Łomża

Strona główna » Aktualności

Masz pomysł na biznes? "Zgłoś się do drugiej edycji projektu Hub of Talents 2"

foto
Po sukcesie pierwszej pilotażowej edycji projektu „Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents” do której wpłynęło ok. 650 zgłoszeń, a inkubowanych było 70 spółek, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zdecydowała o kontynuacji programu. „Hub of Talents 2” to kontynuacja realizowanego w Polsce Wschodniej projektu skierowanego do osób posiadających innowacyjny pomysł na biznes.
więcej

Miasto planuje dofinansować stację pogotowia

Siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy Szosie Zambrowskiej
Kwotę 50 000 zł zamierza przeznaczyć Miasto Łomża na dofinansowanie zakupu defibrylatora przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży. Wniosek z projektem uchwały prezydent Mariusz Chrzanowski zamierza skierować na najbliższą sesję. Sprzęt ma być najnowszej generacji i stanowić wyposażenie ambulansu sanitarnego.
więcej

Urząd Miejski po nowemu

foto
Od 8 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Łomży będzie obowiązywał nowy regulamin organizacyjny. Wczoraj stosowne zarządzenie w tej sprawie podpisał prezydent Mariusz Chrzanowski. Najważniejsze zmiany dotyczą Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych, Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji oraz Centrum Współdziałania Społecznego.
więcej

Rada Gospodarcza po pierwszym spotkaniu i z wybranym zarządem

foto
W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Gospodarczej przy Prezydencie Łomży. Jej zadaniem jest doradzanie prezydentowi w sprawach przedsiębiorczości, ale również integracja środowiska przedsiębiorców i instytucji okołobiznesowych. Rada ma też uczestniczyć w opracowaniu strategii działań mających na celu dopasowanie oferty kształcenia do potrzeb rynku pracy. W jej pierwszym posiedzeniu udział wzięło osiemnastu przedsiębiorców oraz ośmiu członków działającej przy niej Rady Ekspertów.
więcej

Rozpoczął się Turniej Czterech Narodów

Mecz Polska - Turcja U-16
Na Stadionie Miejskim w Łomży reprezentacja Polski U-16 przegrała 0-2 z rówieśnikami z Turcji w ramach UEFA Development. Popularny Turniej Czterech Narodów odbywa się jeszcze na boiskach w Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem.
więcej

Zobacz wystawę uczniów ZSS

foto
We wtorek 2 kwietnia o godz. 17.00 w siedzibie Galerii Bonar MDK – DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3 odbędzie się wernisaż wystawy prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży pt. "W moim świecie". Jest to jedna z wielu inicjatyw jaką podejmuje szkoła w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.
więcej

"Dzień otwarty" w Zespole Szkół Specjalnych

Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży zapraszają rodziców i dzieci na "Dzień otwarty". Podczas spotkania zostanie zaprezentowana oferta szkoły, będzie ono również okazją dla dzieci do wspólnych zabaw ruchowych, muzycznych, logopedycznych, sensorycznych. Wydarzenie odbędzie się w środę 3 kwietnia o godz. 17.00.
więcej

Zostało kilka dni do gali sportów walki AFN 5 w Łomży

foto
Już w najbliższy piątek, 5 kwietnia 2019 r., w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbędzie się gala sportów walki Armia Fight Night 5. W jej trakcie odbędzie się dziewięć pojedynków zawodowych i cztery półamatorskie. W walce wieczoru reprezentant naszego miasta, Patryk Surdyn z klubu z Black Horse MMA, w starciu z Sylwestrem Millerem będzie bronił mistrzowskiej szabli w kategorii do 61 kg. Ceremonia oficjalnego ważenia zawodników odbędzie się w czwartek 4 kwietnia o godz. 18:15 w Galerii Veneda.
więcej

"Konkurencyjność województwa podlaskiego a specjalizacja i zasoby ludzkie regionu"

W dniu 11 kwietnia w godzinach 10.00- 13.00, w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przy ul. Akademickiej 14 odbędą się warsztaty, których tematem przewodnim będzie “Konkurencyjność województwa podlaskiego, a specjalizacja i zasoby ludzkie regionu”. Warsztaty zorganizowano ze względu na trwające w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego prace nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do roku 2020. Strategia ta jest podstawowym dokumentem strategicznym polityki regionalnej województwa podlaskiego w perspektywie do 2030 roku. Warsztaty poprowadzą eksperci uczestniczący w przygotowaniu Strategii.
więcej

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży

foto
W dniach 27-29 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży, w ramach projektu edukacyjnego „Wspieraj dzieci z autyzmem swoim optymizmem”, obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Kluczowym punktem projektu był apel dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Prelegentem zaproszonym na apele była Anna Sobocińska pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Łomży.
więcej

Karatecy z pucharami

foto
W weekend odbył się VIII Piaseczyński Turniej Karate Kyokushin IKO Mazovia Cup 2019. W zawodach uczestniczyło 464 zawodników z 39 klubów z całej Polski. Z trzema pucharami wrócili z nich karatecy Łomżyńskiego Klubu Karate.
więcej

Prof. Bohdan Winiarski upamiętniony przez I LO

foto
W piątek 29 marca br. odbyła się uroczystość nadania imienia Profesora Bohdana Winiarskiego pracowni historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki. Wśród gości honorowych była m.in. Magdalena Winiarska-Gotowska - ostatnia żyjąca córka prof. Bohdana Winiarskiego. Obecni byli również wnukowie byłego prezydenta Trybunału Sprawiedliwości w Hadze: Jerzy Byczewski, wieloletni ambasador Polski przy Unii Europejskiej, a także w Belgii i Tunezji, z żoną, aktorką Anną Nehrebecką, a także liczne grono prawnucząt Profesora. W uroczystości uczestniczył także prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Sukcesy łomzyńskich trójboistów

foto
W Zalesiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Trójboju siłowym GPC-RAW. Z bardzo dobrej strony pokazali się na nich podopieczni Zbigniewa Turowskiego, trenujący na co dzień w siłowni w Bursie Szkolnej nr 2 w Łomży.
więcej

Ortograficzne poszukiwania meteorologiczne

foto
Choć szukały biedne skrzaty, wiosny niestety nie znalazły. Taki marzec, nie ma rady… Świetnie za to w tekście poświęconym bohaterom podziemnego królestwa, ortograficznych pułapek szukali najlepsi łomżyńscy specjaliści w dziedzinie języka polskiego z klas trzecich. Dziarsko stanęli do corocznego boju z ortografią naszego pięknego języka. Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych „Dyktando 2019” organizowane w Szkole Podstawowej nr 7 pod patronatem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, to już siódma edycja imprezy wymyślonej i „doglądanej” przez panie: Ewę Sawicką, wicedyrektor szkoły – Bożenę Wachowską oraz dyrektor Iwonę Erynk – Cichowicz.
więcej

Trwają prace na dworcu autobusowym

foto
Na terenie Miejskiego Dworca Autobusowego cały czas trwają prace związane z budową centrum przesiadkowo – komunikacyjnego. Kończone jest wykonywanie fundamentów pod budynek i zadaszenie dworca, natomiast rozpoczynają się roboty drogowe.
więcej

Centrum Symulacji Medycznej przy PWSIiP otwarte

foto
– Wykorzystanie nowoczesnych technologii, są na to liczne dowody, podnosi jakość kształcenia – mówił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podczas uroczystości oficjalnego otwarcia Centrum Symulacji Medycznej (CSM) przy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Z CSM skorzystają studenci pielęgniarstwa, których obecnie studiuje w PWSIiP ponad 240 osób. Pielęgniarki i pielęgniarzy łomżyńska uczelnia kształci od 2005 roku.
więcej

WOPiTU z pieniędzmi na remont byłego "zakaźniaka"

foto
Budynek po byłym Szpitalu Zakaźnym w Łomży, który od sześciu lat stoi nieużytkowany, zostanie zmodernizowany. Swoją działalność będzie w nim prowadził Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień, od 27 lat mieszczący się przy ul. Rybaki. Przetarg na wyłonienie wykonawcy prac został już ogłoszony, a do wyremontowanego obiektu ośrodek planuje się przenieść w przeciągu niespełna dwóch lat.
więcej

Wojewoda zwiększył bonifikatę na nieruchomości Skarbu Państwa

stosowne zarządzenie w sprawie zwiększenia bonifikaty wojewoda podlaski podpisał w obecności prezydenta Łomży
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał w czwartek w Łomży zarządzenie podwyższające bonifikaty z tytułu przekształcenia prawa wieczystego użytkowania gruntów Skarbu Państwa w prawo własności. Ulga będzie wynosiła, podobnie jak na gruntach należących do miasta, 99,9 proc.
więcej

Godzina dla Ziemi również w Łomży

foto
Już w najbliższą sobotę odbędzie się akcja „Godzina dla Ziemi WWF”. Polega ona na symbolicznym zgaszeniu światła, na jedną godzinę, w trosce o naszą planetę i promowaniu idei ochrony środowiska naturalnego. W tym roku odbywa się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. Do udziału w akcji tradycyjnie już przystępuje Urząd Miejski oraz większość miejskich jednostek.
więcej

Święto ludzi teatru

foto
27 marca przypada święto twórców, miłośników i wszystkich osób związanych z teatrem. Ustanowione zostało w 1961 roku podczas XI Światowego Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, który jego obchody ustalił na dzień rocznicy otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, na zaproszenie dyrektora Jarosława Antoniuka, w łomżyńskiej placówce gościł prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED