Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » Budżet Obywatelski

Głosuj w Budżecie Obywateskim!

foto
Dzisiaj rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego, które potrwa do 20 listopada br. W trosce o zdrowie wszystkich osób chcących oddać swój głos oraz w związku z sytuacją epidemiczną i idącymi za nią obostrzeniami w zakresie funkcjonowania placówek oświatowych (zakaz wstępu na teren szkoły osób trzecich) oraz basenów (zawieszenie działalności obiektów) podjęta została decyzja o utworzeniu jednego stacjonarnego punktu do głosowana w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego.
więcej

Budżet Obywatelski zmienia Łomżę

altana wybudowana z Budżetu Obywatelskiego w ramach projektu
Jednym z zadań realizowanych w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego był projekt „Przy-Stań”. Przy moście Hubala w pobliżu plaży miejskiej powstała drewniana altana ze stolikami i ławeczkami oraz miejsce na ognisko. W okresie letnim będzie ona służyła plażowiczom i turystom płynącym Narwią, a zimą stanie się przebieralnią morsów. Tymczasem już 2 listopada rozpocznie się głosowanie na zdania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2021.
więcej

Ostateczna lista zadań dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021

Poniżej publikujemy listę zadań dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021, które odbędzie się w dniach 2-20 listopada br.
więcej

Wstępna lista zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2021

Do 16 października można zgłaszać protesty do zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Miasta Łomża 2021. Protesty można zgłaszać na formularzu, stanowiącym załącznik nr 6 do Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża (załącznik).
więcej

Wstępna lista zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Miasta Łomża 2021

32 zadania zgłoszone przez mieszkańców Łomży znalazły się na wstępnej liście zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Miasta Łomża 2021. 8 zadań zawiera wstępna lista zadań niedopuszczonych do głosowania. Rada Budżetu Obywatelskiego na posiedzeniu 1 października 2020 r. analizowała 40 pomysłów mieszkańców, zgłoszonych w 8. edycji BO 2021 w 4 kategoriach: ogólnomiejskiej, strefowej, osiedlowej i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

1 października 2020 r. o godz. 17.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2021.
więcej

Budżet Obywatelski Miasta Łomża 2021 – czekamy na pomysły mieszkańców!

foto
Jeszcze do 14 września 2020 r. mieszkańcy Łomży mogą zgłaszać swoje pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2021 i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Do podziału są 2 miliony zł.
więcej

Ponownie rusza Budżet Obywatelski

foto
Po wymuszonej przerwie spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wracają konsultacje społeczne dotyczące Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. – Zachęcam mieszkańców do aktywnego włączenia się w tę inicjatywę. W ten sposób możemy bezpośrednio wpływać na nasze najbliższe otoczenie – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, będący równocześnie przewodniczącym Rady Budżetu Obywatelskiego.
więcej

Budżet Obywatelski od sierpnia

foto
W sierpniu ponownie ruszą konsultacje społeczne dotyczące Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Zostały one zawieszone 27 marca w związku z ogłoszonym w całym kraju stanem epidemii związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.
więcej

Konsultacje w zakresie Budżetu Obywatelskiego 2021 zawieszone

W związku z ogłoszonym w całym kraju stanem epidemii związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, do odwołania od dnia 27 marca zostają zawieszone konsultacje społeczne w zakresie przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zadania, które do tego czasu zgłoszą mieszkańcy będą uwzględnione w nowym harmonogramie.
więcej

Budżet Obywatelski ma bardziej aktywizować mieszkańców

foto
Prezydent Łomży przekazał do Rady Miejskiej propozycje zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego. Dotyczą one głównie kategorii realizowanych zadań, podziału środków oraz zasad głosowania. Zostały one wypracowane na podstawie rekomendacji Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski wspólnie z przedstawicielami Rad Osiedli.
więcej

Posiedzenie Zespołu Koordynującego BO 2020

Zapraszamy na posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2020, które odbędzie się 8 stycznia 2020 r. (środa) o godz. 16.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1. Spotkanie poświęcone będzie wypracowaniu rekomendacji do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego m.in. omówione zostaną propozycje zmian w regulaminie BO.
więcej

Posiedzenie zespołu koordynującego BO 2020

Zapraszamy na posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2020, które odbędzie się 19 listopada 2019 r. (wtorek) o godz. 16.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1.
więcej

Znamy wyniki głosowania do Budżetu Obywatelskiego 2020

Ogłoszenie wyników odbyło się w Domku Pastora
Łącznie realizowanych będzie 9 zadań, 2 z nich dotyczą Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku oddano ponad 26,5 tys. głosów. Najwięcej, bo 2934 uzyskał montaż monitoringu na osiedlu Bawełna.
więcej

Wyniki BO 2020 poznamy 5 września

Tego dnia o godz. 15.30 w Domku Pastora spotka się Zespół Koordynujący Budżet Obywatelski Miasta Łomża na 2020 i ogłosi wyniki głosowania mieszkańców. Termin ogłoszenia wyników głosowania został zmieniony Zarządzeniem nr 268/2019 Prezydenta Miasta Łomża (załącznik pod artykułem).
więcej

Urna na głosy BO przeniesiona na pływalnię przy Niemcewicza

W związku z przerwą techniczną w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego 15, w dniach 10.06.2019 – 21.06.2019 głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2020 odbędzie się w budynku Pływalni przy ul. Niemcewicza 17a.
więcej

Zapraszamy do głosowania w Budżecie Obywatelskim na 2020 rok

foto
Ruszyło głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Swój głos mieszkańcy naszego miasta mogą oddać jednorazowo, wybierając maksymalnie trzy zadania z inicjatyw obywatelskich w trzech strefach oraz jedno zadanie zgłoszone w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. W razie wyboru większej liczby zadań lub w przypadku niewypełnienia pól obowiązkowych w karcie, czy też braku daty lub czytelnego podpisu, głos będzie nieważny.
więcej

Na te zadania zagłosujemy w Budżecie Obywatelskim

foto
Znamy już wszystkie zadania, które znajdą się na liście do głosowania w Budżecie Obywatelskim na 2020 rok. Zespół Koordynujący ostatecznie zatwierdził 25 projektów oraz 2 propozycje do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Ich łączny koszt to prawie 4 mln zł. Głosowanie potrwa od 20 maja do 21 czerwca br., a jego wyniki poznamy 30 sierpnia.
więcej

Posiedzenie Zespołu Koordynującego BO 2020

Posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2020 odbędzie się 13 maja 2019 roku o godz. 17.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1. Posiedzenie będzie poświęcone rozpatrzeniu protestu wobec zadania Urządzenie miejsca rekreacyjnego dla mieszkańców przy ulicy Zdrojowej oraz zatwierdzeniu ostatecznej listy zadań poddanych pod głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.
więcej

Dwa zadania uwzględnione po odwołaniach

Zgodnie z regulaminem i harmonogramem Budżetu Obywatelskiego 2020, 23 kwietnia minął termin trybu odwoławczego od decyzji Zespołu Koordynującego w sprawie niedopuszczenia zadania pod głosowanie. W tym czasie wpłynęły odwołania na dwa zadania: "Boisko wielofunkcyjne i 2 bramki" oraz "Budowa boiska do piłki nożnej na Osiedlu Łomżyca" (zgłoszonego w ramach Młodzieżowego BO). Zostały one zaakceptowane i zadania wprowadzono na wstępną listę zadań zatwierdzonych do głosowania. Ponadto autor zadania "Boisko wielofunkcyjne i 2 bramki" zmienił jego nazwę na "Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży". Do 2 maja trwa okres zgłaszanie uwag i zastrzeżeń do zadań dopuszczonych do głosowania.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED