Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe » Rady społeczne » Łomżyńska Rada Seniorów

VI sesja Obywatelskiego Parlamentu Seniorów – „SENIORZY I PRZYSZŁOŚĆ POLSKI”

Stanisław Kaseja Wiceprzewodniczący Łomżyńskiej Rady Seniorów; Grażyna Czajkowska Przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów; fot. Grażyna Czajkowska
Grażyna Czajkowska Przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów i Stanisław Kaseja Wiceprzewodniczący Łomżyńskiej Rady Seniorów wzięli udział w VI sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, która odbyła się 1 października 2020 roku w siedzibie Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Tematem przewodnim sesji była „Sytuacja osób starszych w Polsce z uwzględnieniem aspektów medycznych, społecznych i ekonomicznych”.
więcej

„Łomżyński Senior decyduje” – II Łomżyńskie Forum Seniora

foto
Łomżyńska Rada Seniorów była partnerem merytorycznym II Łomżyńskiego Forum Seniora, które odbyło się dnia 18 września 2020 roku w Jędrusiowej Dolinie w Piątnicy. Wśród uczestników Forum byli przedstawiciele samorządów oraz środowisk senioralnych z Łomży i byłego województwa łomżyńskiego, prowadzący warsztaty w ramach Szkoły Liderów Seniora i przedstawicielki Ośrodka Wspierania Podlaskich Rad Seniorów.
więcej

„Siła współpracy, moc integracji”

foto
Hasło to przyświecało I Podlaskiemu Kongresowi Rad Seniorów, który odbył się w Supraślu w dniach 2 – 3 września 2020 r. Uroczystego otwarcia obrad dokonał Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski oraz organizator wydarzenia Prezes Stowarzyszenia Szukamy Polski Jan Oniszczuk.
więcej

Po raz pierwszy w Łomży Gazeta Seniora – SREBRNI

foto
W ramach projektu Aktywny Senior = Obywatel, kilkunastu łomżyńskich seniorów brało udział w "Warsztatach dziennikarskich – od seniora do redaktora – Gazeta Seniora", podczas których nabyli oni wiedzę na temat dziennikarstwa prasowego. Zwieńczeniem kursu było przygotowanie przez uczestników materiału do wydania Gazety Seniora „SREBRNI”.
więcej

Łomżyńska Rada Seniorów żegna śp. Helenę Polewaczyk

W wieku 82 lat zmarła koleżanka Helena Polewaczyk, członkini Łomżyńskiej Rady Seniorów.
więcej

Rady Seniorów z Łomży i Ostrołęki zainicjowały współpracę

foto
Spotkanie inicjujące współpracę Rad Seniorów z Łomży i Ostrołęki miało miejsce 12 grudnia 2019 r. w Łomży. Pierwsza część spotkania odbyła się w Domku Pastora, druga natomiast w Klubie Seniora MOPS. Rady przedstawiły główne cele działalności i sposoby ich realizacji.
więcej

Łomżyńscy seniorzy na Podlaskim Forum Aktywności Osób Starszych

foto
W dniu 13 listopada 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się V Forum Aktywności Osób Starszych. Wzięło w nim udział 160 osób z różnych miejsc naszego województwa, w tym liczna grupa łomżyńskich seniorów. W spotkaniu uczestniczyli również wicemarszałkowie Marek Olbryś i Stanisław Derehajło.
więcej

V Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych

foto
Stowarzyszenie Szukamy Polski, Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zapraszają do wzięcia udziału w V Podlaskim Forum Aktywności Osób Starszych, które odbędzie się 13 listopada 2019 r. w Sali konferencyjnej im. Krzysztofa Putry Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1.
więcej

Zaproszenie na posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów

Na 7 października (poniedziałek) kolejne posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów zwołała przewodnicząca Grażyna Czajkowska. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1.
więcej

Senioralne święto na Starym Rynku

foto
Już po raz 5. do wspólnego świętowania zaprosił seniorów Prezydent Łomży. Impreza zorganizowana z okazji obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora zgromadziła kilkaset osób. Wypełniły ją: prezentacja twórczości osób starszych, zabawa przy muzyce, trening ciała i umysłu, a także porady zdrowotne i badania profilaktyczne. Na seniorów czekał poczęstunek i orzeźwiająca woda z łomżyńskiego wodociągu.
więcej

Wakacyjne posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów

W piątek 9 sierpnia odbędzie się spotkanie członków Łomżyńskiej Rady Seniorów. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło1.
więcej

Zaproszenie na posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów

Posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa) o godz. 10.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1, Łomża.
więcej

Posiedzenie Rady Seniorów

Zapraszamy na posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów, które odbędzie się 17 kwietnia 2019 r. o godz. 14.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora w Łomży, ul. Krzywe Koło 1.
więcej

Wielkanocne jajko seniorów

Seniorzy zasiedli do wielkanocnego stołu
Ponad stu członków Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży spotkało się na tradycyjnym spotkaniu przedwielkanocnym. Świąteczne życzenia najstarszym mieszkańcom naszego miasta złożył zastępca prezydenta miasta Andrzej Stypułkowski.
więcej

Zadbają o sprawy seniorów

Pierwsze posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów
We wtorek 12 marca w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" odbyło się pierwsze posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów nowej kadencji samorządu. Sprawami osób starszych ponownie zajmie się Grażyna Czajkowska.
więcej

Jest już nowa Łomżyńska Rada Seniorów

Prezydent Łomży ogłosił wyniki głosowania w wyborach do Łomżyńskiej Rady Seniorów oraz podał jej skład na nową kadencję. Spośród 27 kandydatów do rady weszło 10 osób, które w wyborach odbywających się 25 lutego br. zdobyły największą liczbę głosów. Głosować mogły osoby, które ukończyły 60. rok życia. Jej skład uzupełnili przedstawiciele prezydenta i Rady Miejskiej.
więcej

Wybory do Łomżyńskiej Rady Seniorów

W najbliższy poniedziałek 25 lutego 2019 r. odbędą się wybory do Łomżyńskiej Rady Seniorów. Głosować na swojego kandydata mogą mieszkańcy Łomży powyżej 60. roku życia. Zapraszamy z dokumentem tożsamości 25 lutego o godz. 14.00 do Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1. Listę i opis kandydatów publikujemy w załączniku.
więcej

Trwa nabór do Łomżyńskiej Rady Seniorów

Wraz z końcem kadencji samorządu swoje funkcjonowanie zakończyła Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów. W celu kontynuowania dobrej współpracy władz lokalnych i środowiska osób starszych została powołana uchwałą Rady Miejskiej Łomżyńska Rada Seniorów. W związku z powyższym Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski zarządza wybory do Rady.
więcej

Seniorskie święto na Starym Rynku

Zabawa na Starym Rynku trwała do godzin popołudniowych
Tańce i zabawy, bezpłatne badania lekarskie, a wszystko to przy pięknej, słonecznej pogodzie – tak wyglądała tegoroczna Seniorada na Starym Rynku. Z okazji święta seniorów najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za aktywne włączanie się w życie miasta przekazał im prezydent Mariusz Chrzanowski. Od przyszłego roku włodarz chce zagospodarować w budżecie miasta środki na bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla posiadaczy Karty Seniora.
więcej

Zapraszamy na Senioradę 2018 - już 6 września!

foto
Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski wraz z Łomżyńską Społeczną Radą Seniorów serdecznie zapraszają na Senioradę - imprezę z okazji obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji. Oprócz dobrej zabawy przy dźwiękach muzyki seniorzy będą mogli zadbać o swoje zdrowie. Czekają na nich bezpłatne badania poziomu cukru we krwi oraz testy na HCV (badanie w kierunku WZW typu C), a także porady dietetyka i masażysty.
więcej

« · 1 · 2 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED