Łomża

Strona główna » Aktualności

Prezydenckie nagrody w dziedzinie kultury

laureaci nagród Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury
Malarka Teresa Adamowska, reżyser i aktor Piotr Domalewski, kierownik Galerii Sztuki Współczesnej Karolina Skłodowska oraz duet muzyczny Funkasanki, to tegoroczni laureaci nagrody Prezydenta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Uroczysta gala, w trakcie której wręczono wyróżnienia, odbyła się w piątek 19 stycznia w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.
więcej

Noworoczne jasełka w Urzędzie Miejskim

Noworoczna kolęda staje się już tradycją dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych
Z noworoczną kolędą przybyli do Ratusza uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. W gabinecie prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego młodzież zaprezentowała jasełka, nie zabrakło również tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek.
więcej

Ferie z OHP

Uczniowie będą mieli do dyspozycji m.in. stół bilardowy
Zbliżają się ferie zimowe. Z tej okazji Ochotniczy Hufiec Pracy przygotował wiele atrakcji dla najmłodszych. W planach m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty plastyczne, malowanie zimowego krajobrazu czy turniej gier planszowych. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się codziennie od 23 do 30 stycznia w godzinach 7.45-15.45 w siedzibie OHP przy ul. Szosa Zambrowska 1/27.
więcej

Bal karnawałowy z Księciem Januszem I w ZSS

foto
Na kilka dni przed feriami uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu. Przygotowany przez nauczycieli bal przebierańców został opracowany z myślą o nadchodzącym jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.
więcej

Łomżyńscy policjanci podsumowali ubiegły rok

foto
W Komendzie Miejskiej Policji w Łomży odbyła się w czwartek (18.01.) roczna odprawa służbowa, podsumowująca wyniki pracy jednostki w 2017 roku. W naradzie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski, kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Łomży na czele z nadkomisarzem Markiem Sienkiewiczem, przedstawiciele samorządów, prokuratury, sądu, służb mundurowych, instytucji i podmiotów współpracujących, uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży oraz przedstawiciele lokalnych mediów.
więcej

Kolorowe ferie z logopedą w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Łomży

foto
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 2 w Łomży, funkcjonująca w ramach Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji, zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na grupowe zajęcia logopedyczne, które odbędą się w drugim tygodniu ferii w dniach 29 stycznia - 2 luty w godzinach 9.00 – 10.30 w siedzibie placówki przy ul. Polnej 16 w Łomży. Zapisy prowadzone są w sekretariacie Poradni (ul. Polna 16) oraz telefonicznie pod numerem 86 215 03 18.
więcej

Fajne ferie w Parku Przemysłowym Łomża

foto
Park Przemysłowy Łomża zaprasza dzieci w wieku 8-14 lat do udziału w zimowych półkoloniach „Młodzi Programiści”, organizowanych we współpracy z Fel:X. W ich trakcie młodzi inżynierowie i programiści będą mogli spełnić swoje marzenia, wspólnie budując niesamowite roboty z klocków Lego oraz poznawać tajniki kodowania w różnych środowiskach programistycznych.
więcej

Ogólnopolski konkurs "W mieście, co było mi rajem"

na zdjęciu: Teresa Adamowska, Panorama Łomży - fragment obrazu olejnego z Katedry Łomżyńskiej
Prezydent Łomży oraz Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej organizują ogólnopolski konkurs na wspomnienia, refleksje, pamiętniki pod hasłem „W mieście, co było mi rajem”. Hasło konkursu jest cytatem z wiersza „Łomża” napisanego przez łomżyniankę z Piastowa, Iwonę Krzepkowską–Bułat, laureatkę głównej nagrody w V edycji konkursu. Prace, nigdzie wcześniej nie publikowane, należy nadsyłać do 30 września 2018 roku drogą elektroniczną pod adresem: zgtpzl@lomzyniacy.org, lub za pośrednictwem poczty: Zarząd Główny TPZŁ, ul. Sienkiewicza 8, 18-400 Łomża, z dopiskiem „Konkurs na wspomnienia”.
więcej

Droga do Nowogrodu za niecałe dwa lata

Symboliczne łopaty zostały przekazane. Teraz czas na realizację zadania
W miejscowości Mątwica k. Łomży odbyło się symboliczne przekazanie łopat pod budowę drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża - Nowogród. Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, jak również potencjał turystyczny i gospodarczy subregionu łomżyńskiego. - Poprawi się dostępność komunikacyjna naszego miasta – nie ma wątpliwości prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

OSA w Łomży

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie  Sportu i Turystyki
Pięć Otwartych Stref Aktywności może powstać w tym roku w naszym mieście, w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego celem jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo – rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych.
więcej

"Gotuj z klasą" w ZSWiO

foto
W środę 16 stycznia w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży odbył się etap szkolny Podlaskiego Konkursu Gastronomicznego "Gotuj z klasą". Do dalszych zmagań zakwalifikowało się 12 szkół ponadgimnazjalnych, w tym gospodarze z "Wety". Organizatorem konkursu jest Marszałek Województwa Podlaskiego, zaś koordynatorem Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
więcej

Familijne ferie z teatrem

foto
Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Teatr Lalki i Aktora w Łomży, jak co roku, zaprasza na spektakle dla dzieci. Sztuki grane będą niemal codziennie – od 21 do 30 stycznia, punktualnie w samo południe.
więcej

Feryjne szachy

Spora gratka czeka podczas ferii na miłośników szachów. W dniach od 22 do 24 stycznia odbędzie się XXIII Feryjny Festiwal Szachowy. Zawody zostaną rozegrane w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Księżnej Anny 18.
więcej

Zatańcz na lodzie!

foto
Dyskotekowe rytmy rozbrzmieją podczas ferii zimowych na lodowisku "Biały Orlik" przy ul. Katyńskiej. Zabawy taneczne na łyżwach odbywać się będą w każdy piątek od godziny 19.00 do 21.00. Jest to wspólna inicjatywa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych.
więcej

"Kryształowa kula" dla Łobodzińskiego

Piotr Łobodziński z Pucharem Świata
Piotr Łobodziński, reprezentant klubu LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża po raz piąty z rzędu wygrał Towerrunning Tour (Pucharu Świata). Końcowe zawody, wieńczące poprzedni sezon odbyły się w ostatnią sobotę 14 stycznia w chińskim Changsha. Biegacze mieli do pokonania 46 pięter i 1210 stopni.
więcej

Informatyczne aspekty obsługi JPK_VAT

Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o. organizuje 30 stycznia 2018r. o godz. 10.00 szkolenie praktyczne nt. „Informatyczne aspekty obsługi JPK_VAT”, które skierowane jest do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą i osób planujących założyć swoją firmę, chcących poznać szczegółowe zasady funkcjonowania obsługi JPK_VAT lub uzupełnić wiedzę z tego zakresu.
więcej

Spotkanie noworoczne TPZŁ

foto
Noworoczne spotkanie członków Oddziału Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, które odbyło się w sobotę 13 stycznia, przebiegało pod hasłem 600. rocznicy nadania Łomży praw miejskich i 60. rocznicy powstania Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Wśród uczestników byli m.in. biskupi Janusz Stepnowski i Tadeusz Bronakowski oraz zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk, Starosta Łomżyński Elżbieta Parzych i Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys.
więcej

Wyniki turnieju szachowego o Puchar Prezydenta Łomży

foto
W sobotę 13 stycznia 2018r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łomży rozegrano turniej szachowy z cyklu XIX edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej o Puchar Prezydenta Łomży. W zawodach uczestniczyło 69 zawodników z 24 szkół i przedszkoli, którzy rywalizowali w 10 kategoriach wiekowych. Prowadzono również klasyfikację drużynową szkół, do której zaliczano punkty zdobyte przez czterech najlepszych zawodników, w tym minimum jednej zawodniczki. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund (po 15 min. dla zawodnika).
więcej

Zaproszenie na spotkanie z Bogdanem Duchnowskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” im. Stanisława Zagórskiego w Łomży zapraszają na spotkanie z Bogdanem Duchnowskim, autorem książki "Historie prawdziwe. Z Łomżą w tle." Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 stycznia 2018 r. o godz. 18:00 w Czytelni MBP, ul. Długa 13. W programie przewidziano prezentację fragmentów książki przez Teatrzyk Żywego Słowa "Logos", oraz możliwość jej zakupu w promocyjnej cenie 10 zł. Wstęp wolny.
więcej

Ferie w Bibliotece

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza w ferie zimowe na wspólną zabawę z książką i nie tylko. Bezpłatne zajęcia będą prowadzone w Oddziale dla Dzieci przy ul. 3 Maja 6A, Filii Nr 1 przy ul. Polnej 16, Filii Nr 2 przy ul. Ks. Anny 2 oraz Filii Nr 4 przy ul. Spółdzielczej 31. Szczegółowy program prezentujemy poniżej.
więcej

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED