Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Nowy Zarząd Federacji dla Łomży – zaproszenie dla ngo na robocze spotkanie

Zarząd Federacji dla Łomży zaprasza na spotkanie robocze członków Federacji oraz organizacji zainteresowanych wspólnym działaniem na rzecz mieszkańców Łomży i okolic. W programie: planowane inicjatywy, oczekiwania organizacji pozarządowych w zakresie szkoleń, wspólne projekty i wnioski o dofinansowanie. Termin: poniedziałek, 7 grudnia, godz. 16.30 - Domek Pastora. Zapraszamy!
więcej

Łomżyńskie Forum Organizacji Pozarządowych

foto
26 listopada 2015 roku z inicjatywy nowego Zarządu Federacji dla Łomży w Domku Pastora odbyło się Forum Organizacji Pozarządowych. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać o tym, dlaczego warto być w federacji i poznać korzyści, jakie przynosi wspólne działanie na przykładzie Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok. Zdobywali też wiedzę o źródłach finansowania organizacji pozarządowych. Na zaproszenie Federacji dla Łomży odpowiedziało 16 organizacji pozarządowych Miasta Łomża oraz powiatu łomżyńskiego.
więcej

Roczny Program Współpracy na 2016 rok uchwalony

Radni Rady Miejskiej Łomży przyjęli Roczny Program Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2016 rok w kształcie zaproponowanym przez Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Wcześniej projekt był szeroko konsultowany w środowisku organizacji pozarządowych, które współtworzyły dokument. Roczny Program na 2016 rok wypracowała grupa robocza, składająca się z przedstawicieli "trzeciego sektora", członków Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i urzędników. Moderatorem procesu była zespół Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab.
więcej

Zapraszamy na ciekawe warsztaty muzyczne

foto
Serdecznie zapraszamy miłośników tradycji na spotkanie z wyjątkowym instrumentem i jego historią. Warsztaty muzyczne "Lira korbowa instrument zapomniany" odbędą się w sobotę 28 listopada 2015 w godz: 10.00-13.00 w Domku Pastora w Łomży. Wstęp wolny. Warsztaty realizuje Pan ANDRZEJ STAŚKIEWICZ - twórca ludowy, zajmujący się rzeźbą w drewnie, lutnictwem, budową i rekonstrukcją historycznych instrumentów muzycznych. Za swoją działalność wielokrotnie wyróżniany m.in. "Zasłużony dla Kultury Polskiej" (2009).
więcej

Spotkanie w „Domku Pastora” ws. najmu pomieszczeń na siedzibę organizacji pozarządowej

Zapraszamy serdecznie organizacje pozarządowe, które zainteresowane są umiejscowieniem swojej siedziby w „Domku Pastora” na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 26 listopada 2015r. o godz. 15.30 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” przy ul. Krzywe Koło 1.
więcej

Inkubator Ludzi Biznesu zaprasza na StartUp Konowledge

foto
Drodzy przyjaciele i fani naszego inkubatora. Już 1 grudnia zapraszamy was wszystkich na wydarzenie StartUp Knowledge. Tym razem na szkoleniu poznacie jasną stronę księgowości w Twojej nowej firmie - powinieneś przyjść, a uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania podatkowe. Szkolenie odbędzie się w sali 12 o godz. 10:00 budynku PWSIiP w Łomży. Jeśli szukacie inspiracji i chcecie pozyskać dodatkową wiedzę, to nie może Was zabraknąć w tym dniu! Wszystko w luźnej, inspirującej, startupowej atmosferze.
więcej

ABC zdrowego seniora – zmiany!!!

foto
W najbliższą środę, 18 listopada zapraszamy do Bistro Basen na kolejne spotkanie z cyklu”ABC zdrowego seniora”. Tematem będzie: „Spadek elastyczności skóry - jak zadbać o zdrowie i urodę”. Dowiemy się, jakie procesy zachodzą w organizmie ludzkim z upływem wieku i jak wpływają na skórę. Poznamy sposoby radzenia sobie z utrzymaniem skóry w lepszej kondycji. Temat, który był planowany na 18 listopada przesuwamy na 2 grudnia.
więcej


Warsztaty dla dorosłych: "Środy na ludowo" oraz "Folkowe przedpołudnia"

foto
Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego oraz Galeria 6/9 zapraszają na cykl warsztatów rękodzieła artystycznego dla dorosłych oraz młodzieży pod hasłem "Środy na ludowo" oraz "Folkowe przedpołudnia" w ramach „Mobilnej wioski tematycznej”.
więcej

Łomżyńskie Forum Organizacji Pozarządowych - zaproszenie

Federacja dla Łomży zaprasza na Łomżyńskie Forum Organizacji Pozarządowych w czwartek 26 listopada 2015 r. o godz. 16.00 do Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1. Pierwsza część Forum będzie poświęcona skutecznym praktykom w działalności Federacji. Zamierzamy odpowiedzieć na pytania: czy wspólne definiowanie problemów i celów oraz łączenie organizacji do ich realizacji pozwala być skuteczniejszym, czy zintegrowany sektor pozarządowy jest bardziej wiarygodnym partnerem dla administracji i biznesu i czy może zaproponować znacznie bogatszą ofertę niż pojedyncza organizacja, czy Federacja powinna reprezentować interesy trzeciego sektora czy tylko swoich członków, jak wzmacniać członków Federacji?
więcej


Po spotkaniu konsultacyjnym projektu Rocznego Program Współpracy

foto
Dr Agnieszka Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Łomży spotkała się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które odpowiedziały na zaproszenie Miasta i przybyły na spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2016 rok. W sali konferencyjnej "Domku Pastora" zgromadzili się przedstawiciele: Federacji dla Łomży, Fundacji "Czas lokalny", Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego, Związku Sybiraków, PTTK, oddziału rejonowego PCK oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
więcej

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne - Roczny Program Współpracy z NGO

Zapraszamy Państwa na spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2016 rok, które odbędzie się w czwartek 5 listopada o godz. 15.00 w „Domku Pastora”, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Środki z PFRON na zadania z zakresu sportu, kultury i turystyki

Do 30 listopada organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz osób niepełnosprawnych mogą składać wnioski o dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych. Środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznawane zostaną na zadania, które organizacje planują w 2016 roku. Dokumenty przyjmuje Biuro Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Dworna 23B).
więcej

Tworzymy Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej - czekamy na pomysły!

foto
- Chcemy wypełnić pomieszczenia "Domku Pastora" Państwa działaniami, aby stał się on miejscem animacji kulturalnej i turystycznej naszego miasta – mówiła Zastępca Prezydenta dr Agnieszka Muzyk do zgromadzonych w Domku gości. W piątkowe popołudnie (23 października) w salce konferencyjnej spotkali się przedstawiciele organizacji pozarządowych, łomżyńskiego środowiska kulturalnego, grup nieformalnych, a także artyści, twórcy i dziennikarze, których aktywność wpisuje się w projekt „Domku Pastora”. Spotkanie przygotował Prezydent Miasta, by poznać potrzeby i pomysły mieszkańców dotyczące wykorzystanie nowo wyremontowanych pomieszczeń.
więcej

Konsultacje Rocznego Programu Współpracy Miasta z NGO na 2016 rok

Od 26 października do 8 listopada potrwają konsultacje projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2016 rok. Konsultować można internetowo: poprzez zamieszczanie komentarzy pod artykułem, pisemnie: nadsyłając wnioski do Centrum Współdziałania Społecznego, ul. Farna 1, tel. 86 216 24 63. Uwagi do Rocznego Programu będzie można wnieść także podczas spotkania konsultacyjnego, na które przedstawicieli "trzeciego sektora" zapraszamy w czwartek 5 listopada.
więcej

Ruszają konsultacje Rocznego Programu Współpracy z NGO

Od poniedziałku 26 października do niedzieli 8 listopada 2015 r. będzie można wnieść uwagi do projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2016 rok. Projekt dokumentu będzie można konsultować pisemnie (składając wnioski do Centrum Współdziałania Społecznego, ul. Farna 1), za pomocą strony internetowej (w postaci publikacji komentarzy pod projektem Programu) oraz podczas spotkania konsultacyjnego w ratuszu.
więcej

„JA i TY” w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze

foto
W ramach pofestiwalowych projekcji filmowych JA i TY Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych, zaprezentowało filmy dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze. W chłodny, poranek 14 października zawitaliśmy w przyjaznych progach placówki penitencjarnej, aby pokazać filmy dokumentalne, które były prezentowane podczas wrześniowego EFFiSW Łomża JA i TY. „Nasza klątwa”, „Życie tam”, „Maria” to niektóre z filmów, jakie mieli okazję obejrzeć pensjonariusze oddziału półotwartego. Skupienie, uwaga i zainteresowanie, z jakim widownia obserwowała poszczególne obrazy oraz krótka (ze względu na ograniczenia czasowe) acz żywiołowa dyskusja po zakończonej projekcji, skłoniła organizatorów (Zakład Karny oraz stowarzyszenie) do powzięcia decyzji o kolejnej projekcji oraz nawiązanie długofalowej współpracy.
więcej

Spotkania osób z niepełnosprawnością i organizacji pozarządowych

Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawością powołana przez Prezydenta Miasta Łomży zaprasza na otwarte spotkania z osobami niepełnosprawnymi a także z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością. Najbliższe spotkanie odbędzie się już w poniedziałek, kolejne w środę. Poniżej publikujemy szczegóły dotyczące terminów spotkań:
więcej

Konsultacje dotyczące wdrażania Konwencji ONZ dot. osób niepełnosprawnych w Polsce

Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku przy Fundacji Aktywizacja zwraca się z uprzejmą prośbą o udział w konsultacjach społecznych w ramach projektu pt. „Od Konwencji ONZ do Społecznej Inwencji”. Konsultacje mają na celu wzmocnienie wdrażania Konwencji ONZ na rzecz osób niepełnosprawnych w Polsce, przede wszystkim w obszarach dostępności edukacji włączającej oraz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością. Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, osób z niepełnosprawnościami oraz organizacji pozarządowych w celu wymiany doświadczeń i zgłoszenia postulatów wprowadzenia zmian do prowadzonej polityki na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością w regionie lub w województwie.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED