Łomża

Strona główna » Aktualności

PSZOK zaprasza na zajęcia z segregacji i recyklingu odpadów komunalnych

foto
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łomży zaprasza przedszkola, klasy szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta i wszystkich gmin obsługiwanych przez RIPOK Czartoria do wzięcia udziału w zajęciach z zakresu "Segregacji i Recyklingu Odpadów Komunalnych". Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 506 151 774 oraz e-mailem pszok@zgo.lomza.eu.
więcej

Łomża uczciła rocznicę powstania AK

foto
W wyniku przekształcenia Związku Walki Zbrojnej, w dniu 14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa. Była to konspiracyjna niepodległościowa organizacja wojskowa, stanowiąca integralną część Polskich Sił Zbrojnych, działająca w okresie II wojny światowej w kraju. Pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego, znajdującym się przy Alei Legionów obok Szkoły Muzycznej, odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę tego wydarzenia.
więcej

ŁoKeR-ami pojeździmy również w tym roku

zastępca prezydenta Andrzej Garlicki i dyrektor firmy BikeU Marcin Jeż
Przed długim weekendem majowym, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, uruchomiona zostanie Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR. Umowę w tej sprawie samorząd miasta podpisał już z firmą BikeU, która pilotażowo prowadziła ten system w naszym mieście. Władze Łomży liczą, że w tym roku stacji rowerowych będzie jeszcze więcej, a do programu wejdą również sąsiednie gminy.
więcej

Zapraszamy na upamiętnienie rocznicy powstania Armii Krajowej

foto
Z okazji 77. rocznicy utworzenia Armii Krajowej, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski oraz Dowódca 13. Batalionu Lekkiej Piechoty 1. Podlaskiej Brygady Terytorialnej ppłk Krzysztof Rabek, zapraszają do wspólnego oddania hołdu żołnierzom największej podziemnej armii w okupowanej Europie. Uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej przy Al. Legionów w Łomży (obok Szkoły Muzycznej) odbędzie się w czwartek 14 lutego 2019 r. o godz. 12:00.
więcej

Poszukiwany pracownik na zastępstwo

W związku z awansem na stanowisko zastępcy Prezydenta Miasta Łomża i powstałym wakatem, poszukiwana jest osoba na zastępstwo na samodzielnym stanowisku pracy ds. nadzoru właścicielskiego. Zainteresowanych prosimy o przesyłanie swojego CV na adres mailowy portal@um.lomza.pl do dnia 15 lutego br. do godz. 15:00. Wymagane wykształcenie wyższe magisterskie.
więcej

Wojciech Jankowski zajmie się sprawami niepełnosprawnych

Wojciech Jankowski przyjmuje gratulacje od prezydenta Mariusza Chrzanowskiego
W Domku Pastora odbyło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością. Na przewodniczącego jednogłośnie został wybrany Wojciech Jankowski.
więcej

Piłkarski Turniej Czterech Narodów w Łomży

Spotkanie w Ratuszu w sprawie organizacji turnieju
Niemałe emocje piłkarskie czekają łomżyńskich kibiców tej wiosny. Od 31 marca do 4 kwietnia na stadionie przy ul. Zjazd zostaną rozegrane dwa mecze w ramach Turnieju Czterech Narodów. W rywalizacji wezmą udział reprezentacje U-16: Polski, Grecji, Kolumbii i Turcji.
więcej

Perspektywy dla biznesu na śniadaniu biznesowym

foto
W Parku Przemysłowym Łomża odbyło się kolejne „Śniadanie biznesowe”, mające na celu integrację środowiska przedsiębiorców oraz wzajemną wymianę doświadczeń. Każde spotkanie to inny temat prezentowany przez zaproszonego eksperta. Tym razem gościem specjalnym spotkania był Tomasz Chróstny, dyrektor Departamentu Analiz Gospodarczych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, który przedstawił analizę aktualnej sytuacji gospodarczej Polski, trendy makroekonomiczne oraz zmieniające się otoczenie biznesowe przedsiębiorstw.
więcej

Rodzice sześciolatków z wyborem

Na początku tygodnia naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży spotykał się w przedszkolach publicznych nr 9, 10, 14 i 15 z rodzicami dzieci uczęszczających do tych placówek, które we wrześniu pójdą do tzw. „zerówek”. Spotkania miały na celu przede wszystkim poznanie oczekiwań rodziców oraz porównanie ich z możliwościami samorządu w tym zakresie.
więcej

Andrzej Stypułkowski zastępcą prezydenta Łomży

Andrzej Stypułkowski, nowy zastępca prezydenta Łomży
Z dniem 8 lutego Andrzej Stypułkowski, dotychczasowy pełnomocnik ds. nadzoru właścicielskiego w Urzędzie Miejskim, obejmie stanowisko zastępcy Prezydenta Miasta Łomża. Będzie odpowiadał za edukację, kulturę i pomoc społeczną w mieście.
więcej

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie

Prezydent Łomży ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonych na obszarze Miasta Łomża. Wysokość środków publicznych przeznaczonych do rozdysponowania na ten cel w 2019 roku wynosi 50 tys. zł. Wnioski należy składać w terminie do 8 marca br. w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży w kopercie z opisem: DOTACJE-ZABYTKI.
więcej

Sportowi stypendyści prezydenta

foto
Osiemnastu sportowców reprezentujących pięć klubów sportowych, uhonorował prezydent Mariusz Chrzanowski, przyznając im stypendia za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2018 roku. Wysokość przyznanego stypendium wynosi od 250 do 1000 zł miesięcznie, a wyróżnieni w ten sposób zostali bokserzy, karateka, lekkoatleci i szczypiornistki.
więcej

W Łomży ma powstać przedszkole specjalne

Zespół Szkół Specjalnych w Łomży, to tu ma powstać Oddział Publicznego Przedszkola Specjalnego
Od nowego roku szkolnego planowane jest utworzenie Oddziału Publicznego Przedszkola Specjalnego przy Zespole Szkół Specjalnych w Łomży. Będzie to pierwsza taka placówka nad Narwią. Projekt uchwały w tej sprawie przedłoży radnym na najbliższej sesji prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Nauczycielskie awanse

Akt nadania i gratulacje od prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odbiera Izabela Piotrowska z SP 5
Kolejnych pięciu nauczycieli z łomżyńskich szkół otrzymało akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Tradycyjnie uroczystość poprzedziło ślubowanie.
więcej

Światowy Dzień Walki z Rakiem

www.psselomza.pl
W poniedziałek 4 lutego 2019 roku obchodzony jest XIX Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji, za Ministerstwem Zdrowia przypominamy, jak ważne w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest wykonywanie badań profilaktycznych.
więcej

Znakomita forma Łobodzińskiego

Piotr Łobodziński
Piotr Łobodziński udanie rozpoczął swój dziewiąty w karierze sezon w towerrunningowej karierze. Aktualny mistrz świata w bieganiu po schodach w minioną sobotę 2 lutego po raz czwarty triumfował w biegu Almas Vertical Run w Dubaju. Wbiegnięcie na 280 metrowy biurowiec, czyli pokonanie ponad 1600 stopni, zajęło mu 7 minut i 5 49 sekund.
więcej

Święto ekonomii społecznej

foto
W Piątnicy odbyła się Gala Ekonomii Społecznej zorganizowana przez Podlaską Federację Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie było okazją do uhonorowania osób działających w trzecim sektorze, rozdano również czeki dotacyjne podmiotom rozpoczynającym swoją działalność.
więcej

Miasto Łomża ma przedstawiciela w LOT Ziemia Łomżyńska

Radny Andrzej Wojtkowski został delegowany przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego jako przedstawiciel Miasta Łomża w Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska.
więcej

Perspektywy dla biznesu na lutowym śniadaniu biznesowym

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na kolejne śniadanie biznesowe pn. "Perspektywy dla biznesu". Gościem specjalnym spotkania będzie Tomasz Chróstny, Dyrektor Departamentu Analiz Gospodarczych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, który przedstawi analizę aktualnej sytuacji gospodarczej Polski, trendy makroekonomiczne oraz zmieniające się otoczenie biznesowe przedsiębiorstw. Zgłoszenia udziału można dokonać rejestrując się poprzez stronę http://biznes.um.lomza.pl/zapisz-sie-na-sniadanie, mailowo na adres cop@um.lomza.pl lub telefonicznie 86 2156852.
więcej

Woda przydatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży, w ramach sprawowania nadzoru sanitarnego nad jakością wody, po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych próbki wody z wodociągu Łomża, stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi. Próbka wody została pobrana 15 stycznia br. w Szkole Podstawowej n9 przy ul. Ks. Anny 18, Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Stacha Konwy 3 oraz SUW Rybaki, a także 21 stycznia w SUW Podgórze.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED