Łomża

Strona główna » Aktualności

Promowali zdrowy styl życia

foto
"Być fit, czyli jak dbać o zdrowie" - pod takim hasłem odbył się 2 czerwca przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Łomży festyn zdrowia, w którym wzięły udział dzieci z pobliskich przedszkoli. Happening został zorganizowany z inicjatywy nauczycieli szkoły.
więcej

Pełen atrakcji Jarmark Rozmaitości

foto
Już 10 czerwca odbędzie się w Łomży kolejny Jarmark Rozmaitości. Stoiska wystawców ustawione będą tym razem na ul. Długiej, a nie jak poprzednio bywało na Starym Rynku. Jarmarkowe atrakcje czekają od godzin przedpołudniowych.
więcej

"Miś Tymoteusz" na deskach TLiA

foto
W niedzielę 11 czerwca w Teatr Lalki i Aktora w Łomży wystawiony zostanie "Miś Tymoteusz" w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Przemysław F. Karwowski , a muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański. Spektakl rozpocznie się o godz. 11.
więcej

Święto lekkiej atletyki w Łomży

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dekoruje Konrada Bukowieckiego
To było prawdziwe święto "królowej sportu" w Łomży. Na stadionie miejskim przy ul. Zjazd odbył się IV Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny "Prefbet Śniadowo" Łomża. W zawodach wzięło udział około 300 sportowców z różnych stron świata. Gwiazdą imprezy był Konrad Bukowiecki, halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą.
więcej

Food trucki w Łomży

foto
Już za kilka dni na mieszkańców Łomży czeka kulinarna gratka. W dniach od 10 do 11 czerwca na Starym Rynku odbędzie się zlot najlepszych polskich food trucków, czyli ciężarówek, które zaoferują szeroki wachlarz przysmaków z różnych stron świata.
więcej

Prezydent Łomży w zarządzie Związku Samorządów Polskich

foto
Rada Miejska w Łomży w ubiegłym roku podjęła uchwałę o przystąpieniu Miasta Łomża do stowarzyszenia Związku Samorządów Polskich. Wśród członków są m.in. samorządy Ostrołęki, Białej Podlaskiej oraz Ząbek.
więcej

Samorządy walczą z kleszczami

foto
Rośnie liczba zachorowań na choroby przenoszone przez kleszcze. Samorządy województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego włączają się do kampanii edukacyjnej dotyczącej chorób odkleszczowych. Na gminnych zieleńcach pojawią się tabliczki ostrzegawcze, a do mieszkańców trafią ulotki informacyjne.
więcej

"Dni Otwarte" MDK-DŚT

Od piątku do niedzieli (9-11 czerwca) będą trwały "Dni Otwarte" Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. W programie występy wokalne, pokaz animacji filmowych czy spektakl teatralny.
więcej

Poznaj tajniki ceramiki

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" zapraszają na "Warsztaty ceramiczne i wypalanie w technice raku". Zajęcia odbędą się w dniach 10 i 11 czerwca oraz 17 i 18 czerwca.
więcej

Święto dzieci w Centrum Pieczy Zastępczej

foto
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego połączony z Dniem Dziecka świętowało Centrum Pieczy Zastępczej w Łomży i Stowarzyszenie "Empatia". Tradycyjnie już pracownicy, dzieci i opiekunowie spotkali się na pikniku na polanie w Czerwonym Borze.
więcej

Piknik organizacji pozarządowych

foto
W sobotę 2 czerwca na bulwarach nadnarwiańskich odbył się trzeci piknik organizacji pozarządowych. W imprezie zorganizowanej przez Federację dla Łomży wzięło udział ponad 20 organizacji, które przedstawiały swoje dokonania i pomysły na przyszłe działania, a także zachęcały mieszkańców do społecznej aktywności.
więcej

Konferencja prasowa przed meczem Polska – Litwa

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przekazał koszulkę Urzędu Miejskiego kapitan reprezentacji Aleksandrze Sikorze
Już 12 czerwca rozegrany zostanie w Łomży mecz seniorskich reprezentacji kobiet Polski i Litwy. Od kilku dni polskie piłkarki są już nad Narwią. W Urzędzie Miejskim odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona temu sportowemu wydarzeniu.
więcej

Uczniowie i nauczyciele wezmą udział w projekcie

foto
W siedzibie Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji odbyło się spotkanie inaugurujące projekt pt. "KOMPETENCJE CYFROWE ŁOMŻYŃSKIEJ MŁODZIEŻY kluczem do sukcesu i trafnych wyborów edukacyjno – zawodowych". Zadania będą realizowane do końca czerwca 2018 r. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych na rynku pracy poprzez poprawę jakości kształcenia ogólnego.
więcej

Srebrny medal dla szczypiornistek Liceum Mistrzostwa Sportowego

Zespół Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży
Drugie miejsce zajęły szczypiornistki Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży podczas rozegranego w ubiegły weekend w hali II Liceum Ogólnokształcącego Finału Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. - To wielki sukces, dziewczyny pokazały ogromną wolę walki i determinację – mówi trener Stanisław Niedbała. Najmocniejszą ekipą okazał się Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych z Gliwic.
więcej

Prezentacja multimedialna z okazji 150 - lecia guberni łomżyńskiej

foto
W 1867 roku powstała gubernia łomżyńska, czyli jednostka administracji Królestwa Kongresowego. Od tego czasu minęło już 150 lat. W związku z jubileuszem Muzeum Północno- Mazowieckie w Łomży oraz Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży zapraszają do obejrzenia prezentacji multimedialnej "Gubernialna Łomża". Spotkanie odbędzie się 8 czerwca o godzinie 17 w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży przy ul. Dwornej 22c.
więcej

Fotografia z historią w tle

foto
Młodzi fotograficy biorący udział w IV Powiatowym Konkursie Fotograficznym "MIEJSCA PAMIĘCI, WALKI I MĘCZEŃSTWA NARODU POLSKIEGO – BOHATEROWIE NASZEJ ZIEMI", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży przeżyli piękną lekcję historii. Oceniono łącznie 108 prac.
więcej

"Wiosenny spacer" z SP2 wyróżniony!

Wyróżnione zdjęcie Natalii
Natalia Chojnowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży, Natalia Chojnowska zdobyła wyróżnienie za zakwalifikowanie się do wystawy pokonkursowej w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "PRZEBUDZENIE WIOSNY". Na konkurs wpłynęło łącznie 498 zdjęć 187 autorów. Uroczyste wręczenie nagród oraz podsumowanie konkursu odbyło się 12 maja w Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza w Kwilczu.
więcej

Młodzi szachiści przystąpią do rywalizacji

W sobotę 10 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Bernatowicza 4 odbędzie się VI turniej XVIII edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej w szachach o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. Zawody rozegrane zostaną w systemie szwajcarskim P’ 15. Początek o godz. 10.
więcej

W Łomży mogą zawyć syreny

W dniach od 6 do 9 czerwca 2017 r. odbędą się ogólnokrajowe ćwiczenia RENEGADE – SAREX 17/1. Elementami przedsięwzięcia będą epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W ramach przeprowadzanych ćwiczeń może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu – dźwięk modulowany trwający 3 min (oznaczający ogłoszenie alarmu) oraz dźwięk ciągły trwający 3 min (oznaczający odwołanie alarmu).
więcej

Łomża stawia na rozwój przedsiębiorczości społecznej

foto
Uruchomiony został Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Z tej okazji pod koniec ubiegłego tygodnia w hotelu Belfort w Piątnicy odbyła się dwudniowa konferencja pt. Kierunki rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej w Polsce. Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Europartner AKIE - Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej podejmowało tematy ekonomii społecznej oraz funkcjonowania i wspierania organizacji pozarządowych w celu rozwijania przedsiębiorczości społecznej.
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED