Łomża

Strona główna » Aktualności
180116082142.gif

Łomżyńscy seniorzy przywitali Nowy Rok

Dobrej zabawy na parkiecie nie brakowało
Jak co roku w Klubie Seniora w Łomży grupa 90 starszych mieszkańców naszego miasta spotkała się na tradycyjnej zabawie sylwestrowej. A wszystko w pięknie udekorowanej sali, stołach nakrytych białymi obrusami, zapalonych świecach i własnoręcznie wykonanych dekoracjach.
więcej

Pierwsze narodziny w jubileuszowym roku

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przekazuje bukiet kwiatów mamie noworodka Ewelinie Stypułkowskiej
Amelka - tak ma na imię pierwszy noworodek, który przyszedł na świat w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży w jubileuszowym dla miasta 2018 roku. Dziewczynkę i jej szczęśliwych rodziców odwiedził na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym prezydent Mariusz Chrzanowski. Były gratulacje i życzenia, wyprawka miejska, nie zabrakło również bukietu kwiatów dla mamy.
więcej

Bonifikata do użytkowania wieczystego

Do 1 marca przyszłego roku w Urzędzie Miejskim w Łomży przyjmowane będą wnioski o udzielenie bonifikaty od opłaty za użytkowanie wieczyste za 2018 rok.
więcej

Spotkanie WRDS

Spotkanie poprowadził przewodniczący WRDS dr Waldemar Pędziński.
W czwartek 28 grudnia w Domku Pastora w Łomży odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, skupiającej wokół siebie reprezentacje pracodawców, związki zawodowe, samorządy, a także stronę rządową. Spotkanie poprowadził przewodnicy dr Waldemar Pędziński.
więcej

W Sylwestra utrudnienia w ruchu

Informujemy, iż w związku z organizacją Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej nastąpią utrudnienie w ruchu drogowym. Już od soboty 30 grudnia od godz. 15:00 zostaną zamknięte parkingi znajdujące się bezpośrednio przy Hali Targowej. W dniu Sylwestra od godz. 17:00 kierowcy nie będą mogli parkować wokół Starego Rynku. Natomiast w czasie trwania imprezy miejskiej, od godz. 21:00 do 2:00, nieprzejezdna będzie cała ulica Stary Rynek (zamknięty wjazd od ul. Rządowej) włącznie z odcinkiem bezpośrednio przed Ratuszem (od ul. Senatorskiej do ul. Woziwodzkiej).
więcej

Bank w urzędzie pracuje krócej

Informujemy, że w piątek 29 grudnia punkt kasowy Banku Spółdzielczego w Łomży z siedzibą w Urzędzie Miejskim ul. Stary Rynek 14 będzie czynny krócej, tj. w godzinach o od 7:30 do 14:00, a nie jak zwykle do 15:30.
więcej

W mieście będzie bezpieczniej

foto
Łomżyńscy policjanci wzbogacili się o trzy nowe radiowozy. Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się tuż po świętach Bożego Narodzenia na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji przy ul. Wojska Polskiego. Zakup jednego z nich współfinansowało Miasto Łomża.
więcej

"Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński" - złóż wniosek i otrzymaj dotację

Od 27 grudnia w Urzędzie Miejskim w Łomży można składać wnioski na dotację inwestycyjną oraz wsparcie pomostowe w ramach projektu pn. "Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Działanie 2.4 Adaptacja pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian, Priorytet inwestycyjny 8.5 Przystosowanie pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wnioski przyjmowane będą do 15 stycznia przyszłego roku.
więcej

Ogólnopolskie uroczystości 79. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego

foto
Prezydent Łomży oraz Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zapraszają na ogólnopolskie uroczystości 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i 79. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego, które odbędą się 2 stycznia 2018 roku w Drozdowie i Łomży. Uroczystości organizowane są w ramach „Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości”, którym zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony rok 2018.
więcej

Poszukiwany dyrektor do ŁCRE

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji. Oferty należy składać do 11 stycznia 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Łomży.
więcej

Podziękowania z gminy Sośno

Na ręce prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego nadeszły podziękowania za pomoc finansową jaką nasze miasto udzieliło Gminie Śośno (woj. kujawsko-pomorskie), która ucierpiała w wyniku sierpniowych nawałnic. Lis podpisał wójt gminy Leszek Stroiński oraz przewodniczący Rady Gminy Sośno Krystyna Wąsik. Jego treść prezentujemy poniżej.
więcej

Uczyli się, jak reagować na przemoc

foto
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży w 2017 roku realizował projekt „Reagujmy na przemoc“, finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie". Jego założeniem był rozwój działań profilaktycznych, mających na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy w rodzinie. Skierowany był przede wszystkim do tych mieszkańców naszego miasta, którzy nie zetknęli się z problemem przemocy.
więcej

Mikołaj rozdał prezenty przedszkolakom

Wizyta Świętego Mikołaja wywołała wiele radości wśród dzieci
Nie lada gratka spotkała dzieci z Przedszkola Publicznego nr 10 w Łomży. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odwiedził je bowiem Święty Mikołaj z całym workiem prezentów. Niezwykły gość przybył wraz z prezydentem miasta Mariuszem Chrzanowskim.
więcej

Wigilia w "Piątce"

foto
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym możemy zasiąść przy wigilijnym stole, życzyć sobie wszystkiego co najlepsze i śpiewać wspólnie kolędy. Świąteczna atmosfera zapanowała również w Szkole Podstawowej nr 5.
więcej

Program ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej

W 2017 r. dwie łomżyńskie szkoły uczestniczą w Programie ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży realizuje w ramach w/w Programu projekt pt.” Rozwijam się bezpiecznie – organizacja czasu wolnego młodzieży”. Celem projektu jest stworzenie uczniom możliwości bezpiecznego spędzania czasu wolnego, rozwój zainteresowań, wsparcie psychologiczne uczniów poprzez dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży realizuje projekt pt. ”WETA stawia VETO dopalaczom”. Projekt podejmuje szereg działań wychowawczych i profilaktycznych skierowanych do uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli Szkoły, rozwija zagadnienia z szeroko pojętej edukacji przeciw uzależnieniom.
więcej

Program „Aktywna tablica”

Miasto Łomża w 2017 r. realizuje działania przewidziane Rządowym programem rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 - „Aktywna tablica”. Wojewoda Podlaski przekazał Miastu Łomża środki finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa w łącznej wysokości 84 000 zł z przeznaczeniem na zakup pomocy dydaktycznych w ramach w/w programu.
więcej

Wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach

Miasto Łomża otrzymało w 2017 r. od Wojewody Podlaskiego dotację z budżetu państwa na zadania polegające na prowadzeniu szkoły z przeznaczeniem na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w sprzęt w szkołach prowadzonych przez Miasto.
więcej

Świąteczny Koncert Charytatywny w „Wecie”

foto
W Zespole Szkól Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży nie brakuje osób o dobrym sercu, działających na rzecz zwierząt. Jedną z takich osób jest Anna Koleszuk – uczennica klasy maturalnej IV f na kierunku technik weterynarii. Ania czynnie zaangażowała się w prace charytatywną w Stowarzyszeniu Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe i od września uratowała ponad 80 zwierząt. Poruszona ich niepewnym losem na nadchodzące święta postanowiła wraz z kolegami ze szkoły oraz Samorządem Uczniowskim zorganizować świąteczny koncert charytatywny, w czasie którego być może ktoś zdecyduje się na adopcję samotnego psiaka, opiekę w czasie świąt lub wesprze datkiem na karmę dla zwierząt przebywających w Stowarzyszeniu.
więcej

Woda przydatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży, w ramach sprawowania nadzoru sanitarnego nad jakością wody, po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych próbki wody z wodociągu Łomża, stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi. Próbka wody została pobrana 10 października br. w ramach bieżącego nadzoru sanitarnego w biurowcu przy ul. Nowa 2, w Teatrze Lalki i Aktora przy pl. Niepodległości 14, w Regionalnym Ośrodku Kultury przy ul. Małachowskiego 4.
więcej

Opłatek w "empekach"

Spotkanie wigilijne odbyło się w bazie MPK przy ul. Spokojnej
Atmosfera radości i wzajemnej życzliwości towarzyszyła spotkaniu wigilijnemu pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. W czwartek 21 grudnia w bazie przy ul. Spokojnej symbolicznym opłatkiem z załogą przełamały się władze miejskie, które przyjechały tam... autobusem.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED