Łomża

Strona główna » Aktualności

Konkurs Caritas Św. Teresa

foto
W sobotę 24 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży zgromadziły się dzieci i młodzież z 21 szkół diecezji łomżyńskiej wraz ze swymi opiekunami, by wziąć udział w XIII Diecezjalnym Konkursie Wiedzy ph. "Św. Teresa od dzieciątka Jezus - dzieje białego kwiatka". Rywalizacja konkursowa budziła wiele emocji, tak jak w każdym konkursie były kolejne zajęte miejsca, ale wszyscy biorący udział są zwycięzcami, bo poznali Świętą Teresę, która wskazuje jak kochać Boga i ludzi. Ukoronowaniem sobotniego spotkania był udział we Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Św. Brunona z Kwerfurtu.
więcej

Łomżyńskie MPK świeci przykładem

Od lewej: Janusz Nowakowski ze statuetką
W poniedziałek 26 lutego w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów X edycji konkursu "Pracodawca przyjazny pracownikom". Wśród 27 laureatów znalazło się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży. Statuetkę z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał dyrektor Janusz Nowakowski.
więcej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

ze względu na mrozy akcja
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych oraz Dowódca 13. Batalionu Lekkiej Piechoty 1. Podlaskiej Brygady Terytorialnej ppłk Krzysztof Rabek, zapraszają 1 marca 2018 r. o godz. 12:00 do wspólnego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem poświęconym Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956, zlokalizowanym przy Szosie Zambrowskiej. Ponadto w Domku Pastora można będzie zapoznać się z biogramami "Żołnierzy Niezłomnych", a o godz. 18:00 w Katedrze Łomżyńskiej odprawiona zostanie Msza św. w ich intencji.
więcej

Doceniony za wieloletnią pracę

dr Emilian Kudyba
Kilkanaście dni temu w Pałacu Prezydenckim zostały wręczone odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej oraz dla rozwoju polskiej medycyny. Za wybitne zasługi na rzecz rozwoju międzynarodowej współpracy w dziedzinie weterynarii oraz za działalność społeczną Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał dr Emilian Kudyba.
więcej

W nagrodę pojadą na mecz reprezentacji Polski

Piłkarze MŁKS rywalizowali z najlepszymi w kraju
Piłkarze Łomżyńskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego z rocznika 2007, którzy tydzień temu wywalczyli brązowe medale podczas finałowej edycji turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, zostali docenieni przez wojewódzką centralę piłkarską. Prezes Sławomir Kopczewski, na wniosek Zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, ufunduje im wyjazd na mecz towarzyski Polska-Litwa, który odbędzie się 12 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.
więcej

Konferencja naukowa poświęcona Romanowi Dmowskiemu

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Łomżyńskie Forum Samorządowe, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości oraz Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich zapraszają na konferencję pt. „Roman Dmowski i ruch narodowy. W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości.” Wydarzenie odbędzie się w wtorek 27 lutego 2018 r. od godz. 12:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12a w Łomży.
więcej

Upamiętnili Apostołów Trzeźwości

foto
W kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w niedzielę 25 lutego 2018 r. odsłonięta została tablica upamiętniająca o. Benignusa Sosnowskiego, o. Apolinarego Kaźmieraka oraz ks. prał. Henryka Korżę. To trzej Apostołowie Trzeźwości, którzy przez wiele lat podejmowali w naszym mieście działania na rzecz osób uzależnionych i walczyli o trzeźwość mieszkańców Łomży i narodu Polskiego.
więcej

Grali i licytowali dla Damiana

Emocji na parkiecie nie brakowało, ale najważniejszy był szczytny cel i pomoc Damianowi
Drużyna lokalnych przedsiębiorców zwyciężyła w charytatywnym turnieju piłkarskim na rzecz Damiana Śliwowskiego – ucznia "Mechaniaka". Chłopak w ubiegłym roku uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu i aktualnie przebywa na rehabilitacji w Toruniu. Tego dnia wynik sportowy schodził jednak na drugi plan... Podczas wydarzenia odbywającego się w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich nie zabrakło też licytacji.
więcej

Najlepsi młodzi tenisiści zagrają nad Narwią

foto
W najbliższy weekend w Hali Sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży odbędzie się 3 Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym. Swój udział w zawodach potwierdziło ponad 230 młodych pingpongistek i pingpongistów z całego kraju. Sponsorem sportowego wydarzenia jest Miasto Łomża. Prezydent Mariusz Chrzanowski przekazał na jego organizację 6000 zł.
więcej

Finansowanie zwrotne - możliwości wsparcia w ramach RPO WP 2014-2020

foto
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łomży, Park Przemysłowy Łomża oraz Łomżyńska Izba Przemysłowo-Handlowa organizują spotkanie informacyjne nt. „ Finansowanie zwrotne - możliwości wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020". Spotkanie odbędzie się w dniu 15 marca 2018r. w Parku Przemysłowym Łomża ul. Gen. Wł. Sikorskiego 166, w godz. 10:30 – 13:30, w sali konferencyjnej (parter); skierowane do przedsiębiorców oraz osób planujących założyć działalność gospodarczą. Spotkanie poprowadzą: przedstawiciel BGK oraz przedstawiciele pośredników finansowych.
więcej

Wszyscy gramy dla Damiana!

foto
Już w piątek 23 lutego w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Inicjatywa ma na celu pomoc Damianowi Śliwowskiemu - uczniowi Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, który w ubiegłym roku uległ wypadkowi motocyklowemu. Imprezę rozpocznie o godz. 10.00 mecz Urzędu Miejskiego w Łomży z Młodzieżową Radą Miejską Łomży. W programie również liczne licytacje.
więcej

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na nowy rok szkolny

Składanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łomża na rok szkolny 2018/2019 odbywać się będzie w dniach:
01 - 09 marca 2018 r. (do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej)
28 marca – 11 kwietnia 2018 r. (do przedszkola).
Wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów należy złożyć do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkołach podstawowych pierwszej preferencji. Do publicznego przedszkola/oddziału przedszkolnego będą przyjmowani kandydaci zamieszkali na terenie Miasta Łomża.
więcej

Osobowość Roku 2017 - zagłosuj na łomżan

Trwa finałowy etap plebiscytu Osobowość Roku 2017 organizowanego przez Gazetę Współczesną i Kurier Poranny. O główną statuetkę ubiega się czterech łomżan. Głosy można oddawać za pomocą SMS-ów do końca lutego.
więcej

Łomżyńskie inwestycje w ramach "Sportowej Polski"

Obecna sala gimnastyczna przy SP 2 oraz przyszkolne boisko
Na początku lutego Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków do Programu "Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej". Z możliwości dofinansowania nawet do 50 % kosztów kwalifikowanych chce skorzystać Miasto Łomża. Na pierwszy plan wysuwa się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2.
więcej

Z myślą o bezpieczeństwie

Skrzyżowanie ulic - Al. Piłsudskiego z Reymonta
Wstępna koncepcja już jest, ale decydujący głos będą mieli mieszkańcy. Mowa o przebudowie skrzyżowania u zbiegu ulic Al. Piłsudskiego i Reymonta. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski proponuje, aby wybudować tam sygnalizację świetlną oraz zmienić organizację ruchu. Na 6 marca w Łomżyńskiej w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej zaplanowane są konsultacje w tej sprawie.
więcej

III Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

foto
Łomżyńskie Forum Samorządowe oraz Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji zapraszają na III Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych, która odbędzie się w środę 28 lutego 2018 r. w godzinach 11.00-15.00 w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży. Na giełdzie będą prezentować się wszystkie łomżyńskie szkoły średnie. Gimnazjaliści z łomżyńskich szkół jak i szkół ościennych, np. z Nowogrodu, Zbójnej, Wizny, Miastkowa, Śniadowa i wielu innych, będzie miała możliwość osobiście porozmawiać z przedstawicielami szkół średnich, jak również skorzystać z fachowej pomocy doradców zawodowych z Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży.
więcej

Łomżyńskie koty nagrodzone!

foto
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży otrzymali nagrody oraz wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "S.O.S dla bezdomnych kotów!" ph. "Szarobure, pręgowane, rude…". Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się pod koniec ubiegłego tygodnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, w przeddzień obchodzonego w Polsce od 2006 roku Światowego Dnia Kota.
więcej

"Mundurówki" sprawdziły swoje umiejętności

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin
W poniedziałek 19 lutego w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbyło się II Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego. Wydarzenie zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Białymstoku zgromadziło ponad 300 uczestników. Jego głównym założeniem było przybliżenie wiedzy na temat pełnienia służby w formacjach mundurowych.
więcej

Spełniają swoje marzenia

Łomżyńscy motoparalotniarze u prezydenta Łomży
Adam Pupek i Piotr Kozikowski - to łomżyńscy motoparalotniarze, którzy już w kwietniu wystartują w Mistrzostwach Świata w Tajlandii. Niedawno wygrali plebiscyt na 10. najlepszych sportowców polskiego lotnictawa Cumulusy 2017. - To taki Oscar w świecie lotniczym – tłumaczą.
więcej

Młodzieżowy ŁKS trzeci w kraju!

Zawodnicy MŁKS odebrali puchar z rąk prezesa PZPN Zbigniewa Bońka (fot. Rafał Lesicki)
Z brązowymi medalami wrócili z finałowego turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej orlicy Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego. W drodze na podium podopieczni Jacka Lisa z rocznika 2007 pokonali takie zespoły jak GKS Katowice czy Pogoń Szczecin. Wyjazd młodych piłkarzy wsparł Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski. Za kwotę 3500 zł kupiono sprzęt sportowy oraz opłacono transport.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED