Łomża

Strona główna » Aktualności

Udane występy łomżyńskich tancerzy

Tancerze Studia Tańca BK Step
Studio Tańca BK Step nie zwalnia tempa. Tym razem młodzi tancerze przywieźli wór pucharów z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Focus, który odbył się w Augustowie.
więcej

229 pływackich medali rozdano w Łomży

foto
W środę 17 maja na pływalni przy ulicy Niemcewicza w Łomży, odbył się dziecięcy festiwal pływacki, zorganizowany w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania”. Udział w nim wzięło blisko 120 dzieci. Impreza odbyła się dzięki szkołom podstawowym w Łomży i firmie Ferrero, która prowadzi program aktywizujący sportowo dzieci Kinder+Sport.
więcej

XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w "Piątce"

foto
W dniu 13 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica rozegrany został XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Zawody zorganizowane prze Uczniowski Klub Sportowy "Piątka" odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

Spotkanie bibliotekarzy trzech powiatów

foto
- Mikołaj Gogol powiedział, że „bardzo wiele książek należy przeczytać po to, aby sobie uświadomić, jak mało się wie”, ale znamy też powiedzenie „strzeżmy się ludzi, którzy przeczytali w życiu tylko jedną książkę”- takimi słowami zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk przywitała pracowników bibliotek zebranych w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży. W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, który każdego roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja, w środę 18 maja odbyło się coroczne spotkanie bibliotekarzy trzech powiatów: łomżyńskiego, białostockiego i suwalskiego. Cykl spotkań zainicjowany został w 2008 roku.
więcej

Prezydent za upamiętnianiem lokalnych bohaterów

foto
Trwają konsultacje społeczne mające na celu rozszerzenie nazwy ulicy Grobla Jednaczewska o człon „im. 5 braci Kozłowskich”. Wniosek w tej sprawie złożył przed dwoma laty Związek Inwalidów Wojennych RP Oddział w Łomży. I choć już w poprzedniej kadencji pojawiły się w Łomży ul. rtm. Pileckiego, czy też rondo im. Obrońców Westerplatte, to jednak za prezydentury Mariusza Chrzanowskiego bardziej upamiętnia się w ten sposób lokalnych bohaterów walk o wolność i niepodległość z hitlerowskim oraz sowieckim okupantem.
więcej

Studenci debatowali o prawach konsumentów

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i dr hab. Krzysztof Prokop z PWSIiP
W siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyło się IV Łomżyńskie Forum Samorządowe, którego tematem przewodnim były prawa konsumenta. Konferencję naukową zorganizowało Akademickie Forum Samorządowe działające przy Instytucie Prawa i Administracji PWSIiP w Łomży.
więcej

Murowali w "Budowlance"

Część praktyczna konkursu
W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży odbyła się 9. edycja konkursu "Buduj z Prefbetem Śniadowo". Liczyła się wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne.
więcej

Walce i krakowiaki w Ratuszu

foto
Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego jak co roku aktywnie włączyła się w miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysty koncert muzyki polskiej w foyer Urzędu Miasta poprowadził znany już tutejszej publiczności włoski dyrygent Gabriele Pezone, a w roli solistki zadebiutowała w Łomży znakomita, znana na całym świecie, pianistka Anna Miernik. Program koncertu niemal w całości wypełniły dzieła polskich kompozytorów, co doceniła, bardzo zróżnicowana wiekowo, publiczność.
więcej

Zmiana organizacji ruchu na Zawadzkiej

dzieci przechodzące przez ulicę Zawadzką przy skrzyżowaniu z ulicami Niemcewicza i por. Łagody
Oddział drogowy firmy Unibep S.A. w Łomży, realizujący przebudowę ulicy Zawadzkiej na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Przykoszarowej, poinformował o wprowadzeniu w dniu 17 maja br. czasowej zmiany organizacji ruchu. W związku z przebudową skrzyżowania remontowanej drogi z ulicami por. Łagody i Niemcewicza zamknięta zostanie możliwość przejazdu przez te skrzyżowanie. Ponadto nie będzie możliwości wjechania z ul. Piłsudskiego w ulicę Zawadzką „w górę” w kierunku ul. Przykoszarowej. Natomiast otwarty dla ruchu zostanie odcinek od ul. Przykoszarowej do ul. Sybiraków i tamtędy zostanie skierowany ruch pomiędzy osiedlami Konstytucji i Armii Krajowej.
więcej

Noc Muzeów Łomżyńskich Filharmoników

foto
W sobotę 20 maja 2017 roku o godzinie 21:30 w Muzeum Diecezjalnym w Łomży, Łomżyńscy Filharmonicy po raz kolejny wystąpią w ramach Nocy muzeów. Tym razem będzie to koncert noszący tytuł „Dawni mistrzowie – młodzi wykonawcy”, podczas którego jako solistka wystąpi młodziutka, ale bardzo utytułowana skrzypaczka Marta Gębska. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Paulina Drużbińska – tegoroczna dyplomantka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wstęp wolny.
więcej

Estrada młodych u Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 18 maja 2017 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się koncert, podczas którego jak co roku, będziemy gościli młodych instrumentalistów i wokalistów reprezentujących: Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Łomży, Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Zambrowie, Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Ostrołęce oraz Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi znakomity dyrygent Grigor Palikarov (Bułgaria).
więcej

Wielkie dziecięce święto pływania w Łomży

foto
Wzmacnia koordynację ruchów, ćwiczy zręczność, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, a przede wszystkim dostarcza niesamowitej frajdy. Pływanie, bo o nim mowa, doczekało się swojego święta. Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, odbędzie się już w najbliższą środę, 17 maja w godzinach 11.00-14.00, na pływalni przy ulicy Niemcewicza 13 w Łomży. W wydarzeniu tym weźmie udział 120 dzieci ze szkół podstawowych z Łomży, a poprowadzi je znany dziennikarz radiowy - Bartosz Kańtoch. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.
więcej

Łomżyńskie piłkarki ręczne zagrają w pierwszej lidze?

Spotkanie w gabinecie Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
Zakończyły się już rozgrywki drugiej ligi piłki ręcznej kobiet. Szczypiornistki Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dwójka" Łomża po raz kolejny stoją przed ogromną szansą gry na zapleczu ekstraklasy.
więcej

Odszedł łomżyński aktor i reżyser, twórca Teatru Sivina II

Tomasz Brzeziński
W dniu 11 maja, w godzinach porannych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży zmarł Tomasz Brzeziński, znany łomżyński aktor-lalkarz, reżyser scenarzysta, wieloletni pracownik Teatru Lalki i Aktora oraz Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Twórca i kierownik artystyczny Czarnego Teatru Sivina II, miał 81 lat.
więcej

Noc Muzeów w Łomży

foto
Już 20 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W inicjatywę włączyło się ponad dwadzieścia placówek i instytucji z naszego miasta. Wśród nich m.in. Muzeum Północno- Mazowieckie, Galeria Sztuki Współczesnej, Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych czy Teatr Lalki i Aktora. Atrakcji na pewno nie zabraknie.
więcej

Legia w Łomży

foto
W niedzielne (14.05) południe, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10 prawie trzydzieścioro dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczęło treningi piłkarskie w Legia Soccer Schools. Łomża tym samym dołączyła do jednego z prawie osiemdziesięciu ośrodków w kraju, gdzie tego typu szkółka warszawskiego klubu funkcjonuje. - Cieszymy się, że na naszej mapie legijnych szkółek piłkarskich znalazła się również Łomża. Dziękujemy Prezydentowi Miasta za zaufanie i przychylność temu programowi – mówił podczas oficjalnego otwarcia menadżer projektu Marcin Harasimowicz. Uroczystość poprowadził były spiker klubu ze stolicy Wojciech Hadaj, a dzieciom w pierwszym treningu towarzyszył Miś Kazek.
więcej

Zagłosuj na siłownię plenerową dla Łomży!

W tym miejscu mogłaby powstać siłownia zewnętrzna
Rozpoczęło się ogólnopolskie internetowe głosowanie w ramach drugiej edycji konkursu "Nestlé Porusza Polskę: porusz swoją okolicę". W Łomży głosujemy na lokalizację siłowni plenerowej u zbiegu ulic: Kazańskiej i Sybiraków. To, czy urządzenia do ćwiczeń powstaną w naszym mieście zależy od nas.
więcej

Budowlańcy uczyli dzieci bezpieczeństwa

foto
„Bezpieczeństwo – podaj dalej” – to hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Bezpieczeństwa, organizowanego przez kilkanaście dużych firm budowlanych, które w 2010 roku powołały „Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”. W ramach trwające akcji w piątek 12 maja br., na placu budowy ul. Zawadzkiej pracownicy firmy Unibep S.A., wspólnie z władzami Łomży, zorganizowali spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10, którzy udając się na lekcje muszą przejść przy prowadzonej inwestycji.
więcej

W sobotę Łomżyński Jarmark Rozmaitości

foto
Już 13 maja w godzinach od 10 do 16 na Starym Rynku odbędzie się kolejny Łomżyński Jarmark Rozmaitości. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało wielu artystów, rzemieślników czy kolekcjonerów antyków i różnego rodzaju staroci. Nie zabraknie również producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego. Tego dnia z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
więcej

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach

Informujemy o uruchomieniu rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Łomży. Wnioski o przyjęcie do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych dysponujących wolnymi miejscami należy składać w dniach od 15 do 25 maja 2017 r. Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną. Harmonogram rekrutacji i inne informacje znajdują się na stronie https://nabor.pcss.pl/lomza/przedszkole/ oraz w przedszkolach /oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED