Łomża

Strona główna » Aktualności

Z cukrzycą można żyć normalnie

Podczas uroczystości odznaczono osoby działające na rzecz cukrzyków
W SP 10 zakończyły się XXVI Łomżyńskie Dni Walki z Cukrzycą. Jak co roku nie zabrakło wykładów i prelekcji, można było również zrobić bezpłatne badania profilaktyczne. Obecny na spotkaniu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podziękował organizatorom za promowanie idei zdrowia i leczenia cukrzycy.
więcej

Czterdziestolecie łomżyńskiej filharmonii

Dyrektor FKWL Jan Miłosz Zarzycki ze statuetką otrzymaną od prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego
Czterdzieści lat minęło… Utwór ze słynnego filmu "Czterdziestolatek" zakończył jubileuszowy koncert łomżyńskich filharmoników, który odbył się w czwartek 11 października w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Jak na jubileusz przystało był też urodzinowy tort i gromkie "100 lat".
więcej

Ulica Kazimierza Wielkiego będzie budowana

W piątek 12 października zostały otwarte dwie oferty, które wpłynęły w przetargu na budowę ulicy Kazimierza Wielkiego na osiedlu Wschód. Pierwsza opiewa na kwotę niespełna 4 mln zł, druga na prawie 6,5 mln zł. – Cieszę się, że zaproponowana cena pozwala na realizację tej inwestycji, bo prawdopodobnie będziemy mogli ją rozstrzygnąć i tym samym wywiązać się z zobowiązań przyjętych podczas spotkania z mieszkańcami osiedla Wschód – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.
więcej

Konferencja "Zrozumieć dziecko z FASD"

foto
W dniach 16-17 października 2018 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej 14 w Łomży odbędzie się konferencja pt. "Zrozumieć dziecko z FASD Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych". Jej organizatorami są: Urząd Miejski w Łomży, Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku, zaś honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Konferencja jest współfinansowana w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Innych Uzależnień na 2018 r.
więcej

Inauguracja "Państwówki"

Ślubowanie
Słynne "Gaudeamus igitur" zabrzmiało po raz piętnasty w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W czwartek 11 października odbyła się tam uroczysta inauguracja roku akademickiego. W uroczystości wziął udział m.in. prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.
więcej

Uroczyste zakończenie XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"

foto
W niedzielę 14 października 2018 roku o godzinie 19:00 w Łomżyńskiej Katedrze odbędzie się Uroczysty koncert wieńczący XIV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Sacrum et Musica", który będzie poświęcony pamięci Św. Jana Pawła II. Jako soliści wystąpią: wspaniała sopranistka z Rumunii Gabriela Istoc oraz aktor Mariusz Bonaszewski. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz połączone Łomżyńskie Chóry poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki. Wstęp wolny.
więcej

Łomżyńskie dni walki z cukrzycą

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Rejonowy w Łomży serdecznie zaprasza chorych na cukrzycę na XXVI ŁOMŻYŃSKIE DNI WALKI Z CUKRZYCĄ, pod hasłem „Cukrzyca dotyczy każdej rodziny”, które odbędą się w sobotę 13 października 2018 r. o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej Nr 10 przy ul. Niemcewicza 17 w Łomży. W programie m.in. wykłady: mgr Reginy Kijewskiej „Zapobieganie cukrzycy typu II” i dr Ryszarda Ejsmonta – specjalisty diabetologa – „Wczesna diagnoza i leczenie w zapobieganiu powikłaniom”. W holu szkoły obędą się badania profilaktyczne: cukru, cholesterolu i ciśnienia.
więcej

Obwodnica Łomży coraz bliżej

Prezydent Mariusz Chrzanowski widzi ogromną szansę dla miasta w powstaniu trasy S61. Umowa została podpisana w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka
W Łomży podpisano umowę na realizację ostatniego odcinka przyszłej trasy S61 Via Baltica. Trzynastokilometrowy fragment od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno – stanowiący obwodnicę miasta – ma kosztować prawie 526 mln zł. Jego budowa potrwa przez najbliższe 3 lata.
więcej

Łomża stawia na elektromobilność

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i dyrektor Departamentu Nowych Technologii w Engie Janusz Grądzki prezentują podpisaną umowę
Dwie stacje szybkiego ładowania samochodów elektrycznych zostały uruchomione w Łomży. Dwuletnią umowę na ich obsługę podpisał z firmą Engie prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. Do 30 czerwca przyszłego roku będzie można doładowywać auta bez żadnych opłat. - Nie boimy się nowoczesności, chcemy być miastem nowoczesnym – podkreśla włodarz nadnarwiańskiego grodu.
więcej

Powrót Justyny Korytkowskiej

foto
Po dwudziestu ośmiu miesiącach przerwy spowodowanej zerwaniem więzadła krzyżowego, rehabilitacji oraz ciąży i narodzinami córki na bieżnię powróciła Justyna Korytkowska. Zawodniczka Prefbetu Śniadowo Łomża wystartowała w Mistrzostwach Polski.
więcej

Powstał PSZOK z prawdziwego zdarzenia

Przecięcie symbolicznej wstęgi
Przy ul. Akademickiej otwarto zmodernizowany Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie tam przyjmowany sprzęt elektryczny, szkło czy odpady wielkogabarytowe. Inwestycja kosztowała około 2,9 mln zł, z czego 1,8 mln pozyskano z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
więcej

40. urodziny Filharmonii Kameralnej

foto
W czwartek 11 października o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich odbędzie się uroczysty koncert z okazji jubileuszu 40-lecia Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Jako solistka wystąpi Agata Szymczewska, laureatka I nagrody w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki.
więcej

Sejmik województwa obradował w Łomży

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podziękował za owocną współpracę z zarządem województwa
We wtorek 9 października w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży odbyły się uroczyste obrady sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego. Wyjazdowe posiedzenie wpisało się w obchody jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.
więcej

Świetny występ młodych karateków

foto
W sobotę 6 października odbył się VIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Udział w zawodach wzięło 230 zawodników z całego kraju. Z bardzo dobrej strony pokazali się karatecy Łomżyńskiego Klubu Karate, zwyciężając w trzech kategoriach.
więcej

Kampania społeczna: Nie bądź struś - nie chowaj głowy w piasek - idź na wybory

foto
Celem projektu pn. "Nie bądź struś - nie chowaj głowy w piasek - idź na wybory", jest wzrost zaangażowanie mieszkańców Łomży w nadchodzących wyborach samorządowych. Ma on przekonać wyborców, że udział w głosowaniu nie jest skomplikowany, czasochłonny i nie przeszkadza w realizacji planów weekendowych. Kampania społeczna, prowadzona jest przez Stowarzyszenie Sapere Aude do 19 października 2018 r. i została sfinansowana ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Według danych PKW, frekwencja w wyborach samorządowych cztery lata temu wyniosła w naszym mieście 39.82%, w Suwałkach 40.50%, a w Białymstoku 41.45%.
więcej

Dodatkowe środki na remont Niemcewicza

Podpisanie umowy na remont ul. Niemcewicza (fot. Podlaski Urząd Wojewódzki)
Prawie 775 tys. zł dofinansowania z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego otrzyma dodatkowo Miasto Łomża na remont ul. Niemcewicza. Środki pochodzą z "Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej".
więcej

Umowa na budowę Szmaragdowej podpisana

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz właściciel firmy Ekotech Paweł Jarząbek
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał umowę na budowę ulicy Szmaragdowej. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w październiku, a zrealizuje ją lokalna firma Ekotech.
więcej

Świętowali 50-lecie pożycia małżeńskiego

Prezydent Mariusz Chrzanowski pogratulował jubilatom i życzył dalszej pomyślności
W sobotę 6 października w Urzędzie Miejskim w Łomży odbyła się uroczystość Złotych Godów. Pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego świętowało 20 par.
więcej

Świat biznesu nad Narwią

Na pierwszym planie: prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski
Zagraniczni radcy handlowi oraz lokalni przedsiębiorcy spotkali się w piątek 5 października w Parku Przemysłowym Łomża. Wydarzenie zorganizowane przez łomżyński ratusz przy współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w Białymstoku i Starostwem Powiatowym, było okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń.
więcej

"Siódemka" podpatrywała pracę urzędu

Wspólna fotografia w gabinecie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego
Ile trwa kadencja prezydenta i czy trudno jest sprawować tę funkcję? – to tylko niektóre z pytań, jakie zadawali prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7. Ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów zwiedzała magistrat w ramach programu ministerialnego realizowanego przez szkołę.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED