Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » Budżet Obywatelski

"Budżet obywatelski to wspólny sukces"

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podczas briefingu prasowego
Na Starym Rynku odbył się briefing prasowy poświęcony rozpoczynającemu się głosowaniu na zadania zgłoszone w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Łomżanie mogą wybierać do 3 października, spośród 54 propozycji w 5 kategoriach. W 11. edycji do rozdysponowania jest 2,5 mln zł.
więcej

Na te zadania można będzie głosować w BO

foto
Spośród 54 propozycji w pięciu kategoriach mieszkańcy będą mogli wybierać te, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się od 19 września do 3 października br., a jego wyniki poznamy 25 października. Oto ostateczna lista zadań dopuszczonych do głosowania.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

W czwartek 31 sierpnia 2023 r. o godz. 16:00 w Hali Kultury odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża. Podczas posiedzenia zostanie zatwierdzona ostateczna lista zadań poddanych pod głosowanie w BO 2024. Spotkanie ma charakter otwarty.
więcej

„BAWMY SIĘ RAZEM” w Parku Jakuba Wagi

foto
W niedzielę 3 września 2023 r. w godzinach 12:00-17:00 odbędzie się impreza integracyjna „Bawmy się razem” organizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2023 r. przez Rady Osiedli Nr 4, 8, 15. Patronat honorowy objął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Konkurs na projekt i wykonanie muralu "Łomża dawniej i dziś"

foto
Prezydent Łomży ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu na ścianie zewnętrznej budynku zlokalizowanego przy ul. Senatorskiej 13 w Łomży. Tematyka wielkoformatowego malowidła powinna nawiązywać do historycznej lokacji Łomży w 1418 r. oraz siedziby książąt mazowieckich, a później dworu królewskiego w połączeniu ze współczesnym wizerunkiem Łomży. Zgłoszenia do udziału w konkursie można składać do 15 września br. w Urzędzie Miejskim, zaś realizacja zwycięskiego projektu powinna nastąpić do końca listopada br. Zwycięzca otrzyma na ten cel honorarium w wysokości 40 tys. zł.
więcej

"Poznaj swojego sąsiada" w Porcie Łomża

foto
Zapraszamy na imprezę integracyjną „Poznaj swojego sąsiada”, która odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia br. w godzinach 14:00-21:00 w Porcie Łomża. Impreza realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 przez Radę Osiedla 2, 5, 13 w Łomży.
więcej

Teatr bliżej widza

foto
W niedzielne popołudnie w holu Akademii Łomżyńskiej spektakl „Karius i Baktus” zgromadził niezwykle liczną widownię. Przedstawienie Teatru Lalki i Aktora w Łomży w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka z nieukrywaną przyjemnością oglądały nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i dziadkowie. Wspaniała scenografia, wyjątkowość rekwizytów oraz pouczająca i pełna humoru historia - na to wszystko widzowie reagowali bardzo żywo i radośnie. Bliskość sceny i aktorów pozwoliła choć przez chwilę poczuć magię teatru, tym bardziej, że na koniec można było obejrzeć lalki i rekwizyty oraz oczywiście zrobić sobie zdjęcie z aktorami.
więcej

Znamy zadania zgłoszone do BO 2024

foto
Dziewięć pomysłów w kategorii ogólnomiejskiej, czternaście w strefowej, szesnaście w osiedlowej, osiem w Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim i siedem w Zielonym Budżecie Obywatelskim zostało dopuszczonych do głosowania przez Radę BO. Trzynaście zadań zostało odrzuconych, zaś trzy wycofali ich wnioskodawcy. Do 5 lipca autorzy projektów niedopuszczonych do głosowania mogą składać swoje odwołania od tej decyzji. Ostateczną listę zadań poznamy 5 września, zaś samo głosowanie odbędzie się w dniach 19 września – 3 października 2023 r.
więcej

Zapraszamy na teatr w plenerze

foto
Teatr Lalki i Aktora w Łomży serdecznie zaprasza na spektakl Karius i Baktus w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka. Tę zabawną, uroczą i jednocześnie pouczającą opowieść o chłopcu, którego nawyki doprowadziły do bólu zęba, będzie można zobaczyć już 25 czerwca 2023, o godz. 17.00 na parkingu przy Akademii Łomżyńskiej (ul. Akademicka 1). Na widzów czeka zdrowa przekąska.
więcej

Kulturalna Farna zaprasza zaprasza po raz drugi

foto
Zapraszamy na święto ulicy Farnej, które odbędzie się w dniach 22 i 23 czerwca w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Warsztaty plastyczne, pokazy, konkursy wiedzy o Łomży, wernisaże, jak również rozstrzygnięcie II Konkursu Fotograficznego „Łomża – moja mała Ojczyzna…”. To wszystko już za kilka dni na deptaku najbardziej kameralnej uliczki Starówki i miasta Łomży.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

19 czerwca (poniedziałek) 2023 r. o godz. 16.00 w Hali Kultury odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża. Podczas posiedzenia zostanie zatwierdzona wstępna lista zadań poddanych pod głosowanie w BO 2024. Spotkanie ma charakter otwarty.
więcej

Kulturalna Farna zaprasza - II Konkurs Fotograficzny "Łomża moja mała Ojczyzna"

foto
Do 19 czerwca br. roku można nadsyłać prace w II Konkursie Fotograficznym pt. "Łomża - moja mała Ojczyzna". Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych oraz uczestnicy pracowni artystycznych działających na terenie miasta. Konkurs odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 - imprezy społeczno - kulturalnej "Kulturalna Farna zaprasza - święto ulicy" odbywającej się w dniach 22-23 czerwca 2023 r., a jego organizatorami są: Inicjatywa Społeczna Kulturalna Farna oraz Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego Nr 2 w Łomży.
więcej

Maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego w II LO

foto
Fontanna, stołówka, wieczorek poetycki, koncerty – o tych i wielu innych pomysłach dyskutowała młodzież II LO. W środę (24 maja) odbył się ostatni w tej edycji maraton pisania wniosków do BO 2024 i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W wypełnionej po brzegi auli szkoły uczniów i nauczycieli przywitała radna Młodzieżowej Rady Miejskiej Aleksandra Składanek, a urzędniczki z Wydziału Kultury Sportu i Inicjatyw Obywatelskich przybliżyły zgromadzonym zasady obowiązujące w tej edycji BO.
więcej

Lekcja Budżetu Obywatelskiego w III LO

foto
Kolejne spotkanie w ramach maratonu pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Tym razem przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łomży i Rady BO odwiedzili III Liceum Ogólnokształcące w Łomży. O możliwościach zgłaszania zadań dyskutowali (22 maja 2023 r.) z działaczami samorządu uczniowskiego oraz innymi zainteresowanymi partycypacją uczniami.
więcej

Maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego

foto
Skate – park, powiększony parking, solarne stacje ładowania, zielone altany - to tylko niektóre pomysły, o których dyskutowała młodzież w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 podczas Maratonu pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2024. W środę (17 maja) urzędnicy Wydziału Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych we Współpracy z Młodzieżową Radą Miejską zorganizowali spotkanie, podczas którego uczniowie "mechaniaka" zapoznali się z ideą budżetu partycypacyjnego w naszym mieście oraz zasadami obowiązującymi w tej edycji.
więcej

Można zgłaszać zadania do Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok

w konferencji nt. Budżetu Obywatelskiego udział wzięli: radny Andrzej Podsiadło, przewodnicząca Rady Osiedla nr 9 Irena Zwornicka, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i zastępca prezydenta Andrzej Garlicki
Już po raz 11 mieszkańcy mogą współdecydować o wydatkowaniu miejskich pieniędzy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do 29 maja można zgłaszać propozycje zadań w pięciu kategoriach: ogólnomiejskiej, strefowej, osiedlowej, Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego oraz Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Od początku funkcjonowania budżetu partycypacyjnego na realizację 142 pomysłów mieszkańców przeznaczono już ok. 16,9 mln zł. W kolejnej edycji na ten cel przewidziano 2,5 mln zł.
więcej

Startuje Budżet Obywatelski na 2024 rok

foto
Budżet Obywatelski jest realizowany już po raz 11 w Łomży. To kolejny rok, gdy mieszkańcy świadomie współdecydują o wydatkowaniu pieniędzy z budżetu miasta. Na realizację pomysłów samorząd zaplanował 2,5 mln zł. Zadania będzie można zgłaszać od 8 do 29 maja 2023 r. w pięciu kategoriach: ogólnomiejskiej, strefowej, osiedlowej, Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego oraz Zielonego Budżetu Obywatelskiego, który nie stanowi już części wydzielonej z zadań strefowych, a jest odrębną kategorią.
więcej

Posiedzenie Rady BO

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego odbędzie się 19 stycznia 2023 r. w Hali Kultury o godz. 16:00. Spotkanie ma na celu poznanie uwag oraz sugestii Mieszkańców w sprawie ewentualnych zmian zasad BO.
więcej

Budżet Obywatelski 2023 - wyniki głosowania

ogłoszenie wyników głosowania na Budżet Obywatelski 2023, fot. Sylwia Marciniak
Ponad 8 tysięcy osób wzięło udział w głosowaniu na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok, oddając w sumie prawie 23 tysiące ważnych głosów. Zdecydowana większość z nich, bo aż 84 proc., skorzystała z papierowej formy do głosownia, które trwało od 19 września do 3 października br. Wybierać można było spośród 44 projektów.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek 24 października 2022 r. o godz. 16.00 w Hali Kultury przy Pl. Stary Rynek 6 w Łomży odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED