Łomża

Strona główna » Aktualności

Porozumienie o współpracy z Ukrainą podpisane

List intencyjny podpisują: prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (z prawej) oraz mer Borysławia Ihor Jaworskyi
W środę 18 października w miejskim ratuszu odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Łomżą a ukraińskim Borysławiem. Jest to pierwszy krok w kierunku przyszłej współpracy obydwu samorządów. Ukraińska delegacja będzie przebywać nad Narwią przez kilka najbliższych dni, weźmie też udział w I Forum Gospodarczym Subregionu Łomżyńskiego.
więcej

O strefach ekonomicznych na śniadaniu biznesowym

foto
W miniony czwartek (12.10) w siedzibie Parku Przemysłowego Łomża odbyło się kolejne śniadanie biznesowe. W tym miesiącu tematem przewodnim spotkania były zmiany w przepisach dotyczących specjalnych stref ekonomicznych. Przedstawił je Radca Ministra w Departamencie Inwestycji i Rozwoju Ministerstwa Rozwoju Maciej Lachowski. W spotkaniu z łomżyńskimi przedsiębiorcami uczestniczyły także władze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
więcej

Łotewscy weterynarze odwiedzili Łomżę

Wizyta w Zakładach Mięsnych JBB w Łysych
Pod koniec ubiegłego tygodnia na zaproszenie Oddziału Łomżyńsko - Ostrołęckiego Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych gościła w Łomży piętnastoosobowa grupa lekarzy weterynarii z Łotwy. Ich przyjazdowi towarzyszyło zwiedzanie naszego miasta oraz spotkania robocze w lokalnych zakładach.
więcej

Ślubowanie klas pierwszych w "Wecie"

Ślubowanie
W przeddzień Święta Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży odbyło się tradycyjne ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tegorocznej uroczystości przyświecały słowa Papieża Polaka: "Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, wiesz, że ono musi tu gdzieś być".
więcej

Nagrody Prezydenta w dziedzinie kultury - przyjmowanie zgłoszeń

Do końca października można zgłaszać kandydatów do Nagrody Prezydenta Miasta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Mogą ją otrzymać twórcy, animatorzy, artyści, pracownicy łomżyńskich instytucji kultury indywidualnie lub grupowo. Wnioski o przyznanie nagród powinni składać: dyrektorzy instytucji kultury, związki twórcze, organizacje pozarządowe i organizator instytucji.
więcej

Ruszyły szkolne rozgrywki szachowe

W sobotę 14 października w I Liceum Ogólnokształcącym zainaugurowano Łomżyńską Ligę Szkolną o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. To już 19. edycja szkolnych rozgrywek. W zawodach uczestniczyło 72 zawodników z 24 szkół. Organizatorem zmagań szachowych jest UKS "ŻAK".
więcej

Wystawa rzeźby Andrzeja Drozdowskiego i grafiki Ryszarda Olkuśnika

foto
Klub Wojskowy w Łomży i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zapraszają na wystawę rzeźby Andrzeja Drozdowskiego i grafiki Ryszarda Olkuśnika. Wernisaż odbędzie się 17 października o godzinie 18.00, w Galerii N w Łomży przy Al. Legionów 133.
więcej

Seminarium rozpoczęło kolejny rok pracy formacyjnej

foto
Najstarsza łomżyńska uczelnia w poniedziałek 16 października zainaugurowała 99 rok pracy seminaryjnej. Nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym rozpoczęło 45 alumnów, w tym 7 na pierwszym roku studiów. W uroczystości udział wzięli m.in. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępczyni Agnieszka Muzyk.
więcej

Wykorzystać potencjał łomżyńskiej siatkówki

Drużyna juniorek UKS Jedynka
Za ponad miesiąc ruszają rozgrywki trzeciej ligi kobiet Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej. Po kilku latach przerwy do ligowych zmagań przystąpi UKS Jedynka Łomża. Zespół prowadzony przez Mirosława Skawskiego oparty jest głównie na juniorkach, które mają się ogrywać pod kątem przyszłorocznych mistrzostw Polski. Najpierw jednak muszą potwierdzić swój prymat w województwie podlaskim.
więcej

Zagrają na rzecz chorego Roberta

foto
W niedzielę 22 października o godz. 15 w hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbędzie się charytatywna impreza na rzecz chorego na autyzm Roberta. Podczas wydarzenia nie zabraknie licznych atrakcji. Tą główną będzie turniej piłkarski, w którym weźmie udział między innymi drużyna Urzędu Miejskiego w Łomży. Organizatorem jest Fundacja Przyjaciół Dzieci "ARIADNA".
więcej

Nauka przez doświadczenie

foto
W dniach od 12 do 13 października w Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji odbył się festiwal programowania. W ramach wydarzenia młodzież z "Mechaniaka", podzieliła się wiedzą z zakresu nowych technologii i programowania z uczniami szkół podstawowych.
więcej

"Państwówka" zainaugurowała rok akademicki

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w PWSIiP
Z udziałem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Słynne "Gaudeamus igitur" zabrzmiało tam już po raz czternasty. Na uroczystości nie zabrakło również prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

Łomżyńskie drogi do Niepodległej – konkurs dla uczniów

foto
Komiks, kartka z pamiętnika, opowieść fotograficzna czy reportaż to tylko niektóre z możliwych form prac w konkursie "Łomżyńskie drogi do Niepodległej-pamięć i tożsamość. Biografie lokalnych bohaterów." Ma on na celu upowszechnienie i pogłębienie społecznej wiedzy na temat dróg prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz losów lokalnych bohaterów walczących o wolność.
więcej

Wydłużony nabór do projektu pn. "Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński"

Informujemy, że wydłużony został termin rekrutacji do projektu "Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński". Jego celem jest przygotowanie 40 uczestników do rozpoczęcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej poprzez udział w szkoleniach oraz przekazanie dotacji inwestycyjnej i wsparcia pomostowego. Kwestionariusze rekrutacyjne można składać do 20 października 2017 r.
więcej

W rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki

foto
W tym roku obchodzimy dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. W niedzielę 15 października pod pomnikiem-głazem, ufundowanym i ustawionym równo sto lat temu przez społeczność Łomży, znajdującym się na Placu noszącym imię tego wielkiego polskiego bohatera, złożone zostały kwiaty. Uroczystość poprzedziła Msza św. odprawiona w Katedrze Łomżyńskiej.
więcej

Szczypiornistki przegrały po walce

fot. Facebook/MKS PR Urbis Gniezno
W trzeciej kolejce grupy A pierwszej ligi szczypiornistki Dwójki PWSIiP Łomża uległy na wyjeździe MKS PR Urbis Gniezno 23-27. Podopieczne trenera Janusza Świętonia z bilansem jednego zwycięstwa i dwóch porażek plasują się na 6. miejscu w tabeli.
więcej

Do Gniezna po kolejne punkty

Szczypiornistki Dwójki PWSIiP Łomża
W trzeciej kolejce grupy A rozgrywek pierwszej ligi piłkarki ręczne Dwójki PWSIiP Łomża zmierzą się na wyjeździe z MKS PR URBIS Gniezno. Nasze zawodniczki, uskrzydlone ostatnim zwycięstwem z Samborem Tczew, liczą na kolejną zdobycz punktową.
więcej

Występ Mieczysława Szcześniaka odwołany

foto
Koncert Mieczysława Szcześniaka, który miał odbyć się w ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej SOUNDTRACK 2017, został odwołany z powodu choroby wokalisty. W jego miejsce, podczas Galowego Koncertu Laureatów, na scenie w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych zaprezentuje się formacja Funkasanki. Osobom, które nabyły bilety na występ znanego polskiego piosenkarza i kompozytora, będą zwracane pieniądze.
więcej

Święto pracowników oświaty

foto
- Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy naszą pracę dostrzegli i zaprotegowali. Dziękuję za odznaczenia i medale, które sprawiają, że błyszczy ona dzisiaj wyjątkowym, świątecznym blaskiem. Dziękuję za pamięć o nas, zwykłych nauczycielach, którzy kochają swoją trudną, ale piękną pracę – mówiła Ewa Fronc-Romaniuk, wicedyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 podczas odbywających się w tej placówce łomżyńskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia państwowe, nagrody Ministra Edukacji i Kuratora Oświaty oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej. Swoje nagrody wręczył również Prezydent Łomży.
więcej

Konkurs na logotyp 600-lecia rozstrzygnięty

foto
Trzydzieści jeden prac z całej Polski wpłynęło w otwartym konkursie na opracowanie znaku graficznego promującego jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Jury konkursowe zdecydowało się wybrać projekt przygotowany przez Romana Borawskiego.
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED