Łomża

Strona główna » Aktualności

Łomża solidarna z mieszkańcami poszkodowanej gminy Sośno

Obiekty Szkoły Podstawowej w Sośnie
Miasto Łomża przekaże 100 tys. zł dotacji celowej na odbudowę obiektów Szkoły Podstawowej w gminie Sośno (woj. kujawsko-pomorskie). Radni miejscy przychylili się do wniosku Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Uchwała została podjęta jednogłośnie. Gmina Sośno ucierpiała na skutek nawałnic, które nawiedziły nasz kraj na początku sierpnia.
więcej

Przebudowa Polowej - zmiana organizacji ruchu

foto
Kolejna zmiana organizacji ruchu czeka łomżyńskich kierowców. W związku z trwającymi pracami nad przebudową ul. Polowej, od czwartku 31 sierpnia obowiązywał będzie zakaz parkowania na całej długości ul. Sadowej (z wyłączeniem zatok) oraz odcinku ul. Dwornej (od Giełczyńskiej do skrzyżowania z Farną). Utrudnienia wprowadzane będą tylko w dni robocze - od poniedziałku do piątku. Potrwają do czasu zakończenia prac, które przewidywane są na połowę października.
więcej

W rocznicę wybuchu II wojny światowej

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski serdecznie zaprasza 1 września 2017 r. do wspólnego oddania hołdu ofiarom drugiej wojny światowej. Tego dnia o godz. 12:00 na minutę będą włączone syreny alarmowe, a następnie złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
więcej

Uroczysta Inauguracja XIII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica

foto
W niedzielę 3 września 2017 roku o godzinie 13:00 w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św. Michała Archanioła odbędzie się uroczysty koncert inaugurujący 13. już edycję Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”. W tym roku będziemy mieli wyjątkową okazję wysłuchać fragmentów słynnego „Mesjasza” Jerzego Fryderyka Haendla w wykonaniu na instrumentach z epoki Haendla. Będziemy gościć znakomitą orkiestrę z Wrocławia – Wrocław Baroque Ensemble oraz solistów i chór Narodowego Forum Muzyki. Całość poprowadzi wspaniały dyrygent Andrzej Kosendiak. Wstęp wolny.
więcej

Przeczytajmy wspólnie "Wesele"

foto
Już w sobotę 2 września odbędzie się finał 6. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą będzie "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Łomżyńska inicjatywa rozpocznie się o godz. 10.00 przed siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Długiej 13. Do wspólnego czytania może przyłączyć się każdy, weźmie w nim udział także Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Lato z Radiem zagościło w Łomży

gwiazdą łomżyńskiego Lata z Radiem był zespół Lady Pank
Dobiegają końca wakacje, a wraz z nimi kończy się trasa koncertowa „Lata z Radiem”. Jej przedostatni etap miał miejsce w sobotę 26 sierpnia w Łomży. Na scenie, ustawionej wyjątkowo na terenach zielonych przy ulicy Zawadzkiej, w pobliżu Parku Jana Pawła II i kompleksu „Moje boisko – Orlik 2012”, przed łomżyńską publicznością wystąpili: Maciej Pol, Magdalena Steczkowska, Papa D. i Lady Pank. Ale „Lato z Radiem” to nie tylko koncerty, to również doskonała promocja naszego miasta na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.
więcej

Miliony na szkolenia dla mieszkańców

foto
- Oddziaływanie tego projektu na nasz subregion w mojej ocenie jest niezwykle ogromne – mówił Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w trakcie konferencji poświęconej projektowi pn. „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki”. Miasto Łomża jako lider tego projektu otrzymało na jego realizację dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 40.798.358 zł, zaś całkowita wartość przedsięwzięcia wyniesie ponad 45,5 mln zł. To największy projekt unijny, jaki będzie realizowany w subregionie w obszarze edukacji i rynku pracy w całej perspektywie unijnej na lata 2014-2020.
więcej

Zagospodarowanie terenów zielonych w "Wecie"

foto
Wakacje to dla uczniów czas wypoczynku. Z punktu widzenia samorządu to jednak najlepszy czas na prowadzenie prac remontowych i modernizacyjnych. W tym roku na miejskiej liście szkolnych remontów znalazł się Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.
więcej

Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy

foto
Żadne uwagi od mieszkańców nie wpłynęły odnośnie planowanej budowy Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjnego wraz z infrastrukturą techniczną i obiektami zagospodarowania terenu w Łomży w rejonie ul. Dworcowej, Sikorskiego i Al. Legionów. Koncepcję projektową nowego dworca przygotowała firma Atelier Zetta z Białegostoku. - Czas jego budowy przewidziany jest na około 9 miesięcy, więc myślę, że pod koniec przyszłego roku obiekt na miarę dzisiejszych czasów będzie mógł być już otwarty – informuje zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki.
więcej

Lato z Radiem już w sobotę w Łomży

foto
Trasa „Lata z Radiem” dobiega końca. Ostatni weekend wakacji to również ostatni weekend największej letniej trasy koncertowej w Polsce. Na zakończenie ekipa Radiowej Jedynki, wraz z zaproszonymi gwiazdami pojawi się w Łomży i Augustowie. Podczas imprez w naszym mieście wystąpią m.in.: Magda Steczkowska, Papa D, Lady Pank. O magiczną aurę koncertów zadba najpopularniejszy polski iluzjonista – Maciej Pol.
więcej

Łomża kontynuuje współpracę z Nowogrodem Wołyńskim

foto
W ubiegłym tygodniu gościła w Łomży delegacja z Nowogrodu Wołyńskiego na Ukrainie. Wizytę zorganizowano z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego, zaś w jej trakcie podpisano umowę o kontynuacji rozpoczętej w połowie lat 90. XX wieku współpracy pomiędzy oboma miastami.
więcej

Przebudowy ulic z dofinansowaniem unijnym

foto
Prezydent Łomży podpisał z Marszałkiem Województwa Podlaskiego umowy na dofinansowanie przebudowy czterech dróg w naszym mieście. Środki w wysokości ponad 30 mln zł pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego i zostaną przeznaczone na ulice Glogera, Poligonową, Nowogrodzką oraz Zawadzką. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i zakończą w październiku 2018 roku.
więcej

Łomżyńskie mistrzostwa w "piłkarzyki"

Triumfatorzy V Mistrzostw Łomży w Piłkarzyki
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował V Mistrzostwa Łomży w Piłkarzyki. Zawody rozegrane zostały 19 sierpnia na Starym Rynku i jak co roku przyciągnęły grono zawodników oraz kibiców. Podczas imprezy nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchanego placu zabaw i rywalizacji sportowych.
więcej

Zmarła była dyrektor Przedszkola nr 9

W dniu 19 sierpnia 2017 r. zmarła Janina Falkowska, będąca w latach 1995-2004 dyrektorką Przedszkola Publicznego nr 9 w Łomży. Wystawienie ciała odbędzie się w Domu Pogrzebowym Marczyk przy ul. Przykoszarowej w poniedziałek 21 sierpnia od. godz. 17:00 do 20:00 oraz we wtorek 22 sierpnia od godz. 12:00. Wyprowadzenie ciała do kaplicy Św. Józefa i Msza pogrzebowa odbędą się 22 sierpnia o godz. 14:00, po czym nastąpi pochowanie na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej.
więcej

Lato z Radiem zabrzmi z Łomży

foto
Już 26 sierpnia, po kilkunastoletniej przerwie, Lato z Radiem ponownie zagości w Łomży. Impreza odbędzie się na terenach zielonych przy ul. Zawadzkiej, obok Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. W jej trakcie wystąpią: iluzjonista Maciej Pol, Magdalena Steczkowska oraz zespół Papa De. Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiego rocka Lady Pank. Początek wydarzenia zaplanowano o godz. 16:00.
więcej

Miasto odnawia pomniki

foto
Miasto Łomża zawarło umowę na renowację pomników Zygmunta Glogera, Jakuba Wagi oraz Stacha Konwy. Prace mają rozpocząć się na przełomie sierpnia i września, i zakończyć do 30 listopada br. Za kwotę prawie 43 tys. zł wykona je Studio Artystyczno – Konserwatorskie z Bydgoszczy.
więcej

Przetarg na sprzedaż nieruchomości pod usługi

w ewidencji gruntów i budynków sprzedawana nieruchomość oznaczona jest jako działka nr 30020/7
Do 5 września osoby zainteresowane zakupem nieruchomości o pow. 1,0520 ha, zlokalizowanej przy ul. Nowogrodzkiej, powinny wpłacić wadium na konto Urzędu Miejskiego. Zgodnie ze studium działka położona jest na terenie przeznaczonym pod usługi, w tym pod usługi publiczne. Jej cena wywoławcza wynosi 1.091.215 zł, zaś przetarg odbędzie się 8 września o godz. 10:00 w sali 201A Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Niedziela św. Rocha na 90-lecie Skansenu w Nowogrodzie

foto
Muzeum Północno-Mazowieckie oraz Galeria 6na9 Agnieszki Zielewicz i Bractwo Bartne Fratrum Mellicidarum serdecznie zapraszają 20 sierpnia 2017 roku, w godz. 10:00-18:00, do Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie na XXI „Niedzielę św. Rocha”. Głównym tematem tegorocznej imprezy będzie bartnictwo. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oferuje dowóz autobusem z Łomży do Nowogrodu za opłatą w wysokości 5 zł w obie strony.
więcej

Święto Wojska Polskiego w Łomży

kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy 33 pp. złożyli m.in. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki
W dniu Święta Wojska Polskiego przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych, wojska, służb mundurowych, instytucji oraz harcerze i kombatanci złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty, znajdującym się na Placu Papieża Jana Pawła II. Następnie w Katedrze Łomżyńskiej, pod przewodnictwem Biskupa Seniora Stanisława Stefanka odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego. Po niej na mogiłach żołnierskich znajdujących się na cmentarzu przy ul. Mikołaja Kopernika zapalone zostały znicze.
więcej

Polskie wojsko świętuje

foto
W przeddzień Święta Wojska Polskiego, na terenie Warsztatów Technicznych Łomża odbył się uroczysty apel stanów osobowych Warsztatów Technicznych, Grupy Zabezpieczenia Łomża 25. Wojskowego Oddziału Gospodarczego Białystok, Wojskowej Komendy Uzupełnień i znajdującego się na etapie organizacji Batalionu Obrony Terytorialnej. Były okolicznościowe przemówienia, wojskowe wyróżnienia za zaangażowanie, terminowe i rzetelne wykonywanie zadań służbowych, podziękowania dla osób cywilnych wspierających wojsko oraz Apel Pamięci Oręża Polskiego. Przed pomnikiem 33 Pułku Piechoty przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, kombatanci i harcerze złożyli także kwiaty. Następnie miała miejsce impreza plenerowa „Wojsko na swojsko”.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED