Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » Budżet Obywatelski

Rusza 9. edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża

foto
2,5 mln zł przekaże Łomża na realizację zadań Budżetu Obywatelskiego w 2022 r. To rekordowa kwota z budżetu miasta, o której przeznaczeniu zdecydują sami mieszkańcy. Pomysły będą mogli zgłaszać w kategoriach: ogólnomiejskiej, strefowej, osiedlowej i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego już od 14 czerwca 2021 r. Każdy będzie mógł zgłosić dowolną liczbę zadań.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego odbędzie 10 maja (poniedziałek) o godz. 17.00 w Hali Kultury, Pl. Stary Rynek 6 w Łomży. Spotkanie będzie poświęcone propozycji zmiany lokalizacji zadania: Otwarta Strefa Aktywności u zbiegu ulic Fabrycznej i Cegielnianej, przewidzianego do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2021.
więcej

Rada Budżetu Obywatelskiego zatwierdziła Raport BO za 2020 rok

foto
Raport z wykonania Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2020 r. zatwierdziła Rada Budżetu Obywatelskiego na posiedzeniu 18 marca 2021 r. Członkowie Rady dyskutowali o inwestycjach już zrealizowanych oraz o tych, których realizacja zakończy się w tym roku. Omawiali też propozycje zmian do Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

Przewodniczący Rady Budżetu Obywatelskiego zaprasza na posiedzenie, które odbędzie się 24 marca (środa) 2021 r. o godz. 17.00 w Hali Kultury przy Pl. Stary Rynek 6 w Łomży. W porządku posiedzenia znajdzie się dyskusja na temat zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża.
więcej

Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2021

posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego poprowadził zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki
Ponad 6,6 tysiąca osób oddało prawie 21 tys. głosów na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Głosowanie odbywało się w okresie od 2 do 20 listopada br., a każdy mieszkaniec Łomży mógł zagłosować jednorazowo, wybierając maksymalnie jedno zadanie w każdej z czterech kategorii zadań: ogólnomiejskich, strefowych, osiedlowych i Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim. Ankietę internetową wypełniło 1677 osób, oddając 4871 głosów. Papierowe karty do głosowania wypełniło 4928 mieszkańców oddając łącznie 16.069 głosów. Odrzucono 44 ankiety internetowe i 346 kart papierowych z uwagi m.in. na brak daty lub podanie daty niemieszczącej się w terminie głosowania, niewłaściwej liczby oddanych głosów, podanie adresu spoza Łomży lub niepodaniu go w ogóle oraz brak czytelnego podpisu. We wtorek 15 grudnia 2020 r. Rada Budżetu Obywatelskiego zatwierdziła wyniki i zdecydowała, że łącznie zrealizowanych zostanie 18 zadań z 32 poddanych głosowaniu.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

15 grudnia 2020 r. (wtorek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego, podczas którego nastąpi podsumowanie wyników Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2021.
więcej

Głosuj w Budżecie Obywateskim!

foto
Dzisiaj rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego, które potrwa do 20 listopada br. W trosce o zdrowie wszystkich osób chcących oddać swój głos oraz w związku z sytuacją epidemiczną i idącymi za nią obostrzeniami w zakresie funkcjonowania placówek oświatowych (zakaz wstępu na teren szkoły osób trzecich) oraz basenów (zawieszenie działalności obiektów) podjęta została decyzja o utworzeniu jednego stacjonarnego punktu do głosowana w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego.
więcej

Budżet Obywatelski zmienia Łomżę

altana wybudowana z Budżetu Obywatelskiego w ramach projektu
Jednym z zadań realizowanych w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego był projekt „Przy-Stań”. Przy moście Hubala w pobliżu plaży miejskiej powstała drewniana altana ze stolikami i ławeczkami oraz miejsce na ognisko. W okresie letnim będzie ona służyła plażowiczom i turystom płynącym Narwią, a zimą stanie się przebieralnią morsów. Tymczasem już 2 listopada rozpocznie się głosowanie na zdania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2021.
więcej

Ostateczna lista zadań dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021

Poniżej publikujemy listę zadań dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021, które odbędzie się w dniach 2-20 listopada br.
więcej

Wstępna lista zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2021

Do 16 października można zgłaszać protesty do zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Miasta Łomża 2021. Protesty można zgłaszać na formularzu, stanowiącym załącznik nr 6 do Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża (załącznik).
więcej

Wstępna lista zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Miasta Łomża 2021

32 zadania zgłoszone przez mieszkańców Łomży znalazły się na wstępnej liście zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Miasta Łomża 2021. 8 zadań zawiera wstępna lista zadań niedopuszczonych do głosowania. Rada Budżetu Obywatelskiego na posiedzeniu 1 października 2020 r. analizowała 40 pomysłów mieszkańców, zgłoszonych w 8. edycji BO 2021 w 4 kategoriach: ogólnomiejskiej, strefowej, osiedlowej i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

1 października 2020 r. o godz. 17.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2021.
więcej

Budżet Obywatelski Miasta Łomża 2021 – czekamy na pomysły mieszkańców!

foto
Jeszcze do 14 września 2020 r. mieszkańcy Łomży mogą zgłaszać swoje pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2021 i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Do podziału są 2 miliony zł.
więcej

Ponownie rusza Budżet Obywatelski

foto
Po wymuszonej przerwie spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wracają konsultacje społeczne dotyczące Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. – Zachęcam mieszkańców do aktywnego włączenia się w tę inicjatywę. W ten sposób możemy bezpośrednio wpływać na nasze najbliższe otoczenie – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, będący równocześnie przewodniczącym Rady Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Budżet Obywatelski od sierpnia

foto
W sierpniu ponownie ruszą konsultacje społeczne dotyczące Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Zostały one zawieszone 27 marca w związku z ogłoszonym w całym kraju stanem epidemii związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.
więcej

Konsultacje w zakresie Budżetu Obywatelskiego 2021 zawieszone

W związku z ogłoszonym w całym kraju stanem epidemii związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, do odwołania od dnia 27 marca zostają zawieszone konsultacje społeczne w zakresie przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zadania, które do tego czasu zgłoszą mieszkańcy będą uwzględnione w nowym harmonogramie.
więcej

Budżet Obywatelski ma bardziej aktywizować mieszkańców

foto
Prezydent Łomży przekazał do Rady Miejskiej propozycje zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego. Dotyczą one głównie kategorii realizowanych zadań, podziału środków oraz zasad głosowania. Zostały one wypracowane na podstawie rekomendacji Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski wspólnie z przedstawicielami Rad Osiedli.
więcej

Posiedzenie Zespołu Koordynującego BO 2020

Zapraszamy na posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2020, które odbędzie się 8 stycznia 2020 r. (środa) o godz. 16.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1. Spotkanie poświęcone będzie wypracowaniu rekomendacji do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego m.in. omówione zostaną propozycje zmian w regulaminie BO.
więcej

Posiedzenie zespołu koordynującego BO 2020

Zapraszamy na posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2020, które odbędzie się 19 listopada 2019 r. (wtorek) o godz. 16.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1.
więcej

Znamy wyniki głosowania do Budżetu Obywatelskiego 2020

Ogłoszenie wyników odbyło się w Domku Pastora
Łącznie realizowanych będzie 9 zadań, 2 z nich dotyczą Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku oddano ponad 26,5 tys. głosów. Najwięcej, bo 2934 uzyskał montaż monitoringu na osiedlu Bawełna.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED