Łomża

Strona główna » Aktualności
180116082142.gif

Spełnij taneczne marzenie!

foto
Klub Tańca Towarzyskiego Sportowego "AKAT", działający przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, ogłasza nabór chłopców w wieku od 6 do 14 lat do sekcji tanecznych KTT AKAT. Zapisy ruszają już 27 listopada.
więcej

Kreatywna pewność siebie przepisem na sukces

Daria Turowska i uczestnicy workshopu
We wtorek 21 listopada w Parku Przemysłowym Łomża odbył się workshop pt. "Kreatywna pewność siebie przepisem na sukces". Spotkanie skierowane było głównie do młodych mieszkańców naszego miasta i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Poprowadziła je Daria Turowska, absolwentka Akademii Biznesowej w Danii na kierunku Innowacje i Przedsiębiorczość, która na co dzień mieszka w duńskim Aarhus.
więcej

Życzliwy "Mechaniak"

foto
Już po raz czwarty w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży obchodzony był Dzień Życzliwości. - Celem przedsięwzięcia było kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi i świata oraz kreowanie emocji, które budują wzajemną życzliwość. Tego dnia wszystkich wchodzących do szkoły witaliśmy miłymi życzeniami – przekazuje "Mechaniak". Patronat nad wydarzeniem sprawował Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski.
więcej

Dzień Życzliwości w SP 5

foto
Po raz pierwszy w obchody Dnia Życzliwości włączyła się Szkoła Podstawowa nr 5. Tegoroczne święto odbyło się pod hasłem "Znajdź nić porozumienia".
więcej

Zagraj w planszówki

foto
Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę miesiąca w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży odbędą się kolejne gry planszowe, karciane oraz figurkowe gry bitewne. Impreza zaplanowana jest w godzinach od 11.00 do 19.00.
więcej

Przywrócenie ruchu kolejowego Śniadowo – Łapy. Zachowaj szczególną ostrożność

Jeszcze w grudniu tego roku, po wieloletniej przerwie, zostanie przywrócony ruch kolejowy na trasie Śniadowo – Łapy. Początkowo mają tam kursować pociągi towarowe, jednak z czasem planowane jest wznowienie przejazdów pasażerskich. Przywrócenie ruchu kolejowego pomiędzy nieczynnymi dotąd stacjami wiąże się jednak z szeregiem niebezpieczeństw.
więcej

Podlaskie laury muzealne rozdane

foto
Blisko 100 osób uczestniczyło 17 listopada 2017 roku w uroczystości z okazji XV-lecia działalności Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, która odbyła się w siedzibie Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich w Kruszynianach. Wśród laureatów znaleźli się łomżanie.
więcej

Spotkanie historyczne poświęcone Hubalowi

foto
W czwartek 24 listopada w Muzeum Diecezjalnym w Łomży przy ul. Giełczyńskiej, odbędzie się spotkanie historyczne pt. "Gdzie spoczywa Hubal?". Swój wykład wygłosi Dariusz Szymanowski.
więcej

"Mleko – Expo 2017" w "Wecie"

Targi mleczne w ZSWiO nr 7
W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży odbyła się XXVI edycja Targów Mleczarskich „Mleko-Expo”. Tegorocznym targom przyświecało hasło "CODZIENNIE Z MLEKIEM".
więcej

Pierwsze "Anioły Biznesu" rozdane

Laureaci pierwszych
W środę 22 listopada w Kinie Millenium odbyła się historyczna, bo pierwsza gala finałowa "Łomżyńskich Aniołów Biznesu". Statuetki przyznano w sześciu kategoriach. Firmą roku została IT CARD S.A. Centrum Technologii Płatniczych, zaś za najlepszy debiut uznano Kino Polska s.c. Karol Charubin i Radosław Charubin. - Takie przedsięwzięcia mają na celu podziękowanie lokalnym przedsiębiorcom za ich zaangażowanie i wkład w rozwój naszego miasta – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Finał konkursu o Hance Bielickiej

Dyrektor SP 2 Jolanta Kowalewska
Za nami gala finałowa VIII EDYCJI Powiatowego Konkursu Plastycznego HANKA BIELICKA W OCZACH DZIECI. Łącznie wpłynęły 162 prace plastyczne we wszystkich kategoriach, komisja nagrodziła 49 prac, które były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I – III i klasy IV – VII.
więcej

Prezydent Łomży na zebraniu Związku Samorządów Polskich

Uczestnicy walnego zebrania ZSP w Ząbkach
W podwarszawskich Ząbkach odbyło się pierwsze walne zebranie Związku Samorządów Polskich. Stowarzyszenie zrzesza 18 samorządów z całego kraju. W tym gronie jest również Łomża. Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreśla, że zacieśnienie relacji z innymi samorządami stworzy szansę na większy rozwój miasta.
więcej

Kolejny etap prac na Zjeździe

Zgodnie z informacją przekazaną przez wykonawcę, rozpoczęcie układania warstwy ścieralnej asfaltu na ulicy Zjazd w Łomży (droga krajowa nr 61 i 63), planowane jest już w czwartek wieczorem. Podobnie jak podczas minionego weekendu, wprowadzonym ruchem wahadłowym będą kierowały wyznaczone do tego osoby, w miejscach newralgicznych wsparte funkcjonariuszami policji. Należy liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu przy wjeździe/wyjeździe z miasta od strony Piątnicy, jak i w samej Łomży. Ruch tranzytowy, w miarę możliwości, będzie kierowany na Białystok. Realizacja inwestycji w podanych poniżej terminach uzależniona jest od warunków atmosferycznych.
więcej

Zmarła Donata Godlewska - Honorowa Obywatelka Łomży

Donata Godlewska
W piątkowe (24.11.) południe (godz. 12.00), podczas Mszy św. w Katedrze Łomżyńskiej, pożegnamy na zawsze Donatę Godlewską, która odeszła 21 listopada 2017 r. po południu. Niestrudzona kronikarka dziejów Łomży, Honorowy Obywatel Miasta Łomży, Honorowy Członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Honorowy Profesor Wyższej Szkoły Agrobiznesu, laureatka Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego i Dorocznej Nagrody Prezydenta Łomży za Szczególne Dokonania w Dziedzinie Kultury. Autorka i współautorka kilku książek oraz kilkuset artykułów m.in. o historii naszego miasta. Twórczyni i wieloletnia kierowniczka Archiwum Państwowego. Miała 92 lata.
więcej

IX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży

foto
W sobotę 18 listopada 2017 roku w Broku, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, odbył się IX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział dwunastu zawodników z Łomżyńskiego Klubu Karate. Dziesięciu z nich wróciło do Łomży z medalami.
więcej

Zaproszenie na bezpłatne szkolenia z cyklu „Przedsiębiorcą być!”

foto
Fundacja TAX CARE Inicjatywa Wspierania Przedsiębiorczości w Warszawie, w partnerstwie z Parkiem Przemysłowym Łomża Sp. z o.o., organizują 29 i 30 listopada 2017r. o godz. 10.00 bezpłatne warsztaty z cyklu „Przedsiębiorcą być!”, które skierowane są do osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą lub osób już ją prowadzących, które szukają możliwości rozwoju swojego biznesu, pragną się doszkalać i nawiązywać nowe relacje biznesowe.
więcej

Kolejne sadzenie drzew w Łomży

foto
Około 150 nowych drzew zostało posadzonych na osiedlu Maria w ramach realizacji ulicy Modrzewiowej. – Wpisuje się to w naszą logikę upiększania miasta i jest potwierdzeniem, że dbamy o zieleń miejską, a tam gdzie inwestycje wymagają wycinki drzew, staramy się później robić nowe nasadzenia – powiedział zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, który we wtorek 21 listopada osobiście posadził kilka drzew. W trakcie inwestycji nasadzono także kilkadziesiąt sztuk krzewów.
więcej

Więcej miejsc postojowych na Starówce

foto
Około 100 nowych miejsc parkingowych powstanie na terenie pomiędzy Muzeum Północno –Mazowieckim, a budynkiem dawnego hotelu Metropol, przy ul. Giełczyńskiej w Łomży. Realizujące prace porządkowe Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zapowiada, że zostaną one ukończone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
więcej

41 milionów dla Łomży

Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski oraz prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podpisują umowę o dofinansowanie projektu na rewitalizację Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma
Ponad 41 mln zł trafi do Łomży na realizację czterech przedsięwzięć, które przyczynią się do polepszenia komfortu życia jej mieszkańców. Środki pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowy zostały podpisane w białostockim Hotelu Podlasie, podczas odbywającej się tam konferencji na temat efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.
więcej

Pierwszy etap prac na Zjeździe zakończony terminowo

foto
Zgodnie z założonym harmonogramem został ukończony pierwszy etap prac związanych z remontem ulicy Zjazd w Łomży, stanowiącej fragment dróg krajowych nr 61 i 63 w granicach administracyjnych miasta. W dniach 17-19 listopada wykonano frezowanie i ułożenie warstw wzmacniającej i wiążącej na prawie kilometrowym odcinku tej drogi. Kolejne prace, związane z układaniem warstwy ścieralnej asfaltu, planowane są w dniach 24-26 listopada.
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED