Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » . » Fundusze norweskie i EOG » Rozwój Lokalny - etap III

Zwiedź Łomżę z aplikacją mobilną

foto
Audioprzewodnik "Zasmakuj w Łomży" to prosty, przyjemny i ciekawy sposób na poznanie naszego miasta. Audiowycieczka jest podzielona na 2 trasy: krótką i długą. Pozwalają one na poznanie zabytków i elementów architektury Łomży. Rozpoczynają się na łomżyńskim Starym Rynku i wiodą przez ulice miasta pozwalając podziwiać takie miejsca jak Katedrę, zabytkowy cmentarz, ulicę Żydowska, można także wybrać się na sentymentalną wycieczkę do Synagogi Wielkiej. Aplikacja mobilna jest opracowana w języku polskim oraz angielskim i umożliwia wyznaczenie trasy do konkretnych punktów.
więcej

Powitajmy wiosnę na bulwarach

foto
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zaprasza dzieci z łomżyńskich przedszkoli oraz uczniów klas 1-3 na wspólne powitanie wiosny. Obok licznych atrakcji dla najmłodszych organizowany jest też konkurs na „Najładniejszą Marzannę”. Wydarzenie odbędzie się 21 marca 2024 r. o godz. 10:00 na terenach sportowo-rekreacyjnych nad Narwią. Liczba miejsc jest ograniczona.
więcej

Sala sportowa przy SP 5 „rośnie” w oczach - Sports hall at Primary School No. 5 shoots up

foto
W tym roku, a dokładnie w październiku ma zakończyć się budowa nowoczesnej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5. Inwestycja, na którą czeka szkolna społeczność idzie pełną parą, a zaawansowanie prac osobiście sprawdzał prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Biznesowe pomysły łomżyńskiej młodzieży Business ideas of the youth of Lomza

foto
Dwadzieścia prac wpłynęło na konkurs „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”. Komisja konkursu na wczorajszym spotkaniu wybrała 10 najlepszych, które przeszły do II etapu.
więcej

Trwa nabór zgłoszeń w konkursie “Zabiznesuj w Łomży”

foto
Przypominamy, że do końca stycznia 2024 r. trwa nabór zgłoszeń w Konkursie „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”. Skierowany jest on do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Miasta Łomża i Gminy Piątnicy. Do wygrania są nagrody w postaci voucherów o wartości 5500 zł (za zajęcie I miejsca), 3300 zł (za zajęcie II miejsca) i 2000 zł (za zajęcie III miejsca).
więcej

Przedświąteczne spotkanie mieszkańców w sercu Łomży

dzielenie się opłatkiem podczas Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej
Kolejny już raz licznie zgromadzeni mieszkańcy Łomży i przybyli goście mogli poczuć klimat nadchodzącego Bożego Narodzenia. Na Starym Rynku odbyła się Łomżyńska Wieczerza Wigilijna zorganizowana przez władze samorządowe Łomży. Nie zabrakło kolęd, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń oraz wigilijnych potraw. Wydarzenie poprzedził Bożonarodzeniowy Jarmark „Zasmakuj w Łomży”.
więcej

Startuje druga edycja konkursu „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”

prezydent Mariusz Chrzanowski, Emil Kulka (II LO), Paulina Gralińska (II LO), nauczycielka Jolanta Šimon, Jakub Piaścik (ZSMiO nr 5), zastępca prezydenta Andrzej Garlicki
Od 1 grudnia 2023 r. do końca stycznia 2024 r., młodzież ucząca się w łomżyńskich szkołach ponadpodstawowych, może zgłosić swój pomysł biznesowy wraz z biznesplanem do udziału w konkursie „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”. Do wygrania są nagrody w postaci voucherów o wartości od 2000 do 5500 zł.
więcej

Przewodnik Kulinarny

foto
Przewodnik kulinarny „Zasmakuj w Łomży” to zbiór tradycyjnych dań regionalnych, które swoją różnorodnością przenoszą w świat niezwykłych doznań smakowych. Prezentuje trzydzieści cztery przepisy, które pobudzą apetyt, oczarują zapachami i zachwycą kolorami. Wszystkie są łatwe i szybkie do wykonania, a co najważniejsze można je przyrządzić z dostępnych w okolicach Łomży zdrowych i wysokojakościowych produktów. Przewodnik „Zasmakuj w Łomży” pozwoli odkryć w proponowanych potrawach niepowtarzalny smak, aromat i klimat naszego regionu.
więcej

„Lepszy własny biznes niż praca na etacie”

debata oksfordzka w I Liceum Ogólnokształcącym
Pod takim hasłem, w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, odbyły się dwie debaty oksfordzkie. Wzięło w nich udział w sumie około 400 osób. Młodzież debatowała nad tezą: „Lepszy własny biznes niż praca na etacie”. Te warsztaty były wprowadzeniem do II edycji konkursu „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”. Już 1 grudnia 2023 r. ruszy jego tegoroczna edycja.
więcej

Jest nowy wykonawca hali przy SP5

prezydent Mariusz Chrzanowski i przedstawiciele firmy R/S Budownictwo S.A. -	Mayor Mariusz Chrzanowski and the representatives of the company R/S Budownictwo S.A.
Do połowy października przyszłego roku powinny zostać zakończone wszystkie prace związane z budową sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży. Umowę na dokończenie przedsięwzięcia prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał z przedstawicielami R/S Budownictwo S.A. z Białegostoku.
więcej

O rewitalizacji i adaptacji do zmian klimatu w Bydgoszczy i Łodzi

foto
W dniach 10-12 października grupa pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży uczestniczyła w wizycie studyjnej wraz z warsztatami środowiskowymi w Bydgoszczy oraz Łodzi.
więcej

Kolejna wizyta delegacji z okręgu partnerskiego - Nordland

foto
W dniach 25-29 września już po raz trzeci w naszym mieście mieliśmy okazję gościć delegację z Okręgu Nordland w Norwegii. Wizyta była elementem Partnerstwa zawartego w ramach projektu "Łomża- miasto, w którym żyję i pracuję" finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Tym razem skupiono się na kwestiach środowiskowych oraz młodzieży i edukacji zawodowej. Okręg reprezentowali m.in. Radni Okręgu Nordland: Christian Torset Radny ds. Kultury, Klimatu i Środowiska oraz Fredric Persson Radny ds. Edukacji.
więcej

Jarmark z Policją - A Fair with the Police

foto
W niedzielę 24 września 2023 r. odbędzie się kolejny w tym roku Jarmark "Zasmakuj w Łomży". W godzinach od 9:00 do 15:00 na Starym Rynku będą stoiska z pyszną żywnością tradycyjną i regionalną oraz wyrobami rękodzieła artystycznego. Wydarzeniu będą towarzyszyły aktywności promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym przygotowane przez Komendę Miejską Policji w Łomży.
więcej

Weź udział w akcji "Ekologia za sadzonkę" - Take part in the 'Ecology for a sapling' initiative

foto
Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o., we współpracy z Miastem Łomża oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, organizuje jesienną odsłonę akcji „Ekologię za sadzonkę”. W zamian za przyniesione odpady będzie można otrzymać sadzonki drzew owocowych, bylin lub ziół. Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 września 2023 r. od godz. 15:00 na parking przy Parku Wodnym MOSiR na ul. Wyszyńskiego i potrwa do wyczerpania zapasów. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Seniorzy świętowali na Starym Rynku - Seniors

Seniorada w 2023 roku wróciła na Stary Rynek
Setki osób z Łomży i okolic bawiły się na łomżyńskiej „Senioradzie”, która odbyła się na Starym Rynku. Tegorocznemu świętu, oprócz występów artystycznych towarzyszyły konkursy z nagrodami, badania profilaktyczne, pokazy i dmuchańce dla najmłodszych, którzy towarzyszyli babciom i dziadkom w zabawie zorganizowanej z okazji ich święta.
więcej

Senioralne święto w Łomży – dla dziadków i wnucząt!

foto
Już 14 września 2023 r. o godz. 12.00 na Starym Rynku w Łomży rozpocznie się "Seniorada" – wydarzenie co roku gromadzi liczne grono seniorów z Łomży i okolic. Tym razem nie powinno być inaczej, bo na uczestników czeka szereg atrakcji. Będą występy artystyczne, bezpłatne badania profilaktyczne, konkursy z nagrodami, dmuchane zabawki dla najmłodszych oraz zabawa taneczna.
więcej

Łomżyńska delegacja w norweskim Okręgu Nordland

foto
W dniach 21-24 sierpnia delegacja Miasta Łomża uczestniczyła w kolejnej wizycie studyjnej w norweskim okręgu Nordland. Obszarem, nad którym tym razem pochylili się partnerzy był wymiar społeczny oraz sportowy. Współpraca samorządów została zainagurowana w ramach programu „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Częścią tej kooperacji są również wizyty, w ramach których partnerzy rozmawiają o rozwoju, przyszłości i wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem samorządów.
więcej

Zakończenie Wakacji na łomżyńskich bulwarach

foto
Na "Zakończenie Wakacji" zapraszamy na tereny sportowo-rekreacyjne nad Narwią przy ul. Żydowskiej w Łomży. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 w niedzielę 27 sierpnia i potrwa do godziny 18:00. Tego dnia na łomżyńskich bulwarach stworzona zostanie strefa atrakcji dmuchanych i strefa animacji, w której przeprowadzone zostaną gry i zabawy oraz zajęcia z animatorami. Nie zabraknie sportowych wyzwań, będą bańki mydlane i malowanie buziek.
więcej

Zapraszamy na Jarmark

foto
W niedzielę 27 sierpnia 2023 r. w godz. 9:00-15:00 na Starym Rynku odbędzie się kolejny Jarmark „Zasmakuj w Łomży”. Na stoiskach zakupić będzie można tradycyjną i regionalną żywność oraz wyroby rękodzieła artystycznego. Na najmłodszych będą czekały darmowe dmuchańce.
więcej

Sergiusz Sobczyk z Warszawy zwycięzcą VIII Triathlonu MOSiR Łomża

foto
45 zawodników wystartowało w niedzielne, upalne południe w VIII Triathlon MOSiR Łomża. Uczestnicy przepłynęli 1,2 km rzeką Narew, następnie przesiedli się na rower i pokonali dystans 15 km. Ostatnim etapem do mety był 3 km bieg.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · 4 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED