Łomża

Strona główna » Aktualności

Wystawa rzeźbiarska otwarta

foto
Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zaprasza na zwiedzanie wystawy rzeźby Adriana Lipińskiego "Niebie-ski". Można ją oglądać w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny.
więcej

ŁKS 1926 na progu sezonu

foto
Ruszają rozgrywki piłkarskiej trzeciej ligi, w których zobaczymy piłkarzy ŁKS 1926 Łomża. W klubie z Łomży do ostatnich chwil trwało kompletowanie kadry, która ma zapewnić walkę o jak największą zdobycz punktową, gdyż to jest główny cel jaki przed drużyną z Łomży postawiły władze ŁKS 1926.
więcej

Miasto inwestuje w infrastrukturę sportową przy szkołach

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w nowej sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7
Od nowego roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 będą mogli korzystać z nowej sali sportowej. W przyszłym tygodniu planowane jest przeprowadzenie odbioru wykonanych prac, a do końca sierpnia obiekt powinien uzyskać pozwolenie na użytkowanie. - Jestem dumny, że w naszym mieście powstają nowe obiekty sportowe, bo widzimy, jak duże jest na nie zapotrzebowanie. Nasza młodzież garnie się do uprawiania sportu, ale czasami brakuje do tego odpowiedniej infrastruktury – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podczas konferencji prasowej, która odbyła się w obiekcie powstającym przy ul. Mickiewicza.
więcej

"Niedziela św. Rocha" w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie

foto
W dniu 19 sierpnia 2018 roku od godz. 10.00 w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie rozpocznie się impreza pn. "Niedziela św. Rocha". Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji umożliwi dojazd z naszego miasta specjalną linią autobusową (bilet w cenie 5 zł w obie strony).
więcej

Program łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego

foto
W 98. rocznicę „Cudu nad Wisłą” i bohaterskiej obrony Łomży podczas wojny 1920 roku, Prezydent Łomży, Starosta Łomżyński oraz Dowódca 13. Batalionu Lekkiej Piechoty, Kierownik Warsztatów Technicznych Łomża 2. Regionalnej Bazy Logistycznej i Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień, zapraszają na łomżyńskie obchody Święta Wojska Polskiego. W programie:
więcej

Bezpłatne badania mammograficzne w Łomży

Kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały bezpłatnego badania mammograficznego mogą to właśnie uczynić. W dniach od 6 do 10 sierpnia na Starym Rynku w Łomży ustawiony będzie specjalny mammobus, w którym badanie wykonywane jest najnowocześniejszym w Polsce aparatem cyfrowym (rok produkcji 2017), dzięki czemu jest ono komfortowe i bezpieczne.
więcej

Ukwiecony Park Jana Pawła II pod monitoringiem

foto
Pięknieje jedna z kluczowych inwestycji, prowadzonych w Łomży za kadencji prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, czyli rewitalizacja Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Wykonane zostały już ciągi komunikacyjne, trwają nasadzenia zieleni, a niebawem będą wykonywane place zabaw. Odpowiednie zagospodarowanie terenu o powierzchni około 6 ha w centrum miasta, pomiędzy dużym osiedlami mieszkaniowymi, od dawna było oczekiwane przez mieszkańców Łomży.
więcej

Filmy z muzyką w roli głównej podczas Letniego Kina Plenerowego

foto
Sierpień jest miesiącem, podczas którego w ramach Letniego Kina Plenerowego można będzie obejrzeć cztery filmy, w których muzyka odgrywa główną rolę. Już w piątek 3 sierpnia o godz. 21:00, w ogrodzie Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło, odbędzie się projekcja filmu "Hair" w reżyserii M. Formana. W kolejne dwa sierpniowe piątki można będzie zobaczyć "Chicago" w reż. R Marshalla (10 sierpnia) i "Rock of Ages" w reż. A. Shankmana (17 sierpnia). W związku z imprezą plenerową "Zasmakuj w Łomży", seans filmu "La la land" w reż. D. Chazellea, został przeniesiony z 24 sierpnia na dzień 31 sierpnia. Wstęp na wszystkie projekcie jest bezpłatny, zapraszamy.
więcej

Przetarg na nieruchomość przy ul. Nowogrodzkiej

Trwa czwarty przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Nowogrodzkiej (Grabówka) w Łomży, położonej na obszarze przeznaczonym pod usługi, w tym pod usługi publiczne. Cena wywoławcza działki o powierzchni 1,0520 ha wynosi 1.091.215 zł. Osoby lub podmioty zainteresowane jej zakupem, do 7 sierpnia br. powinny na konto Urzędu Miejskiego wpłacić wadium w wysokości 109.122 zł.
więcej

Zawadzka i Poligonowa w "asfalcie"

budowa przedłużenia ulicy Zawadzkiej w Łomży
Budowa przedłużenia ulicy Zawadzkiej jest jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych w Łomży. - Jej realizacja przebiega bardzo sprawnie, a stan zaawansowania prac przekroczył już półmetek – informuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Dziś (2.08.2018) na tej drodze rozpoczęło się układanie dolnej warstwy podbudowy z betonu asfaltowego oraz warstwy wiążącej z masy mineralno – bitumicznej.
więcej

Kolejna firma przystąpiła do Łomżyńskiej Karty Seniora

porozumienie z przedstawicielem restauracji podpisał prezydent Mariusz Chrzanowski
Restauracja Koku Sushi przystąpiła do Programu „Łomżyńska Karta Seniora”. Jego celem jest pobudzenie za pomocą ulg i preferencji aktywności osób po 60. roku życia, poprzez zwiększenie dostępu do usług publicznych, dóbr kultury, imprez sportowych oraz innych dóbr i usług zapewniających poprawę warunków i komfortu życia. Obecnie w katalogu firm przyjaznych seniorom znajduje się 45 podmiotów.
więcej

Głosuj na "Ambasadora Ziemi Łomżyńskiej" i "Firmę z sercem"

foto
Tegoroczna edycja konkursu „Łomżyńskie Anioły Biznesu” weszła w kolejną fazę. 1 sierpnia rozpoczęło się internetowe głosowanie na firmy i podmioty, które wyraziły zgodę na udział w konkursie w kategoriach „Ambasador Ziemi Łomżyńskiej” oraz „Firma z sercem”. Głosowanie trwa do 31 sierpnia 2018 r.
więcej

Łomża pamięta o bohaterach Powstania Warszawskiego

mjr Mieczysław Bruszewski i z-ca prezydenta Andrzej Garlicki
Złożeniem kwiatów pod pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego i Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej oraz w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oddano w Łomży hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. Wcześniej zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki oraz przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży odwiedzili majora Mieczysława Bruszewskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego i Honorowego Obywatela Łomży. Dziś przypada 74. rocznica wybuchu tego największego zbrojnego wystąpienia przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim podczas drugiej wojny światowej.
więcej

"Dobry Start" – zainwestuj w edukację dzieci

Od 1 sierpnia w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łomży można składać papierowe wnioski na wypłatę świadczenia w ramach rządowego programu „Dobry Start”. Jest to jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Od lipca o wypłatę świadczenia można było ubiegać się drogą elektroniczną. W ciągu miesiąca w naszym mieście wpłynęło w ten sposób 1858 wniosków. Dotychczas w ramach programu wypłacono 494.850 zł. Udzielenie wsparcia nie jest zależne od wysokości dochodów.
więcej

Konkurs kulinarny "Zasmakuj w Łomży"

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym „Zasmakuj w Łomży”, skierowanym do osób będących w posiadaniu receptur tradycyjnych/regionalnych potraw ziemi łomżyńskiej. Zadaniem uczestników jest przesłanie zgłoszenia wraz z przepisem kulinarnym, spełniającym warunki opisane w Regulaminie Konkursu na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża, w kopercie z dopiskiem: KONKURS KULINARNY „ZASMAKUJ W ŁOMŻY” do dnia 14 sierpnia 2018 r., według załączonego wzoru.
więcej

Znamy nowego naczelnika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim

Paweł Piwowarski i Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Paweł Piwowarski, dotychczasowy zastępca dyrektora w łomżyńskim Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, zostanie nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży. 1 października zastąpi na tym stanowisku Andrzeja Piechocińskiego, który na początku czerwca złożył wypowiedzenie z pracy.
więcej

Kamienie Stolpersteine również w Łomży

foto
Dwa kamienie, upamiętniające żydowską rodzinę mieszkającą w Łomży, zamordowaną przez niemieckich nazistów w czasie drugiej wojny światowej, zainstalowane zostały w niedzielę w naszym mieście. Inicjatorem przedsięwzięcia był Bruce Berwald, mieszkający w Stanach Zjednoczonych potomek rodziny Katz. Kamienie z mosiężnymi tabliczkami zamontowane zostały w nawierzchni ciągu pieszego, w pobliżu ich dawnego miejsca zamieszkania przy ul. Długiej.
więcej

Łomżyńskie obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

foto
W środę 1 sierpnia br. przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent Łomży zaprasza o godz. 16:30 do wspólnego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej, znajdującymi się przy Szkole Muzycznej oraz w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tego też dnia o godz. 17:00 włączone zostaną na jedną minutę syreny alarmowe, jako wyraz pamięci i uhonorowania poświęcenia oraz walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku.
więcej

Prezydent razem z mieszkańcami

foto
- Ważne jest, aby w naszym mieście powstawały miejsca pracy, ale też by w żaden sposób nie zmniejszały one komfortu życia mieszkańców – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski podczas piątkowego briefingu prasowego w łomżyńskim Ratuszu. W jego trakcie odniósł się do działań podejmowanych przez lokalnych polityków w sprawie lokalizacji ubojni bydła na terenie Podstrefy Łomża Suwalskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Przedstawił również treść pisma, które dzisiaj (27.07) otrzymał do inwestora, informującego o nieprzystąpieniu do przetargu na nabycie nieruchomości przy ul. Ciepłej w Łomży.
więcej

Łomża bez ciepłej wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży sp. z o.o. zawiadamia, że w okresie od 30 lipca do 8 sierpnia 2018r. nastąpi przerwa w dostawie czynnika grzewczego do wszystkich obiektów zasilanych z sieci ciepłowniczej MPEC. Postój ciepłowni podyktowany jest koniecznością przeglądu komina oraz wykonania nowego podłączenia nowowybudowanego wyprowadzenia mocy cieplnej z istniejącym układem technologicznym ciepłowni. Wyżej wymienione prace możliwe są do wykonania przy całkowitym wyłączeniu ciepłowni. Przerwa w dostawie czynnika grzewczego zostanie wykorzystana również na przeprowadzenie prac na sieciach magistralnych, a także na wykonanie nowych podłączeń do miejskiej sieci ciepłowniczej.
więcej

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED