Łomża

Strona główna » Aktualności
180116082142.gif

Ewidencja zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków

Urząd Miejski w Łomży informuje, że zgodnie z Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej, a także przydomowych oczyszczalni ścieków w celu kontroli częstotliwości i sposobu pozbywania się komunalnych osadów ściekowych oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej. W związku z powyższym zwracamy się do mieszkańców Miasta Łomża z prośbą o wypełnienie załączonego druku zgłoszenia posiadanego zbiornika bezodpływowego (szamba) bądź przydomowej oczyszczalni ścieków. Wypełnione zgłoszenie automatycznie trafi do ewidencji Urzędu Miejskiego.
więcej

Rusza remont ul. Nowogrodzkiej

foto
W przyszłym tygodniu planowane jest rozpoczęcie przebudowy i rozbudowy ulicy Nowogrodzkiej, czyli drogi wojewódzkiej numer 645 w granicach Łomży. W związku z tym należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu, które będą uzależnione od warunków atmosferycznych umożliwiających przeprowadzenie robót. Prace za ponad 11,5 mln zł wykonają dwie łomżyńskie firmy. Inwestycja będzie realizowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 z 85 proc. dofinansowaniem.
więcej

Osiemnastka "Gwiazdki z nieba"

foto
Serdecznie zapraszamy na rozśpiewany wieczór pełen bożonarodzeniowych i zimowych piosenek w wykonaniu wychowanków Magdy Sinoff z Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. Koncert „Gwiazdka z nieba” odbędzie się w czwartek 18 stycznia 2018 r. o godz. 19:00, w kościele oo Kapucynów przy ul. Krzywe Koło 3 w Łomży. Gościem specjalnym tegorocznego koncertu będzie wokalistka Agnieszka Gorączkowska. Wstęp wolny!
więcej

Pierwszy Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodziczek o Puchar Prezydenta Miasta Łomży

foto
W sobotę 13 stycznia br. w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Ks. Anny rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej Młodziczek o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Wezmą w nim udział drużyny dziewcząt z Łomży, Piątnicy, Białegostoku i Pułtuska. Organizatorem rozgrywek jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Początek zmagań o godz. 10:00.
więcej

Bal karnawałowy w Piąteczce

foto
W Przedszkolu Publicznym Nr 5 w Łomży, jak zawsze w karnawałowym okresie, odbył się bal choinkowy. W środę 10 stycznia od samego rana do przedszkola przybywały wróżki, księżniczki, rycerze i piraci. Zabawa rozpoczęła się już po śniadaniu.
więcej

Pomoce dydaktyczne trafiły do szkół

foto
Cztery łomżyńskie szkoły otrzymały pomoce dydaktyczne w postaci tabletów oraz aparatów cyfrowych w ramach projektu "Kompetencje cyfrowe łomżyńskiej młodzieży kluczem do sukcesu i trafnych wyborów edukacyjno-zawodowych", realizowanego od czerwca ubiegłego roku z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.
więcej

Kolejny sukces "Czwórki"

Zwycięska ekipa UKS 4 Łomża
Zawodniczki UKS 4 Łomża wygrały Noworoczny Turniej Mini Koszykówki rozegrany w Ełku. Dziewczęta z rocznika 2007/2008 nie miały sobie równych i odniosły komplet zwycięstw. Jak przekazał trener Marcin Piotrowski kluczem do końcowego triumfu była bardzo dobra gra w ataku i skuteczna obrona.
więcej

Zagrają młodzi szachiści

W sobotę 13 stycznia w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Bernatowicza 4 odbędzie się 3. kolejka XIX Edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej w szachach o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. Zawody rozegrane zostaną w systemie szwajcarskim P' 15. Początek o godzinie 10.00
więcej

Wielki bal karnawałowy z klaunami w Przedszkolu nr 2

foto
Każdego roku czas Świąt Bożego Narodzenia i Karnawału to fantastyczne spotkania przedszkolaków ze Świętym Mikołajem i prezentami, a karnawał, to czas beztroskiej, roztańczonej zabawy w przedszkolu. W tym roku jeden z najlepszych duetów Klaunów Cyrkowych Ruphert i Rico przedstawił prawdziwe występy cyrkowe z iluminacją świetlną na Wielkim Balu Karnawałowym w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Łomży.
więcej

Progmetalowe brzmienia w MDK-DŚT

foto
W piątek 12 stycznia o godzinie 19.15 na muzycznej scenie Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych pojawi się białostocka progmetalowa grupa BRIGHT OPHIDIA. Support zapewni łomżyńska MECHANICA. Bilety w cenie 10 zł do nabycia tuż przed koncertem.
więcej

Aktorzy TLiA przeniosą w krainę baśni

foto
W niedzielę 14 stycznia o godzinie 11.00 w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży zostanie wystawiony spektakl "Pinokio" w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Eva Farkašová, a muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański.
więcej

Wernisaż młodych fotografików

foto
Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zaprasza na otwarcie wystawy studentów białostockiej Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości "Sekretne życie grawitacji". Uroczystość odbędzie się w piątek 12 stycznia o godzinie 18 w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży. Wernisaż wystawy będzie czynny do 13 lutego.
więcej

Marzenia dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży spełnione

foto
W poniedziałkowe popołudnie (8 stycznia) finał miała akcja „Pomocnicy Mikołaja”, którą pod patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego od początku grudnia prowadziły Sandra Stępkowska, Magdalena Kołodziejek oraz Żaneta Matyjasiak. Dzięki mieszkańcom Łomży i okolic udało się zebrać imponującą kwotę 15 tysięcy złotych, która w całości została przekazana na zakup wymarzonych prezentów dla dzieci.
więcej

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Łomży

foto
W sobotę 6 stycznia br. ulicami Łomży przeszedł Orszak Trzech Króli. Trzy barwne i radosne korowody, każdy ze swoim monarchą, wyruszyły z łomżyńskich parafii pw. Bożego Ciała, Krzyża Świętego i św. Andrzeja Boboli. Ich uczestnicy spotkali się na Skate Parku na os. Perspektywa, gdzie odbyło się symboliczne oddanie hołdu nowonarodzonemu Jezusowi i Świętej Rodzinie.
więcej

Ankieta dotycząca poprawy jakości powietrza w mieście Łomża

Urząd Miejski w Łomży, w ramach zadań zmierzających do ograniczania niskiej emisji w mieście, ponownie zwraca się do mieszkańców z prośbą o wypełnienie ankiety, dotyczącej poprawy jakości powietrza, poprzez wymianę indywidualnych źródeł ciepła. Ankieta dotyczy kwestii związanych z wymianą kotłów węglowych na nowoczesne, opalane biomasą (pelletem), gazem czy olejem opałowym oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych/instalacji fotowoltaicznej) w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Łomża.
więcej

Pocztówka z Turcji u łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 11 stycznia 2018 roku o godzinie 18:30 w Muzeum Diecezjalnym w Łomży odbędzie się pierwszy w tym roku koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, w iście międzynarodowej obsadzie, bowiem zarówno solistka – Ezgi Irmak (altówka) jak i dyrygent – Ertug Korkmaz pochodzą z Turcji.
więcej

OIK poszukuje psychologa

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Łomży ogłosił nabór na stanowisko psychologa. Poszukiwane są osoby po studiach magisterskich z psychologii, z minimum dwuletnim stażem pracy na takim stanowisku. Zainteresowani swoje oferty mogą składać do dnia 19 stycznia 2018 r. do godz. 13:00 w sekretariacie Ośrodka Interwencji Kryzysowej przy ul. Wojska Polskiego 161 w Łomży.
więcej

Walczymy o miano najładniej oświetlonego miasta w Polsce!

świąteczna iluminacja na Starym Rynku
Łomża wygrała etap wojewódzki i znalazła się w gronie 16 najładniej świątecznie oświetlonych miast w Polsce. Każde z nich otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10.000 zł, który trafi do potrzebujących. Wszyscy regionalni laureaci zakwalifikowali się do rundy finałowej, która potrwa do 15 stycznia. Zwycięzca „Świeć Się z Energą” otrzyma dodatkowy nowoczesny sprzęt AGD o wartości 40 000 zł. Zachęcamy do dalszego głosowania na nasze miasto!
więcej

Pawilony przy dworcu wyremontowane

Symboliczne przecięcie wstęgi
Zakończyła się przebudowa pawilonów handlowych przy Dworcu Autobusowym w Łomży. Uroczyste przecięcie wstęgi odbyło się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. W imieniu Prezydenta Miasta Łomża uczestniczył w nim jego zastępca Andrzej Garlicki. Poświęcenia nowych nieruchomości dokonał biskup łomżyński Janusz Stepnowski.
więcej

Wszystko o składkach w Parku Przemysłowym Łomża

Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o. w partnerstwie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych organizuje 18 stycznia o godz. 10.00 bezpłatne szkolenie "E – składka – jeden przelew na własny rachunek w ZUS", skierowane do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą i osób planujących założyć swoją firmę.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED