Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Ruszają konsultacje Rocznego Programu Współpracy na 2017 rok

Od 24 października do 13 listopada czekamy na Państwa opinie, uwagi, propozycje do projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2017 rok.
więcej

Zgłoś kandydata do nagrody Prezydenta w dziedzinie kultury

Do końca października można zgłaszać kandydatów do Nagrody Prezydenta Miasta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Mogą ją otrzymać twórcy, animatorzy, artyści, pracownicy łomżyńskich instytucji kultury indywidualnie lub grupowo. Wnioski o przyznanie nagród powinni składać: dyrektorzy instytucji kultury, związki twórcze, organizacje pozarządowe i organizator instytucji.
więcej

Zaproszenie na konferencję BHP

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział w Łomży zaprasza do udziału w konferencji nt. "Bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników w środowisku pracy". Spotkanie połączone będzie z wystawą urządzeń, sprzętu i środków ochrony w zakresie BHP. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.
więcej

Centrum informacyjne dla rodzin z problemami alkoholowymi

foto
Łomżyńskie Stowarzyszenie "Zdrowie i trzeźwość" zaprasza członków rodzin, w których występuje problem alkoholowy na dyżury informacyjne w poniedziałki, wtorki, środy i niedziele.
więcej

Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich – Łomża „Ja i Ty” za nami

foto
Projekcje filmowe, zmagania sportowe, koncerty, wystawy fotograficzne i malarskie, happeningi taneczne, wspólna zabawa, zdrowa rywalizacja i emocje podczas loterii fantowej - to wszystko czekało na uczestników czwartej edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich - Łomża "JA i TY", który odbył się w dniach 8 - 11 września 2016 r. Celem tegorocznej edycji Festiwalu było podkreślenie znaczenia autonomii społecznej środowiska osób z niepełnosprawnością oraz aktywizacja społeczności lokalnej. Wydarzenie swoim patronatem objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Łomżyński Ksiądz Janusz Stepnowski, poseł na Sejm RP - Bernadetta Krynicka, Marszałek Województwa Podlaskiego – Jerzy Leszczyński, Prezydent Miasta Łomża – Mariusz Chrzanowski i Starosta Łomżyński – Elżbieta Parzych. Patronami medialnymi przedsięwzięcia byli TVP Białystok i portal Wrota Podlasia.
więcej

Łomża Blues-Rock Festiwal - relacja z wydarzenia

foto
Dzięki wsparciu Federacji dla Łomży, przy dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Urzędu Miasta Łomża w dniach 16 - 17 września Nieformalne Środowisko Muzyków Łomżyńskich zorganizowało Łomża Blues-Rock Festiwal. Festiwal trwał 2 dni. W piątek odbył się Polski Dzień Bluesa "Na bruku Starego Rynku", w którym swoje prawie godzinne koncerty zagrali: Holy Water z Łomży, 48 godzin z Białegostoku, FBI z Sokółki oraz The BL BLUES BAND z Łomży. Po koncercie na Starym Rynku uczestnicy przenieśli się do restauracji "Zakątek" na jam session w wykonaniu muzyków łomżyńskich i przybyłych na Festiwal.
więcej


Inkubator Ludzi Biznesu zaprasza na spotkanie "Firma bez ZUS"

foto
Masz pomysł na biznes? Boisz się ryzyka? Załóż własną firmę i postaw pierwszy krok w biznesie razem z nami! Aby spełnić marzenia o własnej firmie nie musisz wyjeżdżać za granicę! Przyjdź na najbliższe spotkanie konsultacyjne organizowane przez Inkubator Ludzi Biznesu i dowiedz się jakie korzyści daje funkcjonowanie w ramach ILB! Na spotkaniu poznasz korzyści z prowadzenia „Firmy na próbę! Już 21 września Inkubator Ludzi Biznesu zaprasza na spotkanie informacyjne – Firma bez ZUS. Zaczynamy o 16:30 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej - "Domek Pastora" w Łomży.
więcej

Fundacja „Leonardo” zaprasza babcie i dziadków z wnukami do uczestnictwa w projekcie

foto
„Babcia, dziadek i ja” to projekt, który przewiduje objęcie działaniem osób 60+ ( m.in. słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Łomży, seniorzy działający przy Radzie Seniora w Łomży) oraz osób poniżej tego wieku (w szczególności dzieci i młodzież szkolna).
więcej

Zdecydujmy wspólnie o pracy Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Prezydent Łomży zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały w sprawie trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Łomży. Zmiany w dokumencie są konieczne ze względu na nowelizację ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Dialog społeczny potrwa od 29 sierpnia do 18 września 2016 r.
więcej

Zaproszenie na bezpłatne seminarium BHP

foto
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Oddział w Łomży zaprasza pracodawców oraz pracowników do uczestnictwa w bezpłatnym seminarium. Tematami spotkania będą udzielanie pierwszej pomocy oraz analiza zagrożeń powodujących wypadki przy pracy. Seminarium odbędzie się 27 lipca (środa) o godz. 9.00 w Parku Przemysłowym Łomża, ul. Sikorskiego 166.
więcej

RAPORT - konsultacje społeczne koncepcji bulwarów

Od 19 maja do 9 czerwca trwały konsultacje społeczne koncepcji II etapu zagospodarowania bulwarów nad Narwią. Mogliśmy zgłaszać uwagi na formularzach - papierowo i on-line oraz podczas spotkania konsultacyjnego na plaży miejskiej 8 czerwca. Mieszkańcy Łomży w czasie trwania procesu wypełnili łącznie 28 formularzy, przedstawiając w nich swoje propozycje. Dodatkowo podczas spotkania na plaży zgłosili 32 uwagi do konsultowanej koncepcji.
więcej

RAPORT - konsultacje społeczne regulaminu konsultacji

Konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Łomża przeprowadziło Centrum Współdziałania Społecznego UM Łomża w dniach 9-23 czerwca 2016 r. W trakcie procesu do ratusza wpłynęło 11 formularzy konsultacyjnych. Opinię z zestawieniem propozycji zmian w projekcie przedłożyła też Łomżyńska Rada Działalności Pożytku Publicznego. Uwagi do regulaminu zgłoszono dodatkowo podczas spotkania konsultacyjnego, które odbyło się 15 czerwca.
więcej

Gorące powitanie wakacji przez uczniów Mirosława Dziewy

foto
Ostatni piątek czerwca, upalna pogoda, zakończenie roku szkolnego, emocje związane z otrzymaniem świadectw ....... I ekscytacja i napięcie przed, w przypadku niektórych, młodych muzyków, pierwszym występem. Roczna praca nad opanowaniem trudnej i złożonej sztuki gry na pianinie, bądź innym instrumencie, choć nie zwieńczona stopniem i cenzurką, wymagała od początkujących instrumentalistów wiele wysiłku, systematyczności i wytrwałości. Warto, a nawet trzeba, taki nakład pracy zwieńczyć uroczystym koncertem. Taki koncert pod nazwą „Muzyczne powitanie lata” miał miejsce 24 czerwca o godz. 18:00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej - Domek Pastora. Pomysłodawcami i głównymi realizatorami wydarzenie byli: „JA i TY” Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych oraz Pan Mirosław Dziewa. Gościnnych progów użyczył Domek Pastora reprezentowany przez Pana Karola Cucha.
więcej

EFFiSW - „Łomża JA i TY” - jak Ja to widzę - spotkanie III.

foto
Stowarzyszenie „JA i TY” gorąco zaprasza łomżyniaków na trzecie spotkanie konsultacyjne w sprawie festiwalu. Zapraszamy nie tylko przedstawicieli instytucji administracji publicznej, współpracujących już nami organizacji, ośrodków społecznych, placówek kulturalnych i oświatowych oraz mediów, ale również wszystkich mieszkańców naszego miasta, którzy chcieliby włączyć się w realizację wrześniowego wydarzenia.
więcej

Zmieniamy regulamin konsultacji społecznych - czekamy na opinie!

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych projektu uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Łomża. Na Państwa uwagi i propozycje do dokumentu czekamy od 9 do 23 czerwca 2016 roku.
więcej

Zapraszamy na spotkanie śpiewacze

foto
Mobilna Wioska Tematyczna pragnie serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką kurpiowskich pieśni leśnych, na spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem. Akompaniować na lirze korbowej będzie Andrzej Staśkiewicz. Wstęp wolny!
więcej

Porozmawiajmy o EFFiSW - „Łomża JA i TY”

foto
„JA i TY” Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych z Łomży ma zaszczyt ponownie zaprosić na spotkanie konsultacyjne w sprawie festiwalu „Łomża JA i TY”. Zapraszamy przedstawicieli instytucji, współpracujących już organizacji, ośrodków społecznych, placówek kulturalnych i oświatowych oraz Miasta, mediów i wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się w realizację wrześniowego. Spotkanie odbędzie się w piątek 3 czerwca o godz. 18.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Bezpłatne porady z zakresu BHP

W czwartek 5 maja 2016 roku będzie można skorzystać z bezpłatnej porady w zakresie BHP. OSPS BHP Oddział w Łomży zaprasza do siedziby Parku Przemysłowego Łomża przy ul. Sikorskiego 166 w godz. 15.00-17.00.
więcej

Od 10 maja uproszczone formularze ofert na "małe granty"

Formularz wniosku składany w trybie pozakonkursowym będzie krótszy, jego wypełnienie będzie mnie pracochłonne dla organizacji. Uproszczony został również formularz sprawozdania, które organizacja pozarządowa składa rozliczając realizację zadania publicznego. Zmiany we wzorach dokumentów wprowadziła nowelizacja Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Przyszedł czas na przepisy wykonawcze. 10 maja 2016 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 kwietnia 2016 r. w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego: http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/570.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED