Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe » Rady społeczne » Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów

Seniorskie święto na Starym Rynku

Zabawa na Starym Rynku trwała do godzin popołudniowych
Tańce i zabawy, bezpłatne badania lekarskie, a wszystko to przy pięknej, słonecznej pogodzie – tak wyglądała tegoroczna Seniorada na Starym Rynku. Z okazji święta seniorów najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za aktywne włączanie się w życie miasta przekazał im prezydent Mariusz Chrzanowski. Od przyszłego roku włodarz chce zagospodarować w budżecie miasta środki na bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla posiadaczy Karty Seniora.
więcej

Zapraszamy na Senioradę 2018 - już 6 września!

foto
Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski wraz z Łomżyńską Społeczną Radą Seniorów serdecznie zapraszają na Senioradę - imprezę z okazji obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji. Oprócz dobrej zabawy przy dźwiękach muzyki seniorzy będą mogli zadbać o swoje zdrowie. Czekają na nich bezpłatne badania poziomu cukru we krwi oraz testy na HCV (badanie w kierunku WZW typu C), a także porady dietetyka i masażysty.
więcej

Łomżyńscy seniorzy na paradzie w stolicy

foto
Kilkadziesiąt osób reprezentowało Łomżę na Paradzie Seniorów 2018, którą w sobotę (18 sierpnia) w Warszawie zorganizowała Fundacja Zaczyn. Ubrani w koszulki z logo Miasta, trzymając w rękach parasole stworzyli wyjątkową, barwną wizytówkę Łomży.
więcej

Seniorzy aktywnie o bezpieczeństwie na drodze

foto
Spotkania z policją, pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, bezpłatny przegląd rowerów, słodki poczęstunek i upominki - to wszystko czekało na seniorów w Domku Pastora. W poniedziałek 6 sierpnia w budynku przy ul. Krzywe Koło 1 odbywała się akcja: „Senior na drodze! Jestem świadomy – będę bezpieczny”. DO udziału zaprosili: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Prezydent Miasta Łomży.
więcej

Zapraszamy seniorów na warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na drodze

foto
Zajęcia z ekspertami ruchu drogowego, bezpłatny przegląd rowerów i upominki czekają na seniorów w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1. Już w poniedziałek 6 sierpnia o godz. 9.30 ruszy tam akcja „Senior na drodze! Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Zapraszają: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Prezydent Miasta Łomży.
więcej

Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów oczekuje na osoby starsze

Cotygodniowe dyżury w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 pełnią członkinie i członkowie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów. Spotkania z osobami starszymi pozwolą poznać nie tylko ich potrzeby, ale także możliwości w zakresie posiadanej wiedzy, umiejętności, doświadczenia i wolnego czasu. Przedstawiciele Rady Seniorów mają nadzieję, że uzyskane informacje pozwolą na szybsze rozwiązywanie problemów osób starszych w naszym mieście, jak również na zorganizowanie wolontariatu seniorów i na rzecz seniorów.
więcej

Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów rozpoczyna dyżury

Cotygodniowe dyżury w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 pełnić będą członkinie i członkowie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów. Spotkania pozwolą zdiagnozować potrzeby osób starszych, co przyczyni się do sprawniejszego rozwiązywania problemów środowiska seniorów. W trakcie dyżurów seniorzy mogą zgłaszać nie tylko potrzeby, ale również mówić o swoich możliwościach – wiedzy, umiejętnościach, doświadczeniu i czasie, które mogą być wykorzystane w formie działalności wolontarystycznej na rzecz osób starszych, ale też młodego pokolenia.
więcej

Przedstawicielka Łomży w Radzie Społecznej przy Marszałku

Grażyna Czajkowska odbiera nominację z rąk Marszałka Jerzego Leszczyńskiego
foto Wrota Podlasia
Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów, weszła w skład Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego, zostając jej wiceprzewodniczącą. Uroczyste wręczenie nominacji wszystkim powołanym członkom rady odbyło się w piątek 15 grudnia w Białymstoku.
więcej

Zapraszamy na Senioradę

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Łomżyńska Rada Seniorów zapraszają na „Senioradę”. To impreza organizowana z myślą o trochę starszym pokoleniu mieszkańców naszego miasta. W tym roku odbędzie się ona w piątek 22 września w godz. 11:00-15:00 ma Starym Rynku.
więcej

Warsztaty dla seniorów

foto
Fundacja Dzień Dobry zaprasza osoby powyżej 60 roku życia na dwudniowe warsztaty rozwoju osobistego z psychologiem, streetworkerem, doradcą zawodowym, specjalistami od emisji głosu, wizażu i autoprezentacji. Warsztaty mają na celu nauczenie seniorów pracy na rzecz lokalnej społeczności, czerpania satysfakcji z aktywnego spędzania czasu i wysiłku fizycznego oraz promowanie działań ludzi i grup o dużym potencjale społecznym seniorów wzajemnie się wspierających.
więcej

Zapraszamy na "Senioradę"

foto
Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski i Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów serdecznie zapraszają na obchody Łomżyńskiego Dnia Seniora. "Seniorada" odbędzie się 6 października 2016r. w godz. 12.00-16.00 na Starym Rynku w Łomży.
więcej

Przedstawiciel łomżyńskich Seniorów w Radzie przy Ministrze?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nabór do Rady ds. Polityki Senioralnej. Miasto Łomża zgłosiło kandydaturę p. Grażyny Czajkowskiej, Przewodniczącej Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów.
więcej

Prezydent spotkał się z Seniorami

Posiedzenie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów z udziałem Prezydenta Miasta Łomży, p. Mariusza Chrzanowskiego.
W dniu 9 marca o godz. 12.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego miało miejsce posiedzenie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów z udziałem Prezydenta Miasta Łomży, p. Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

Działalność Rady w 2015 roku

W treści artykułu przedstawione zostały działania, które w 2015 roku były realizowane przez członków Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów.
więcej

Spotkanie Rady Seniorów z dnia 11 stycznia 2016r.

foto
Spotkanie Rady Seniorów poświęcone opiniowaniu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Łomża na lata 2016-21.
więcej

Wieczór w teatrze "Kocham Babcię, kocham Dziadka".

Seniorzy mają przyjemność zaprosić Osoby Starsze wraz z wnukami na wyjątkowy wieczór w Teatrze Lalki i Aktora.
więcej

Posiedzenie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów

foto
W czwartek 17 grudnia na drugim posiedzeniu spotkali się członkowie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów. Dyskusja w „Domku Pastora” toczyła się wokół podsumowania kilkumiesięcznej działalności rady i ustaleniu planu pracy na 2016 rok.
więcej

Seniorzy otrzymają "koperty życia"

Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów włącza się w akcję Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży organizowaną pod hasłem TOLERANCYJNY I ŻYCZLIWY MECHANIAK. Jednym z działań szkoły jest promocja tolerancji i życzliwości w Galerii Veneda w Łomży w dniu 19 listopada w godz. 10.00 – 14.00. W ramach inicjatywy zorganizowane zostanie stoisko życzeń dla mieszkańców Łomży, kreatywne stoisko dla dzieci, a osoby starsze uczestniczące w imprezie będą mogły otrzymać "kopertę życia". Rada Seniorów chce wspomóc młodzież w rozpropagowaniu przedsięwzięcia wśród mieszkańców Łomży, głównie wśród osób przewlekle chorych, starszych i samotnych.
więcej

Regulamin Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów

W załączniku został zamieszczony Regulamin Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów, który został uchwalony na pierwszym posiedzeniu Rady.
więcej

Skład Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów

Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski powołał do życia Łomżyńską Społeczną Radę Seniorów Zarządzeniem Nr 274/2015 z dnia 25 września 2015 roku. Radę tworzą przedstawiciele osób starszych oraz podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz 2 członków wskazanych przez Prezydenta Miasta. W skład Rady wchodzą:
więcej

« · 1 · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED