Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe » Rady społeczne » Łomżyńska Rada Seniorów

Wybory do Łomżyńskiej Rady Seniorów

W najbliższy poniedziałek 25 lutego 2019 r. odbędą się wybory do Łomżyńskiej Rady Seniorów. Głosować na swojego kandydata mogą mieszkańcy Łomży powyżej 60. roku życia. Zapraszamy z dokumentem tożsamości 25 lutego o godz. 14.00 do Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1. Listę i opis kandydatów publikujemy w załączniku.
więcej

Trwa nabór do Łomżyńskiej Rady Seniorów

Wraz z końcem kadencji samorządu swoje funkcjonowanie zakończyła Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów. W celu kontynuowania dobrej współpracy władz lokalnych i środowiska osób starszych została powołana uchwałą Rady Miejskiej Łomżyńska Rada Seniorów. W związku z powyższym Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski zarządza wybory do Rady.
więcej

Seniorskie święto na Starym Rynku

Zabawa na Starym Rynku trwała do godzin popołudniowych
Tańce i zabawy, bezpłatne badania lekarskie, a wszystko to przy pięknej, słonecznej pogodzie – tak wyglądała tegoroczna Seniorada na Starym Rynku. Z okazji święta seniorów najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za aktywne włączanie się w życie miasta przekazał im prezydent Mariusz Chrzanowski. Od przyszłego roku włodarz chce zagospodarować w budżecie miasta środki na bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla posiadaczy Karty Seniora.
więcej

Zapraszamy na Senioradę 2018 - już 6 września!

foto
Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski wraz z Łomżyńską Społeczną Radą Seniorów serdecznie zapraszają na Senioradę - imprezę z okazji obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji. Oprócz dobrej zabawy przy dźwiękach muzyki seniorzy będą mogli zadbać o swoje zdrowie. Czekają na nich bezpłatne badania poziomu cukru we krwi oraz testy na HCV (badanie w kierunku WZW typu C), a także porady dietetyka i masażysty.
więcej

Łomżyńscy seniorzy na paradzie w stolicy

foto
Kilkadziesiąt osób reprezentowało Łomżę na Paradzie Seniorów 2018, którą w sobotę (18 sierpnia) w Warszawie zorganizowała Fundacja Zaczyn. Ubrani w koszulki z logo Miasta, trzymając w rękach parasole stworzyli wyjątkową, barwną wizytówkę Łomży.
więcej

Seniorzy aktywnie o bezpieczeństwie na drodze

foto
Spotkania z policją, pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, bezpłatny przegląd rowerów, słodki poczęstunek i upominki - to wszystko czekało na seniorów w Domku Pastora. W poniedziałek 6 sierpnia w budynku przy ul. Krzywe Koło 1 odbywała się akcja: „Senior na drodze! Jestem świadomy – będę bezpieczny”. DO udziału zaprosili: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Prezydent Miasta Łomży.
więcej

Zapraszamy seniorów na warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na drodze

foto
Zajęcia z ekspertami ruchu drogowego, bezpłatny przegląd rowerów i upominki czekają na seniorów w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1. Już w poniedziałek 6 sierpnia o godz. 9.30 ruszy tam akcja „Senior na drodze! Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Zapraszają: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Prezydent Miasta Łomży.
więcej

Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów oczekuje na osoby starsze

Cotygodniowe dyżury w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 pełnią członkinie i członkowie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów. Spotkania z osobami starszymi pozwolą poznać nie tylko ich potrzeby, ale także możliwości w zakresie posiadanej wiedzy, umiejętności, doświadczenia i wolnego czasu. Przedstawiciele Rady Seniorów mają nadzieję, że uzyskane informacje pozwolą na szybsze rozwiązywanie problemów osób starszych w naszym mieście, jak również na zorganizowanie wolontariatu seniorów i na rzecz seniorów.
więcej

Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów rozpoczyna dyżury

Cotygodniowe dyżury w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 pełnić będą członkinie i członkowie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów. Spotkania pozwolą zdiagnozować potrzeby osób starszych, co przyczyni się do sprawniejszego rozwiązywania problemów środowiska seniorów. W trakcie dyżurów seniorzy mogą zgłaszać nie tylko potrzeby, ale również mówić o swoich możliwościach – wiedzy, umiejętnościach, doświadczeniu i czasie, które mogą być wykorzystane w formie działalności wolontarystycznej na rzecz osób starszych, ale też młodego pokolenia.
więcej

Przedstawicielka Łomży w Radzie Społecznej przy Marszałku

Grażyna Czajkowska odbiera nominację z rąk Marszałka Jerzego Leszczyńskiego
foto Wrota Podlasia
Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów, weszła w skład Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego, zostając jej wiceprzewodniczącą. Uroczyste wręczenie nominacji wszystkim powołanym członkom rady odbyło się w piątek 15 grudnia w Białymstoku.
więcej

Zapraszamy na Senioradę

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Łomżyńska Rada Seniorów zapraszają na „Senioradę”. To impreza organizowana z myślą o trochę starszym pokoleniu mieszkańców naszego miasta. W tym roku odbędzie się ona w piątek 22 września w godz. 11:00-15:00 ma Starym Rynku.
więcej

Warsztaty dla seniorów

foto
Fundacja Dzień Dobry zaprasza osoby powyżej 60 roku życia na dwudniowe warsztaty rozwoju osobistego z psychologiem, streetworkerem, doradcą zawodowym, specjalistami od emisji głosu, wizażu i autoprezentacji. Warsztaty mają na celu nauczenie seniorów pracy na rzecz lokalnej społeczności, czerpania satysfakcji z aktywnego spędzania czasu i wysiłku fizycznego oraz promowanie działań ludzi i grup o dużym potencjale społecznym seniorów wzajemnie się wspierających.
więcej

Zapraszamy na "Senioradę"

foto
Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski i Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów serdecznie zapraszają na obchody Łomżyńskiego Dnia Seniora. "Seniorada" odbędzie się 6 października 2016r. w godz. 12.00-16.00 na Starym Rynku w Łomży.
więcej

Przedstawiciel łomżyńskich Seniorów w Radzie przy Ministrze?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nabór do Rady ds. Polityki Senioralnej. Miasto Łomża zgłosiło kandydaturę p. Grażyny Czajkowskiej, Przewodniczącej Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów.
więcej

Prezydent spotkał się z Seniorami

Posiedzenie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów z udziałem Prezydenta Miasta Łomży, p. Mariusza Chrzanowskiego.
W dniu 9 marca o godz. 12.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego miało miejsce posiedzenie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów z udziałem Prezydenta Miasta Łomży, p. Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

Działalność Rady w 2015 roku

W treści artykułu przedstawione zostały działania, które w 2015 roku były realizowane przez członków Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów.
więcej

Spotkanie Rady Seniorów z dnia 11 stycznia 2016r.

foto
Spotkanie Rady Seniorów poświęcone opiniowaniu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Łomża na lata 2016-21.
więcej

Wieczór w teatrze "Kocham Babcię, kocham Dziadka".

Seniorzy mają przyjemność zaprosić Osoby Starsze wraz z wnukami na wyjątkowy wieczór w Teatrze Lalki i Aktora.
więcej

Posiedzenie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów

foto
W czwartek 17 grudnia na drugim posiedzeniu spotkali się członkowie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów. Dyskusja w „Domku Pastora” toczyła się wokół podsumowania kilkumiesięcznej działalności rady i ustaleniu planu pracy na 2016 rok.
więcej

Seniorzy otrzymają "koperty życia"

Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów włącza się w akcję Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży organizowaną pod hasłem TOLERANCYJNY I ŻYCZLIWY MECHANIAK. Jednym z działań szkoły jest promocja tolerancji i życzliwości w Galerii Veneda w Łomży w dniu 19 listopada w godz. 10.00 – 14.00. W ramach inicjatywy zorganizowane zostanie stoisko życzeń dla mieszkańców Łomży, kreatywne stoisko dla dzieci, a osoby starsze uczestniczące w imprezie będą mogły otrzymać "kopertę życia". Rada Seniorów chce wspomóc młodzież w rozpropagowaniu przedsięwzięcia wśród mieszkańców Łomży, głównie wśród osób przewlekle chorych, starszych i samotnych.
więcej

« · 1 · 2 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED