Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Preludium festiwalowe Łomżyńskich Filharmoników – Sacrum et Musica 2017

foto
W niedzielę 20 sierpnia 2017 roku o godzinie 13:00 w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św. Michała Archanioła odbędzie się koncert zapowiadający 13. już edycję Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”. Jako solistka wystąpi znakomita mezzosopranistka Karolina Kuklińska oraz wspaniały skrzypek Stanisław Kuk. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.
więcej

Warsztaty kulinarne podczas Jarmarku Rozmaitości

Diana Volokhova podczas Kreatywnych Warsztatów Kulinarnych dla dzieci
W ramach „Łomżyńskich wakacji” w sobotę (12.08.) na ulicy Długiej miał miejsce Jarmark Rozmaitości. Towarzyszyły mu kreatywne warsztaty kulinarne dla dzieci, przeprowadzone na Starym Rynku przez finalistkę II edycji programu „Master Chef” Dianę Volokhovą.
więcej

Zapraszamy na koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego

foto
We wtorek 15 sierpnia br. o godz. 18:30 na Starym Rynku w Łomży rozpocznie się koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego. – Oprócz podniosłej formy obchodów świąt państwowych, polegającej na okolicznościowych przemówieniach i składaniu kwiatów w miejscach pamięci narodowej, chcę byśmy też świętowali wspólnie w sposób bardziej radosny - mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Dodaje, że tego typu koncerty w ubiegłych latach cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku wystąpią reprezentujący nurt hiphopowy „5tka” i „Lukasyno” oraz zespół „Contra Mundum” w rockowym brzmieniu.
więcej

Jarmark Rozmaitości z kreatywnymi warsztatami kulinarnymi

foto
Jak w każdą drugą sobotę miesiąca, tak i 12 sierpnia br. odbędzie się Jarmark Rozmaitości. W godz. 10:00 – 16:00 na ul. Długiej ustawione zostaną stoiska artystów, rzemieślników czy kolekcjonerów antyków i różnego rodzaju staroci. Nie zabraknie również producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego. Ponadto na Starym Rynku w godz. 11:00 – 14:00 finalistka II edycji programu „Master Chef” Diana Volokhova poprowadzi Kreatywne Warsztaty Kulinarne dla dzieci. Dodatkowo na najmłodszych będą czekały dmuchańce.
więcej

Zabawa w rytmach disco podczas rodzinnego pikniku na Starówce

gwiazdą
Piknik rodzinny w rytmie disco zainaugurował sierpniowe wydarzenia weekendowe, organizowane w ramach „Łomżyńskich wakacji” na Starym Rynku w Łomży. Były atrakcje dla dzieci, dyskoteka pod gwiazdami oraz koncerty, podczas których wystąpiła Iness, formacja Wiszu oraz jako gwiazda wieczoru zespół Skaner.
więcej

Piknik rodzinny w rytmie disco

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na „Piknik rodzinny w rytmie disco”, który odbędzie się w najbliższa sobotę, 5 sierpnia br. w godz. 17:00-24:00 na Starym Rynku w Łomży. W programie przewidziano atrakcje dla najmłodszych, koncerty zespołów disco oraz gwiazdy wieczoru - formacji Skaner, a także dyskotekę pod gwiazdami.
więcej

Święto łomżyńskich Anek

Władzę w mieście przejęły Anki
Były występy muzyczne, konkursy i pokazy. Nie zabrakło również imieninowego tortu. Tak Łomża świętowała obchody Światowego Dnia Anek. W środę 26 lipca w specjalnym ogródku przed Galerią pod Arkadami działo się naprawdę wiele. Jeszcze w samo południe symboliczne klucze do bram miasta przekazała solenizantkom zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk.
więcej

Trwa CAFÉ KULTURA

foto Marcin Kossakowski
Dwa porywające koncerty, zorganizowane w kameralnej atmosferze, odbyły się w miniony weekend w Łomży. Przed Galerią pod Arkadami w sobotę wystąpił zespół „Złodzieje Oklasków”, a dzień później światowe i polskie przeboje w nowych aranżacjach zaprezentowali młodzi muzycy Łukasz Lipski i Mateusz Kurkowski.
więcej

Obchody Światowego Dnia Anek "Bez Ani ani ani"

foto
26 lipca władzę w mieście przejmą... Anny, Anki, Anie, Aneczki, Anulki, które właśnie w tym dniu obchodzą swoje imieniny. Z tej okazji Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży organizuje obchody Światowego Dnia Anek, zaś Prezydent Łomży solenizantkom przekaże symboliczne klucze do miasta. W ciągu dnia przewidziano m.in. zwiedzanie miejskich przybytków kultury, konkurs na najbardziej odlotowy kapelusz oraz koncert z potańcówką. W takim dniu nie może zabraknąć również imieninowego tortu. Zapraszamy!
więcej

CAFÉ KULTURA

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zapraszają na Tydzień z Kulturą na Starym Rynku, a dokładnie przy Galerii Pod Arkadami. W programie znalazły się głównie koncerty, ale też plener malarski i potańcówka. Początek w sobotę 22 lipca koncertem zespołu „Złodzieje oklasków”. Dla spragnionych (nie tylko kultury) serwowane będą napoje - oczywiście bezalkoholowe. Na wszystkie imprezy wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
więcej

Plenerowe kino na Starówce

foto
W niedzielny wieczór na Starym Rynku mieszkańcy naszego miasta mogli obejrzeć komedię Woody’ego Allena pt. „Vicky Cristina Barcelona". I choć na dwie godziny przed seansem spadał deszcz, to później dopisała zarówno pogoda, jak i widzowie.
więcej

"Vicky Cristina Barcelona" na Starym Rynku w Łomży

foto
W ramach „Łomżyńskich wakacji” w niedzielę 16 lipca br. na Starym Rynku w Łomży odbędzie się seans „Letniego kina plenerowego". O godz. 21:30 wyemitowana zostanie komedia Woody’ego Allena pt. „Vicky Cristina Barcelona". Na kinomaniaków będzie czekało sto wygodnych leżaków.
więcej

Jarmark Rozmaitości z Łomżyńską Kartą Seniora

foto
Kilkudziesięciu wystawców wzięło udział w lipcowym Jarmarku Rozmaitości, który tym razem odbył się na ulicy Długiej. Osoby odwiedzające stoiska miały możliwość zakupu produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego, takich jak wędliny, sery czy pieczywo. Nie zabrakło również straganów z ręcznie robioną biżuterią, wyrobami rzemieślniczymi, antykami oraz starociami. W trakcie Jarmarku mieszkańcy Łomży mogli także otrzymać i złożyć wnioski o Łomżyńską Kartę Seniora, z czego skorzystało około 50 osób.
więcej

Przed nami Jarmark Rozmaitości

foto
Już w sobotę 8 lipca w ramach projektu "Łomżyńskie wakacje" na ul. Długiej odbędzie się kolejny Jarmark Rozmaitości. W jego trakcie mieszkańcy Łomży będą mogli także otrzymać i złożyć wnioski o Łomżyńską Kartę Seniora.
więcej

Dzień Kultury Serbskiej w Łomży

Koncert męskiego chóru Constantine na Starym Rynku
Projekcja filmu o Belgradzie oraz koncert męskiej grupy wokalnej Constantine wpisały się w ramy Dnia Kultury Serbskiej, który w sobotę 1 lipca odbył się w naszym mieście. Wydarzenie rozpoczęło tegoroczną edycję "Łomżyńskich wakacji".
więcej

Łomżyńskie wakacje

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na „Łomżyńskie wakacje”. To cykl wydarzeń kulturalno – rozrywkowych organizowanych przez Urząd Miejski we współpracy z MDK-DŚT, MOSiR-em i Filharmonią Kameralną we wszystkie weekendy lipca i sierpnia. Szczegóły prezentujemy poniżej.
więcej

Poznaj Serbię

foto
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 r. mieszkańcy naszego miasta będą mieli wyjątkową okazję, by poznać tradycję i kulturę Serbii. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza do udziału w Dniu Kultury Serbskiej, organizowanego w ramach VI Festiwalu Vidovdan. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
więcej

Dni Łomży z JBB

foto
Muszla Koncertowa przy ul. Zjazd jest już gotowa. To tam 17 i 18 czerwca po raz pierwszy w historii odbędzie się dwudniowe święto naszego miasta. Podczas Dni Łomży z JBB atrakcji na pewno nie zabraknie. Na scenie wystąpią m.in. Zenon Martyniuk z zespołem Akcent i Stachursky Dance Project.
więcej

Cantate Deo Łomżyńskich Filharmoników i chórów w Łomżyńskiej Katedrze

foto
W niedzielę 4 czerwca 2017 roku o godzinie 19:00 w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św. Michała Archanioła odbędzie się uroczysty koncert w 26. rocznicę koronacji Wizerunku Pani Łomżyńskiej i wizyty w Łomży papieża Świętego Jana Pawła II. Wystąpią połączone chóry z Łomży i Ostrołęki, a artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.
więcej

Teatralna "Walizka" ponownie zawładnie Łomżą

foto
W dniach 30 maja – 2 czerwca odbędzie się 30 Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. - Wieloletnia historia festiwalu, to efekt konsekwentnego wybierania interesującego zbioru wydarzeń artystycznych. Każdego roku przyjeżdżają do Łomży dobre, bardzo dobre i znakomite zespoły teatru lalkowego oraz szeroko pojętego teatru formy z całego świata, zaproszone spośród wielu zgłoszeń – informuje Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży podkreślając, że będzie to prawdziwe święto międzynarodowego teatru i sztuki w naszym mieście. Tradycyjnie oprócz nurtu konkursowego nie zabraknie innych wydarzeń towarzyszących Festiwalowi.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED