Odeszła nasza Społeczniczka ...

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Odeszła nasza Społeczniczka ...

Odeszła nasza Społeczniczka ...
Ś.P. Katarzyna Kuklińska, fot. arch.
  • Odeszła nasza Społeczniczka ...
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Katarzyny Kuklińskiej – prezeski Fundacji „Ja i Ty”, niezwykłej społeczniczki i wolontariuszki, miłośniczki tańca i wszelkiej aktywności. Pani Katarzyna była bardzo mocno zaangażowana w sprawy Łomży i jej mieszkańców. Odeszła kobieta o wielkim sercu i niezwykłej życiowej energii...

Była członkinią Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji. Za swoją wyjątkową aktywność i pracę na rzecz mieszkańców Łomży, zwłaszcza osób z niepełnosprawnością, została wyróżniona przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego w konkursie „Łomżyński Społecznik Roku, Łomżyńska Inicjatywa Roku 2019”. Prezydent Łomży nagrodził również Katarzynę Kuklińską za szczególne dokonania w dziedzinie kultury za działalność prowadzoną w 2018 r. 

Katarzyna Kuklińska przez kilka lat organizowała Europejski Festiwal Filmów i Sztuk Wszelakich „Łomża Ja i Ty”. We wrześniu 2016 r., podczas otwarcia festiwalu we foyer Urzędu Miejskiego w Łomży prezeska ówczesnego Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Naznaczonych „Ja i Ty” podkreślała, że niepełnosprawność nie jest chorobą.  - Jest to po prostu stan. Taki dostaliśmy dorobek od Boga i trzeba nauczyć się z tym żyć. (…) Kiedy ktoś mnie pyta, czy jestem chora, myślę sobie, czy mam katar, gorączkę? To jest właśnie ta droga, którą trzeba podążać – przekonywała Katarzyna Kuklińska. 

Zarażała chęcią do życia, otwartością do ludzi i tańca. Sama lubiła tańczyć, a na organizowany przez siebie Festiwal Sztuk Wszelakich zaprosiła tancerzy z grupy Just Dance z rumuńskiego Brasow. Pisała wnioski o środki konkursowe Miasta Łomża i skutecznie realizowała taneczne zadania, wśrod nich m.in. „„JA i TY - integracyjny festiwal międzynarodowych formacji tanecznych” i „Roztańczyć życie – poprawa aktywności fizycznej i sposobu odżywiania osób z niepełnosprawnością”. 

Katarzyna Kuklińska współorganizowała I Łomżyński Piknik Integracyjny Osób z Niepełnosprawnością „Bądźmy razem, Ja i Ty”. Była pomysłodawczynią utworzenia Salonu Wirtualnej Rozrywki w Łomży, w którym znalazły zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością. Nie sposób wymienić pomysłów, które inicjowała i wspierała. Miała jeszcze wiele planów, działań na rzecz osób z niepełnosprawnością...

Rodzinie i Najbliższym Ś.P. Katarzyny Kuklińskiej  wyrazy szczerego współczucia składa prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego.

2021-03-31 15:05 Opublikował: Anna Sobocinska

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=10250.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED