Łomża

Strona główna » Aktualności

Skład nowej Rady Miejskiej

Znamy nowy skład Rady Miejskiej Łomży na najbliższą kadencję. Osiem mandatów zdobył Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, sześć Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Chrzanowskiego. Po cztery mandaty przypadły Koalicyjnemu Komitetowi Wyborczemu Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz Komitetowi Wyborczemu Wyborców Przyjazna Łomża. Jeden mandat otrzymał Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy.
więcej

OFF-ROAD - czyli Spotkania z Kulturą Niepopularną

foto
Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zaprasza na trzydniową imprezę promującą wydarzenia, które warto znać. W jej trakcie można będzie obejrzeć wystawę prac Edyty Kowalewskiej - artystki, która ukończyła łomżyńskie Liceum Plastyczne i jest absolwentką wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ponadto przewidziane są także spektakle teatralne, widowisko uliczne, koncerty, film z muzyką na żywo. Zapraszamy również na otwarcie kina GALERIA i pokaz filmu „Performer”.
więcej

Trzy epoki u Łomżyńskich Filharmoników

foto
W najbliższy czwartek 25 października 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbędzie się koncert, podczas którego zabrzmi muzyka z trzech epok: baroku, klasycyzmu i współczesności. Jako solista wystąpi znakomity saksofonista z Hiszpanii Pablo Sanchez-Escariche Gasch, a Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego poprowadzi kanadyjski dyrygent Kristian Alexander.
więcej

Chrzanowski z Muzyk w II turze wyborów prezydenckich

Mariusz Chrzanowski zwyciężył w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Łomży. Na urzędującego prezydenta, startującego z własnego komitetu, zagłosowało ponad 10,5 tys. mieszkańców, co dało mu ponad 44 proc. poparcie. W drugiej turze zmierzy się on z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości Agnieszką Barbarą Muzyk, na którą swój głos oddało prawie 5,5 tys. osób, co przełożyło się na poparcie rzędu 23 proc. Druga tura wyborów samorządowych odbędzie 4 listopada.
więcej

Diamentowe i Złote Gody w Ratuszu

foto
Piętnaście par małżonków wzięło udział w uroczystościach Złotych Godów, które w sobotę odbyły się w łomżyńskim Urzędzie Miejskim. W spotkaniu uczestniczyła także jedna para, która w tym roku obchodziła 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. W trakcie uroczystości, przyznane przez Prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie, Jubilatom przekazał Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Tradycyjnie wręczone zostały im również kwiaty od mieszkańców i pamiątkowe dyplomy, a także nie zabrakło okolicznościowego tortu i toastu lampką szampana.
więcej

Nauczyciele docenieni przez prezydenta

foto
W III Liceum Ogólnokształcącym odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Były one okazją do wręczenia nagród nauczycielom i dyrektorom wskazanym przez rady pedagogiczne za osiągnięcia w pracy w minionym roku szkolnym. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zdecydował się w sposób finansowy uhonorować 28 pracowników łomżyńskiej oświaty.
więcej

Prezydent czytał maluchom

Pamiątkowa fotografia w amfiteatrze szkolnym
Legendę o jelonku, który wskoczył do łomżyńskiego herbu oraz wiedźmach z łysej góry przeczytał maluchom z Publicznego Przedszkola nr 14 prezydent Mariusz Chrzanowski. Wspólna lektura odbyła się w ramach jubileuszowych obchodów: 600-lecia Miasta Łomża oraz 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
więcej

Szkoła Podstawowa nr 5 wzbogaci się o bieżnię

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał umowę na budowę bieżni przy Szkole Podstawowej nr 5. Firma z Tłuszcza powinna zrealizować obiekt do połowy grudnia br. za kwotę niespełna 300 tys. zł.
więcej

Kolejne niepubliczne przedszkole powstało w Łomży

foto
Nowe niepubliczne przedszkole integracyjno – terapeutyczne zostało uruchomione w bloku przy ul. Kazańskiej 2 w Łomży. – Działamy od trzech tygodni, ale już nasza społeczność się powiększa. Cały czas przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 roczku do 6 lat – poinformowała dyrektor „Klubiku Malucha” Marzena Anna Chętnik. W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki.
więcej

Prezydenckie stypendia i nagrody edukacyjne

foto
Ponad stu uczniów łomżyńskich szkół otrzymało stypendia naukowe i sportowe oraz nagrody edukacyjne, przyznawane przez Prezydenta Łomży. Łączna kwota przeznaczona na ten cel z budżetu miasta wyniosła 121,6 tys. zł. Uroczystość, która odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 była także okazją do podsumowania współzawodnictwa sportowego placówek oświatowych z terenu naszego miasta.
więcej

Zagrali dla Niepodległej

Turniej był znakomitą zabawą i integracją środowisk osób z niepełnosprawnością
Dużo zabawy, radość i emocji towarzyszyło turniejowi piłkarskiemu "Zagrajmy razem dla Niepodległej", który rozegrano na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd. Najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych. Tradycyjnie już swoją drużynę wystawił łomżyński Ratusz na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim.
więcej

Łomża coraz bardziej zielona

Takie akcje budują wśród dzieci poczucie odpowiedzialności i dbania o środowisko
Trzydzieści trzy drzewka posadzono przy ulicy Modrzewiowej w obrębie mini-bulwarów nad Łomżyczką. We wspólnej akcji nasadzeń z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 wziął udział prezydent Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki.
więcej

"Polska po latach niewoli" - nagrody i medale Zygmunta Glogera

foto
W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbywają się uroczystości Glogerowskie. W czwartek 18 października miało miejsce wręczenie nagród i medali Zygmunta Glogera. Dzień później odbędzie się sesja naukowa nt. „Polska po latach niewoli”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA im. Stanisława Zagórskiego w Łomży we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowym Centrum Kultury, Marszałkiem Województwa Podlaskiego i Prezydentem Miasta Łomży.
więcej

Polsko-szwedzka wymiana doświadczeń

Prezydent Mariusz Chrzanowski z prezentem przekazanym od burmistrza Sigtuny
W Łomży są po raz czwarty, przyjechały w ramach projektu "Ekologia na co dzień w wychowaniu przedszkolnym z wykorzystaniem filozofii Reggio". Z nauczycielkami ze szwedzkiej Sigtuny – Kristiną Charachi, Julią Lindahl i Leną Karlsson spotkał się prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Zbadaj bezpłatnie słuch i wzrok w Ratuszu

foto
W piątek 19 października o godz. 10.00 w holu Urzędu Miejskiego w Łomży zostanie zainaugurowana akcja pod hasłem "SŁYSZĘ, WIDZĘ ŚWIAT JEST PIĘKNY". Każdy będzie mógł wykonać bezpłatnie badania słuchu, wzroku oraz videootoskopii przewodu słuchowego. Jest to wspólna inicjatywa firm: Marmed Audio i Loko Optyk oraz Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

"Nie" dla picia alkoholu w ciąży

Wykład inauguracyjny wygłosiła Magdalena Borkowska z PARPA
W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości odbyła się konferencja poświęcona działaniom profilaktycznym i skutkom spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży. Wydarzenie przy wsparciu Miasta Łomża zorganizowali Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku.
więcej

Zagrają dla Niepodległej

foto
W czwartek 18 października w godz. 10.00-13.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd zostanie rozegrany turniej piłkarski. Sportowa inicjatywa organizowana jest przez Zespół Szkół Specjalnych w Łomży w ramach lokalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
więcej

Elektroniczne ułatwienia dla mieszkańców Łomży

foto
Od kilku tygodni mieszkańcy Łomży mogą korzystać z bezpłatnych aplikacji mobilnych, ułatwiających korzystanie z komunikacji miejskiej. Dzięki nim poprzez smartfony można już zakupić bilety MPK oraz sprawdzić, za ile minut na dany przystanek przyjedzie konkretny autobus. - Po aplikacji dotyczącej odbioru odpadów komunalnych to kolejna innowacja na miarę dzisiejszych czasów – podkreśla zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.
więcej

"Dziewiątka" z patronem i sztandarem

foto
Uroczystość nadania Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży imienia Księcia Janusza I oraz przekazania sztandaru, odbyła się we wtorek 16 października w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich, znajdującej się przy tej placówce. Na wniosek społeczności szkolnej stosowną uchwałę w tej sprawie Rada Miejska Łomży podjęła podczas obrad marcowej sesji.
więcej

Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół Specjalnych

Adam Kownacki z uczniami ZSS
W piątek 12 października w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży, cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wszystkich klas zapoznali się ze specjalnie opracowaną prezentacją dotyczącą powstania Komisji Edukacji Narodowej. Gościem specjalnym wydarzenia był pretendent do mistrzostwa świata w boksie zawodowym Adam Kownacki.
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED