Łomża

Strona główna » Aktualności

BKStep po raz kolejny pokazał klasę

foto
W dniach 7-9 kwietnia w Pile odbyła się 16. edycja największego turnieju street dance w Polsce pn. "Rytm ulicy". Tancerze rywalizowali indywidualnie oraz grupowo m.in. w kategoriach house dance, poppin, street dance i hip hop dance. Na parkiecie gościła najlepsza czołówka polskiej sceny tanecznej, a wśród nich tancerze Studia BKStep. W jury zasiadali topowi tancerze z Polski i zza granicy m.in. Martha Nabiwre (Szwecja), Zolsky (Polska), Franky Dee (Niemcy).
więcej

Obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

foto
W Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyły się łomżyńskie obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię oraz 7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Przed Pomnikiem Sybiraków i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej kwiaty złożyły delegacie władz Łomży, na czele z Prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, powiatu łomżyńskiego, wojska, harcerzy, uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1, Związku Sybiraków oraz posłanka Bernadeta Krynicka.
więcej

Przedsiębiorco – poznaj rynek gruziński

foto
Gruzja to nie tylko znakomitej jakości wina i woda mineralna. To także 5-milionowy, niezwykle chłonny rynek zbytu, na którym polskie towary cieszą się bardzo dobrą opinią. Jeśli chcesz eksportować swoje produkty do Gruzji lub chciałbyś sprowadzać je z Kaukazu - przyjdź na Vademecum rynków zagranicznych organizowane przez Podlaską Fundacje Rozwoju Regionalnego oraz Park Przemysłowy Łomża i dowiedz się wszystkiego o rynku gruzińskim.
więcej

"Dwójka" zaprasza na IV edycję konkursu fotograficznego o Miejscach Pamięci Narodu Polskiego

foto
Jeśli jesteś pasjonatem fotografowania oraz chcesz przeżyć fascynującą lekcję historii i odnaleźć piękno w powadze miejsc pamięci, weź udział w IV Powiatowym Konkursie Fotograficznym "MIEJSCA PAMIĘCI, WALKI I MĘCZEŃSTWA NARODU POLSKIEGO – BOHATEROWIE NASZEJ ZIEMI". Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu łomżyńskiego. Prace należy składać do 14 kwietnia 2017 r.
więcej

Osoby z autyzmem też potrafią tworzyć

Paweł Łada poprzez rysunek wyraża swoje emocje i odczucia
Kwiecień uważany jest za światowy miesiąc wiedzy na temat autyzmu. W tym czasie odbywa się wiele wydarzeń poświęconych obchodom tej dotykającej coraz większej grupy ludzi przypadłości. Jedno z nich miało miejsce w galerii Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych, gdzie otwarto wystawę prac plastycznych wykonanych przez osoby autystyczne. Wernisaż można oglądać do 18 kwietnia.
więcej

Łomża nawiązała współpracę z Czechami

Spotkanie czeskiej delegacji u Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
Delegacja z czeskiego Holysova na czele ze starostą miasta Janem Mendrcem gościła w ostatnich dniach w Łomży. Wizyta miała na celu nawiązanie współpracy i zakończyła się podpisaniem listu intencyjnego między obydwoma samorządami.
więcej

Podróż do niepamięci

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Mariusza Wideryńskiego "Podróż do niepamięci", który odbędzie się w piątek 21 kwietnia br. o godz. 18:00 w Galerii Pod Arkadami. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
więcej

Teatr w rozjazdach - łomżyńska "Pasja" na Festiwalu "Gorzkie Żale"

foto
Przed kilkoma dniami sukcesem zakończył się realizowany przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży projekt „Pasja-zbliżenia 2017” będący kontynuacją ubiegłorocznego programu realizowanego na Kurpiach. W tym roku program miał charakter wielokulturowy i ekumeniczny. Teatr wystawił Pasję w czterech kościołach na Podlasiu m.in.: w Łapach, Krynkach, Tykocinie oraz Drohiczynie. Spektaklom towarzyszyły ogromne emocje, zainteresowanie publiczności i okazana gościnność ze strony władz lokalnych oraz Parafii, w których miały miejsca wydarzenia.
więcej

Zaproszenie na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Łomżyński Oddział Związku Sybiraków zapraszają na łomżyńskie obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię oraz 7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości odbędą się w poniedziałek 10 kwietnia 2017 roku w Dolinie Pamięci Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Katyńskiej w Łomży.
więcej

W Parku Przemysłowym odbyło się drugie śniadanie biznesowe

po raz drugi śniadanie biznesowe odbyło się w siedzibie Parku Przemysłowego Łomża
Park Przemysłowy Łomża po raz drugi gościł lokalnych przedsiębiorców na śniadaniu biznesowym. Spotkania są szansą na wzajemne poznanie się przedsiębiorców oraz wymianę doświadczeń. Wczorajsze (6.04) przyciągnęło liczne grono właścicieli łomżyńskich firm, zarówno tych posiadających wieloletnie doświadczenie, jak też początkujących, którzy dopiero wchodzą w świat biznesu.
więcej

Zapisy do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 28 kwietnia 2017 rok o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej Nr 9 przy ul. Ks. Anny 18 w Łomży odbędą się powiatowe eliminacje do XXXX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody skierowane są do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
więcej

DPS z dofinansowaniem z PFRON-u

foto
Miasto Łomża otrzymało z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 290 tysięcy złotych na modernizację pomieszczeń oraz przebudowę szybu windowego wraz z montażem windy w siedzibie Domu Pomocy Społecznej. Środki finansowe przyznane przez Zarząd Województwa Podlaskiego pochodzą z puli przeznaczonej na roboty budowlane w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
więcej

Sukcesy łomżyńskich "siłaczy"

Zbigniew Turowski na najwyższym stopniu podium stanął w kilku kategoriach
Kilka medali przywieźli reprezentanci naszego miasta z Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Przysiadach, Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Martwym Ciągu RAW (single). Zawody odbyły się w pierwszy weekend kwietnia w Zalesiu.
więcej

Szkolna liga szachowa - 5. kolejka

Szachy to sport, który wymaga skupienia
W sobotę 1 kwietnia w sali I LO w Łomży przy ul. Bernatowicza rozegrana została 5. kolejka rozgrywek szachowych w ramach XVIII edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. W zawodach uczestniczyło 73 zawodników z 21 szkół. Organizatorem zmagań szachowych jest UKS "ŻAK".
więcej

Wystawy bułgarskie w Domku Pastora

św. Klemens z Ochrydy
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, J. E. Ambasador Republiki Bułgarii w RP Emil Savov Yalnazov oraz Konsul Honorowy Republiki Bułgarii w Białymstoku Witold Karczewski zapraszają na otwarcie wystaw: „1100 rocznica Zaśnięcia Świętego Klemensa z Ochrydy – ucznia i nauczyciela” oraz „Ikony i dzieła "alla franca" uczniów Szkoły im. Canka Lawrenowa w Płowdiwie”. Wernisaż odbędzie się w piątek 7 kwietnia 2017 r. o godz. 15.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora”, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Bardzo dobry występ młodego zapaśnika

Paweł Chmielewski stanął na drugim stopniu podium
Spory sukces odniósł młody łomżyński zapaśnik Paweł Chmielewski. Uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 przywiózł srebrny medal z rozegranego w ostatni weekend (31.03-02.04) w Janowie Lubelskim Pucharu Polski kadetów w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział łącznie 170 zawodników z 51 klubów.
więcej

Dobra polityka finansowa Prezydenta

foto
Od początku swojej prezydentury Mariusz Chrzanowski zaznaczał, że chce, aby Łomża była miastem proinwestycyjnym, a inwestycje przyczyniały się do poprawy standardu życia mieszkańców. W 2015 r. zrealizowanych zostało 110 różnego rodzaju zadań inwestycyjnych. Rekordowy był jednak rok ubiegły, gdzie ta ilość wzrosła o kolejnych 25. Same wydatki inwestycyjne oscylowały w granicach 50 milionów złotych. Dla porównania, w roku 2012 tych zadań było 67, w 2013 – 80, zaś w 2014 - 83.
więcej

Oblicza miłości Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 6 kwietnia 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert oddający atmosferę Wielkiego Postu. Jako solista wystąpi dobrze znany łomżyńskim melomanom tenor Jacek Szymański, a Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Władimir Bormotow (Białoruś), dyrektor zaprzyjaźnionej z FKWL „Grodzieńskiej Capelli”.
więcej

Szansa na kolejne milionowe dofinansowanie na drogi

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podczas wizytacji przebudowy ulicy Zawadzkiej
Trwają prace związane z budową dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Przykoszarowej. Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Prezydent Łomży złożył wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych realizowanych już prac, a także budowy przedłużenia ulicy Zawadzkiej do Szosy do Mężenina. Ogłoszony został też przetarg na wyłonienie wykonawcy brakującego odcinka.
więcej

Zaproszenie na spotkanie ws. przebudowy dróg

Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Łomży w dniu 13.04.2017 r. organizuje spotkania informacyjne w sprawie: przebudowy ul. Giełczyńskiej (godz. 10.00), przebudowy ul. Rządowej (godz. 12.00) oraz przebudowy ul. Woziwodzkiej (godz. 14.00). Spotkania z wykonawcą projektu technicznego, firmą: Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Komunalnych „INKOM” Sp. z o.o., ul. Sobieskiego 12, 15-014 Białystok, przy udziale pracowników Urzędu Miejskiego z Wydziałów Inwestycji i Gospodarki Komunalnej, odbędzie się w sali konferencyjnej (pok. 213 - II piętro) Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED