Łomża

Strona główna » Aktualności

MŁKS z nowym prezesem

Nowy prezes Wojciech Pietruszewski
Wojciech Pietruszewski został nowym prezesem Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków stowarzyszenia odbyło się w piątek 13 kwietnia. Uczestniczył w nim prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Prosimy o nieparkowanie przy Hali Targowej

parking przy Hali Targowej, który zostanie zamknięty
W związku z przekazaniem placu budowy pod przebudowę Hali Targowej na Halę Kultury i planowanym w środę 18 kwietnia 2018 r. rozpoczęciem prac przygotowawczych do realizacji inwestycji, w imieniu wykonawcy zwracamy się z prośbą o nieparkowanie pojazdów w bezpośrednim sąsiedztwie tego obiektu. Jednocześnie informujemy, że około stu dodatkowych miejsc postojowych zostało wykonanych pomiędzy Muzeum Północno –Mazowieckim, a budynkiem dawnego hotelu Metropol, przy ul. Giełczyńskiej w Łomży.
więcej

W oczekiwaniu na realizację programu Mieszkanie Plus w Łomży

Rządowy Program Mieszkanie Plus, mimo iż w naszym mieście nie wszedł jeszcze w fazę realizacji, cieszy się już dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wstępne deklaracje chęcią udziału w projekcie złożyło dotychczas około trzystu osób. Wraz ze zmianą na stanowisku premiera i rekonstrukcją rządu zmianie uległa jednak koncepcja finansowania oraz realizacji tego programu.
więcej

Konferencja edukacyjna na temat wartości

foto
Po co wartości w wychowaniu? – to temat konferencji edukacyjnej, która została zorganizowana we współpracy Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji i Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Spotkanie miało miejsce w siedzibie Samorządowego Ośrodka Metodycznego w Łomży przy ul. Polnej 16.
więcej

"Spojrzenie" Julii wyróżnione

Zdjęcie
Julia Dąbrowska uczennica klasy IVa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży została wyróżniona za zdjęcie "Spojrzenie" w VI Konkursie Fotograficznym pn. "Ptaki w polskim krajobrazie jesienno-zimowym". Konkurs zorganizowało Ostrowskie Stowarzyszenie "LUDZIE Z PASJĄ". Jest to kolejny sukces młodej fotografki.
więcej

Mistrzowie batuty u Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 19 kwietnia 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego będziemy gościć mistrza batuty, wybitnego dyrygenta Marka Pijarowskiego. Jako soliści wystąpią Cezary Gójski (skrzypce) i Adrian Stanciu (altówka), a w programie koncertu zabrzmi między innymi słynna Symfonia koncertująca Es-dur na skrzypce i altówkę Wolfganga Amadeusza Mozarta.
więcej

Gwiazdy zaśpiewały w szczytnym celu

Słynne
Posłowie, samorządowcy, dziennikarze, a nawet duchowni wystąpili w niecodziennych dla siebie rolach podczas III Wiosennego Koncertu Gwiazd, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Niezwykłe wydarzenie było połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży.
więcej

Szansa na nowe miejsca pracy

W imieniu Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości list intencyjny podpisał wiceprezes Andrzej Kensbok. Obok niego: prezydent  Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki oraz Piotr Kłys, wójt gminy Łomża
Samorządowcy z miasta oraz gminy Łomża podpisali w piątek 13 kwietnia w Warszawie list intencyjny z Agencją Rozwoju Przemysłu. Porozumienie o współpracy ma pomóc w rozwoju lokalnej przedsiębiorczości i powstaniu nowych miejsc pracy.
więcej

RODO na śniadaniu biznesowym

foto
W siedzibie Parku Przemysłowego Łomża odbyło się w czwartek kwietniowe śniadanie biznesowe. Jego tematem było bezpieczeństwo danych w biznesie. Wchodzące za półtora miesiąca nowe obowiązki dla przedsiębiorców zaprezentował Marcin Borowski z firmy FIT IT.
więcej

Prawie 2 mln zł z RPO na pomoc w założeniu własnej firmy w subregionie łomżyńskim

foto
Przedsiębiorczy subregion łomżyński - to tytuł projektu, który zrealizuje Powiat Łomżyński i Łomżyńskie Forum Samorządowe. Dzięki niemu mieszkańcy subregionu mogą starać się o wsparcie na założenie firmy. Dofinansowanie z RPO do tego przedsięwzięcia to niemal 2 mln zł.
więcej

Spotkanie autorskie z Elżbietą Sieradzińską

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie autorskie z Elżbietą Sieradzińską autorką książek Cesaria Evora i Wyspy Zielonego Przylądka. Wydarzenie odbędzie się 17 kwietnia o godz. 18:00 w Czytelni MBP przy ul. Długiej 13.
więcej

Teatralny sukces "Piąteczki"

foto
Maluchy z Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży zajęły drugie miejsce w "VIII Multimedialnym Ogólnopolskim i IV Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych zorganizowanym przez Przedszkole "Smykolandia". Gala finałowa odbyła się 6 kwietnia w Domu Kultury "KADR" w Warszawie.
więcej

W poszukiwaniu dobrych praktyk

foto
W połowie marca odbyła się w Łomży wizyta studyjna przedstawicieli Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP z Olsztyna. W jej trakcie doszło do spotkania z zastępcami Prezydenta Łomży Agnieszką Muzyk oraz Andrzejem Garlickim i podpisania porozumienia o współpracy na rzecz ekonomii społecznej.
więcej

Ruszyły zapisy na wyścig rozpoczynający system rowerów miejskich "ŁoKeR"

foto
Już 26 kwietnia w Porcie Łomża odbędzie się inauguracja Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej ŁoKeR. W ramach tego wydarzenia Miasto Łomża oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na Łomżyński Wyścig Rowerowy. Zapisy będą przyjmowane do 19 kwietnia 2018 r.
więcej

Podpisano umowę z wykonawcą Hali Kultury

na zdjęciu: Mariusz Kosiński, właściciel firmy MK-BUD z Białegostoku, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępcy Agnieszka Muzyk i Andrzej Garlicki
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał z Mariuszem Kosińskim, właścicielem firmy MK-BUD z Białegostoku, umowę na przebudowę zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu i zgodnie z umową powinny zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.
więcej

III wiosenny koncert Gwiazd i Łomżyńskich Filharmoników

foto
W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego w rolach dla siebie nieoczywistych, wystąpią osoby wywodzące się z różnych środowisk Łomży. Artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.
więcej

Deszcz nagród na Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

uczestnicy konkursu z indeksami
Patryk Ostojski z Technikum Przemysłu Spożywczego w Lublinie okazał się najlepszy z 15 finalistów Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie, nagrodzonych indeksami na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski. Wśród wyróżnionych laureatów znalazła się również uczennica łomżyńskiej „Wety” Magdalena Zakrzewska.
więcej

Łomżyńskie obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

foto
W Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyły się łomżyńskie obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię oraz 8. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystość rozpoczął dźwięk syren alarmowych. Następnie odczytania została lista 96-osobowej Delegacji Rzeczypospolitej Polskiej, która udając się na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
więcej

Emocjonująca gala sportów walki za nami

w walce wieczoru Mateusz Zawadzki pokonał Dominika Chmiela
W sobotni (7.04.) wieczór w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży miała miejsce gala „Armia Fight Night II – drugie uderzenie”. W jej trakcie odbyło się osiem walk zawodowych i dwie półzawodowe. Łomżyńskiej publiczności zaprezentowało się również sześciu zawodników łomżyńskich klubów sportów walki Fight Club Łomża i Black Horse MMA Łomża. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

Zaproszenie na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Łomżyński Oddział Związku Sybiraków zapraszają na łomżyńskie obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię oraz 8. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości odbędą się we wtorek 10 kwietnia 2018 roku w Dolinie Pamięci Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Katyńskiej w Łomży.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED