Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » . » Fundusze norweskie i EOG » Rozwój Lokalny - etap III

Łomżyńska delegacja w norweskim Okręgu Nordland

foto
W dniach 21-24 sierpnia delegacja Miasta Łomża uczestniczyła w kolejnej wizycie studyjnej w norweskim okręgu Nordland. Obszarem, nad którym tym razem pochylili się partnerzy był wymiar społeczny oraz sportowy. Współpraca samorządów została zainagurowana w ramach programu „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Częścią tej kooperacji są również wizyty, w ramach których partnerzy rozmawiają o rozwoju, przyszłości i wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem samorządów.
więcej

Zakończenie Wakacji na łomżyńskich bulwarach

foto
Na "Zakończenie Wakacji" zapraszamy na tereny sportowo-rekreacyjne nad Narwią przy ul. Żydowskiej w Łomży. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 w niedzielę 27 sierpnia i potrwa do godziny 18:00. Tego dnia na łomżyńskich bulwarach stworzona zostanie strefa atrakcji dmuchanych i strefa animacji, w której przeprowadzone zostaną gry i zabawy oraz zajęcia z animatorami. Nie zabraknie sportowych wyzwań, będą bańki mydlane i malowanie buziek.
więcej

Zapraszamy na Jarmark

foto
W niedzielę 27 sierpnia 2023 r. w godz. 9:00-15:00 na Starym Rynku odbędzie się kolejny Jarmark „Zasmakuj w Łomży”. Na stoiskach zakupić będzie można tradycyjną i regionalną żywność oraz wyroby rękodzieła artystycznego. Na najmłodszych będą czekały darmowe dmuchańce.
więcej

Sergiusz Sobczyk z Warszawy zwycięzcą VIII Triathlonu MOSiR Łomża

foto
45 zawodników wystartowało w niedzielne, upalne południe w VIII Triathlon MOSiR Łomża. Uczestnicy przepłynęli 1,2 km rzeką Narew, następnie przesiedli się na rower i pokonali dystans 15 km. Ostatnim etapem do mety był 3 km bieg.
więcej

Śniadaniowy jarmark na Starym Rynku

foto
Już w najbliższą niedzielę 13 sierpnia 2023 r., na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Jarmark Śniadaniowy „Zasmakuj w Łomży”. Stoiskom z żywnością tradycyjną i regionalną oraz wyrobami rękodzieła artystycznego towarzyszyć będą darmowe trampoliny dla dzieci. Niedzielne biesiadowanie potrwa od godz. 9:00 do 15:00.
więcej

Raport z badania satysfakcji klientów Urzędu Miejskiego

W dniach 24-26 listopada 2022 roku oraz 5-9 czerwca 2023 r. Urząd Miejski w Łomży, we współpracy z firmą Instytut Badawczy IPC, prowadził badania mające na celu określenie poziomu satysfakcji klientów Urzędu Miejskiego pod kątem spełnienia potrzeb i oczekiwań interesariuszy. Były one przeprowadzane w formie indywidualnych wywiadów kwestionariuszowych przez ankieterów IPC w ramach projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej

Nabór wystawców na Jarmark Śniadaniowy Zasmakuj w Łomży

foto
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów władze Łomży zdecydowały o poszerzeniu oferty tradycyjnych Jarmarków Zasmakuj w Łomży o propozycję śniadaniową. Do udziału w Jarmarkach Śniadaniowych serdecznie zapraszamy przedstawicieli szeroko pojętej gastronomii oraz producentów produktów spożywczych, a także zachęcamy wystawców oferujących produkty rzemieślnicze lub rękodzieło. Wydarzenie ma na celu danie mieszkańcom możliwości skosztowania różnych specjałów kulinarnych, zarówno regionalnych, potraw autorskich, jak i dań z całej Polski oraz wspólnego celebrowania niedzielnych posiłków w piknikowej atmosferze.
więcej

Wizyta studyjna przedstawicieli Okręgu Nordland w Łomży

foto
W dniach 13-17 czerwca odbyła się kolejna wizyta studyjna przedstawicieli Okręgu Nordland w naszym mieście w ramach realizowanego projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej

Atrakcje z Funduszy Norweskich na "Rozpoczęcie wakacji" na łomżyńskich bulwarach

foto
Miasto Łomża wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży zapraszają na "Rozpoczęcie wakacji"! Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca na terenach sportowo – rekreacyjnych nad Narwią przy ul. Żydowskiej, w ramach realizacji projektu pn. „Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny.
więcej

Badamy poziom satysfakcji petentów

Urząd Miejski w Łomży, we współpracy z firmą Instytut Badawczy IPC, prowadzi badania mające na celu określenie poziomu satysfakcji klientów Urzędu Miejskiego pod kątem spełnienia potrzeb i oczekiwań interesariuszy. Badanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej

Jarmark z historią - A fair with history

foto
W ostatnią niedzielę maja odbył się na Starym Rynku Jarmark "Zasmakuj w Łomży". Na kilkudziesięciu stoiskach można było zakupić żywność tradycyjną i regionalną oraz wyroby rękodzieła artystycznego. W kolejnym miesiącu odbędą się dwa tego typu wydarzenia. 16 czerwca planowany jest jarmark średniowieczny, a 25 czerwca kolejny Jarmark „Zasmakuj w Łomży”.
więcej

Zapraszamy na cykl wydarzeń sportowo - rekreacyjnych nad Narwią

foto
Miasto Łomża wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży zapraszają na cykl wydarzeń, skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Imprezy odbędą się na terenach sportowo – rekreacyjnych nad Narwią przy ulicy Żydowskiej w ramach realizacji projektu pn. „Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny.
więcej

„Dawnych Jarmarków Czar” - zapraszamy na Jarmark "Zasmakuj w Łomży"

foto
W niedzielę 28 maja 2023 roku w godz. od 9:00 do 15:00 na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Jarmark "Zasmakuj w Łomży". Na stoiskach dostępna będzie żywność tradycyjna i regionalna oraz wyroby rękodzieła artystycznego. W trakcie wydarzenia eksponowana będzie wystawa „Dawnych Jarmarków Czar” – Handel na Starym Rynku w Łomży na przełomie lat 50. i 60. XX w., do której fotografie Zygmunta Dudo udostępniło ze swoich zbiorów Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży.
więcej

Ruszyły zapisy na VIII Triathlon MOSiR Łomża! Registration for the 8th MOSiR Lomza Triathlon is open

foto
Miasto Łomża wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży zaprasza na VIII edycję Triathlonu MOSiR Łomża. Zawody odbędą się 6 sierpnia w ramach realizacji projektu pn. Łomża - Miasto, w którym żyję i pracuję finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 - Program Rozwój Lokalny. Wykonawcą wydarzenia jest Fundacja Wsparcia Rozwoju Sportu Turystyki i Rekreacji.
więcej

Łomża dla osób z niepełnosprawnością

foto
Atrakcje sportowe, muzyczne oraz rodzinny piknik integracyjny – tak w skrócie wyglądał Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Łomży. Wydarzenie było organizowane z projektu "Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję" w ramach Programu Rozwój Lokalny, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
więcej

Zapraszamy na Dzień Osób z Niepełnosprawnością

foto
Badania profilaktyczne, gry i zabawy animacyjne, taneczne oraz sportowe będą czekały na uczestników pikniku integracyjnego, który zaplanowano w piątek 12 maja 2023 r. na Starym Rynku w Łomży. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodzonego po raz kolejny w naszym mieście Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Będą mu towarzyszyły mecz piłkarski oraz koncert Filharmonii.
więcej

Jarmarczny Stary Rynek - The Fairs of the Old Market

foto
W sobotę na Starym Rynku odbył się Wielkanocny Jarmark "Zasmakuj w Łomży". W jego trakcie można było zaopatrzyć się w ozdoby wielkanocne, rękodzieło artystyczne, żywność tradycyjną i regionalną oraz wyroby garmażeryjne. Zakupy umilała Kapela Miód na Serce, a animacje dla dzieci w Hali Kultury zapewniała SmileLand - animacje dla dzieci Łomża.
więcej

"Park Zawodów" najciekawszym pomysłem na biznes w Łomży

laureaci konkursu „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”
Projekt pn. „Park Zawodów” zwyciężył w pierwszej edycji konkursu „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”. Jego autorka, Katarzyna Kaszuba, będąca studentką Akademii Nauk Stosowanych, otrzymała voucher o wartości 5 tys. zł na realizację swojego pomysłu. Koordynatorką zwycięskiej koncepcji była dr Edyta Dąbrowska.
więcej

Poznamy zwycięzców konkursu „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”

Uroczysta gala wręczenia nagród oficjalnie zakończy I edycję konkursu „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”. Wydarzenie odbędzie się w środę 29 marca 2023 r. o godz. 18:00 w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży.
więcej

Edukacyjna środa w Łomży - Educational Wednesday in Lomza

foto
Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i maturalnych mieli dziś okazję poznać ofertę kształcenia szkół średnich oraz uczelni wyższych. W Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbył się Festyn Szkół Zawodowych, a w III Liceum Ogólnokształcącym Giełda Pomysłów na Życie.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED