Łomża

Strona główna » Aktualności

Dyrektorzy z nominacjami

Dyrektorzy łomżyńskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych odebrali nominacje przed nowym rokiem szkolnym
Przed zbliżającym się rokiem szkolnym prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wręczył akty powierzenia stanowiska dyrektorom szkół i przedszkoli, którzy wygrali wakacyjne konkursy. Nominacje odebrało sześciu nauczycieli.
więcej

Jarmark pełen dziecięcych atrakcji

Na Starym Rynku nie brakowało eksperymentów i doświadczeń dla dzieci, które przeprowadziła firma edukacyjna
Na Starym Rynku w Łomży odbył się ostatni już w tym roku Jarmark Rozmaitości. Oprócz tradycyjnych stoisk moc atrakcji czekało na dzieci. Najmłodsi brali udział w warsztatach naukowych oraz oddawali się zabawom na dmuchanej zjeżdżalni.
więcej

Łomżyńskie obchody 1 września

Uroczystości odbyły się w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
Punktualnie w samo południe zawyły syreny w całym mieście. 1 września Łomża upamiętniła 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Główne uroczystości tradycyjnie już odbyły w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie złożono symboliczne kwiaty i wieńce oraz zapalono znicze.
więcej

Pobiegną dla dzieci

Prezydent Łomży aktywnie włącza się w akcje charytatywne
Ruszyły już zapisy do 4. edycji PKO Biegu Charytatywnego pod hasłem "Pomagamy z każdym krokiem". Uczestnicy wystartują 15 września o godz. 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd. Swoją drużynę wystawi miedzy innymi Urząd Miejski w Łomży na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim. Inicjatywie przyświeca szczytny cel, jakim jest pomoc w dożywianiu dzieci.
więcej

Seniorzy skorzystają z porad dietetycznych

Porozumienie z właścicielką Poradni Dietetycznej Vitaline Ewą Dmochowską-Lipką, podpisuje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Poradnia Dietetyczna Vitaline to kolejna firma, która przystąpiła do Programu "Łomżyńska Karta Seniora". Seniorzy będą mogli korzystać ze zniżek na porady żywieniowe.
więcej

Owocna współpraca Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z prezydentem Łomży

Tomasz Wróblewski z biura OWES w Łomży u prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego
W ubiegłym tygodniu kolejne cztery grupy inicjatywne złożyły biznesplany w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej (Stowarzyszenie Europartner) na utworzenie przedsiębiorstw społecznych w Łomży i okolicach. Po ocenie formalnej i merytorycznej nowo powstałe podmioty otrzymają dotację na zakup środków trwałych. W ramach dotacji istnieje możliwość sfinansowania aktywów obrotowych.
więcej

Ostatni letni seans

foto
W piątek 31 sierpnia o godz. 21.00 w ogródku Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 odbędzie się projekcja filmu "La La Land" w reż. Damiena Chazelle’a. Będzie to ostatni seans w ramach tegorocznego Letniego Kina Plenerowego.
więcej

Atrakcje dla dzieci podczas Jarmarku Rozmaitości

foto
W sobotę 1 września w godzinach 10.00-16.00 na Starym Rynku w Łomży odbędzie się ostatni już w tym roku Jarmark Rozmaitości. Oprócz tradycyjnych stoisk, dodatkową atrakcją będą warsztaty naukowe dla dzieci, które przeprowadzi firma edukacyjna "Junior Odkrywca".
więcej

Oddajmy hołd ofiarom II wojny światowej

foto
W sobotę 1 września w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędą się uroczystości upamiętniające 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Do wspólnego oddania hołdu ofiarom tego największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości zaprasza prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Polowej

Rozpoczęły się prace remontowe na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Polowej. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.
więcej

OIK o przemocy w rodzinie

foto
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży zaprasza mieszkańców do udziału w pierwszym wykładzie otwartym pt. "Rozpoznawanie przemocy w rodzinie i reagowanie na przemoc". Zajęcia odbędą się w Centrum Katolickim, przy ul. Zawadzkiej 55 w środę 29 sierpnia w godzinach 17.00-18.30.
więcej

Uroczysta Inauguracja XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"

Grodzieńska Capella z Białorusi
Dzieła Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna czy Fryderyka Chopina, zabrzmią w niedzielę 2 września 2018 roku o godzinie 13:00 w Łomżyńskiej Katedrze podczas koncertu inaugurującego XIV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Sacrum et Musica". Wystąpi Grodzieńska Capella z Białorusi pod batutą znanego łomżyńskim melomanom Władimira Bormotowa. Jako soliści zaprezentują się: Marina Gorowaja (sopran) oraz Władimir Gorowoj (baryton). Dyrektorem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest Władimir Bormotow. Wstęp wolny.
więcej

Uczczą braci Lutosławskich

foto
Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego zapraszają na uroczystość upamiętniającą 100. rocznicę rozstrzelania braci Mariana i Józefa Lutosławskich. Wydarzenie odbędzie się w środę 5 września w Muzeum Przyrody w Drozdowie, przy ul. Głównej 38.
więcej

Darmowe "empeki" dla uczniów. Bezpłatna komunikacja dla wszystkich?

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski chce, aby od przyszłego roku kalendarzowego uczniowie łomżyńskich szkół jeździli bezpłatnie komunikacją miejską. Docelowo "empeki" mają być darmowe dla wszystkich mieszkańców już w drugim półroczu 2019 roku. Wiąże się to też z przekształceniem ZB MPK w spółkę miejską.
więcej

Tłumy łomżan pożegnały lato na muszli

Muzyczną gwiazdą wieczoru był Michał Szpak
W piątek 25 sierpnia na muszli koncertowej przy ul. Zjazd odbył się Gościniec Łomżyński-Zasmakuj w Łomży. Nie zabrakło przede wszystkim dobrej muzyki, a gwiazdą wieczoru był Michał Szpak. Była to jedna z ostatnich imprez w ramach "Łomżyńskich wakacji".
więcej

"Boisko bezdomnych" na Starym Rynku albo w Domku Pastora

foto
Informujemy, że ze względu na warunki pogodowe dzisiejsza projekcja filmu "Boisko bezdomnych" w reżyserii Kasi Adamik może być przeniesiona do Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1. Jeżeli pogoda będzie sprzyjała, to film zostanie wyświetlony tak jak pierwotnie planowano na Starym Rynku o godzinie 20.00.
więcej

Boks na najwyższym poziomie w Łomży

Kamil Szeremeta i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski prezentują mistrzowski pas
Już za niecały miesiąc 22 września odbędzie się nad Narwią gala boksu zawodowego. W hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich tytułu mistrza Europy w wadze średniej będzie bronił Kamil Szeremeta. Transmisję z tego sportowego wydarzenia przeprowadzi telewizja publiczna. W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się konferencja prasowa.
więcej

Kolejne utrudnienia w ruchu

Od poniedziałku 27 sierpnia na kierowców czekają kolejne utrudnienia w ruchu drogowym. W związku z budową ulicy Zawadzkiej od ul. Przykoszarowej do skrzyżowania z ul. Szosa do Mężenina zostanie zamknięty wjazd z ronda w ul. Wiosenną.
więcej

Łomżanie zobaczą "Boisko bezdomnych"

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na film "Boisko bezdomnych". Jego projekcja odbędzie się w sobotę 25 sierpnia o godz. 20.00 na Starym Rynku.
więcej

Z promocją Łomży na Dniach Wisły w Toruniu

Doskonałą okazją do promowania jubileuszu 600-lecia Łomży oraz atrakcyjności turystycznej walorów Ziemi Łomżyńskiej, okazał się udział Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska w ogólnopolskim wodniackim festiwalu w Toruniu.
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED