Łomża

Strona główna » Aktualności

Obradowali młodzi radni

Posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży
Z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odbyła się czwarta w tym roku sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Włodarz zachęcał młodych radnych do aktywnego włączania się w życie miasta oraz zadeklarował swoje wsparcie w realizowaniu przez nich różnego rodzaju inicjatyw. Podczas posiedzenia ogłoszono również wyniki konkursu na logo Młodzieżowej Rady Miasta.
więcej

I Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego

foto
W dniach 19-20 października br. odbędzie się I Forum Gospodarcze Subregionu Łomżyńskiego. Tematem przewodnim pierwszego dnia będą oblicza innowacyjności Subregionu Łomżyńskiego i jego wizja rozwoju. Dzień drugi poświęcony zostanie małym i średnim przedsiębiorstwom działającym na jego terenie i możliwościami współpracy. Odbędą się też wtedy targi prezentujące poszczególne firmy. Forum gospodarcze odbędzie się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej 14 w Łomży.
więcej

To będzie święto łomżyńskiego szczypiorniaka

foto
W sobotę (7 października) pierwszoligowe szczypiornistki Dwójki PWSIiP Łomża rozegrają pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. O godzinie 17 w hali II Liceum Ogólnokształcącego podejmą zespół SPR Sambor Tczew. Mimo, iż przyjdzie im się zmierzyć z wyżej notowanymi rywalkami, to nastroje w drużynie są bojowe.
więcej

Poszukiwany elektryk do inwestycji

Urząd Miejski w Łomży ogłosił nabór na wolne stanowisko inspektora nadzoru ds. elektrycznych i elektroenergetycznych w Wydziale Inwestycji. Poszukiwane są osoby posiadające wykształcenie wyższe techniczne o kierunku elektrotechnika, inżynieria elektryczna, elektroenergetyka lub pokrewne. Konieczny jest minimum trzyletni staż pracy, w tym co najmniej dwa lata na stanowisku inspektora nadzoru lub kierownika budowy. Oferty należy składać do 13 października br. do godz. 15:30 w Wydziale Organizacji i Kadr Urzędu Miejskiego (Stary Rynek 14, I piętro, pok. 123) w zamkniętych kopertach opatrzonych dopiskiem „Oferta Pracy: Inspektor - elektryk WIN”.
więcej

Zagłosuj na projekt stowarzyszenia "Pomocna Dłoń"

foto
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie "Pomocna Dłoń", działające przy Domu Pomocy Społecznej w Łomży, bierze udział w programie fundacji Tesco "Decydujesz, pomagamy". Od 3 października trwa głosowanie na wybrany projekt. Stowarzyszenie zgłosiło Klub Integracyjny "EDU-GRA". Głosy można oddawać do końca miesiąca w sklepach Tesco w Łomży oraz Zambrowie.
więcej

„Polska Strefa Inwestycji – nowe warunki inwestowania” na październikowym śniadaniu biznesowym

Prezydent Łomży zaprasza na kolejne śniadanie biznesowe, które odbędzie się 12 października 2017 r. o godz. 9.00 w siedzibie Parku Przemysłowego Łomża przy ul. Sikorskiego 166 w Łomży. Tematem najbliższego spotkania są zmiany w przepisach dotyczących specjalnych stref ekonomicznych, które przedstawi Radca Ministra w Departamencie Inwestycji i Rozwoju Ministerstwa Rozwoju Maciej Lachowski.
więcej

"Jestem Julią" w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczne w Łomży zaprasza na spektakl poetycko-muzyczny poświęcony Halinie Poświatowskiej pt. „Jestem Julią”. Występują: Beata Zuzanna Mączewska – recytacja, Roman Ziemlański – oprawa muzyczna. Wydarzenie odbędzie się 12 października (czwartek) 2017 r. o godz. 17:00 w Sali na Poddaszu MBP, ul. Długa 13. Wstęp wolny, zapraszamy.
więcej

Konkurs czytelniczy "Józef Piłsudski - znany i nieznany..."

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży ogłasza konkurs czytelniczy pt. „Józef Piłsudski – znany i nieznany…”. Adresowany jest do mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego, zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych nie zajmujących się jednak profesjonalnie dziedziną stanowiącą przedmiot konkursu. Jego celem jest przybliżenie życia i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego, budowanie świadomości narodowej i postaw patriotycznych oraz uczczenie 150. rocznicy jego urodzin.
więcej

Woda przydatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży, w ramach sprawowania nadzoru sanitarnego nad jakością wody, po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych próbki wody z wodociągu Łomża, stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi. Próbka wody została pobrana 14 września br. w ramach bieżącego nadzoru sanitarnego w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Polnej 40 w Łomży oraz 19 września w ramach kontroli wewnętrznej w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 (ul. Stacha Konwy 3), Teatrze Lalki i Aktora (Pl. Niepodległości 14), SUW Podgórze - pompownia.
więcej

Budynek socjalny przy Kamiennej otwarty

Symboliczna wstęga przecięta
W środę 4 października odbyło się oficjalne otwarcie budynku socjalnego przy ul. Kamiennej. Do użytku przekazano 56 nowych mieszkań. Skierowanie do zawarcia umowy najmu i zasiedlenia otrzymało już sześć pierwszych rodzin. Zadanie kosztowało ponad 6,2 mln zł, 30% tej sumy pochodziło z dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Jest to pierwsza taka inwestycja w Łomży od prawie dziesięciu lat.
więcej

Większe grono nauczycieli mianowanych

foto
Z rąk Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcy Agnieszki Muzyk, osiemnastu nauczycieli odebrało akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Wśród nich są nauczyciele m.in. języka niemieckiego, edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego, przedmiotów zawodowych i wychowania fizycznego.
więcej

Ich głos jest bardzo ważny

Obrady Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością
- Omówiliśmy kilka istotnych spraw dotyczących osób z niepełnosprawnością w mieście Łomża – mówi Paweł Karwowski, przewodniczący Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością. W poniedziałek 2 października jej przedstawiciele spotkali się na obradach w miejskim Ratuszu.
więcej

Zaprojektuj z nami swoje osiedle

foto
Dobiegają końca konsultacje społeczne miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowo-wschodniej części Łomży. W najbliższą środę czeka nas praca z mapami - pomysły mieszkańców, wypracowane podczas poprzednich spotkań, będą nanoszone na konkretne działki.
więcej

Badania mammograficzne na Starym Rynku

W dniach 15, 16 i 17 października br. na Starym Rynku w Łomży odbędą się badania mammograficzne dla mieszkanek Łomży. Będą one przeprowadzane w godzinach 8:00-18:00 przez NZOZ Medica w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi.
więcej

Szachiści zaczynają kolejny sezon

Nowy sezon zainaugurowany zostanie w sali I LO
Rusza nowy sezon rozgrywek szachowych w ramach Łomżyńskiej Ligi Szkolnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. Dziewiętnasta edycja zainaugurowana zostanie w sobotę 7 października o godzinie 10.00 w sali I LO w Łomży przy ul. Bernatowicza. Organizatorem zmagań szachowych jest UKS "ŻAK".
więcej

Spotkanie poświęcone historii łomżyńskiego sportu

foto
Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Łomży zapraszają na spotkanie poświęcone Historii Łomżyńskiego Sportu. Gościem spotkania, które odbędzie się 11 października br. o godz. 17:30 w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1, będzie Henryk Pestka.
więcej

Gala Konkursu "Dekalog i wartości"

foto
W piątek 29 września w Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji odbyła się Gala Konkursu „Dekalog i wartości”. Jego celem było ukazanie i rozpowszechnienie wartości zawartych w Dekalogu, a także propagowanie metody projektu edukacyjnego jako skutecznej metody kształcenia. Była to odpowiedź zarówno Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Łomży, jak i Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji na priorytet Ministerstwa Edukacji Narodowej o wychowaniu do wartości.
więcej

Wystawy street artu w Domku Pastora

Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” oraz Fundacja Vlepvnet zapraszają na wernisaż wystawy street artu (sztuki ulicy) w ramach projektu VIA. Kolekcja Vlepvnetu to zbiór obiektów gromadzonych przez ponad 14 lat aktywności grupy. Przez ten czas Vlepvnet animował, organizował i popularyzował sztukę uliczną w Polsce, współpracując z najciekawszymi jej reprezentantami. Kolekcja Vlepvnetu to pierwsza na polskim gruncie próba zbudowania spójnej galeryjnej narracji na temat sztuki miejskiej.
więcej

Seniorzy mogą składać wnioski na bezpłatne przejazdy

foto
Mieszkańcy Łomży, którzy ukończyli 60. rok życia mogą już się ubiegać o wydanie Łomżyńskiej Karty Miejskiej, uprawniającej do bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi na terenie miasta. Wnioski przyjmowane są w Centrum Współdziałania Społecznego Urzędu Miejskiego w Łomży przy ul. Farnej 1 oraz Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji przy ul. Spokojnej 9. Bezpłatnymi "empekami" będzie można jeździć od 1 listopada.
więcej

Nagroda dla Teatru

foto
Obchodzący w tym roku jubileusz 30-lecia Teatr Lalki i Aktora w Łomży został uhonorowany za organizację Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka jako przedsięwzięcia kulturalnego o uznanej renomie w kraju i za granicą. Nagroda została wręczona podczas XI Dorocznego Koncertu Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, który odbył się w miniony piątek w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED