Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Przed nami konsultacje Rocznego Programu Współpracy z ngo

Prezydent Miasta Łomży podpisał Zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2019 rok.
więcej

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie w zakresu wolontariatu

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT z Suwałk oraz Urząd Miejski w Łomży zaprasza na bezpłatne szkolenie „Standardy prowadzenia Biur i Centrów Wolontariatu”. Szkolenie odbędzie się 8 września 2018r., w godzinach 9.00-15.30 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora”, ul. Krzywe Koło 1, w Łomży.
więcej

Zdobądź mikrodotację o wartości do 5.000 zł!

Są pieniądze dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych na lokalne przedsięwzięcia. Można zdobyć do 5 tys. zł dotacji i jest to możliwe aż z dwóch źródeł. W województwie podlaskim konkursy w ramach FIO na mikrodotacje ogłosiło dwóch operatorów: Fundacja Okno na Wschód oraz Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych.
więcej

Szkolenie w zakresie zakładania przedsiębiorstw społecznych

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży zaprasza organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego (przedstawicieli: MOPS, GOPS, Urzędu Miejskiego, PUP, Urzędów Gmin, klubu seniorów itp.), kościelne osoby prawne na szkolenie z zakresu zakładania przedsiębiorstw społecznych (szkoleń z ekonomizowania podmiotów ekonomii społecznej). Dla uczestników przewidziany jest obiad oraz przerwa kawowa. Aby wziąć udział w szkoleniu należy złożyć formularz rekrutacyjny (http://przedsiebiorczalomza.pl/rekrutacja/grupa-docelowa-nr-3/ ) w biurze Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży mieszczącego się przy ul. Polowej 45 (parter).
więcej

Dyżury w Centrum Organizacji Pozarządowych

W środę 4 lipca w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Krzywe Koło 1 dyżurować będą przedstawicielki białostockiego Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych. Organizacje pozarządowe mogą skorzystać z porad w godzinach od 15.00 do 17.00
więcej

IV Piknik Organizacji Pozarządowych

foto
Po raz czwarty w dniu 9 czerwca na bulwarach w Łomży odbył się Piknik Organizacji Pozarządowych organizowany przez Federacje dla Łomży. Na zaproszenie odpowiedziało 12 organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych.
więcej

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza wszystkich, którzy chcą działać i działają społecznie, na szkolenia dla pracowników, członków i wolontariuszy, indywidualne oraz grupowe doradztwo w zakresie aspektów formalno – prawnych związanych z zakładaniem i prowadzeniem organizacji, konsultacje projektowe, kawiarenki obywatelskie oraz działania integrujące i promujące III sektor w Łomży.
więcej

ABC Zdrowego Seniora - 2018

foto
Ciesz się zdrowiem mimo upływu czasu. Zadbaj o dietę, zapobiegaj chorobom, pielęgnuj radość życia! Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza seniorów i seniorki (oraz ich bliskich) na cykl spotkań poświęconych problemom wieku dojrzałego. Adresatami są mieszkańcy miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego.
więcej

Inicjatywa Społeczna Roku - konkurs dla organizacji pozarządowych

Wojewoda podlaski ogłosił konkurs pn. "Inicjatywa Społeczna Roku", który jest adresowany do organizacji działających w województwie podlaskim. Jego celem jest promowanie działań organizacji pozarządowych z województwa podlaskiego, które swoimi inicjatywami aktywizują społeczność lokalną, organizują przedsięwzięcia z myślą o najbliższym otoczeniu, promują zasady współżycia społecznego i przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Do konkursu mogą być zgłoszone działania realizowane w 2017 roku.
więcej

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza

W najbliższą środę 30 maja 2018 r. o godz. 15.30 zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i wszystkich zainteresowanych działaniami społecznymi do Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" w Łomży przy ul. Krzywe Koło 1 na oficjalnie rozpoczęcie działalności Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży. Podczas spotkania prowadzący zaprezentują bogatą ofertę skierowaną do łomżyńskich społeczników.
więcej

Program Regrantingowy "Dbamy o drzewa 2 – inicjatywy społeczne"

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych rozpoczyna realizację drugiej edycji programu Regrantingowego „Dbamy o drzewa 2 - inicjatywy społeczne”. Program ma na celu wsparcie animacyjne i edukacyjne, w podejmowaniu działań mających na celu podnoszenie świadomości społecznej o roli, wartości i ochronie zadrzewień oraz krajobrazu i ładu przestrzennego. Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w Łomży 16 maja o godz. 15.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży. Operatorem Programu jest Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w ramach zadania zleconego przez Zarząd Województwa Podlaskiego. O granty w maksymalnej wysokości 2000 zł ubiegać się mogą zarówno organizacje pozarządowe jak i grupy nieformalne.
więcej

1% dla łomżyńskich organizacji pożytku publicznego

foto
Z roku na rok rośnie liczba osób, które rozliczając podatek dochodowy przekazują 1% podatku organizacjom pożytku publicznego. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zachęca, by składając w Urzędzie Skarbowym zeznanie podatkowe za 2017 rok, wesprzeć organizacje pożytku publicznego działające w naszym mieście. Aby przekazać 1% podatku wybranej organizacji, wystarczy w odpowiedniej rubryce rocznego zeznania podatkowego wpisać jej nazwę, numer KRS oraz kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz danej organizacji (nie może ona przekroczyć 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego).
więcej

Szkoła Lidera Społecznego

foto
Jeżeli aktywnie działasz lub chcesz zacząć działać w swojej społeczności, lubisz robić coś dla innych, chcesz zmieniać otaczającą Cię rzeczywistość i potrafisz zachęcić do działania innych, "SZKOŁA LIDERA SPOŁECZNEGO", organizowana przez Stowarzyszenie Europartner, Akademicki Klub Integracji Europejskiej w Białymstoku oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży jest dla Ciebie. Zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń przeznaczonych specjalnie dla Liderów Lokalnych.
więcej

Szkolenie z FIO

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży zaprasza na szkolenie dla organizacji pozarządowych z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, tzw. FIO.
więcej

Konkurs dla organizacji pozarządowych na wkłady własne

Zarząd Województwa Podlaskiego zaprasza organizacje pozarządowe do składania ofert w konkursie na wkłady własne w 2018 r. Na realizację zadań w zakresie dofinansowania wkładu własnego do projektów finansowanych z funduszy zewnętrznych w 2018 roku przeznaczono kwotę 200.000 zł. Oferty należy składać w wersji elektronicznej – za pomocą generatora w serwisie Witkac.pl.
więcej

Rusza nabór na dotacje dla przedsiębiorstw społecznych

foto
Serdecznie zapraszamy do udziału w ścieżce szkoleniowo - doradczej skierowanej do osób, które chcą aplikować o dotacje na założenie bądź też przystąpienie do przedsiębiorstwa społecznego w ramach OWES. W ramach tej formy wsparcia możliwe jest utworzenie miejsc pracy w nowopowstałym przedsiębiorstwie społecznym, utworzenie miejsca pracy w istniejącym przedsiębiorstwie społecznym lub podmiocie ekonomii społecznej przekształconym w przedsiębiorstwo społeczne w trakcie realizacji projektu.
więcej

Wolontariuszka z PWSIiP w gronie najbardziej aktywnych wolontariuszy województwa

Justyna Konopka
Justyna Konopka, absolwentka, studentka oraz referent administracyjny Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży znalazła się, obok legendy skoków narciarskich Wojciecha Fortuny, w gronie dziesięciu najbardziej aktywnych wolontariuszy województwa podlaskiego. – Wśród nagrodzonych dominowały osoby z doświadczeniem i dużym dorobkiem społecznym, a także gwiazda sportu. Ja jestem dopiero na początku mojej drogi wolontariusza – komentuje Justyna, która za swoją społeczną, bezinteresowną pracę z osobami niepełnosprawnymi odebrała na uroczystej Gali Wolontariatu w białostockim Teatrze Lalek kryształową statuetkę z przezroczystym sercem.
więcej

Spotkanie informacyjne ws. konkursów w sferze sportu

Zapraszamy na spotkanie informacyjne kluby i stowarzyszenia sportowe, zainteresowane aplikowaniem o środki w ramach konkursów w sferze sportu, ogłoszonych w Urzędzie Miejskim w Łomży. Podczas spotkania omówione zostaną m.in. zmiany w składaniu ofert na realizację zadań publicznych. Spotkanie odbędzie się w czwartek 28 grudnia br. o godz. 10.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Zmiany w składaniu ofert na realizację zadań publicznych

foto
Uwaga stowarzyszenia, fundacje i kluby sportowe! W Urzędzie Miejskim w Łomży oferty na realizację zadań publicznych w roku 2018 można składać wyłącznie przy użyciu platformy Witkac.pl.
więcej

Szkolenie z zasad pracy w NGO

Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży zaprasza na szkolenie z zasad pracy w NGO, które odbędzie się w środę 6 grudnia br. o godz. 15:00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ulicy Krzywe Koło w Łomży. W programie:
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED