Łomża

Strona główna » Aktualności

Oferty pracy w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej

Dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej poszukuje do pracy psychologa na pół etatu oraz kierowcę-konserwatora na pełen etat. Oferty wraz z kompletem dokumentów należy składać osobiście lub listownie w sekretariacie Placówki, ul. Rybaki 14 w Łomży, do 14 sierpnia 2018 r. do godz. 15.00 - decyduje data wpływu oferty do PO-W w Łomży.
więcej

Jubileuszowa monografia Łomży w sprzedaży

foto
Od wtorku 24 lipca br., w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych przy ul. Wojska Polskiego 3 można nabyć jubileuszową monografię "Łomża na przestrzeni dziejów". Cena jednego egzemplarza wynosi 39 zł.
więcej

Rodzinnie na Łomżyńskim Pikniku Patriotycznym

w trakcie Łomżyńskiego Pikniku Patriotycznego wystąpiła m.in. pochodząca z naszego miasta Sara
W niedzielę 22 lipca na muszli koncertowej przy ul. Zjazd odbył się Łomżyński Piknik Patriotyczny. Wydarzenie zostało zorganizowane z środków Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Za realizacją tego przedsięwzięcia w ubiegłym roku zagłosowało prawie półtora tysiąca mieszkańców Łomży.
więcej

Seniorzy mają się w Łomży dobrze

Seniorzy to bardzo ważna grupa społeczna dla prezydenta Mariusza Chrzanowskiego
Trzynastu członków wybieranych na czteroletnią kadencję. Tak niebawem ma wyglądać Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów, powołana w oparciu o "Ustawę o samorządzie gminnym". Podczas ostatniego posiedzenia z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego przedstawiony został nowy projekt jej statutu. Seniorzy dowiedzieli się także o pakiecie szkoleń i kursów z jakich mogą korzystać. Rozmawiano ponadto o przygotowaniach do tegorocznej Seniorady.
więcej

Sprzęt biurowy na święto policji

sprzęt biurowy, który zostanie przekazany łomżyńskim policjantom
Dziesięć drukarek i cztery niszczarki trafią w przyszłym tygodniu do Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Sprzęt o wartości 11 tysięcy złotych został zakupiony ze środków budżetu miasta.
więcej

Kolejne firmy wesprą seniorów

Porozumienie podpisuje Agnieszka Runo-Łada ze Spółdzielni Socjalnej
Powiększa się liczba uczestników Programu "Łomżyńska Karta Seniora". Osoby starsze w przystępnych cenach będą mogły skorzystać z usług cateringowych, kosmetycznych, zrobić zdjęcie czy pójść na mecz.
więcej

Bezpieczniejsze "zebry"

doświetlone przejście dla pieszych przy cmentarzu na ul. Przykoszarowej
Siedem przejść dla pieszych zostało doświetlonych w czerwcu w Łomży. Na ten cel z budżetu miasta przeznaczono 92 tys. zł. – Tego typu działania inwestycyjne przyczyniają się przede wszystkim do zwiększenia bezpieczeństwa osób pieszych, co jest dla mnie niezwykle istotne – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Podziękowania za ukwiecenie miasta

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski docenił wysiłek pań z MPGKiM
Prezydent Mariusz Chrzanowski podziękował pracownikom Zakładu Dróg i Zieleni Miejskiej MPGKiM, którzy pracowali nad przygotowaniem Łomży do głównych obchodów jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich. Szczególnie piękne wrażenie robi ogromny kobierzec kwiatowy na terenie muszli koncertowej przy ul. Zjazd.
więcej

Łomżyński Piknik Patriotyczny

foto
W niedzielę 22 lipca w godz. 15:00-22:00 na muszli koncertowej przy ul. Zjazd odbędzie się Łomżyński Piknik Patriotyczny. W jego trakcie przewidziano m.in. koncerty, akcję krwiodawstwa, atrakcje dla dzieci, stoiska tematyczne, grupy rekonstrukcyjne, wspólne malowanie transparentu z kibicami Łomżyńskiego Klubu Sportowego oraz konkursy z nagrodami. Wydarzenie, którego pomysłodawcą jest Tomasz Chojnicki, organizowane jest w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, którego inicjatorem był prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Biskup Janusz Stepnowski z Kartą Seniora

Biskup łomżyński Janusz Stepnowski i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Świętujący w ubiegłym tygodniu 60. urodziny biskup łomżyński Janusz Stepnowski otrzymał od prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego Łomżyńską Kartę Seniora. Jest 5280 osobą, która skorzysta z przywilejów przysługujących jej posiadaczom.
więcej

Filmowa gratka na Starym Rynku w sobotę

foto
Odwołana w niedzielę z powodu złych warunków pogodowych projekcja filmu "Cicha noc", zostanie wyświetlona w najbliższą sobotę 21 lipca. Seans rozpocznie się o godz. 21.00 na Starym Rynku. Na kinomanów będą czekały wygodne leżaki i ciepłe koce.
więcej

Będą miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych

foto
Środki na likwidację barier architektonicznych w Zespole Szkół Specjalnych i aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych przy Miejskim Ośrodku Pomocy społecznej, trafią do Łomży w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III". Wniosek o dofinansowanie podpisał w siedzibie Oddziału Podlaskiego PEFRON w Białymstoku prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Brylanty wśród łomżyńskich firm

Dwadzieścia trzy firmy z Łomży i ziemi łomżyńskiej uzyskało tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2017. Wyróżnienia przyznawane przez Instytut Europejskiego Biznesu otrzymują firmy, których wartość rynkowa wynosi więcej niż 40 mln zł. Badania zostały przeprowadzone spośród 70 tys. polskich przedsiębiorstw.
więcej

Odwołana projekcja "Cichej nocy"

Ze względu na warunki pogodowe dzisiejsza projekcja filmu "Cicha noc" w reżyserii Piotra Domalewskiego, która miała odbyć się na Starym Rynku została odwołana. O nowym terminie seansu poinformujemy w najbliższym czasie.
więcej

"Cicha noc" na Starym Rynku

foto
Nie lada gratka czeka w niedzielę 15 lipca łomżyńskich kinomanów. Tego dnia w ramach "Łomżyńskich wakacji" odbędzie się na Starym Rynku projekcja "Cichej nocy", najbardziej nagradzanego filmu ubiegłego roku. Jego reżyserem jest pochodzący z naszego miasta Piotr Domalewski. Seans rozpocznie się o godz. 21.00.
więcej

Dotacja na przedsiębiorstwo społeczne

foto
Ruszył czwarty już nabór na o dotację na założenie bądź przystąpienie do przedsiębiorstwa społecznego w ramach programu realizowanego przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej "Rozwój ekonomii społecznej". Dokumenty można aplikować do biura projektu przy ul. Polowa 45. Wsparcie otrzyma 20 osób.
więcej

Promocja poprzez sport

Iwona Gryczewska opowiedziała o planach MKS Dwójka Łomża
Czterysta tysięcy złotych w ramach promocji miasta przez sport otrzymają dwa łomżyńskie kluby. Kwota 250 tys. zł trafi do występującego w trzeciej lidze ŁKS 1926 Łomża, zaś 150 tys. zł zasili budżet pierwszoligowych piłkarek ręcznych MKS Dwójka Łomża. Radni miejscy przychylili się do wniosku prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i uchwałę podjęli niemal jednogłośnie.
więcej

Hat trick Łobodzińskiego

foto
Łomżyński schodobiegacz Piotr Łobodziński po raz trzeci z rzędu triumfował w Manila Vertical Run na Filipinach. W drodze po zwycięstwo pokonał ponad 1300 schodów, aby dotrzeć do mety usytuowanej na 61 piętrze. Było to jego dziesiąte zwycięstwo w dziesięciu startach w tym sezonie.
więcej

Piękna promocja miasta

Misski w gabinecie prezydenta Łomży
Są młode, inteligentne i piękne. Kilkanaście dni temu znakomicie zaprezentowały się podczas konkursu Miss Polski. Zuzanna Poteraj została najpiękniejszą nastolatką, Wiktoria Wiśniewska zdobyła tytuł drugiej wicemiss, zaś tegoroczna Miss Ziemi Łomżyńskiej Elwira Talkowska powalczy w grudniu w Krynicy-Zdroju o koronę najpiękniejszej Polki. - Wszyscy możemy być dumni z naszych dziewczyn, bo pięknie promują Łomżę i Ziemię Łomżyńską w całym kraju – mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, który pogratulował misskom i wręczył im po bukiecie kwiatów.
więcej

Bardzo popularny ŁoKeR

Z najczęstszym użytkownikiem roweru miejskiego spotkał się prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR cieszy się nieustanną popularnością. Od początku wprowadzenia pilotażowego systemu miejskie rowery były wypożyczane już ponad 11,5 tys. razy. Najczęstszym użytkownikiem jest Robert Zakrzewski, któremu osobiście pogratulował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED