Łomża

Strona główna » Aktualności

Wystąpią młodzi artyści z eMDeK-u

foto
We wtorek 12 czerwca o godz. 19.00 w Katedrze Łomżyńskiej odbędzie się koncert młodych wykonawców ze Studia Wokalnego eMDeK pt. "Kolor Serca". Wstęp wolny.
więcej

Młoda łomżanka nagrodzona za ilustrację do wiersza Jana Brzechwy "Ślimak"

Praca Magdaleny Biedrzyckiej
"Zielona lokomotywa" to temat XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Inowrocławiu. Inicjatywa była skierowana do dzieci w wieku od 7 do 9 lat, a inspiracją miała być literatura dziecięca. Nagrodę za swoją pracę, namalowaną farbami akwarelowymi i olejnymi pastelami na białym płótnie, zdobyła Magdalena Biedrzycka z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w Łomży.
więcej

ŁoKeR bije rekordy popularności

foto
- To najlepszy pilotaż w Polsce. Takie wyniki jak obecnie w Łomży przeważnie osiągane są na jego zakończenie, a nie już po miesiącu działania systemu – mówił Marcin Jeż z firmy BikeU, odpowiedzialnej w naszym mieście za funkcjonowanie Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej. Władze Łomży, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców, uruchomiły go pod koniec kwietnia na półroczny okres próbny. Statystyki już dziś pokazują, że pomysł okazał się sukcesem i przypadł do gustu łomżyniakom.
więcej

Złoty jubileusz kapłaństwa w Katedrze Łomżyńskiej

foto
W poniedziałek 4 czerwca w Katedrze św. Michała Archanioła w Łomży swój jubileusz 50-lecia przyjęcia święceń kapłańskich świętowało pięciu księży z Diecezji Łomżyńskiej. Jubileuszowa Eucharystia została odprawiona przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Słowa uznania i głębokiej wdzięczności przekazał kapłanom prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Nagrodzono laureatów konkursu "Moja ulubiona zabawka"

Młodzi twórcy odebrali gratulacje i nagrody od prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
W poniedziałek 4 czerwca w holu Urzędu Miejskiego w Łomży odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego "Moja ulubiona zabawka". Inicjatywa była skierowana do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Łomży oraz okolic. Towarzyszyła jej wystawa zabawek.
więcej

Łomżyńskie Anioły Biznesu 2018 – II edycja konkursu gospodarczego dla przedsiębiorców

foto
Od 1 czerwca można zgłaszać kandydatów w II edycji konkursu gospodarczego “Łomżyńskie Anioły Biznesu”. Inicjatywa dedykowana jest przedsiębiorcom działającym na terenie ziemi łomżyńskiej. Jej organizatorami są: Miasto Łomża oraz Starostwo Powiatowe w Łomży.
więcej

Lekkoatletyczne święto w Łomży

foto
We wtorek 5 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd odbędzie się V Międzynarodowy Miting Lekkoatletyczny. Impreza wpisująca się w obchody jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży będzie gościć wielu znakomitych lekkoatletów – olimpijczyków, medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Początek zawodów o godz. 18.30.
więcej

Zagrali dla Mateusza

Drużyna Urzędu Miejskiego w Łomży spisała się na medal
Na Orliku przy ul. Katyńskiej odbył się VII Samorządowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. W imprezie charytatywnej, której celem w tym roku była zbiórka pieniędzy na rzecz 5-letniego Mateusza, drugie miejsce zajęła drużyna Urzędu Miejskiego w Łomży. Wyniki nie były jednak najważniejsze...
więcej

Wesoło i rodzinnie na jubileuszu ŁSM

Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych
W sobotę 2 czerwca swoje 60-lecie istnienia obchodziła Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się przy Przedszkolu Publicznym nr 9 nie brakowało atrakcji. Były występy muzyczne, pokazy czy konkursy. Jednym z nich był sprawdzian z wiedzy o Łomży z okazji 600-lecia nadania jej praw miejskich. Umiejętności uczestników sprawdził prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

ŁKS remisuje z Widzewem

W meczu nie brakowało walki i emocjonujących pojedynków
Atmosfera piłkarskiego święta na trybunach i wiele walki na boisku. W meczu 32. kolejki trzeciej ligi ŁKS 1926 Łomża bezbramkowo zremisował z Widzewem Łódź. Spotkanie oglądał prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, który tuż przed jego rozpoczęciem podziękował za 30 lat pracy kierownikowi biało-czerwonych, Waldemarowi Antolakowi. Sportowe wydarzenie wpisało się w obchody jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.
więcej

Duchowe obchody jubileuszu

Mszę św. odprawił biskup łomżyński Janusz Stepnowski
W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyło się nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z okazji 27. rocznicy pobytu w Łomży św. Jana Pawła II. Eucharystia odprawiona przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego wpisała się w obchody jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Uczestniczył w niej prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

W Łomży odsłonięto pomnik Rotmistrza Pileckiego

Symbolicznego odsłonięcia obelisku dokonał Andrzej Pilecki, syn rotmistrza. Obok niego Tadeusz Babiel, członek Bractwa Krzyża i autor projektu pomnika
W niedzielne przedpołudnie odbyło się w naszym mieście odsłonięcie pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego. Symbolicznego aktu dokonał syn tej niezwykle ważnej postaci w historii Polski, Andrzej Pilecki. W uroczystościach wziął udział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, radni miejscy, przedstawiciele służb mundurowych, a gościem specjalnym był wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.
więcej

Integracja łomżyńskiego biznesu

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w rozmowie z Pawłem Sędziakiem, koordynatorem Towarzystwa Biznesowego Łomżyńskiego
W środę 23 maja w zajeździe "Ryś" odbyło się inauguracyjne spotkanie Towarzystwa Biznesowego Łomżyńskiego. Cykliczne spotkania maja integrować lokalnych przedsiębiorców i pomagać w rozwijaniu biznesu. Wśród zaproszonych gości znalazł się prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Seniorzy zagrali dzieciom

Niecodzienne wydarzenie odbyło się w Dniu Dziecka w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. Na tamtejszej scenie w rolę aktorów teatralnych wcielili się seniorzy, którzy wystąpili w przedstawieniu dla najmłodszych pt. "Kopciuszek".
więcej

Prezydent na spotkaniu z premierem Morawieckim

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski z premierem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim
Z działaczami struktur partyjnych PiS oraz mieszkańcami województwa podlaskiego spotkał się w piątek 1 czerwca w Białymstoku premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki. W wypełnionej do ostatniego miejsca sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego nie zabrakło również prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który zamienił kilka słów z Prezesem Rady Ministrów.
więcej

Zabawa i integracja poprzez sport

Posłanka Bernadeta Krynicka zagrała w drużynie Urzędu Miejskiego w Łomży
Młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych okazała się najlepsza w "Turnieju z ŁKS Łomża", który odbył się w środę 30 maja na orliku przy ul. Bernatowicza w ramach jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny, w tym Urząd Miejski w Łomży. Z "urzędnikami" zagrała gościnnie poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka. Zawody sportowe odbywały się pod jej honorowym patronatem.
więcej

„Pokolorowali” Ratusz

foto
Ponad 350 prac wpłynęło w konkursie plastycznym „Pokoloruj Ratusz na 600-lecie”. Jury wybrało 49 najlepszych, które zostaną wyświetlone na fasadzie Ratusza w dniach 15 i 16 czerwca podczas projekcji video mappingu. Ich autorów w poniedziałek 28 maja nagrodzili Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Beata Kuzia, kierownik marketingu firmy JBB Bałdyga, sponsora głównego Wielkiego Jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich.
więcej

Prezydent na 25-leciu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński
We wtorek 29 maja na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się spotkanie z okazji 25-lecia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Uroczystemu posiedzeniu przewodniczył minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. W gronie zaproszonych samorządowców znalazł się prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Beata Trzonkowska z akademickim brązem

Beata Trzonkowska prezentuje brązowy medal
Studentka Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w ubiegły weekend w Lublinie. Kulomiotka reprezentująca na co dzień barwy LŁKS Prefbet Śniadowo zapewniła sobie podium w ostatniej próbie, pchając kulę na odległość 13, 74 m.
więcej

Zaśpiewali dla mam

Młodzi wykonawcy ze Studia Wokalnego eMDeK
Już po raz dziesiąty Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zorganizował koncert dla mam. Odbył się on w gościnnych progach Ojców Kapucynów, gromadząc licznie przybyłą publiczność, która wysłuchała dwudziestu utworów przygotowanych przez wychowanków Magdy Sinoff, na co dzień instruktora muzyki i animatora kultury w naszym mieście.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED