Łomża

Strona główna » Aktualności

Dobry czas dla seniorów

Prezydent Łomży podkreśla jak ważną grupę społeczną stanowią seniorzy
Z kilkudziesięcioma seniorami z Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży spotkał się w środę 31 października prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. W siedzibie przy ul. Mickiewicza podsumowano dotychczasowe działania na rzecz osób starszych. Uczestnicy zostali również poinformowani o trwającym projekcie "Cyfrowy Senior", dzięki któremu mogą zdobyć lub rozwinąć umiejętności z zakresu obsługi komputera.
więcej

Kwesta na renowację zabytków nekropolii

Datki na ratowanie najcenniejszych zabytków zbierał prezydent miasta Mariusz Chrzanowski
W Dniu Wszystkich Świętych na grobach w całym kraju zapłonęły znicze. To czas, w którym wspominani są zmarli. Gwarano i tłumnie było również na łomżyńskich cmentarzach. Jak co roku w nekropolii przy ul. Kopernika odbywa się kwesta na rzecz ratowania zabytkowych grobów i pomników.
więcej

Koncert pieśni patriotycznych w bibliotece

foto
Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży zaprasza na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalnego "Maryna" z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży. W jego trakcie rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny "Symbole polskości". Wydarzenie odbędzie się w czwartek 8 listopada 2018 r. o godz. 11:30 w siedzibie Filii nr 1 MBP przy ul. Polnej 16 w Łomży.
więcej

Wiczór poetycko - historyczny "Nad Doliną"

foto
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wieczór poetycko - historyczny "Nad Doliną", który odbędzie się we wtorek 6 listopada 2018 r. o godz. 18:00 w Czytelni MBP przy ul. Długiej 13.
więcej

Koncert muzyki polskiej z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości

foto
W niedzielę 11 listopada 2018 roku o godzinie 19:00 w Łomżyńskiej Katedrze odbędzie się uroczysty koncert muzyki polskiej z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Jako soliści wystąpią wspaniali soliści: Hanna Zajączkiewicz (sopran) oraz Tomasz Piluchowski (tenor). Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki. Wstęp wolny.
więcej

MDK-DŚT w Łomży zaprasza na warsztaty wokalne z Joanną Trzepiecińską

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza śpiewającą młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach z aktorką i wokalistką – Joanną Trzepiecińską, które będą odbywać się w ramach projektu Scena z Mistrzem. Podczas 2-dniowych zajęć z artystką i towarzyszącym jej znakomitym pianistą - Bogdanem Hołownią, uczestnicy warsztatów pracować będą nad wybranymi przez siebie utworami.
więcej

Łomżyńskie serca w kwestarskich puszkach

foto
W dniach 1 i 2 listopada mieszkańcy Łomży, ale też goście licznie odwiedzający groby swoich najbliższych spotkają się przed zabytkową, liczącą sobie już 217 lat, nekropolią. Spotkają tam – jak co roku – kwestarzy, proszących o datki na ratowanie tej prawdziwej perły sztuki cmentarnej. Tak mówił o naszym cmentarzu przy ul. Kopernika niezapomniany Jerzy Waldorf, a do ratowania pamiątek po twórcach świetności Łomży zachęcała m.in. Hanka Bielicka, red. Halina Miroszowa, prof. Donata Godlewska i wiele innych czołowych postaci polskiej kultury i polityki.
więcej

Oddział Ligi Morskiej i Rzecznej powstanie w Łomży?

foto
Prezydent Łomży podpisał list intencyjny ze Stowarzyszeniem Liga Morska i Rzeczna oraz Lokalną Organizacją Turystyczną „Ziemia Łomżyńska” na rzecz powołania w Łomży siedziby oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej. Spotkanie w łomżyńskim Ratuszu było także okazją do złożenia podziękowań i gratulacji członkom LOT-u za zorganizowanie rzecznej wyprawy „Śladami łomżyńskich oryli” z Łomży do Gdańska.
więcej

Pilotaż Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej zakończony sukcesem

system roweru miejskiego, zdaniem nie tylko prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, sprawdził się w naszym mieście i powinien być dalej kontynuowany
Kończy się pilotażowy okres funkcjonowania miejskiego systemu komunikacji rowerowej w Łomży. Przez sześć miesięcy 2322 zarejestrowanych użytkowników wypożyczało rowery prawie 22.600 razy na łączny czas ponad 11.500 godzin. Podsumowanie Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej odbyło się we wtorkowe południe w łomżyńskim Ratuszu i było okazją do podziękowania przedsiębiorcom, którzy przystąpili do projektu, a także nagrodzenia jego najbardziej aktywnych użytkowników.
więcej

1 listopada bezpłatna komunikacja miejska

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podjął decyzję o możliwości bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej i pozamiejskiej w dzień Wszystkich Świętych 1 listopada br. na wszystkich liniach miejskich i pozamiejskich. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji uruchomi tego dnia również specjalną linię, która będzie kursowała po Łomży i do Piątnicy oraz, w porozumieniu z Wójtem Gminy Łomża, do Kupisk Nowych.
więcej

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w SP 1

foto
W środę 24 października 2018 r., już po raz drugi w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży, uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Uroczyste przyjęcie uczniów do społeczności szkolnej obserwowali przybyli goście: Bernadeta Krynicka - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Wojciech Michalak - prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Maciej Listowski - dyrektor Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji, Anna Mierzejewska – zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży, Maryla Łysiak – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 9 w Łomży, Magdalena Wdziękońska - przewodnicząca Rady Rodziców oraz licznie zgromadzeni rodzice.
więcej

Organizacja ruchu przy cmentarzach

zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej i Sikorskiego
W związku z obchodami dnia Wszytych Świętych, od środy 31 października br. do soboty 3 listopada, w okolicy cmentarzy w Łomży wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Największe zmiany będą dotyczyły skrzyżowania ulicy Sikorskiego z ul. Zawadzką.
więcej

SP 1 z nową kuchnią i stołówką

foto
O całkowicie nowy pion żywieniowy wzbogaciła się Szkoła Podstawowa nr 1. Od listopada jej uczniowie będą mogli już spożywać zdrowe posiłki przygotowywane na miejscu, a nie dowożone z innej części miasta. To jednak nie jedyne inwestycje zrealizowane w tej placówce od momentu powstania po reformie edukacyjnej.
więcej

Informacja

Informujemy, że rolnicy, którzy otrzymali protokoły z oszacowania szkód spowodowanych suszą, powinni w trybie pilnym, tj. do 31 październik br., wypełnić i złożyć do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o udzielenie pomocy finansowej. Protokół jest tylko załącznikiem do wniosku. Niezłożenie ww. wniosku w terminie do ARiMR pozbawi rolników pomocy finansowej.
więcej

Autor "Najgorętszej Książki Lata" w Łomży

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie z Wojciechem Kudybą, autorem książki "Imigranci wracają do domu". Publikacja została Najgorętszą książką lata 2018 w plebiscycie TVP Kultura. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada o godz. 18.00 w czytelni MBP.
więcej

II tura wyborów Prezydenta Miasta – przypominamy zasady głosowania

Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 4 listopada, w godzinach od 7.00 do 21.00. Wyborcy w II turze wyborów otrzymają jedną kartę do głosowania na której znajdują się dwa nazwiska kandydatów na Prezydenta Miasta. Można oddać głos tylko na jednego kandydata. Aby głos był ważny, należy postawić na karcie do głosowania znak „X” w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata.
więcej

Łomżyński Flis z historyczną wizytą w Gdańsku

foto
W niedzielne popołudnie 14 października br. na Motławę wpłynęła historyczna ekspedycja z Łomży. Drewniana barka ŁOMŻYŃSKI FLIS, której armatorem jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Łomżyńska”, zawitała do Gdańska po przebyciu w ciągu 12 dni prawie 700 km, tradycyjnym szlakiem spławnym przez Narew i Wisłę. Wyprawa pn. „Śladami łomżyńskich oryli” została zorganizowana dla uczczenia jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży oraz przypomnienia jej wielowiekowych związków gospodarczych z Gdańskiem.
więcej

Azbest - informacja

foto
Miasto Łomża informuje, że przedsięwzięcie pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Łomża” jest dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w ramach programu udzielania dotacji na zadania z zakresu usuwania azbestu w 2018/2019 r.
więcej

Wojewoda Podlaski wyróżnił "Biegamy dla Zdrowia"

foto
Kilkanaście organizacji pozarządowych zajmujących się budowaniem lokalnej wspólnoty, kulturą, dziedzictwem narodowym, sportem czy edukacją nagrodził we wtorek wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski w konkursie Inicjatywa Społeczna Roku. W kategorii Edukacja i Sport wyróżnienie otrzymało Stowarzyszenie „Biegamy dla Zdrowia” z Łomży za inicjatywę „Organizacja masowych imprez sportowych dla wszystkich”.
więcej

Agrobiznes zainaugurował rok akademicki

foto
W sobotę 20 października Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży zainaugurowała rok akademicki 2018/2019. To najstarsza świecka uczelnia wyższa w naszym mieście, rozpoczynająca 23 rok działalności. Dotychczas kształciło się w niej ponad 11 tys. osób, a obecnie uczęszcza do niej 1200 studentów. Pierwszy roku studiów rozpoczęło 398 studentów i 102 słuchaczy studiów podyplomowych. W szkołach średnich uczelni rok zainaugurowało 225 uczniów, w tym w klasach pierwszych 73 uczniów. Do prowadzonego przez WSA Uniwersytetu Złotego Wieku uczęszczają 82 osoby.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED