Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Świątecznie i integracyjnie w teatrze

foto
W sobotnie popołudnie 3 grudnia w Teatrze Lalki i Aktora było tłoczno i wesoło za sprawą uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowanej we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodziców z Dzieckiem Niepełnosprawnym przy Parafii św. Andrzeja Boboli w Łomży oraz Kołem Stowarzyszeń Rodzin Katolickich Diecezji Łomżyńskiej.
więcej

Zaproszenie na promocję książki

foto
Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów we współpracy ze Związkiem Sybiraków Oddział w Łomży serdecznie zaprasza na promocję książki „Pamiętnik drozdowiaka. Pamięć o zwykłych – niezwykłych bohaterach”. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Diecezjalnym w Łomży 29 listopada 2016 r., godz. 17:30.
więcej

Weź udział w konkursie fotograficznym na temat wolontariatu

foto
Jesteś uczniem lub studentem? A dodatkowo wolontariuszem? Bierzesz udział w akcjach charytatywnych? A może po prostu lubisz robić zdjęcia? Weź udział w konkursie fotograficznym – zrób zdjęcia pokazujące jak Ty widzisz wolontariat! Prace można nadsyłać do 30 listopada 2016 roku na adres stowarzyszeniejaity@gmail.com.
więcej


Zagłosuj na Spółdzielnię Alexis!

Jeszcze przez 3 dni można oddać swój głos na Spółdzielnię Socjalną Alexis z Łomży, która znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu Przedsiębiorstwo Społeczne Roku 2016. - Nagradzamy tych, którzy dbają o wysoką jakość produktów i usług, a przy tym z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z realizacją ważnych celów społecznych - podaje Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, organizator konkursu. Łomżyńska Spółdzielnia Alexis znalazła się w ścisłym finale przedsięwzięcia. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, wyróżnienia i tytuły. Swoją nagrodę może również przyznać publiczność.
więcej

Ruszają konsultacje Rocznego Programu Współpracy na 2017 rok

Od 24 października do 13 listopada czekamy na Państwa opinie, uwagi, propozycje do projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2017 rok.
więcej

Zgłoś kandydata do nagrody Prezydenta w dziedzinie kultury

Do końca października można zgłaszać kandydatów do Nagrody Prezydenta Miasta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Mogą ją otrzymać twórcy, animatorzy, artyści, pracownicy łomżyńskich instytucji kultury indywidualnie lub grupowo. Wnioski o przyznanie nagród powinni składać: dyrektorzy instytucji kultury, związki twórcze, organizacje pozarządowe i organizator instytucji.
więcej

Zaproszenie na konferencję BHP

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział w Łomży zaprasza do udziału w konferencji nt. "Bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników w środowisku pracy". Spotkanie połączone będzie z wystawą urządzeń, sprzętu i środków ochrony w zakresie BHP. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.
więcej

Centrum informacyjne dla rodzin z problemami alkoholowymi

foto
Łomżyńskie Stowarzyszenie "Zdrowie i trzeźwość" zaprasza członków rodzin, w których występuje problem alkoholowy na dyżury informacyjne w poniedziałki, wtorki, środy i niedziele.
więcej

Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich – Łomża „Ja i Ty” za nami

foto
Projekcje filmowe, zmagania sportowe, koncerty, wystawy fotograficzne i malarskie, happeningi taneczne, wspólna zabawa, zdrowa rywalizacja i emocje podczas loterii fantowej - to wszystko czekało na uczestników czwartej edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich - Łomża "JA i TY", który odbył się w dniach 8 - 11 września 2016 r. Celem tegorocznej edycji Festiwalu było podkreślenie znaczenia autonomii społecznej środowiska osób z niepełnosprawnością oraz aktywizacja społeczności lokalnej. Wydarzenie swoim patronatem objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Łomżyński Ksiądz Janusz Stepnowski, poseł na Sejm RP - Bernadetta Krynicka, Marszałek Województwa Podlaskiego – Jerzy Leszczyński, Prezydent Miasta Łomża – Mariusz Chrzanowski i Starosta Łomżyński – Elżbieta Parzych. Patronami medialnymi przedsięwzięcia byli TVP Białystok i portal Wrota Podlasia.
więcej

Łomża Blues-Rock Festiwal - relacja z wydarzenia

foto
Dzięki wsparciu Federacji dla Łomży, przy dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Urzędu Miasta Łomża w dniach 16 - 17 września Nieformalne Środowisko Muzyków Łomżyńskich zorganizowało Łomża Blues-Rock Festiwal. Festiwal trwał 2 dni. W piątek odbył się Polski Dzień Bluesa "Na bruku Starego Rynku", w którym swoje prawie godzinne koncerty zagrali: Holy Water z Łomży, 48 godzin z Białegostoku, FBI z Sokółki oraz The BL BLUES BAND z Łomży. Po koncercie na Starym Rynku uczestnicy przenieśli się do restauracji "Zakątek" na jam session w wykonaniu muzyków łomżyńskich i przybyłych na Festiwal.
więcej


Inkubator Ludzi Biznesu zaprasza na spotkanie "Firma bez ZUS"

foto
Masz pomysł na biznes? Boisz się ryzyka? Załóż własną firmę i postaw pierwszy krok w biznesie razem z nami! Aby spełnić marzenia o własnej firmie nie musisz wyjeżdżać za granicę! Przyjdź na najbliższe spotkanie konsultacyjne organizowane przez Inkubator Ludzi Biznesu i dowiedz się jakie korzyści daje funkcjonowanie w ramach ILB! Na spotkaniu poznasz korzyści z prowadzenia „Firmy na próbę! Już 21 września Inkubator Ludzi Biznesu zaprasza na spotkanie informacyjne – Firma bez ZUS. Zaczynamy o 16:30 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej - "Domek Pastora" w Łomży.
więcej

Fundacja „Leonardo” zaprasza babcie i dziadków z wnukami do uczestnictwa w projekcie

foto
„Babcia, dziadek i ja” to projekt, który przewiduje objęcie działaniem osób 60+ ( m.in. słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Łomży, seniorzy działający przy Radzie Seniora w Łomży) oraz osób poniżej tego wieku (w szczególności dzieci i młodzież szkolna).
więcej

Zdecydujmy wspólnie o pracy Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Prezydent Łomży zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały w sprawie trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Łomży. Zmiany w dokumencie są konieczne ze względu na nowelizację ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Dialog społeczny potrwa od 29 sierpnia do 18 września 2016 r.
więcej

Zaproszenie na bezpłatne seminarium BHP

foto
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Oddział w Łomży zaprasza pracodawców oraz pracowników do uczestnictwa w bezpłatnym seminarium. Tematami spotkania będą udzielanie pierwszej pomocy oraz analiza zagrożeń powodujących wypadki przy pracy. Seminarium odbędzie się 27 lipca (środa) o godz. 9.00 w Parku Przemysłowym Łomża, ul. Sikorskiego 166.
więcej

RAPORT - konsultacje społeczne koncepcji bulwarów

Od 19 maja do 9 czerwca trwały konsultacje społeczne koncepcji II etapu zagospodarowania bulwarów nad Narwią. Mogliśmy zgłaszać uwagi na formularzach - papierowo i on-line oraz podczas spotkania konsultacyjnego na plaży miejskiej 8 czerwca. Mieszkańcy Łomży w czasie trwania procesu wypełnili łącznie 28 formularzy, przedstawiając w nich swoje propozycje. Dodatkowo podczas spotkania na plaży zgłosili 32 uwagi do konsultowanej koncepcji.
więcej

RAPORT - konsultacje społeczne regulaminu konsultacji

Konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Łomża przeprowadziło Centrum Współdziałania Społecznego UM Łomża w dniach 9-23 czerwca 2016 r. W trakcie procesu do ratusza wpłynęło 11 formularzy konsultacyjnych. Opinię z zestawieniem propozycji zmian w projekcie przedłożyła też Łomżyńska Rada Działalności Pożytku Publicznego. Uwagi do regulaminu zgłoszono dodatkowo podczas spotkania konsultacyjnego, które odbyło się 15 czerwca.
więcej

Gorące powitanie wakacji przez uczniów Mirosława Dziewy

foto
Ostatni piątek czerwca, upalna pogoda, zakończenie roku szkolnego, emocje związane z otrzymaniem świadectw ....... I ekscytacja i napięcie przed, w przypadku niektórych, młodych muzyków, pierwszym występem. Roczna praca nad opanowaniem trudnej i złożonej sztuki gry na pianinie, bądź innym instrumencie, choć nie zwieńczona stopniem i cenzurką, wymagała od początkujących instrumentalistów wiele wysiłku, systematyczności i wytrwałości. Warto, a nawet trzeba, taki nakład pracy zwieńczyć uroczystym koncertem. Taki koncert pod nazwą „Muzyczne powitanie lata” miał miejsce 24 czerwca o godz. 18:00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej - Domek Pastora. Pomysłodawcami i głównymi realizatorami wydarzenie byli: „JA i TY” Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych oraz Pan Mirosław Dziewa. Gościnnych progów użyczył Domek Pastora reprezentowany przez Pana Karola Cucha.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED