Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » Budżet Obywatelski

Propozycje mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego

foto
Zakończyło się już przyjmowanie wniosków do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili 31 propozycji (12 w Centrum, 11 w Łomżyca oraz 8 Południe). W większości dotyczą one infrastruktury drogowej, budowy placów zabaw czy urządzeń sportowo-rekreacyjnych. Dodatkowo napłynęło 13 zgłoszeń do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Spotkania informacyjne ws. budżetu obywatelskiego

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na spotkania informacyjne w sprawie Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok:
11.06.2018 (poniedziałek) godz. 17.00 Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1
12.06.2018 (wtorek) godz. 17.00 - Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Polowa 40 A
13.06.2018 (środa) godz. 17.00 - Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Niemcewicza 17
Na spotkaniu udzielimy Państwu wszystkich informacji dotyczących BO, odpowiemy na pytania oraz pomożemy Państwu wypełnić wniosek do Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Zgłoś zadanie do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok

foto
Od dziś (1.06.) do 29 czerwca można zgłaszać zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego. To kwota w budżecie miasta, o której przeznaczeniu zadecydują nie radni, ale sami Mieszkańcy Łomży, którzy przecież najlepiej wiedzą, czego im potrzeba. Koszt realizacji zgłaszanego zadania nie może przekroczyć 220 tysięcy złotych. Po raz kolejny swoje propozycje dotyczące młodzieży można będzie również zgłaszać w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się w dniach 18 września - 4 października.
więcej

Miasto zrealizuje więcej zadań z BO

ogłoszenie wyników głosowania w październiku ub.r.
Szesnaście zadań inwestycyjnych, zgłoszonych przez mieszkańców, będzie realizowanych w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. To dwa razy więcej niż pierwotnie zdecydował Zespół Koordynujący, ogłaszając w październiku wyniki głosowania. Na 26 zgłoszonych propozycji 7783 osoby oddały łącznie 15622 głosów.
więcej

Budżet Obywatelski – zmiany w regulaminie?

Przypominamy o posiedzeniu Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski. Na spotkaniu, poza podziałem pozostałych środków w tej edycji, będziemy rozmawiali o regulaminie i jego ewentualnych zmianach. Mają Państwo przemyślenia, uwagi, sugestie odnośnie budżetu partycypacyjnego w naszym mieście? Zapraszamy 7 marca (środa) o godzinie 15.30 do Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2018

Zapraszamy na posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2018, które odbędzie się w środę 7 marca 2018 r. o godz. 15.30 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży. Spotkanie będzie dotyczyło podziału pozostałych środków, zgodnie z wynikami głosowania, na zadania zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 oraz wprowadzenia zmian w regulaminie. Serdecznie zapraszamy.
więcej

Znamy wyniki głosowania na Budżet Obywatelski

Adam Baczewski, Przewodnicząca Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski Agnieszka Muzyk, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Marianna Jóskowiak
Co najmniej osiem zadań zgłoszonych przez mieszańców miasta będzie realizowanych w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu na 26 propozycji udział wzięły 7783 osoby, które oddały łącznie 15622 głosy. Dodatkowo, na organizowany po raz pierwszy Młodzieżowy Budżet Obywatelski, oddano 4077 głosów.
więcej

Posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski

Informujemy, że posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2018, zatwierdzające wyniki głosowania, odbędzie się w poniedziałek 23 października 2017 r. o godz. 14.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Zagłosuj w mobilnym punkcie MPK

Trwa głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018. Obok tradycyjnych metod, głosy można oddawać również w mobilnych punktach w autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Specjalne linie autobusowe będą jeździły po mieście do końca tygodnia. Jest to ukłon w stronę mieszkańców, który często korzystają z komunikacji miejskiej i w natłoku codziennych obowiązków nie są w stanie zagłosować w lokalu lub drogą elektroniczną.
więcej

Ruszyło głosowanie BO 2018

foto
Mieszkańcy Łomży mogą już oddawać swoje głosy na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na karcie do głosowania znalazło się łącznie 26 propozycji, są na niej również 3 zadania w ramach Młodzieżowego BO. Głosowanie potrwa do 6 października.
więcej

Ostateczna lista zadań BO 2018

Znamy już ostateczną listę zadań, które poddane zostaną pod głosowanie w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Znalazło się na niej 26 propozycji, zatwierdzonych wcześniej przez Zespół Koordynujący. Głosować będzie można także na 3 zadania z Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Dopisano jedno zadanie do BO 2018

Zwiększyła się lista zadań, które zostaną poddane pod głosowanie w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Dołączył do niej – odrzucony początkowo projekt – "Siłownia fitness, 3 ławki, 3 mniejsze bramki" przy ul. Harcerskiej. Stało się tak na skutek doprecyzowania przez autorkę dokładnej lokalizacji urządzeń siłowych. Teraz do 12 września mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje ewentualne zastrzeżenia i uwagi do tego zadania.
więcej

Wstępna lista zadań do Budżetu Obywatelskiego 2018

foto
Znamy już wstępną listę zadań, które poddane zostaną głosowaniu w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zespół Koordynujący zatwierdził ostatecznie 25 z 37 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców. Głosować będzie można także na 3 zadania z Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, który jest realizowany w Łomży po raz pierwszy.
więcej

Zapraszamy na posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2018

W dniu 31 sierpnia 2017 r. w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" odbędzie się posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2018. Zostanie na nim przedstawiona wstępna lista zadań poddanych pod głosowanie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30.
więcej

Trwa weryfikacja zadań do Budżetu Obywatelskiego na 2018 r.

foto
Mieszkańcy Łomży zgłosili 37 projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Łączny koszt wszystkich zadań to prawie 3,5 miliona złotych. Dodatkowo zgłoszone zostały 4 projekty do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, który w Łomży ma być realizowany po raz pierwszy.
więcej

Zgłoś zadanie do Budżetu Obywatelskiego 2018

foto
Od 8 czerwca łomżanie mogą zgłaszać swoje propozycje do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Prezydent Mariusz Chrzanowski planuje przeznaczyć na ten cel rekordową kwotę 2 mln zł. Dodatkowo na potrzeby młodych mieszkańców naszego miasta stworzony został Młodzieżowy Budżet Obywatelski. Na jego realizację Miasto wyda 100 tys. zł. Propozycje wszystkich zadań można zgłaszać do 7 lipca.
więcej

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

foto
Za nami już cztery edycje budżetu obywatelskiego, w których mieszkańcy zdecydowali o podziale ponad 3 mln. zł. Miasto zrealizowało wiele pomysłów łomżan m.in. place zabaw, siłownie zewnętrzne, boiska. Przestrzeń miejską wypełniły nowe, bezpieczne chodniki i parkingi. - Mam nadzieję, że i tym razem mieszkańcy przedstawią swoje potrzeby, ale i ciekawe pomysły. Nowością w tym roku jest Młodzieżowy Budżet Obywatelski, będący odpowiedzią na potrzeby młodych mieszkańców naszego miasta - informuje Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Czy Budżet Obywatelski w Łomży potrzebuje zmian?

Za nami już cztery edycje Budżetu Obywatelskiego. W tym czasie mieszkańcy zdecydowali o podziale ponad 3 mln zł. Zrealizowanych zostało wiele pomysłów. Powstały m.in. nowe chodniki, parkingi, place zabaw czy boiska. Przed nami kolejne rozdanie, w związku z tym zapraszamy do dyskusji w sprawie zasad, na jakich będzie realizowana przyszłoroczna edycja.
więcej

Wiemy co zrealizujemy z Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku

zadania zatwierdzone do realizacji ogłosił zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki
W czwartek 29 grudnia 2016 r. Zespół Koordynujący Budżet Obywatelski zatwierdził ostatecznie zadania, które w przyszłym roku będą realizowane z budżetu partycypacyjnego. Ogłoszenie tej decyzji przez zastępcę Prezydenta Łomży Andrzeja Garlickiego, będącego jednocześnie przewodniczącym Zespołu, było również okazją do wręczenia podziękowań Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego osobom, które zgłosili swoje propozycje zadań.
więcej

Zespół Koordynujący BO zatwierdzi zadania

W dniu 29 grudnia 2016 r. w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" odbędzie się posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2017. Zostaną na nim zatwierdzone ostateczne zadania do realizacji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED