Łomża

Strona główna » Aktualności

Umowa na budowę Szmaragdowej podpisana

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz właściciel firmy Ekotech Paweł Jarząbek
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał umowę na budowę ulicy Szmaragdowej. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w październiku, a zrealizuje ją lokalna firma Ekotech.
więcej

Świętowali 50-lecie pożycia małżeńskiego

Prezydent Mariusz Chrzanowski pogratulował jubilatom i życzył dalszej pomyślności
W sobotę 6 października w Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się uroczystość Złotych Godów. Pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego świętowało 20 par.
więcej

Świat biznesu nad Narwią

Na pierwszym planie: prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski
Zagraniczni radcy handlowi oraz lokalni przedsiębiorcy spotkali się w piątek 5 października w Parku Przemysłowym Łomża. Wydarzenie zorganizowane przez łomżyński ratusz przy współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w Białymstoku i Starostwem Powiatowym, było okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń.
więcej

"Siódemka" podpatrywała pracę urzędu

Wspólna fotografia w gabinecie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego
Ile trwa kadencja prezydenta i czy trudno jest sprawować tę funkcję? – to tylko niektóre z pytań, jakie zadawali prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7. Ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów zwiedzała magistrat w ramach programu ministerialnego realizowanego przez szkołę.
więcej

Kadencja prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wysoko oceniona przez "Wspólnotę"

foto
Łomża znalazła się na 8. miejscu wśród 48 miast na prawach powiatu rankingu "Sukces Kadencji", organizowanego przez prestiżowe Pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". To ogromny awans w porównaniu do poprzedniej kadencji. Wówczas gród nad Narwią został sklasyfikowany na 37. pozycji. Na całość rankingu składały się poszczególne podkategorie, w tej dotyczącej "sukcesu społecznego" miasto uplasowało się tuż za podium. Poprzednio była to 29. lokata.
więcej

Wręczono Łomżyńskie Anioły Biznesu

Laureaci konkursu Łomżyńskie Anioły Biznesu
W czwartkowy wieczór w gościnnych progach Kina Millenium odbyła się uroczysta gala kończąca II edycję konkursu gospodarczego Łomżyńskie Anioły Biznesu. Inicjatywa ta dedykowana jest przedsiębiorcom działającym na terenie ziemi łomżyńskiej. Jej organizatorami są Miasto Łomża oraz Starostwo Powiatowe w Łomży. Nagroda jest wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i regionu. Warto dodać, że gośćmi honorowymi gali było kilkudziesięciu radców handlowych z wielu krajów świata.
więcej

O weterynarii i nie tylko

Eyal Klement, profesor Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie (z lewej) oraz Emilian Kudyba (lekarz weterynarii i inicjator wielu lokalnych przedsięwzięć) w gabinecie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
Prezydent Mariusz Chrzanowski spotkał się z Eyalem Klementem, profesorem Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Gość z Izraela zawitał do Łomży przy okazji międzynarodowej konferencji dotyczącej problematyki hodowli bydła, która w piątek 5 października o godz. 11.00 odbędzie się w Wyższej Szkole Agrobiznesu.
więcej

Gala "Łomżyńskie Anioły Biznesu" już dzisiaj!

foto
W czwartek 4 października o godz. 19:00 w Kinie Millenium odbędzie się uroczysta gala konkursu gospodarczego Łomżyńskie Anioły Biznesu. W jej trakcie wyróżnieni zostaną przedsiębiorcy, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Łomży i regionu łomżyńskiego. Organizatorami przedsięwzięcia są Miasto Łomża, Starostwo Powiatowe w Łomży oraz Powiatowy Urząd Pracy w Łomży.
więcej

Prezydent spotkał się z seniorami

Bukiet kwiatów i podziękowania
- Dziękuję za tą pozytywną energię jaka od Państwa bije – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na spotkaniu z członkami Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży. W siedzibie przy ul. Mickiewicza pojawiło się ich kilkudziesięciu.
więcej

Capella Bydgostiensis – Sacrum et Musica 2018

foto
W niedzielę 7 października 2018 roku o godzinie 12:45 w Kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży odbędzie się kolejny koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”, na którym wystąpi znakomita orkiestra kameralna Capella Bydgostiensis. Solistami będą: Katarzyna Jaracz (sopran), Tomasz Gluska (trąbka). Całość poprowadzi dyrygent Maciej Wierzchoń. Wstęp wolny.
więcej

Dudaryk – Sacrum et Musica 2018

foto
W piątek 5 października 2018 roku o godzinie 18:30 w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św. Michała Archanioła odbędzie się kolejny koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”. Tym razem wystąpi znakomity Lwowski Państwowy Akademicki Chór Męski „Dudaryk” pod dyrekcją Dmytro Katsała. Wstęp wolny.
więcej

Literatura totalna - zajęcia dla dzieci i młodzieży

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza na nowe zajęcia dla dzieci i młodzieży, dotyczące literatury i pracy z tekstem. Zajęcia będzie prowadziła Edyta Ejsmont, polonistka, juror w konkursach literackich, miłośniczka poezji i prozy.
więcej

Prezydent zamierza kupić małe autobusy

foto
Bezpłatna komunikacja miejska przysługuje obecnie mieszkańcom Łomży po 60. roku życia, posiadającym Łomżyńską Kartę Seniora, a od przyszłego roku kalendarzowego taką możliwość mają mieć także uczniowie łomżyńskich szkół. Prezydent Mariusz Chrzanowski chce jednak, aby po przekształceniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w spółkę prawa handlowego, "empeki" w naszym mieście były darmowe dla wszystkich mieszkańców. Jest szansa, że stanie się tak już w drugim półroczu 2019 roku.
więcej

Dzięki nim głos osób z niepełnosprawnościami został usłyszany

foto
W poniedziałek 1 października w „Domku Pastora” odbyło się ostatnie w tej kadencji posiedzenie Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością. To powołany w 2015 roku organ doradczy Prezydenta Łomży, mający na celu m.in. inspirowanie działań na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz wydawanie opinii i formułowanie wniosków służących rozwojowi samorządu w tym zakresie.
więcej

Rozpoczęła się druga kadencja młodzieżowej rady

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski rozpoczął inauguracyjną sesję
W piątek 28 września w Domku Pastora odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży drugiej kadencji. Nowym przewodniczącym został uczeń I Liceum Ogólnokształcącego – Michał Korwek. Mandat radnego przez najbliższe 2 lata będzie pełniło 23 uczniów łomżyńskich szkół ponadpodstawowych.
więcej

Młodzi taekwondziści rywalizowali o Puchar Prezydenta

Walki toczyli młodzicy w wieku 10-11 lat
W Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich odbyły się w sobotę 29 września VI Otwarte Mistrzostwa Łomży taekwondo olimpijskiego młodzików i dzieci. Około 60 uczestników rywalizowało o puchar ufundowany przez prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

Spotkanie biznesowe z radcami handlowymi

Prezydent Łomży zaprasza wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców na spotkanie biznesowe z radcami handlowymi, które odbędzie w piątek 5 października 2018 r. o godz. 11.00 w Parku Przemysłowym Łomża, ul. Sikorskiego 166, 18-400 Łomża. Swoją obecność w spotkaniu potwierdzili Andrzej Arendarski – Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Witold Karczewski – Prezes Izby Przemysłowo – Handlowej w Białymstoku, radcowie handlowi z Angoli, Bułgarii, Chin, Cypru, Konga, Irlandii, Panamy, Mołdawii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy, Francji, Kuwejtu, Bośni i Hercegowiny, Rosji, Białorusi.
więcej

Uszyją flagę na 100-lecie odzyskania niepodległości

Barbara Duda, prezes Spółdzielni Socjalnej Alexis rozmawiała o projekcie z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim
W ramach projektu "100 lat-flaga" Spółdzielnia Socjalna Alexis uszyję flagę, która będzie wyeksponowana na Starym Rynku podczas Święta Niepodległości. Stu uczestników utworzy ponadto żywy napis "100 lat". Zdjęcia z wydarzenia będą przekazane na wystawę do Domku Pastora. Projekt został sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
więcej

Rowerowo i piknikowo na ul. Zawadzkiej

foto
W niedzielę (30.09) na nowym odcinku ulicy Zawadzkiej, łączącej ul. Przykoszarową z Szosą do Mężenina, odbył się wyścig ŁoKeRowy pod nazwą „rowerowo – piknikowo”. Był on elementem festynu rodzinnego, w trakcie którego miały miejsce m.in. animacje i zabawy dla dzieci oraz rodzinne konkursy z nagrodami. Można było także skosztować waty cukrowej lub potraw z grilla.
więcej

"Zaczarowany jeleń" i wyróżnienie dla Teatru Lalki i Aktora

foto
W sobotę 29 września w Teatrze Lalki i Aktora odbyła się prapremiera spektaklu „Zaczarowany jeleń” w reżyserii Jarosława Antoniuka, zrealizowanego z okazji 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Wydarzenie było również okazją do oficjalnego wręczenia Odznaki Honorowej Województwa Podlaskiego, którą łomżyński teatr otrzymał za wybitne zasługi dla kultury polskiej.
więcej

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED