Łomża

Strona główna » Aktualności

Cztery murale „Ku Niepodległej” w Łomży

mural przy ul. Rządowej
Zakończyła się realizacja czterech wielkoformatowych malowideł ściennych w Łomży. Ostanie z nich, prezentujące sylwetkę kapitana Mariana Raganowicza i żołnierzy 33. pułku piechoty z bitwy z bolszewikami w 1920 r., nazwanej "Cud nad Narwią”, zostało zrealizowane na budynku przy ul. Rządowej 5. Wszystkie murale powstały pod hasłem przewodnim „Ku Niepodległej”.
więcej

74. rocznica mordu w Sławcu

foto
W niedzielę 23 lipca minęły 74 lata od jednej z najokrutniejszych zbrodni popełnionych przez hitlerowców na ziemi łomżyńskiej. Mowa o Sławcu, gdzie w wyniku egzekucji śmierć poniosło 300 osób.
więcej

Kartka pocztowa na 600-lecie nadania praw miejskich

foto
Decyzją Ministra Infrastruktury i Budownictwa do planu emisji kartek pocztowych z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej na 2018 rok został włączony temat "600 lat Łomży". Termin emisji kartki pocztowej planowany jest na czerwiec przyszłego roku.
więcej

Warsztaty z tworzenia murali odwołane

Informujemy, iż warsztaty poświęcone tworzeniu sztuki w przestrzeni publicznej, które miały odbyć się w sobotę 22 lipca na nadnarwiańskich bulwarach zostały przełożone na inny termin. O nowym terminie poinformujemy w najbliższym czasie.
więcej

Szanujmy publiczne pieniądze

Stan boiska sprawdzał zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki
Trwa realizacja inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców Łomży w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jedną z nich jest budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego u zbiegu ulic Podleśnej i Browarnej. Nabierające coraz większego tempa prace wyhamowały na skutek aktów wandalizmu do jakich doszło w ostatnim czasie. O uszanowanie mienia i środków publicznych apeluje zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.
więcej

Łomża przyjazna rodzinom

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski prezentuje kocyki, które w 2017 roku stanowią miejską wyprawkę dla noworodków, fot. arch.
Ponad 620 urodzeń odnotowanych przez Urząd Stanu Cywilnego w Łomży, 270 wydanych wyprawek dla noworodków i prawie 290 wypłaconych gminnych jednorazowych świadczeń z tytułu urodzenia się dziecka – to dane za pierwszych sześć miesięcy bieżącego roku. W całym ubiegłym, USC odnotowało 1077 urodzeń, a z samorządowego becikowego w wysokości 500 zł skorzystało 520 osób.
więcej

GUKS "Dwójka" przed historycznym sezonem

fot. Facebook
Znamy już terminarz rozgrywek pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet. Szczypiornistki Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dwójka" Łomża zainaugurują je 23 września wyjazdowym meczem z SMS ZPRP I Płock. Dla łomżyńskiego szczypiorniaka będzie to historyczny sezon. - Mamy niepowtarzalną szansę, aby piłka ręczna zagościła w naszym mieście na dłużej – podkreśla Prezydent Mariusz Chrzanowski. Miasto wsparło klub kwotą 150 tys. zł.
więcej

Nieruchomości na sprzedaż

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną przy ul. Wesołej 74 i ul. Poznańskiej 3 lub trzech działek przy ul. Meblowej, przeznaczonych pod zabudowę produkcyjno-techniczną i usługową do 1 sierpnia powinny wpłacić wadium na konto Urzędu Miejskiego. Natomiast do 5 września wadium powinni wpłacić zainteresowani nieruchomością przy ul. Nowogrodzkiej, znajdującą się na terenie przeznaczonym w studium pod usługi.
więcej

Jakub Waga i Adam Chętnik na muralach

mural przy ul. Dwornej 24 A przedstawiający Adama Chętnika
Kolejne dwa z wielkoformatowych malowideł ściennych, powstających w Łomży pod hasłem „Ku Niepodległej”, są już gotowe. Na budynku przy ul. Polowej 57 przedstawiona została postać autora „Flory polskiej” Jakuba Ignacego Wagi jako nauczyciela kształtującego w młodzieży postawy patriotyczne. Natomiast w dziedzińcu Muzeum Północno – Mazowieckiego przy ul. Dwornej 24A znalazła się postać Adama Chętnika - etnografa i muzealnika, ale także niepodległościowego działacza społeczno-politycznego.
więcej

Subregion Łomżyński wiarygodnym partnerem w biznesie

projekt został omówiony podczas posiedzenia Łomżyńskiego Forum Samorządowego
Łomżyńskie Forum Samorządowe wspólnie z Powiatem Łomżyńskim otrzymało ze środków Ministra Spraw Zagranicznych dofinansowanie na realizacje projektu pt. "Subregion Łomżyński najbardziej innowacyjny w województwie podlaskim i wiarygodny partner w biznesie". – Dzięki jego realizacji chcemy wypromować Subregion Łomżyński na arenie krajowej i międzynarodowej jako partnera kreatywnego, innowacyjnego, wiarygodnego i z ogromnym potencjałem. Zamierzamy też stworzyć warunki do współpracy zarówno naszych samorządów jak i podmiotów gospodarczych z rynkiem polskim i międzynarodowym – informuje Agnieszka Muzyk, zastępca Prezydenta Łomży i Prezes Łomżyńskiego Forum Samorządowego.
więcej

Ponad 30 mln zł na łomżyńskie drogi

Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Zdzisław Garlicki
Długo oczekiwane inwestycje drogowe będą zrealizowane dzięki środkom unijnym przyznanym decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego. Kwota 30 mln 188 tys. 286 zł przeznaczona zostanie na cztery łomżyńskie drogi: Zawadzką, Nowogrodzką, Poligonową i Glogera. To już w sumie około 45 mln zł, które tylko w tym roku władzom Łomży udało się pozyskać na budowę i modernizacje dróg w mieście.
więcej

Malwina Szewczyk z medalem Mistrzostw Europy juniorów

foto
Malwina Szewczyk, uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży, zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w szachach Niedosłyszących Federacji "International Chess Comittee of the Deaf (ICCD)" w kategorii do lat. 19. Zawody odbyły się w dniach od 7 do 12 lipca w szwedzkim Lund. Wystartowało w nich 118 szachistów.
więcej

Aktorzy i urzędnicy zagrali w Łomży

Mecz pomiędzy Urzędem Miejskim w Łomży a Reprezentacją Artystów Polskich
Tylu znanych gwiazd nie było nad Narwią jeszcze nigdy. W niedzielę 16 lipca na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd odbył się towarzyski mecz piłkarski pomiędzy drużyną złożoną z zawodników Urzędu Miejskiego w Łomży i "Przyjaciół ŁKS-u" a Reprezentacją Artystów Polskich. Emocji nie brakowało, zarówno na boisku, jak i poza nim.
więcej

Poszukiwany pracownik na zastępstwo

foto
W związku z czasowym wakatem na stanowisku podinspektora w Wydziale Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Łomży, poszukiwana jest osoba na zastępstwo. Oferty można składać do 21 lipca br.
więcej

Przedstawiciel ambasady USA w Łomży

foto
Zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk na początku tygodniu spotkała się w Ratuszu z Aaronem Fishmanem, pełniącym funkcję szefa Wydziału ds. Polityki Wewnętrznej Sekcji Polityczno – Ekonomicznej i Społecznej Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. Rozmowy dotyczyły sytuacji ekonomicznej naszego miasta oraz możliwości współpracy ze stroną amerykańską.
więcej

Seniorzy będą jeździli za darmo

foto
Podczas środowej sesji Rada Miejska przychyliła się do propozycji Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, by seniorzy bezpłatnie korzystali z przejazdów komunikacją miejską. Przepisy zaczną obowiązywać od 1 listopada br.
więcej

Władze Łomży dbają o budownictwo komunalne

Od początku kadencji władze miasta podejmują działania mające na celu poprawę zasobu mieszkań komunalnych i socjalnych w Łomży. Na ukończeniu jest budowa budynku socjalnego przy ul. Kamiennej na 56 lokali mieszkalnych. Trwają także prace przygotowawcze do remontu zakupionego w ubiegłym roku budynku przy ulicy Wesołej, w którym wygospodarowanych zostanie około 60 mieszkań. Podejmowane były również starania o pozyskanie zewnętrznego dofinansowania na remonty kamienic znajdujących się w zasobach komunalnych miasta.
więcej

Grupa Ratownicza "Nadzieja" z dofinansowaniem

fot.Facebook
Trzydzieści tysięcy złotych dofinansowania z budżetu miejskiego otrzyma Grupa Ratownicza SPR "Nadzieja". Radni przychylili się do wniosku Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie. Środki trafią na modernizację bazy wyjazdowej karetek ratunkowych.
więcej

Kolekcjonerzy spotkają się na Starym Rynku

foto
W niedzielę 16 lipca na łomżyńskim Starym Rynku odbędzie się kolejny Jarmark Kolekcjonerski. Dodatkowo oprócz rzeczy typowo kolekcjonerskich na stoiskach dostępne będą również produkty spożywcze oparte na tradycyjnych recepturach. Tego dnia z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
więcej

Łobodziński triumfuje na Filipinach

foto
Nie ma sobie równych schodobiegacz Prefbetu Śniadowo Łomża Piotr Łobodziński. W ostatni weekend odnotował kolejne zwycięstwo w rozgrywanej na Filipinach drugiej edycji zawodów Kerry Sports Manila Vertical Run. Aby dotrzeć do usytuowanej na 61 piętrze mety, zawodnicy musieli pokonać ponad 1300 stopni.
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED