Łomża

Strona główna » Aktualności

Dzień Otwarty z "Mechaniakiem"

foto
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz społeczność uczniowska ZSMiO Nr 5 w Łomży serdecznie zaprasza gimnazjalistów oraz ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się w środę 26 kwietnia w godzinach od 10 do 15.
więcej

Konferencja prasowa przed 7. Półmaratonem Łomżyńskim

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski otrzymał symboliczny pakiet startowy
W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się konferencja prasowa poświęcona 7. edycji Półmaratonu Łomżyńskiego. Bieg wystartuje już 7 maja. Zawodnicy pobiegną ulicami Łomży oraz trasami wyznaczonymi poza granicami miasta na trzech dystansach: 5 km, 10 km i 21 km.
więcej

Saksofonowe impresje Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 27 kwietnia 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert, podczas którego będziemy gościli znakomitego dyrygenta ze Stanów Zjednoczonych – Roberta Cartera Austina. Wspólnie z Orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży jako solista wystąpi bardzo znany wirtuoz saksofonu Paweł Gusnar.
więcej

Koncert piosenek A. Zauchy

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na koncert z największymi przebojami Andrzeja Zauchy, który odbędzie się 28.04.2017 r., o godz. 19.30 w sali widowiskowej MDK-DŚT ul. Wojska Polskiego 3. Utwory z repertuaru legendy polskiej sceny muzycznej wykona Łukasz Lipski. W programie koncertu usłyszymy m.in.: „C’est la vie” , „Jak na lotni” , „Siódmy rok” , „Leniwy Diabeł” oraz wiele wiele innych. Muzycy, którzy na co dzień grają z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej zadbali o piękne, często nieoczywiste aranżacje, pamiętając o tym, aby nie zatracić ducha tych znakomitych przebojów.
więcej

Zapraszamy do wypełnienia ankiet ws. wymiany pieców

Urząd Miejski w Łomży, w ramach zadań zmierzających do ograniczenia niskiej emisji w mieście, zwraca się z prośbą o wypełnienie przez osoby zainteresowane ankiety, dotyczącej wymiany pieców oraz instalacji kolektorów słonecznych/paneli fotowoltaicznych. Ankieta przeznaczona jest dla mieszkańców miasta, których budynek spełnia funkcję mieszkalną lub mieszkalno-usługową, gdy posiada oddzielną instalację grzewczą.
więcej

Marzenia się spełniają…

Przemysław Dąbrowski, wicemistrz Polski w maratonie
Przemysław Dąbrowski, zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża zdobył srebrny medal 87. mistrzostw Polski w maratonie. Zawody zostały rozegrane podczas 5 ORLEN Warsaw Marathon. To jego największy sukces w dotychczasowej karierze.
więcej

Piotr Łobodziński drugi w swoim setnym biegu

Medaliści biegu w Seulu
Okrągła setka przypadła na start w stolicy Korei Południowej – Seulu. Był to jak do tej pory najdłuższy zorganizowany w budynku bieg po schodach w historii tej dyscypliny. Zawodnicy mieli do pokonania aż 123 piętra i 2917 stopni. Biegacz klubu LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża zajął drugie miejsce, tuż za Australijczykiem Markiem Bourne.
więcej

Litwini z Solecznik odwiedzili nasze miasto

Spotkanie w Domku Pastora
- Dla nas to wielki zaszczyt być tutaj w Łomży, gdzie mamy tylu przyjaciół – mówił Zdzisław Palewicz, mer rejonu solecznickiego na Litwie. W piątek 21 kwietnia dwudziestopięcioosobowa grupa z Solecznik gościła nad Narwią. Oba miasta od lat współpracują na mocy porozumienia partnerskiego.
więcej

"Język rodzinny w mowie dziecka" – wykład

foto
Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów oraz Towarzystwo Kultury Języka odział w Łomży zapraszają na wykład prof. Józefa Porayskiego-Pomsta pt. "Język rodzinny w mowie dziecka". Prelekcja odbędzie się 22 kwietnia (godz. 12) w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1.
więcej

Wystawa ilustracji do pieśni patriotycznych

foto
W sobotę 22 kwietnia o godz. 12 w siedzibie Muzeum Północno-Mazowieckiego przy ul. Dwornej 22 nastąpi otwarcie wystawy "Pieśń ujdzie ciało". Pokazywane będą ilustracje do polskich pieśni patriotycznych. Wystawę można będzie oglądać do 2 lipca.
więcej

Eliminacje miejskie "Mama Tata i Ja…"

foto
W dniu 18 kwietnia 2017 r. w MDK-DŚT odbyły się eliminacje miejskie Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama Tata i Ja…” Do udziału w konkursie zgłosiło się 20 maluchów z dziewięciu łomżyńskich przedszkoli.
więcej

BAJE, BAJKI, BAJECZKI w Łomży

foto
W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży odbyły się eliminacje miejskie XXX Małego Konkursu Recytatorskiego BAJE, BAJKI, BAJECZKI. Na scenie zaprezentowało się 34. uczniów łomżyńskich szkół podstawowych.
więcej

Prezydent Łomży sadził drzewa z uczniami

foto
W związku ze Światowym Dniem Ziemi, przy boisku Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży odbyła się akcja sadzenie drzew. – Pozytywnie odpowiedzieliśmy na apel Prezydenta i przystąpiliśmy do tego przedsięwzięcia – mówił zastępca dyrektora SP 10 Jerzy Włodkowski. Z dyrekcją placówki i uczniami klasy IVc prawie 90 drzewek posadzili Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki.
więcej

Projekt "Legia Soccer Schools" nad Narwią

Spotkanie w gabinecie Prezydent Łomży Mariusza Chrzanowskiego
Od maja rusza w Łomży ogólnopolski projekt "Legia Soccer Schools". W zajęciach uczestniczyć będą dzieci w wieku od 3 do 7 lat. - To bardzo ciekawa inicjatywa, na której skorzystają wszyscy – nie ma wątpliwości Prezydent Mariusz Chrzanowski. Włodarz miasta w ubiegłym tygodniu rozmawiał z przedstawicielami stołecznego klubu.
więcej

Warsztaty taneczne w Domku Pastora

Mobilna Wioska Tematyczna "Kurpiowskie rozmaitości” oraz Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora serdecznie zapraszają wszystkich na warsztaty taneczne do Domku Pastora w Łomży. Warsztaty organizowane będą w różnych odsłonach przez cały 2017 rok. W ich trakcie będą przybliżane zapomniane tradycyjne tańce regionalne, szlacheckie i salonowe.
więcej

Wykłady i konsultacje w ramach Światowego Dnia Autyzmu

W ramach łomżyńskich obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zapraszamy na wykłady i konsultacje ze specjalistami. Ich organizatorem jest Fundacja DR OTiS we współpracy z Miastem Łomża. Szczegóły prezentujemy poniżej.
więcej

Środa dla organizacji pozarządowych

Już dzisiaj, 19 kwietnia 2017 r., organizacje pozarządowe mogą skorzystać ze wsparcia merytorycznego, prawnego, finansowego, księgowego i organizacyjnego w Centrum Organizacji Pozarządowych. Zapraszamy w godz. 16.00 – 18.00 do Domku Pastora ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

"Echa Katynia" w Łomży

foto
Już po raz 8. Instytut Pamięci Narodowej organizuje Przegląd Filmowy "Echa Katynia". W kilkudziesięciu miastach Polski pokazywane będą filmy dotyczące Zbrodni Katyńskiej, jednego z najbardziej traumatycznych wydarzeń w historii naszego kraju. Projekcje filmowe odbędą się również w Łomży. Widzowie obejrzą dwa filmy w Muzeum Północno-Mazowieckim.
więcej

Zaproszenie na spotkanie z Premierem Morawieckim

foto
W maju odbędzie się w Łomży konferencja "Przedsiębiorcza Łomża - otwarta na rozwój", której gościem honorowym będzie Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki. - Premier Morawiecki odpowiedział na zaproszenie, które otrzymał od nas w lutym tego roku. Wtedy to razem z moim zastępcą Andrzejem Garlickim byliśmy w Ministerstwie Rozwoju na konferencji odnośnie elektro-mobilności, tam też mieliśmy okazję porozmawiać z Premierem Morawickim i zaprosić go do Łomży. Szybka reakcja Ministra pokazuje, że Łomża jest miastem dostrzeganym na mapie politycznej Polski, a dzięki temu ważnym i mającym szanse na zrównoważony rozwój - mówił dziennikarzom Prezydent Mariusz Chrzanowski podczas wtorkowego briefingu prasowego.
więcej

Wraca Jarmark Kolekcjonerski!

foto
Miłośników kolekcjonerstwa znów czeka nie lada gratka. Już 23 kwietnia rusza cykl Jarmarków Kolekcjonerskich. Na łomżyńskim Starym Rynku każdy znajdzie coś dla siebie. Jarmarki mają się odbywać w co trzecią niedzielę miesiąca.
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED