Łomża

Strona główna » Aktualności

Zagrajmy dla Damiana!

foto
W piątek 23 lutego w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w godzinach od 10.00 do 15.00 odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Damiana Śliwowskiego - ucznia Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, który ucierpiał w wypadku motocyklowym. Oprócz rywalizacji sportowej wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje m.in. licytacje gadżetów sportowych czy pokazy taneczne.
więcej

Zaprezentowano Narodowy Program Trzeźwości

foto
W miniony piątek w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski zaprezentowano szczegóły Narodowego Programu Trzeźwości. To dokument opierający się przede wszystkim na przesłankach wynikających z potwierdzonego przez współczesną naukę oddziaływania napojów alkoholowych na poszczególne osoby i społeczności. Jest wynikiem Narodowego Kongresu Trzeźwości, który odbył się w naszym kraju w ubiegłym roku.
więcej

Słowiańskie brzmienia u Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 22 lutego 2018 roku o godzinie 18:30, w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert, który w całości wypełni muzyka kompozytorów słowiańskich: polskich, czeskich i słoweńskich. Jako solistka wystąpi znakomita skrzypaczka Beata Warykiewicz-Siwy, a Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Mirosław Jacek Błaszczyk.
więcej

Gnieźnianki okazały się za mocne

W spotkaniu z Urbisem łomżanki popełniły za dużo błędów
Pierwszoligowe piłkarki ręczne Dwójki PWSIiP Łomża uległy przed własną publicznością MKS PR Urbisowi Gniezno 27-32. O porażce naszych szczypiornistek zadecydowało fatalne kilka minut pierwszej połowy, kiedy straciły pięć bramek z rzędu. W przekroju całego meczu znakomite zawody rozgrywała Michalina Gryczewska, po jej rzutach bramkarka rywalek aż jedenastokrotnie wyciągała piłkę z siatki.
więcej

Dwójka PWSIiP zagra z Urbisem Gniezno

Piłkarki ręczne PWSIiP Łomża czeka kolejny trudny pojedynek
O kolejne ligowe punkty zagrają pierwszoligowe szczypiornistki Dwójki PWSIiP Łomża. W sobotę 17 lutego o godz. 17.00 w hali sportowej II LO podopieczne Janusza Świętonia podejmą czwarty w tabeli MKS PR Urbis Gniezno. Nasze szczypiornistki chcą zrehabilitować się za ostatnią porażkę z płockim SMS-em i zapowiadają walkę o każdy centymetr parkietu.
więcej

Weź udział w "Czerwcowym Konkursie Jednego Wiersza"

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na XIX edycję "Czerwcowego Konkursu Jednego Wiersza". Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany zarówno do młodzieży, jak i dorosłych. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja.
więcej

Zaproszenie na turniej sportowo - rekreacyjny

foto
Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży zaprasza uczniów klas czwartych szkół podstawowych do udziału w turniej sportowo – rekreacyjnym, organizowanym pod hasłem „Jesteśmy aktywni dla Łomży”, w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Jego celem jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja wiedzy o łomżyńskim sporcie. Turniej odbędzie się 14 marca br., zaś zgłoszenia przyjmowane są przez szkołę do 2 marca.
więcej

Międzynarodowa konferencja weterynaryjna w "Wecie"

foto
Lekarze weterynarii z Łomży, Bielska Podlaskiego, Wysokiego Mazowieckiego, Zambrowa, Suwałk, Kolna, Grajewa, a nawet Litwy uczestniczyli w konferencji naukowej, która odbyła się 15 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Tematem spotkania były „Zwierzęta w potrzebie”. Uroczystość wpisała się w obchody 600- lecia Miasta Łomży, a patronat honorowy nad uroczystością objął Prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Jubileusz 25-lecia III LO

foto
W III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży odbyły się 15 lutego 2018 roku uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia szkoły oraz 20-lecia nadania jej imienia Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej. Uroczystość uświetnił patriotyczny montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez nauczycieli, uczniów i absolwentów tej placówki, którym towarzyszyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży.
więcej

Syberia - Golgota Wschodu

foto
Młodzież Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży uczciła 78. rocznicę Pierwszych Deportacji Polaków w głąb Rosji. Gościła w swych murach Danutę Pieńkowską-Wolfart, Prezesa Związku Sybiraków oraz Ninę Żyłko, Leona Wagnera i Feliksa Babiela, którzy przywołali bolesne wspomnienia z pobytu na nieludzkiej ziemi. Dla uczniów była to prawdziwa, żywa lekcja historii.
więcej

Franciszek Przybylski zwycięzcą II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej

foto
Uczestnicy II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej najpiękniejsze piosenki o miłości zaśpiewali 14 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Najlepszy okazał się Franciszek Przybylski – uczeń kl. III gimnazjum ze Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, zajmując I miejsce dzięki wykonaniu piosenki „Moon over Bourbon Street” z repertuaru Stinga.
więcej

Emocje były do końca

foto
Nie udało się sprawić kolejnej niespodzianki pierwszoligowym piłkarkom ręcznym Dwójki PWSIiP Łomża. W zaległym spotkaniu łomżanki uległy Szkole Mistrzostwa Sportowego ZPR I Płock 26-31. Jeszcze na dwie minuty przed końcem wynik był sprawą otwartą. Nasze szczypiornistki miały kontrę, po której mogły doprowadzić do remisu. Tak się jednak nie stało, bo uderzenie Alicji Sobocińskiej zatrzymało się na słupku.
więcej

MŁKS zagra z najlepszymi w kraju!

grafika PZPN
Rozlosowano już grupy pierwszej edycji finałowego turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W zmaganiach wezmą udział zespoły z całej Polski, a wśród nich dzieci z rocznika U-11 Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Ich wyjazd wsparł Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski. Za kwotę 3500 zł zostały zakupione torby sportowe oraz opłacono transport.
więcej

76. rocznica utworzenia Armii Krajowej

foto
14 lutego 1942 roku, w wyniku przekształcenia Związku Walki Zbrojnej, powstała Armia Krajowa. Była to konspiracyjna niepodległościowa organizacja wojskowa, stanowiąca integralną część Polskich Sił Zbrojnych, działająca w okresie II wojny światowej w kraju. Uroczystości upamiętniające 76. rocznicę tego wydarzenia odbyły się pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego, znajdującym się przy Alei Legionów obok Szkoły Muzycznej.
więcej

Władze Łomży w walce ze smogiem

Wychodząc naprzeciw potrzebom i prośbom mieszkańców, Prezydent Łomży zamierza w miejskim budżecie wygospodarować środki na uruchomienie programu wsparcia w wymianie przestarzałych pieców, opalanych węglem, na nowoczesne, opalane biomasą (pelletem), gazem lub olejem opałowym. Stosowny wniosek w tej sprawie zamierza skierować do Rady Miejskiej jeszcze przed wakacjami.
więcej

Szczypiornistki odrobią ligowe zaległości

foto
Kolejną niespodziankę chcą sprawić swoim kibicom piłkarki ręczne Dwójki PWSIiP Łomża. Zadanie nie będzie łatwe, bo nad Narew przyjeżdża czwarta w tabeli, Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPR I Płock. Ale po ostatnim zwycięstwie w Tczewie nastroje w drużynie są bojowe.
więcej

Pączki z "Wety" na "śniadaniu biznesowym"

Smakołyki przygotowali uczniowie kierunku żywienia i usług gastronomicznych pod opieką swoich nauczycieli
W ubiegłym tygodniu w Parku Przemysłowym Łomża odbyło się pierwsze w tym roku "śniadanie biznesowe". Obsługę kulinarną podczas spotkania lokalnych przedsiębiorców zapewnili uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, którzy przygotowali smakołyki w postaci różnych przekąsek.
więcej

Brązowe rozpoczęcie sezonu

Przemysław Łyskawy na trzecim stopniu podium
Z brązowym medalem wrócił z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu, Przemysław Łyskawy. Trójskoczek z LŁKS "PREFBET ŚNIADOWO" Łomża skoczył na odległość 14,18 m. Mistrzem Polski został Dawid Krzemiński z RLTL ZTE Radom, uzyskując 14,41 m.
więcej

Stand-up w Łomży

foto
Szykujcie się na mocne uderzenie stand-upu. Pięciu komików, każdy z innego miasta i z innym spojrzeniem na świat. Łączy ich jedno - potrafią dowalić. Nie tylko do pieca, ale też sobie nawzajem, co się bardzo dobrze ogląda.
więcej

"Karius i Baktus" w Teatrze Lalki i Aktora

foto
Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza w niedzielę 18 lutego 2018 r. na przedstawienie w reżyserii Jarosława Antoniuka pt. "KARIUS I BAKTUS" . Przedstawienie odbędzie się o godz. 11.00 w sali widowiskowej Teatru Lalki i Aktora przy placu Niepodległości 14 w Łomży.
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED