Łomża

Strona główna » Aktualności

Nowe murale powstaną w Łomży

projekt muralu nawiązującego do setnej rocznicy odzyskania niepodległości
Dwa nowe murale powstaną jeszcze w tym miesiącu w naszym mieście. Swoją tematyką będą nawiązywały do jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wykonane zostaną przez muralistów z Fundacji RoskoArt pod kierunkiem Rafała Roskowińskiego, twórcy Gdańskiej Szkoły Muralu, artysty, malarza, pioniera i legendy polskiego muralizmu.
więcej

Piotr Łobodziński ponownie najlepszy na świecie

Piotr Łobodziński
Łomżyński schodobiegacz przywiózł złoty medal z Mistrzostw Świata, które odbyły się w sobotę 5 maja w Tajpej. Najlepsi towerrunerzy zmagali w najwyższym budynku na Tajwanie - biurowcu Taipei 101.
więcej

Spełnij swoje marzenia – Dni Otwarte Funduszy Europejskich

foto
W ramach V edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy na spotkanie „Spełnij swoje marzenia”. W jego trakcie zaprezentowany zostanie program „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki”, dotyczący bonów edukacyjnych na szkolenia nadające kwalifikacje zawodowe, kursy kompetencyjne, studia podyplomowe. Spotkanie odbędzie się w piątek 11 maja w godz. 9:00 - 15:00 w sali konferencyjnej (II piętro) Urzędu Miejskiego w Łomży. W godz. 9:00, 11:00 i 13:00 wezmą w nim udział trzy zorganizowane grupy młodzieży.
więcej

Ruszą kolejne inwestycje w mieście

W poniedziałek 7 maja 2018 r. miało miejsce otwarcie trzech przetargów na niezwykle ważne dla mieszkańców inwestycje. Urzędnicy zapoznali się z ofertami na wykonanie termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 7, przebudowy ulicy Niemcewicza oraz budowę dworca autobusowego.
więcej

Mieszkańcy polubili ŁoKeRy

foto
Łomżyńska Komunikacja Rowerowa (ŁoKeR) cieszy się dużym zainteresowaniem łomżyniaków. W pierwszym tygodniu funkcjonowania systemu rowery były wypożyczane ponad 1,5 tysiąca razy na w sumie prawie 1032 godziny. – Te dane pokazują, że jego uruchomienie było strzałem w dziesiątkę. Dziękuję sponsorom, bez których nie byłoby to możliwe – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Rodzinny przegląd wierszy w przedszkolu

foto
Za nami kolejne już Wiosenne Wierszowanie Przedszkolaków, które odbyło się 24 kwietnia 2018r. W tym roku w wierszach "spacerowaliśmy przez Łomżę" i okolice. "Przyglądaliśmy się" walorom miasta i "dotykaliśmy" ciekawych i lubianych miejsc naznaczonych historią i wspomnieniami - a trzeba przyznać, że w wierszach znajdziemy ich całe mnóstwo.
więcej

Kobieto nie zwlekaj. Zrób mammografię!

Badanie jest wykonywane w nowoczesnym mammobusie
Kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały bezpłatnego badania mammograficznego mają na to niepowtarzalną okazję. W dniach od 7 do 11 maja na Starym Rynku w Łomży ustawiony będzie specjalny mammobus. Jest to wspólna akcja "Medica" Centrum Diagnostyki Obrazowej oraz Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

Wieczór u Lutosławskich

foto
W czwartek 10 maja o godz. 18.30 w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbędzie się koncert muzyczno-poetycki "Chwila nieustająca - Henryk Gała" na 80. urodziny poety. Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu "Muzyczne wieczory u Lutosławskich".
więcej

Majowe Święta w "Piąteczce"

foto
Niezwykle bogaty program obchodów Święta Pracy, Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3-go Maja przygotowały nauczycielki Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. W czwartek 26 kwietnia odbyła się uroczysta Akademia, na którą zaproszono Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Alicję Konopka, Przewodniczącego Rady Rodziców, a także rodziców i bliskich przedszkolaków. Zebranych powitała dyrektor przedszkola Jadwiga Juchniewicz. Uroczyście wniesiono flagę narodową i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. W dalszej części przedszkolaki wspólnie zaprezentowały część artystyczną. Nie zabrakło tańca krakowiaka w wykonaniu dzieci z grupy pięciolatków.
więcej

Przed nami "Łomża Cup" 2018

foto
W dniach od 11 do 13 maja odbędzie się w naszym mieście VI Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców "Łomża Cup 2018". O puchar ufundowany prze Prezydenta Miasta Łomży powalczy 16 drużyn z całego kraju (10 drużyn żeńskich z rocznika 2003 i młodsze oraz 6 drużyn męskich z rocznika 2000/2001).
więcej

Zakończenie majówki w TLiA

Spektakl
W niedzielę 6 maja o godz. 11.00 na deskach Teatru Lalki i Aktora w Łomży zostanie wystawiony spektakl "Rosnę". Autorami scenariusza i jednocześnie reżyserami sztuki są: Mariola Fajak-Słomińska oraz Janusz Słomiński, natomiast muzykę skomponował Zbigniew Krzywański.
więcej

Bieg Konstytucji 3 Maja dla łomżan!

Paulina Mazurek-Lipska
Zawodnicy LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża Jakub Nowak i Paulina Mazurek-Lipska zwyciężyli w Warszawie w 28. Biegu Konstytucji 3 Maja. Dla obojga był to debiut w tej imprezie. Pięciokilometrową trasę pokonało ponad pięć tysięcy uczestników.
więcej

Święto Konstytucji 3 Maja w Łomży

Uroczystości na Starym Rynku rozpoczął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Trzeciomajowy pochód przemaszerował ulicami Łomży w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Główne uroczystości odbyły się tradycyjnie na placu Starego Rynku.
więcej

Święto Flagi w Łomży

foto
W środę 2 maja, na terenie wojskowych Warsztatów Technicznych J.W. 4226 w Łomży spotkali się przedstawiciele wojska, władze miasta i powiatu, politycy, samorządowcy, kombatanci, harcerze oraz mieszkańcy Łomży by upamiętnić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie uroczystości, przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego, uroczyście została wciągnięta na maszt flaga państwowa. Pod pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty złożone zostały kwiaty i zapalono znicze. Natomiast w samo południe uroczyste podniesienie flagi państwowej miało miejsce na Starym Rynku przed Ratuszem.
więcej

Łomżyniacy na spotkaniu z rządem

foto
We wtorek 24 kwietnia br., w siedzibie Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”, strona rządowa oraz przedstawiciele środowiska osób z niepełnosprawnościami zawarli porozumienie w sprawie wsparcia dla ludzi potrzebujących. W spotkaniu udział brały również osoby niepełnosprawne z Łomży, z którymi na do Warszawy pojechała zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk.
więcej

Pielęgnują pamięć w SP 2

Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły
W piątek 27 kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży obchodziła już 8. rocznicę posadzenia Dębów Pamięci w hołdzie aspirantowi policji Stanisławowi Jabłońskiemu z Łomży zamordowanemu w Twerze w 1940 roku oraz członkom polskiej delegacji rządowej z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
więcej

Młodzi artyści z MDK-DŚT docenieni

Praca Poli Grzech zajęła drugie miejsce
Inspirowani utworem "Melodia mgieł nocnych" Kazimierza Przerwy-Tetmajera oraz obrazami Leona Wyczółkowskiego, młodzi artyści z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT narysowali Tatry we mgle. Organizator konkursu Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni zaproponował wykonanie prac w technikach rysunkowych: ołówku, węglu, sangwinie, pisaków, markerów…
więcej

Sport to zdrowie

Rowerową wyprawę zorganizowała nauczycielka Edyta Darmetko
Taką zasadę wyznają uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych w Łomży. W ubiegłym tygodniu grupa młodzieży wraz z opiekunami spędziła miło czas na kilkugodzinnym rajdzie, podążając "Szlakiem Stacha Konwy". To już kolejna akcja szkoły, która wpisała się w obchody 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.
więcej

Udane mistrzostwa łomżan

Podium najlepszych biegaczek Mistrzostw Polski
Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego "Prefbet Śniadowo" Łomża podczas rozegranych nad Narwią Mistrzostw Polski na 10 000 m. Łomżanie zdobyli łącznie 6 medali – 4 drużynowo i 2 indywidualnie. Lekkoatletyczna impreza tej rangi po raz pierwszy gościła w naszym mieście. Kwotą prawie 15 tys. zł z budżetu miejskiego wsparł ją prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Setny występ Reinaldo Melao

Uroczystość odbyła się w przerwie meczu
W 25. kolejce rozgrywek trzeciej ligi zespół ŁKS 1926 Łomża zremisował 3:3 z Polonią Warszawa. W przerwie spotkania rozgrywanego na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd doszło do małej uroczystości. Oglądający mecz z trybun prezydent miasta Mariusz Chrzanowski podziękował i pogratulował Reinaldo Melao, który rozgrywał 100. mecz w barwach łomżyńskiego klubu.
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED