Łomża

Strona główna » Aktualności

"Motoserce" zabije po raz trzeci

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (po prawej) i Marcin Grodzki z Wild Dogs Łomża (po lewej)
W łomżyńskim Ratuszu zorganizowana została konferencja prasowa poświęcona ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi "Motoserce". Impreza odbędzie się 6 maja na Starym Rynku. Podobnie jak w latach ubiegłych w inicjatywę włączyło się Miasto Łomża.
więcej

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Łomży

foto
Po raz kolejny Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wsparł działania łomżyńskich policjantów. W dniu dzisiejszym (27.04.) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości wziął udział w spotkaniu inaugurującym cykl debat organizowanych przez Komendę Miejską Policji w Łomży pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debaty te mają być realizacją priorytetowych zadań policji, którymi są zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom oraz zacieśnienie współpracy ze społecznością lokalną.
więcej

Złoto dla chóru Carmen Fidei

Chór Carmen Fidei Parafii Krzyża Świętego
Kolejny sukces ma na swoim koncie łomżyński chór Carmen Fidei Parafii Krzyża Świętego. Śpiewacy pod dyrekcją Michała Rajewskiego sięgnęli po Złote Pasmo na IX Wojciechowym Festiwalu Pieśni Chóralnej, który odbył się 23 kwietnia w Starogardzie Gdańskim.
więcej

Kolejne nasadzenia drzew i krzewów w Łomży

foto
W czwartkowe (27.04) przedpołudnie odbyła się kolejna akcja sadzenia zieleni miejskiej w Łomży. Na dotychczas zaniedbanym terenie pomiędzy ulicami Wojska Polskiego i Skłodowskiej – Curie zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki wspólnie z pracownikami Zakładu Zieleni Miejskiej MPGKiM oraz mieszkańcami okolicznych bloków posadzili kilkanaście drzew i około 150 krzewów. Wśród nowej roślinności znalazły się świerk srebrny, magnolia, jarzębina, klon kulisty, pęcherznica oraz tawuła.
więcej

Teatr dla "najnajów" zagra na niebiesko

foto
W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizowanego w Łomży przez Fundację DR OTIS Teatr Lalki i Aktora zagra spektakl „ROSNĘ” w reżyserii Marioli i Janusza Słomińskich. Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 1 roku do 6 lat, wzrusza i zachwyca maluchy, pobudza ich zmysły i wreszcie, na koniec, zachęca do wspólnej zabawy. Autorzy wprowadzą dzieci „do nieba”, między chmury, skąd mogą zajrzeć przez okno do mieszkania Mamy i obserwować co się dzieje, gdy pojawia się na świecie mały człowiek...
więcej

Sukcesy plastyczne podopiecznych Anny Bureś

Maja Przestrzelska -
Maja Przestrzelska (12 lat) i Lena Zuzga (8 lat) zdobyły nagrodę i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Łapy, pióra i rymów cała fura”. Jednym z jego organizatorów jest Szkoła Podstawowa Nr 16 im. Toniego Halika w Warszawie. Konkurs zorganizowano w ramach projektu eTwinning „Pomysł na wagę złota”. Natomiast laureatem konkursu „Warszawa moja stolica” został Oskar Chludziński (12 lat).
więcej

Muzyczna majówka Łomżyńskich Filharmoników

foto
W środę 3 maja 2017 roku o godzinie 18:30 w Foyer Urzędu Miasta w Łomży odbędzie się koncert w ramach miejskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który w tym roku nosi podtytuł Walce i krakowiaki. Prawie w całości wypełni go muzyka polska, a jako solistka wystąpi znakomita i utytułowana pianistka Anna Miernik. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi włoski dyrygent Gabriele Pezone. Wstęp wolny.
więcej

Kolejne drzewa posadzone

Sadzenie dębów przy II LO
Akcja sadzenia drzew w Łomży nabiera coraz większego tempa. W środę 26 kwietnia zasadzone zostały trzy dęby przy II Liceum Ogólnokształcącym. To kolejna szkoła, która odpowiedziała na apel Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

O seniorach w Sejmie

Zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk wspólnie z Przewodniczącą Łomżyńskiej Społecznej Rady Seniorów Grażyną Czajkowską wzięły udział w konferencji „Rola samorządów w kształtowaniu polityki senioralnej”, która odbyła się 24 kwietnia 2017 r. w Sali Kolumnowej im. Kazimierza Pużaka w Sejmie RP. Uczestnicząca w konferencji Wiceminister Elżbieta Bojanowska poinformowała o działaniach Rządu skierowanych do osób starszych, nieaktywnych zawodowo i niesamodzielnych oraz o pracach związanych z opracowaniem polityki senioralnej do roku 2030. – Jej trzy filary to: bezpieczeństwo seniorów, solidarność międzypokoleniowa i ich uczestnictwo w życiu społecznym – powiedziała Wiceminister.
więcej

Zapraszamy na biało-czerwony piknik rodzinny

nowe
Z okazji nadchodzącego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza wszystkich mieszkańców na biało-czerwony piknik rodzinny. Impreza odbędzie się 2 maja br. od godz. 13:00 na terenie kompleksu sportowego „Moje boisko – Orlik 2012” przy ul. Katyńskiej 3 (w pobliżu Galerii Veneda).
więcej

Mistrzostwa szkół trójboistów

Zawody odbyły się w Bursie Szkolnej nr 2
Kilka nowych rekordów miasta ustanowiono podczas IX Otwartych Mistrzostw Łomży Szkół Ponadgimnazjalnych i Burs w Trójboju Siłowym. Zawody odbyły się w dniach od 19 do 20 kwietnia w Bursie Szkolnej nr 2 w Łomży. Startowano w pojedynczych bojach trójboju siłowego, takich jak przysiad, wyciskanie sztangi leżąc, martwy ciąg oraz w całym trójboju.
więcej

Białoruska delegacja w Parku Przemysłowym

foto
Startup, czyli czy warto zakładać własną firmę? W celu znalezienia odpowiedzi na te pytanie do Parku Przemysłowego Łomża przyjechała 25 - osobowa delegacja z Białorusi. W jej skład weszli zarówno urzędnicy z białoruskiego Ministerstwa Rozwoju Przedsiębiorczości, jak i osoby zajmujące się tworzeniem i wspieraniem rozwoju startupów u naszych wschodnich sąsiadów.
więcej

Prezydent czytał dzieciom

Prezydent czytał bajeczkę
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odwiedził maluchy z Publicznego Przedszkola nr 1 i przeczytał im fragment bajeczki "O niesfornym synku". Wizyta gospodarza miasta odbyła się w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz realizowanego w przedszkolu programu "Rozczytana Jedyneczka".
więcej

Rodzinne kibicowanie podczas meczu z Concordią Elbląg

foto Mariusz Patalan
W najbliższą sobotę 29 kwietnia o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim w Łomży, w meczu o „6 punktów”, piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego podejmować będą Concordię Elbląg. Zespół z Łomży ma nad rywalami trzy punkty przewagi więc stawka sobotniej potyczki jest niebagatelna. - Zachęcamy wszystkich sympatyków do przyjścia na mecz ze swoimi małymi pociechami. W tym celu przygotowaliśmy akcję „Rodzinne Kibicowanie” - informuje Łukasz Uściłowski, prezes ŁKS-u. W organizację wydarzenia włączone zostały łomżyńskie szkoły podstawowe, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Samorząd Studencki PWSIiP oraz Młodzieżowy ŁKS. Patronat honorowy nad meczem objął Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Funkasanki z Łomży w finale eliminacji do opolskich "Debiutów". Oddaj swój głos!

Duet Funkasanki (fot. Facebook)
Łomżyński duet Funkasanki z utworem "O! Znowu to czuję" znalazł się w finałowej dziesiątce eliminacji do konkursu "Debiuty" 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. To czy wystąpią na deskach opolskiego amfiteatru zależy nie tylko od jury, ale też od nas. Do 5 maja trwa bowiem internetowe głosowanie i każdy może wskazać swojego faworyta.
więcej

Młodzi start-upowcy rozwijają skrzydała

Jedno ze spotkań w Parku Przemysłowym Łomża
Dobiega końca realizowany w Parku Przemysłowym Łomża i pięciu innych technoparkach Polski Północno – Wschodniej pionierski projekt pod nazwą "Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents". Jego celem jest zapewnienie młodym start-upowcom optymalnych warunków do prowadzenia prac nad rozwojem swojego pomysłu. W naszym mieście realizowanych było 5 innowacyjnych projektów.
więcej

Akademia Łomżyńska coraz bliżej

foto
W czwartek 20 kwietnia Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski spotkał się z wicepremierem Jarosławem Gowinem w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W spotkaniu uczestniczyli również rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości Robert Charmas oraz rektor elekt Dariusz Surowik. Jednym z tematów było powołanie Akademii Łomżyńskiej w ramach istniejącej Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
więcej

Aktorski sukces "Piąteczki"

foto
Trzecie miejsce zajęli pięcio- i sześcioletni aktorzy z "Piąteczki" w "VII Multimedialnym Ogólnopolskim i III Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych zorganizowanym przez Przedszkole "Smykolandia" w Warszawie. W spektaklu wystąpiło 15 dzieci z łomżyńskiego przedszkola. Prestiżowe wyróżnienie "Złotego Smyka” za rolę macochy otrzymała Zosia Gałązka.
więcej

Turniej warcabowy w "Dwójce"

W zmaganiach szachowych wzięli uczniowie z czterech szkół
Niezapomnianych wrażeń dostarczył XIII Międzyświetlicowy Turniej Warcabowy, który odbył się 20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2. Pełne emocji rozgrywki trzymały w napięciu nie tylko zawodników, ale także wychowawców i rodziców, którzy wytrwale wspierali młodych warcabowiczów.
więcej

Sukces uczennic SP 2 na konkursie fotograficznym "Moja biblioteka"

Uczennice z
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 zdobyły nagrody w V edycji powiatowego konkursu literacko - plastyczno – fotograficznego "Moja biblioteka". Dziewczęta są uczestniczkami Szkolnego Koła Fotograficznego "PSTRYK II" działającego pod kierunkiem Jacka Sokołowskiego. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 11 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED