Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza wszystkich, którzy chcą działać i działają społecznie, na szkolenia dla pracowników, członków i wolontariuszy, indywidualne oraz grupowe doradztwo w zakresie aspektów formalno – prawnych związanych z zakładaniem i prowadzeniem organizacji, konsultacje projektowe, kawiarenki obywatelskie oraz działania integrujące i promujące III sektor w Łomży.
więcej

ABC Zdrowego Seniora - 2018

foto
Ciesz się zdrowiem mimo upływu czasu. Zadbaj o dietę, zapobiegaj chorobom, pielęgnuj radość życia! Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza seniorów i seniorki (oraz ich bliskich) na cykl spotkań poświęconych problemom wieku dojrzałego. Adresatami są mieszkańcy miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego.
więcej

Inicjatywa Społeczna Roku - konkurs dla organizacji pozarządowych

Wojewoda podlaski ogłosił konkurs pn. "Inicjatywa Społeczna Roku", który jest adresowany do organizacji działających w województwie podlaskim. Jego celem jest promowanie działań organizacji pozarządowych z województwa podlaskiego, które swoimi inicjatywami aktywizują społeczność lokalną, organizują przedsięwzięcia z myślą o najbliższym otoczeniu, promują zasady współżycia społecznego i przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Do konkursu mogą być zgłoszone działania realizowane w 2017 roku.
więcej

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza

W najbliższą środę 30 maja 2018 r. o godz. 15.30 zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i wszystkich zainteresowanych działaniami społecznymi do Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" w Łomży przy ul. Krzywe Koło 1 na oficjalnie rozpoczęcie działalności Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży. Podczas spotkania prowadzący zaprezentują bogatą ofertę skierowaną do łomżyńskich społeczników.
więcej

Program Regrantingowy "Dbamy o drzewa 2 – inicjatywy społeczne"

Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych rozpoczyna realizację drugiej edycji programu Regrantingowego „Dbamy o drzewa 2 - inicjatywy społeczne”. Program ma na celu wsparcie animacyjne i edukacyjne, w podejmowaniu działań mających na celu podnoszenie świadomości społecznej o roli, wartości i ochronie zadrzewień oraz krajobrazu i ładu przestrzennego. Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w Łomży 16 maja o godz. 15.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży. Operatorem Programu jest Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w ramach zadania zleconego przez Zarząd Województwa Podlaskiego. O granty w maksymalnej wysokości 2000 zł ubiegać się mogą zarówno organizacje pozarządowe jak i grupy nieformalne.
więcej

1% dla łomżyńskich organizacji pożytku publicznego

foto
Z roku na rok rośnie liczba osób, które rozliczając podatek dochodowy przekazują 1% podatku organizacjom pożytku publicznego. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zachęca, by składając w Urzędzie Skarbowym zeznanie podatkowe za 2017 rok, wesprzeć organizacje pożytku publicznego działające w naszym mieście. Aby przekazać 1% podatku wybranej organizacji, wystarczy w odpowiedniej rubryce rocznego zeznania podatkowego wpisać jej nazwę, numer KRS oraz kwotę, którą chcemy przekazać na rzecz danej organizacji (nie może ona przekroczyć 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego).
więcej

Szkoła Lidera Społecznego

foto
Jeżeli aktywnie działasz lub chcesz zacząć działać w swojej społeczności, lubisz robić coś dla innych, chcesz zmieniać otaczającą Cię rzeczywistość i potrafisz zachęcić do działania innych, "SZKOŁA LIDERA SPOŁECZNEGO", organizowana przez Stowarzyszenie Europartner, Akademicki Klub Integracji Europejskiej w Białymstoku oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży jest dla Ciebie. Zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń przeznaczonych specjalnie dla Liderów Lokalnych.
więcej

Szkolenie z FIO

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży zaprasza na szkolenie dla organizacji pozarządowych z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, tzw. FIO.
więcej

Konkurs dla organizacji pozarządowych na wkłady własne

Zarząd Województwa Podlaskiego zaprasza organizacje pozarządowe do składania ofert w konkursie na wkłady własne w 2018 r. Na realizację zadań w zakresie dofinansowania wkładu własnego do projektów finansowanych z funduszy zewnętrznych w 2018 roku przeznaczono kwotę 200.000 zł. Oferty należy składać w wersji elektronicznej – za pomocą generatora w serwisie Witkac.pl.
więcej

Rusza nabór na dotacje dla przedsiębiorstw społecznych

foto
Serdecznie zapraszamy do udziału w ścieżce szkoleniowo - doradczej skierowanej do osób, które chcą aplikować o dotacje na założenie bądź też przystąpienie do przedsiębiorstwa społecznego w ramach OWES. W ramach tej formy wsparcia możliwe jest utworzenie miejsc pracy w nowopowstałym przedsiębiorstwie społecznym, utworzenie miejsca pracy w istniejącym przedsiębiorstwie społecznym lub podmiocie ekonomii społecznej przekształconym w przedsiębiorstwo społeczne w trakcie realizacji projektu.
więcej

Wolontariuszka z PWSIiP w gronie najbardziej aktywnych wolontariuszy województwa

Justyna Konopka
Justyna Konopka, absolwentka, studentka oraz referent administracyjny Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży znalazła się, obok legendy skoków narciarskich Wojciecha Fortuny, w gronie dziesięciu najbardziej aktywnych wolontariuszy województwa podlaskiego. – Wśród nagrodzonych dominowały osoby z doświadczeniem i dużym dorobkiem społecznym, a także gwiazda sportu. Ja jestem dopiero na początku mojej drogi wolontariusza – komentuje Justyna, która za swoją społeczną, bezinteresowną pracę z osobami niepełnosprawnymi odebrała na uroczystej Gali Wolontariatu w białostockim Teatrze Lalek kryształową statuetkę z przezroczystym sercem.
więcej

Spotkanie informacyjne ws. konkursów w sferze sportu

Zapraszamy na spotkanie informacyjne kluby i stowarzyszenia sportowe, zainteresowane aplikowaniem o środki w ramach konkursów w sferze sportu, ogłoszonych w Urzędzie Miejskim w Łomży. Podczas spotkania omówione zostaną m.in. zmiany w składaniu ofert na realizację zadań publicznych. Spotkanie odbędzie się w czwartek 28 grudnia br. o godz. 10.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Zmiany w składaniu ofert na realizację zadań publicznych

foto
Uwaga stowarzyszenia, fundacje i kluby sportowe! W Urzędzie Miejskim w Łomży oferty na realizację zadań publicznych w roku 2018 można składać wyłącznie przy użyciu platformy Witkac.pl.
więcej

Szkolenie z zasad pracy w NGO

Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży zaprasza na szkolenie z zasad pracy w NGO, które odbędzie się w środę 6 grudnia br. o godz. 15:00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ulicy Krzywe Koło w Łomży. W programie:
więcej

Regionalny konkurs "Barwy Wolontariatu 2017"

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT z Suwałk zaprasza do udziału w regionalnym konkursie „Barwy Wolontariatu 2017” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego. Konkurs jest okazją aby pokazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego oraz w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, na co dzień współpracującym z organizacjami pozarządowymi, placówkami publicznymi i osobami prywatnymi.
więcej

Rekrutacja na założenie i rozwój przedsiębiorstwa społecznego

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży prowadzi od 23 października 2017 r. nabór na założenie i rozwój przedsiębiorstwa społecznego (spółdzielnia socjalna, fundacja, stowarzyszenie). Wysokość dotacji wynosi do 20.000 zł na każdą uprawnioną osobę oraz wsparcie pomostowe w kwocie do 1000 zł/m-c przez okres max. 12 miesięcy.
więcej

Szkolenie z planowania i pisania projektów

Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży zaprasza na szkolenie "Planowanie i pisanie projektów", które odbędzie się w dniu 22 listopada 2017 roku o godz. 15:00 w siedzibie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży. Poprowadzi je Karolina Poczykowska - certyfikowana trenerka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych; doświadczona koordynatorka projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz Funduszy Norweskich (w tym wieloletnia kierowniczka Regionalnego Ośrodek EFS w Białymstoku).
więcej

Szkolenie z dostępu do platformy Witkac.pl

Urząd Miejski w Łomży zaprasza organizacje pozarządowe na szkolenie dotyczące dostępu do platformy Witkac.pl, służącej do składania ofert w ramach ogłaszanych przez Miasto Łomża konkursów i w trybie pozakonkursowym. Wszystkie oferty w ramach Rocznego programu współpracy Miasta Łomża z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok będą składane poprzez platformę Witkac.pl. Szkolenie odbędzie się dnia 6 listopada 2017 r. (poniedziałek) w godz. 16.00 – 19.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Szkolenia w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży zaprasza:
więcej

Kawiarenka Obywatelska – zaproszenie

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza do dyskusji na temat korzyści z dostępu do internetowej platformy Witkac.pl służącej do obsługi procedur zlecania realizacji zadań publicznych organizacjom pozarządowym w trybach opisanych w Ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED