Łomża

Strona główna » Aktualności

"Proces" na deskach TLiA

foto
W dniach 28 i 30 października w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży zostanie wystawiony "Proces" Franza Kafki w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Jarosław Perszko, a muzykę skomponował Zbigniew Krzywański. Oba spektakle rozpoczną się o godzinie 18.00.
więcej

Bezpłatna komunikacja miejska na 1 listopada

foto
Zarządzeniem Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego, w dniu Wszystkich Świętych wszystkie autobusy na terenie miasta będą kursowały bezpłatnie. Tradycyjnie już zostanie uruchomiona linia specjalna łącząca cmentarze w Łomży, Piątnicy i Drozdowie. Dodatkowo kilka kursów linii 10 i 8 zostanie wydłużonych do Nowych Kupisk.
więcej

Piesi przy Zawadzkiej będą mogli przechodzić dłużej

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraz z przewodniczącym Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością, Pawłem Karwowskim oraz jej sekretarzem, Michałem Góralczykiem
O 10 sekund zostanie wydłużony cykl przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu przy ulicy Zawadzkiej. Taką decyzję podjął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który we wtorkowy poranek udał się osobiście w jedno z najbardziej ruchliwych przejść w mieście.
więcej

Kierownik Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie z Medalem Gloria Artis

foto
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński, na mocy ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, nadal Urszuli Kuczyńskiej, kierownikowi Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie, Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
więcej

Sesja naukowa "Zofia i Bolesław Leśmianowie. Życie i twórczość. Miłość i sztuka"

Muzeum Północno-Mazowieckie, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miejski w Łomży zapraszają na sesję naukową pt. "Zofia i Bolesław Leśmianowie. Życie i twórczość. Miłość i sztuka." Wydarzenie odbędzie się w piątek 27 października 2017 r. w Auli nr 315 PWSIiP przy ul. Akademickiej 14 w Łomży. Sesji będzie towarzyszyła wystawa poświęcona Bolesławowi Leśmianowi, przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczna.
więcej

"Kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi"

foto
Muzeum Północno Mazowieckie w Łomży oraz Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Łomży zapraszają na otwarcie wystawy numizmatów ze zbiorów Mirosława Szczepańskiego. Wydarzenie odbędzie się 26 października 2017 r. (czwartek) o godz. 17:30 w siedzibie Muzeum przy ul. Dwornej 22c w Łomży.
więcej

Dyskutowano o szansach na rozwój osób z niepełnosprawnością

Gość specjalny konferencji Krzysztof Kosiński, zastępca dyrektora w Biurze Pełnomocnika Rządu do Spraw osób Niepełnosprawnych
W siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości odbyła się konferencja na temat zatrudnienia wspomaganego, które stanowi szansę dla osób z niepełnosprawnością w odnalezieniu się na rynku pracy. - Jest to wyzwanie dla naszego społeczeństwa – mówiła Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Bernadeta Krynicka, inicjatorka wydarzenia zorganizowanego wspólnie z łomżyńskim magistratem oraz Stowarzyszeniem "Czas Rozwoju".
więcej

Obchody Dnia Państwowego Ratownictwa Medycznego w Łomży

foto
W piątek odbyły się regionalne obchody Dnia Państwowego Ratownictwa Medycznego. Wzięli w nich udział ratownicy Grupy Ratowniczej Nadzieja oraz strażacy. Uroczystość poprzedziła Msza św. w parafii pw. Krzyża Świętego, odprawiona od przewodnictwem bpa Janusza Stepnowskiego.
więcej

Sprzedaż nieruchomości na dworcu autobusowym

foto
Prezydent Łomży ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej na terenie miejskiego dworca autobusowego przy ul. gen. Sikorskiego w Łomży. Nie posiada ona obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jednak zgodnie z opracowaną koncepcją centrum przesiadkowo-komunikacyjnego jest przeznaczona na centrum handlowo-usługowe, przylegające bezpośrednio do centrum przesiadkowego.
więcej

Biskup Stanisław Kostka Łukomski uhonorowany

foto
W niedzielny wieczór (22.10) odsłonięta została tablica upamiętniająca Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Kostkę Łukomskiego. Kierował on Diecezją Łomżyńską w latach 1926-1948, a w czasie drugiej wojny światowej zapobiegł zniszczeniu przez Niemców Katedry Łomżyńskiej. Uroczystość była także okazją do oficjalnego otwarcia i poświęcenia wybudowanej w tym roku ulicy Jego imienia, przy której ustawiono pamiątkową tablicę.
więcej

Informacja o bonifikacie od opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste nieruchomości od 2018 roku

Osobom fizycznym, których miesięczny dochód na 1 członka gospodarstwa domowego nie przekracza 50 % przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w roku poprzedzającym rok, za który opłata roczna ma być wnoszona, ogłaszanego przez Prezesa GUS w Dzienniku Urzędowym RP „Monitor Polski”, właściwy organ udziela na ich wniosek 50 % bonifikaty, jeśli nieruchomość jest przeznaczona lub wykorzystywana na cele mieszkaniowe.
więcej

Punkty uciekły w końcówce

W pojedynku Dwójki PWSIiP z Jutrzenką walki i emocji nie brakowało
W czwartej kolejce rozgrywek pierwszej ligi szczypiornistki Dwójki PWSIiP Łomża przegrały przed własną publicznością z MMKS Jutrzenką Płock 28-30. Łomżanki prowadziły przez większą część spotkania. O niekorzystnym wyniku zadecydowała słabsza końcówka w ich wykonaniu.
więcej

Wykorzystać potencjał subregionu łomżyńskiego

Debata
W auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości dobiegło końca I Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego. Drugi dzień poświęcony był możliwościom rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Odbyły się też targi, na których zaprezentowały się poszczególne firmy.
więcej

Z Jutrzenką o drugie zwycięstwo

Szczypiornistki Dwójki PWSIiP Łomża
Kolejny ważny pojedynek czeka piłkarki ręczne Dwójki PWSIiP Łomża. W czwartej kolejce rozgrywek pierwszej ligi łomżanki podejmą przed własną publicznością MMKS Jutrzenkę Płock. - Dziewczyny są zmotywowane i jeżeli zagrają na swoim poziomie, to jestem spokojny o wynik – mówi trener Janusz Świętoń.
więcej

Honorowi krwiodawcy z "Wety"

Krew oddało łącznie czterdziestu uczniów
W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 odbyła się kolejna akcja honorowych krwiodawców zorganizowana przez Szkolne Koło PCK. Łącznie oddano ponad 17 litrów bezcennego płynu.
więcej

70-lecie Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży

foto
W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbyły się uroczyste obchody 70-lecia powstania Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży. To instytucja społeczno – zawodowa, reprezentująca wspólne interesy zrzeszonych w niej podmiotów, prowadzących działalność gospodarczo - rzemieślniczą w naszym mieście. - Zrzeszamy prawie 90 zakładów zatrudniających około 1300 osób w tym niespełna 300 uczniów. Zakłady rzemieślnicze skupione w naszej organizacji prowadzą szkolenie uczniów młodocianych w około 20 zawodach najpopularniejszych na naszym rynku pracy – poinformował Starszy Cechu Sylwester Zawadzki.
więcej

550 tys. złotych dla startupu z Parku Przemysłowego Łomża

foto
Kolejny startup z Parku Przemysłowego Łomża otrzymał dofinansowanie w wysokości 550 tys. zł. Przedsięwzięcie biznesowe rozwijane było wcześniej ramach programów inkubacji prowadzonej przez Park Przemysłowy Łomża w ramach poddziałania 1.1.1 „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozstrzygnęła ostatni, 13 etap konkursu w ramach poddziałania 1.1.2 POPW "Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej". W tym etapie do realizacji wybrano 24 projekty wsparte kwotą 18.334.110,16 zł.
więcej

Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Szkół Podstawowych "Moje talenty"

foto
W czwartek 19 października 2017 r. w siedzibie Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla szkół podstawowych „Moje talenty”. Konkurs o tematyce zawodoznawczej zorganizowany był przez doradców zawodowych ŁCRE już po raz szósty. W tym roku wpisał się on w obchody IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
więcej

Co dalej z Łomżyńskim Klubem Sportowym?

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i prezes ŁKS 1926 Łomża Łukasz Uściłowski
W obecności prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odbyło się w miejskim ratuszu spotkanie działaczy, piłkarzy oraz sympatyków ŁKS 1926 Łomża i lokalnych przedsiębiorców. Tych ostatnich pojawiło się jednak niewielu...
więcej

Subregion Łomżyński najbardziej innowacyjny w województwie podlaskim

zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk i Wicestarosta Powiatu Łomżyńskiego Lech Szabłowski
W dniach 19-20 października br. odbywa się w naszym mieście I Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego. Uczestniczą w nim przedstawiciele 18 samorządów wchodzących w skład Łomżyńskiego Forum Samorządowego, przedsiębiorcy oraz delegacje zagraniczne miast partnerskich - uczestników Forum. Pierwszy dzień poświęcony został obliczom innowacyjności subregionu łomżyńskiego i wizji jego rozwoju.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED