Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » Budżet Obywatelski

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

We wtorek 13 lutego 2024 r. o godz. 16:00 w Hali Kultury odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża. Spotkanie ma charakter otwarty.
więcej

Mieszkańcy zdecydowali

foto
Ponad 13,7 tysiąca mieszkańców Łomży wzięło udział w głosowaniu na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2024 r., oddając w sumie prawie 43 tysiące głosów. Tradycyjnie najwięcej osób zdecydowało się wskazać swoje propozycje wypełniając papierowe karty do głosowania.
więcej

"Budżet obywatelski to wspólny sukces"

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podczas briefingu prasowego
Na Starym Rynku odbył się briefing prasowy poświęcony rozpoczynającemu się głosowaniu na zadania zgłoszone w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Łomżanie mogą wybierać do 3 października, spośród 54 propozycji w 5 kategoriach. W 11. edycji do rozdysponowania jest 2,5 mln zł.
więcej

Na te zadania można będzie głosować w BO

foto
Spośród 54 propozycji w pięciu kategoriach mieszkańcy będą mogli wybierać te, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się od 19 września do 3 października br., a jego wyniki poznamy 25 października. Oto ostateczna lista zadań dopuszczonych do głosowania.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

W czwartek 31 sierpnia 2023 r. o godz. 16:00 w Hali Kultury odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża. Podczas posiedzenia zostanie zatwierdzona ostateczna lista zadań poddanych pod głosowanie w BO 2024. Spotkanie ma charakter otwarty.
więcej

„BAWMY SIĘ RAZEM” w Parku Jakuba Wagi

foto
W niedzielę 3 września 2023 r. w godzinach 12:00-17:00 odbędzie się impreza integracyjna „Bawmy się razem” organizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2023 r. przez Rady Osiedli Nr 4, 8, 15. Patronat honorowy objął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Konkurs na projekt i wykonanie muralu "Łomża dawniej i dziś"

foto
Prezydent Łomży ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu na ścianie zewnętrznej budynku zlokalizowanego przy ul. Senatorskiej 13 w Łomży. Tematyka wielkoformatowego malowidła powinna nawiązywać do historycznej lokacji Łomży w 1418 r. oraz siedziby książąt mazowieckich, a później dworu królewskiego w połączeniu ze współczesnym wizerunkiem Łomży. Zgłoszenia do udziału w konkursie można składać do 15 września br. w Urzędzie Miejskim, zaś realizacja zwycięskiego projektu powinna nastąpić do końca listopada br. Zwycięzca otrzyma na ten cel honorarium w wysokości 40 tys. zł.
więcej

"Poznaj swojego sąsiada" w Porcie Łomża

foto
Zapraszamy na imprezę integracyjną „Poznaj swojego sąsiada”, która odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia br. w godzinach 14:00-21:00 w Porcie Łomża. Impreza realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 przez Radę Osiedla 2, 5, 13 w Łomży.
więcej

Teatr bliżej widza

foto
W niedzielne popołudnie w holu Akademii Łomżyńskiej spektakl „Karius i Baktus” zgromadził niezwykle liczną widownię. Przedstawienie Teatru Lalki i Aktora w Łomży w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka z nieukrywaną przyjemnością oglądały nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i dziadkowie. Wspaniała scenografia, wyjątkowość rekwizytów oraz pouczająca i pełna humoru historia - na to wszystko widzowie reagowali bardzo żywo i radośnie. Bliskość sceny i aktorów pozwoliła choć przez chwilę poczuć magię teatru, tym bardziej, że na koniec można było obejrzeć lalki i rekwizyty oraz oczywiście zrobić sobie zdjęcie z aktorami.
więcej

Znamy zadania zgłoszone do BO 2024

foto
Dziewięć pomysłów w kategorii ogólnomiejskiej, czternaście w strefowej, szesnaście w osiedlowej, osiem w Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim i siedem w Zielonym Budżecie Obywatelskim zostało dopuszczonych do głosowania przez Radę BO. Trzynaście zadań zostało odrzuconych, zaś trzy wycofali ich wnioskodawcy. Do 5 lipca autorzy projektów niedopuszczonych do głosowania mogą składać swoje odwołania od tej decyzji. Ostateczną listę zadań poznamy 5 września, zaś samo głosowanie odbędzie się w dniach 19 września – 3 października 2023 r.
więcej

Zapraszamy na teatr w plenerze

foto
Teatr Lalki i Aktora w Łomży serdecznie zaprasza na spektakl Karius i Baktus w adaptacji i reżyserii Jarosława Antoniuka. Tę zabawną, uroczą i jednocześnie pouczającą opowieść o chłopcu, którego nawyki doprowadziły do bólu zęba, będzie można zobaczyć już 25 czerwca 2023, o godz. 17.00 na parkingu przy Akademii Łomżyńskiej (ul. Akademicka 1). Na widzów czeka zdrowa przekąska.
więcej

Kulturalna Farna zaprasza zaprasza po raz drugi

foto
Zapraszamy na święto ulicy Farnej, które odbędzie się w dniach 22 i 23 czerwca w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Warsztaty plastyczne, pokazy, konkursy wiedzy o Łomży, wernisaże, jak również rozstrzygnięcie II Konkursu Fotograficznego „Łomża – moja mała Ojczyzna…”. To wszystko już za kilka dni na deptaku najbardziej kameralnej uliczki Starówki i miasta Łomży.
więcej

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

19 czerwca (poniedziałek) 2023 r. o godz. 16.00 w Hali Kultury odbędzie się posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża. Podczas posiedzenia zostanie zatwierdzona wstępna lista zadań poddanych pod głosowanie w BO 2024. Spotkanie ma charakter otwarty.
więcej

Kulturalna Farna zaprasza - II Konkurs Fotograficzny "Łomża moja mała Ojczyzna"

foto
Do 19 czerwca br. roku można nadsyłać prace w II Konkursie Fotograficznym pt. "Łomża - moja mała Ojczyzna". Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych oraz uczestnicy pracowni artystycznych działających na terenie miasta. Konkurs odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 - imprezy społeczno - kulturalnej "Kulturalna Farna zaprasza - święto ulicy" odbywającej się w dniach 22-23 czerwca 2023 r., a jego organizatorami są: Inicjatywa Społeczna Kulturalna Farna oraz Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego Nr 2 w Łomży.
więcej

Maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego w II LO

foto
Fontanna, stołówka, wieczorek poetycki, koncerty – o tych i wielu innych pomysłach dyskutowała młodzież II LO. W środę (24 maja) odbył się ostatni w tej edycji maraton pisania wniosków do BO 2024 i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W wypełnionej po brzegi auli szkoły uczniów i nauczycieli przywitała radna Młodzieżowej Rady Miejskiej Aleksandra Składanek, a urzędniczki z Wydziału Kultury Sportu i Inicjatyw Obywatelskich przybliżyły zgromadzonym zasady obowiązujące w tej edycji BO.
więcej

Lekcja Budżetu Obywatelskiego w III LO

foto
Kolejne spotkanie w ramach maratonu pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Tym razem przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łomży i Rady BO odwiedzili III Liceum Ogólnokształcące w Łomży. O możliwościach zgłaszania zadań dyskutowali (22 maja 2023 r.) z działaczami samorządu uczniowskiego oraz innymi zainteresowanymi partycypacją uczniami.
więcej

Maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego

foto
Skate – park, powiększony parking, solarne stacje ładowania, zielone altany - to tylko niektóre pomysły, o których dyskutowała młodzież w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 podczas Maratonu pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2024. W środę (17 maja) urzędnicy Wydziału Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych we Współpracy z Młodzieżową Radą Miejską zorganizowali spotkanie, podczas którego uczniowie "mechaniaka" zapoznali się z ideą budżetu partycypacyjnego w naszym mieście oraz zasadami obowiązującymi w tej edycji.
więcej

Można zgłaszać zadania do Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok

w konferencji nt. Budżetu Obywatelskiego udział wzięli: radny Andrzej Podsiadło, przewodnicząca Rady Osiedla nr 9 Irena Zwornicka, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i zastępca prezydenta Andrzej Garlicki
Już po raz 11 mieszkańcy mogą współdecydować o wydatkowaniu miejskich pieniędzy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do 29 maja można zgłaszać propozycje zadań w pięciu kategoriach: ogólnomiejskiej, strefowej, osiedlowej, Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego oraz Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Od początku funkcjonowania budżetu partycypacyjnego na realizację 142 pomysłów mieszkańców przeznaczono już ok. 16,9 mln zł. W kolejnej edycji na ten cel przewidziano 2,5 mln zł.
więcej

Startuje Budżet Obywatelski na 2024 rok

foto
Budżet Obywatelski jest realizowany już po raz 11 w Łomży. To kolejny rok, gdy mieszkańcy świadomie współdecydują o wydatkowaniu pieniędzy z budżetu miasta. Na realizację pomysłów samorząd zaplanował 2,5 mln zł. Zadania będzie można zgłaszać od 8 do 29 maja 2023 r. w pięciu kategoriach: ogólnomiejskiej, strefowej, osiedlowej, Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego oraz Zielonego Budżetu Obywatelskiego, który nie stanowi już części wydzielonej z zadań strefowych, a jest odrębną kategorią.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED