Łomża

Strona główna » Aktualności

Przetarg na tereny eksploatacji kruszywa naturalnego

Prezydent Łomży ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w obrębie miejscowości Stare Modzele, na której znajduje się złoże kruszywa naturalnego. Cena wywoławcza działki o powierzchni ponad 2,5 ha wynosi 916.693 zł netto. Osoby zainteresowane jej nabyciem powinny wpłacić wadium w wysokości 91.669,30 zł najpóźniej do 10 kwietnia 2018 roku na konto Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Prezydent z wizytą u minister Anders

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w gabinecie minister Anny Marii Anders
W ubiegłym tygodniu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego z minister Anną Marią Anders. Nasze miasto traktuje niemal jak rodzinne strony i każdy przyjazd nad Narew wspomina z sentymentem.
więcej

Inwestycje w SP 7

foto
W październiku ubiegłego roku po modernizacji oddano do użytku pion kuchenny w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży. Z żywienia w tej placówce każdego dnia korzysta około 250 dzieci. We wtorek obiekt wizytował zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, który sprawdził również postęp prac na budowie nowej sali gimnastycznej przy tej szkole.
więcej

Nowy Inspektor Sanitarny w Łomży

Przemysław Gosk został nowym Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Łomży. Funkcję tę będzie pełnił przez okres pięciu lat w okresie od 1 lutego 2018 roku do 31 stycznia 2023 roku. Zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Grzeszczuk.
więcej

Przyjdź na Bal Sportowca

Już w piątek 9 lutego w restauracji Amadeusz przy ul. Przykoszarowej odbędzie się V Bal Sportowca. Przewodniczący Łomżyńskiej Rady Sportu Andrzej Korytkowski zaprasza mieszkańców Łomży chcących wziąć udział w tym ważnym dla łomżyńskiego sportu wydarzeniu. Koszt uczestnictwa w zabawie wynosi 100 zł od osoby.
więcej

Teatralnie w MDK-DŚT

foto
W czwartek 8 lutego o godzinie 19.00 w Teatrze Aktywnym w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych zostanie wystawiony spektakl "Damy i Huzary". Jest to komedia w trzech aktach opowiadająca o zderzeniu dwóch światów - świata kobiet i świata mężczyzn. Bilety w cenie 10 zł.
więcej

Młodzi szachiści powalczą o puchar prezydenta

W sobotę 10 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Bernatowicza 4 odbędzie się 4. kolejka XIX Edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej w szachach o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. Zawody rozegrane zostaną w systemie szwajcarskim P' 15. Początek o godzinie 10.00
więcej

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Makulatura to nie śmieć – na tle nieba"

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-19 lat do udziału w konkursie plastycznym “Makulatura to nie śmieć – na tle nieba”. Organizatorzy zachęcają do sportretowania nieba, scen z ptakami, samolotami, latawcami, koronami drzew, panoramy miast… - Niech Wasza wyobraźnia i obserwacja nieba stworzy wyjątkowy obraz. Namalujcie te ulotne pejzaże w technikach: kolażu, stempli, kolografii i kalkografii. Użyjcie do tworzenia prac skrawków tkanin, koronek, sznurków, makulatury, aby nadać pracy ciekawą i zróżnicowaną fakturę - informuje MDK-DŚT.
więcej

"Proces" w Teatrze Lalki i Aktora

foto
Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza w najbliższą sobotę, 10 lutego 2018 roku, na spektakl "Proces" Franza Kafki, w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Jarosław Perszko, a muzykę skomponował Zbigniew Krzywański. Początek spektaklu o godz. 18:00 w sali widowiskowej Teatru przy placu Niepodległości 14 w Łomży.
więcej

Pożegnanie karnawału z Łomżyńskimi Filharmonikami

foto
W czwartek 8 lutego 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert, podczas którego muzycznie pożegnamy karnawał. Jako soliści wystąpią: znakomita Andreea Chira z Rumunii, która będzie grała na fletni pana oraz wspaniały tenor Tomasz Garbarczyk. Artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.
więcej

Spotkanie w Bibliotece

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie z NIWENEM autorem książki "Meandry losu". To powieść historyczno-obyczajowa z Łomżą w tle, opisująca losy kilku rodzin polskich i żydowskich w czasie okupacji sowieckiej. Spotkanie odbędzie się 6 lutego 2018 r. o godz. 18:00 w Czytelni MBP, ul. Długa 13 w Łomży.
więcej

Spotkali się samorządowcy z kraju

Obrady poprowadził minister Jacek Sasin
Z udziałem ministra Jacka Sasina odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pierwsze tegoroczne spotkanie Związku Samorządów Polskich. W jego skład wchodzi już 20 samorządów z całego kraju. - Uważam, że wspólnie możemy zrealizować wiele ciekawych inicjatyw na rzecz mieszkańców naszych miast, gmin i powiatów – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który wchodzi w skład zarządu stowarzyszenia.
więcej

Dwójka PWSIiP zwycięża w Tczewie

Szczypiornistki Dwójki PWSIiP Łomża sprawiły miłą niespodziankę swoim kibicom
Znakomicie rozpoczęły rundę rewanżową pierwszoligowe piłkarki ręczne Dwójki PWSIiP Łomża. Podopieczne Janusza Świętonia pokonały na wyjeździe wyżej notowany Sambor Tczew 25-22. Kluczem do sukcesu okazała się skuteczna gra w obronie.
więcej

Są oferty na wykonanie robót budowlanych na terenie Parku Jana Pawła II

fot. arch.
Już niebawem na terenie Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży powinna rozpocząć się budowa fontanny, toalety, alejek, monitoringu wizyjnego oraz instalacji wodociągowej do podlewania. Dziś odbyło się otwarcie ofert w przetargu na realizację powyższych zadań. – Są one w większości przypadków niższe niż środki zabezpieczone na ten cel w budżecie miasta, co powinno pozwolić nam na rozstrzygnięcie przetargów – nie kryje zadowolenia zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.
więcej

Rok 2018 w łomżyńskich przedszkolach

Opadły przedszkolne emocje. Samorządy nie tłumaczą się już z chęci umieszczenia dzieci sześcioletnich w szkołach podstawowych. Naukę w klasach pierwszych rozpoczynają siedmiolatki. Od września 2017 r. w murach szkół podstawowych pozostali szóstoklasiści w powołanych reformą edukacji klasach siódmych. Od września 2018 rozpoczną naukę jako klasy ósme. Zmiany strukturalne zapełniły szkoły podstawowe, które zaczęły już odczuwać skutki niżu demograficznego. W naszym mieście, szacując przyszłe potrzeby, przekształciliśmy największe dotychczasowe gimnazjum w szkołę podstawową. W Łomży miejsc wystarczy w szkołach podstawowych dla wszystkich uczniów.
więcej

Msza św. w intencji Łomży

foto
W niedzielę 4 lutego 2018 r. o godzinie 17.00 w Opactwie Przenajświętszej Trójcy przy ul. Dwornej 32 w Łomży odbędzie się Msza Św. w intencji naszego miasta i jego mieszkańców. Kościół ss. Benedyktynek OSB w Łomży jest kolejnym kościołem stacyjnym, który włączył się do modlitwy za Łomżę. Inicjatywa podjęta przez Łomżyńską Diecezję dotyczy comiesięcznych mszy w kolejnych kościołach naszego miasta oraz wspólnej modlitwy, którą publikujemy poniżej, odmawianej we wszystkich kościołach diecezji. Serdecznie zapraszamy, aby włączyć się do wspólnej modlitwy i do uczestnictwa we Mszy Św.
więcej

Praktyczne warsztaty obsługi JPK_VAT

foto
Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o. zaprasza na praktyczne warsztaty związane z przekazywaniem JPK_VAT, które odbędą się w dniu 14 lutego 2018r. o godz. 10.00. Skierowane są do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą i osób planujących założyć swoją firmę.
więcej

Kuchnia grecka bez tajemnic

foto
Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży zorganizował podczas tegorocznych ferii zimowych cykl zajęć propagujących kulturę i sztukę grecką. Podczas "Gorącej Hellady" swoje umiejętności kulinarne zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. Uczestnikami warsztatów i zajęć były głównie dzieci łomżyńskich szkół podstawowych.
więcej

Trwa przetarg na ostatnią działkę w Podstrefie Łomża

Nieruchomość przy ulicy Ciepłej
Kończy się przetarg na ostatnią działkę w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mowa o nieruchomości przy ul. Ciepłej o powierzchni 2,4776 ha. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 2 290 293,00 zł netto. Zainteresowani jej nabyciem mogą wpłacać wadium do końca tego miesiąca. Już teraz wiadomo, że w powstałych lub powstających zakładach znajdzie pracę przynajmniej kilkadziesiąt osób.
więcej

Przetargi na miejskie nieruchomości

Prezydent Łomży ogłosił przetargi na zbycie nieruchomości, znajdujących się przy ul. Spokojnej 96, Poznańskiej 3 oraz Nowogrodzkiej (Grabówka). Pierwsza z nich, o pow. 0,0721 ha, położona jest na obszarze przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wraz z zielenią towarzyszącą i urządzeniami rekreacyjnymi. Działka przy ul. Poznańskiej o pow. 0,1750 ha zlokalizowana jest na obszarze przeznaczonym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, z dopuszczeniem funkcji usługowej, pod warunkiem nie powodowania uciążliwości dla przeznaczenia podstawowego. Ostatnia nieruchomość o pow. 1,0520 ha znajduje się na terenie przeznaczonym pod usługi, w tym pod usługi publiczne.
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED