Łomża

Strona główna » Aktualności

Przyjdź na Jarmark Rozmaitości

foto
W sobotę 9 września na Starym Rynku odbędzie się kolejny Jarmark Rozmaitości. Tym razem oprócz tradycyjnych stoisk, dodatkową atrakcją mają być pokazy cyrkowe.
więcej

Sportowa rywalizacja osób z niepełnosprawnością

foto
W piątek 8 września na Stadionie Miejskim w Łomży odbędzie się VII Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych. Lekkoatleci rywalizować będą między innymi w konkurencjach biegowych, rzucie piłeczką palantową czy skoku w dal. Główną ideą sportowego wydarzenia jest popularyzacja lekkiej atletyki wśród osób niepełnosprawnych. Zapisy jeszcze trwają.
więcej

Wracają dyżury w COP Łomża

Po wakacyjnej przerwie do pracy wraca Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży. Już od 6 września w każdą środę w godzinach 16.00 – 18.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej (Domek Pastora) dyżurować będzie specjalista z Centrum Współdziałania Społecznego UM w Łomży lub Fundacji Czas Lokalny.
więcej

Nowy rok szkolny w łomżyńskiej "Dwójce" rozpoczęty

Nowa dyrektor SP 2 Jolanta Kowalewska
Zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Wydawać by się mogło, że nie ma w tym nic specjalnego, ponieważ po wakacyjnym relaksie zawsze przychodzi czas rozpoczęcia wytężonej pracy. Kiedy jednak uświadomimy sobie, że mija 71 lat od momentu pierwszego rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży oraz to, że zmieniła się dyrekcja szkoły, wówczas to wydarzenie nabiera zupełnie innego wymiaru.
więcej

Nowy rok szkolny w SP 10

Inauguracja nowego roku szkolnego w
Z udziałem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 10. Dla włodarza miasta był to powrót sentymentalny. W murach budynku przy ul. Juliana Ursyna Niemcewicza stawiał bowiem swoje pierwsze kroki jako uczeń. - Jest to szkoła bliska mojemu sercu, zawsze miło się tu wraca – podkreśla.
więcej

Żołnierska przysięga na Starym Rynku

Do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej zwraca się sekretarz stanu w MON - Michał Dworczyk
- Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej… – od tych słów roty przysięgi wojskowej rozpoczęło się uroczyste ślubowanie żołnierzy z 13. batalionu lekkiej piechoty w Łomży, wchodzącego w skład 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wydarzenie odbyło się na Starym Rynku w obecności licznie zgromadzonych mieszkańców Łomży.
więcej

List Prezydenta Łomży z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej okazji specjalny list do uczniów, nauczycieli oraz całego środowiska szkolnego wystosował Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Jest to ważne wydarzenie także i dla mnie, jako Prezydenta Łomży, bowiem zawsze w centrum mojego zainteresowania leżały sprawy związane z kształceniem i wychowaniem dzieci i młodzieży – pisze gospodarz miasta nad Narwią. Pełną treść listu prezentujemy poniżej.
więcej

Łomża gotowa na nowy rok szkolny

Agnieszka Muzyk, zastępca Prezydenta Łomży (po lewej) Andrzej Piechociński, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży (po prawej)
- Nikt w naszym mieście w związku z wchodzącą w życie reformą edukacji nie stracił pracy – zakomunikowała zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk, podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w przededniu rozpoczynającego się nowego roku szkolnego. Spotkanie z mediami odbyło się w łomżyńskim magistracie.
więcej

Piaski i Podleśna otwarte! Święto mieszkańców os. Maria

Biało-czerwona wstęga przecięta!
Data 2 września 2017 roku bez wątpienia zapisze się dużymi zgłoskami w historii mieszkańców osiedla Maria. Tego dnia odbyło się oficjalne otwarcie wybudowanych ulic - Piaski i Podleśnej. Na ten moment czekano tam bardzo długo. Otwarte zostało również wybudowane w ramach Budżetu Obywatelskiego boisko wielofunkcyjne znajdujące się na pobliskich terenach sportowo-rekreacyjnych.
więcej

Wspólne czytanie "Wesela"

Fragment
W sobotę 2 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży odbyła się 6. edycja ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Tegoroczną lekturą było "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. W inicjatywę włączyło się wiele osób z różnych łomżyńskich środowisk.
więcej

Obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Hołd poległym składają władze Miasta Łomża: Prezydent Mariusz Chrzanowski (w środku) oraz jego zastępcy - Agnieszka Muzyk i Andrzej Garlicki
W Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Hołd poległym w walkach za Ojczyznę złożyli parlamentarzyści ziemi łomżyńskiej, władze Łomży, powiatu łomżyńskiego, przedstawiciele duchowieństwa, wojska, szkół, harcerze oraz mieszkańcy naszego miasta.
więcej

Ruszają "Łomżyńskie Anioły Biznesu"

foto
Od 1 września można składać wnioski na konkurs gospodarczy "Łomżyńskie Anioły Biznesu". Inicjatywa dedykowana jest przedsiębiorcom działającym na terenie ziemi łomżyńskiej. Jej organizatorami są: Miasto Łomża oraz Starostwo Powiatowe w Łomży. Zgłoszenia przyjmowane będą końca września. Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Business Centre Club.
więcej

Zmiany w organizacji ruchu w weekend

W związku z organizacją przysięgi żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej z 13. batalionu lekkiej piechoty w Łomży, od soboty 2 września od godz. 15:00 zostanie częściowo wyłączony parking przy Placu Niepodległości. Zakaz parkowania będzie obowiązywał również przy Hali Targowej i Starym Rynku. W niedzielę 3 września od godz. 9:00 nastąpi zaś czasowe wyłączenie z ruchu drogowego ulic: Długiej, Giełczyńskiej, Stary Rynek oraz Rządowej (od Starego Rynku do ul. Długiej). Utrudnienia potrwają do godz. 15:00.
więcej

Uroczysta przysięga żołnierzy na Starym Rynku

W niedzielę 3 września o godz. 13 na łomżyńskim Starym Rynku uroczystą przysięgę złożą żołnierze z 13. batalionu lekkiej piechoty w Łomży wchodzącego w skład 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W planach przewidziana jest również defilada i szereg innych atrakcji.
więcej

Rusza festiwal "Łomża JA i TY"

Konferencja przedfestiwalowa odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży
Już w niedzielę 3 września rusza 5. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich "Łomża JA i TY". Szczegóły wydarzenia poznaliśmy podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w miejskim Ratuszu.
więcej

Wystawa poplenerowa

Nad plenerem czuwała Anna Bureś z MDK-DŚT
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczy zaprasza na wystawę poplenerową "Łomżyńska starówka" autorstwa młodych artystów, uczestników pleneru malarskiego. Wystawę można oglądać do końca września w dniach od poniedziałku do piątku (8.00-15.00) w Galerii Bonar MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3.
więcej

Miasto Łomża wspiera młodych artystów

Uczestnicy projektu
Członkowie Stowarzyszenia Youth Human Impact z Łomży wzięli udział w finansowanym w ramach funduszu Erasmus+ projekcie "Picture’s Up". Jego realizacja odbyła się w Krakowie i dotyczyła poznania historii kinematografii oraz teatru 8 krajów partnerskich: Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Czech, Bułgarii, Grecji oraz Polski. Wyjazd odbył się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Łomża.
więcej

Wielki dzień dla mieszkańców os. Maria

foto
W sobotę 2 września o godzinie 16.30 odbędzie się uroczyste otwarcie ulic – Piaski i Podleśnej. Mieszkańcy osiedla Maria czekali na te inwestycje blisko 20 lat. Na tym jednak nie koniec, bo tego dnia zostanie otwarte również nowo wybudowane boisko wielofunkcyjne na pobliskich terenach sportowo-rekreacyjnych. Tam też przewidziany jest piknik "Rodzinne animacje i zabawy".
więcej

Działa już sygnalizacja świetlna przy Zawadzkiej

Sygnalizatory świetlne przy ul. Zawadzkiej
Na światła przy ul. Zawadzkiej mieszkańcy tamtej części miasta czekali przez lata. Interweniowali, pisali petycje i listy, bo budowa sygnalizatora nie została uwzględniona w pierwotnym projekcie modernizacji ulicy przez ówczesne władze Łomży. Dopiero teraz doczekała się realizacji.
więcej

Demaszczak wicemistrzem Polski

Mateusz Demaszczyk
Mateusz Demaszczak z LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża z wynikiem 14 min 31 sek wywalczył srebrny medal podczas Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km. Czarty linię mety minął jego klubowy kolega Emil Dobrowolski. Zawody rozegrano w Siedlcach.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED