Łomża

Strona główna » Aktualności

Rozmawiali o funduszach europejskich na kolejną perspektywę

foto
W Parku Przemysłowym Łomża odbyło się spotkanie na temat rozwoju subregionu łomżyńskiego i możliwości pozyskiwania środków finansowych w kolejnej perspektywie budżetu Unii Europejskiej. W spotkaniu udział wzięli posłowie na Sejm RP Krzysztof Jurgiel, Bernadeta Krynicka i Kazimierz Gwiazdowski, prezydent Mariusz Chrzanowski oraz starosta łomżyński Lech Szabłowski.
więcej

Łomżyńska firma najbardziej innowacyjna w zakresie zielonej energii w województwie

foto
Dziesięciolecie powstania przedsiębiorstwa oraz przyznanie tytułu najbardziej innowacyjnej firmy w województwie podlaskim w zakresie zielonej energii były powodem spotkania prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcy Andrzeja Garlickiego oraz Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Marka Olbrysia z Zarządem firmy Aquatech S.A. Działająca od 2009 r. firma swoją reputację buduje w sektorze zielonych technologii, a w ciągu ostatnich lat stała się jednym z czołowych ekspertów w dziedzinie zdecentralizowanych technologii oczyszczania ścieków dla domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej czy przemysłowych.
więcej

„Budowlanka” podjęła współpracę z firmą STRABAG

foto
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży podpisał umowę o współpracy z firmą STRABAG Sp. z o.o. Jest to część europejskiego koncernu budowlanego, realizującego najbardziej prestiżowe inwestycje w segmentach budownictwa ogólnego, inżynieryjnego i infrastrukturalnego, będącego liderem w zakresie wdrażania innowacji i nowych technologii.
więcej

Śpiewajmy dla Niepodległej

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych przy wtórze Łomżyńskiej Orkiestry Dętej z udziałem Pawła Krasulaka (tenor) oraz Chóru Kameralnego Amici.Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 5 maja o godz. 17.00 na Starym Rynku w Łomży.
więcej

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej Nr 9 w Łomży odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Jego głównym celem było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W rozgrywkach wzięło udział 51 osób.
więcej

Samorządowcy zagrali dla Alana

Choć wynik sportowy schodził na dalszy plan, to uczestnicy walczyli o każdą piłkę
Zawodnicy DS Rubikon zwyciężyli w VIII Samorządowym Turnieju Piłki Nożnej, który rozegrano w niedzielę 28 kwietnia w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich. Sportowemu wydarzeniu przyświecał charytatywny cel, którym była zbiórka pieniędzy na rzecz czteroletniego Alana. W zmaganiach piłkarskich jak co roku wystąpiła drużyna Miasta Łomża.
więcej

Przedsiębiorcy o ŁoKeRach

foto
W poniedziałek (29.04) Urzędzie Miejskim odbył się briefing prasowy poświęcony rozpoczęciu funkcjonowania Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej ŁoKeR. Obok władz miasta wzięli w nim udział przedstawiciele przedsiębiorców, dzięki którym projekt może być w naszym mieście realizowany już po raz drugi.
więcej

Dwa medale młodych taekwondzistów

Młodzi łomżyńscy taekwondziści
Dwa brązowe medale przywieźli taekwondziści Młodzieżowego Klubu Sportowego "Medyk" Łomża, którzy uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Taekwondo Olimpijskiego "Bydgoszcz Cup". W zawodach wzięło udział udział ponad 300 zawodników z kraju i zagranicy.
więcej

Rusza budowa ulicy Kolejowej

podpisanie umowy na budowę ulicy Kolejowej
Jeszcze w pierwszej połowie maja rozpocznie się budowa ulicy Kolejowej w Łomży. W poniedziałek 29 kwietnia 2019 r. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał umowę na jej realizację z Robertem Skarżyńskim, prezesem firmy BIK-Projekt z Łomży. Nowa droga powinna być gotowa jeszcze w tym roku.
więcej

Łomżyńskie rozstrzygnięcia "Mama, tata i ja..."

Zwycięzcy i wyróżnieni miejskich eliminacji do XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków
Kalina Marek z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 zwyciężyła w miejskich eliminacjach do XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków "Mama, tata i ja...". Na scenie MDK-DŚT zaprezentowało się 14 młodych wykonawców.
więcej

Muzyczna majówka z Łomżyńskimi Filharmonikami

foto
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na kolejny koncert w ramach festiwalu "Wiosna Moniuszkowska". W piątek 3 maja o godzinie 13:00 w Kościele pod wezwaniem Krzyża Świętego w Łomży wystąpią połączone orkiestry Łomżyńskiej Filharmonii oraz Grodzieńskiej Kapelli z Białorusi. Jako soliści wystąpią: Marina Gorowaja (sopran) oraz Adam Zdunikowski (tenor). Całość poprowadzą Jan Miłosz Zarzycki oraz Władimir Bormotow. Wstęp wolny.
więcej

Konkursy na dyrektorów PP 1, PP 9 i I LO

Prezydent Łomży ogłosił konkursy na stanowisko dyrektorów Publicznych Przedszkoli nr 1 i 9 oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Zainteresowane osoby, spełniające wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r., w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce, swoje oferty mogą składać do 14 maja br. do godz. 15:30 w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego, ul. Polna 16 pok. 25 lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża. Nie przewiduje się składania ofert w postaci elektronicznej.
więcej

Program łomżyńskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski zapraszają na łomżyńskie uroczystości 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Szczegółowy program prezentujemy poniżej:
więcej

Rozpoczął się sezon na ŁoKeRy

foto
W piątek (26.04) odbyło się oficjalne otwarcie sezonu rowerów miejskich. Głównym punktem imprezy był wyścig rowerowy na nowym odcinku ulicy Zawadzkiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Przykoszarową. Wyścig odbył się na dystansie ok. 1,5 km na rowerach Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej ŁoKeR. Wydarzeniu towarzyszyły również gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce, malowanie twarzy, pokaz wielkich baniek mydlanych oraz fotobudka.
więcej

Wybory Rad Osiedli - harmonogram

Na sesji w dniu 17 kwietnia 2019 r. Rada Miejska Łomży podjęła uchwałę w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia wyborów do samorządów mieszkańców. Zgodnie z kalendarzem zebrania wyborcze zostaną przeprowadzone do końca maja.
więcej

Zapraszamy na ŁoKeRy

foto
Z piętnastu stacji będzie w tym roku składała się Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR. To o dwie więcej, niż miało to miejsce w ubiegłym roku, kiedy system roweru miejskiego był w naszym mieście wprowadzony pilotażowo. Ruszy on już w sobotę 27 kwietnia, a jego uroczyste otwarcie w postaci wyścigu rowerowego połączonego z atrakcjami dla dzieci odbędzie się dzień wcześniej przy nowym odcinku ulicy Zawadzkiej.
więcej

Matury w Łomży się odbędą

W łomżyńskich szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych odbyły się rady klasyfikacyjne klas maturalnych, dopuszczające uczniów do egzaminów maturalnych. – Dziękuję nauczycielom, że pomimo strajku podjęli działania, które pozwolą na przeprowadzenie egzaminów dojrzałości oraz za zrozumienie, jak ważny jest to egzamin dla osób kończących edukację w szkołach średnich i mający wpływ na ich dalsze kształcenie wyższe oraz przyszłość – mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski, który w ostatnich dniach cały czas był w kontakcie z dyrektorami szkół odpowiedzialnymi za organizację rad klasyfikacyjnych w swoich placówkach.
więcej

PSZOK czynny również w soboty

foto
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Akademickiej 22 w Łomży od 4 maja 2019 r. będzie czynny również w każdą sobotę w godz. 8:00 – 14:00. Dotychczas funkcjonował on jedynie od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 16:00.
więcej

Konkurs na dyrektora SP 10

Prezydent Łomży ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10. Zainteresowane osoby, spełniające wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r., w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce, swoje oferty mogą składać do 9 maja br. do godz. 15:30 w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego, ul. Polna 16 pok. 25 lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża. Nie przewiduje się składania ofert w postaci elektronicznej.
więcej

Festiwal „Wiosna Moniuszkowska” u Łomżyńskich Filharmoników

foto
Od 25 kwietnia do 11 maja Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na Festiwal „Wiosna Moniuszkowska” organizowany z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED