Łomża

Strona główna » Aktualności

Otwarto wystawę "Ojcowie Niepodległości"

Na wystawę przybyli uczniowie łomżyńskich szkół
Od czwartku 22 września na Starym Rynku można oglądać wystawę pt. "Ojcowie Niepodległości". Ekspozycja przedstawia sylwetki najwybitniejszych postaci, które 100 lat temu walczyły o wolną Polskę.
więcej

Zabawa i pomoc na festynie "Pupile Wety"

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski z uczniami
Już po raz 13. w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 odbył się festyn "Pupile Wety". Jak zwykle nie zabrakło licznych atrakcji dla najmłodszych, zbierano również środki na pomoc zwierzętom i osobom potrzebującym.
więcej

Znaki niepodległej w Drozdowie

Muzeum Przyrody w Drozdowie zaprasza na otwarcie wystawy "Znaki niepodległej. Łomżyńskie drogi środowisk niepodległościowych". Wydarzenie odbędzie się w piątek 21 września o godz. 14.00. Godzinę później rozpocznie się projekcja filmu pt. "Hipolit Cegielski", do którego słowo wstępu wygłosi Andrzej Brzoza.
więcej

Spotkanie informacyjne ws. programu "Czyste Powietrze"

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku informuje, iż w czwartek 20 września o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Konarzycach (ul. Szkolna 4) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące założeń rządowego programu "Czyste Powietrze".
więcej

Na osiedlu Maria sporo się dzieje

Mieszkańcy os. Maria stawili się w sporej liczbie
Kilkudziesięciu mieszkańców osiedla Maria spotkało się we wtorek 18 września z zastępcą prezydenta Łomży Andrzejem Garlickim. Rozmawiano o zrealizowanych tam inwestycjach, których w tej kadencji samorządu było niemało. Na tym nie koniec, bo w planach są kolejne.
więcej

Wyścig ŁoKeRowy "rowerowo – piknikowo"

pierwszy wyścig na ŁoKeRach odbył się podczas inauguracji systemu Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na piknik rodzinny połączony z wyścigiem rowerowym na nowym odcinku ulicy Zawadzkiej. W trakcie wydarzenia przewidziane są animacje dla dzieci, rodzinne konkursy z nagrodami oraz grill. Zapisy na wyścig ŁoKeRami potrwają od 20 do 28 września do godz. 14:00 (liczba miejsc ograniczona) i prowadzone będą przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Impreza odbędzie się w niedzielę 30 września w godz. 11:00-15:00 przy nowym odcinku ul. Zawadzkiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Przykoszarową.
więcej

Autobusy wracają na Nowogrodzką

Wsłuchując się w prośby mieszkańców, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wspólnie z dyrekcją Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży zdecydowali o wydłużeniu trasy linii nr 8 i 10 do pętli na ul. Nowogrodzkiej /Targowica. Zmiany zostaną wprowadzone od 20 września 2018 r. Ze względu na utrudnienia na skrzyżowaniu Browarna / Nowogrodzka kursy linii nr 8 do (z) ul. Browarnej (oznaczone symbolem "#") będą nadal dojeżdżać ulicą Łukasińskiego z pominięciem przystanków na ul. Nowogrodzkiej. Dla linii nr 9 została przywrócona trasa przejazdu przez ul. Sikorskiego - Nowogrodzka w obu kierunkach z pominięciem objazdu ulicą Łukasińskiego. Utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej związane są z trwającą przebudową ulicy Nowogrodzkiej w granicach administracyjnych Łomży.
więcej

Głosujemy na zadania do Budżetu Obywatelskiego 2019!

foto
Rozpoczęło się głosowanie na zadania do BO 2019. Możemy wybierać spośród 24 zadań do realizacji w 3 strefach: Centrum, Łomżyca i Południe oraz spośród 2 zadań w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Poniżej prezentujemy zasady głosowania.
więcej

Sztuki wszelakie znów zagoszczą w Łomży

foto
"Stań – posmakuj życia" – pod takim hasłem odbędzie się kolejna, szósta już edycja Europejskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich Łomża JA i TY. W tym roku wydarzenie potrwa od 21 do 23 września i wzorem lat minionych w ciągu tych trzech dni w Łomży odbędzie się wiele imprez kulturalnych.
więcej

Uroczystości Dnia Sybiraka w Łomży

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Danuta Pieńkowska-Wolfart, prezes zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Łomży, symbolicznie odsłonili tablicę pamiątkową znajdującą się przy Dębie Pamięci
Urząd Miejski w Łomży został wyróżniony Medalem „Pro Patria” podczas łomżyńskich obchodów Dnia Sybiraka. Symbolicznie odsłonięto również Dąb Pamięci, posadzony w celu uhonorowania mieszkańców ziemi łomżyńskiej wywiezionych, zmarłych i pomordowanych na Sybirze. W trakcie uroczystości wręczono także Odznaki Honorowe Sybiraka, a wśród odznaczonych znalazł się m.in. zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.
więcej

Bokserskie emocje w Łomży

foto
Już w sobotę 22 września o godz. 19.00 w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Księżnej Anny 18 w Łomży odbędzie się gala boksu zawodowego "KnockOut Boxing Night 3". Tytułu mistrza Europy w wadze średniej będzie bronił nad Narwią Kamil Szeremeta. Transmisję z tego sportowego wydarzenia przeprowadzi telewizja publiczna.
więcej

Jubileusz 40-lecia MPEC-u

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreślał, że MPEC musi być spółką miejską
"Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień..." Tak śpiewał niegdyś Andrzej Rosiewicz w jednym ze swoich największych przebojów. Cztery dekady mijają w tym roku od powstania Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Łomży. Okrągły jubileusz był okazją do wielu wspomnień i refleksji.
więcej

Nieudany początek Dwójki

fot. archiwum
Od porażki rozpoczęły pierwszoligowy sezon piłkarki ręczne MKS Dwójka Łomża. Łomżanki w odmłodzonym składzie uległy w Płocku tamtejszemu SMS ZPRP I 23-39 (10-19). Najskuteczniejszą w zespole była Martyna Matysek, która zdobyła 10 bramek.
więcej

Rewelacyjna Łomża pomogła dzieciom

Wystartowali uczestnicy 4. PKO Biegu Charytatywnego. Na pierwszym planie prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Na Stadionie Miejskim w Łomży odbyła się 4. edycja PKO Biegu Charytatywnego pod hasłem "Pomagamy z każdym krokiem". Swoją sztafetę wystawił między innymi łomżyński Ratusz, w której pobiegł prezydent Mariusz Chrzanowski. Uczestnicy pokonali łącznie 2753 okrążenia, co dało naszemu miastu wysokie drugie miejsce w całym kraju. Inicjatywie przyświecał szczytny cel, jakim była pomoc w dożywianiu dzieci.
więcej

Władze Łomży starają się o środki na ul. Kolejową

foto
Dziś (14.09) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku został złożony wniosek o dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” budowy ulicy Kolejowej w Łomży. Wartość całkowita zadania szacowana jest na 7,4 mln zł, zaś wnioskowane wsparcie o jakie ubiegają się władze Łomży wynosi 3 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia planowana jest w przyszłym roku.
więcej

Program obchodów Dnia Sybiraka

W poniedziałek 17 września br. o godz. 15:00 odbędą się łomżyńskie obchody Dnia Sybiraka i 79. rocznicy najazdu Rosji sowieckiej na Polskę. Na uroczystości zapraszają Prezydent Łomży, Związek Sybiraków Oddział w Łomży, Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży. Zbiórka pocztów sztandarowych odbędzie się o godz. 14:45 przed Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
więcej

Fantazja filmowa – Sacrum et Musica 2018

foto
W niedzielę 16 września o godzinie 19:00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży odbędzie się kolejny koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica". Tym razem wystąpi znakomity kompozytor, aranżer i pianista Hadrian Filip Tabęcki, któremu towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna. Wstęp wolny.
więcej

Seniorzy zadbają o słuch

Iwona Gryczewska, protetyk słuchu i kierownik firmy MARMED Audio Sp. z o.o. w Łomży oraz Tomasz Bratkowski prezes Starkey Laboratories Poland Sp. z o.o. w gabinecie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
MARMED Audio Sp. z o.o. to kolejny partner, który dołączył do Programu Łomżyńskiej Karty Seniora. Osoby po 60. roku życia skorzystają ze zniżek na zakup aparatów słuchowych czy różnego rodzaju akcesorii z nimi związanych. W najbliższym czasie firma we współpracy z prezydentem miasta Mariuszem Chrzanowskim przeprowadzi badania słuchu dla mieszkańców.
więcej

Filharmonicy rozpoczęli jubileuszowy sezon

Światowej sławy fleciści: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz
Swój 40. jubileuszowy sezon artystyczny zainaugurowała Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich wystąpili światowej sławy fleciści: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz. Artystom towarzyszyła łomżyńska orkiestra pod batutą bułgarskiego dyrygenta Grigora Palikarova.
więcej

Ruszają prace na Niemcewicza. Utrudnienia w ruchu

Ulica Niemcewicza wymaga gruntownego remontu
Od piątku 14 września ruszają prace remontowe na ulicy Niemcewicza. Ruch zostanie zamknięty na odcinku od ul. Przykoszarowej do Małachowskiego – z wyłączeniem skrzyżowania i udostępnieniem wjazdu na parking. Roboty będą uzależnione od warunków pogodowych. Zakończenie tego etapu jest przewidywane na koniec października.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED