Łomża

Strona główna » Aktualności

Upamiętnili Hankę Bielicką

Alicja Gudowska z Białegostoku wyśpiewała pierwszą nagrodę
W sobotę 2 marca odbyła się 13. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza". W kategorii piosenka największym uznaniem jury cieszyła się białostoczanka Alicja Gudowska, zaś najlepszym recytatorem okazał się Kacper Siwiak z Łukowa. Na scenie Centrum Katolickiego przy parafii Krzyża Świętego w Łomży wystąpiło 39 młodych wykonawców z całego kraju.
więcej

Jubileuszowa wymiana doświadczeń po niemiecku

Uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody
W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży odbyło się uroczyste podsumowanie projektów edukacyjnych realizowanych przez łomżyńskie szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne z okazji jubileuszu ubiegłorocznego 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Inicjatorem przedsięwzięcia było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża. Pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w projektach w imieniu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wręczył jego zastępca Andrzej Stypułkowski.
więcej

Miasto wesprze finansowo Szpital

Na wniosek prezydent Łomży Mariusza Chrzanowskiego, Rada Miejska Łomży podjęła w środę uchwałę o udzieleniu dotacji dla Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Wsparcie w wysokości 50 tys. zł przeznaczone zostanie na dofinansowanie zakupu oprogramowanie wspierającego bezpieczeństwo pacjentów i ich danych.
więcej

W Łomży pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

główne łomżyńskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się pod pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956
W piątek 1 marca br. odbyły się uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W samo południe parlamentarzyści, delegacje władz samorządowych, służby mundurowe i młodzież szkolna złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956. Rano kwiaty zostały złożone równocześnie pod obeliskiem rotmistrza Witolda Pileckiego, pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego i Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej oraz tablicą „Pamięć i wdzięczność” ku czci ofiar Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. Nowogrodzkiej 5 w Łomży.
więcej

Nowa infrastruktura sportowa przy "Budowlance"?

teren za salą gimnastyczną Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży
Jeszcze w tym roku możliwe jest rozpoczęcie budowy nowego obiektu sportowego przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski zamierza do końca marca złożyć w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.
więcej

Gala Armia Fight Night ponownie odbędzie się w Łomży

foto
Prawie równo po roku powróci do Łomża gala sportów walki organizacji Armia Fight Night. W piątek, 5 kwietnia 2019 r., w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Ks. Anny zobaczymy cztery pojedynki półzawodowe z udziałem zawodników z naszego miasta oraz dziesięć walk zawodowych. W walce wieczoru, w obronie mistrzowskich szabli wystąpi Patryk Surdyn z Black Horse MMA Łomża, a jego przeciwnikiem będzie Jakub Wikłacz z klubu Arrachion Olsztyn. Obaj zawodnicy stanęli po raz pierwszy naprzeciwko siebie podczas konferencji prasowej w łomżyńskim Ratuszu.
więcej

Nadchodzi "Łomżyńska Zima" 2019

W najbliższy weekend od 1 do 3 marca w hali im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży odbędzie się XXII Ogólnopolski Turniej Koszykówki "Łomżyńska Zima 2019" dla chłopców rocznika 2005 i młodszych.
więcej

Zawiadomienie Prezydenta Miasta Łomża

Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski zawiadamia o podjęciu przez Radę Miejską Łomży uchwały o zamiarze likwidacji z dniem 31 sierpnia br. Bursy Szkolnej nr 3, która zostanie włączona w struktury Bursy Szkolnej nr 2. Za głosowało 11 radnych, 10 było przeciw, zaś 2 wstrzymało się od głosu. Treść zawiadomienia poniżej.
więcej

Kolejna wygrana Łobodzińskiego

foto
Piotr Łobodziński wygrał po raz piąty Bieg na Szczyt Rondo 1. Drugą lokatę zajęła Iwona Wicha zajęła drugą lokatę. Oboje reprezentują barwy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego "Prefbet Śniadowo" Łomża. Zawodnicy mieli do pokonania 38 pięter oraz 836 stopni.
więcej

Zaproszenie na Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych

foto
Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży serdecznie zaprasza wszystkich gimnazjalistów i uczniów klas ósmych, nauczycieli oraz rodziców, na IV Miejską Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomża. Giełda odbędzie się we wtorek 5 marca 2019r., w godzinach: 11.00 – 14.30 w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży. Będzie to doskonała i jedyna okazja do zapoznania się z pełną ofertą miejskich placówek oświatowych. Mamy nadzieję, że udział w Giełdzie pomoże w świadomym wyborze dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.
więcej

Łomżyńska Rada Sportu po nowemu

Łomżyńska Rada Sportu rozpoczęła swoją działalność
W środę 26 lutego odbyło się pierwsze posiedzenie Łomżyńskiej Rady Sportu nowej kadencji. Przewodniczącym jednogłośnie został wybrany Andrzej Wojtkowski, radny miejski od lat związany z UKS "Dziewiątka" Łomża.
więcej

Program obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

foto
W dniu 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest on wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. To także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata. Obchody tego dnia odbędą się również w Łomży.
więcej

OFFowe Oblicza Kobiecości

foto
To tematyka czterech filmów pochodzących z Lubelskiego Festiwalu Filmowego 2018, jakie zostaną wyświetlone w środę 6 marca o godz. 18.00 w Galerii Pod Arkadami. Cena biletu wynosi 5 zł.
więcej

"Znam Ziemię Łomżyńską" - konkurs recytatorski

foto
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży serdecznie zaprasza nauczycieli i młodzież do wzięcia udziału w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „ZNAM ZIEMIĘ ŁOMŻYŃSKĄ”. Celem konkursu jest upowszechnienie wśród uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalnej wiedzy o ziemi łomżyńskiej i jej okolicach.
więcej

Nowa linia MPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży informuje, że od 4 marca 2019r. mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej linii autobusowej, która poszerzy sieć połączeń transportu zbiorowego w naszym mieście. Linia numer 18 połączy dwa skrajnie położone punkty miasta: ulicę Nowogrodzką (Pętla Targowica) z osiedlem mieszkaniowym położonym przy nowym odcinku ulicy Zawadzkiej. Przebiegać będzie ulicami, na których jeszcze nie było autobusów (ul. Księżnej Anny, Rycerska, Polowa przy Urzędzie Skarbowym).
więcej

Otwarte spotkanie z profesorem Andrzejem Mencwelem

prof. Andrzej Mencwel, fot. Mikołaj Grynberg
Profesor Andrzej Mencwel, antropolog, historyk literatury, autor wyjątkowych analiz polskiej kultury, będzie gościem Uniwersytetu Otwartego PWSIiP. Spotkanie z cenionym intelektualistą odbędzie się 1 marca o godz. 17:00 w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży.
więcej

Forum Nauczycieli Języka Niemieckiego "Deutsch mal anders"

foto
W ubiegłym tygodniu w Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji odbyło się Forum Nauczycieli Języka Niemieckiego pod hasłem "Deutsch mal anders". Spotkanie zostało zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża we współpracy z ŁCRE i Wydawnictwem Szkolnym PWN. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem sprawował Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Pożegnanie karnawału u Łomżyńskich Filharmoników

foto
Jeśli żegnać karnawał to tylko z Łomżyńską Filharmonią! W tłusty czwartek, 28 lutego o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, wystąpi zespół śpiewających bandurzystek "Lvivyanky" ze Lwowa wraz ze skrzypkiem Olegiem Nastiukiem. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej w Łomży poprowadzi znany łomżyńskim melomanom dyrygent Szymon Kawalla.
więcej

"Siódemka" na szóstkę… z angielskiego

foto
To chyba jedyny konkurs w roku szkolnym, który można by rozpocząć słowami słynnego bokserskiego konferansjera - Michaela Buffera "Let’s get ready to rumble!". Mowa o zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 7 trzeciej edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "English is cool". Żadnego dudnienia ("rumble") jednak nie było. Była za to pełna ciszy atmosfera pracy i rywalizacji.
więcej

Kolejne środki zewnętrze na przebudowę Filharmonii Kameralnej

foto
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Infrastruktura kultury”, przyznał dotację na „Przebudowę i rozbudowę budynku Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego”. Otrzymane przez Miasto Łomża wsparcie w trybie dwuletnim wyniesie 3 mln 200 tys. zł.
więcej

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED