Łomża

Strona główna » Aktualności

Zmarł były Prezydent Łomży Jan Rachubka

Ś.P. Jan Rachubka
W dniu 13 sierpnia 2017 r., w wieku 86 lat zmarł Jan Rachubka, pierwszy powojenny Prezydent Łomży, sprawujący tę funkcję w latach 1975-1978. Wystawienie ciała odbędzie się w środę 16 sierpnia o godz. 8:30, a uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 10:00 w Domu Pogrzebowym Marczyk przy ul. Przykoszarowej.
więcej

Czwarty przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Spokojnej

Przedmiotem przetargu jest sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Łomży przy ul. Spokojnej 96, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działki nr 22386 o pow. 0,0109 ha i nr 22388 o pow. 0,0612 ha, objętej księgą wieczystą nr LM1L/0002024/8.
Prezydent Łomży ogłosił czwarty przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej przy ul. Spokojnej 96 w Łomży. Składa się ona z dwóch działek o łącznej wielkości 0,0721 ha, zaś jej cena wywoławcza wynosi 92 tys. zł netto. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość położona jest na obszarze przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wraz z zielenią towarzyszącą i urządzeniami rekreacyjnymi. Zainteresowane osoby powinny wpłacić wadium do 5 września br. na konto Urzędu Miejskiego.
więcej

Poszukiwani doradcy karier w projekcie unijnym

Prezydent Łomży ogłosił nabór na stanowiska Referenta – Doradcy Kariery w projekcie pn. „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki”. Zatrudnienie czterech osób na powyższe stanowiska finansowane jest ze środków unijnych w ramach realizowanego projektu na okres do 30 czerwca 2020r. Zainteresowane osoby swoje oferty mogą składać w Urzędzie Miejskim w Łomży do 25 sierpnia br.
więcej

W niedzielę odbędzie się triathlon - będą utrudnienia w ruchu

foto
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, jako organizator IV edycji Triathlonu MOSiR Łomża pod Patronatem Prezydenta Miasta Łomży informuje, że w niedzielę 13 sierpnia 2017 roku od godz. 11:00 do 13:00 będą wyłączone z ruchu ulica Rybaki (na całym odcinku) oraz ulica Sikorskiego (od skrzyżowania z ulicą Rybaki przez Most Hubala, aż do skrzyżowania z ulicą Włościańską w Piątnicy). W tym czasie na tych odcinkach odbędzie się II etap zawodów - jazda rowerem.
więcej

Budowa Zawadzkiej kluczem do rozwoju miasta

foto
- Mam dla Państwa do przekazania dobrą wiadomość, tę bardzo oczekiwaną inwestycję będziemy realizować – powiedział zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki prawie setce osób obecnych na spotkaniu dotyczącym budowy dwujezdniowego przedłużenia ulicy Zawadzkiej do Szosy do Mężenina. Zapowiedział, że przetarg na jej wykonanie zostanie rozstrzygnięty w październiku bieżącego roku, zaś budowa zakończy się w październiku roku przyszłego.
więcej

Władze samorządowe spotkały się z żołnierzami i kombatantami

foto
Obchody Święta Wojska Polskiego w Łomży tradycyjnie inauguruje spotkanie Prezydenta Łomży i Starosty Łomżyńskiego z kadrą Wojska Polskiego i przedstawicielami organizacji kombatanckich w Ratuszu. – Jest to bardzo dobra tradycja, którą należy kontynuować – mówił Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Wtórowała mu Elżbieta Parzych, Starosta Łomżyński. – Są one niezwykle potrzebne, byśmy mogli w luźniejszej atmosferze porozmawiać z tymi, którzy bronią naszych granic, bądź też przeszli w stan spoczynku – mówiła. Spotkanie poprzedziło złożenie kwiatów przed tablicą marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdującą się na Domku Pastora.
więcej

Trwa nabór uczestników do udziału w Projekcie "Reagujmy na przemoc"

Prezydent Miasta Łomża informuje o naborze osób do Projektu: "Reagujmy na przemoc" realizowanego przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem Projektu jest rozwój działań profilaktycznych mających na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy w rodzinie. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Miasta Łomży, zwłaszcza do tych, którzy nie zetknęli się z problemem przemocy.
więcej

Żołnierze złożą przysięgę

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, dowódca 13. batalionu lekkiej piechoty - ppłk Krzysztof Rabek oraz szef sztabu 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej - ppłk Mieczysław Gurgielewiczicz
Już za niespełna miesiąc swoją pierwszą przysięgę złożą żołnierze 13. batalionu lekkiej piechoty z Łomży. Wydarzenie odbędzie się 3 września na Starym Rynku. O jego szczegółach z Prezydentem Mariuszem Chrzanowskim rozmawiali, dowódca batalionu ppłk Krzysztof Rabek oraz ppłk Mieczysław Gurgielewicz, szef sztabu 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Władysława Liniarskiego ps. "Mścisław", w skład której wchodzą łomżyńscy "terytorialsi".
więcej

Program obchodów Święta Wojska Polskiego

W 97. rocznicę „Cudu nad Wisłą” i bohaterskiej obrony Łomży podczas wojny 1920 roku, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych oraz kpt. Marek Niedźwiedzki, Kierownik Warsztatów Technicznych Łomża 2. Regionalnej Bazy Logistycznej zapraszają na łomżyńskie obchody Święta Wojska Polskiego. W programie:
więcej

Spotkanie ws. Zawadzkiej

foto
Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców na spotkanie ws. budowy przedłużenia ulicy Zawadzkiej od ul. Przykoszarowej do ronda Obrońców Westerplatte (Szosa do Mężenina). Spotkanie odbędzie się we czwartek 10 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr. 10 im. Jana Pawła II (ul. Niemcewicza 17) w Łomży. W jego trakcie zostaną przedstawione rozwiązania proponowane przez projektantów oraz udzielone odpowiedzi na pytania dotyczące tego przedsięwzięcia.
więcej

Prezydent spotkał się z nowym dyrektorem szpitala

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Roman Eugeniusz Nojszewski
W ubiegłym tygodniu Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski spotkał się z nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Romanem Eugeniuszem Nojszewskim. Spotkanie, oprócz charakteru kurtuazyjnego, dotyczyło również współpracy pomiędzy samorządem naszego miasta i szpitalem.
więcej

Fala upałów nad Polską

Do końca tygodnia synoptycy przewidują upalną pogodę. Wysokie temperatury mogą powodować przegrzanie organizmu. Pamiętajmy, aby w tym okresie pić dużo niegazowanej wody i, jeżeli to możliwe, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu. Ryzyko udaru słonecznego szczególne dotyczy dzieci i osób starszych. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo naszych najbliższych.
więcej

63 dni chwały

przedstawiciele władz samorządowych złożyli kwiaty pod pomnikami upamiętniającymi żołnierzy podziemia niepodległościowego
Złożeniem kwiatów pod pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego i Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej oraz w Dolinie Pamięci przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego władze Łomży i powiatu łomżyńskiego oddały hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. Największa akcja zbrojna podziemia niepodległościowego w okupowanej przez hitlerowskie Niemcy Europie wybuchła w Warszawie 1 sierpnia 1944 roku i trwała 63 dni.
więcej

Linia plażowa także w dni powszednie

foto: MPK
W związku z upałami, jakie nadeszły nad nasze miasto, od wtorku 1 sierpnia 2017r. na plażę miejską będzie można dojechać linią plażową także w dni powszednie. W lipcu funkcjonowała ona jedynie w soboty i niedziele. - Wszystkich łomżan zapraszamy do korzystania z wypoczynku nad wodą i oczywiście dojeżdżania naszymi autobusami - zachęca dyrektor MPK Janusz Nowakowski.
więcej

Nieruchomości na sprzedaż pod budownictwo wielorodzinne

Prezydent Łomży ogłosił przetarg na sprzedaż czterech nieruchomości położonych u zbiegu ulic Zawadzkiej i Katyńskiej, przeznaczonych pod budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami w parterze. Przetargi na poszczególne działki odbędą się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, w sali nr 201A – II piętro, o godz. 11.00, w dniu 6 października 2017 roku.
więcej

Kurtyny wodne stanęły na Starym Rynku

Dwie kurtyny wodne zostały zamontowane na łomżyńskim Starym Rynku. To sposób na zbliżające się upały, które w najbliższych dniach mają dotrzeć do naszego miasta. Urządzenia będą działać w godzinach od 10 do 18 do czasu ustąpienia fali gorąca.
więcej

Złóż wniosek o świadczenie 500 Plus

foto
Już od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Dotyczy to rodzin zainteresowanych kontynuowaniem korzystania z tej formy wsparcia, jak i tych, które chcą dołączyć do rządowego programu „Rodzina 500+”.
więcej

"Empeki" dla seniorów za darmo

foto
Jeszcze w tym roku mieszkańcy Łomży, którzy ukończyli 60. rok życia i posiadają Łomżyńską Kartę Seniora będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Uchwała wejdzie w życie z dniem 1 listopada. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się miesiąc wcześniej. - Chcę, by nasze miasto było przyjazne seniorom i w ten sposób docenić ich dotychczasowy wkład w rozwój Łomży – mówi Prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

foto
We wtorek 1 sierpnia 2017 r. będziemy obchodzili kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Była to największa akcja zbrojna podziemia niepodległościowego w okupowanej przez hitlerowskie Niemcy Europie. Tego dnia o godz. 15:00 Prezydent Łomży zaprasza wszystkie instytucje, organizacje jak i mieszkańców miasta do wspólnego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej, znajdującymi się przy Szkole Muzycznej oraz w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
więcej

Narysuj komiks i weź udział w warsztatach

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych i TuKomiks zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w konkursie na pasek komiksowy "EJŻE!". Wystarczy narysować trzy kadry komiksu z użyciem słowa "EJŻE!". Prace należy nadsyłać na adres e-mail: tukomiks@gmail.com do 15 sierpnia.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED