Łomża

Strona główna » Aktualności

Własność zamiast użytkowania wieczystego

Od 1 stycznia przyszłego roku ruszy likwidacja użytkowania wieczystego. Nowelizację ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności podpisał już Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zachęca samorządy do przygotowania bonifikat przy przekształceniu użytkowania gruntów mieszkaniowych.
więcej

"Łomża bez barier" podczas śniadania biznesowego

foto
W czwartek 13 września 2018 r. w siedzibie Parku Przemysłowego Łomża odbyło się „śniadanie biznesowe” pod hasłem „Łomża bez barier”. – To hasło w naszym rozumieniu polega na wykorzystaniu możliwości łomżyńskich przedsiębiorców do wsparcia potencjału, który tkwi w osobach mających w życiu trochę trudniej z powodów różnych niepełnosprawności czy ograniczeń – tłumaczył zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Ponieważ było to ostatnie w tej kadencji tego typu spotkanie, stanowiło ono również okazję do podsumowania wszystkiego, co zostało zrobione dla przedsiębiorców przez ostatnie cztery lata.
więcej

Mieszkańcy os. Maria spotkają się z prezydentem - zmiana miejsca spotkania

We wtorek 18 września o godz. 18.00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Podleśna/Piaski na osiedlu Maria odbędzie się spotkanie mieszkańców z prezydentem miasta Mariuszem Chrzanowskim. Z inicjatywą wyszli sami zainteresowani, którzy chcą przedstawić swoje oczekiwania w wymiarze zagospodarowania i infrastruktury osiedla. Pod wnioskiem podpisało się 19 osób.
więcej

Otwarto ulicę Poligonową

Symboliczne przecinanie wstęgi
W środę 12 września symboliczną wstęgę przecięto na ulicy Poligonowej. Ma ona służyć przede wszystkim przedsiębiorcom posiadającym tam firmy i magazyny oraz zwiększyć dostęp do terenów inwestycyjnych. Inwestycja kosztowała prawie 5 mln zł, a 85 % środków miasto pozyskało z dofinansowania zewnętrznego.
więcej

Łomża w pierwszej dziesiątce

Inwestycja przy ulicy Zawadzkiej
W najnowszym rankingu prestiżowego Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA Łomża zajęła wysokie 8. miejsce spośród 48 miast na prawach powiatu w kategorii "Wykorzystanie środków unijnych". To spory awans w porównaniu do poprzednich edycji rankingu, w których byliśmy odpowiednio na miejscu 14. (za lata 2004-2014) oraz 18. (za lata 2011-2013).
więcej

Dwadzieścia lat pracy trenerskiej Andrzeja Korytkowskiego

Trener Andrzej Korytkowski
Dokładnie 20 lat temu swoją pracę trenerską rozpoczął Andrzeja Korytkowskiego z Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego Prefbet Śniadowo Łomża). Przez ten czas jego podopieczni zdobyli 65 medali Mistrzostw Polski, ustanowili 5 krajowych rekordów z czego 2 są nadal aktualne (4x400 juniorów z 2008 i bieg godzinny Justyny Korytkowskiej 16,397 m z 2014 roku). Zawodnicy startowali również na Mistrzostwach Świata, Europy czy też Uniwersjadzie.
więcej

Akcja "Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach"

Miasto Łomża przystąpiło do ogólnopolskiej akcja „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach”, objętej patronatem honorowym przez Krajowego Duszpasterza Kierowców. Jest ona odpowiedzią na zagrożenia, które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.
więcej

Wszyscy możemy pomóc. Przed nami PKO Bieg Charytatywny

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski włącza się w inicjatywy charytatywne
Już w sobotę 15 września o godz. 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd odbędzie się 4. edycja PKO Biegu Charytatywnego pod hasłem "Pomagamy z każdym krokiem". Swoją drużynę wystawi miedzy innymi Urząd Miejski w Łomży na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim. O zwycięstwo będzie też rywalizować "urzędowa" specjalna strefa kibica. Inicjatywie przyświeca szczytny cel, jakim jest pomoc w dożywianiu dzieci.
więcej

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie rozbudowy bulwarów

Spotkanie odbyło się w Porcie Łomża
Na 800-metrowym odcinku w kierunku mostu Hubala mają być rozbudowane bulwary nadnarwiańskie. Projekt drugiego etapu zawiera m.in. ścieżki pieszo-rowerowe, małą gastronomię, boisko do rekreacji sportowej czy place zabaw. O szczegółach jego realizacji mieszkańcy zostali poinformowani w poniedziałek 10 września podczas spotkania konsultacyjnego.
więcej

Rodzinnie w ogrodzie działkowym Aster

Okręgowe Dni Działkowca mają służyć przede wszystkim integracji i dobrej zabawie
Konkursy, wystawy i przede wszystkim dobra zabawa towarzyszyły Okręgowym Dniom Działkowca, które odbyły się w sobotę 8 września w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Aster". Wśród działkowiczów pojawił się prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który podziękował im za wysiłek włożony w upiększanie swoich działek, a w przyszłorocznym budżecie planuje przeznaczyć środki na inwestycje w zakresie ogródków działkowych.
więcej

Patrole piesze GR Nadzieja

Ratownicy GR Nadzieja na ulicach Łomży
Po raz kolejny na ulicach Łomży można spotkać patrole piesze Grupy Ratowniczej Nadzieja. Działania prewencyjne w okresach wiosenno-letnich od kilku lat są realizowane przez jednostkę w porozumieniu z miastem. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Łomża w ranach programu "Bezpieczna Łomża"
więcej

Filharmonicy inaugurują sezon

foto
W czwartek 13 września 2018 r. o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży przy ul. Sadowej 12 A odbędzie się koncert inaugurujący 40. jubileuszowy sezon artystyczny Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Jako soliści wystąpią światowej sławy fleciści: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz. Artystom będzie towarzyszyć Orkiestra FKWL pod batutą znanego łomżyńskim melomanom bułgarskiego dyrygenta Grigora Palikarova.
więcej

Potańcówki wielopokoleniowe z zespołem Tabor

Na potańcówkach z zespołem Tabor bawi się nawet po kilkaset osób
Tańce przy pięknej słonecznej pogodzie i muzyka sprzed lat w wykonaniu łomżyńskiego zespołu Tabor. Tak wyglądało niedzielne popołudnie na bulwarach nadnarwiańskich. - Bawimy się znakomicie – mówił jeden z mieszkańców osiedla Południe, który przybył potańczyć ze swoimi przyjaciółmi.
więcej

Okrągły jubileusz Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

foto
W piątek 7 września w hotelu Gromada odbył się jubileusz 60-lecia powstania Łomżyńskiej Spółdzielni Miesczkaniowej. Wśród licznych gości nie zabrakło prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odznaczonego pamiątkowym medalem.
więcej

Łomża zmniejsza bezrobocie

Dwadzieścia milionów złotych dofinansowanie może pozyskać Miasto Łomża do projektu pn. "Regionalne Innowacje Społeczne - Centra Integracji Społecznej województwa podlaskiego". Jego wartość wynosi około 25 mln zł, a własny ma pochodzić z Powiatowego Urzędu Pracy.
więcej

Niebawem druga część remontu Zjazdu

Ulica Zjazd przejdzie drugi etap remontu
W ubiegłym tygodniu odbyło się otwarcie ofert przetargowych na "Remont drogi krajowej nr 61 w Łomży". Realizacja tej inwestycji będzie składać się z dwóch części. Pierwszą będą stanowić prace remontowe na ul. Zjazd, druga dotyczy wykonania sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z Polową i Sikorskiego. Prace ruszą pod koniec września.­­
więcej

Wiktor Kosowski drugi w JBB Nadzieja Cup

Najlepsi tenisiści w JBB Nadzieja Cup. Drugi od prawej Wiktor Kosowski
Rozstawiony z "jedynką" czternastolatek powtórzył swój wynik z ubiegłego roku. Młodzi tenisiści z całego kraju rywalizowali na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym. Sportowe wydarzenie wsparł prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, przeznaczając na ten cel z budżetu miasta 10 tysięcy złotych.
więcej

Skazana na skrzypce

Inga Wawrzynkowska wraz z mamą i swoją nauczycielką Moniką Zarzycką z PSM w gabinecie prezydenta Łomży
Skrzypce to całe jej życie, choć ma dopiero 14 lat. Marzy o tym, by koncertować w największych salach świata. Inga Wawrzynkowska, uczennica trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży ma na swoim koncie wygraną w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie "Feurich Competition" w Wiedniu. Z utalentowaną łomżyńską skrzypaczką spotkał się prezydent Mariusz Chrzanowski, który planuje wprowadzić stypendium artystyczne m.in. dla młodych uzdolnionych muzyków.
więcej

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

W Narodowym Czytaniu po raz kolejny wziął udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Na deptaku przed Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży odbyła się 7. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę czytane były fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.
więcej

Atrakcyjne świętowanie niepodległości w Łomży

foto
W piątek 7 września w Domku Pastora odbyła się konferencja prasowa poświęcona lokalnym obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Realizowane będą one pod hasłem "Łomża dla Niepodległej". Nie zabraknie wydarzeń kulturalnych czy sportowych, a zakończy je 11 listopada piknik patriotyczny na Starym Rynku. - Wszystkie inicjatywy mają budować naszą tożsamość oraz kształtować wartości patriotyczne – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. Do świętowania włączą się harcerze obchodzący w tym roku również swój setny jubileusz.
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED