Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe » Rady społeczne » Łomżyńska Rada Seniorów

Zaproszenie na posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów

Na 7 października (poniedziałek) kolejne posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów zwołała przewodnicząca Grażyna Czajkowska. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1.
więcej

Senioralne święto na Starym Rynku

foto
Już po raz 5. do wspólnego świętowania zaprosił seniorów Prezydent Łomży. Impreza zorganizowana z okazji obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora zgromadziła kilkaset osób. Wypełniły ją: prezentacja twórczości osób starszych, zabawa przy muzyce, trening ciała i umysłu, a także porady zdrowotne i badania profilaktyczne. Na seniorów czekał poczęstunek i orzeźwiająca woda z łomżyńskiego wodociągu.
więcej

Wakacyjne posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów

W piątek 9 sierpnia odbędzie się spotkanie członków Łomżyńskiej Rady Seniorów. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło1.
więcej

Zaproszenie na posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów

Posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa) o godz. 10.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1, Łomża.
więcej

Posiedzenie Rady Seniorów

Zapraszamy na posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów, które odbędzie się 17 kwietnia 2019 r. o godz. 14.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora w Łomży, ul. Krzywe Koło 1.
więcej

Wielkanocne jajko seniorów

Seniorzy zasiedli do wielkanocnego stołu
Ponad stu członków Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży spotkało się na tradycyjnym spotkaniu przedwielkanocnym. Świąteczne życzenia najstarszym mieszkańcom naszego miasta złożył zastępca prezydenta miasta Andrzej Stypułkowski.
więcej

Zadbają o sprawy seniorów

Pierwsze posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów
We wtorek 12 marca w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" odbyło się pierwsze posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów nowej kadencji samorządu. Sprawami osób starszych ponownie zajmie się Grażyna Czajkowska.
więcej

Jest już nowa Łomżyńska Rada Seniorów

Prezydent Łomży ogłosił wyniki głosowania w wyborach do Łomżyńskiej Rady Seniorów oraz podał jej skład na nową kadencję. Spośród 27 kandydatów do rady weszło 10 osób, które w wyborach odbywających się 25 lutego br. zdobyły największą liczbę głosów. Głosować mogły osoby, które ukończyły 60. rok życia. Jej skład uzupełnili przedstawiciele prezydenta i Rady Miejskiej.
więcej

Wybory do Łomżyńskiej Rady Seniorów

W najbliższy poniedziałek 25 lutego 2019 r. odbędą się wybory do Łomżyńskiej Rady Seniorów. Głosować na swojego kandydata mogą mieszkańcy Łomży powyżej 60. roku życia. Zapraszamy z dokumentem tożsamości 25 lutego o godz. 14.00 do Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1. Listę i opis kandydatów publikujemy w załączniku.
więcej

Trwa nabór do Łomżyńskiej Rady Seniorów

Wraz z końcem kadencji samorządu swoje funkcjonowanie zakończyła Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów. W celu kontynuowania dobrej współpracy władz lokalnych i środowiska osób starszych została powołana uchwałą Rady Miejskiej Łomżyńska Rada Seniorów. W związku z powyższym Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski zarządza wybory do Rady.
więcej

Seniorskie święto na Starym Rynku

Zabawa na Starym Rynku trwała do godzin popołudniowych
Tańce i zabawy, bezpłatne badania lekarskie, a wszystko to przy pięknej, słonecznej pogodzie – tak wyglądała tegoroczna Seniorada na Starym Rynku. Z okazji święta seniorów najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za aktywne włączanie się w życie miasta przekazał im prezydent Mariusz Chrzanowski. Od przyszłego roku włodarz chce zagospodarować w budżecie miasta środki na bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla posiadaczy Karty Seniora.
więcej

Zapraszamy na Senioradę 2018 - już 6 września!

foto
Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski wraz z Łomżyńską Społeczną Radą Seniorów serdecznie zapraszają na Senioradę - imprezę z okazji obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji. Oprócz dobrej zabawy przy dźwiękach muzyki seniorzy będą mogli zadbać o swoje zdrowie. Czekają na nich bezpłatne badania poziomu cukru we krwi oraz testy na HCV (badanie w kierunku WZW typu C), a także porady dietetyka i masażysty.
więcej

Łomżyńscy seniorzy na paradzie w stolicy

foto
Kilkadziesiąt osób reprezentowało Łomżę na Paradzie Seniorów 2018, którą w sobotę (18 sierpnia) w Warszawie zorganizowała Fundacja Zaczyn. Ubrani w koszulki z logo Miasta, trzymając w rękach parasole stworzyli wyjątkową, barwną wizytówkę Łomży.
więcej

Seniorzy aktywnie o bezpieczeństwie na drodze

foto
Spotkania z policją, pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, bezpłatny przegląd rowerów, słodki poczęstunek i upominki - to wszystko czekało na seniorów w Domku Pastora. W poniedziałek 6 sierpnia w budynku przy ul. Krzywe Koło 1 odbywała się akcja: „Senior na drodze! Jestem świadomy – będę bezpieczny”. DO udziału zaprosili: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Prezydent Miasta Łomży.
więcej

Zapraszamy seniorów na warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na drodze

foto
Zajęcia z ekspertami ruchu drogowego, bezpłatny przegląd rowerów i upominki czekają na seniorów w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1. Już w poniedziałek 6 sierpnia o godz. 9.30 ruszy tam akcja „Senior na drodze! Jestem świadomy – będę bezpieczny”. Zapraszają: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Prezydent Miasta Łomży.
więcej

Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów oczekuje na osoby starsze

Cotygodniowe dyżury w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 pełnią członkinie i członkowie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów. Spotkania z osobami starszymi pozwolą poznać nie tylko ich potrzeby, ale także możliwości w zakresie posiadanej wiedzy, umiejętności, doświadczenia i wolnego czasu. Przedstawiciele Rady Seniorów mają nadzieję, że uzyskane informacje pozwolą na szybsze rozwiązywanie problemów osób starszych w naszym mieście, jak również na zorganizowanie wolontariatu seniorów i na rzecz seniorów.
więcej

Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów rozpoczyna dyżury

Cotygodniowe dyżury w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 pełnić będą członkinie i członkowie Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów. Spotkania pozwolą zdiagnozować potrzeby osób starszych, co przyczyni się do sprawniejszego rozwiązywania problemów środowiska seniorów. W trakcie dyżurów seniorzy mogą zgłaszać nie tylko potrzeby, ale również mówić o swoich możliwościach – wiedzy, umiejętnościach, doświadczeniu i czasie, które mogą być wykorzystane w formie działalności wolontarystycznej na rzecz osób starszych, ale też młodego pokolenia.
więcej

Przedstawicielka Łomży w Radzie Społecznej przy Marszałku

Grażyna Czajkowska odbiera nominację z rąk Marszałka Jerzego Leszczyńskiego
foto Wrota Podlasia
Grażyna Czajkowska, przewodnicząca Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów, weszła w skład Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego, zostając jej wiceprzewodniczącą. Uroczyste wręczenie nominacji wszystkim powołanym członkom rady odbyło się w piątek 15 grudnia w Białymstoku.
więcej

Zapraszamy na Senioradę

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Łomżyńska Rada Seniorów zapraszają na „Senioradę”. To impreza organizowana z myślą o trochę starszym pokoleniu mieszkańców naszego miasta. W tym roku odbędzie się ona w piątek 22 września w godz. 11:00-15:00 ma Starym Rynku.
więcej

Warsztaty dla seniorów

foto
Fundacja Dzień Dobry zaprasza osoby powyżej 60 roku życia na dwudniowe warsztaty rozwoju osobistego z psychologiem, streetworkerem, doradcą zawodowym, specjalistami od emisji głosu, wizażu i autoprezentacji. Warsztaty mają na celu nauczenie seniorów pracy na rzecz lokalnej społeczności, czerpania satysfakcji z aktywnego spędzania czasu i wysiłku fizycznego oraz promowanie działań ludzi i grup o dużym potencjale społecznym seniorów wzajemnie się wspierających.
więcej

« · 1 · 2 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED