Łomża

Strona główna » Aktualności

Startup z PPŁ z dofinansowaniem 800 tys. zł

Innowacyjny startup inkubowany w Parku Przemysłowym Łomża w ramach projektu Platforma startowa dla nowych pomysłów – Hub of Talents otrzymał wsparcie w wysokości 800 tys. złotych na rozwój swojego produktu – COOLBLOCK. Pomysłodawcą innowacyjnego statywu chodzącego do próbówek jest Paweł Szewczuk.
więcej

Rusza nabór do projektu pn. "Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński"

Od 25 września do 6 października 2017 r. można składać formularze rekrutacyjne w projekcie „Aktywny zawodowo Subregion Łomżyński”. Jego celem jest przygotowanie 40 uczestników do rozpoczęcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej poprzez udział w szkoleniach oraz przekazanie dotacji inwestycyjnej i wsparcia pomostowego. Całkowita wartość projektu wynosi 1.956.312 zł, zaś dofinansowanie 1.858.496,40 zł. Jest on realizowany w terminie od 1.08.2017 roku do 31.03.2019 roku przez Miasto Łomża (Lider) i Powiat Łomżyński (Partner Projektu).
więcej

Złote Gody w Ratuszu

foto
W sobotnie popołudnie w łomżyńskim Ratuszu odbyła się uroczystość Złotych Godów. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie odebrało 18 par małżonków, którzy pięćdziesiąt lat temu przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Jubilatom wręczone zostały także kwiaty i pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu oraz toastu szampanem. Uroczystość muzycznym występem uświetnił kwartet Alla Brewe.
więcej

Kolejne mecze młodziczek MOSiR Łomża

Młodziczki MOSiR Łomża z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej
Swoją pierwszą wygraną w rozgrywkach Podlaskiego Związku Piłki Nożnej mają za sobą młodziczki MOSiR Łomża. Tydzień temu zespół prowadzony przez Dariusza Narolewskiego pokonał w Białymstoku rezerwy Włókniarza. Okazja, aby poprawić dorobek punktowy będzie już w najbliższą niedzielę 24 września na stadionie miejskim przy ul. Zjazd. Mecze rozpoczną się o godzinie 10.
więcej

Prezydent Łomży z rządową wizytą w Bułgarii

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisuje porozumienie o współpracy z przedstawicielem władz gminy Pawlikeni
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wziął udział w Polsko-Bułgarskim Forum Gospodarczym, które odbyło się 20 września br. w Sofii. Uczestniczyła w nim Premier polskiego rządu Beata Szydło, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Konrad Szymański, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Witold Słowik oraz liczna delegacja biznesmenów z naszego kraju. W bułgarskiej stolicy podpisane zostało też porozumienie dotyczący współpracy między Łomżą, a gminą Pawlikeni.
więcej

Wystawa zdjęć ulicy kard. Wyszyńskiego w Domku Pastora

foto
Do końca września br. w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży można oglądać wystawę zdjęć ulicy kard. Wyszyńskiego z lotu ptaka. Została ona przygotowana z okazji wydarzenia pn. „Imieniny ulicy ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się 3 września br.” Celem wydarzenia było poznanie i zintegrowanie społeczności lokalnej żyjącej przy tej drodze oraz w jej okolicy.
więcej

Teatr Lalki i Aktora rozpoczyna jubileuszowy sezon

Teatr Lalki i Aktora w Łomży rozpoczyna 30 sezon artystyczny. W najbliższy weekend z okazji jubileuszu zaplanowano szereg wydarzeń, którego kulminacyjnym momentem będzie premiera „Procesu” Franza Kafki.
więcej

Inspektorzy budowlani poszukiwani do pracy

Urząd Miejski w Łomży ogłosił nabór na dwa wolne stanowiska inspektorów ds. budowlanych w Wydziale Inwestycji. Poszukiwane są osoby posiadające wykształcenie wyższe techniczne konstrukcyjno-budowlane, drogowe i sanitarne. Konieczny jest minimum trzyletni staż pracy, w tym co najmniej dwa lata na stanowisku inspektora nadzoru lub kierownika budowy, lub trzy lata pracy przy przygotowaniu inwestycji. Oferty należy składać do 29 września br. do godz. 15:30 w Wydziale Organizacji i Kadr Urzędu Miejskiego (Stary Rynek 14, I piętro, pok. 123) w zamkniętych kopertach opatrzonych dopiskiem „Oferta Pracy: Inspektor nadzoru WIN”.
więcej

Dzień Sybiraka z SP 5

foto
Obchody uroczystości poświęconych Zesłańcom Sybiru odbyły się 17 września 2017 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży w 78. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Organizatorem był Prezydent Miasta Łomża, Związek Sybiraków i Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży. Mszy Św. Sybirackiej przewodniczył Kustosz Sanktuarium Jerzy Abramowicz. Przybyli na nią Sybiracy, ich rodziny a także poczty sztandarowe, przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich i miejskich. Część artystyczną wypełnił montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów "Piątki".
więcej

W piątek bezpłatna komunikacja miejska

foto
Prezydent Łomży zachęca mieszkańców naszego miasta, by w piątek 22 września br. pozostawili swoje samochody na parkingach i skorzystali z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Zostały one wprowadzone stosownym zarządzeniem w związku z obchodzonym na całym świecie dniem bez samochodu.
więcej

Projekt "Reagujmy na przemoc"

foto
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży zaprasza mieszkańców miasta Łomża do udziału w wykładach otwartych i warsztatach psychologicznych realizowanych w ramach Projektu "Reagujmy na przemoc". Uwaga zmiana miejsca -Zajęcia będą się odbywały w Szkole Podstawowej nr 4 w Łomży, ul. Kierzkowa 7 (sala nr 13).
więcej

Rowerem przemierzały świat

O Łomży usłyszano w najdalszych krańcach świata
Dwadzieścia osiem dni, tyle trwała rowerowa wyprawa Anny Łapińskiej i Aleksandry Zajk, uczestniczek tegorocznego Bike Jamboree. W tym czasie przemierzyły ponad 1,5 tys. kilometrów trasy, wiodącej przez Azerbejdżan, Rosję i Kazachstan. Ich wyjazd współfinansowało Miasto Łomża. - Serdecznie dziękujemy prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu za okazane wsparcie. Dzięki temu mogliśmy promować nasze piękne miasto poza granicami kraju i przeżyć wspaniałą przygodę – mówią uczestniczki rowerowej sztafety.
więcej

Władze Łomży z wizytą na Litwie

Do Solecznik zjechało liczne grono osób
W ostatni weekend w litewskich Solecznikach przebywał Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępca Agnieszka Muzyk. Punktem kulminacyjnym wizyty na Litwie były "dożynki", czyli tradycyjne święto plonów, które ukoronowało całoroczny trud tamtejszych rolników. Soleczniki to jedno z miast partnerskich Łomży.
więcej

Firma EDPOL Food & Innovation wyróżniona

Certyfikat odebrał prezes Wojciech Dąbrowski
W ubiegłym tygodniu w Gdańsku odbyła się uroczysta gala LODOŁAMACZE 2017. Certyfikat firmy przyjaznej osobom z niepełnosprawnością otrzymała łomżyńska firma EDPOL Food & Innovation. Odebrał go prezes Wojciech Dąbrowski.
więcej

Informatyczna konferencja w PPŁ

foto
W środę 27 września o godz. 10 w Parku Przemysłowym Łomża przy ul. Sikorskiego odbędzie się konferencja, której tematem będą innowacyjne systemy informatyczne wspomagające zarządzanie małym, średnim i dużym przedsiębiorstwem.
więcej

Weekend z kulturą dla seniora w Muzeum Północno-Mazowieckim

foto
Rusza kolejna edycja akcji "60+ kultura" skierowanej do seniorów. W weekend 23-24 września łomżyńscy seniorzy za symboliczną złotówkę będą mogli skorzystać z szerokiej oferty Muzeum Północno- Mazowieckiego.
więcej

Dowiedz się więcej o prawie

foto
"Mediacje a aktualne problemy wymiaru sprawiedliwości" – to tytuł wykładu radcy prawnego dr. Macieja Jaroty, który odbędzie się 23 września o godz. 10 w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1. Organizatorem wydarzenia jest Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Odział w Łomży.
więcej

Łomża upamietniła 17 września

Główne uroczystości odbyły się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyły się obchody 78. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka. U podnóża świątyni pod pomnikiem Sybiraków złożono kwiaty i zapalono znicze. Punktualnie o godzinie 15 nad miastem rozległ się dźwięk syren.
więcej

Przedsiębiorcy na "śniadaniu biznesowym"

Śniadanie biznesowe w zajeździe Ryś
Po wakacyjnej przerwie wznowiony został cykl comiesięcznych "śniadań biznesowych", które odbywają się w każdy drugi czwartek miesiąca. Tym razem spotkanie władz miejskich z łomżyńskimi przedsiębiorcami odbyło się w zajeździe Ryś. Jego właściciele byli gospodarzami wydarzenia.
więcej

Wernisaż na jubileusz TLiA

foto
"Sztuka wyobraźni" to tytuł wernisażu, który z okazji 30-lecia Teatru Lalki i Aktora w Łomży, oglądać będzie można od piątku 22 września w Galerii Pod Arkadami. Wystawa będzie otwarta do 21 października.
więcej

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED