Łomża

Strona główna » Aktualności
180116082142.gif

Konkurs na najładniejszą bombkę choinkową rozstrzygnięty

foto
W niedzielę przed Łomżyńską Wieczerzą Wigilijną, w holu Urzędu Miejskiego rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą bombkę choinkową. Skierowany był on do dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz promocja inicjatyw miejskich wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Przy wyborze prac do nagrodzenia jury oceniało samodzielność ich wykonania, wartość artystyczną, jakość i oryginalność.
więcej

Podsumowanie 3. kolejki rozgrywek szachowych

foto
W sobotę 9 grudnia w sali I LO w Łomży przy ul. Bernatowicza rozegrana została 3. kolejka rozgrywek szachowych w ramach XVIII edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. W zawodach uczestniczyło 69 zawodników z 28 szkół i przedszkoli. Organizatorem zmagań szachowych jest UKS "ŻAK".
więcej

Wigilijne spotkanie członków Związku Niewidomych

foto
W sobotnie popołudnie odbyło się spotkanie opłatkowe członków Związku Niewidomych - Zarząd w Łomży, poprzedzone uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Homilię wygłosił ks. prob. Jerzy Abramowicz.
więcej

Walczyli dla nas, zawalczmy i dla nich

foto
Młodzież Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną „Paczka dla Bohatera”, mającą na celu pomoc Kombatantom. Zebrane produkty żywnościowe, artykuły chemiczne oraz własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami zostały przekazane Bohaterom z terenu miasta Łomży i okolic.
więcej

Podsumowali tegoroczną działalność ZGO

O bieżącej sytuacji w spółce opowiedział prezes Jan Perkowski
Przedstawiciele 18 samorządów wchodzących w skład Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych – Czartoria spotkali się w Miastkowie, by omówić działalność Zakładu Gospodarowania Odpadami. Prezes spółki Jan Perkowski przypomniał o tegorocznych inwestycjach oraz omówił najważniejsze plany na przyszłość.
więcej

Kombatanci odznaczeni podczas wigilii parlamentarzystów

foto
W niedzielę 17 grudnia odbyło się w Łomży spotkanie wigilijne parlamentarzystów, zorganizowane przez łomżyńskich posłów Bernadetę Krynicką i Lecha Kołakowskiego oraz senator Annę Marię Anders. Wzięli w niej udział m.in. biskupi Janusz Stepnowski i Tadeusz Bronakowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński oraz liczne grono samorządowców, wśród których był m.in. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraz ze swoimi zastępcami Agnieszką Muzyk i Andrzejem Galickim.
więcej

Miejskie Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Siódemce otwarte

foto
Na mocy porozumienia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Miasta Łomża, w Szkole Podstawowej nr 7 otwarto pracownię wychowania komunikacyjnego. O tak wyposażonych salach marzą w większość szkół w Polsce. Warunki, w których uczniowie Siódemki będą teraz przygotowywać się do egzaminu na kartę rowerową, czy uczestniczyć w zajęciach dotyczących zwiększania ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym, staną się wręcz „cieplarniane”.
więcej

Łomżyńscy przedsiębiorcy przełamali się opłatkiem

foto
W piątkowy poranek odbyło się opłatkowe śniadanie łomżyńskich przedsiębiorców. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępca Andrzej Garlicki zaprosili przedstawicieli lokalnych firm do Parku Przemysłowego Łomża, aby przełamać się z nimi opłatkiem i przekazać świąteczno - noworoczne życzenia.
więcej

Pracownicy łomżyńskiej oświaty podzielili się opłatkiem

foto
„Jest taki jeden wieczór w roku, kiedy do ludzi dociera wyjątkowo wyraźnie myśl, że stanowią rodzinę, kiedy każdy przeżywa taką chwilę osobliwą, w której czuje się wszystkim bliski” – w duchu chrześcijańskim i rodzinnej atmosfery uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży przywitali wzruszającym i zarazem zabawnym spektaklem słowno – muzycznym gości zebranych w sali gimnastycznej szkoły. W czwartek 14 grudnia „Ekonomik” był gospodarzem corocznej Wigilii Oświatowej, w której udział wzięli dyrektorzy i pracownicy łomżyńskich szkół, przedszkoli, uczelni wyższych oraz placówek i stowarzyszeń oświatowych oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Głosuj na Łomżę!

foto
Nasze miasto ponownie bierze udział w konkursie na najbardziej rozświetlone miasto w Polsce. Wygranie etapu wojewódzkiego to 10 tys. zł na cele charytatywne w naszym mieście, zaś zwycięstwo w etapie ogólnopolskim, to aż 40 tys. zł do przeznaczenia na pomoc potrzebującym. Zachęcamy do głosowania na Łomżę.
więcej

Trzeci przetarg na nieruchomość przy Meblowej

Prezydent Łomży ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w Łomży przy ulicy Meblowej. Cena wywoławcza trzech działek o łącznej powierzchni 1,7739 ha wynosi 1.420.000 zł netto. Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, w sali nr 201A – II piętro, o godz. 11.00, w dniu 16 lutego 2018 roku. Osoby zainteresowane zakupem powinny do 13 lutego przyszłego roku wpłacić na konto Urzędu Miejskiego wadium w wysokości 142 tys. zł.
więcej

Łomża pierwszym samorządem z porozumieniem na finansowanie programu Mieszkanie Plus

porozumienie dotyczące finansowania inwestycji Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał z pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomaszem Tomalą oraz pełnomocnikiem rządu ds. budowy mieszkań Tomaszem Żuchowskim
Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się w czwartek (14.12.) konferencja „Mieszkanie Plus dziś i jutro”, podsumowująca dotychczasową działalność Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz poświęcona wyzwaniom i perspektywom dalszej realizacji programu Mieszkanie Plus. W jej trakcie Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał z Krajowym Zasobem Nieruchomości porozumienie, dotyczące finansowania inwestycji. Z kolei jego zastępca Andrzej Garlicki był jednym z uczestników debaty panelowej. W konferencji udział wzięli m.in. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, a także kilkudziesięciu samorządowców oraz przedsiębiorcy z branży budowlanej.
więcej

Łomżyńscy społecznicy zostali nagrodzeni

nagrodę
W Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” odbyła się uroczysta gala Łomżyński Społecznik Roku. W jej trakcie, po raz pierwszy w historii naszego miasta, wręczone zostały nagrody Łomżyński Społecznik Roku i Łomżyńska Inicjatywa Roku. Uroczystość połączona była ze spotkaniem wigilijnym organizacji pozarządowych.
więcej

Łomża z budżetem na 2018 rok

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraz ze swoimi zastępcami Agnieszką Muzyk i Andrzejem Garlickim oraz Skarbnik Miasta Elżbietą Parzych
Podczas obrad środowej sesji Rady Miejskiej, radni przyjęli budżet miasta na 2018 rok. Zakłada on dochody na poziomie ponad 368 mln zł oraz wydatki sięgające prawie 397 mln zł. Za jego przyjęciem głosowało 14 radnych, 4 się wstrzymało i 4 było przeciw. Wcześniej projekt budżetu na 2018 rok oraz Wieloletnia Prognoza Finansowa na lata 2018-2030 uzyskały pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.
więcej

Działka przy Glogera na sprzedaż

Prezydent Łomży ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej, położonej przy ul. Zygmunta Glogera. Cena wywoławcza działki o powierzchni 0,0815 ha wynosi 143.318 zł. Przetarg odbędzie się 12 stycznia 2018 r.
więcej

Spotkanie opłatkowe służb mundurowych

foto
Na początku tygodnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Łomży, odbyło się spotkanie opłatkowe służb mundurowych, w którym uczestniczył Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Tradycyjne łamanie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd zostało poprzedzone wystawionym przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych z Białegostoku spektaklem profilaktycznym pod tytułem „Nie daj się wkręcić Babciu”.
więcej

Spotkanie opłatkowe w „Piąteczce”

foto
We wtorek 12 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Łomży. Wzięły w nim udział dzieci, rodzice, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście. Nie zabrakło jasełkowego występu przedszkolaków oraz tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń.
więcej

MPK pracodawcą przyjaznym pracownikom

foto
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży otrzymało tytuł "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" i znalazło się na 5 miejscu w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez "NSZZ Solidarność". Komisja konkursowa oceniając zgłoszone wnioski, brała pod uwagę przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych pracy, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony, uzwiązkowienie, funkcjonowanie rady pracowników oraz przeciwdziałanie mobbingowi. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
więcej

Budowa ul. Szmaragdowej w przyszłym roku?

ulica Szmaragdowa w Łomży
Prezydent Łomży zamierza wprowadzić do przyszłorocznego budżetu miasta zadanie dotyczące budowy ulicy Szmaragdowej. Projekt autopoprawki skierował już do Rady Miejskiej, która w środę 13 grudnia br. ma zająć się miejskim budżetem na przyszły rok.
więcej

36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

„Obywatelki i Obywatele Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Zwracam się dziś do Was jako żołnierz i jako szef Rządu Polskiego. Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej. Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią…” - tymi słowami Wojciech Jaruzelski przerwał 13 grudnia 1981 r. tworzącą się młodą demokrację. Aresztowano tysiące działaczy „Solidarności” a od kul zginęło wielu Polaków pragnących lepszego życia i prawdy. Dziś jesteśmy winni ofiarom stanu wojennego modlitwę i pamięć.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED