Łomża

Strona główna » Aktualności

Zabawa i pomoc na festynie "Pupile Wety"

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski z uczniami
Już po raz 13. w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 odbył się festyn "Pupile Wety". Jak zwykle nie zabrakło licznych atrakcji dla najmłodszych, zbierano również środki na pomoc zwierzętom i osobom potrzebującym.
więcej

Znaki niepodległej w Drozdowie

Muzeum Przyrody w Drozdowie zaprasza na otwarcie wystawy "Znaki niepodległej. Łomżyńskie drogi środowisk niepodległościowych". Wydarzenie odbędzie się w piątek 21 września o godz. 14.00. Godzinę później rozpocznie się projekcja filmu pt. "Hipolit Cegielski", do którego słowo wstępu wygłosi Andrzej Brzoza.
więcej

Spotkanie informacyjne ws. programu "Czyste Powietrze"

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku informuje, iż w czwartek 20 września o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Konarzycach (ul. Szkolna 4) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące założeń rządowego programu "Czyste Powietrze".
więcej

Na osiedlu Maria sporo się dzieje

Mieszkańcy os. Maria stawili się w sporej liczbie
Kilkudziesięciu mieszkańców osiedla Maria spotkało się we wtorek 18 września z zastępcą prezydenta Łomży Andrzejem Garlickim. Rozmawiano o zrealizowanych tam inwestycjach, których w tej kadencji samorządu było niemało. Na tym nie koniec, bo w planach są kolejne.
więcej

Wyścig ŁoKeRowy "rowerowo – piknikowo"

pierwszy wyścig na ŁoKeRach odbył się podczas inauguracji systemu Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na piknik rodzinny połączony z wyścigiem rowerowym na nowym odcinku ulicy Zawadzkiej. W trakcie wydarzenia przewidziane są animacje dla dzieci, rodzinne konkursy z nagrodami oraz grill. Zapisy na wyścig ŁoKeRami potrwają od 20 do 28 września do godz. 14:00 (liczba miejsc ograniczona) i prowadzone będą przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Impreza odbędzie się w niedzielę 30 września w godz. 11:00-15:00 przy nowym odcinku ul. Zawadzkiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Przykoszarową.
więcej

Autobusy wracają na Nowogrodzką

Wsłuchując się w prośby mieszkańców, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wspólnie z dyrekcją Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży zdecydowali o wydłużeniu trasy linii nr 8 i 10 do pętli na ul. Nowogrodzkiej /Targowica. Zmiany zostaną wprowadzone od 20 września 2018 r. Ze względu na utrudnienia na skrzyżowaniu Browarna / Nowogrodzka kursy linii nr 8 do (z) ul. Browarnej (oznaczone symbolem "#") będą nadal dojeżdżać ulicą Łukasińskiego z pominięciem przystanków na ul. Nowogrodzkiej. Dla linii nr 9 została przywrócona trasa przejazdu przez ul. Sikorskiego - Nowogrodzka w obu kierunkach z pominięciem objazdu ulicą Łukasińskiego. Utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej związane są z trwającą przebudową ulicy Nowogrodzkiej w granicach administracyjnych Łomży.
więcej

Głosujemy na zadania do Budżetu Obywatelskiego 2019!

foto
Rozpoczęło się głosowanie na zadania do BO 2019. Możemy wybierać spośród 24 zadań do realizacji w 3 strefach: Centrum, Łomżyca i Południe oraz spośród 2 zadań w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Poniżej prezentujemy zasady głosowania.
więcej

Sztuki wszelakie znów zagoszczą w Łomży

foto
"Stań – posmakuj życia" – pod takim hasłem odbędzie się kolejna, szósta już edycja Europejskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich Łomża JA i TY. W tym roku wydarzenie potrwa od 21 do 23 września i wzorem lat minionych w ciągu tych trzech dni w Łomży odbędzie się wiele imprez kulturalnych.
więcej

Uroczystości Dnia Sybiraka w Łomży

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Danuta Pieńkowska-Wolfart, prezes zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Łomży, symbolicznie odsłonili tablicę pamiątkową znajdującą się przy Dębie Pamięci
Urząd Miejski w Łomży został wyróżniony Medalem „Pro Patria” podczas łomżyńskich obchodów Dnia Sybiraka. Symbolicznie odsłonięto również Dąb Pamięci, posadzony w celu uhonorowania mieszkańców ziemi łomżyńskiej wywiezionych, zmarłych i pomordowanych na Sybirze. W trakcie uroczystości wręczono także Odznaki Honorowe Sybiraka, a wśród odznaczonych znalazł się m.in. zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.
więcej

Bokserskie emocje w Łomży

foto
Już w sobotę 22 września o godz. 19.00 w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Księżnej Anny 18 w Łomży odbędzie się gala boksu zawodowego "KnockOut Boxing Night 3". Tytułu mistrza Europy w wadze średniej będzie bronił nad Narwią Kamil Szeremeta. Transmisję z tego sportowego wydarzenia przeprowadzi telewizja publiczna.
więcej

Jubileusz 40-lecia MPEC-u

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreślał, że MPEC musi być spółką miejską
"Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień..." Tak śpiewał niegdyś Andrzej Rosiewicz w jednym ze swoich największych przebojów. Cztery dekady mijają w tym roku od powstania Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Łomży. Okrągły jubileusz był okazją do wielu wspomnień i refleksji.
więcej

Nieudany początek Dwójki

fot. archiwum
Od porażki rozpoczęły pierwszoligowy sezon piłkarki ręczne MKS Dwójka Łomża. Łomżanki w odmłodzonym składzie uległy w Płocku tamtejszemu SMS ZPRP I 23-39 (10-19). Najskuteczniejszą w zespole była Martyna Matysek, która zdobyła 10 bramek.
więcej

Rewelacyjna Łomża pomogła dzieciom

Wystartowali uczestnicy 4. PKO Biegu Charytatywnego. Na pierwszym planie prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Na Stadionie Miejskim w Łomży odbyła się 4. edycja PKO Biegu Charytatywnego pod hasłem "Pomagamy z każdym krokiem". Swoją sztafetę wystawił między innymi łomżyński Ratusz, w której pobiegł prezydent Mariusz Chrzanowski. Uczestnicy pokonali łącznie 2753 okrążenia, co dało naszemu miastu wysokie drugie miejsce w całym kraju. Inicjatywie przyświecał szczytny cel, jakim była pomoc w dożywianiu dzieci.
więcej

Władze Łomży starają się o środki na ul. Kolejową

foto
Dziś (14.09) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku został złożony wniosek o dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” budowy ulicy Kolejowej w Łomży. Wartość całkowita zadania szacowana jest na 7,4 mln zł, zaś wnioskowane wsparcie o jakie ubiegają się władze Łomży wynosi 3 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia planowana jest w przyszłym roku.
więcej

Program obchodów Dnia Sybiraka

W poniedziałek 17 września br. o godz. 15:00 odbędą się łomżyńskie obchody Dnia Sybiraka i 79. rocznicy najazdu Rosji sowieckiej na Polskę. Na uroczystości zapraszają Prezydent Łomży, Związek Sybiraków Oddział w Łomży, Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży. Zbiórka pocztów sztandarowych odbędzie się o godz. 14:45 przed Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
więcej

Fantazja filmowa – Sacrum et Musica 2018

foto
W niedzielę 16 września o godzinie 19:00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży odbędzie się kolejny koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica". Tym razem wystąpi znakomity kompozytor, aranżer i pianista Hadrian Filip Tabęcki, któremu towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna. Wstęp wolny.
więcej

Seniorzy zadbają o słuch

Iwona Gryczewska, protetyk słuchu i kierownik firmy MARMED Audio Sp. z o.o. w Łomży oraz Tomasz Bratkowski prezes Starkey Laboratories Poland Sp. z o.o. w gabinecie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
MARMED Audio Sp. z o.o. to kolejny partner, który dołączył do Programu Łomżyńskiej Karty Seniora. Osoby po 60. roku życia skorzystają ze zniżek na zakup aparatów słuchowych czy różnego rodzaju akcesorii z nimi związanych. W najbliższym czasie firma we współpracy z prezydentem miasta Mariuszem Chrzanowskim przeprowadzi badania słuchu dla mieszkańców.
więcej

Filharmonicy rozpoczęli jubileuszowy sezon

Światowej sławy fleciści: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz
Swój 40. jubileuszowy sezon artystyczny zainaugurowała Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich wystąpili światowej sławy fleciści: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz. Artystom towarzyszyła łomżyńska orkiestra pod batutą bułgarskiego dyrygenta Grigora Palikarova.
więcej

Ruszają prace na Niemcewicza. Utrudnienia w ruchu

Ulica Niemcewicza wymaga gruntownego remontu
Od piątku 14 września ruszają prace remontowe na ulicy Niemcewicza. Ruch zostanie zamknięty na odcinku od ul. Przykoszarowej do Małachowskiego – z wyłączeniem skrzyżowania i udostępnieniem wjazdu na parking. Roboty będą uzależnione od warunków pogodowych. Zakończenie tego etapu jest przewidywane na koniec października.
więcej

Własność zamiast użytkowania wieczystego

Od 1 stycznia przyszłego roku ruszy likwidacja użytkowania wieczystego. Nowelizację ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności podpisał już Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zachęca samorządy do przygotowania bonifikat przy przekształceniu użytkowania gruntów mieszkaniowych.
więcej

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED