Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Zapraszamy organizacje pozarządowe do współtworzenia Rocznego Programu Współpracy!

Urząd Miejski w Łomży, Łomżyńska Rada Działalności Pożytku Publicznego oraz Fundacja „SocLab” zapraszają łomżyńskie organizacje pozarządowe do wspólnego tworzenia Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi na 2016 rok. Nabór do grupy roboczej prowadzi ŁRDPP pod adresem mailowym: rada.pozytku@um.lomza.pl Spotykać się będziemy po południu w środy czerwca (począwszy od 10.06), prace zakończymy 1 lipca.
więcej

Łomża miastem otwartym na problemu autyzmu

foto
Tradycyjnie już Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział regionalny w Łomży, uczciło kwietniowe obchody międzynarodowego miesiąca wiedzy o autyzmie. Dwudniowe sympozjum szkoleniowe zorganizowane przez stowarzyszenie we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, zostało poświęcone nowoczesnym metodom neurosensomotorycznym wspomagającym rozwój psychofizyczny dzieci, młodzieży i osób dorosłych z dysfunkcjami i zaburzeniami szerokiego spektrum autyzmu. W rozumieniu wagi społecznej problemu autyzmu Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli JE Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Prezydent Miasta Łomża - Mariusz Chrzanowski, Starosta Łomżyński – Elżbieta Parzych i JM Rektor PWSIiP – Robert Charmas.
więcej

Kolejne "Łomżyńskie spotkanie z ekonomią" - zaproszenie

Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów w porozumieniu Łomżyńską Izbą Przemysłowo Handlową i Wydziałem Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na spotkanie naukowe z cyklu „Łomżyńskie spotkania z ekonomią”, które odbędzie się 28 kwietnia 2015r. o godz. 10.00 w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łomży przy ul. Placu Tadeusza Kościuszki 2.
więcej

Kwiecień – międzynarodowy miesiąc wiedzy o autyzmie

foto
Tradycyjnie już Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział w Łomży, z tytułu obchodów międzynarodowego miesiąca wiedzy o autyzmie, we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży organizuje sympozjum szkoleniowe. W rozumieniu wagi społecznej problemu autyzmu Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli JE Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Prezydent Miasta Łomża - Mariusz Chrzanowski, Starosta Łomżyński – Elżbieta Parzych i JM Rektor PWSIiP – Robert Charmas.
więcej

Elements of Success - poznaj elementy sukcesu, czyli StartUp Knowledge!

foto
23 Kwietnia (czwartek) o godzinie 11:00 w Łomży odbędzie się StartUp Knowledge – bezpłatne szkolenie dedykowane przyszłym przedsiębiorcom działającym w ILB oraz osobom chcącym pozyskać dodatkowy element wiedzy na temat: tworzenia prototypu dochodowego biznesu, budowania marki, pozyskiwania klientów i funduszy na rozwój działalności.
więcej

Łomżyński ,,Edukator” - dzieciom niepełnosprawnym

Z końcem marca bieżącego roku zakończyliśmy realizację I etapu trzyletniego projektu pt. ,,Wielospecjalistyczna, kompleksowa rehabilitacja drogą ku samodzielności dzieci niepełnosprawnych” Projekt, zgłoszony do 13. konkursu PFRON na zadania zlecane, uzyskał dofinansowanie na trzy kolejne etapy realizacji tj. na lata 2014-2017. Realizując to zadanie, po raz kolejny stworzyliśmy niepowtarzalną szansę dzieciom niepełnosprawnym w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zamieszkałym w Łomży oraz na terenie powiatów: łomżyńskiego, kolneńskiego i zambrowskiego na wielospecjalistyczną i długofalową rehabilitację, wsparcie rozwoju, integrację w grupach rówieśniczych oraz na edukację. Głównym celem i intencją autorów i realizatorów projektu było stworzenie szansy małym mieszkańcom wiejskich środowisk, którzy mają znacznie ograniczony dostęp do właściwej rehabilitacji, ukierunkowanej na usprawnienie zarówno sfery fizycznej jak i psychicznej.
więcej

Sprawozdanie z Rocznego Programu Współpracy pod lupą ŁRDPP

Do współtworzenia dokumentu, jeszcze na etapie jego opracowywania, zaprosił Radę Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski. Jest to odpowiedź Prezydenta na zapotrzebowanie zgłaszane przez Łomżyńską Radę, jak również na wypracowane w Polsce standardy dla Rad Działalności Pożytku Publicznego. „Proszę Państwa o przeanalizowanie zapisów Sprawozdania jeszcze na etapie jego tworzenia, by Państwa sugestie mogły znaleźć odzwierciedlenie w ostatecznej wersji dokumentu, który zostanie przedłożony Radzie Miejskiej Łomży na kwietniowej sesji” - czytamy w piśmie Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego do przewodniczącego ŁRDPP Kamila Kamińskiego.
więcej

Fundacje „Leonardo” i „Sztuk i Dialogu” wspierają doradztwem

Fundacja "Sztuk i Dialogu" z Jedwabnego oraz Fundacja Edukacyjno-Kulturalna "Leonardo" z Łomży to certyfikowane organizacje pozarządowe zrzeszone w sieci "Węzeł wsparcia" z województwa podlaskiego. - Chcemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi organizacjami, zwłaszcza nowo powstającymi, które bardzo często potrzebują wsparcia na starcie – podkreśla Joanna Salwa-Anucińska z Fundacji „Leonardo”.
więcej

Szachowe mistrzostwa z Leonardo

MUKS Łomżyńska Akademia Szachowa Leonardo wraz z Urzędem Miejskim w Łomży, Kołem Szachowym przy SP 9 oraz Szkołą Podstawową nr 9 zaprasza na III edycję Grand Prix z Leonardo. Rozgrywki szachowe potrwają do czerwca. Pierwsze turnieje zaplanowano na 27 marca i 24 kwietnia. Młodzi szachiści zmierzą się w SP 9 przy ul. Ks. Anny 18. Start o 16.30.
więcej

Bezpłatne porady dla ngo

Fundacja „Czas Lokalny” zaprasza zainteresowanych założeniem lub prowadzeniem organizacji pozarządowej. Dyżury doradcze odbywać się będą w każdy czwartek (począwszy od 26 marca) od godz. 12.00 do 14.00 w prowadzonym przez Fundację barze slow food Bistro Basen przy ul. Wyszyńskiego 2 w Łomży (Pływalnia nr 2, I piętro).  
więcej

Zaproszenie do udziału w konsultacjach programu „Podlaskie otwarte”

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku zapraszają do udziału w konsultacjach programu "Podlaskie otwarte" mieszkańców województwa, przedstawicieli samorządów, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, instytucje nauki i kultury. Projekt programu konsultować można na spotkaniach regionalnych. Spotkanie w Łomży odbędzie się 9 kwietnia.
więcej

Wydarzenie StartUp Cooperation!

foto
Już 27 marca o godzinie 11:00 w PWSIiP będziemy mogli wziąć udział wyjątkowym wydarzeniu. Chcemy przeżyć je razem z tobą. Inkubator Ludzi Biznesu zaprasza na StartUp Cooperation. Wydarzenie na którym odkryjesz swoje mocne strony.
więcej

Okrągły stół partycypacyjny - zaproszenie

Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab” zaprasza na seminarium oraz debatę pod nazwą OKRĄGŁY STÓŁ PARTYCYPACYJNY z udziałem przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych, mieszkańców oraz ekspertów. Jest to kolejna z czterech debat regionalnych, które w I kwartale 2015 roku odbywają się na terenie województwa podlaskiego. Debata odbędzie się 18 marca 2015 r. o godzinie 11.00 w Łomży (Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości, Łomża, ul. Akademicka 14, sala Senatu). Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa zainteresowane osoby z terenu powiatu łomżyńskiego, wysokomazowieckiego, grajewskiego, kolneńskiego, zambrowskiego oraz Łomży.
więcej

Bezpłatne szkolenie "Praca z grupą zróżnicowaną kulturowo"

Fundacja Dialog zaprasza nauczycieli, pracowników sektora publicznego i pozarządowego oraz wolontariuszy do udziału w jednodniowym szkoleniu (8 godz. szkoleniowych), pt. „Praca z grupą zróżnicowaną kulturowo”. Szkolenie dotyczy pracy z grupami zróżnicowanymi etnicznie, językowo i religijnie (w szczególności takimi do których należą Romowie) oraz osobami o specyficznych potrzebach edukacyjnych (ze względu na przynależność kulturową i powrót z emigracji czasowej).
więcej

Spotkanie organizacji pozarządowych z władzami Łomży

foto
- Cieszę się z tak licznej Państwa obecności na naszym spotkaniu - mówiła Zastępca Prezydenta Miasta Łomży Agnieszka Muzyk witając zgromadzonych w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego działaczy organizacji pozarządowych. Na pierwsze spotkanie z nowymi władzami Łomży przybyli przedstawiciele ponad pięćdziesięciu organizacji z naszego miasta. - Mam nadzieję, że współpraca Miasta Łomży z Państwem będzie przebiegała w duchu wzajemnego zrozumienia, dialogu i uspołecznienia wszystkich podejmowanych przez samorząd działań, służącym społecznościom lokalnym w różnym wymiarze – podkreślała Zastępca Prezydenta.
więcej

Aktualności z Podlaskiej Sieci Pozarządowej

foto
28 lutego 2015 roku w Białymstoku obradowali delegaci Podlaskiej Sieci Pozarządowej. Gość pierwszej części spotkania, Pani Iwona Zaborowska, przybliżyła delegatom programy zatwierdzone przez Komisję Europejską, w ramach których będzie można skorzystać z funduszy unijnych w latach 2014 – 2020. Poinformowała też, jak wygląda stan prac nad przygotowaniem Szczegółowych Opisów Priorytetów, a co za tym idzie, dalszych planów działania. Informacje dotyczące PERSPEKTYWY 2014 + znajdują się na stronie www.rpowp.wrotapodlasia.pl
więcej

Spotkanie Prezydenta Łomży z organizacjami pozarządowymi - zaproszenie

Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie, które odbędzie się 4 marca (środa) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży. W programie spotkania zaplanowano m.in. prezentację Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i Federacji dla Łomży. Metodą warsztatową spróbujemy zdiagnozować potrzeby środowiska organizacji pozarządowych w naszym mieście i wskazać narzędzia współpracy ngo z samorządem.
więcej

60. OFKA w Łomży już 5 marca 2015 r. w restauracji RETRO

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych Imienia Profesora Henryka Kluby to najstarsza w Polsce impreza poświęcona kinu niezależnemu. Już ta chlubna tradycja zaświadcza o randze i prestiżu przedsięwzięcia, które – zachowując swoją podstawową formułę i cele – stara się rozwijać i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom środowiska.
więcej

Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem także w Łomży

foto
Rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym roku każdy zainteresowany może zgłosić się po poradę w dniach 23-28 lutego 2015r. W Łomży z porad psychologa, prawnika i policjanta można korzystać m.in. w siedzibie Stowarzyszenia „Edukator” przy ul. Wojska Polskiego 29A, gdzie mieści się Filia Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Łomży.
więcej

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe „ABC wolontariatu”

Doświadczyłeś już pracy jako wolontariusz? Potrzebujesz impulsu, aby rozszerzyć swoją działalność. Zastanawiasz się czy to dla Ciebie, czy musisz mieć jakieś specjalne kwalifikacje? A może nie do końca wiesz, co tak naprawdę można robić jako wolontariusz? Jeśli tak, i masz ukończone 15 lat – przyjdź na szkolenie! Szkolenie odbędzie się 22 lutego 2015 r., w godzinach 08.00-14.00, w Sytej Pannie w Łomży, ul. Konrada Wallenroda 13.
więcej

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED