Łomża

Strona główna » Organizacje pozarządowe

Zaproszenie na VI Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku oraz Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok zaprasza do udziału w VI Podlaskich Targach Ekonomii Społecznej. Odbędą się one w dniu 4 czerwca 2017 r. od godziny 12:00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku (plac przed Teatrem Dramatycznym). Ich celem jest integracja przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej z mieszkańcami naszego województwa. Hasło tegorocznej imprezy brzmi: „Na zdrowie!”.
więcej

Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza

foto
Z udziałem Zastępcy Prezydenta Łomży Agnieszki Muzyk 26 kwietnia 2017 r. w Domku Pastora w Łomży oficjalnie otwarto Centrum Organizacji Pozarządowych. Oferta skierowana do organizacji obejmuje: szkolenia, doradztwo, kawiarenki obywatelskie, usługi informacyjne, wspólny wyjazd na Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych i inne. Obszary wsparcia dostosowane będą do potrzeb zgłaszanych przez organizacje – wspólnie będziemy tworzyć miejsce przyjazne trzeciemu sektorowi.
więcej

Inicjatywa Społeczna Roku

Wojewoda Podlaski ogłasza konkurs Inicjatywa Społeczna Roku, przeznaczony dla organizacji pozarządowych województwa podlaskiego. Celem konkursu jest promowanie działań organizacji pozarządowych z województwa podlaskiego, które swoimi inicjatywami aktywizują społeczność lokalną, organizują przedsięwzięcia z myślą o najbliższym otoczeniu, promują zasady współżycia społecznego i przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
więcej

Oficjalne otwarcie Centrum Organizacji Pozarządowych

W najbliższą środę, 26 kwietnia 2017 r., w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1, oficjalnie rozpocznie działalność Centrum Organizacji Pozarządowych w Łomży. Zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i wszystkich zainteresowanych działaniami społecznymi na spotkanie, które rozpocznie się o godz. 14.30.
więcej

Środa dla organizacji pozarządowych

Od najbliższej środy, tj. od 5 kwietnia 2017 roku, w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży rozpoczyna funkcjonowanie Centrum Organizacji Pozarządowych. Jest ono odpowiedzią na potrzeby organizacji pozarządowych w zakresie wsparcia merytorycznego: prawnego, finansowego i księgowego oraz organizacyjnego.
więcej

Podlaski Pozarządowy Fundusz Mikrodotacji – II edycja

foto
Łomżyńskie Forum Samorządowe zaprasza młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i samopomocowe z terenu województwa podlaskiego, do składania wniosków w ramach projektu „Podlaski Pozarządowy Fundusz Mikrodotacji - II edycja”. Projekt finansowany jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Konkurs FIO 2017 - Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Okres realizacji projektu: od 1.02.2017 do 31.12.2017. Nabór wniosków trwa do 30 marca 2017r.
więcej

Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny

W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 roku rusza II edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” realizowana przez Polską Organizację Turystyczną. Głównym celem akcji jest promocja ciekawych miejsc turystycznych na terenie naszego kraju nie tylko w sezonie wypoczynkowym. Organizatorzy zachęcają przedstawicieli branży turystycznej do przygotowania ofert zniżkowych obejmujących weekend 31.03 – 02.04.2017 r.
więcej

Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych

Towarzystwo Amicus z Białegostoku zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa podlaskiego na wydarzenie edukacyjne pn. „Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych.” Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2017 r. od godz. 9.00 do godz. 16.00 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży. Warsztat odbywa się na temat Włączenia społecznego grup defaworyzowanych (7.1 RPO).
więcej

Spotkanie informacyjne dla oferentów realizacji zadań publicznych

Urząd Miejski w Łomży zaprasza organizacje pozarządowe na spotkanie informacyjne dotyczące aplikowania w konkursach ofert realizacji zadań publicznych w 2017 roku. Spotkanie odbędzie się 16 lutego 2017 roku o godz. 15.30 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1 w Łomży.
więcej

Konkurs „Zabytek Zadbany” z nowym regulaminem

foto
Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”. Jak co roku adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Za realizację konkursu odpowiada Narodowy Instytut Dziedzictwa.
więcej

Szkolenie dla oferentów realizacji zadań publicznych Samorządu Województwa Podlaskiego w Łomży

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zaprasza organizacje pozarządowe na szkolenia dotyczące realizacji zadań publicznych Województwa Podlaskiego od momentu złożenia oferty po przedstawienie sprawozdania z realizacji zadania publicznego. Na szkoleniu, które odbędzie się 10 stycznia w godz. 15:00 - 19:00 w Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło 1, będą omawiane zasady postępowania w sprawie otwartych konkursów ofert i trybu pozakonkursowego przyjęte w Programie Współpracy Województwa Podlaskiego z organizacjami pozarządowymi.
więcej

Opłatek organizacji pozarządowych i rad społecznych

Prezydent Łomży podzielił się opłatkiem z przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz rad społecznych
W poniedziałek (19.12) w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej (Domek Pastora) odbyło się spotkanie wigilijne przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz rad społecznych. Licznie przybyli goście przełamali się tradycyjnym opłatkiem, złożyli sobie życzenia oraz skosztowali wigilijnych potraw.
więcej

Spotkanie informacyjne ws konkursów w sferze sportu

Zapraszamy kluby i stowarzyszenia sportowe zainteresowane aplikowaniem o środki w ramach konkursów w sferze sportu ogłoszonych w Mieście Łomża na spotkanie informacyjne. Podczas spotkania omówimy m.in. zmiany wynikające z nowych wzorów ofert, umów i sprawozdań jak również zasady rozliczania wkładu osobowego.
więcej

Zapraszamy na wigilię ngo

Zapraszamy Państwa – przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz rad społecznych – na spotkanie wigilijne. Podzielimy się opłatkiem i złożymy sobie świąteczne życzenia w poniedziałek 19 grudnia 2016 r. o godz. 14.00 w Domku Pastora, ul. Krzywe Koło 1.
więcej


Świątecznie i integracyjnie w teatrze

foto
W sobotnie popołudnie 3 grudnia w Teatrze Lalki i Aktora było tłoczno i wesoło za sprawą uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowanej we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodziców z Dzieckiem Niepełnosprawnym przy Parafii św. Andrzeja Boboli w Łomży oraz Kołem Stowarzyszeń Rodzin Katolickich Diecezji Łomżyńskiej.
więcej

Zaproszenie na promocję książki

foto
Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów we współpracy ze Związkiem Sybiraków Oddział w Łomży serdecznie zaprasza na promocję książki „Pamiętnik drozdowiaka. Pamięć o zwykłych – niezwykłych bohaterach”. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Diecezjalnym w Łomży 29 listopada 2016 r., godz. 17:30.
więcej

Weź udział w konkursie fotograficznym na temat wolontariatu

foto
Jesteś uczniem lub studentem? A dodatkowo wolontariuszem? Bierzesz udział w akcjach charytatywnych? A może po prostu lubisz robić zdjęcia? Weź udział w konkursie fotograficznym – zrób zdjęcia pokazujące jak Ty widzisz wolontariat! Prace można nadsyłać do 30 listopada 2016 roku na adres stowarzyszeniejaity@gmail.com.
więcej


Zagłosuj na Spółdzielnię Alexis!

Jeszcze przez 3 dni można oddać swój głos na Spółdzielnię Socjalną Alexis z Łomży, która znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu Przedsiębiorstwo Społeczne Roku 2016. - Nagradzamy tych, którzy dbają o wysoką jakość produktów i usług, a przy tym z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z realizacją ważnych celów społecznych - podaje Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, organizator konkursu. Łomżyńska Spółdzielnia Alexis znalazła się w ścisłym finale przedsięwzięcia. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, wyróżnienia i tytuły. Swoją nagrodę może również przyznać publiczność.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED