Łomża

Strona główna » Aktualności

Przeżyli ze sobą pół wieku

Wspólna fotografia jubilatów
Mówią, że recepty na długie i szczęśliwe pożycie nie ma, a najważniejsze są wzajemny szacunek, zrozumienie i oczywiście miłość. W niedzielę 8 lipca w Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się uroczystość wręczenia "Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Złote Gody, czyli pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego świętowało 19 par. Dwa małżeństwa przeżyły ze sobą jeszcze więcej – 60 i 66 lat.
więcej

Profesor Masatake Wada ponownie w Łomży

Dla profesora Masatake Wady była to już trzecia wizyta w naszym mieście
W ubiegłym tygodniu Łomżę odwiedził Masatake Wada, profesor ekonomii na Uniwersytecie Teikyo w Tokio. Była to jego trzecia wizyta nad Narwią na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. W imieniu prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego znakomitego gościa przywitał w Ratuszu, przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Grzymała.
więcej

Ulica Niemcewicza będzie remontowana

Ulica Niemcewicza
Po unieważnionym pod koniec ubiegłego tygodnia przetargu na remont ul. Niemcewicza, dziś został ogłoszony kolejny. W ten sposób realizację inwestycji będzie można rozłożyć na dwa lata. Prace mogą ruszyć już z końcem sierpnia.
więcej

Zakończył się jubileuszowy festiwal

Pianista Jan Walczak
Wieka Gala w Pałacu Lutosławskich zakończyła XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Trzydziestu znakomitych artystów wykonało przeboje wokalne ze światowego repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego oraz muzykę instrumentalną.
więcej

Pomóżmy Aleksowi

foto
Siedmioletni Aleks z Łomży wskutek nieszczęśliwego wypadku ma poparzone 60% ciała. Jest po siedmiu przeszczepach, a dwa kolejne przednim. Leczenie chłopaka jest kosztowne i trwa zbiórka pieniędzy na ten cel.
więcej

Miasto dofinansuje wymianę pieców

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski skierował już wniosek do radnych
Kwotę 300 tys. zł zamierza przeznaczyć prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na dofinansowanie wymiany starych pieców przez mieszkańców miasta. Wniosek trafił już do radnych, którzy zajmą się nim na najbliższej sesji 11 lipca. To jeden ze sposobów na poprawę powietrza w mieście.
więcej

Spotkanie autorskie z Darią Galant

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży i BookBook Księgarnia serdecznie zapraszają na spotkanie z Darią Galant – autorką powieści, filmów dokumentalnych, obrazów czy scenariuszy. Spotkanie odbędzie się w środę 11 lipca o godz. 18.00 w Filii Nr 2 MBP, przy ul. Księżnej Anny 2.
więcej

Rekonstrukcja bitwy w Czerwonym Borze

W inscenizacji wzięło udział blisko 100 rekonstruktorów (fot. mylomza.pl)
Historyczna inscenizacji Bitwy w Czerwonym Borze z udziałem ponad 100 rekonstruktorów z całego kraju zakończyła obchody upamiętniające 74. rocznicę tego wydarzenia oraz 70. rocznicę śmierci ppłk. Władysława Żwańskiego ps. "Błękit", "Iskra", Komendanta Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Białystok. W niedzielę 1 lipca na terenie jednostki "Grom Group" znów miedzy sobą stanęły odziały polskich partyzantów i hitlerowskich Niemiec.
więcej

Piękne malowidła zdobią Łomżę

Marszałek Józef Piłsudski na swojej Kasztance zdobi ścianę budynku przy Placu Niepodległości 15
Postać marszałka Józefa Piłsudskiego na koniu zwieńczyła serię trzech historycznych murali, które powstały w tym roku w Łomży z okazji jubileuszu 600-lecia nadania jej praw miejskich oraz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Malowidło zdobi jedną ze ścian bloku przy Placu Niepodległości, bezpłatnie udostępnioną na ten cel przez Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową.
więcej

Letnia oferta dla kinomanów

foto
Bardzo atrakcyjnie zapowiada się tegoroczny program Letniego Kina Plenerowego w Łomży. Już w piątek 6 lipca o godz. 21.00 w Domku Pastora projekcja pierwszego seansu "Nie ma róży bez ognia" w reżyserii Stanisława Barei. Podczas wakacji zostanie zaprezentowanych w sumie 8 projekcji filmowych.
więcej

Woda chwilowo gorszej jakości

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomży rozpoczęło prace związane z włączeniem do eksploatacji oraz płukaniem nowowybudowanej sieci wodociągowej w ul. Zawadzkiej. Na skutek tego do dnia 6 lipca może wystąpić pogorszenie jakości wody w budynkach zlokalizowanych w rejonie ulic - Przykoszarowej, Zawadzkiej, Sybiraków, Szmaragdowej, Bursztynowej, Wiosennej, Przedwiośnie, Porucznika Łagody, Kołłątaja i Niemcewicza.
więcej

Rekreacja z zespołem Tabor

Zespół Tabor
Przez całe wakacje, aż do końca września na bulwarach nadnarwiańskich w każdą sobotę i niedzielę, w godzinach 16.30-19.30 można będzie posłuchać znanych polskich utworów sprzed lat w wykonaniu łomżyńskiego zespołu Tabor. Łomżyńscy muzycy uatrakcyjnią swoimi występami letnią ofertę terenów sportowo-rekreacyjnych nad Narwią.
więcej

Weź udział w triathlonie

foto
Już po raz piąty nasze miasto będzie miejscem zmagań triathlonistów z całej Polski. Zawody rozpoczną się w niedzielne samo południe 29 lipca na Plaży Miejskiej, natomiast ich finisz został przewidziany na bulwarach nadnarwiańskich, przy Porcie Łomża.
więcej

Jarmark na wakacje

foto
W sobotę 7 lipca na Starym Rynku w Łomży odbędzie się kolejny Jarmark Rozmaitości organizowany tym razem w ramach "Łomżyńskich wakacji". Oprócz tradycyjnych stoisk, dodatkową atrakcją ma być piknik edukacyjny "Wiosna i lato nad Biebrzą i Narwią".
więcej

Załóż firmę z EUROPARTNEREM

Od prawej: prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Paweł Backiel (dyrektor OWES w subregionie łomżyńskim), Tomasz Wróblewski (kierownik biura OWES)
Od 6 do 27 lipca potrwa rekrutacja do udziału w projekcie "Zakładam firmę - chcę mieć pracę!" Dokumenty na dotację na założenie własnej działalności gospodarczej przyjmowane będą w biurze Stowarzyszenia EUROPARTNER w Łomży, przy ul. Polowej 45.
więcej

Zapisz dziecko na "Wakacje na Fali"

foto
Sezon wakacyjny rozpoczęty. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży. Trwają zapisy na turnus "Wakacje na Fali", które odbędą się w dwóch terminach: 16-20 lipca oraz 23-27 lipca w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego 15. Oferta przeznaczona jest dla osób od 7 do 15 lat.
więcej

Łomżanka z koroną Miss Polski!

Zuzanna Poteraj z koroną Miss Polski Nastolatek (fot. Paweł Wądołowski)
Czternastoletnia Zuzanna Poteraj z Łomży, tegoroczna Wicemiss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej została Miss Polski Nastolatek. Podczas gali w Kozienicach jury doceniło również pochodzącą z naszego miasta Elwirę Talkowską - Miss Ziemi Łomżyńskiej, która powalczy o koronę najpiękniejszej Polki w grudniowych wyborach Miss Polski w Krynicy-Zdroju. Pięknym łomżankom na swoim facebookowym profilu pogratulował prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Bułgarski klimat na "Łomżyńskich wakacjach"

Bułgarska potrawa kavarma znalazła swoich miłośników
Mimo jesiennej aury, bułgarskie klimaty na Starym Rynku w Łomży rozgrzały publiczność. W niedzielę 1 lipca, w ramach Dnia Kultury Bułgarskiej, na wszystkich łomżan czekała tradycyjna bułgarska potrawa kavarma, a także koncert bałkańskiego zespołu Sarakina.
więcej

Ruszył nabór wniosków o wyprawkę szkolną

Polityka prorodzinna to jeden z priorytetów prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
Od 1 lipca można już ubiegać się o wyprawkę szkolną 300 plus w ramach rządowego programu "Dobry Start". Na razie jeszcze online, przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz bankowość elektroniczną. Od sierpnia rozpocznie się nabór drogą tradycyjną. W Łomży wnioski będą przyjmowane w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia przy ul. Polnej 16. Zarówno elektronicznie, jak i papierowo należy to zrobić do 30 listopada.
więcej

Integracja przez zabawę, czyli "Łomża Cup" za nami

Zespół Korony Kielce okazał się najlepszy
Korona Kielce wygrała pierwszy w historii Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców "Łomża Cup". Przez dwa dni na stadionie miejskim rywalizowało 12 zespołów chłopców do lat 12. z trzech krajów: Polski, Ukrainy i Białorusi. Goście zza wschodniej granicy reprezentowali miasta partnerskie Łomży: Borysław, Nowogród Wołyński, Kołomyję, Drohobycz i Lidę. Pomysłodawcą turnieju był prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, a współorganizatorami były Młodzieżowy ŁKS oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sponsorem głównym wydarzenia było PGNiG Obrót Detaliczny.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED