Łomża

Strona główna » Aktualności

Łomżyńskie święto strażaków

Sztandar prezentują strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży
Na Starym Rynku odbyły się powiatowe uroczystości Dnia Strażaka, połączone z nadaniem sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Symboliczny gwóźdź w jego drzewiec, w imieniu społeczności Łomży – jako jednego z fundatorów sztandaru, wbił prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Wysoki poziom artystyczny i organizacyjny zakończonego Festiwalu Walizka

nagrodę specjalną jury otrzymał Bread & Puppet Theatre ze Stanów Zjednoczonych
Latvia Puppet Theatre z Łotwy otrzymał Grand Prix 31. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka za przedstawienie pt. „Złoty koń”. Przez cztery dni w naszym mieście odbyło się osiemnaście spektakli, w tym czternaście brało udział w formule konkursowej.
więcej

Zapraszamy na Łomżyński Dzień Sportu

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży zapraszają na pierwszy Łomżyński Dzień Sportu, który odbędzie się w poniedziałek 11 czerwca 2018 roku na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd w Łomży. Tego dnia przewidzianych jest mnóstwo atrakcji, w tym m.in. zawody przedszkolaków, mecze piłki nożnej i inne rywalizacje sportowe. Gwiazdami Dnia Sportu będą były reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Frankowski oraz Łowca TurboKozaków Grzegorz "Gabor" Jędrzejewski.
więcej

Tenis rozwija się w Łomży

foto
W piątkowe przedpołudnie ruszyła czwarta już edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Tenisie „Piątuś Cup”. W turnieju, który do niedzieli rozgrywany jest na kortach przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, uczestniczy szesnaście zawodniczek do lat 14 z terenu całej Polski. Zawody oficjalnie otworzył Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Wykazali się wiedzą o Łomży

Zwycięzcy pogratulował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości odbył się Wielki Test Wiedzy o Łomży. Uczestnicy zmierzyli się z ponad 30 pytaniami, najlepszy okazał się Piotr Sobociński. Wydarzenie wpisało się w obchody jubileuszu 600-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich.
więcej

RzeczpospoCzyta - Noc w Bibliotece

foto
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na ciekawe spędzenie wieczorów podczas Nocy Bibliotek, które odbędą się w piątek 8 czerwca i sobotę 9 czerwca. Atrakcje przewidziane są zarówno w siedzibie głównej MBP przy ul. Długiej 13, jak również w Oddziale dla Dzieci przy ul. 3 Maja 6A oraz Filii nr 2 przy ul. Księżnej Anny 2. W programie:
więcej

"Ekonomik" upamiętnił trzy ważne daty

Tablicę odsłonił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Na fasadzie budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania niepodległości, 600-lecie nadania Łomży praw miejskich oraz 112. rocznicę powstania szkoły. Symbolicznego odsłonięcia dokonał prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Trwa nabór kandydatur do Łomżyńskich Aniołów Biznesu 2018

na zdjęciu: z-ca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Elżbieta Olejniczak-Bazydło, Wicestarosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, z-ca prezydenta Andrzej Zdzisław Garlicki
Od początku czerwca trwa nabór kandydatur w drugiej edycji konkursu gospodarczego “Łomżyńskie Anioły Biznesu”. Inicjatywa dedykowana jest przedsiębiorcom działającym na terenie ziemi łomżyńskiej. Podczas briefingu prasowego w Kinie Millenium do udziału w przedsięwzięciu zachęcały władze Miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego.
więcej

Ekonomia społeczna jednym z priorytetów

Symboliczne przekazanie czeku o wartości 100 tys. zł
- Temat ekonomii społecznej jest dla mnie bardzo ważny i bliski – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podczas briefingu prasowego, który odbył się w środę 6 czerwca w Urzędzie Miejskim. W jego trakcie został przekazany czek dotacyjny Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej na utworzenie spółdzielni socjalnej "Łomżanka". Z końcem miesiąca ma ona ruszyć z usługami gastronomicznymi i będzie nie tylko smacznie gotować, ale również aktywizować osoby niepełnosprawne.
więcej

Realizacja projektu dla osób chcących założyć własną działalność

Starostwo Powiatowe w Łomży wraz z Łomżyńskim Forum Samorządowym realizuje projekt pn. "Przedsiębiorczy Subregion Łomżyński" w ramach Działania 2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Celem projektu jest utworzenie 40 miejsc pracy w ramach samozatrudnienia. Projekt skierowany jest do osób z terenu: miasta Łomża, powiatu łomżyńskiego, powiatu kolneńskiego, powiatu wysokomazowieckiego, powiatu zambrowskiego, powiatu grajewskiego, gminy Tykocin, Zawady chcących rozpocząć działalność gospodarczą.
więcej

Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich – spotkanie informacyjne

foto
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza przedsiębiorców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym wsparcia na realizację innowacyjnych projektów. Spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2018 roku o godzinie 10:00 w Parku Przemysłowym Łomża (ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166, Łomża). W spotkaniu weźmie udział Adam Hamryszczak, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju.
więcej

"Królowa sportu" rządziła nad Narwią

W biegu na 400 m kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Natalia Kaczmarek
Święto lekkiej atletyki w Łomży – tak śmiało można nazwać V Międzynarodowy Miting Lekkoatletyczny, który odbył się we wtorek 5 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd. Sportowe wydarzenie wpisujące się w jubileusz 600-leca nadania praw miejskich Łomży gościło wielu znakomitych lekkoatletów – olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Jedyne czego zabrakło to dobrej pogody...
więcej

OSA "przyleci" do grodu nad Narwią

foto Ministerstwo Sportu i Turystyki
Łomża otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie na realizację małej infrastruktury sportowej o charakterze wielopokoleniowej. Pięć Otwartych Stref Aktywności powstanie jeszcze w tym roku przy ul. Wojska Polskiego 29, ul. Kazańskiej 9, ul. Wroniej, ul. Dmowskiego 5 oraz ul. Śniadeckiego 16. Nasze miasto jest jednym z nielicznych, które otrzymało pełne wsparcie na realizację maksymalnej liczby stref.
więcej

Sprawdź swoją wiedzę o Łomży

foto
Już w czwartek 7 czerwca o godz. 13.00 w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Łomży. Uczestnicy zmierzą się z ponad 30 pytaniami, a najlepsi z nich oprócz satysfakcji i potwierdzenia posiadanej przez nich wiedzy otrzymają również nagrody rzeczowe.
więcej

Teatralna Łomża

foto
W dniach 6-9 czerwca Łomża stanie się sceną dla czternastu spektakli konkursowych. W tym czasie w naszym mieście będzie odbywał się XXXI Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Wśród gości zagranicznych znalazły się teatry z Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Islandii, Łotwy, Niemiec, Włoch, Iranu, Ukrainy, Czech, Rosji i Białorusi.
więcej

Wystąpią młodzi artyści z eMDeK-u

foto
We wtorek 12 czerwca o godz. 19.00 w Katedrze Łomżyńskiej odbędzie się koncert młodych wykonawców ze Studia Wokalnego eMDeK pt. "Kolor Serca". Wstęp wolny.
więcej

Młoda łomżanka nagrodzona za ilustrację do wiersza Jana Brzechwy "Ślimak"

Praca Magdaleny Biedrzyckiej
"Zielona lokomotywa" to temat XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Inowrocławiu. Inicjatywa była skierowana do dzieci w wieku od 7 do 9 lat, a inspiracją miała być literatura dziecięca. Nagrodę za swoją pracę, namalowaną farbami akwarelowymi i olejnymi pastelami na białym płótnie, zdobyła Magdalena Biedrzycka z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w Łomży.
więcej

ŁoKeR bije rekordy popularności

foto
- To najlepszy pilotaż w Polsce. Takie wyniki jak obecnie w Łomży przeważnie osiągane są na jego zakończenie, a nie już po miesiącu działania systemu – mówił Marcin Jeż z firmy BikeU, odpowiedzialnej w naszym mieście za funkcjonowanie Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej. Władze Łomży, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców, uruchomiły go pod koniec kwietnia na półroczny okres próbny. Statystyki już dziś pokazują, że pomysł okazał się sukcesem i przypadł do gustu łomżyniakom.
więcej

Złoty jubileusz kapłaństwa w Katedrze Łomżyńskiej

foto
W poniedziałek 4 czerwca w Katedrze św. Michała Archanioła w Łomży swój jubileusz 50-lecia przyjęcia święceń kapłańskich świętowało pięciu księży z Diecezji Łomżyńskiej. Jubileuszowa Eucharystia została odprawiona przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Słowa uznania i głębokiej wdzięczności przekazał kapłanom prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Nagrodzono laureatów konkursu "Moja ulubiona zabawka"

Młodzi twórcy odebrali gratulacje i nagrody od prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
W poniedziałek 4 czerwca w holu Urzędu Miejskiego w Łomży odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego "Moja ulubiona zabawka". Inicjatywa była skierowana do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Łomży oraz okolic. Towarzyszyła jej wystawa zabawek.
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED