Łomża

Strona główna » Aktualności
180116082142.gif

Medale zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate podczas Pucharu Polski w Karate Kyokushin

Ahmed Debizov (I msc.) i Wiktor Kacprzyk (III msc.)
Cztery medale zdobyli w sobotę 9 grudnia br. zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate podczas odbywającego się we Wrocławiu XXXIV Pucharu Polski w Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 489 zawodników z 96 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.
więcej

Szlachetna Paczka z Ratusza

foto
Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Jej celem jest rzeczowa pomoc potrzebującym, tak by poczuli się wyjątkowi w ten szczególny czas świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczny finał przedsięwzięcia miał miejsce w miniony weekend. Przygotowane przez darczyńców paczki trafiły do 83 rodzin z Łomży i najbliższej okolicy. W akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Wiosna, po raz kolejny włączyli się pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński - lista osób zakwalifikowanych do projektu

W załączeniu do pobrania prezentujemy listę osób zakwalifikowanych do projektu pn. "Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
więcej

Podpisano pierwsze umowy na dofinansowanie szkoleń i kursów zawodowych

informację o realizacji projektu przedstawiła zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk
W piątek 8 grudnia br. w łomżyńskim Ratuszu pierwsze trzy osoby podpisały umowy na dofinansowanie kursów i studiów podyplomowych w ramach projektu „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki”. Obejmuje on bony edukacyjne na szkolenia zawodowe oraz kursy kompetencji ogólnych, z informatyki, języków obcych oraz studia podyplomowe. Przewidziany jest dla osób dorosłych, zamieszkujących Miasto Łomża i powiaty: bielski, hajnowski, kolneński, łomżyński, siemiatycki, wysokomazowiecki i zambrowski.
więcej

Upływa termin składania wniosków o przyznanie stypendium za wysokie wyniki sportowe

Przypominamy, że do 15 grudnia br. można składać wnioski na okresowe stypendia sportowe dla osób fizycznych - zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w 2017r. Uprawnionymi do składania wniosków o przyznanie stypendiów są kluby sportowe działające i mające siedzibę w Łomży.
więcej

LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża podsumował sezon

foto
Około 120 osób - sportowców, trenerów, działaczy, sponsorów oraz zaproszonych gości spotkało się w środę 6 grudnia w restauracji Gracja w Starych Kupiskach na podsumowaniu sezonu lekkoatletycznego Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego "Prefbet Śniadowo" Łomża. Były nagrody i podziękowania. W tym roku Miasto Łomża przekazało na lekkoatletyczny klub i organizowane przez niego imprezy sportowe łącznie 120 tys. zł. Zawodnicy otrzymują również stypendia Prezydenta Miasta Łomża.
więcej

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

„Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” - program rządowy w ramach którego łomżyńskie szkoły mają możliwość wsparcia i rozwoju czytelnictwa poprzez doposażenie bibliotek szkolnych w nowości wydawnicze. W roku 2016 w programie uczestniczyło 11 szkół.
więcej

Autobusy wracają na Polową

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży informuje, że w związku z oddaniem do ruchu ulicy Polowej, od piątku 8 grudnia 2017 r. zostanie przywrócone kursowanie autobusów linii nr.: 2, 8, 10, 12 na ulicach: Rządowa, Stary Rynek, Giełczyńska oraz Polowa. Równocześnie, zgodnie z prośbami okolicznych mieszkańców, zostają otwarte 2 nowe przystanki, zlokalizowane przy Domu Pomocy Społecznej oraz obok Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich.
więcej

Paczka literacka w Miejskiej Bibliotece Publicznej

foto
"Paczka literacka" to akcja organizowana przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach której biblioteki otrzymują pakiet książek. Do Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz jej filii trafiły zestawy 21 książek. W Filii Nr 2 MBP obok różnych książek historycznych, reportażowych, dotyczących zdrowego stylu odżywiania czy traktujących o kulturze, znalazła się także ta, której poświęcony był muzyczny wieczór.
więcej

Recital utworów Tadeusza Nalepy

Muzyczny recital odbył się w filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Księżnej Anny
"Paczka literacka" to akcja organizowana przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach której biblioteki otrzymują pakiet książek. Do Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz jej filii trafiły zestawy 21 książek. Wśród nich znalazła się ta, której poświęcony był muzyczny recital - "Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie" Wiesława Królikowskiego.
więcej

Miasto poszerza politykę prorodzinną

karnet rodzinny na pływalnię będzie wydawany mieszkańcom Łomży, którym w 2018 roku urodzi się dziecko
Od 2016 roku mieszkańcom Łomży, którym urodziło się dziecko, przysługuje samorządowe becikowe w wysokości 500 zł oraz wyprawka dla noworodka. W pierwszym roku był to komplet ubranek, w tym są to kocyki z logo miasta i napisem „100% szczęścia”. W 2018 roku zostanie ona rozszerzona o dodatkowe elementy związane z 600-lecia nadania Łomży praw miejskich: jubileuszową monetę i kartę rodzinną na basen.
więcej

Mała Ojczyzna w obiektywie uczniów SP 2

foto
"Kto będzie kochał serdeczny swój zakątek, ten Ojczyznę całą również będzie miłował" – to motto Adama Chętnika po raz kolejny towarzyszyło uczestnikom II Powiatowego Konkursu Fotograficznego "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA – JEDNAK NAJPIĘKNIEJSZA MA OJCZYZNA MAŁA" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży. Młodzi pasjonaci fotografowania na konkurs nadesłali łącznie 84 prace.
więcej

Rywalizują młodzi szachiści

W sobotę 9 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Bernatowicza 4 odbędzie się II turniej XIX Edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej w szachach o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. Zawody rozegrane zostaną w systemie szwajcarskim P' 15. Początek o godz. 10.
więcej

Roztańczona Łomża

foto
Wirująca Strefa to taneczne święto, podczas którego na łomżyńskim parkiecie królują taniec, młodość, radość i ekspresja. Impreza jak co roku przyciąga najlepsze polskie i zagraniczne formacje taneczne i wybitnych solistów. W tegorocznej edycji, która odbyła się w ostatni weekend wzięło udział ponad 500 uczestników. Turniejowe zmagania dofinansowało Miasto Łomża w kwocie 45 tys. zł.
więcej

Zakończenie projektu "Reagujmy na przemoc"

Prezydent Łomży zaprasza mieszkańców miasta do udziału w uroczystym zakończeniu projektu "Reagujmy na przemoc", realizowanego przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie", ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, edycja 2017. Spotkanie odbędzie się w dniu 12 grudnia 2017 r. o godz. 13.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Odblaski? Biorę w ciemno!

foto
W poniedziałkowe popołudnie (4.12.2017r.) w holu łomżyńskiego Ratusza odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Odblaski? Biorę w ciemno”, zorganizowanego przez Komendę Miejską Policji w Łomży. Stanowił on jeden z kilku etapów działań informacyjno – edukacyjnych, mających za zadanie zwrócić uwagę niechronionych uczestników ruchu drogowego na to, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.
więcej

Stop pijanym kierowcom!

Konferencję poprowadziła zastępca prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk
Pod koniec ubiegłego tygodnia w Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy etap kampanii społecznej pt. "Powstrzymać pijanego kierowcę". W jej trakcie nagrodzono 13 "odpowiedzialnych sklepów w Łomży" oraz podpisano "Łomżyńską Koalicję na rzecz Odpowiedzialnej Sprzedaży Alkoholu".
więcej

Nowy sięgacz połączył Szosę Zambrowską i ul. Księżnej Anny

Symboliczne przecięcie wstęgi
Zbudowano ją od podstaw. Ma 392 metrów długości, nawierzchnię asfaltową i całą infrastrukturą techniczną. Mowa o ulicy Księcia Stanisława – nazwa jeszcze nieoficjalna, bo uchwałę w tej sprawie mają podjąć radni miejscy. W poniedziałek 4 grudnia odbyło się jej oficjalne otwarcie i poświęcenie. Koszt całej inwestycji wyniósł prawie 1,1 mln zł.
więcej

Magiczny świat opery Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 7 grudnia 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się jak co roku Familijny koncert mikołajkowy, który tym razem przeniesie nas do magicznego świata opery. Będzie to opera komiczna Wolfganga Amadeusza Mozarta „Cosi fan tutte”. Wystąpią wspaniali soliści a Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi znany łomżyńskim melomanom Jacek Rogala.
więcej

Grudniowe wtorki z JPK

Urząd Skarbowy w Łomży w partnerstwie z Parkiem Przemysłowym Łomża Sp. z o. o. przeprowadzą kolejne bezpłatne szkolenia w ramach akcji „Wtorki z JPK”, które będą dotyczyć stosowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT). Spotkania skierowane są do wszystkich mikroprzedsiębiorców, których obowiązek JPK będzie dotyczył od 1 stycznia 2018r.
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED