Łomża

Strona główna » Aktualności

Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Łomża

foto
W dniu 4 lutego br. rozpocznie się rekrutacja na rok szklony 2019/2020 do klas pierwszych szkół podstawowych, prowadzonych przez Miasto Łomża. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej może zostać przyjęte dziecko, które w roku 2019 kończy 7 lat (urodzone w 2012 r.) lub w roku 2019 kończy 6 lat (urodzone w roku 2013) i korzysta z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez poradnię psychologiczno- pedagogiczną. Szczegóły rekrutacji prezentujemy poniżej.
więcej

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podst. na rok szkolny 2019/2020

foto
Składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łomża na rok szkolny 2019/2020 odbywać się będzie w dniach: 12 - 20 luty 2019 r. (do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej) oraz 12 - 22 marca 2019 r. (do przedszkola). Wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów należy złożyć do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkołach podstawowych pierwszej preferencji. Do publicznego przedszkola/oddziału przedszkolnego będą przyjmowani kandydaci zamieszkali na terenie Miasta Łomża.
więcej

Środki na sport podzielone

Poznaliśmy wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2019 roku. Podobnie jak w ubiegłym roku do rozdysponowania było 480 000 zł na sport seniorski, 470 000 zł trafiło do klubów szkolących dzieci i młodzież.
więcej

"Diablo" Włodarczyk zawalczy w Łomży

Krzysztof
W drugiej połowie marca br. odbędzie się w Łomży gala boksu zawodowego. Imprezę na swoich antenach będzie transmitowała Telewizja Polska, a w walce wieczoru zobaczymy Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka.
więcej

Znamy już termin VI 24-godzinnego maratonu MOSiR Łomża

foto
24-godzinny maraton to jedna z największych imprez pływackich w regionie, którą cyklicznie organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Podczas ubiegłorocznej edycji blisko 500 osób (dzieci, młodzieży i dorosłych) przez dobę przepłynęło 1128 km i 20 m. To mniej więcej tyle, ile wynosi dystans wpław z Gdańska do Sztokholmu i z powrotem. Szósty 24 -godzinny Maraton Pływacki MOSiR Łomża odbędzie się w Parku Wodnym, przy ulicy Wyszyńskiego w dniach 16-17 marca 2019 r. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału wraz z uzyskanym wynikiem.
więcej

Hiszpański karnawał u Łomżyńskich Filharmoników

foto
Jeśli karnawał to tylko z Łomżyńską Filharmonią! Zapraszamy Państwa na wspaniały koncert, który w całości wypełni muzyka hiszpańska lub inspirowana Hiszpanią. W czwartek 31 stycznia o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży wystąpią znakomita hiszpańska sopranistka Elisa Velez oraz wirtuoz gitary Krzysztof Pełech. Orkiestrę Łomżyńskich Filharmoników poprowadzi hiszpański dyrygent Daniel Gil De Tejada, ubiegłoroczny laureat II nagrody Konkursu Dyrygenckiego w Sofii (Bułgaria). Promocja – uczniowie i studenci bilety 3 złote!
więcej

Łomżyński projekt może otrzymać nagrodę Komisji Europejskiej

Zainteresowanie udziałem w projekcie jest bardzo duże
Realizowany przez Miasto Łomża projekt pt. "Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1/3.2.2 RPO" został nominowany do nagrody Komisji Europejskiej, jako najbardziej innowacyjny spośród wszystkich realizowanych i zrealizowanych w województwie podlaskim. - Ta nominacja to potwierdzenie naszej ciężkiej pracy oraz wkładu w rozwój miasta, mieszkańców i gospodarki regionu – mówi Dariusz Budrowski, kierownik projektu.
więcej

Płyta łomżyńskich filharmoników nominowana do Fryderyka

foto
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży została już po raz szósty nominowana do prestiżowej nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk. Tym razem wyróżniona została płyta Polish Contemporary Concertos zawierająca kompozycje Marcina Błażewicza, Pawła Łukaszewskiego i Sławomira Czarneckiego, które wykonują najwybitniejsi polscy soliści: gitarzysta Marcin Dylla, saksofonista Paweł Gusnar, skrzypek Jakub Jakowicz i wiolonczelista Tomasz Strahl.
więcej

Prezydenckie nagrody kultury rozdane

Laureaci tegorocznych nagród kultury
O tym, że Łomża kulturą stoi wiadomo nie od dziś. W Teatrze Lalki i Aktora w Łomży odbyło się uroczyste wręczenie dorocznych nagród za szczególne dokonania w dziedzinie kultury za 2018 rok. Pamiątkowe statuetki – obok prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego – wręczali m.in. poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka i wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.
więcej

Informacja o projekcie "Aktywnie do sukcesu II"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w projekcie „Aktywnie do sukcesu II”. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu integracji 80 osób (56 kobiet i 24 mężczyzn) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia, zamieszkałych na terenie miasta Łomża i korzystających z pomocy społecznej, poprzez umożliwienie dostępu do kompleksowego, indywidualnego wsparcia, mającego na celu aktywizację społeczną, zdrowotną i zawodową w okresie od stycznia 2019 roku do grudnia 2020 roku.
więcej

Ferie z Teatrem Lalki i Aktora

foto
Rozpoczął się okres feryjny. Jak co roku wiele atrakcji dla najmłodszych przygotował Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Młodzi widzowie będą mogli zapoznać się z różnorodnymi formami, konwencjami oraz aranżacjami teatralnymi. - Chcemy przybliżyć uczestnikom teatr poetycki, nowoczesny, ale również zapewnić dobrą zabawę i dostarczyć niezapomnianych wzruszeń – mówi dyrektor TLiA w Łomży Jarosław Antoniuk.
więcej

Młodzi Programiści – Zimowe półkolonie

foto
Zapraszamy do udziału w zimowych półkoloniach organizowanych przez Fel:X we współpracy z Parkiem Przemysłowym Łomża – Młodzi Programiści dla dzieci w wieku 8-14 lat. W najbliższe ferie zimowe młodzi inżynierowie i programiści będą mogli spełnić swoje marzenia wspólnie budując niesamowite roboty z klocków Lego oraz poznawać tajniki kodowania w różnych środowiskach programistycznych.
więcej

Prawdziwa "Gwiazdka z Nieba"

foto
Za nami XIX edycja charytatywnego koncertu "Gwiazdka z Nieba" organizowanego przez Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych już za nami. Muzyczne wydarzenie odbyło się w ubiegłym tygodniu w Klasztorze OO. Kapucynów.
więcej

Rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

foto
„Mokra Łączka”, czyli miejsce straceń z okresu Powstania Styczniowego, to teren przy Szosie Zambrowskiej, gdzie każdego roku przedstawiciele władz miasta i powiatu, wojska oraz harcerzy składają kwiaty i zapalają znicze w rocznicę największego polskiego zrywu narodowego w Królestwie Polskim przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Powstanie wybuchło 22 stycznia 1863 roku w związku z narastającym rosyjskim terrorem wobec polskiego biernego oporu przeciwko zaborcy i trwało do jesieni 1864 r.
więcej

Poszukiwany główny księgowy do MOSiR-u

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży – jednostka budżetowa Miasta Łomża, ogłasza nabór na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych /t.j. Dz. U. z 2018 roku, poz. 1260/ oraz zgodnie z Regulaminem naboru na wolne stanowiska urzędnicze w MOSiR w Łomży na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze: Główny księgowy. Dokumenty należy składać do dnia 6 lutego br. do godz. 15.30.
więcej

Kolejny krok w rozwoju przedsiębiorczości

foto
Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o. podpisał porozumienie o współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. Obie strony będą wspólnie działać na rzecz rozwoju przedsiębiorstw w Łomży i subregionie łomżyńskim.
więcej

Dyplomaci zainaugurowali rok

Prezydent Łomży z wicemarszałkiem województwa podlaskiego Stanisławem Derehajło oraz wiceprezesem Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Włodzimierzem Ciesłowskim
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wziął udział w organizowanym co roku przez Krajową Izbę Gospodarczą "Dyplomatycznym Otwarciu Roku". Uroczyste spotkanie ambasadorów akredytowanych w Polsce, przedstawicieli rządowych i samorządowych oraz przedsiębiorców odbyło się w czwartek 17 stycznia w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie i było doskonałą promocją województwa podlaskiego, w tym Łomży.
więcej

Uczcijmy rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

W związku z rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego, we wtorek 22 stycznia br. o godz. 12:00, przedstawiciele władz Łomży złożą kwiaty i zapalą znicze pod pomnikiem Bohaterów Powstania Styczniowego przy Szosie Zambrowskiej. Wszystkie instytucje, organizacje, stowarzyszenia oraz osoby prywatne, chcące wziąć udział w tym wydarzeniu, serdecznie zapraszamy!
więcej

Jazzowe koncerty w Łomży

foto
Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych dołączył do elitarnego grona instytucji kulturalnych realizujących program "Polski Jazz 360°". Na 2019 rok zaplanowano ponad 150 koncertów jazzowych na terenie całego kraju. Sześć z nich odbędzie się w Łomży. Pierwszy z nich już w środę 23 stycznia o godz. 19.30, podczas którego wystąpi zespół SKICKI-SKIUK. Bilety: 30 zł w dniu koncertu i 20 zł ulgowe i przedsprzedaży do nabycia w siedzibie MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3 lub Galerii Pod Arkadami.
więcej

Mocny początek sezonu młodych lekkoatletów

Młodzi zawodnicy LŁKS
Bardzo dobry początek sezonu halowego zanotowali młodzi zawodnicy LŁKS "PREFBET ŚNIADOWO" Łomża. Podczas mitingu w Toruniu aż 8 lekkoatletów tego klubu ustanowiło rekordy życiowe.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED