Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » . » Inwestycje Unijne » RPO WP 2007-2013 » Stadion

Stadion w Łomży z lekkoatletycznym certyfikatem

foto
Stadion miejski w Łomży otrzymał certyfikat IV A Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Oznacza to, że na łomżyńskim stadionie można organizować np. ogólnopolskie mitingi we wszystkich kategoriach wiekowych, branżowe mistrzostwa kraju (np. AZS) czy też zawody szczebla centralnego w skali makroregionu. Uzyskany certyfikat pozwala na rozegranie w Łomży eliminacji do Mistrzostw Polski juniorów młodszych (16-17 lat), zaplanowanych na 2-3 czerwca br.
więcej

Jupitery oświetliły łomżyński stadion

foto
W piątek wieczorem, cztery jupitery na prawie dwie godziny oświetliły łomżyński stadion. Ich odpalenie było możliwe dzięki dostarczeniu odpowiednich agregatów z których są one zasilane i miało na celu sprawdzenie natężenia światła, jakim oświetlają one murawę boiska. Poprzedziło to całodniowe ustawianie poszczególnych reflektorów umieszczonych na jupiterach, do czego użyto specjalnych laserów. Odbyło się to w obecności m.in. z-cy Prezydenta Łomży Marcina Sroczyńskiego (który osobiście uruchomił jeden z agregatów), dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniewa Sasinowskiego oraz naczelnika Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego i pracowników zajmujących się w tym wydziale elektryką na inwestycjach miejskich. Rozruch stadionowego oświetlenia został przeprowadzony przez firmę RST z Białegostoku.
więcej

Trybuny prawie gotowe, tartan już w sierpniu

foto
Już za dwa tygodnie rozpoczynają się czwartoligowe rozgrywki piłkarskie, w których w tym roku wystartują dwa zespoły z Łomży: ŁKS 1926 i Perspektywa. Najprawdopodobniej oba będą występowały na modernizowanym stadionie miejskim. W ramach tej inwestycji, po drugiej stronie ulicy Zjazd (pomiędzy WORD i MPWiK), jeszcze w tym roku powstanie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Na ten cel Prezydentowi Miasta Łomży udało się pozyskać w lipcu dofinansowanie w wysokości 1 miliona złotych z Ministerstwa Sportu, w ramach programu budowy pełnowymiarowych płyt piłkarskich ze sztuczną nawierzchnią. Przetarg na wykonanie tego boiska powinien zostać rozstrzygnięty w sierpniu br.
więcej

Wiosenne prace na stadionie

foto
W najbliższą sobotę kibice udający się na pierwszy wiosenny mecz Łomżyńskiego Klubu Sportowego będą mogli obejrzeć postęp prac na modernizowanym od lipca ub. r. łomżyńskim stadionie. Długa i mroźna zima pozwoliła firmie pracującej na obiekcie głównie na szalowanie trybun. Obecnie układane jest na nich zbrojenie i niebawem powinny one zostać zabetonowane. Modernizacja stadionu miejskiego w Łomży jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.
więcej

Jupitery oświetlą stadion wiosną, ale już stoją

foto
Cztery prawie 40-metrowe, stalowe maszty oświetleniowe, ważące po osiem ton każdy, staną dziś na stadionie miejskim. Do południa zamontowane zostały dwa z nich od strony Piątnicy, natomiast po południu montowane będą kolejne dwa od strony Łomży. Maszty z zamontowanymi na każdym 36. reflektorami służyć będą do oświetlenia boiska głównego i bieżni dookoła niego światłem o natężeniu 500 luxów. W przyszłości istnieje możliwość zamontowania kolejnych lamp na każdym z masztów tak, aby parametry oświetlenia boiska były dostosowane do potrzeb przeprowadzenia transmisji telewizyjnych z odbywających się na stadionie imprez. W listopadzie natomiast zamontowane zostało oświetlenie boiska treningowego oraz kortów tenisowych.
więcej

Trybuna wychodzi z ziemi

foto
Kibice odwiedzający w niedzielę łomżyński stadion przy okazji meczu Łomżyńskiego Klubu Sportowego ze Zniczem Suraż mogli zobaczyć postępujące na tym obiekcie zmiany. Przede wszystkim po zakończeniu wymiany gruntu rozpoczęła się budowa trybuny głównej wraz z zapleczem sportowym. - Wymiana gruntu była dość skomplikowana, gdyż musieliśmy zejść poniżej rzędnej lustra wody – powiedział kierownik budowy stadionu, Grzegorz Pietrowski. Obecnie kończone jest sadowienie tego budynku i rozpoczyna się murowanie ścian z bloczka fundamentowego. Zamontowanych zostało również 10 słupów oświetleniowych wzdłuż budowanego chodnika, prowadzącego z trybuny znajdującej się od strony Narwi do wyjścia ze stadionu.
więcej

Jeszcze w lipcu ruszy dalsza modernizacja stadionu

foto
W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Prezydent Miasta Łomża Jerzy Brzeziński i Skarbnik Miasta Jadwiga Kozłowska podpisali z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jarosławem Dworzańskim i Członkiem Zarządu Województwa Jackiem Piorunkiem umowę na dofinansowanie ze środków unijnych modernizacji stadionu miejskiego przy ulicy Zjazd w Łomży. Tego samego dnia, w łomżyńskim Ratuszu z-ca Prezydenta Marcin Sroczyński podpisał umowę na realizację modernizacji stadionu z Panem Władysławem Bojarczykiem – Prezesem Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Usługowego „MARK-BUD” Sp. z o.o. z Białegostoku, które wygrało przetarg na powyższą inwestycję. Remont stadionu będzie kosztował 17.967.674,16 zł zł, zaś dofinansowanie tej inwestycji ze środków RPO wyniesie 11 mln zł.
więcej

« · 1 · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED