Łomża

Strona główna » Aktualności

Przygoda życia uczniów szkoły specjalnej

foto
Zespół Szkół Specjalnych w Łomży w ramach konkursu organizowanego przez Fundację ING Dzieciom wygrał udział w Turnusie Uśmiechu. Dzięki temu 40 uczniów szkoły wzięło udział w projekcie "Chodź pomaluj mój świat" realizowanym w Ośrodku Banku ING w Wiśle.
więcej

Chcą nakręcić film o generale Kosseckim

Stefan Kossecki
Film fabularny przedstawiający biografię pułkownika Stefana Kosseckiego, pośmiertnie awansowanego do stopnia generała brygady - oficera II RP, który pomimo niepełnosprawności pozostał w służbie czynnej, może powstać już w przyszłym roku. Pomysł filmu prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu przedstawił prof. Paweł Kossecki ze Szkoły Filmowej w Łodzi – wnuk bohatera. Ma on opowiadać o patriotyzmie i heroizmie człowieka uczestniczącego w działaniach wojennych również na terenach Ziemi Łomżyńskiej.
więcej

OSA już w Łomży

OSA  - ul. Śniadeckiego
Ku końcowi zbliża się budowa pięciu Otwartych Stref Aktywności (OSA). Na ich realizację Miasto Łomża w ubiegłym roku pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 250 tys. zł. To maksymalne wsparcie, o jakie samorządy mogły się ubiegać. Łączny koszt budowy obiektów wyniesie ok. 671 tys. zł.
więcej

Spotkał się zarząd Rady Gospodarczej

Spotkanie zarządu Rady Gospodarczej
W Ratuszu odbyło się pierwsze spotkanie władz miejskich z zarządem Rady Gospodarczej. Organ opiniodawczo-doradczy powołany przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego liczy 20 lokalnych przedsiębiorców.
więcej

Ekologia za sadzonkę

foto
Lubimy, kiedy dookoła nas jest czysto i estetycznie. Spacer ulicami miasta czy leśnymi ścieżkami skutecznie może nam popsuć widok leżących śmieci lub dzikich wysypisk. W tym roku, po raz kolejny Urząd Miejski w Łomży oraz Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. organizuje akcję „Ekologia za sadzonkę”, dzięki której każdy mieszkaniec Łomży ma okazję zrobić choćby mały proekologiczny krok.
więcej

Sokole oczy urzędników

foto
Zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki zwyciężył w kategorii parlamentarzystów, prezydentów, burmistrzów i wójtów strzeleckiego turnieju samorządowego, który odbył się 8 maja 2019 r. na Strzelnicy „Forty” w Piątnicy. Drugie miejsce w kategorii drużynowej zdobyła drużyna Miasta Łomża, złożona z pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, w składzie: Agnieszka Młynarczyk, Ewa Mucha, Przemysław Chełstowski, Krzysztof Odachowski i Grzegorz Rutkowski. Ponadto Agnieszka Młynarczyk okazała się najlepsza indywidualnie w kategorii kobiet. Gratulujemy!
więcej

Zebranie łomżyńskich rad społecznych

Podczas spotkania była możliwość dyskusji
Spotkanie otwarte połączonych rad społecznych – Łomżyńskiej Rady Seniorów oraz Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością odbyło się we wtorek 7 maja w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora". Uczestniczyli w nim poseł na Sejm RP Bernadeta Krynicka oraz zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.
więcej

Upamiętnili rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej

foto
Przed pomnikiem żołnierzy 33 Pułku Piechoty w Piątnicy upamiętniono rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. W uroczystościach uczestniczyli m.in. posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski, samorządowcy z Łomży, Piątnicy, władze Starostwa Powiatowego, kombatanci, żołnierze oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Piątnicy. W imieniu społeczności Łomży kwiaty pod pomnikiem złożyli zastępca prezydenta Andrzej Garlicki i radny Wojciech Michalak. W ramach obchodów rocznicowych odbył się również piknik militarny i turniej strzelecki samorządowców na Strzelnicy Forty w Piątnicy.
więcej

Łomżyńska filharmonia to marka

Dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego Jan Miłosz Zarzycki ze statuetką Podlaskiej Marki Roku i czekiem na 10 tys. zł. Nagrodę wręczył mu wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego została Podlaską Marką Roku 2018 w Kategorii "Kultura". Uroczyste nagradzanie laureatów odbyło się we wtorek 7 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku.
więcej

Woda przydatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży, w ramach sprawowania bieżącego nadzoru sanitarnego nad jakością wody, po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych próbki wody z wodociągu Łomża oraz w ramach kontroli wewnętrznej, stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi. Próbka wody została pobrana 3 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Ks. Anny 18 oraz 9 kwietnia br. w SUW Rybaki, Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Polnej 40 oraz Starostwie Powiatowym przy Szosie Zambrowskiej 27.
więcej

Roztańczona klawiatura – Muzyczne wieczory u Lutosławskich

foto
Filharmonia Kameralna imienia Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na kolejny koncert z cyklu Muzyczne wieczory u Lutosławskich. W czwartek 9 maja o godzinie 18:30 w Muzeum Przyrody w Drozdowie wystąpi znakomita ukraińska pianistka Marianna Humetska. Podczas koncertu zabrzmią dzieła Fryderyka Chopina oraz Franciszka Liszta. Wstęp wolny.
więcej

Łomża z nowym logo promocyjnym

nowe logo Łomży
Ponad tysiąc osób wzięło udział w internetowym głosowaniu na nowe logo promocyjne Łomży. Spośród trzech zaproponowanych wzorów mieszkańcy wybrali te, które ich zdaniem najlepiej pasuje do charakteru naszego miasta.
więcej

Razem dla reintegracji społeczno – zawodowej mieszkańców województwa

foto
Siedemset osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, pozostających bez zatrudnienia, będzie mogło w ciągu najbliższych trzech lat skorzystać z usług reintegracji społeczno - zawodowej świadczonej przez Centrum Integracji Społecznej. Umowę na realizację projektu pn. „Regionalne Innowacje Społeczne – Centra Integracji Społecznej województwa podlaskiego”, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał z wicemarszałkami województwa podlaskiego Stanisławem Derehajło i Markiem Olbrysiem. Miasto Łomża jest liderem tego projektu, a jego partnerami są powiaty: łomżyński, hajnowski, kolneński, siemiatycki, wysokomazowiecki, zambrowski, gmina Boćki oraz Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych.
więcej

Szczepienia przeciwko grypie dla seniorów

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wystąpił z wnioskiem do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w Warszawie o dokonanie oceny programu profilaktyki zdrowotnej „Program szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Łomży po 60 roku życia na lata 2019-2020”. Opinia ta jest niezbędna do przedłożenia go do uchwalenia Radzie Miejskiej Łomży. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazuje, że grypa jest istotnym problemem zdrowotnym na świecie i w zależności od sezonu choruje na nią ok. 5-15% ogólnej populacji.
więcej

Łomżyńskie święto weterynarii

27 kwietnia na całym świecie po raz 19. obchodzono "Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii". W tym roku świętu towarzyszyło hasło "znaczenie szczepień ochronnych u zwierząt". W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży odbył się z tej okazji specjalny apel. Świętowano także w Lecznicy dla Zwierząt "Oaza" w Łomży.
więcej

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Przyrzeczenie Strzeleckie uroczyście złożyli nowoprzyjęci członkowie Jednostki Strzeleckiej 1012 im. 33 Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej
Uroczysta odprawa pocztów sztandarowych na Starym Rynku była głównym elementem łomżyńskich obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uczestniczyli w niej m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządów województwa podlaskiego, miasta Łomża, powiatu łomżyńskiego i okolicznych gmin, a także kombatanci, służby mundurowe, reprezentanci organizacji społecznych, szkół i uczelni oraz mieszkańcy. Uroczystość poprzedziło złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej oraz Msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona przez ks. infułata dra Jana Sołowianiuka.
więcej

Łomżyński Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

foto
Na terenie Warsztatów Technicznych Łomża przy Al. Legionów odbyło się w czwartek uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Złożone zostały również kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty. Uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zgromadziła m.in. przedstawicieli wojska, parlamentarzystów, samorządowców, harcerzy oraz mieszkańców Łomży. W samo południe uroczyste podniesienie flagi miało również miejsce na Starym Rynku.
więcej

Rozmawiali o funduszach europejskich na kolejną perspektywę

foto
W Parku Przemysłowym Łomża odbyło się spotkanie na temat rozwoju subregionu łomżyńskiego i możliwości pozyskiwania środków finansowych w kolejnej perspektywie budżetu Unii Europejskiej. W spotkaniu udział wzięli posłowie na Sejm RP Krzysztof Jurgiel, Bernadeta Krynicka i Kazimierz Gwiazdowski, prezydent Mariusz Chrzanowski oraz starosta łomżyński Lech Szabłowski.
więcej

Łomżyńska firma najbardziej innowacyjna w zakresie zielonej energii w województwie

foto
Dziesięciolecie powstania przedsiębiorstwa oraz przyznanie tytułu najbardziej innowacyjnej firmy w województwie podlaskim w zakresie zielonej energii były powodem spotkania prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcy Andrzeja Garlickiego oraz Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Marka Olbrysia z Zarządem firmy Aquatech S.A. Działająca od 2009 r. firma swoją reputację buduje w sektorze zielonych technologii, a w ciągu ostatnich lat stała się jednym z czołowych ekspertów w dziedzinie zdecentralizowanych technologii oczyszczania ścieków dla domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej czy przemysłowych.
więcej

„Budowlanka” podjęła współpracę z firmą STRABAG

foto
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży podpisał umowę o współpracy z firmą STRABAG Sp. z o.o. Jest to część europejskiego koncernu budowlanego, realizującego najbardziej prestiżowe inwestycje w segmentach budownictwa ogólnego, inżynieryjnego i infrastrukturalnego, będącego liderem w zakresie wdrażania innowacji i nowych technologii.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED