Łomża

Strona główna » Aktualności

Grillowane smakołyki ze strefy Prymat i JBB na bulwarach

foto
Prawdziwa smakowa przygoda czekała w niedzielę 17 czerwca w godzinach popołudniowych na wszystkich, którzy przybyli na łomżyńskie bulwary. Przy Porcie Łomża stanęło wyjątkowe miasteczko Prymat i JBB, a obok niego kulinarna ciężarówka, dowodzona przez Roberta Sowę, znanego kucharza i restauratora.
więcej

Artyści w hołdzie sześćsetletniej Łomży

foto
Dziesięć chórów, pełen skład filharmoniczny, ponad dwustu śpiewających, towarzyszących tenorowi Jackowi Szymańskiemu - taką oprawę zyskało premierowe wykonanie hymnu „600 lat w koronie Polski” autorstwa Andrzeja Żery. Uroczysty koncert orkiestry Filharmonii Kameralnej im.Witolda Lutosławskiego to jeden z najokazalszych elementów świętowania jubileuszu miasta, a utwór napisany przez łomżyniaka, organistę parafii pw. Krzyża Świętego, wybrzmiał wśród dzieł mistrzów: Chopina, Wieniawskiego, Moniuszki.
więcej

Książę Janusz po 600 latach odwiedził Łomżę

foto
Barwny korowód uczniów, mieszkańców, radnych Rady Miejskiej, władz miasta i licznych gości, rozpoczął huczne świętowanie sześćsetnej rocznicy nadania Łomży praw miejskich przez księcia mazowieckiego Janusza I Starszego. Po przemarszu historycznym starym miastem, uczestnicy fiesty spotkali się w sercu Łomży- na Starym Rynku. Chwilę później, wśród okrzyków i wiwatów, pojawił się sam książę Janusz...
więcej

Uroczysta sesja na 600-lecie i nowy Honorowy Obywatel Łomży

foto
W ramach obchodów 600-lecia nadania Łomży praw miejskich w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Łomży. W jej trakcie miało miejsce uroczyste nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łomży prof. dr hab. Kazimierzowi Pieńkowskiemu. Nie zabrakło również okolicznościowego wystąpienia Prezydenta Łomży oraz zaproszonych gości.
więcej

Jubileuszowa modlitwa za Łomżę

foto
- Miasto to nie budowla z kamieni, ale miasto złożone z ludzi: z ich planami, pragnieniami, a one są różnorodne. Każdy zarząd stara się je upiększać, uczynić wygodnym, ale miasto to nie budynki, pałace. Przede wszystkim to ludzie, którzy się w nim realizują - przekonywał podczas homilii biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abpa Salvatore Pennacchio, rozpoczęła oficjalne obchody sześćsetnej rocznicy nadania Łomży praw miejskich.
więcej

Transmisja on-line z uroczystości

Serdecznie zapraszamy do oglądania relacji on-line z dzisiejszych uroczystości 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Transmisja będzie dostępna na miejskim profilu na portalu społecznościowym facebook: www.facebook.com/lomza.miasto.
więcej

Nowe stacje w systemie ŁoKeR już gotowe

foto
Dwie nowe stacje sponsorskie są od dwóch dni dostępne w Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej. Jednoślady można już wypożyczać także z lokalizacji przy Straży Pożarnej oraz Dworca Autobusowego/CH 4 Plus. Obecnie w systemie ŁoKeR funkcjonuje 91 rowerów rozmieszczonych w 13 stacjach. Przez zarejestrowanych w nim prawie 1600 użytkowników były one dotychczas wypożyczane ponad 7500 razy.
więcej

Przemysław Łaskawy w reprezentacji Polski

Przemysław Łaskawy
Tegoroczny absolwent Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży Przemysław Łyskawy otrzymał powołanie do reprezentowania Polski na lekkoatletyczny międzypaństwowy mecz juniorów U-20 Polska-Węgry-Czechy-Słowacja-Słowenia. Sportowe wydarzenie odbędzie się 15 czerwca w czeskim Brnie. Łomżanin będzie rywalizował w trójskoku.
więcej

Historia łomżyńskiego biznesu na śniadaniu biznesowym

foto
W Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło w Łomży odbyło się wyjątkowo w środę (13.06) czerwcowe śniadanie biznesowe. Jego tematyka nawiązywała przede wszystkim do jubileuszu 600-lecia naszego miasta.
więcej

Szansa na rozwój lokalnych przedsiębiorstw

Uścisk dłoni prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i Adama Hamryszczaka, wiceministra inwestycji i rozwoju. Obok prezes Parku Przemysłowego Łomża Andrzej Kiełczewski
W Parku Przemysłowym Łomża odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia innowacji w przedsiębiorstwach. W wydarzeniu udział wzięło liczne środowisko lokalnego biznesu, a jego gościem specjalnym był Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju.
więcej

Kulinarna strefa Prymat i JBB podczas rodzinnego grillowania na bulwarach

foto
W niedzielę 17 czerwca 2018 r. w godz. 14:00-16:00 zapraszamy wszystkich na łomżyńskie bulwary do wyjątkowego miasteczka Prymat i JBB, gdzie na każdego czeka prawdziwa smakowa przygoda. W kulinarnej ciężarówce dowodzonej przez Roberta Sowę można będzie uzyskać, praktyczne porady grillowe. Nie zabraknie również konkursów. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.
więcej

Wielki Jubileusz 600-lecia nadania Łomży praw miejskich

foto
Już jutro przypada 600. rocznica nadania Łomży praw miejskich. Z tej okazji na mieszkańców czeka wiele atrakcji w postaci m.in. koncertów, średniowiecznego obozowiska rycerskiego i jarmarku oraz historycznych rekonstrukcji. Tego typu wydarzeniu zawsze towarzyszą bardziej oficjalne elementy, jak uroczysta sesja Rady Miejskiej oraz Msza święta w intencji Miasta. Transmisję na żywo z wszystkich wydarzeń można będzie obejrzeć na miejskich profilu na facebooku.
więcej

Prace konserwacyjne w Parku Wodnym

foto
Do 1 lipca potrwają prace konserwacyjne w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego. W tym okresie mieszkańcy będą mogli korzystać z Pływalni Miejskiej przy ul. Niemcewicza.
więcej

Młode żurnalistki u prezydenta miasta

Zespół redakcyjny
Trzy dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży: Karolina, Emila i Sandra przeprowadziły wywiad z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim do gazetki szkolnej "Ploteczki z Piąteczki". Zostanie ona wydana z okazji zbliżającego się jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich.
więcej

Konkurs na dyrekotra SP 9

Prezydent Łomży ogłosił konkursy na stanowisko Szkoły Podstawowej nr 9. Zainteresowane osoby, spełniające wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r., w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce, swoje oferty mogą składać do 27 czerwca br. do godz. 15:30 w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego, ul. Polna 16 pok. 25 lub przesłać na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża. Nie przewiduje się składania ofert w postaci elektronicznej.
więcej

Mali aktorzy zagrali pod jubileusz

Dzieci wprowadziły publiczność w iście średniowieczne czasy
W niezwykle oryginalny sposób uczciły zbliżający się jubileusz 600-lecia Miasta Łomża dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. W Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich maluchy wystąpiły w przedstawieniu "Śladami jelonka". Ich występ oklaskiwał prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Festyn rodzinny "Miłość, radość, zgoda... na 600-lecie Łomży w Jedyneczce przygoda"

foto
W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Łomży odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem: „Miłość, radość, zgoda... na 600-lecie Łomży w Jedyneczce przygoda”. Organizacja festynu była kolejnym działaniem placówki w ramach uczczenia obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.
więcej

Podwójna wygrana "Piąteczki" w Plebiscycie "Przedszkole na medal"

foto
Podwójnym sukcesem może poszczycić się Przedszkole Publiczne nr 5 w Łomży, zdobywając III miejsce w województwie podlaskim i I miejsce w powiecie łomżyńskim w Plebiscycie „Przedszkole na medal” i tytuł Przedszkole Roku 2018. Głównym organizatorem Plebiscytu był Wydawca „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej” Polska Press Oddział w Białymstoku.
więcej

Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk

foto
W ubiegłym tygodniu w Marsta (Szwecja), odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy rok pracy w projekcie „Erasmus+ współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk” - „Ekologia na co dzień w wychowaniu przedszkolnym z wykorzystaniem pedagogiki Reggio”. Agnieszka Bućkowska przedstawiła szwedzkim koleżankom prezentację działań podejmowanych przez Przedszkole Publiczne nr 8 w Łomży, jako placówkę promującą zdrowie. Pokazała również efekty, jakie osiągnęło przedszkole realizując projekt „Diet for Green Planet”.
więcej

Warto czytać książki

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski z pamiątkową statuetką. Obok po prawej - Aleutyna Kołos, prezes oddziału ZNP w Łomży, po lewej Ewa Chludzińska - radna miejska
W poniedziałek 11 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyło się X Jubileuszowe Forum Bibliotekarzy. Pamiątkową statuetkę za popularyzację czytelnictwa w mieście otrzymał prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED