Łomża

Strona główna » Aktualności

Bezpieczniej na Piłsudskiego

Nowa sygnalizacja świetlna u zbiegu ulic Piłsudskiego i Kazańskiej
W ubiegłym tygodniu dobiegły końca prace związane z przebudową skrzyżowania u zbiegu ulic Al. Piłsudskiego i Kazańskiej. Ponadto w pobliżu Szosy Zambrowskiej, powstała nawrotka dla samochodów osobowych. Wszystko po to, aby usprawnić ruch drogowy i zwiększyć bezpieczeństwo jego uczestników.
więcej

Atrakcyjne wakacje w Łomży

foto
W niedzielę 1 lipca rusza trzecia już edycja "Łomżyńskich wakacji". Przez całe lato na mieszkańców Łomży będą czekały wydarzenia kulturalne, rozrywkowe czy sportowe. - Ta oferta jest niezwykle bogata i atrakcyjna – mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Trwa realizacja prorozwojowych inwestycji miejskich

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski sprawdził stan zaawansowania prac budowy sali sportowej przy SP 7
Słoneczna i bezdeszczowa pogoda sprzyjają realizacji inwestycji w naszym mieście. Rozpoczęte prace przebiegają sprawnie i bez większych zakłóceń.
więcej

"Reagujmy na przemoc 2" - nabór uczestników

foto
Trwa nabór uczestników do projektu "Reagujmy na przemoc 2" realizowanego przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży, Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą w Łomży oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, edycja 2018. Rekrutacja potrwa do 31 lipca.
więcej

Najważniejszy jest kontakt z Polską

W uroczystej ceremonii zakończenia igrzysk wziął udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Dobiegły końca XVIII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. W sportowej imprezie wzięło udział blisko 1000 uczestników z Polski i zagranicy. Medale rozdano w dziesięciu dyscyplinach. Uroczyste zakończenie odbyło się w czwartek 28 czerwca w hali II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.
więcej

Rusza "Łomża Cup"!

foto
Już w sobotę 30 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd rozlegnie pierwszy gwizdek międzynarodowego turnieju piłkarskiego "Łomża Cup". Przez dwa dni nad Narwią rywalizować będą zespoły U-12 z Polski, Białorusi i Ukrainy, nie zabraknie też gospodarzy - zawodników Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Sponsorem głównym wydarzenia jest PGNiG Obrót Detaliczny.
więcej

Trwa rekrutacja do projektu "Przedsiębiorczy Subregion Łomżyński"

Informujemy, iż nadal trwa rekrutacja do projektu "Przedsiębiorczy Subregion Łomżyński". Dokumenty można składać do 2 lipca w Starostwie Powiatowym w Łomży (Lider projektu) i Łomżyńskim Forum Samorządowym (Partner projektu).
więcej

Młody łomżanin najlepszy w trójskoku

Przemysław Łyskawy i trener Marek Mierzejewski
Przemysław Łyskawy, zawodnik Prefbetu Śniadowo Łomża zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w trójskoku. Absolwent łomżyńskiego Liceum Mistrzostwa Sportowego zwycięstwo zapewnił sobie ostatnim skokiem na odległość 14,08 m. Zawody rozegrano na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
więcej

Wicemistrzostwo w strugach deszczu

Rafał Pogorzelski, został wicemistrzem Polski
Na drugim stopniu podium Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych we Wrocławiu stanął zawodnik Prefbetu Śniadowo Łomża Rafał Pogorzelski. Bieg na 2000 metrów z przeszkodami odbywał się w trudnych warunkach. Zwyciężył Jakub Wróbel z Bałtyku Koszalin.
więcej

Absolutorium dla prezydenta

Radni pozytywnie ocenili zeszłoroczny budżet i udzielili prezydentowi absolutorium
Radni miejscy zatwierdzili sprawozdanie finansowe za 2017 rok i udzielili absolutorium prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu. Ze przedstawionej analizy wynika, że sytuacja finansowa miasta jest stabilna, a jego zadłużenie w okresie ostatnich trzech lat wzrosło zaledwie o 6,4 proc. Porównując z latami 2011-2013 było to ponad 92 proc.
więcej

Prezydent czytał dzieciom

Pamiątkowa fotografia z wizyty
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odwiedził Publiczne Przedszkole nr 4. Gospodarz miasta czytał maluchom fragmenty legendy "Jak łomżyńskie wiedźmy, wyniosły się z miasta". - Zaprosiliśmy Pana Prezydenta na wspólne czytanie w ramach obchodów jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich naszego miasta – mówi Jolanta Mieczkowska, dyrektor placówki.
więcej

Dzień Kultury Bułgarskiej w Łomży!

foto
Koncert bałkańskiego zespołu Sarakina oraz degustacja tradycyjnej bułgarskiej kavarmy – to główne atrakcje, które czekają mieszkańców Łomży w niedzielę 1 lipca na Starym Rynku w ramach Dnia Kultury Bułgarskiej. Tak rozpoczyna się tegoroczna odsłona "Łomżyńskich wakacji" w naszym mieście.
więcej

Spotkali się sąsiedzi

Uczestnicy trzynastego Dnia Sąsiada
Mieszkańcy osiedla Maria już po raz trzynasty spotkali się na dorocznym Święcie Sąsiada. W sobotę 23 czerwca, podczas imprezy zorganizowanej na posesji państwa Danuty i Antoniego Rafałowskich przy ul. Sosnowej, spotkało się kilkadziesiąt osób. Nie zabrakło wspólnych rozmów, zabaw i konkursów.
więcej

Mateusz Demaszczak wicemistrzem Polski

foto
Ze srebrnym medalem z Mistrzostw Polski rozegranych w Warszawie wrócił długodystansowiec "Prefbetu Śniadowo" Łomża, Mateusz Demaszczak. Krążek wywalczył w biegu na 5 km.
więcej

Olimpijczyk z "Wety"

foto
Dominik Bołtralik, uczeń klasy drugiej kierunku technik weterynarii Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nar 7 w Łomży, został laureatem etapu centralnego XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku produkcja zwierzęca. To ogromny sukces, który daje mu możliwość podjęcia studiów z zakresu zootechniki na uczelniach wyższych z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.
więcej

Uczniowie odebrali świadectwa

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w Szkole Podstawowej nr 1
Z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. Na tegoroczny odpoczynek udało się prawie 11 tysięcy łomżyńskich uczniów.
więcej

Linia plażowa 2018

W związku z otwarciem plaży, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji planuje od poniedziałku 25 czerwca do końca wakacji uruchomienie linii specjalnej (plażowej), czynnej codziennie niezależnie od pogody wg. rozkładu z roku poprzedniego. Linia ta będzie uzupełnieniem ograniczonej wakacyjnej oferty przewozowej dla mieszkańców, nie tylko pod kątem plaży, ale także innych miejsc na terenie miasta, w tym osób korzystających z centrum rehabilitacji przy ul. Rybaki.
więcej

Rozpoczynają się igrzyska polonijne

Do rywalizacji przystąpi 550 uczestników z sześciu krajów z zagranicy
Już w najbliższa niedzielę 24 czerwca rozpoczną się w Łomży XVIII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. W zawodach sportowych weźmie udział ok. 1000 dzieci i młodzieży z kraju i zagranicy.
więcej

Poszukiwany elektryk do Wydziału Gospodarki Komunalnej

Urząd Miejski w Łomży ogłosił nabór na wolne stanowisko inspektora w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Poszukiwana jest osoba z wykształceniem wyższym w branży elektrycznej (energetycznej) z minimum 3-letnim stażem pracy. Oferty należy składać do 6 lipca br. do godz. 15:30 w Wydziale Organizacji i Kadr Urzędu Miejskiego (Stary Rynek 14, I piętro, pok. 123) w zamkniętych kopertach opatrzonych dopiskiem „Oferta Pracy: Inspektor WGK - elektryk”.
więcej

Walka o Polskę poprzez język i kulturę - pokaz filmu "Z dala od orkiestry"

foto
Fundacja im. Zygmunta Zaleskiego serdecznie zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry”, która odbędzie się 26.06.2018 roku o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych przy ul. Wojska Polskiego 3 w Łomży. Pokazowi filmu, towarzyszyć będzie prelekcja historyka dr hab. Grzegorza Markiewicza z Uniwersytetu Łódzkiego, który przybliży zgromadzonym postać głównego bohatera filmu oraz rys historyczny jego czasów, a także wystawa. Wstęp na projekcję jest bezpłatny. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Pokaz współorganizuje MDK-DŚT w Łomży.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED