Łomża

Strona główna » Aktualności

Zajmą się problemami alkoholowymi

foto
Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski powołał Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na nową kadencję samorządu. W jej skład weszło 12 członków, a pracom będzie przewodniczył Robert Grzymała.
więcej

XII edycja Rankingu Innowacje 2018

foto
Ramy rowerowe dedykowane do montażu silnika elektrycznego, pierwszy na świecie interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, zaawansowany, bateryjny rejestrator przepływu gazu – to między innymi te rozwiązania zdobyły w zeszłym roku nagrody w rankingu Innowacje 2017. Ponadto w kategorii Usług kapituła doceniła platformę seed house z zastosowaniem sztucznej inteligencji analizującej w oparciu o dane z Internetu pomysł na biznes klienta. Celem rankingu jest pokazywanie nowych trendów na naszym rynku oraz kreatywności mieszkańców województwa Podlaskiego.
więcej

Filharmonia łomżyńska perełka

Tak obecnie wygląda fasada zewnętrzna filharmonii
O Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży jest ostatnio głośno w całym kraju. Jej muzycy odebrali niedawno prestiżowego Fryderyka. - Przychodząc na koncert można być pewnym, że będzie to koncert najwyższej klasy, gwarantujący wspaniałe artystyczne przeżycie – mówi o filharmonikach łomżyńskich wybitny kompozytor, Sławomir Czarnecki. Trwa też przebudowa budynku przy ul. Nowej, aby dostosować go do najwyższych światowych standardów.
więcej

Zgłoszenia do Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla uczniów szkół podstawowych

W dniu 25 kwietnia 2019 roku o godz. 9:00, w Szkole Podstawowej Nr 9 w Łomży (ul. Ks. Anny 18) odbędą się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Zgłoszenia do 31 marca br. w formie pisemnej należy przesłać do Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży (ul. Polna 16) lub drogą elektroniczną na adres i.komorowska@um.lomza.pl.
więcej

Z budżetu miasta na sprzęt dla Straży Pożarnej

foto www.straz.lomza.pl
Kwotę 100 tys. zł zamierza przekazać prezydent Mariusz Chrzanowski na rzecz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Środki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu ochrony dróg oddechowych. Wniosek w tej sprawie został skierowany pod obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej.
więcej

Zachęty inwestycyjne na terenie Miasta Łomża

ZWOLNIENIE Z PODATKU DOCHODOWEGO PRZY REALIZACJI NOWEJ INWESTYCJI NA TERENIE MIASTA ŁOMŻA.
więcej

Nowe boisko przy SP 1 w ciągu dwóch lat?

foto
Jeszcze w tym roku planowane jest opracowanie dokumentacji technicznej na budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski wystąpił do Rady Miejskiej o zabezpieczenie na ten cel 60 tysięcy złotych.
więcej

Zobacz noc nokautów w Łomży

foto
Już w najbliższą sobotę 23 marca br., w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży odbędzie się gala Knockout Boxing Night 6. Łomżyńska publiczność obejrzy siedem pojedynków zawodowych i jeden w formule boksu olimpijskiego. W walce wieczoru swoje umiejętności zaprezentuje Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Wydarzenie poprzedzi ceremonia ważenia, która odbędzie się w piątek 22 marca o godz. 15:30 w Galerii Veneda.
więcej

Jadłodzielnie w Łomży?

Już niedługo w Łomży mogą powstać specjalne miejsca, gdzie najubożsi mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z tzw. wspólnych lodówek. Prezydent Mariusz Chrzanowski skierował już pismo do instytucji, które mogłyby uczestniczyć w tym szlachetnym przedsięwzięciu.
więcej

Coś dla młodych fotografów

foto
Jeśli jesteś pasjonatem fotografowania oraz chcesz przeżyć fascynującą lekcję historii i odnaleźć piękno w powadze miejsc pamięci, weź udział w VI Powiatowym Konkursie Fotograficznym "MIEJSCA PAMIĘCI, WALKI I MĘCZEŃSTWA NARODU POLSKIEGO – BOHATEROWIE NASZEJ ZIEMI". Prace można składać do 12 kwietnia. Wydarzenie jak co roku organizuje Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży.
więcej

Prymusi z "Jedynki"

Uroczyste nagradzanie najzdolniejszych uczniów
W czwartek 14 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczysta Gala Prymusów. Za najlepsze wyniki w nauce zostało nagrodzonych 35 uczniów. Wszyscy mają średnią co najmniej 5,0 oraz wyróżniają się wzorowym zachowaniem. Dzieciom oraz im rodzicom pogratulował zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.
więcej

Najwyższy poziom łomżyńskich filharmoników

Dyrektor artystyczny FKWL, Jan Miłosz Zarzycki ze statuetką Fryderyka. Obok kompozytor Sławomir Czarnecki
W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbył się koncert Orkiestry Łomżyńskich Filharmoników "Mistrzowskie interpretacje". Podczas muzycznego wydarzenia statuetkę Fryderyka 2019 dyrektorowi Janowi Miłoszowi Zarzyckiemu przekazał kompozytor Sławomir Czarnecki. Zdobycia prestiżowego wyróżnienia pogratulował prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne trafiły do szkół

Uroczyste przekazanie sprzętu
W Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji odbyło się symboliczne przekazanie sprzętu z projektu "Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji". Do sześciu szkół z naszego miasta trafiły zestawy multimedialne i pomoce dydaktyczne. W uroczystości wziął udział prezydent Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępca Andrzej Stypułkowski.
więcej

Zagłosujmy na Napoleona Bonaparte!

Lalka Napoleon Bonaparte wykonana przez dzieci ZSS w Łomży
Tak nazywa się laleczka wykonana przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. Szkoła już po raz trzeci bierze udział w światowym projekcie edukacyjno-pomocowym "Wszystkie Kolory Świata", organizowanym pod honorowym patronatem UNICEF. Od 11 do 15 marca można głosować na najbardziej oryginalną lalkę wykonaną przez dzieci. Nagrodą za pierwsze miejsce jest koncert Majki Jeżowskiej.
więcej

Wicemarszałek Derehajło odwiedził Łomżę

Wicemarszałek województwa podlaskiego Marszałek Stanisław Derehajło w gabinecie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyło się spotkanie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego z wicemarszałkiem województwa podlaskiego Stanisławem Derehajło. - To miasto się rozwija, widzę w nim duży potencjał – mówił o Łomży.
więcej

Mniej pieców "kopciuchów" w Łomży

foto
Z szerokim odzewem społecznym spotkała się inicjatywa Urzędu Miejskiego w Łomży związana z wymianą pieców węglowych. Na spotkaniu w dniu 12 marca br. w Szkole Podstawowej nr 5 ponad stu właścicieli domków jednorodzinnych ogrzewanych paliwem stałym, miało okazję zapoznać się z założeniami programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego można uzyskać rządowe wsparcie na wymianę starych pieców.
więcej

Filharmonia z Fryderykiem

foto
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży otrzymała wymarzonego "Fryderyka"! Nagrodzona płyta Polish Contemporary Concertos zawiera kompozycje Marcina Błażewicza, Pawła Łukaszewskiego i Sławomira Czarneckiego, które wykonują najwybitniejsi polscy soliści: gitarzysta Marcin Dylla, saksofonista Paweł Gusnar, skrzypek Jakub Jakowicz i wiolonczelista Tomasz Strahl. Album Polish Contemporary Concertos, który wydała prestiżowa wytwórnia płytowa DUX otrzymał FRYDERYKA 2019 w kategorii Album Roku – Muzyka Symfoniczna i Koncertująca. Rywalizował z najlepszymi polskimi orkiestrami: Sinfonią Varsovią, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, prowadzonymi przez takich mistrzów batuty jak Jerzy Maksymiuk, Antoni Wit i Jacek Kaspszyk.
więcej

Rada Gospodarcza powołana

Wejście główne łomżyńskiego magistratu
Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenie powołujące Radę Gospodarczą. Organ opiniodawczo-doradczy zrzesza 20 lokalnych przedsiębiorców i zajmie się sprawami przedsiębiorczości w mieście.
więcej

Już niebawem ruszy kolejny projekt społeczny

Spotkanie partnerów projektu odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży
Prawie 20 mln zł dofinansowania otrzymało Miasto Łomża na realizacje projektu pt. "Regionalne Innowacje Społeczne – Centra Integracji Społecznej województwa podlaskiego". W ubiegłym tygodniu w Ratuszu odbyło się pierwsze spotkanie partnerów tego największego projektu w całej perspektywie finansowej 2014-2020, który ruszy od 1 kwietnia tego roku.
więcej

Szmaragdowa w budowie

ulica Szmaragdowa
Wiosenna aura sprzyja realizacji miejskich inwestycji. Nie inaczej jest w przypadku budowy ulicy Szmaragdowej. Kończą się tam prace związane z przebudową instalacji podziemnych i niebawem rozpoczęte zostaną roboty stricte drogowe.
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED