Łomża

Strona główna » Aktualności

Program obchodów rocznicy Bitwy w Czerwonym Borze

foto
W niedzielę 24 czerwca 2018 r. w Wygodzie oraz 1 lipca w Czyżewie i Czerwonym Borze odbędą się obchody 74. rocznicy Bitwy w Czerwonym Borze oraz 70. rocznicy śmierci ppłk. Władysława Żwańskiego ps. "Błękit", "Iskra", Komendanta Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Białystok. W programie:
więcej

Podziękowania za obchody Wielkiego Jubileuszu 600-lecia

foto
Szanowni Państwo,
Za nami główne obchody jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Przez trzy dni odbyło się wiele wydarzeń, które przybliżyły historię miasta, ale również dały poczucie jedności i wspólnoty. W moim odczuciu Wielki Jubileusz to jedne z najpiękniejszych dni Łomży.
więcej

Łomża na Podlaskim Forum Gospodarczym w Suwałkach

Podlaskie Forum Gospodarcze w Suwałkach
W środę 20 czerwca 2018 r. w Suwałkach odbyło się Podlaskie Forum Gospodarcze, w którym udział wzięli przedstawiciele władz Suwałk, Łomży, Białegostoku, Bielska Podlaskiego oraz województwa podlaskiego. Są to cykliczne spotkania organizowane przez Witolda Karczewskiego, prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, służące wymianie doświadczeń w zakresie działań podejmowanych przez największe miasta w województwie na rzecz biznesu. Nasze miasto reprezentował zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.
więcej

Dzieci z "Jedynki" u prezydenta miasta

foto
Udanych wakacji i przede wszystkim odpoczynku życzył prezydent Mariusz Chrzanowski uczniom klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży. Grupa piętnaściorga dzieci zwiedzała łomżyński Ratusz.
więcej

Dzień Taty na sportowo w PP 8

foto
Na sportowo obchodzono Dzień Taty w Przedszkolu Publicznym nr 8 w Łomż. Wszyscy tatusiowie, przybyli tam w strojach sportowych, by wraz ze swoimi pociechami sprawdzić się w każdej dyscyplinie.
więcej

List Prezydenta Łomży na zakończenie roku szkolnego

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych, Rodzice, Pracownicy Administracji i Obsługi, Drodzy Uczniowie,
W życiu szkoły każdy rok jest ważny i niepowtarzalny. Wraz z jego końcem mija czas wytężonej nauki i pracy, czas małych i dużych sukcesów, czas podejmowania nowych wyzwań, dokonywania zmian, realizacji planów i marzeń. Nadchodzi czas wytęsknionych wakacji. U progu tegorocznej przerwy letniej chciałbym wszystkim Państwu oraz Wam, Drodzy Uczniowie, pogratulować oraz złożyć najlepsze życzenia.
więcej

Posprzątali Narew i jej brzegi

Członkowie i sympatycy Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków
Akcję sprzątania dna oraz brzegów Narwi przy Plaży Miejskiej w Łomży przeprowadzili płetwonurkowie z Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków "Podwodny Jeleń". Uzbierano cztery worki śmieci.
więcej

Podarują trochę słońca

foto
W czwartek 21 czerwca o godzinie 18.30 w sali kameralnej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży przy ul. Małachowskiego 4 odbędzie się koncert pt. Podaruj mi trochę słońca. Dzieci oraz młodzież zaśpiewają polskie i zagraniczne przeboje muzyki rozrywkowej, a także znane standardy muzyczne. Wstęp wolny.
więcej

Łomżanka w finale krajowym festiwalu o Annie German

Paulina Porowska
Paulina Porowska ze Studia Wokalnego ROK wygrała wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu im. Anny German. Podopieczna Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej zaśpiewała dwie najpopularniejsze piosenki słynnej wokalistki "Człowieczy los" i "Tańczące Eurydyki". Krajowy finał odbędzie się na przełomie października i listopada, który będzie przepustką do konkursu międzynarodowego w Moskwie.
więcej

Muzyczne kolory serca

Uczestnicy koncertu zademonstrowali najwyższy poziom
W ostatnim czasie w naszym mieście odbyło się szereg imprez kulturalnych. Jedna z nich, koncert "Kolor Serca", zorganizowany przez Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych miał miejsce w Katedrze Łomżyńskiej. Jej głównymi aktorami były dzieci i młodzież ze Studia Wokalnego eMDeK, które wystąpiły pod kierunkiem instruktora muzyki Magdy Sinoff.
więcej

Wystawa, którą powinien zobaczyć każdy łomżyniak

foto
Kilkadziesiąt archiwalnych fotografii, fotokopie dokumentów: tych sprzed sześciuset lat, ale i znacznie nowszych, a tym samym chyba jeszcze ciekawszych dla współczesnych mieszkańców. Pracownicy łomżyńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Białymstoku przygotowali wystawę „600 lat Miasta Łomży w dokumencie archiwalnym”. Można ją obejrzeć w holu Urzędu Miejskiego. Zawczasu warto jednak zarezerwować więcej czasu, bo śledzenie wiekowej historii naszego miasta wciąga na długie minuty.
więcej

Otwarcie plaży już w piątek!

Plaża nad Narwią
Nie lada gratka czeka już niebawem miłośników aktywnego wypoczynku nad wodą. W piątek 22 czerwca o godzinie 14.00 odbędzie się oficjalne otwarcie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli nad Narwią. Atrakcje czekają też na najmłodszych.
więcej

Do Łomży powracają z sentymentem

Absolwenci Liceum Pedagogicznego, maturę zdawali w 1958 roku
"Gdzie nie spojrzysz pełno łomżyniaków…" można nawiązać do słynnej piosenki Hanki Bielickiej. Te słowa nigdy nie tracą na aktualności. W ostatni weekend podczas obchodów jubileuszu 600-lecia Miasta Łomża odbył się XVI Zjazd Wychowanków i Nauczycieli Szkół Ziemi Łomżyńskiej. W auli I Liceum Ogólnokształcącego nie brakowało wspomnień i wzruszających spotkań.
więcej

Międzynarodowo na jubileuszu miasta

Delegacja z białoruskiej Lidy
Wielki jubileusz Łomży był również okazją do zacieśnienia współpracy miasta z zaprzyjaźnionymi samorządami z kraju i zagranicy. Nad Narew przyjechało łącznie 10 delegacji. Wszyscy spotkali się na uroczystej kolacji zorganizowanej pierwszego dnia obchodów.
więcej

Koncertowa Łomża na jubileusz sześćsetlecia

Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Perfekt z liderem Grzegorzem Markowskim
W sobotę legendarny Perfekt, a w niedzielę nie mniej popularny Boys, wystąpili jako gwiazdy wieczoru dni koncertowych jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Publiczność dopisała i na muszli przy ulicy Zjazd wspaniała zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
więcej

Grillowane smakołyki ze strefy Prymat i JBB na bulwarach

foto
Prawdziwa smakowa przygoda czekała w niedzielę 17 czerwca w godzinach popołudniowych na wszystkich, którzy przybyli na łomżyńskie bulwary. Przy Porcie Łomża stanęło wyjątkowe miasteczko Prymat i JBB, a obok niego kulinarna ciężarówka, dowodzona przez Roberta Sowę, znanego kucharza i restauratora.
więcej

Artyści w hołdzie sześćsetletniej Łomży

foto
Dziesięć chórów, pełen skład filharmoniczny, ponad dwustu śpiewających, towarzyszących tenorowi Jackowi Szymańskiemu - taką oprawę zyskało premierowe wykonanie hymnu „600 lat w koronie Polski” autorstwa Andrzeja Żery. Uroczysty koncert orkiestry Filharmonii Kameralnej im.Witolda Lutosławskiego to jeden z najokazalszych elementów świętowania jubileuszu miasta, a utwór napisany przez łomżyniaka, organistę parafii pw. Krzyża Świętego, wybrzmiał wśród dzieł mistrzów: Chopina, Wieniawskiego, Moniuszki.
więcej

Książę Janusz po 600 latach odwiedził Łomżę

foto
Barwny korowód uczniów, mieszkańców, radnych Rady Miejskiej, władz miasta i licznych gości, rozpoczął huczne świętowanie sześćsetnej rocznicy nadania Łomży praw miejskich przez księcia mazowieckiego Janusza I Starszego. Po przemarszu historycznym starym miastem, uczestnicy fiesty spotkali się w sercu Łomży- na Starym Rynku. Chwilę później, wśród okrzyków i wiwatów, pojawił się sam książę Janusz...
więcej

Uroczysta sesja na 600-lecie i nowy Honorowy Obywatel Łomży

foto
W ramach obchodów 600-lecia nadania Łomży praw miejskich w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Łomży. W jej trakcie miało miejsce uroczyste nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łomży prof. dr hab. Kazimierzowi Pieńkowskiemu. Nie zabrakło również okolicznościowego wystąpienia Prezydenta Łomży oraz zaproszonych gości.
więcej

Jubileuszowa modlitwa za Łomżę

foto
- Miasto to nie budowla z kamieni, ale miasto złożone z ludzi: z ich planami, pragnieniami, a one są różnorodne. Każdy zarząd stara się je upiększać, uczynić wygodnym, ale miasto to nie budynki, pałace. Przede wszystkim to ludzie, którzy się w nim realizują - przekonywał podczas homilii biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abpa Salvatore Pennacchio, rozpoczęła oficjalne obchody sześćsetnej rocznicy nadania Łomży praw miejskich.
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED