Łomża

Strona główna » Aktualności

Łomżanki wicemistrzyniami Polski juniorek

Drużyna Byczków Kowalewo Pomorskie w składzie z Kają i Michaliną Gryczewskimi
Pochodzące z Łomży siostry Kaja i Michalina Gryczewskie wywalczyły srebrne medale mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej plażowej. Podczas zawodów rozegranych w ubiegły weekend w Mysłowicach reprezentowały barwy BHT Byczki Kowalewo Pomorskie. Łomżanki grają na co dzień w pierwszoligowej MKS Dwójce Łomża.
więcej

Łobodziński triumfuje na krajowym podwórku

foto
Piotr Łobodziński zdobył kolejny, już piąty w swojej karierze, tytuł mistrza Polski w biegu po schodach. Zawody odbyły się w mającym 49 pięter wrocławskim biurowcu Sky Tower. Łomżanin zwyciężył pewnie, uzyskując na mecie czas 4:57.
więcej

Łomża po raz kolejny będzie teatralną stolicą Polski

Konferencja prasowa z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego oraz dyrektora TLiA Jarosława Antoniuka
Już za nieco ponad tydzień, w dniach od 6 do 9 czerwca, odbędzie się w Łomży 31. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Walizka". Myślą przewodnią tegorocznego wydarzenia będą przemiany, jakie dokonały się w ostatnim czasie w teatrze lalkowym. Szczegóły zostały przedstawione podczas konferencji prasowej zorganizowanej w łomżyńskim Teatrze Lalki i Aktora.
więcej

Łomżyński mural na 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

foto
Mural nawiązujący swoją symboliką do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę powstał na ścianie budynku przy ul. Polowej 35. Do tego celu został on użyczony nieodpłatnie przez Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową. Jego wykonawcami są muraliści z Fundacji RoskoArt.
więcej

Wielki mecz jako preludium do Jubileuszu 600-lecia. ŁKS vs. Widzew

foto
Już w najbliższą niedzielę na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd w Łomży odbędzie się Wielki Mecz na Wielki Jubileusz 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Na zakończenie zbliżającego się długiego weekendu, 3 czerwca o godz. 19:26, Łomżyński Klub Sportowy w trzecioligowych rozgrywkach podejmie legendarny Widzew Łódź, z trenerem Franciszkiem Smudą na ławce rezerwowych.
więcej

Nagrody i wyróżnienia dla młodych łomżan

Natalia Puławska i Kacper Miłaszewski to uczestnicy 31. Małego Konkursu Recytatorskiego BAJE, BAJKI, BAJECZKI...
Dwa finały konkursów artystycznych, które odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku okazały się bardzo pomyślne dla młodych uczestników z Łomży. Pięcioro z nich zostało uhonorowanych nagrodami i wyróżnieniami. W obu konkursach startowała ponad setka dzieci z województwa podlaskiego.
więcej

Jubileusz Benedyktynek Misjonarek

W jubileuszowych uroczystościach wziął udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz posłowie: Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski
Jest ich zaledwie 3 w Łomży, a w całym kraju 270. W Katedrze Łomżyńskiej została odprawiona Masza św. pod przewodnictwem bp Janusza Stepnowskiego z okazji 100. rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. W uroczystości uczestniczył prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

RODO w Urzędzie Miejskim

foto
Od dziś obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO).
więcej

Magia Łomży w Domku Pastora

Iwo Świątkowski zaprezentował wystawę fotografii o Łomży
Klimat Łomży królował podczas Nocy Muzeów w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej (Domek Pastora). Stało się tak za sprawą licznych wierszy i piosenek oraz spektaklu słowno-muzycznego "Na końcu torów".
więcej

Środki na rozwój najmłodszych

Umowę podpisali: prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski
Miasto Łomża otrzymało ponad 112 tys. zł dofinansowania w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch+". Umowę z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku podpisał w czwartek 24 maja prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Z "Nadzieją" w przyszłość

fot. Facebook GR
Sześćdziesiąt tysięcy złotych dofinansowania z budżetu miejskiego otrzyma Grupa Ratownicza SPR "Nadzieja" na zakup używanego ambulansu ratunkowego. Radni miejscy przychylili się do wniosku prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

"Miś Tymoteusz" w Galerii Veneda

foto
W najbliższą niedzielę 27 maja o godzinie 16:00 Teatr Lalki i Aktora w Łomży zapraszamy do Galerii Veneda na spektakl "Miś Tymoteusz" w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Przemysław Karwowski, natomiast muzykę skomponował Bogdan Szczepański.
więcej

"Zabytkowo i Klockowo" w Dwójce

foto
W środę 23 maja uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży uczestniczyli w Warsztatach Zabytkowej Architektury Sakralnej Miasta Łomża pod hasłem "Zabytkowo i Klockowo". Inicjatywa odbyła się w ramach projektu współfinansowanego ze środków samorządowych.
więcej

Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża

laureaci konkursu ortograficznego
W Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II już po raz XIV odbył się finał konkursu Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża. Jego zwyciężczynią została Natalia Pijanowska z SP 10. W ortograficznych zmaganiach udział wzięło 21 osób - po trzech uczniów z każdej placówki.
więcej

Rządowa i samorządowa pomoc społeczna w Łomży

na zdjęciu: poseł Bernadeta Krynicka, prezydent Mariusz Chrzanowski, minister Elżbieta Rafalska, wiceminister Elżbieta Bojanowska, zastępca prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk, poseł Lech Kołakowski
- Bez skutecznych działań na szczeblu samorządu nie ma rozwiązywania problemów społecznych – mówiła Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która w środę 22 maja odwiedziła Łomżę. W planie ministerialnej wizyty znalazł się krótki pobyt w Dziennym Domu "Senior+", Domu Pomocy Społecznej oraz uroczyste poświęcenie nowej siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.
więcej

Radosne święto w DPS-ie

foto
Rok 2018 to rok jubileuszu, w którym odbywają się uroczystości związane ze świętowaniem Narodowego Święta Niepodległości. Jedna z nich została zorganizowana we wtorek 22 maja w Domu Pomocy Społecznej.
więcej

Zabrzmią najpiękniejsze piosenki o mamach

foto
W czwartek 24 maja o godz. 19.00 w Kościele Ojców Kapucynów w Łomży odbędzie się koncert Studia Wokalnego eMDeK "Śpiewamy dla mamy". Najmłodsi zaśpiewają najpiękniejsze piosenki o mamach i dla mam.
więcej

Medyk dostanie wsparcie z Miasta

Młodzi adepci taekwondo olimpijskiego z Łomży (fot. archiwum)
Środki w wysokości 10 tys. zł zamierza przekazać Urząd Miejski w Łomży Młodzieżowemu Klubowi Sportowemu Medyk na organizację VI Otwartych Mistrzostw Łomży w Taekwondo Olimpijskim o Puchar Prezydenta. Zawody odbędą się w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Księżnej Anny 18 w dniach od 24 września do 5 października tego roku.
więcej

Sukces łomżyńskiego kulturysty

Damian Turowski z pucharem za wicemistrzostwo kraju
Znakomity występ na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness WPF 2018 odnotował Damian Turowski. Nasz zawodnik zdobył srebrny medal na zawodach, które odbyły się 20 maja w Radomiu.
więcej

Benefis Henryka Gały - Nadnarwiańskiego Księcia Kultury

foto
Henryk Gała. Człowiek - instytucja. Za sprawą Kazimierza Cłapki - byłego wicewojewody łomżyńskiego ds. kultury zamieszkał w 1976 roku w Łomży, wybudował dom w Drozdowie, gdzie z żoną Ireną i córką Oleńką z roku na rok stawał się "Narwiańskim Księciem Kultury".
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED