Łomża

Strona główna » Aktualności

Mityng lekkoatletyczny z wielką pompą

Konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego (w środku). Pierwszy z lewej: Michał Szczepankowski, dyrektor marketingu Prefbet Śniadowo, od prawej Andrzej Korytkowski, prezes Prefbet Śniadowo Łomża
W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się konferencja prasowa poświęcona IV Międzynarodowemu Mitingowi Lekkoatletycznemu "Prefbet Śniadowo" Łomża. Sportowe wydarzenie już 7 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd. Łomżyńscy miłośnicy "królowej sportu" zobaczą wielu znakomitych zawodników na czele z Konradem Bukowieckim, halowym mistrzem Europy w pchnięciu kulą.
więcej

Zaśpiewali dla mamy

foto
Śpiewamy dla Mamy – bo ją kochamy! - tak mówili uczestnicy piątkowego koncertu zorganznizowanego specjalnie na Dzień Mamy przez instruktorkę i chórmistrzynię Magdę Sinoff i łomżyński Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych przy współpracy z Parafią Ojców Kapucynów w Łomży.
więcej

Bardzo dobry występ łomżyńskich karateków

Młodzi karatecy z Łomży
W niedzielę 29 maja w Ostrowi Mazowieckiej odbył się XIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 164 zawodników z 15 klubów z całej Polski. Po raz kolejny nie zawiedli zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate, którzy aż siedem razy stawali na podium, w tym cztery razy na jego najwyższym stopniu.
więcej

Sprzedaż nieruchomości przy Meblowej

foto
Prezydent Łomży ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w Łomży przy ulicy Meblowej. Cena wywoławcza trzech działek o łącznej powierzchni 1,7739 ha wynosi 1.420.000 zł netto. Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, w sali nr 201A – II piętro, o godz. 11.00, w dniu 4 sierpnia 2017 roku. Osoby zainteresowane zakupem powinny do 1 sierpnia br. wpłacić na konto Urzędu Miejskiego wadium w wysokości 142 tys. zł.
więcej

Baśnie 1001 nocy u Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 1 czerwca o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego we współpracy z Teatrem Lalki i Aktora w Łomży pragnie zaprosić na koncert familijny w ramach 30. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Będzie to wyjątkowy, orientalny muzyczny wieczór oparty na „Baśniach 1001 nocy” czytanych przez aktorów: Beatę Antoniuk i Tomasza Rynkowskiego. Muzycznymi ilustracjami opowieści będą między innymi kompozycje Kamila Radzimowskiego wykonane przez niego na orientalnym instrumencie o nazwie duduk. Soliście towarzyszyć będzie Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą libańskiego dyrygenta Harouta Fazliana.
więcej

Zapraszamy do Kina Millenium na śniadanie biznesowe

foto
Zapraszamy na trzecie śniadanie biznesowe, które odbędzie się 8 czerwca o godz. 9.00, tym razem w Kinie Millenium, ul Wojska Polskiego 7 w Łomży. Głównym celem spotkań jest integracja środowiska przedsiębiorców, wzajemne poznawanie się, wymiana doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami dojrzałymi oraz rozpoczynającymi swoją działalność, nawiązywaniu bliższych relacji biznesowych, a także budowaniu poczucia tożsamości lokalnej społeczności. Spotkania odbywają się cyklicznie w każdy drugi czwartek miesiąca.
więcej

Zawody OTK "Piątuś Cup" zakończone

W Łomży pojawiły się zawodniczki ze ścisłej krajowej czołówki
Aleksandra Węgrzyn z UKS RP SPORT Olsztyn zwyciężyła w trzeciej edycji ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjny młodziczek w tenisie "Piątuś Cup", Przez trzy dni na kortach tenisowych przy III LO w Łomży rywalizowało 16. tenisistek w wieku do 14 lat.
więcej

Zmiany w organizacji ruchu na Sikorskiego i Zawadzkiej

Trwają inwestycje drogowe w mieście. Od dnia dzisiejszego kierowcy pojadą lewą stroną jezdni w obu kierunkach na ul. Zawadzkiej. W dniu 3 czerwca jednodniowa zmiana organizacji ruchu nastąpi również na Zawadzkiej.
więcej

"Dzień otwarty" w DPS-ie

foto
Pod koniec ubiegłego tygodnia w Domu Pomocy Społecznej odbył się "Dzień otwarty". Każdy od środka mógł zobaczyć jak funkcjonuje ta placówka pomagająca osobom z niepełnosprawnością.
więcej

Święto łomżyńskiego MPK-a

Najbardziej zasłużeni pracownicy MPK-a otrzymali złote medale
Ulicami Łomży jeżdżą od 48 lat. Dowożą do pracy, szkoły czy na zakupy. Autobusy komunikacji miejskiej – bo o nich mowa – stały się nieodłącznym elementem naszego miasta. W piątek 26 maja w bazie MPK-a przy ul. Spokojnej był czas na świętowanie.
więcej

Łomża przygotowuje się do letnich imprez

Budowa nowych schodów, które umożliwią wejście na skarpę
Trwa remont Muszli Koncertowej przy ul. Zjazd. To tam za nieco ponad trzy tygodnie odbędzie się dwudniowe święto naszego miasta. Prace są już na ukończeniu. Będą kosztowały Miasto 64 tys. zł.
więcej

Placówki oświatowe korygują swoje rozliczenia finansowe

Prezydent Łomży od dwóch lat konsekwentnie realizuje politykę inwestycji w obiekty oświatowe. Mają one przyczynić się przede wszystkim do polepszenia warunków nauki, ale także wpłynąć na oszczędności w funkcjonowaniu placówek, m.in. poprzez zmniejszenie opłat za ogrzewanie. By jeszcze lepiej realizować program oszczędnościowy konieczne jest uporządkowanie rozliczeń pomiędzy jednostkami i dostarczycielami mediów. Wewnętrzne analizy i kontrole przeprowadzone przez Urząd Miejski wykazały w tym zakresie pewne nieprawidłowości, które systematycznie są eliminowane.
więcej

Zmiany na drogach

Firmy realizujące inwestycje drogowe w mieście poinformowały o planowanych zmianach w organizacji ruchu w najbliższym czasie. Dotyczą one przebudowy ulicy Sikorskiego oraz rozbudowy ulic Polowej i Zawady Przedmieście.
więcej

"Chemiczna piaskownica" na zakończenie Akademii Sześciolatka

Młodzi żacy zakończyli zajęcia w Akademii Sześciolatka
W czwartek 25 maja w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia z cyklu "Akademia Sześciolatka". Zatytułowane były "Chemiczna piaskownica".
więcej

Zapraszamy na Miejski Dzień Dziecka

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na Miejski Dzień Dziecka. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 1 czerwca br. w godz. 14:00 - 18:00 na kompleksie "Moje boisko - Orlik 2012" przy ul. Katyńskiej w Łomży. Współorganizatorami imprezy są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zakład Gospodarowania Odpadami sp. z o.o. w Łomży.
więcej

Startuje "Piątuś Cup"

foto
Już po raz trzeci na kortach tenisowych III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży zostanie rozegrany Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek "Piątuś Cup". W zawodach wystartują młode zawodniczki z całego kraju. Sportowe zmagania rozpoczną się w piątek 26 maja o godz. 11.
więcej

Będą bezpłatne przejazdy dla seniorów i niepełnosprawnych uczniów

Konferencja prasowa odbyła się w autobusie komunikacji miejskiej
Od 1 sierpnia 2017 roku posiadacze Łomżyńskiej Karty Seniora oraz osoby niepełnosprawne uczące się w łomżyńskich szkołach będą mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Stosowny projekt uchwały został dziś (25.05) skierowany przez Prezydent Łomży Mariusza Chrzanowskiego do Rady Miejskiej. Na specjalnej konferencji prasowej w autobusie linii nr 10 gospodarz miasta poinformował również, że od przyszłego roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ma zostać przekształcone w spółkę prawa handlowego.
więcej

Dzień Matki z MOSiR-em

foto
Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży przygotował szereg atrakcji dla mam oraz ich pociech.
więcej

Roboty drogowe na ul. Wojska Polskiego

Na ulicy Wojska Polskiego w Łomży trwa regulacja i wymiana wpustów kanalizacji deszczowej. Prace prowadzone są na wysokości Parku im. Jakuba Wagi oraz w rejonie ul. Wyzwolenia. Ich zakończenie zależy od wiązania masy bitumicznej i przewidywane jest w piątek 26 maja do południa.
więcej

Kształcenie zawodowe szansą na dobrą pracę

foto
„Dobry zawodów – fajne życie - popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim” to projekt realizowany m.in. przez samorządy zrzeszone w Łomżyńskim Forum Samorządowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Konferencja inaugurująca przedsięwzięcie w subregionie łomżyńskim odbyła się we wtorek 23 maja br. w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży.
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED