyzję, w odniesieniu do wyników głosowania, podjął w dniu dzisiejszym Zespół Koordynujący. Po trzy zadania będą realizowane na Łomżycy i w Centrum, cztery natomiast na osiedlu Południe. Wyniki głosowania mieszkańców oraz decyzję Zespołu Koordynującego na konferencji prasowej ogłosił Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Posiedzenie Zespołu Koordynującego BO

Informujemy, że w piątek 8 kwietnia br. o godz. 10:00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" (ul. Krzywe Koło 1) odbędzie się posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski. W jego trakcie zostaną podsumowane wyniki głosowania na zadania zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Ostatni tydzień głosowania w ramach budżetu obywatelskiego 2016

Pracownik Urzędu Miejskiego w Łomży, Paweł Dąbkowski obsługujący mobilną urnę w dniu 21.03.2016 r.
Już tylko do piątku 25 marca potrwa głosowanie w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.
więcej

Głosowanie w mobilnym punkcie MPK

Głosowanie w mobilnym punkcie MPK
Zgodnie z regulaminem tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego obok tradycyjnych metod głosowania głos będzie można oddać również w mobilnym punkcie w autobusach MPK.
więcej

Budżet obywatelski - głosowanie elektroniczne

Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego, poza tradycyjną metodą głosowania (polegającą na wrzuceniu głosu do urny) można głosować również przez internet. Można to uczynić na dwa sposoby:
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED