Łomża

Strona główna » Aktualności

Wielkie dziecięce święto pływania w Łomży

foto
Wzmacnia koordynację ruchów, ćwiczy zręczność, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, a przede wszystkim dostarcza niesamowitej frajdy. Pływanie, bo o nim mowa, doczekało się swojego święta. Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, odbędzie się już w najbliższą środę, 17 maja w godzinach 11.00-14.00, na pływalni przy ulicy Niemcewicza 13 w Łomży. W wydarzeniu tym weźmie udział 120 dzieci ze szkół podstawowych z Łomży, a poprowadzi je znany dziennikarz radiowy - Bartosz Kańtoch. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.
więcej

Łomżyńskie piłkarki ręczne zagrają w pierwszej lidze?

Spotkanie w gabinecie Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
Zakończyły się już rozgrywki drugiej ligi piłki ręcznej kobiet. Szczypiornistki Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dwójka" Łomża po raz kolejny stoją przed ogromną szansą gry na zapleczu ekstraklasy.
więcej

Odszedł łomżyński aktor i reżyser, twórca Teatru Sivina II

Tomasz Brzeziński
W dniu 11 maja, w godzinach porannych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży zmarł Tomasz Brzeziński, znany łomżyński aktor-lalkarz, reżyser scenarzysta, wieloletni pracownik Teatru Lalki i Aktora oraz Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Twórca i kierownik artystyczny Czarnego Teatru Sivina II, miał 81 lat.
więcej

Noc Muzeów w Łomży

foto
Już 20 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W inicjatywę włączyło się ponad dwadzieścia placówek i instytucji z naszego miasta. Wśród nich m.in. Muzeum Północno- Mazowieckie, Galeria Sztuki Współczesnej, Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych czy Teatr Lalki i Aktora. Atrakcji na pewno nie zabraknie.
więcej

Legia w Łomży

foto
W niedzielne (14.05) południe, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10 prawie trzydzieścioro dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczęło treningi piłkarskie w Legia Soccer Schools. Łomża tym samym dołączyła do jednego z prawie osiemdziesięciu ośrodków w kraju, gdzie tego typu szkółka warszawskiego klubu funkcjonuje. - Cieszymy się, że na naszej mapie legijnych szkółek piłkarskich znalazła się również Łomża. Dziękujemy Prezydentowi Miasta za zaufanie i przychylność temu programowi – mówił podczas oficjalnego otwarcia menadżer projektu Marcin Harasimowicz. Uroczystość poprowadził były spiker klubu ze stolicy Wojciech Hadaj, a dzieciom w pierwszym treningu towarzyszył Miś Kazek.
więcej

Zagłosuj na siłownię plenerową dla Łomży!

W tym miejscu mogłaby powstać siłownia zewnętrzna
Rozpoczęło się ogólnopolskie internetowe głosowanie w ramach drugiej edycji konkursu "Nestlé Porusza Polskę: porusz swoją okolicę". W Łomży głosujemy na lokalizację siłowni plenerowej u zbiegu ulic: Kazańskiej i Sybiraków. To, czy urządzenia do ćwiczeń powstaną w naszym mieście zależy od nas.
więcej

Budowlańcy uczyli dzieci bezpieczeństwa

foto
„Bezpieczeństwo – podaj dalej” – to hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa, organizowanego przez kilkanaście dużych firm budowlanych, które w 2010 roku powołały „Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”. W ramach trwające akcji w piątek 12 maja br., na placu budowy ul. Zawadzkiej pracownicy firmy Unibep S.A., wspólnie z władzami Łomży, zorganizowali spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10, którzy udając się na lekcje muszą przejść przy prowadzonej inwestycji.
więcej

W sobotę Łomżyński Jarmark Rozmaitości

foto
Już 13 maja w godzinach od 10 do 16 na Starym Rynku odbędzie się kolejny Łomżyński Jarmark Rozmaitości. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało wielu artystów, rzemieślników czy kolekcjonerów antyków i różnego rodzaju staroci. Nie zabraknie również producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego. Tego dnia z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
więcej

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach

Informujemy o uruchomieniu rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Łomży. Wnioski o przyjęcie do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych dysponujących wolnymi miejscami należy składać w dniach od 15 do 25 maja 2017 r. Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną. Harmonogram rekrutacji i inne informacje znajdują się na stronie https://nabor.pcss.pl/lomza/przedszkole/ oraz w przedszkolach /oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.
więcej

Wystawa w Muzeum Północno-Mazowieckim

foto
W niedzielę 14 maja o godz. 13 w Muzeum Północno-Mazowieckim przy ul. Dwornej odbędzie się otwarcie wystawy "Od Tamborka do Toporka". Wystawa będzie czynna do końca października.
więcej

Konferencja "Przedsiębiorcza Łomża - otwarta na rozwój "

briefing prasowy z udziałem Wicepremiera Mateusza Morawieckiego, Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego oraz zastępcy Prezydenta Andrzeja Garlickiego
Z udziałem wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży konferencja pt. "Przedsiębiorcza Łomża - otwarta na rozwój ". Wydarzenie miało na celu zapoznanie lokalnych przedsiębiorców z szeregiem możliwości, jakie daje rządowa Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz ukazać jej wpływ na nasze miasto i region.
więcej

Łomżyńska młodzież w czeskim Holiszowie

foto
Grupa młodzieży z Łomży uczestniczyła w uroczystościach związanych z rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet w Holiszowie. Był to efekt kwietniowej wizyty władz tej miejscowości w Łomży, w trakcie której podpisany został list intencyjny wyrażający wolę podjęcia współpracy między oboma miastami.
więcej

Łobodziński wystartował w OCR

foto
OCR, czyli biegi z przeszkodami, to bardzo szybko rozwijająca się w ostatnim czasie dyscyplina sportu. Swoich sił postanowił spróbować w niej nasz eksportowy towerrunner - Piotr Łobodziński. Debiut był przyzwoity. Zawodnik Prefbetu Śniadowo zajął najpierw wysoką 6. lokatę w Amsterdamie, zaś kilka tygodni później był ósmy w skandynawskim Malmo.
więcej

Czas na zdrowie w Zespole Szkół Specjalnych

foto
Zespół Szkół Specjalnych w Łomży przystąpił do VI edycji projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”, realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także Rzecznika Praw Dziecka. Projekt powstał w odpowiedzi na coraz większy problem jakim jest nadwaga i otyłość pojawiająca się już wśród dzieci w wieku szkolnym, a nawet wcześniejszym. Stwierdzone w badaniach Instytutu Żywności i Żywienia z wiosny 2013 roku dane są zatrważające, gdyż 28%chłopców i 22% dziewcząt ma nadmierną masę ciała.
więcej

Uroczyste pożegnanie majora Rabka

Major Rabek (z lewej) kierował Warsztatami Technicznymi przez 6 lat. Jego obowiązki przejął tymczasowo kapitan Marek Niedźwiedzki (z prawej)
Warsztatami Technicznymi Łomża kierował przez 6 lat. Teraz będzie dowódcą batalionu łomżyńskiego wchodzącego w skład 1. Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Pod koniec ubiegłego tygodnia w byłej jednostce wojskowej przy Al. Legionów odbyło się uroczyste pożegnanie majora Krzysztofa Rabka.
więcej

Domki dla owadów pożytecznych

foto
Dawniej owady pożyteczne znajdowały schronienie m.in. w słomianych strzechach, piwnicach, strychach domów czy zakamarkach między cegłami lub belkami. Obecnie nowoczesna, betonowa zabudowa ogranicza takie możliwości, dlatego wiele owadów zagrożonych jest wyginięciem. Takie domki są szczególnie potrzebne na wiosnę, kiedy owady składają jaja. Latem domki umożliwiają owadom nocleg i schronienie, a jesienią mogą one znaleźć tam miejsce do przezimowania. Warto pamiętać, że owady także potrzebują miejsca, gdzie się skryją przed deszczem, mrozem oraz drapieżnikami. Możemy im pomóc – wystarczy zbudować i zainstalować w ogrodzie domek dla owadów pożytecznych.
więcej

Uczczono pamięć żołnierzy walczących za wolność Polski

foto
8 maja 1945 r. kapitulacją Niemiec formalnie zakończyła się II wojna światowa, trwająca od 1 września 1939 r. W dniu dzisiejszym mija 72. rocznica tego wydarzenia. W Piątnicy pod pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty odbyła się uroczystość upamiętniająca tę datę.
więcej

Konkurs recytatorski w "Czwórce"

Na scenie Otylia Perzanowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży z piosenką Lukasa Grahama
"Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają, źli ludzie, wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają". Tymi słowami poety Johanna Wolfganga von Goethe 27 kwietnia rozpoczął się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gen. Władysława Andersa w Łomży. Organizatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego Olga Janucik.
więcej

Konkurs "Poezja i Pamięć" rozstrzygnięty

Laureaci konkursu
Z okazji 150. Rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży odbył się finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Poezja i Pamięć". W konkursie wzięło udział 5 łomżyńskich "podstawówek".
więcej

W niedzielę utrudnienia w ruchu

Już w niedzielę 7 maja startuje 7. edycja Półmaratonu Łomżyńskiego. W związku z organizacją imprezy na kierowców czekają utrudnienia w ruchu drogowym. Od godz. 11.00 zamknięte zostaną ulice: Stary Rynek, Giełczyńska, Rządowa, Woziwodzka, Plac Zielony (odcinek do ul. Rybaki) oraz Zdrojowa. W zależności od przebiegu imprezy ruch będzie regulowany przez Policję i Straż Miejską. Ograniczenia potrwają do godz. 15.30.
więcej

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED