Łomża

Strona główna » Aktualności

Dzień Bułgarski w Łomży

foto
Wernisaż malarski, występy muzyczne, czy degustacja potraw kuchni bułgarskiej – to główne elementy "Dnia Bułgarskiego w Łomży". Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 15.00 w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przy ul. Akademickiej 1.
więcej

Spotkanie z o. Leonem Knabitem

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży serdecznie zaprasza na spotkanie z o. Leonem Knabitem, benedyktynem z Opactwa w Tyńcu, publicystą, autorem wielu książek. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2019 roku o godz. 18:00 w "Sali na poddaszu" MBP, ul. Długa 13 w Łomży.
więcej

Łomżyńskich Filharmoników Muzyka na Wielki Tydzień

foto
W niedzielę 14 kwietnia 2019 roku o godzinie 19:00 w Kościele Ojców Kapucynów w Łomży odbędzie się koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, który wprowadzi nas w atmosferę Wielkiego Tygodnia. Jako solistka wystąpi Małgorzata Grzegorzewicz-Rodek (sopran), a Łomżyńskich Filharmoników poprowadzi Wojciech Rodek. Wstęp wolny.
więcej

Warsztaty "Konkurencyjność województwa podlaskiego a specjalizacja i zasoby ludzkie regionu"

foto
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego trwają prace nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do 2020. Będzie ona podstawowym dokumentem strategicznym polityki regionalnej województwa podlaskiego w perspektywie do 2030 roku.
więcej

Wystawa fotograficzna

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na otwarcie wystawy Swietłany Lebiedź z Klubu Fotograficznego Grodno pn. "Ekspresja ciała". Wernisaż odbędzie się 12 kwietnia w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku o godz. 18.00. Wstęp wolny.
więcej

Sukces młodego taekwondzisty

Michał Czarniewicz stanął na trzecim stopniu podium
W ostatni weekend w Olecku odbył się Puchar Polski w taekwondo olimpijskim Hidori Cup. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych.
więcej

Wernisaż młodzieży szkoły specjalnej

foto
Już po raz trzeci odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów z autyzmem z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży pn. "W moim świecie". Jest to jedna z inicjatyw jakie podjęła społeczność szkoły w ramach obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Prace uczniów można oglądać w Galerii Bonar do 19 kwietnia.
więcej

Uczniowie Mistrza Bojanusa odebrali statuetki

Uczniom gratulowali zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski oraz wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś
W Zespole Szkół Weterynaryjnych i nr 7 odbyła się III Gala "Uczniów Mistrza Bojanusa". Statuetki dla najzdolniejszej młodzieży przyznano w 11 kategoriach. Tegorocznemu wydarzeniu przyświecał motyw papieża Polaka Jana Pawła II. Na zakończenie uroczyście otwarto jedną z wyremontowanych sal w szkole, która ma służyć do celów dydaktycznych i konferencyjnych.
więcej

Kontenery na sprzęt elektryczny i elektroniczny

foto
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych serdecznie zaprasza mieszkańców Miasta Łomży do skorzystania z kontenerów na drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W/w pojemniki zostały rozstawione na terenach spółdzielni mieszkaniowych:
więcej

"ABC Zdrowego Seniora - 2019"

Ciesz się zdrowiem mimo upływu czasu. Zadbaj o dietę, zapobiegaj chorobom, pielęgnuj radość życia! Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza Seniorki i Seniorów (oraz ich bliskich) na cykl spotkań poświęconych problemom wieku dojrzałego, realizowanych w ramach projektu „ABC zdrowego seniora – 2019”. Jego adresatami są mieszkańcy miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego.
więcej

XV Międzyświetlicowy Turniej Warcabowy rozstrzygnięty

foto
Najlepsi zawodnicy ze świetlic szkół podstawowych rywalizowali w "Dwójce". Turniej wyłonił zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych.
więcej

Mistrzowska szabla została w Łomży!

Paryk Surdyn z mistrzowską szablą. Łomżyńskiego zwycięzcę oklaskuje prezydent miasta Mariusz Chrzanowski
To była błyskawiczna walka wieczoru gali Armia Fight Night 5. Patryk Surdyn potrzebował ponad 30 sekund, by rozprawić się w niej z Sylwestrem Millerem. Po serii mocnych ciosów, jakie zadał łomżanin w głowę rywala, sędzia zakończył pojedynek w kategorii do 61 kg przez techniczny nokaut. Zwycięstwo zawodnika Black Horse MMA Łomża oklaskiwał komplet publiczności w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich.
więcej

Zaproszenie na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski oraz Łomżyński Oddział Związku Sybiraków zapraszają na łomżyńskie obchody 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię oraz 9. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości odbędą się w środę 10 kwietnia 2019 roku w Dolinie Pamięci Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Katyńskiej w Łomży.
więcej

Komunikat ws. strajku nauczycieli

Podczas spotkania zastępcy prezydenta Łomży z dyrektorami szkół i przedszkoli, które odbyło się 4 kwietnia 2019 r., większość dyrektorów zapewniła, że będzie w stanie zapewnić właściwą opiekę uczniom, którzy pojawią się w szkołach i przedszkolach w dniu strajku. W placówkach, w których istnieje duże zagrożenie udziału w strajku znaczącej ilości nauczycieli dyrektorzy szkół zwrócili się z prośbą do rodziców o pozostawienie dzieci w domach.
więcej

Koncert z cyklu Polski Jazz 360°

foto
Zdobywcy Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą (2018) i Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej (2015) – Weezdob Collective, odbywają ogólnopolską trasę. Uznany przez krytyków i publiczność, wielokrotnie nagradzany na najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych w kraju zespół zagra w Łomży już w poniedziałek, 8 kwietnia 2019.
więcej

Zmarł Czesław Rybicki

fot. historialomzy.pl
We wtorkowy poranek, 2 kwietnia, po ciężkiej chorobie zmarł Czesław Rybicki. To znany lokalny działacz społeczny, historyk i harcerz. Aktywnie działał m.in. w Łomżyńskim Towarzystwie Naukowym im. Wagów, Polskim Towarzystwie Historycznym w Łomży, Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska" oraz Łomżyńskim Bractwie Historycznym, którego był twórcą. Za swoją działalność przez prezydenta Łomży został nagrodzony laurem w dziedzinie kultury.
więcej

Studenci "Państwówki" założyli czepki

foto
Swoje wielkie święto mieli studenci drugiego roku pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Ponad 50 osób złożyło tam uroczyste ślubowanie i otrzymało białe czepki z czarnym cienkim paskiem, które są symbolem wejścia do zawodu.
więcej

Dni Łomży 2019 z Weekendem i "Piaskiem"

Dni Łomży 2018
Do tegorocznych obchodów Dni Łomży pozostały jeszcze ponad dwa miesiące. Znamy już wykonawców, którzy wystąpią 15 i 16 czerwca podczas święta naszego miasta.
więcej

Łomżyńscy przedsiębiorcy spotkali się na śniadaniu biznesowym

foto
W czwartek w siedzibie Parku Przemysłowego Łomża odbyło się śniadanie biznesowe. Cykliczne spotkanie organizowane przez władze miasta tym razem było poświęcone mediacjom i arbitrażowi w biznesie. Przybyłym na nie kilkudziesięciu łomżyńskim przedsiębiorcom temat przybliżyła Tatiana Miszczuk, mediator Podlaskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji, działającego przy Izbie Przemysłowo – Handlowej w Białymstoku oraz dr Marta Skrodzka mediator Centrum Mediacji przy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
więcej

Informacja o dyżurach Urzędników Wyborczych

Imię i nazwisko Urzędników Wyborczych: Barbara Górecka, Tadeusz Babiel
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED