Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Szkolenia w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży zaprasza:
więcej

Kawiarenka Obywatelska – zaproszenie

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza do dyskusji na temat korzyści z dostępu do internetowej platformy Witkac.pl służącej do obsługi procedur zlecania realizacji zadań publicznych organizacjom pozarządowym w trybach opisanych w Ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
więcej

Ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza na szkolenie dotyczące ochrony danych osobowych, które odbędzie się w środę 18 października 2017 r. o godz. 15.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora, przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Konkurs "Łomżyński Społecznik Roku" i "Łomżyńska Inicjatywa Roku"

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne), spółdzielnie socjalne, osoby fizyczne, placówki oświatowe, instytucje kultury, instytucje pomocy społecznej, jednostki świadczące opiekę medyczną i inne instytucje współpracujące z wolontariuszami i organizacjami pozarządowymi na terenie Miasta do udziału w konkursie „ŁOMŻYŃSKI SPOŁECZNIK ROKU” i „ŁOMŻYŃSKA INICJATYWA ROKU”.
więcej

Program Współpracy Miasta z Organizacjami Pozarządowymi na 2018 rok - spotkanie konsultacyjne

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli trzeciego sektora na spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu Uchwały w sprawie Rocznego Programu Współpracy Miasta z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok. Spotkanie odbędzie się w dniu 29 września 2017 roku (piątek) o godz. 16.00 w Domku Pastora w Łomży, ul. Krzywe Koło 1.
więcej

Konsultacje Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2018 rok

Rozpoczęły się konsultacje Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2018 rok. Uwagi i propozycje można zgłaszać do 6 października.
więcej

"Współpraca z samorządem – narzędzia, możliwości, dobre praktyki"

Czy współpraca z administracją publiczną możliwa jest tylko w drodze otwartych konkursów ofert? Jakie wsparcie poza środkami finansowymi może wzmocnić działania organizacji pozarządowej? Jak wypracować preferencyjne warunki korzystania z lokali komunalnych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy podczas warsztatów, które odbędą się w najbliższą środę 13 września w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1.
więcej

Wracają dyżury w Centrum Organizacj Pozarządowych

Po wakacyjnej przerwie do pracy wraca Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży. Już od 6 września w każdą środę w godzinach 16.00 – 18.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej (Domek Pastora) dyżurować będzie specjalista z Centrum Współdziałania Społecznego UM w Łomży lub Fundacji Czas Lokalny.
więcej

Środa w Centrum Organizacji Pozarządowych

Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży informuje, że w najbliższą środę, 19 lipca 2017 r. od godz. 15.00 w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży można będzie skorzystać z wiedzy i pomocy eksperta z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białystoku w zakresie formalno – prawnych aspektów funkcjonowania organizacji (np. założenie organizacji, rejestracja organizacji w KRS, zmiany w statucie, uzyskanie statusu opp i in.). Natomiast od godziny 16.00 zapraszamy na środowy dyżur specjalisty z Centrum Współdziałania Społecznego UM w Łomży.
więcej

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie ŁPPiRPAoIU 2017

Do 3 lipca można składać oferty na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz innych uzależnień na 2017 rok. Do rozdysponowania w ramach konkursu jest kwota 553.920 zł, z czego 453.920 zł przeznaczone jest dla stowarzyszeń, zaś 100.000 zł dla jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych.
więcej

„Poziom wyżej” – bezpłatne szkolenia dla III sektora

Zapraszamy organizacje pozarządowe do udziału w projekcie ,,Poziom wyżej” finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Organizatorem jest Fundacja "Puławskie Centrum Przedsiębiorczości". W ramach projektu odbędzie się cykl bezpłatnych szkoleń skierowanych do organizacji pozarządowych.
więcej

Prawa autorskie – szkolenie dla organizacji pozarządowych

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza organizacje pozarządowe na szkolenie PRAWA AUTORSKIE.
Miejsce: Domek Pastora w Łomży, ul. Krzywe Koło 1.
Czas: 28 czerwca 2017 r. od godz.15.00.
więcej

Piknik organizacji pozarządowych

foto
Już w najbliższą sobotę 3 czerwca na bulwarach nadnarwiańskich odbędzie się III Piknik Organizacji Pozarządowych. Będzie to impreza rodzinna, podczas której organizacje pozarządowe, instytucje i grupy nieformalne zaprezentują swoją działalność.
więcej

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza

foto
W środę 31 maja 2017r. w godz. 16.00 – 18.00 zapraszamy organizacje pozarządowe na dyżur do Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży. Pomożemy wszystkim, którzy chcą założyć fundację, stowarzyszenie, poszukują środków finansowych na działalność, mają ciekawy pomysł i chcą doprecyzować szczegóły, a także potrzebują wsparcia prawnego lub księgowego.
więcej

Jak zarządzać projektem?

Zapraszamy organizacje pozarządowe na szkolenie „Zarządzanie projektem”, które odbędzie się w środę 24 maja 2017 r. w godz. 15.00 – 19.00 w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży. Tematyką szkolenia jest zarządzanie projektem, dokumentacja i sprawozdawczość projektowa.
więcej

Środa dla organizacji pozarządowych

Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży - logo
Chcecie założyć stowarzyszenie, fundację, Wasz statut wymaga zmian, potrzebujecie środków finansowych na działalność, macie ciekawy pomysł i chcecie doprecyzować szczegóły, a może potrzebne wam wsparcie prawne lub księgowe? Zapraszamy w każdą środę w godz. 16.00 – 18.00 do Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży, Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1. Specjaliści z Centrum Współdziałania Społecznego, Fundacji Czas Lokalny i Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych pomogą rozwiązać Wasze problemy.
więcej

Zaproszenie na VI Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku oraz Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok zaprasza do udziału w VI Podlaskich Targach Ekonomii Społecznej. Odbędą się one w dniu 4 czerwca 2017 r. od godziny 12:00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku (plac przed Teatrem Dramatycznym). Ich celem jest integracja przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej z mieszkańcami naszego województwa. Hasło tegorocznej imprezy brzmi: „Na zdrowie!”.
więcej

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza

foto
Z udziałem Zastępcy Prezydenta Łomży Agnieszki Muzyk 26 kwietnia 2017 r. w Domku Pastora w Łomży oficjalnie otwarto Centrum Organizacji Pozarządowych. Oferta skierowana do organizacji obejmuje: szkolenia, doradztwo, kawiarenki obywatelskie, usługi informacyjne, wspólny wyjazd na Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych i inne. Obszary wsparcia dostosowane będą do potrzeb zgłaszanych przez organizacje – wspólnie będziemy tworzyć miejsce przyjazne trzeciemu sektorowi.
więcej

Inicjatywa Społeczna Roku

Wojewoda Podlaski ogłasza konkurs Inicjatywa Społeczna Roku, przeznaczony dla organizacji pozarządowych województwa podlaskiego. Celem konkursu jest promowanie działań organizacji pozarządowych z województwa podlaskiego, które swoimi inicjatywami aktywizują społeczność lokalną, organizują przedsięwzięcia z myślą o najbliższym otoczeniu, promują zasady współżycia społecznego i przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
więcej

Oficjalne otwarcie Centrum Organizacji Pozarządowych

W najbliższą środę, 26 kwietnia 2017 r., w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1, oficjalnie rozpocznie działalność Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży. Zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i wszystkich zainteresowanych działaniami społecznymi na spotkanie, które rozpocznie się o godz. 14.30.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED