Łomża

Strona główna » Aktualności

Akordeonista z Łomży laureatem międzynarodowego konkursu

Uczestnicy greckiego festiwalu
Łomżyński akordeonista Piotr Komorowski został zwycięzcą kategorii E na akordeonie w Konkursie Muzycznym "eMuse" 2017, który w dniach od 25 do 29 sierpnia odbył się na greckiej wyspie Santorini. Jego wyjazd do Grecji wsparło Miasto Łomża.
więcej

Razem posprzątajmy Łomżę

foto
W najbliższy weekend (15 - 17 września) odbędzie się 24. już edycja ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. W inicjatywę po raz kolejny włączy się nasze miasto. Organizatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia.
więcej

Sukces można osiągnąć w Łomży

Z właścicielami firmy Aquatech spotkał się Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępca od spraw gospodarczych Andrzej Garlicki
- Najważniejsze jest to, aby zawsze dążyć do realizacji wyznaczonych celów – mówią Beata i Wojciech Babińscy, właściciele firmy Aquatech, która od 25 sierpnia 2017 roku notowana jest na parkiecie NewConnect. W ubiegłym tygodniu z parą łomżyńskich przedsiębiorców spotkał się Prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Rosną przyszłe reprezentantki kraju

Młode piłkarki z Łomży
Swoje pierwsze mecze w rozgrywkach Podlaskiego ZPN mają już za sobą młodziczki ze Szkółki Piłkarskiej Dziewcząt MOSiR Łomża. Zespół powstał kilka tygodni temu z inicjatywy Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Pomysł zrodził się po meczu towarzyskim reprezentacji kobiet Polski i Litwy, rozegranym w czerwcu na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd.
więcej

Utrudnienia w ruchu na Nowogrodzkiej

Informujemy, że w dniach od 11 do 22 września w związku z pracami związanymi z regulacją włazów na studniach sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Nowogrodzkiej (odcinek od Wojska Polskiego do Sikorskiego) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.
więcej

Mistyczne brzmienia łomżyńskich filharmoników – Sacrum et Musica 2017

foto
W czwartek 14 września o godzinie 18:30 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łomży odbędzie się kolejny koncert w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica". Tym razem nad Narew zawitają goście z Włoch. Jako solista wystąpi znakomity pianista Antonio di Cristofano, a Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego poprowadzi wspaniały dyrygent Giancarlo de Lorenzo. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
więcej

Sala do terapii sensorycznej powstała w PP 4

Sala integracji sensorycznej otwarta!
Integracyjne odziały przedszkolne funkcjonują tam od 23 lat. Jest to najstarsza tego typu placówka edukacyjna w mieście. Mowa o Publicznym Przedszkolu nr 4, które doczekało się gabinetu integracji sensorycznej z prawdziwego zdarzenia. Jego uroczyste otwarcie odbyło się w piątek 8 września. - Jest to jeden z elementów naszej strategii, polegającej na wsparciu dzieci z różnymi dysfunkcjami – mówi zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk, która odpowiada za edukację w mieście.
więcej

Lekkoatletyczne święto osób z niepełnosprawnością

Uczestnicy mityngu
W piątek 8 września na Stadionie Miejskim w Łomży odbył się VII Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych. Lekkoatleci rywalizowali w konkurencjach biegowych, rzucie piłeczką palantową czy skoku w dal. Główną ideą sportowego wydarzenia jest popularyzacja lekkiej atletyki wśród osób niepełnosprawnych.
więcej

Cyrkowe atrakcje podczas Jarmarku Rozmaitości

Jedną z atrakcji Jarmarku Rozmaitości było puszczanie wielkich baniek mydlanych
W sobotę 9 września na Starym Rynku odbył się przedostatni w tym roku Jarmark Rozmaitości. Tym razem, oprócz tradycyjnych stoisk, dodatkową atrakcję stanowiły pokazy cyrkowe.
więcej

Targi "ZAPIS" 2017 już sobotę!

foto
Angielski, basen, lekcje tańca, karate, śpiew, korepetycje z matmy. Jak wybrać najlepszą ofertę firm i instytucji organizujących zajęcia dodatkowe i kursy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych? Jak skoordynować tygodniowy plan zajęć tak, aby skorzystać ze wszystkich interesujących propozycji? Odpowiedź jest prosta: przyjść w sobotę na Targi "ZAPIS" 2017, które odbędą się w sobotę 8 września w budynku szkoły przy Al. Piłsudskiego 9.
więcej

Olga Ochal ze srebrnym medalem MP

foto
Kolejny, już dziewiąty w tym sezonie medal Mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża. Podczas Półmaratonu Philipsa w Pile, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski na tym dystansie wysokie lokaty zajęła cała trójka zawodników łomżyńskiego klubu. Najlepiej wypadła Olga Ochal, która zdobyła srebrny medal.
więcej

Motolotnie zawładną łomżyńskim niebem

foto
Już w najbliższy weekend odbędą się XVIII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2017. Do Łomży zjadą medaliści mistrzostw świata i Europy. W programie przewidziano również zawody dla dzieci "Najdłuższy lot" i konkurs fotograficzny. Każdy będzie mógł wygrać lot motolotnią.
więcej

Przedsiębiorcy spotkają się na "śniadaniu biznesowym"

W najbliższy czwartek 14 września odbędzie się kolejne "śniadanie biznesowe" łomżyńskich przedsiębiorców. Tym razem spotkają się oni w Zajeździe "RYŚ" przy Al. Legionów 152. Tematem przewodnim będzie konkurs gospodarczy "Łomżyńskie Anioły Biznesu", przedstawiony zostanie również bon edukacyjny na szkolenia dla mieszkańców w ramach dofinansowania z RPO.
więcej

Zmiana organizacji ruchu na Sikorskiego

W związku z kolejnym etapem prac nad przebudową ulicy Sikorskiego (odcinek od Al. Legionów do ul. Ks. Kardynała Wyszyńskiego), od piątku 8 września zostanie zmieniona tam organizacja ruchu. Zawężone będą pasy ruchu po obu stronach jezdni - ruch będzie odbywał się pasami zewnętrznymi. Utrudnienia potrwają przez najbliższych kilkanaście dni.
więcej

Prezydent Łomży pogratulował Emilianowi Kudybie

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski pogratulował Emilianowi Kudybie otrzymania odznaczenia państwowego
- Jest to nagroda również dla moich kolegów i koleżanek, całej weterynarii – podkreśla dr Emilian Kudyba, zastępca powiatowego lekarza weterynarii i łomżyński społecznik, który ponad dwa tygodnie temu otrzymał wiadomość o nadaniu mu Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Do gratulacji i życzeń dołączył się Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

O cukrzycy w Łomży

W konferencji poświęconej zagadnieniom cukrzycy wziął udział Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
W środę 6 września w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbyła się III Podlaska Konferencja Diabetologiczna poświęcona cukrzycy - chorobie, która dotyka coraz większą część naszego społeczeństwa. Szacuje się, że na tę przypadłość cierpi już ponad 2 mln Polaków. Mottem przewodnim konferencji było hasło "Dla każdego, kto uważa, że dla cukrzycy nie istnieje".
więcej

Buduj swoje osiedle!

foto
W najbliższą sobotę 9 września w godz. od 10.00 do 14.00 w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży odbędą się konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania terenu znajdującego się pomiędzy os. Wiosennym a Szosą do Mężenina w Łomży. Jego łączna powierzchnia wynosi 63 ha.
więcej

Zaprojektuj logotyp promujący 600-lecie

Można już zgłaszać swoje propozycje w otwartym konkursie na opracowanie projektu znaku graficznego promującego jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Inicjatywa skierowana jest od osób pełnoletnich. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł brutto.
więcej

Trwa nabór na zajęcia artystyczne do MDK-DŚT

foto
Ruszył już nabór do naszych grup artystycznych w Miejskim domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. - W ofercie, oprócz stałych zajęć, mamy również nowości, np. teatr dla dzieci, taniec musicalowy lub taneczny mix – mówią organizatorzy. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 18 września.
więcej

Wykłady OIK-u

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży zaprasza mieszkańców do udziału w wykładach otwartych i warsztatach realizowanych w ramach Projektu "Reagujmy na przemoc" w ramach Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zajęcia będą się odbywały w Domku Pastora – Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED