Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Kolejna wystawa w Domku Pastora

foto
„Fotografia to moja pasja. Zatrzymuję w kadrze, ciekawe miejsca i zdarzenia, żeby po latach wróciły w naszych wspomnieniach - ocalone od zapomnienia …”. Sylwester Nicewicz „Polowanie z obiektywem”. Wernisaż miał miejsce 21 kwietnia 2016r. w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej - Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1. Współorganizatorem wydarzenia było "Ja i Ty" Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych.
więcej

Warsztaty z konsultacji w Domku Pastora

foto
Warsztaty z konsultacji społecznych przygotowali i poprowadzili (13 i 14 kwietnia) eksperci z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Pod ich czujnym okiem urzędnicy oraz mieszkańcy przyglądali się zasadom dialogu społecznego. Pracownicy Urzędu Miejskiego oraz MOPS-u poznawali tajniki konsultacji w ciągu dnia, po południu w warsztatach brali udział mieszkańcy, rady osiedli, przedstawiciele organizacji pozarządowych, rad społecznych, radni Miasta Łomży oraz studenci PWSIiP. Ostatniego dnia urzędnicy wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Łomży dr Agnieszką Muzyk spotkali się na wspólnym warsztacie z mieszkańcami.
więcej

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie BHP

foto
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Oddział w Łomży zaprasza do uczestnictwa w zebraniu członków Oddziału, połączonym ze szkoleniem dotyczącym przeciwdziałania wypadkowości w miejscu pracy oraz sporządzania powiązanej z tym dokumentacji.
więcej

Zaproszenie na bezpłatne warsztaty z konsultacji z FISE

foto
Jak urząd powinien rozmawiać i współpracować z mieszkańcami? Na jakich zasadach chcemy oprzeć tę współpracę? Jak mogłyby wyglądać idealne konsultacje? Mariusz Chrzanowski, Prezydent Miasta Łomży wraz z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE) zapraszają mieszkańców, organizacje pozarządowe, rady osiedli i wszystkich chętnych do udziału w dwudniowych warsztatach, które poprowadzą eksperci z FISE.
więcej

Porozmawiajmy o festiwalu - zaprasza Stowarzyszenie „JA i TY”

foto
Zarząd „JA i TY” Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Naznaczonych z Łomży zaprasza na spotkanie członków stowarzyszenia oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych organizacji oraz Miasta, mediów i wszystkie osoby zainteresowane, które chcą się włączyć w realizację wrześniowego wydarzenia pod nazwą Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich - Łomża JA i TY. Spotkanie odbędzie się w piątek 8 kwietnia o godz. 18.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Wiosenny Piknik Rodzinny „Przed Palmową Niedzielą”

foto
W dniu 19 marca 2016 r. w godzinach od 10 – 15.00 odbył się w Drozdowie XII Wiosenny Zlot „Przed Palmową Niedzielą", który w tym roku przybrał formę pikniku rodzinnego skierowanego do dzieci i ich rodziców. Zorganizowany został przez Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego we współpracy z Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz Łomżyńskim Parkiem Krajobrazowym Doliny Narwi.
więcej

Zaproszenie na Walne Zebranie Członków Federacji dla Łomży

Zarząd Federacji dla Łomży zaprasza na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Federacji dla Łomży oraz zaprzyjaźnionych organizacji, które odbędzie się we wtorek 22 marca o godz. 16.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży. W programie Zebrania: 1. Zmiany w Statucie dotyczące sposobu reprezentacji Federacji 2. Przygotowania do Pikniku Organizacji Pozarządowych w dniu 25 czerwca 2016 r. k.
więcej

Zaproszenie na seminarium

foto
Ogólnopolskie Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Łomży organizuje otwarte seminarium na temat "Wymogów, zagrożeń i wypadkowości w zakładach pracy", które rozpocznie się w dniu 17 marca 2016 r. o godz. 15:00 w Uczelni Jańskiego w Łomży. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w Seminarium. Wstęp wolny.
więcej

Wiosenny Piknik Rodzinny „Przed Palmową Niedzielą”

foto
Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego zaprasza na Wiosenny Piknik Rodzinny „Przed Palmową Niedzielą” w Muzeum Przyrody w Drozdowie w dniu 19 marca 2016 r. w godzinach od 10 – 16.00. Kontynuacja Wiosennych Zlotów dla Dzieci i Młodzieży rozszerzona o formułę pikniku rodzinnego dla całych rodzin. W programie: warsztaty wykonywania palm wielkanocnych, warsztaty garncarskie na kole garncarskim, zwiedzanie Muzeum oraz ścieżki ekologicznej, lekcja z mikroskopami, zwiad przyrodniczy po Parku Krajobrazowym, a w razie niepogody - pogadanka w siedzibie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.
więcej

Bezpłatne porady w dziedzinie BHP dla pracodawców i pracowników

foto
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Oddział w Łomży informuje, że w każdy pierwszy czwartek miesiąca Członkowie Stowarzyszenia w Parku Przemysłowym Łomży, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 166, udzielać będą bezpłatnych porad w dziedzinie BHP. Pierwszy dyżur będzie miał miejsce w PP Łomży, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 166 w dniu 3 marca 2016 r. w godz. 14:30-17:00.
więcej

Spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem

foto
Na zaproszenie Mobilnej Wioski Tematycznej Kurpiowskie Rozmaitości 29 lutego 2016 r. zawitał do Łomży wyjątkowy muzyk Pan Adam Strug – śpiewak, instrumentalista, poeta, kompozytor, znawca folkloru, pomysłodawca i lider zespołu śpiewaczego Monodia Polska.
więcej

Zaproszenie na Forum Praktyków Konsultacji w Białymstoku

foto
Trzecie Forum Praktyków Konsultacji to spotkanie osób mających doświadczenie uczestnictwa lub organizowania konsultacji społecznych. Fundacja SocLab zaprasza przede wszystkim przedstawicieli organizacji pozarządowych i inicjatyw obywatelskich, a także urzędników zajmujących się konsultacjami społecznymi oraz osoby zainteresowane tematem wysokich standardów konsultacji społecznych. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń odnośnie: – zasad konsultacji, – pracy nad ich uregulowaniem, – roli organizacji pozarządowych w konsultacjach, – korzyści z uczestnictwa w konsultacjach.
więcej

Biznes w kobiecych rękach

foto
Już 8 marca z okazji Dnia Kobiet Inkubator Ludzi Biznesu zaprasza wszystkie przedsiębiorcze panie na bezpłatne spotkanie informacyjne, na którym uczestniczki spróbują odpowiedzieć na pytania: jak połączyć swoją pasję z biznesem i jak poradzić sobie na aktualnym rynku pracy?
więcej

Ostatki w ZSS w Łomży

foto
Ostatni dzień karnawału uroczyście obchodzili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. Z okazji tak wyjątkowego dnia zaprezentowano dzieciom i młodzieży program muzyczny przygotowany przez zaproszonych gości, którymi byli Klub Carpe Diem, działający przy stowarzyszeniu „JA i TY” i Kapelę Kurpiowską. Trwający dwie godziny program muzyczny ściśle związany z tematyką kultury kurpiowskiej, wprowadził wszystkich uczestników zabawy w radosny nastrój. Imprezę prowadziła wraz z przyjaciółmi Pani Katarzyna Kuklińska, która włączyła wszystkich bardzo szybko do aktywnego uczestnictwa we wspólnym muzykowaniu. Ponadto uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą, odpowiadając na proste pytania dotyczące naszego pięknego regionu. Oczywiście prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodkimi smakołykami.
więcej

ZAKOCHANI W STYLU RETRO

foto
Choć dzień św. Walentego przypada 14 lutego, to nieliczni wybrańcy mogli świętować tę miłą datę wraz ze swoimi połówkami już w piątkowy wieczór 12 lutego, podczas spektaklu muzycznego „Zakochani w stylu retro”. Spotkanie odbyło się w Restauracji RETRO przy ul. Nowogrodzkiej 157. Klub CARPE DIEM przypomniał przedstawienie, które miało swą prapremierę jesienią ubiegłego roku i było zwieńczeniem warsztatów wokalnych przeprowadzonych wówczas przez p. Annę i Pawła Podeszwików. Obecnie zaprezentowany został nieco zmodyfikowany program i repertuar, lecz nadal motywem przewodnim były piosenki filmowe polskiego kina okresu międzywojennego oraz urok i czar tamtej epoki.
więcej

Zaproszenie na spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem

foto
29 lutego o godzinie 18.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" odbędzie się spotkanie śpiewacze poświęcone muzyce tradycyjnej okolic Łomży, które poprowadzi Adam Strug. Zapraszają: Galeria 6/9 Agnieszka Zielewicz, Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego, Stowarzyszenie Pegaz i Adam Strug - śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych, pomysłodawca zespołu śpiewaczego monodia.pl, praktykującego polskie pieśni przekazywane w tradycji ustnej.
więcej

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych jako Operator FIO - Podlaskie ogłasza nabór do Konkursu 1/2016 na przyznanie wsparcia na realizację projektów w ramach „Podlaskiego Pozarządowego Fundusz Mikrodotacji” dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa podlaskiego. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Termin naboru od 15.02.2016 r. do 08.03.2016 r.
więcej

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi w Domku Pastora

O priorytetach współpracy organizacji pozarządowych z samorządem w 2016 roku dyskutowaliśmy 16 lutego w Domku Pastora. Gościem spotkania była posłanka, Bernadeta Krynicka – wiceprzewodnicząca parlamentarnego zespołu ds. wolontariatu i organizacji pozarządowych. Pani poseł zaprosiła przedstawicieli ngo z Łomży do udziału w posiedzeniach zespołu. - Mamy wpływ na kształt ustawodawstwa w Polsce, możemy wiele zmienić – zachęcała do aktywności Bernadeta Krynicka. Informację o terminie posiedzenia zespołu przekażemy organizacjom za pośrednictwem Centrum Współdziałania Społecznego w Łomży.
więcej

Daj z siebie... 1%

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zachęca, by składając w Urzędzie Skarbowym zeznanie podatkowe za 2015 rok, wesprzeć organizacje pożytku publicznego, działające również w naszym mieście. Aby przekazać 1% swojego podatku wybranej organizacji, wystarczy w odpowiedniej rubryce rocznego zeznania podatkowego wpisać jej nazwę, numer KRS oraz kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz danej organizacji (nie może ona przekroczyć 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego). Poniżej prezentujemy pełen wykaz łomżyńskich organizacji pozarządowych posiadających status OPP, na które możemy przekazać 1% naszego podatku (dane Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej).
więcej

Artystyczne ferie z Mobilną Wioską Tematyczną

foto
W pierwszym tygodniu ferii zimowych Mobilna Wioska Tematyczna „Kurpiowskie rozmaitości zorganizowała „Artystyczne ferie z Mobilną Wioską Tematyczną w Domku Pastora”. Zajęcia podzielone były na 2 grupy wiekowe, a zajęcia dostosowane były do wieku i możliwości uczestników. Uczestników może nie było zbyt dużo, ale za to byli bardzo kreatywni i ambitni. 
więcej

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED