Łomża

Strona główna » Aktualności

Seniorzy jeżdżą już za darmo

foto
Od 1 listopada mieszkańcy naszego miasta, którzy ukończyli 60. rok życia i posiadają Łomżyńską Kartę Miejską mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi na terenie Łomży. Ulga wprowadzona w życie przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego ma na celu aktywizację społeczną seniorów oraz stworzenie w Łomży przyjaznego klimatu osobom starszym.
więcej

Obradowała Łomżyńska Rada Sportu

Posiedzenie Łomżyńskiej Rady Sportu
Dyskusja dotycząca zasad udzielania dotacji przez Miasto Łomża klubom sportowym uczestniczącym w ministerialnym systemie współzawodnictwa sportowego oraz korzystania z obiektów miejskich przez kluby sportowe – to główne tematy, które zdominowały obrady Łomżyńskiej Rady Sportu. Przedstawiciele lokalnych klubów sportowych spotkali się w miejskim ratuszu w ubiegłym tygodniu.
więcej

Powstanie Via Baltica koło Łomży

podpisanie umów z wykonawcami dwóch odcinków Via Baltica poprzedziła konferencja prasowa
W Urzędzie Miejskim w Łomży podpisane zostały umowy na realizację dwóch „łomżyńskich” fragmentów trasy Via Baltica. Odcinek pomiędzy węzłem Kolno i Stawiskami za ponad 288 mln zł zrealizuje firma Strabag, zaś odcinek pomiędzy Stawiskami i Szczuczynem za 342 mln zł wykona firma Budimex. Dzięki temu już pod koniec 2020 roku można będzie przejechać nową, 34-kilometrową dwujezdniową drogą ekspresową.
więcej

Najważniejsza była integracja

foto
Walki i emocji nie brakowało. Ale to nie wynik sportowy był najważniejszy, bo liczyła się integracja i dobra zabawa. W hali II Liceum Ogólnokształcącego rozegrany został Integracyjny Turniej w Halowej Piłce Nożnej. W zmaganiach piłkarskich wzięli udział parlamentarzyści z różnych części naszego kraju, samorządowcy i przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży.
więcej

Spotkanie z parlamentarzystami i przedstawicielami dwóch ministerstw

foto
Z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Sprawiedliwości odbyło się w Parku Przemysłowym Łomża, zorganizowane przez posłankę Bernadetę Krynicką, spotkanie dedykowane samorządowcom, przedsiębiorcom i przedstawicielom stowarzyszeń oraz klubów sportowych. O możliwościach uzyskania wsparcia z Ministerstwa Sportu opowiadał Marcin Żyłowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Sportowej, natomiast Michał Wójcik z Ministerstwa Sprawiedliwości mówił przede wszystkim o reformie wymiaru sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczyli także posłowie Kazimierz Gwiazdowski (wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi) oraz Jerzy Małecki (członek sejmowych komisji finansów oraz rolnictwa i rozwoju wsi).
więcej

Festiwal Ziemniaka w Budach Czarnockich

Dyrektor
Babka ziemniaczana, zupa z kartofli oraz zapiekanka z "pyr" – to tylko niektóre potrawy przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, podczas Festiwalu Ziemniaka, który odbył się 29 października w Budach Czarnockich. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Quźnia Dzieciom.
więcej

Postawy proprzedsiębiorcze w SP 10

foto
W Parku Miniatur w Warszawie nagrodzono najbardziej przedsiębiorczych nauczycieli oraz najlepsze zespoły uczniowskie zrzeszone w Szkolnych Klubach Przedsiębiorczości. Najbardziej przedsiębiorczym nauczycielem województwa podlaskiego w kategorii gimnazja, po została po raz kolejny Zofia Rusiłowicz-Kleczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży. Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls została zorganizowana już po raz dwunasty prze Narodowy Bank Polski we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
więcej

Ślubowanie w "Piątce"

Pierwszoklasiści z
W ubiegłym tygodniu do grona społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży zostali przyjęci pierwszoklasiści i "zerówkowicze". Uroczystość nawiązała do przyszłorocznych obchodów 600 - lecia nadania praw miejskich Łomży.
więcej

Prezydent Łomży z Aniołem Życia

Prezydent Łomży odbiera statuetkę
Włodarze ośmiu miast, którzy podejmują działania przyczyniające się do zabezpieczenia godności dzieci zmarłych przed narodzeniem, otrzymało statuetki „Anioła Życia”. Ich wręczenie odbyło się w sobotę 28 października br. w Zambrowie podczas koncertu „Oratorium 4 Pory Życia – Pro life”. Wśród uhonorowanych znalazł się również Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Ślubowanie w SP 2

foto
W czwartek 26 października 40 uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży oficjalnie zostało przyjętych do grona społeczności uczniowskiej. Na uroczystości nie zabrakło zaproszonych gości, w tym rodziców maluchów.
więcej

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Parku Przemysłowym Łomża

Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o. w dniach 13 – 19 listopada 2017r., organizuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2017, który jest skierowany do wszystkich przedsiębiorców chcących prowadzić działalność gospodarczą, inwestować oraz rozwijać swoje przedsiębiorstwa w mieście Łomża.
więcej

Żelazne, Diamentowe i Złote Gody w Ratuszu

foto
W sobotnie południe, dwadzieścia par małżonków wzięło udział w odbywających się w łomżyńskim Urzędzie Miejskim uroczystościach Złotych Godów. Dla dwóch z nich jubileusz był bardziej okazały. Jedno małżeństwo świętowało 60-lecie zawarcia związku małżeńskiego, drugie natomiast obchodziło 65-lecie ślubu. W trakcie uroczystości, przyznane przez Prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie, wręczyli Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Agnieszka Muzyk.
więcej

Drugi "ogólniak" ma 25 lat

Na jubileuszowych obchodach spotkało się środowisko szkoły oraz zaproszeni goście
Jubileusz 25 - lecia istnienia szkoły świętowało II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży. W murach budynku przy Placu Kościuszki zebrali się nauczyciele, uczniowie, rodzice i absolwenci. Nie zabrakło również zaproszonych gości, w tym władz miejskich na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim.
więcej

Przebudowa Hali Targowej z decyzją o przyznaniu dofinansowania

foto
Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński podpisał 39 decyzji o dofinansowaniu projektów zgłoszonych do IV naboru wniosków (dla regionów słabiej rozwiniętych) w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wśród nich jest przebudowa zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury w Łomży wraz z jej wyposażeniem.
więcej

Zmiany w organizacji ruchu na dzień Wszystkich Świętych

W związku z obchodami dnia Wszytych Świętych, we wtorek 31 października br. około południa, w okolicy cmentarzy wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która będzie obowiązywała do 2 listopada do godzin popołudniowych. Tradycyjnie wyznaczone zostały również miejsca handlowe, które będą czynne od 28 października.
więcej

Upływają terminy zgłaszania kandydatów do nagród

Przypominamy, że tylko do 30 października można zagaszać kandydatów do nagrody/tytułu "Łomżyński Społecznik Roku" i wydarzenia "Łomżyńska Inicjatywa Roku". Natomiast 31 października upływa termin zgłaszania kandydatów do nagrody Prezydenta za szczególne dokonania w dziedzinie kultury.
więcej

Koncert "Wyrwani z niewoli" w ZSWiO nr 7

Koncert wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieży
Jacek Zajkowski, artysta hip - hopowy oraz Piotr "Pit" Zalewski, student psychologii i pisarz – twórcy grupy "Wyrwani z niewoli", zagrali podczas koncertu w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Ich występ wpisał się w realizację projektu "Weta stawia VETO dopalaczom".
więcej

Rusza OFF-ROAD

foto
W czwartek 26 października rozpoczyna się pierwsza edycja OFF-ROAD. W ciągu czterech dni odbędą się spektakle teatralne, pokazy filmów w ramach ogólnopolskiego festiwalu "Patrz więcej" oraz koncerty. Bilety na imprezy są do nabycia w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych przy ul. Wojska Polskiego 3.
więcej

Miasto Łomża docenione

We wtorek 24 października w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące tegoroczną akcję "Lato z Polską". Podczas wydarzenia uhonorowano wszystkie samorządy, które współorganizowały przyjazd dzieci do Polski. "Certyfikat współpracy" w imieniu Miasta Łomża, z rąk marszałka Stanisława Karczewskiego, odebrała zastępca prezydenta miasta Agnieszka Muzyk.
więcej

Tancerze zaprezentowali się w Piątnicy

Turniej odbył się w hali sportowej w Piątnicy
W niedzielę 22 października odbyła się 21. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża. Na parkiecie w hali sportowej w Piątnicy zaprezentowało się ponad 220 par tańca towarzyskiego sportowego z całej Polski. Oprócz par na najwyższym poziomie wystąpiły również dzieci z klubu "AKAT" oraz Dorośli Miłośnicy Tańca .
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED