Łomża

Strona główna » Aktualności

Święto sportu nad Narwią

Tomasz Frankowski i Grzegorz
Na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd odbył się pierwszy Łomżyński Dzień Sportu. Impreza przyciągnęła setki uczestników, głownie dzieci i młodzież. - Uważam, że warto organizować takie przedsięwzięcia i zachęcać do sportu już od najmłodszych lat – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Gwiazdą sportowego eventu był Tomasz Frankowski, były reprezentant Polski w piłce nożnej oraz Grzegorz "Gabor" Jędrzejewski, znany z emitowanego na antenie Canal+ Sport, programu "Turbokozak".
więcej


“Historia biznesu w Łomży” – tematem kolejnego śniadania biznesowego

Serdecznie zapraszamy na kolejne śniadanie biznesowe, które z uwagi na historyczny charakter odbędzie się w Domku Pastora w Łomży, ul. Krzywe Koło 1. Zmianie ulega również dzień spotkania, które zaplanowano na środę 13 czerwca o godz. 8.30. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenie się poprzez formularz na stronie internetowej śniadań: mailowo na adres cop@um.lomza.pl lub telefonicznie 86 2156852.
więcej

Dostojna stulatka Jadwiga Makowska

Janina Makowska została odznaczona przez prezesa Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Oddział Łomża Jana Karczewskiego. Pięknego wieku gratulował jej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
- Skromna, życzliwa, ale wymagająca. Zawsze wierna swoim ideałom – mówią o Jadwidze Makowskiej jej najbliżsi. Urodziła się 100 lat temu. Był 9 czerwca 1918 roku, kiedy jej rodzice wracali pociągiem z dalekiego Uralu do niepodległej Polski i rodzinnej Łomży. Jubileuszowe uroczystości zorganizował Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Oddział Łomża, do którego solenizantka należy od lat.
więcej

Silna rodziną Łomża uwielbiała Boga

gwiazdą Koncertu Uwielbienia był wokalista Mietek Szcześniak, który wystąpił wspólnie z zespołem Trzecia Godzina Dnia (TGD)
W mijający weekend miało miejsce wiele religijnych uroczystości związanych z 600-leciem nadania Łomży praw miejskich. Było ewangelizowanie miasta, Koncert Uwielbienia z udziałem zespołu Trzecia Godzina Dnia i Mietka Szcześniaka, Marsz dla Życia i Rodziny oraz Festyn Rodzinny przy parafii Krzyża Świętego. Udział w tych wydarzeniach wzięli przedstawiciele władz Łomży, na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim i jego zastępcą Andrzejem Garlickim.
więcej

Łomżyńskie święto strażaków

Sztandar prezentują strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży
Na Starym Rynku odbyły się powiatowe uroczystości Dnia Strażaka, połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Symboliczny gwóźdź w jego drzewiec, w imieniu społeczności Łomży – jako jednego z fundatorów sztandaru, wbił prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Wysoki poziom artystyczny i organizacyjny zakończonego Festiwalu Walizka

nagrodę specjalną jury otrzymał Bread & Puppet Theatre ze Stanów Zjednoczonych
Latvia Puppet Theatre z Łotwy otrzymał Grand Prix 31. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka za przedstawienie pt. „Złoty koń”. Przez cztery dni w naszym mieście odbyło się osiemnaście spektakli, w tym czternaście brało udział w formule konkursowej.
więcej

Zapraszamy na Łomżyński Dzień Sportu

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zapraszają na pierwszy Łomżyński Dzień Sportu, który odbędzie się w poniedziałek 11 czerwca 2018 roku na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd w Łomży. Tego dnia przewidzianych jest mnóstwo atrakcji, w tym m.in. zawody przedszkolaków, mecze piłki nożnej i inne rywalizacje sportowe. Gwiazdami Dnia Sportu będą były reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Frankowski oraz Łowca TurboKozaków Grzegorz "Gabor" Jędrzejewski.
więcej

Tenis rozwija się w Łomży

foto
W piątkowe przedpołudnie ruszyła czwarta już edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Tenisie „Piątuś Cup”. W turnieju, który do niedzieli rozgrywany jest na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, uczestniczy szesnaście zawodniczek do lat 14 z terenu całej Polski. Zawody oficjalnie otworzył Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Wykazali się wiedzą o Łomży

Zwycięzcy pogratulował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości odbył się Wielki Test Wiedzy o Łomży. Uczestnicy zmierzyli się z ponad 30 pytaniami, najlepszy okazał się Piotr Sobociński. Wydarzenie wpisało się w obchody jubileuszu 600-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich.
więcej

RzeczpospoCzyta - Noc w Bibliotece

foto
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na ciekawe spędzenie wieczorów podczas Nocy Bibliotek, które odbędą się w piątek 8 czerwca i sobotę 9 czerwca. Atrakcje przewidziane są zarówno w siedzibie głównej MBP przy ul. Długiej 13, jak również w Oddziale dla Dzieci przy ul. 3 Maja 6A oraz Filii nr 2 przy ul. Księżnej Anny 2. W programie:
więcej

"Ekonomik" upamiętnił trzy ważne daty

Tablicę odsłonił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Na fasadzie budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania niepodległości, 600-lecie nadania Łomży praw miejskich oraz 112. rocznicę powstania szkoły. Symbolicznego odsłonięcia dokonał prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Trwa nabór kandydatur do Łomżyńskich Aniołów Biznesu 2018

na zdjęciu: z-ca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Elżbieta Olejniczak-Bazydło, Wicestarosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, z-ca prezydenta Andrzej Zdzisław Garlicki
Od początku czerwca trwa nabór kandydatur w drugiej edycji konkursu gospodarczego “Łomżyńskie Anioły Biznesu”. Inicjatywa dedykowana jest przedsiębiorcom działającym na terenie ziemi łomżyńskiej. Podczas briefingu prasowego w Kinie Millenium do udziału w przedsięwzięciu zachęcały władze Miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego.
więcej

Ekonomia społeczna jednym z priorytetów

Symboliczne przekazanie czeku o wartości 100 tys. zł
- Temat ekonomii społecznej jest dla mnie bardzo ważny i bliski – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podczas briefingu prasowego, który odbył się w środę 6 czerwca w Urzędzie Miejskim. W jego trakcie został przekazany czek dotacyjny Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej na utworzenie spółdzielni socjalnej "Łomżanka". Z końcem miesiąca ma ona ruszyć z usługami gastronomicznymi i będzie nie tylko smacznie gotować, ale również aktywizować osoby niepełnosprawne.
więcej

Realizacja projektu dla osób chcących założyć własną działalność

Starostwo Powiatowe w Łomży wraz z Łomżyńskim Forum Samorządowym realizuje projekt pn. "Przedsiębiorczy Subregion Łomżyński" w ramach Działania 2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Celem projektu jest utworzenie 40 miejsc pracy w ramach samozatrudnienia. Projekt skierowany jest do osób z terenu: miasta Łomża, powiatu łomżyńskiego, powiatu kolneńskiego, powiatu wysokomazowieckiego, powiatu zambrowskiego, powiatu grajewskiego, gminy Tykocin, Zawady chcących rozpocząć działalność gospodarczą.
więcej

Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich – spotkanie informacyjne

foto
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza przedsiębiorców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym wsparcia na realizację innowacyjnych projektów. Spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2018 roku o godzinie 10:00 w Parku Przemysłowym Łomża (ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166, Łomża). W spotkaniu weźmie udział Adam Hamryszczak, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju.
więcej

"Królowa sportu" rządziła nad Narwią

W biegu na 400 m kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Natalia Kaczmarek
Święto lekkiej atletyki w Łomży – tak śmiało można nazwać V Międzynarodowy Miting Lekkoatletyczny, który odbył się we wtorek 5 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd. Sportowe wydarzenie wpisujące się w jubileusz 600-leca nadania praw miejskich Łomży gościło wielu znakomitych lekkoatletów – olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Jedyne czego zabrakło to dobrej pogody...
więcej

OSA "przyleci" do grodu nad Narwią

foto Ministerstwo Sportu i Turystyki
Łomża otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie na realizację małej infrastruktury sportowej o charakterze wielopokoleniowej. Pięć Otwartych Stref Aktywności powstanie jeszcze w tym roku przy ul. Wojska Polskiego 29, ul. Kazańskiej 9, ul. Wroniej, ul. Dmowskiego 5 oraz ul. Śniadeckiego 16. Nasze miasto jest jednym z nielicznych, które otrzymało pełne wsparcie na realizację maksymalnej liczby stref.
więcej

Sprawdź swoją wiedzę o Łomży

foto
Już w czwartek 7 czerwca o godz. 13.00 w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Łomży. Uczestnicy zmierzą się z ponad 30 pytaniami, a najlepsi z nich oprócz satysfakcji i potwierdzenia posiadanej przez nich wiedzy otrzymają również nagrody rzeczowe.
więcej

Teatralna Łomża

foto
W dniach 6-9 czerwca Łomża stanie się sceną dla czternastu spektakli konkursowych. W tym czasie w naszym mieście będzie odbywał się XXXI Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Wśród gości zagranicznych znalazły się teatry z Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Islandii, Łotwy, Niemiec, Włoch, Iranu, Ukrainy, Czech, Rosji i Białorusi.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED