Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe » Rady społeczne » Łomżyńska Rada Seniorów

Skład Łomżyńskiej Rady Seniorów - aktualizacja

Barbara Deptuła jest nowym członkiem Łomżyńskiej Rady Seniorów. Prezydent Łomży wprowadził zmianę w składzie rady Zarządzeniem nr 316/21 z dnia 18 listopada 2021 r. (załącznik).
więcej

Zmarła Alicja Maria Jamiołkowska – Kępczyńska

Śp. Alicja Maria Jamiołkowska – Kępczyńska
W wieku 73-lat zmarła Alicja Maria Jamiołkowska – Kępczyńska. Ceniona pedagog, wieloletnia nauczycielka języka rosyjskiego, członek Łomżyńskiej Rady Seniorów. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłej składa Prezydent Miasta Łomża i pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Echa II Podlaskiego Kongresu Rad Seniorów

foto
Pod hasłem „Samorząd i rady seniorów – potrzeba współpracy w Województwie Podlaskim” obradował II Podlaski Kongres Rad Seniorów. Przedstawiciele 15 rad seniorów spotkali się 7 i 8 września 2021 r. w Supraślu, aby wziąć udział w debatach, prelekcjach i warsztatach służących wzmocnieniu roli rad, pogłębianiu wiedzy, wymianie dobrych praktyk, dających inspiracje do dalszych działań. A wszystko to dla dobra środowiska osób starszych i budowania pozytywnych relacji z samorządem.
więcej

Uroczyste posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów

foto
W nowej siedzibie Klubu Seniora przy ul. Nowogrodzkiej 7A odbyło się uroczyste posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Podczas spotkania podsumowano kolejny rok pracy rady. Był również tort dla seniorów i kwiaty dla prezydenta, któremu podziękowano za dotychczasowe wsparcie i działania na rzecz osób starszych.
więcej

KONTAKT

Przewodnicząca - Grażyna Czajkowska rada.seniorow@um.lomza.pl Obsługa Łomżyńskiej Rady Seniorów: Wydział Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych Urząd Miejski w Łomży ul. Farna 1 tel. 86 216 80 68 osoba do kontaktu: Anna Sobocińska ngo@um.lomza.pl
więcej

Łomżyńska Rada Seniorów w nowej odsłonie

foto
Pierwszy raz w tym roku, po przerwie związanej z pandemią, spotkali się członkowie Łomżyńskiej Rady Seniorów. W sali Domku Pastora z seniorami spotkał się Andrzej Stypułkowski Zastępca Prezydenta Miasta Łomża. Posiedzenie było okazją do podsumowania działalności rady i placówek senioralnych w mieście w czasie pandemii oraz zaplanowania przyszłych działań.
więcej

III Forum Podlaskich Rad Seniorów

foto
Pomimo pandemii COVID – 19 i związanych z nią obostrzeń, Łomżyńska Rada Seniorów aktywnie uczestniczy w spotkaniach podlaskich rad seniorów organizowanych przez Radę Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego i Ośrodek Wspierania Podlaskich Rad Seniorów oraz w pracach dotyczących ważnych dla rad i seniorów tematów. Przyszłości rad seniorów, zdrowiu i lepszej starości poświęcone było III Forum Podlaskich Rad Seniorów, które odbyło się 21 kwietnia 2021 r.
więcej

Zaproszenie na III Forum Podlaskich Rad Seniorów

foto
11 marca 2021 r. w godzinach 11:00 - 13:00 odbędzie się III Forum Podlaskich Rad Seniorów - zapowiada organizator - Stowarzyszenie Szukamy Polski. Wiodącym tematem Forum będą możliwości finansowania działań rad seniorów.
więcej

O szczepieniach przeciw COVID–19

Transmisja - II Forum Podlaskich Rad Seniorów, fot. wrotapodlasia.pl, Stowarzyszenie Szukamy Polski
Członkowie Łomżyńskiej Rady Seniorów uczestniczyli w II Forum Podlaskich Rad Seniorów, które odbyło się online 22 stycznia 2021 roku. Forum poświęcone było faktom i mitom związanym ze szczepieniami przeciw COVID–19.
więcej

Życzenia na Dzień Babci i Dziadka

Szanowni Państwo, w tych wyjątkowych dla Babć i Dziadków dniach życzymy przede wszystkim, aby mieli Państwo wiele pociechy z wnucząt na co dzień. Aby czuli Państwo ich miłość, wdzięczność i serdeczność. Aby z tych uczuć brała się pewność, że jesteście Państwo potrzebni i bliscy swoim rodzinom. Życzymy, aby Wasza mądrość i doświadczenie były przekazywane kolejnym pokoleniom jako bezcenny dar.
więcej

Prawda i fałsz o szczepieniach seniorów tematem II Forum Podlaskich Rad Seniorów

foto
Szczepić się czy nie? - to pytanie zadają sobie teraz wszyscy. Rady Seniorów z województwa podlaskiego spotkają się online 22 stycznia 2021 r. na II Forum Podlaskich Rad Seniorów, żeby zapytać ekspertów, rozwiać wątpliwości, obalić mity. Gośćmi II Forum Rad Seniorów będą prof. Barbara Bień (Konsultant Wojewódzki ds. Geriatrii woj. podlaskiego, członek Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego) i prof. Joanna Zajkowska (podlaski wojewódzki konsultant ds. epidemiologii).
więcej

Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów i Forum Podlaskich Rad Seniorów

foto
W dniach 17 i 18 grudnia 2020 roku miały miejsce dwa ważne dla rad seniorów wydarzenia. Obydwa odbyły się online i wzięli w niej udział przedstawiciele Łomżyńskiej Rady Seniorów. Pierwsze z nich to Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów zorganizowany w Krakowie przez Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów i Ogólnopolskie Porozumienie Rad Seniorów w dniach 17,18 grudnia. Myślą przewodnią Kongresu był „Rozwój Rad Seniorów w Polsce szansą na partycypację osób starszych w życiu publicznym. Życie seniorów w czasie pandemii”.
więcej

VI sesja Obywatelskiego Parlamentu Seniorów – „SENIORZY I PRZYSZŁOŚĆ POLSKI”

Stanisław Kaseja Wiceprzewodniczący Łomżyńskiej Rady Seniorów; Grażyna Czajkowska Przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów; fot. Grażyna Czajkowska
Grażyna Czajkowska Przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów i Stanisław Kaseja Wiceprzewodniczący Łomżyńskiej Rady Seniorów wzięli udział w VI sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, która odbyła się 1 października 2020 roku w siedzibie Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Tematem przewodnim sesji była „Sytuacja osób starszych w Polsce z uwzględnieniem aspektów medycznych, społecznych i ekonomicznych”.
więcej

„Łomżyński Senior decyduje” – II Łomżyńskie Forum Seniora

foto
Łomżyńska Rada Seniorów była partnerem merytorycznym II Łomżyńskiego Forum Seniora, które odbyło się dnia 18 września 2020 roku w Jędrusiowej Dolinie w Piątnicy. Wśród uczestników Forum byli przedstawiciele samorządów oraz środowisk senioralnych z Łomży i byłego województwa łomżyńskiego, prowadzący warsztaty w ramach Szkoły Liderów Seniora i przedstawicielki Ośrodka Wspierania Podlaskich Rad Seniorów.
więcej

„Siła współpracy, moc integracji”

foto
Hasło to przyświecało I Podlaskiemu Kongresowi Rad Seniorów, który odbył się w Supraślu w dniach 2 – 3 września 2020 r. Uroczystego otwarcia obrad dokonał Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski oraz organizator wydarzenia Prezes Stowarzyszenia Szukamy Polski Jan Oniszczuk.
więcej

Po raz pierwszy w Łomży Gazeta Seniora – SREBRNI

foto
W ramach projektu Aktywny Senior = Obywatel, kilkunastu łomżyńskich seniorów brało udział w "Warsztatach dziennikarskich – od seniora do redaktora – Gazeta Seniora", podczas których nabyli oni wiedzę na temat dziennikarstwa prasowego. Zwieńczeniem kursu było przygotowanie przez uczestników materiału do wydania Gazety Seniora „SREBRNI”.
więcej

Łomżyńska Rada Seniorów żegna śp. Helenę Polewaczyk

W wieku 82 lat zmarła koleżanka Helena Polewaczyk, członkini Łomżyńskiej Rady Seniorów.
więcej

Rady Seniorów z Łomży i Ostrołęki zainicjowały współpracę

foto
Spotkanie inicjujące współpracę Rad Seniorów z Łomży i Ostrołęki miało miejsce 12 grudnia 2019 r. w Łomży. Pierwsza część spotkania odbyła się w Domku Pastora, druga natomiast w Klubie Seniora MOPS. Rady przedstawiły główne cele działalności i sposoby ich realizacji.
więcej

Łomżyńscy seniorzy na Podlaskim Forum Aktywności Osób Starszych

foto
W dniu 13 listopada 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się V Forum Aktywności Osób Starszych. Wzięło w nim udział 160 osób z różnych miejsc naszego województwa, w tym liczna grupa łomżyńskich seniorów. W spotkaniu uczestniczyli również wicemarszałkowie Marek Olbryś i Stanisław Derehajło.
więcej

V Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych

foto
Stowarzyszenie Szukamy Polski, Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zapraszają do wzięcia udziału w V Podlaskim Forum Aktywności Osób Starszych, które odbędzie się 13 listopada 2019 r. w Sali konferencyjnej im. Krzysztofa Putry Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 1.
więcej

« · 1 · 2 · 3 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED