Łomża

Strona główna » Aktualności

Najnowsza płyta Łomżyńskich Filharmoników

foto
Ukazała się najnowsza płyta Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zatytułowana Polish Contemporary Concertos, nagrana wspólnie z wybitnymi polskimi solistami: Marcinem Dyllą (gitara), Pawłem Gusnarem (saksofon), Jakubem Jakowiczem (skrzypce) oraz Tomaszem Strahlem (wiolonczela). Album wydała prestiżowa wytwórnia płytowa DUX.
więcej

Przedsiębiorcy podsumowali działalność Społecznego Forum Gospodarczego

foto
Wraz z końcem kadencji samorządu swoje funkcjonowanie zakończyło Społeczne Forum Gospodarcze. Zostało ono powołane w połowie 2015 r. przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego jako ciało doradcze w kwestiach przedsiębiorczości, a także rozwoju gospodarczego miasta. W jego skład weszli lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele środowisk biznesowych i zawodowych.
więcej

Wygraj występ podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej

Zaśpiewaj podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej
Future Folk i Czadoman wystąpią podczas tegorocznej Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej. Szanse występu ma również każdy posiadacz talentu muzycznego mieszkający na terenie subregionu łomżyńskiego. Prezydent Mariusz Chrzanowski ogłosił właśnie Konkurs Muzyczny, którego nagrodą jest honorarium w wysokości 2000 zł brutto za koncert 31 grudnia 2018 r. podczas sylwestra miejskiego w Łomży.
więcej

Konkurs na najładniejszą bombkę choinkową

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski ogłasza konkurs pn. "Najładniejsza bombka choinkowa", skierowany do dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest promocja inicjatyw miejskich wśród najmłodszych mieszkańców Łomży oraz podtrzymywanie i pielęgnacja tradycji bożonarodzeniowych. Wykonane prace można zgłaszać do 7 grudnia br.
więcej

W Niemcewicza z Małachowskiego nie wjedziesz

ul. Niemcewicza
W piątek 23 listopada br. planowane jest rozpoczęcie robót drogowych na skrzyżowaniu ulic Niemcewicza i Małachowskiego. W związku z powyższym dojazd do Szkoły Podstawowej nr 10 oraz budynków położonych przy ul. Niemcewicza pomiędzy ul. Małachowskiego i ul. Zawadzką, będzie możliwy jedynie od ul. Zawadzkiej i ul. Przykoszarowej. Dalej niedostępny jest również wjazd z ul. Małachowskiego w kierunku ul. Przykoszarowej.
więcej

Znamy nazwisko przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży

Jan Olszewski
Jan Olszewski został wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Za jego kandydaturą zagłosowało 12 radnych. Jego kontrkandydat Maciej Borysewicz uzyskał 10 głosów poparcia. Jeden radny wstrzymał się od głosu. Nie udało się natomiast wybrać wiceprzewodniczących Rady Miejskiej.
więcej

Prezydent Mariusz Chrzanowski rozpoczął drugą kadencję

foto
Podczas obrad pierwszej sesji Rady Miejskiej Łomży w nowej kadencji, po złożeniu ślubowania przez radnych, odbyło się zaprzysiężenie Mariusza Chrzanowskiego na Prezydenta Łomży. W ostatnich wyborach samorządowych zwyciężył on w drugiej turze wyborów, uzyskując poparcie 75,98%, na które złożyły się głosy 14.866 mieszkańców. Mariusz Chrzanowski funkcję Prezydenta Miasta piastował również w latach 2014-2018.
więcej

Uczniowie rywalizowali w konkursie wiedzy o Łomży

foto
Patryk Sekściński z III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zwyciężył w konkursie „Łomża – 600 lat miasta”. Jego finał odbył się we wtorek 20 listopada br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego. Wzięło w nim udział osiem pięcioosobowych reprezentacji szkół średnich, wyłonionych w etapach szkolnych. Drużynowo zwyciężyło III LO.
więcej

Chwalili Boga w pieśniach

Impreza odbywa się nieprzerwanie od 2002 roku z okazji dnia patronki muzyki i śpiewu kościelnego św. Cecylii (fot. DPS w Łomży)
W ubiegłym tygodniu odbył się XVII Przegląd Piosenki Religijnej Domów Pomocy Społecznej. Organizatorem jak zawsze jest Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie "Pomocna Dłoń" przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży.
więcej

Mistrz Świata w Kulturystyce u prezydenta Łomży

Zbigniew Turowski i prezydent Mariusz Chrzanowski
Zbigniew Turowski z Łomży został Mistrzem Świata w Kulturystyce Federacji WPF kategorii Masters + 50 lat. Zawody zostały rozegrane w Brukseli 11 listopada 2018 r., w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. We wtorek 20 listopada osiągniętego sukcesu pogratulował mu prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Warsztaty psychologiczne dla mieszkańców

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży zaprasza mieszkańców do udziału w warsztatach psychologicznych "Trening Umiejętności Społecznych" w zakresie "Komunikacji interpersonalnej" oraz do udziału w wykładzie otwartym "Zapobieganie stosowaniu przemocy w rodzinie". Warsztaty psychologiczne odbędą się w dniach 20.11.2018 r. (I grupa) i 21.11.2018 r. (II grupa) w godzinach 17.00-19.00. Wykład natomiast będzie miał miejsce 28.11.2018 r. w godzinach 17.00-18.30. Zajęcia odbędą się w Centrum Katolickim przy ul. Zawadzkiej 55 w Łomży.
więcej

Spotkanie z weteranem żywą lekcją historii

foto
W związku z realizacją w Łomży projektu edukacyjnego "Żywa historia - spotkanie z Weteranem", Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych wraz z Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, zapraszają serdecznie na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 22 listopada 2018 r. o godz. 9.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży (Studencka 19). Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Obrony Narodowej.
więcej

Zamknięcie DK 61 w Ostrołęce

foto
W związku z planowanymi robotami budowlano-montażowymi kładki pieszej w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, tamtejszy Urząd Miasta informuje, że w środę 21 listopada 2018 r. od godz. 19:00 do około godz 4:00 22 listopada 2018 r. nastąpi zamknięcie fragmentu drogi krajowej nr 61 (ul. R. Traugutta). Ulica będzie nieprzejezdna podczas montażu przęsła kładki. Poniżej planowana organizacja ruchu wraz z objazdami.
więcej

Autor najgorętszej książki lata u prezydenta

prof. dr hab. Wojciech Kudyba i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
W ubiegłym tygodniu Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski spotkał się z pisarzem i badaczem literatury współczesnej prof. dr hab. Wojciechem Kudybą. Ten znany autor przyjechał do Łomży, aby w Miejskiej Bibliotece Publicznej zaprezentować swoją książkę pt. "Imigranci wracają do domu". Powieść ta zwyciężyła w plebiscycie TVP Kultura i została ogłoszona najgorętszą książką lata.
więcej

Golem – film z muzyką na żywo u Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 22 listopada 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się wyjątkowy koncert, bowiem po raz pierwszy w swojej historii Łomżyńska Filharmonia będzie prezentować film niemy z muzyką na żywo. Będzie to film „Golem” z 1920 roku z muzyką skomponowaną przez Rosellę Spinosę (Włochy), która będzie jednocześnie solistką grającą na fortepianie. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi włoski dyrygent Alessandro Calcagnile.
więcej

Obudź w sobie przedsiębiorcę – inauguracja Akademii Biznesu

foto
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie kierowane do uczniów szkół średnich oraz studentów pn. "Akademia biznesu – obudź w sobie przedsiębiorcę". Jego celem było zainspirowanie młodych ludzi ideą przedsiębiorczości i pokazanie im dobrych praktyk poprzez prezentację firm dopiero startujących, jak również odnoszących sukces na rynku.
więcej

60 lat TPZŁ

zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki i prezes TPZŁ Zygmunt Zdanowicz
W piątek 16 listopada 2018 r. odbyły się uroczystości 60-lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Uczestniczyło w nich ponad stu gości, wśród których nie zabrakło parlamentarzystów, samorządowców, osób duchownych, a przede wszystkim działaczy i sympatyków TPZŁ.
więcej

Nie zdobyły Poznania

fot. archiwum
Bez punktów wrócą ze stolicy Wielkopolski szczypiornistki MKS Dwójka Łomża. Podopieczne Janusza Świętonia mimo ambitnej postawy uległy wyżej notowanym rywalkom z KS AP Poznań 25-34 (15-18). Zabrakło doświadczenia i przede wszystkim sił.
więcej

Zagrać "swoje" i zdobyć Poznań

Mobilizacja w zespole jest, więc w Poznaniu emocji nie powinno zabraknąć
W 8. kolejce rozgrywek pierwszej ligi kobiet grupy A szczypiornistki MKS Dwójka Łomża jadą do stolicy Wielkopolski. W pojedynku z KS AP Poznań faworytkami nie są, ale punktów chcą szukać wszędzie.
więcej

Wahadłowo na Wojska Polskiego

W przyszłym tygodniu (po 19.11.) planowana jest wymiana nawierzchni jezdni na około 400 metrowym odcinku ulicy Wojska Polskiego (droga krajowa nr 61) od ul. Spokojnej do ul. Polnej. W trakcie prowadzenia prac ruch będzie odbywał się wahadłowo. Realizacja przedsięwzięcia potrwa 5-7 dni i uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Prosimy kierowców o wyrozumiałość i ostrożną jazdę.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED