Łomża

Strona główna » Aktualności

Trwają przetargi na nieruchomości

6 marca upływa termin wpłaty wadium przez osoby zainteresowane zakupem nieruchomości przy ul. Poznańskiej 3 oraz ul. Spokojnej 96. Działka przy ul. Poznańskiej ma powierzchnie 0,1750 ha, a jej cena wywoławcza wynosi 259.623 zł. Teren przy ul. Spokojnej ma powierzchnię 0,0721 ha, a jego cena wywoławcza to 115.007 zł.
więcej

Targi Gardenia Poznaniu to obowiązkowy przystanek dla ludzi o zielonych sercach

foto
I niewątpliwie takie serca ma młodzież klasy I i II, kształcąca się na kierunku technik architektury krajobrazu oraz nauczycielki przedmiotów zawodowych Ewa Czerska i Dorota Karczewska z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży.
więcej

"Pipi Pończoszanka" przyciągnęła tłumy

Udanej premiery pogratulował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
W sobotę 3 marca w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży odbyła się premiera spektaklu "Pipi Pończoszanka". Sztuka oparta na powieści autorstwa szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren przyciągnęła tłumy najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Wśród publiczności dostrzec można było również prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego z rodziną.
więcej

"Łomżyński Mazurek" - konkurs cukierniczy

W związku z Jubileuszem 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 organizuje konkurs „Łomżyński Mazurek”. Skierowany jest on do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkursowe wypieki należy dostarczy 7 marca 2018 r. do łomżyńskiej "Wety".
więcej

Odrodzenie Żydów w Polsce po 1968 roku - spotkanie z Ireną Wiszniewską

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie z Ireną Wiszniewską pt. "Odrodzenie Żydów w Polsce po 1968 roku". Spotkanie odbędzie się 9 marca 2018 r. o godz.18:00 w Czytelni MBP, ul. Długa 13.
więcej

Olimpiada Sportowa w Piąteczce na 600-lecie nadania praw miejskich Łomży

foto
Środa 28 lutego w Przedszkolu Publicznym nr 5 była niezwykle gorąca . Mimo, iż za oknem słupek rtęci wskazywał kilkanaście stopni mrozu w przedszkolu trwała walka dzieci i rodziców o medale w V Zimowej Olimpiadzie Sportowej. To wydarzenie jest częścią działań placówki z okazji 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.
więcej

Giełda pomysłów na życie dla maturzystów

III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży serdecznie zaprasza wszystkich maturzystów i ich rodziców na XVIII Giełdę pomysłów na życie, która odbędzie się 14 marca 2018 r. w godzinach 10.00-14.00 w budynku szkoły przy ul. Senatorskiej 13 w Łomży. Giełda to spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielami wyższych uczelni, podczas którego młodzież może również wziąć udział w wykładach, spotkaniach z doradcami zawodowymi łomżyńskich instytucji wspierających preorientację zawodową.
więcej

Łomżanki zwyciężają w Płocku

Podopieczne trenera Janusza Świętonia odniosły czwarte zwycięstwo w rozgrywkach
Coraz lepiej radzą sobie w rozgrywkach zaplecza Superligi piłkarki ręczne Dwójki PWSIiP Łomża. Podopieczne Janusza Świętonia pokonały w wyjazdowym spotkaniu MMKS Jutrzenkę Płock 36-30. Łomżanki od samego początku dyktowały warunki w tym meczu.
więcej

Przekazano nagrody w konkursie "Świeć się z Energą"

Sprzęt o wartości 10 tys. trafi do najbardziej potrzebujących rodzin
W holu Urzędu Miejskiego w Łomży odbyło się symboliczne przekazanie sprzętu AGD, który miasto otrzymało za zajęcie pierwszego miejsca w wojewódzkim etapie 9. edycji plebiscytu "Świeć się z Energą". Nowoczesne urządzenia o wartości 10 tysięcy złotych trafią do najbardziej potrzebujących osób w mieście i jego okolicach.
więcej

Łomża pamięta o Żołnierzach Wyklętych

w imieniu władz Łomży kwiaty złożyli prezydent Mariusz Chrzanowski, jego zastępcy Agnieszka Muzyk i Andrzej Garlicki oraz przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Grzymała
W czwartek 1 marca odbyły się łomżyńskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego pod pomnikiem poświęconym Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956. Następnie przedstawiciele m.in. władz miasta, powiatu, wojska, harcerzy, łomżyńskich szkół i uczelni, złożyli kwiaty oraz zapalili znicze.
więcej

Prawie 10,5 tys. zł dla Damiana

w turnieju zwyciężyła drużyna przedsiębiorców
Podczas piłkarskiego turnieju charytatywnego o Puchar Prezydenta Miasta Łomży, który odbył się 23 lutego w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich, udało się zebrać 10.446,80 zł. Środki w całości zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Damiana Śliwowskiego, ucznia Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, który w ubiegłym roku uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu.
więcej

Rozstrzygnięcie konkursu "Łomżyńskie kapelusze mają duszę"

foto
W ramach uczczenia obchodów 600- lecia nadania Łomży praw miejskich, w Przedszkolu Publicznym Nr 1 został zorganizowany konkurs plastyczno - techniczny pt. „Łomżyńskie kapelusze mają duszę”, skierowany do wszystkich dzieci z łomżyńskich przedszkoli. Jego celem było promowanie dziecięcej twórczości, poznanie historii i kultury naszego miasta oraz przybliżenie postaci znanej łomżynianki - Hanki Bielickiej, słynącej z ogromnego temperamentu, niebanalnego poczucia humoru i kapeluszy, które były nieodzownym elementem jej stroju.
więcej

Będą recytować o ziemi łomżyńskiej

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży zaprasza uczniów 7 klas szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej do wzięcia udziału w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim "ZNAM ZIEMIĘ ŁOMŻYŃSKĄ". Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o ziemi łomżyńskiej i jej okolicach.
więcej

Od roku integrują środowisko

KIŚ daje możliwość aktywnego i twórczego spędzania czasu
W niedzielę 25 lutego swoją pierwszą rocznicę świętował Klub Integracji Środowiskowej powstały przy Stowarzyszeniu Czas Rozwoju. Podczas wspólnego świętowania była okazja do uczczenia wszystkich małych i większych sukcesów jakie miały miejsce w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy.
więcej

Konkurs o Św. Teresie z Kalkuty

foto
W sobotę 24 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży odbył się XIII Diecezjalnym Konkursie Wiedzy pt. "Św. Teresa od dzieciątka Jezus - dzieje białego kwiatka". Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z 21 szkół diecezji łomżyńskiej wraz ze swoimi opiekunami.
więcej

Wykazali się wiedzą o Łomży

Uczestnicy konkursu z dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miejski w Łomży
Konkurs wiedzy o Łomży dla trzecioklasistów – czyli pomysł na propagowanie naszego miasta, jego historii i zachęta do lepszego poznania miejsca w którym żyją najmłodsi. Taką formę rozwijania postaw patriotycznych od czternastu lat realizuje Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Władysława Andersa. Konkurs wpisał się w obchody 600 - lecia nadania praw miejskim grodowi nad Narwią.
więcej

Zapisz dziecko do "Dwójki"

foto
W środę 28 lutego od godziny 17.00 na swój Dzień Otwarty zaprasza Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży. Rodzice zainteresowani nauką swoich dzieci w "Dwójce" będą mieli możliwość zapoznania się z oferta edukacyjną szkoły
więcej

Będzie remont w PP nr 9

Ciąg pieszo-jezdny wymaga szczególnego remontu
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zwróci się na najbliższej sesji do radnych z wnioskiem o przesunięcie w budżecie miasta kwoty 68 tys. zł na prace modernizacyjne w Przedszkolu Publicznym nr 9. Wyremontowany miałby być tam ciąg pieszo-jezdny oraz powstałaby nowa scena na placu zabaw. W okresie wakacyjnym planowany jest również remont łazienek.
więcej

Roman Dmowski i ruch narodowy – konferencja naukowa w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

foto
W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbyła się we wtorek 27 lutego 2018 r. konferencja naukowa poświęcona Romanowi Dmowskiemu i ruchowi narodowemu w kontekście odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Łomżyńskie Forum Samorządowe, Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości oraz Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich.
więcej

Zmarł por. Zdzisław Witkowski, ps. Płomień

por. Zdzisław Witkowski ps.
W sobotę 24 lutego 2018 r., w wieku 91 lat zmarł por. Zdzisław Witkowski. Za swoją działalność w okresie drugiej wojny światowej i latach powojennych w Armii Krajowej oraz Narodowym Zjednoczeniu Wojskowym został uhonorowany odznaczeniem AK za akcję „Burza” oraz Patentem „Weteran Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny”. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia, rodzinie oraz bliskim Zmarłego, składa Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraz ze współpracownikami z Urzędu Miejskiego.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED