Łomża

Strona główna » Aktualności

Łomżyńskie drogi do Niepodległej - spotkanie z marszałkiem Piłsudskim

foto
Od ubiegłego tygodnia łomżyńscy uczniowie mają możliwość uczestnictwa w niezwykłych spotkaniach. W ramach przygotowań Miasta Łomża do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości realizowane są regionalne warsztaty interdyscyplinarne "Łomżyńskie drogi do Niepodległej - pamięć i tożsamość. Biografie bohaterów". Przybliżana jest w nich postać Marszałka Józefa Piłsudskiego.
więcej

Młodzi uczniowie zwiedzali Ratusz

Czwartoklasiści z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego u Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
Szesnaścioro czwartoklasistów z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odwiedziło 8 listopada łomżyński ratusz. Dzieci poznawały pracę urzędników, ale największym przeżyciem była dla nich wizyta w gabinecie prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego, gdzie wyrecytowały wiersz i zaśpiewały hymn Polski.
więcej

Rodzina chroni trzeźwość miłością, a samorząd stanowieniem i egzekwowaniem prawa

foto
W dniach 7-8 listopada br., w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, odbyła się diecezjalna konferencja „Ku trzeźwości narodu”, organizowana w ramach Narodowego Kongresu Trzeźwości. Stanowiła ona również element obchodów 25-lecia działalności Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży oraz była okazją do prezentacji założeń Łomżyńskiej Szkoły Profilaktyki. Program pierwszego dnia skierowany był przede wszystkim do instytucji i osób borykających się z problemem uzależnień. Drugi dotyczył samej profilaktyki uzależnień.
więcej

Spotkanie władz miasta z dyrekcją szpitala

foto
Na początku tygodnia w łomżyńskim Ratuszu odbyło się spotkanie Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcy Andrzeja Garlickiego z Romanem Nojszewskim, dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Rozmowa dotyczyła planowanych rozwiązań komunikacyjnych na ul. Piłsudskiego, mających poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie szpitala.
więcej

Koncert muzyki polskiej Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 9 listopada 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert w ramach Narodowego Święta Niepodległości, podczas którego zabrzmi wyłącznie muzyka polska. Jako soliści wystąpią znakomici śpiewacy: Agnieszka Makówka (sopran) oraz Krzysztof Marciniak (tenor). Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki. WSTĘP WOLNY.
więcej

Zaproszenie – realizacja inwestycji drogowych na os. Wschód

Prezydent Łomży zaprasza zainteresowane osoby na otwarte spotkanie informacyjne w sprawie budowy dróg wraz z infrastrukturą techniczną na Osiedlu Wschód w Łomży. W jego trakcie omawiane będą możliwe koncepcje realizacji inwestycji ulicy Kazimierza Wielkiego i sięgaczy Stefana Batorego, Władysława Jagiełły, Królowej Jadwigi. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 listopada br. o godz. 15:00 w sali konferencyjnej (II piętro, pokój 213) Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Program Mieszkanie Plus rusza w Łomży

List intencyjny podpisują: prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (od prawej), wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski (w środku) oraz pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasz Tomala (od lewej)
We wtorek 7 listopada do programu rządowego Mieszkanie Plus – jako pierwszy samorząd w kraju – dołączyła Łomża. Na terenie miasta powstaną dwa bloki, w których znajdzie się łącznie 115 mieszkań na wynajem o atrakcyjnym czynszu. Na tym jednak nie koniec, bo planowane są kolejne inwestycje.
więcej

Medale młodych karateków

foto
Pięć medali, w tym jeden złoty, zdobyli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate podczas I Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin "IKO Mazury Cup Ostróda 2017". W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników z 35 klubów z Polski i Rosji.
więcej

Kolejne "śniadanie biznesowe" przedsiębiorców

W najbliższy czwartek 9 listopada o godz. 9 w Parku Przemysłowym Łomża przy ulicy Sikorskiego odbędzie się kolejne "śniadanie biznesowe". Tym razem tematem spotkania będą zmiany w przepisach, dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Omówi je Luiza Modzelewska z Ministerstwa Rozwoju.
więcej

75. rocznica likwidacji getta łomżyńskiego

foto
W poniedziałek 6 listopada w samo południe, Prezydent Łomży wraz ze swoimi zastępcami, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, harcerze z Hufca Nadnarwiańskiego ZHP oraz żołnierze XIII Batalionu Piechoty Lekkiej Obrony Terytorialnej w Łomży złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą poświęconą „wiecznej pamięci Żydów Łomżyńskich”, znajdującą się przy ul. Senatorskiej 6. W ten sposób upamiętniono 75. rocznicę likwidacji getta łomżyńskiego.
więcej

Wtorki z JPK

Urząd Skarbowy w Łomży, w partnerstwie z Parkiem Przemysłowym Łomża Sp. z o. o., przeprowadzą bezpłatne szkolenia w ramach akcji „Wtorki z JPK”, które będą dotyczyć stosowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT). Spotkania skierowane są do wszystkich mikroprzedsiębiorców, których obowiązek JPK będzie dotyczył od 1 stycznia 2018r.
więcej

Program łomżyńskich obchodów Święta Niepodległości

Prezydent Łomży, Starosta Łomżyński oraz dowódca Batalionu Lekkiej Piechoty w Łomży, Kierownik Warsztatów Technicznych Łomża 2. Regionalnej Bazy Logistycznej, Komendant Nadnarwiańskiego Hufca ZHP w Łomży zapraszają na łomżyńskie obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę:
więcej

Szczypiornistki przegrały w Łodzi

foto
Nie udało się sprawić niespodzianki piłkarkom ręcznym Dwójki PWSIiP Łomża. W piątej kolejce grupy A rozgrywek pierwszej ligi łomżanki uległy na wyjeździe ChKS PŁ Łódź 20-30. - Na wyniku zaważyły przede wszystkim proste błędy i brak skuteczności – mówi trener Janusz Świętoń.
więcej

Historyczna wygrana ŁKS Łomża

Mecz Widzew Łódź - ŁKS 1926 Łomża
Sensacyjnym zwycięstwem ŁKS 1926 Łomża zakończyło się wyjazdowe spotkanie z Widzewem Łódź. W piętnastej kolejce trzecioligowych rozgrywek biało-czerwoni pokonali jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce 2-1. Mimo, że w klubie panuje trudna sytuacja finansowa i sponsorów jest jak na lekarstwo, to piłkarze walczą do końca. Sukcesu pogratulował im prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Szczypiornistki chcą sprawić niespodziankę

W pojedynkach Dwójki PWSIiP walki i emocji nie brakuje
W piątej kolejce rozgrywek pierwszej ligi piłkarki ręczne Dwójki PWSIiP Łomża zmierzą się na wyjeździe z ChKS PŁ Łódź. O punkty nie będzie łatwo, bo łodzianki z kompletem zwycięstw przewodzą ligowej stawce. Nastroje w drużynie są jednak bojowe i nasze szczypiornistki zapowiadają walkę od pierwszej do ostatniej minuty.
więcej

W Łomży odbędzie się Kongres "Ku trzeźwości narodu"

foto
W dniach 7-8 listopada br., w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, odbędzie się konferencja „Ku trzeźwości narodu”, organizowana w ramach Narodowego Kongresu Trzeźwości. Stanowi ona również element obchodów 25-lecia działalności Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. W piątek 3 listopada, w łomżyńskim Ratuszu, odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawione zostały założenia i program dwudniowego kongresu w naszym mieście.
więcej

Pamięci Żydów łomżyńskich

foto
W związku z 75. rocznicą likwidacji getta w Łomży, Prezydent Miasta zaprasza, w poniedziałek 6 listopada br. o godz. 12:00, do wspólnego złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą ludności żydowskiej – mieszkańcom Łomży, znajdującą się przy ul. Senatorskiej.
więcej

W Łomży powstaną Mieszkania Plus

Już niebawem do programu Mieszkanie Plus – jako jeden z pierwszych samorządów w kraju – dołączy Łomża. Na terenie miasta powstaną dwa bloki, w których znajdzie się łącznie 115 mieszkań. Dodatkowo też w nowe budownictwo zostanie wkomponowane Przedszkole Publiczne nr 5, które uzyska nowoczesne i przestrzenie warunki dla dzieci. List intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości podpisany zostanie w miejskim ratuszu we wtorek 7 listopada.
więcej

Poszukiwany elektryk do inwestycji

Urząd Miejski w Łomży ogłosił nabór na wolne stanowisko podinspektora/inspektora nadzoru ds. elektrycznych i elektroenergetycznych w Wydziale Inwestycji. Oferty należy składać do 10 listopada br. do godz. 15:30 w Wydziale Organizacji i Kadr Urzędu Miejskiego (Stary Rynek 14, I piętro, pok. 123) w zamkniętych kopertach opatrzonych dopiskiem „Oferta Pracy: Nadzór elektryczny - WIN”.
więcej

Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński - informacja

foto
Informujemy, iż trwa ocena formalno - merytoryczna Formularzy Rekrutacyjnych do projektu pn. "Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020, Działanie 2.4 Adaptacja pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian, Priorytet inwestycyjny 8.5 Przystosowanie pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED