Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » . » Fundusze norweskie i EOG » Rozwój Lokalny - etap III

Jarmark w parku - Fair in the park

foto
Żywność tradycyjną i regionalną oraz wyroby rękodzieła artystycznego można będzie nabyć podczas Jarmarku „Zasmakuj w Łomży”, który w niedzielę 18 września 2022 r. w godz. 9:00-15:00 odbędzie się w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. W trakcie wydarzenia, o godzinie 12:00, zaplanowany został muzyczno - balonowy pokaz w wykonaniu Patrycji Lipińskiej, uczestniczki programu "Mam talent".
więcej

Zbliża się święto seniorów - Senior citizens holiday coming up

foto
"Seniorada" to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu miasta oraz święto łomżyńskich seniorów, na które już dziś zaprasza prezydent Mariusz Chrzanowski wraz z Łomżyńską Radą Seniorów. Tegoroczna impreza, w formie plenerowego festynu, odbędzie się 14 września przy Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego. Nie zabraknie muzyki, konkursów oraz akcentów prozdrowotnych.
więcej

Bardzo atrakcyjne zakończenie wakacji

foto
Setki łomżan odwiedziły w niedzielę nadnarwiańskie bulwary. Na terenach sportowo - rekreacyjnych odbył się piknik na zakończenie wakacji. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu pn. "Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję" finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny.
więcej

Atrakcyjne zakończenie wakacji na bulwarach nadnarwiańskich End of summer holidays on Lomza boulevar

Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji (fot. MOSiR Łomża)
W niedzielne popołudnie 28 sierpnia warto zarezerwować czas, aby zrelaksować się nad brzegiem Narwi. Miasto Łomża i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zapraszają od godziny 12.00 na tereny sportowo-rekreacyjne przy ulicy Żydowskiej! Czeka Was mnóstwo atrakcji!
więcej

VII Triathlon MOSiR Łomża już w najbliższą niedzielę

foto
Już w niedzielę 31 lipca 2022 roku na łomżyńskich bulwarach odbędzie się VII edycja Triathlon MOSiR Łomża. Zawodnicy w drodze do mety będą mieli do pokonania odcinek 1200 m wpław rzeką Narew, 15 km jazdy na rowerze oraz 3 km biegiem. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pt. "Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję" finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny. W związku z zawodami należy liczyć się z utrudnieniami w ruch na ul. Rybaki i Sikorskiego w rejonie mostu Hubala.
więcej

Odbył się jarmark z alpakami

foto
Stoiska z żywnością tradycyjną i regionalną oraz wyrobami rękodzieła artystycznego czekały na wszystkich, którzy w niedzielę 24 lipca przybyli do Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma na Jarmark „Zasmakuj w Łomży”. Atrakcją dla najmłodszych była edukacyjna zagroda z alpakami.
więcej

Zapraszamy na jarmark

foto
Jarmark „Zasmakuj w Łomży” ponownie zagości w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Na stoiskach znajdziemy żywność tradycyjną i regionalną oraz wyroby rękodzieła artystycznego. Przewidziano również ciekawą atrakcję dla dzieci, jaką niewątpliwie będzie edukacyjna zagroda z alpakami. Na jarmark zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 24 lipca, w godz. 9:00-15:00.
więcej

Spotkanie informacyjne z właścicielami gruntów - Informational meeting with landowners

foto
W dniu 30.06.2022 r. odbyło się spotkanie informacyjne z właścicielami gruntów w ramach zadania: „Promocja terenów inwestycyjnych w mieście Łomża” w projekcie „ŁOMŻA – MIASTO, w którym ŻYJĘ I PRACUJĘ” w ramach Programu „Rozwój Lokalny” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej

Ruszyły zapisy na VII Triathlon MOSiR Łomża - Registration for the 7th MOSiR Lomza Triathlon is open

foto
Miasto Łomża wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży zaprasza na VII edycję Triathlonu MOSiR Łomża. Zawody odbędą się 31 lipca w ramach realizacji projektu pn. Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny. Wykonawcą wydarzenia jest Fundacja Wsparcia Rozwoju Sportu Turystyki i Rekreacji.
więcej

Atrakcje sportowe i rekreacyjne na bulwarach - Sports and recreational activities on the boulevards

foto
Miasto Łomża wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży zapraszają na cykl wydarzeń sportowych i rekreacyjnych skierowanych dla najmłodszych mieszkańców Łomży. Imprezy odbędą się na terenie sportowo – rekreacyjnym nad Narwią w ramach realizacji projektu pn. „Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny.
więcej

Jarmark „Zasmakuj w Łomży” wehikułem do średniowiecza - The "Taste in Łomza" fair as a time machine

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na jarmark średniowieczny „Zasmakuj w Łomży”, który dobędzie się w piątek 17 czerwca 2022 r., w godz. 15:00 – 19:00, w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Każdy, kto przybędzie na to wydarzenie, będzie mógł przenieść się w czasie i poczuć ducha dawnej epoki. Odbędzie się ono w ramach tegorocznych obchodów Dni Łomży.
więcej

Współpraca Łomży i Okręgu Nordland w ramach Funduszy Norweskich Cooperation between Lomza & Nordland

burmistrz Okręgu Nordland Kari Anne Bøkestad Andreassen i prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i burmistrz Okręgu Nordland Kari Anne Bøkestad Andreassen, w obecności m.in. przedstawicielek Ambasady Norwegii w Polsce, podpisali umowę partnerstwa pomiędzy Miastem Łomża i okręgiem Nordland w Norwegii. Dzięki temu nasz samorząd może liczyć na wsparcie doradcze i eksperckie oraz konsultacje i szkolenia w realizacji zadań w wymiarach środowiskowym, społecznym i edukacyjno – gospodarczym. Wydarzenie było kulminacyjnym elementem wizyty studyjnej Norwegów w naszym mieście w ramach realizacji projektu pn. „Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej

Szereg inicjatyw w ramach Funduszy Norweskich/A series of initiatives under the Norwegian Funds

Dzień Osób z Niepełnosprawnością to jedna z inicjatyw, która odbyła się w ramach Funduszy Norweskich (fot. Kamil Brzostowski)
Jarmark "Zasmakuj w Łomży" i Dzień Osób z Niepełnosprawnością już za nami. Przed nami m.in. promocja szkolnictwa zawodowego czy dokumentacje projektowe na remonty ulic. Wszystko w ramach projektu pn. "Łomża – Miasto, w którym ŻYJĘ I PRACUJĘ" finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Całkowita wartość całego przedsięwzięcia wynosi 15,3 mln zł. Projekt ma być realizowany do 30 kwietnia 2024 roku.
więcej

Za nami Dzień Osób z Niepełnosprawnością - The Day of People with Disabilities is behind us

foto
Występy artystyczne, wystawa rękodzieła, animacje dla dzieci, badania profilaktyczne – to atrakcje tegorocznego Dnia Osób z Niepełnosprawnością w Łomży. Piątkowe świętowanie trwało od rana do późnego popołudnia w różnych punktach miasta.
więcej

Jarmark "Zasmakuj w Łomży" - Fair "Taste in Łomża"

foto
Już w niedzielę 22 maja w godzinach 9:00-15:00 w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma po raz pierwszy zagości Jarmark "Zasmakuj w Łomży". Na stoiskach domowe przetwory, wypieki, wędliny, sery, miody, a także wyroby rękodzielnicze, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.
więcej

Zapraszamy na Dzień Osób z Niepełnosprawnością - Join us for the Day of People with Disabilities

foto
Występy artystyczne, wystawa rękodzieła, animacje dla dzieci, badania profilaktyczne – to wszystko czeka na uczestników Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Już 20 maja 2022 r. Urząd Miejski w Łomży przygotował szereg atrakcji dla mieszkańców. Wydarzenie zaplanowano od rana do późnego popołudnia w różnych punktach miasta.
więcej

Jarmarki wracają do Łomży - Fairs are coming back to Łomża

Po pandemicznej przerwie Miasto Łomża planuje wznowienie jarmarków „Zasmakuj w Łomży”. Mieszkańcy odwiedzający stoiska będą mogli zaopatrzyć się w regionalne produkty spożywcze i wyroby rękodzielnicze. Zainteresowani wystawcy już mogą się zgłaszać.
więcej

Spotkanie z Nordland w wymiarze społecznym - Meeting with Nordland county in the social dimension

foto
W dniu 21.04.2022 r. odbyło się kolejne spotkanie on-line Miasta Łomża w wymiarze społecznym z przyszłym Partnerem projektu „Łomża – Miasto w którym żyję i pracuję” – okręgiem Nordland.
więcej

Wymiar środowiskowy projektu – The environmental dimension of the project

nadnarwiańskie bulwary w Łomży
W dniu 11.04.2022 r. odbyło się kolejne on-line Miasta Łomża z potencjalnym Partnerem projektu „Łomża – Miasto w którym żyję i pracuję” – okręgiem Nordland, tym razem w wymiarze środowiskowym.
więcej

Festyn Szkół Zawodowych w Łomży - The Vocational School Festival in Łomża

foto
W hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Łomży odbył się Festyn Szkół Zawodowych. To piąte tego typu wydarzenie organizowane najpierw przez Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji, a w tym roku przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 2 w ramach projektu "Łomża - Miasto w którym żyję i pracuję" realizowanego z Programu "Rozwój Lokalny", finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej

« · 1 · 2 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED