Łomża

Strona główna » Aktualności

XVII Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły zakończone

foto
- Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas – słowami piosenki Hanka Gałązka, prezes łomżyńskiego oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przywitała zebranych w hali sportowej II LO im. Marii Konopnickiej w Łomży. W dniu wczorajszym (29.06.) odbyło się uroczyste zakończenie XVII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły.
więcej

Objazdowa, interaktywna wystawa "Eksperymentuj" w Łomży

foto
W dniach 3-4 lipca w godz. 9:30-15:30 w holu łomżyńskiego Ratusza można będzie obejrzeć wystawę objazdową „Eksperymentuj” przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik. Przeznaczona jest ona dla różnych grup odbiorców: dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, młodzieży oraz dorosłych. Tworzy ją kilkanaście interaktywnych eksponatów, obsługiwanych przez animatorów, którzy objaśnią ich działanie zwiedzającym. Wystawa jest finansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
więcej

Autobusowa przejażdżka podopiecznych DPS

foto
W czwartek 29 czerwca podopieczne Domu Pomocy Społecznej przy ul. Polnej odbyły wycieczkę do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. Dziewczęta dowiedziały się jak funkcjonuje komunikacja miejska oraz zwiedziły całą zajezdnię.
więcej

MPK dowiezie na Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża

Zbliża się XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2017. Widząc zainteresowanie oraz potrzeby mieszkańców Łomży i okolic, podobnie jak w latach ubiegłych, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji planuje uruchomić specjalne linie festiwalowe, które dowiozą publiczność na koncerty. Autobusami MPK będzie można dojechać: 2 lipca do Drozdowa na „Kon-cert inauguracyjny”; 4 lipca do Czartorii i 9 lipca do Drozdowa na „Wielką galę w pałacu - Jacek Szymański i jego goście”. MPK zapewnia również powrót autobusem, który odjedzie 10 minut po zakończeniu występów.
więcej

Trwają prace nad projektem II etapu zagospodarowania bulwarów

foto
W minionym tygodniu w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży odbyło się spotkanie konsultacyjne nad projektem II etapu zagospodarowania bulwarów łomżyńskich. Zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki spotkał się z projektantem, pracownikami Ratusza związanymi z inwestycją oraz dyrektorem MOSiR-u Andrzejem Modzelewskim w celu omówienia szczegółów i doprecyzowania projektu.
więcej

Nieruchomości przy Poznańskiej i Wesołej na sprzedaż

Prezydent Łomży ogłosił przetargi na sprzedaż zabudowanych nieruchomości przy ul. Wesołej 74 oraz ul. Poznańskiej 3. Cena wywoławcza pierwszej z nich wynosi wynosi 126 tysięcy złotych. zaś drugiej 288.470 zł. Oba przetargi odbędą się 4 sierpnia br.
więcej

Miasto wspiera łomżyński sport

Po lewej piłkarze ŁKS 1926 Łomża (fot. mylomza.pl), po prawej zespół szczypiornistek GUKS
Radni miejscy przychylili się do wniosku Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i podjęli uchwałę o przesunięciu środków w ramach promocji miasta na dwa łomżyńskie kluby sportowe. Dofinansowanie otrzymają trzecioligowi piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 oraz szykujące się do gry na zapleczu ekstraklasy szczypiornistki Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dwójka". Miasto wyda na ten cel łącznie 330 tys. zł.
więcej

Ulica Zjazd będzie remontowana

Widok na ul. Zjazd
Miasto Łomża otrzymało pięćdziesięcioprocentowe dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na remont ul. Zjazd. Wartość całej inwestycji to pond 1,8 mln zł. Prace rozpoczną się po wakacjach. Ich zakończenie przewidywane jest na koniec listopada.
więcej

Prezydent Łomży z absolutorium

foto
Rada Miejska Łomży zatwierdziła sprawozdanie finansowe za 2016 rok i udzieliła absolutorium Prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiego. W kwestii sprawozdania finansowego za jego przyjęciem głosowało 16 radnych, 1 był przeciw, zaś 6 wstrzymało się od głosu, natomiast w sprawie udzielenia absolutorium również 16 radnych było za jego udzieleniem, 4 przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.
więcej

Sukces młodej szachistki

Malwina Szewczyk uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży została mistrzynią Polski Kobiet Niedosłyszących i Głuchoniewidomych w szachach. Zawody odbyły się w Warszawie w dniach od 14 do 18 lipca.
więcej

Prezydent zaproponował zmiany w budżecie

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej Prezydent Mariusz Chrzanowski zwróci się do radnych z wnioskiem o przesunięciu środków budżetowych na realizację zadań inwestycyjnych oraz wsparcie lokalnych klubów sportowych. - Zmiany są niezbędne. Realizujemy w tej chwili wiele różnych inwestycji, a wyniki naszych drużyn sportowych sprawiły, że również i one wymagają dofinansowania – tłumaczy gospodarz Łomży.
więcej

Miejskie spółki wpłacą 750 tys. zł do budżetu miasta

W spółkach, których jedynym właścicielem jest Miasto Łomża, odbyły się w ubiegłym tygodniu Zwyczajne Zgromadzenia Wspólników. Przedmiotem obrad było podsumowanie ich działalności za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2016 r. We wszystkich spółkach Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zatwierdził sprawozdania finansowe oraz sprawozdania zarządów z ich działalności za ubiegły rok. W przypadku trzech z nich zadecydowano także o podziale osiągniętego zysku, z którego część zasili budżet miasta w postaci dywidendy.
więcej

Wyraź opinię ws. kart do głosowania

Na prośbę Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży w najbliższy czwartek 29 czerwca br. w godz. 10:00-14:00 w holu Urzędu Miejskiego w Łomży odbędzie się zbieranie opinii mieszkańców miasta w zakresie oceny wygody i funkcjonalności użycia różnych typów kart do głosowania w wyborach samorządowych, które odbędą się w 2018 r.
więcej

Muzykujmy wszyscy

foto
W Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej (Domek Pastora) odbyło się trzecie z kolei muzyczne powitanie lata i wakacji. Podczas koncertu wystąpili podopieczni Mirosława Dziewy. - Wydarzenie miało na celu promowanie kultury oraz młodego środowiska artystów – mówi Katarzyna Kuklińska ze Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Naznaczonych "JA i TY", które współorganizowało koncert.
więcej

Łomżyńskie święto leśników

Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich
Blisko czterystu leśników z województwa podlaskiego oraz województw ościennych świętowało w ubiegłym tygodniu w Łomży obchody Regionalnych Dni Lasu. Coroczne wydarzenie było doskonałą okazją do podsumowań i podziękowań. Ci najbardziej zasłużeni otrzymali odznaczenia. Gościem specjalnym uroczystości odbywającej się w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich był minister środowiska Jan Szyszko.
więcej

Zawadzka oficjalnie otwarta

Uroczyste przecięcie wstęgi na Zawadzkiej
Jest tam nowa dwupasmowa jezdnia, chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa. W poniedziałek 26 czerwca, punktualnie w samo południe odbyło się oficjalne otwarcie ul. Zawadzkiej. Jej przebudowa trwała od lipca ubiegłego roku. Inwestycja kosztowała Miasto Łomża ponad 3,5 mln zł.
więcej

Zapraszamy na wykład o Józefie Piłsudskim

foto
Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów w Łomży i Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Łomży zapraszają na wykład otwarty prof. Jana Żaryna pt. "Józef Piłsudski w 150. rocznicę urodzin". Prelekcja odbędzie się w piątek 30 czerwca 2017 r. o godz. 17:00 w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Jubileuszowe zakończenie roku szkolnego w II LO

foto
- Dzisiejsza uroczystość jest wyjątkowa, ponieważ jest to dwudzieste piąte zakończenie roku szkolnego w historii naszego liceum. To oznacza, że niedługo, bo już jesienią, będziemy obchodzić srebrny jubileusz istnienia II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży - takimi słowami dyrektor Jolanta Kossakowska powitała gości zebranych na uroczystości jubileuszowego zakończenia roku szkolnego.
więcej

Spektakl osób z niepełnosprawnością

foto
Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem" zaprasza na spektakl pt. "Dziadek" z udziałem osób niesłyszących, inspirowany wydarzeniami z historii Polski dotyczącymi okresu dwudziestolecia międzywojennego obejmującego lata 1918-1939, ze szczególnym uwzględnieniem postaci marszałka Józefa Piłsudskiego. Sztuka zostanie wystawiona 30 czerwca o godz. 19 w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych.
więcej

Rozpoczęły się Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Apel Igrzysk Polonijnych odczytali przedstawiciele Litwy i Irlandii
- Ogromnie cieszę się, że przez najbliższe dni będziemy mieli w Łomży o wiele więcej bijących patriotycznie polskich serc – mówiła zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk do uczestników rozpoczynających się Igrzysk Polonijnych Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. - To jest miasto bardzo patriotyczne, ale dzięki waszej obecności będzie tu jeszcze więcej radości z tego, że jest się Polakiem - podkreślała. Do czwartku prawie sześciuset młodych sportowców z Białorusi, Estonii, Litwy, Ukrainy, Irlandii oraz Polski będzie rywalizowało na łomżyńskich obiektach w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Uroczystość rozpoczynającą mistrzostwa, która odbyła się w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego, uświetniły występy artystyczne przedstawicieli poszczególnych krajów biorących udział w igrzyskach.
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED