Nowość na mapie kulturalnej województwa podlaskiego - Festiwal Sztuki Ulicznej w Łomży

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Nowość na mapie kulturalnej województwa podlaskiego - Festiwal Sztuki Ulicznej w Łomży

  • Nowość na mapie kulturalnej województwa podlaskiego - Festiwal Sztuki Ulicznej w ŁomżyBill Bombadill
  • Nowość na mapie kulturalnej województwa podlaskiego - Festiwal Sztuki Ulicznej w ŁomżyIrrwisch Mudjumping
  • Nowość na mapie kulturalnej województwa podlaskiego - Festiwal Sztuki Ulicznej w ŁomżyLublin Street Band
  • Nowość na mapie kulturalnej województwa podlaskiego - Festiwal Sztuki Ulicznej w ŁomżyMamadoo
  • Nowość na mapie kulturalnej województwa podlaskiego - Festiwal Sztuki Ulicznej w ŁomżyŚpiewające Trampki
Festiwal Sztuki Ulicznej w Łomży to nowe wydarzenie na mapie kulturalnej Łomży i województwa podlaskiego. Mówi się, że sztuka zbliża ludzi. Ale to sztuka uliczna łączy w przeżywaniu tu i teraz. Dajmy się porwać artystom, muzykom, kuglarzom, niech wirtuozi uliczni opanują miasto. A my śmiejmy się z nich, z nimi i z samych siebie.

Program jednodniowego festiwalu, który odbędzie się w niedzielę 29 lipca w godz. 10:00-23:00 na Starym Rynku w Łomży ułożony jest tak, aby przedstawić szerokie spektrum współczesnej sztuki ulicy. Rozpocznie się od miasteczka cyrkowego pełnego “straganów” z atrakcjami do spróbowania, lecz nie o kulinaria tu chodzi, a o umiejętności. Chodzenie po linie, chodzenie po slackline, żonglerka i szereg różnych rozrywek i zabaw.
Następnie planowane są różne występy. W ciągu ostatniego 10-lecia pojawiło się wielu interesujących polskich artystów występujących jako tzw. Buskerzy (artyści uliczni prezentujący przedstawienia pełne żartów i interakcji z publicznością, zbudowane zazwyczaj wokół jakiejś dziedziny kuglarskiej i posiadające zaskakujący finał). Buskerzy występują samodzielnie licząc na hojność publiczności usatysfakcjonowanej atrakcyjnością występu. Bill Bombadill to zabawny żongler i nieco niezdarny ekwilibrysta szczególnie uwielbiany przez dzieci niezależnie od szerokości geograficznej. Grupa Śpiewające Trampki występowała w większości miast Polski wszędzie wprawiając w zachwyt głównie płeć piękną, a u płci męskiej wzbudzając zazdrość swoją sprawnością i przebojowością. Jako główny punkt programu zaprezentuje się austriacka grupa Irrwisch Theater z dwoma przedstawieniami. Mudjumping to pełna humoru i ciepła opowieść o przyjaźni trzech wagabundów, którzy pomimo biedy potrafią odnajdywać radość we wszystkim co wspólnie robią. Wegenstreits Guests to z kolei niezwykłe przedstawienie zbudowane na szalonej improwizacji i interakcji z ludźmi i otoczeniem, które zaskoczy absolutnie każdego, tak jak za każdym razem zaskakuje samych aktorów.
Na Festiwalu Sztuki Ulicznej nie może zabraknąć muzyki. Ucztę muzyczną w prawdziwie ulicznym wydaniu zapewni Lublin Street Band - pierwszy w Polsce zespół nawiązujący do najlepszych tradycji ulicznych brass bandów.
Na zakończenie wieczoru ze sztuką ulicy zaprezentuje się grupa Mamadoo - jedyna 100 procentowo żeńska grupa ogniowa w Polsce i, co szczególnie godne podkreślenia, jedyna tworząca prawdziwie teatralne, oparte o historię, przedstawienia ogniowe.
Poddajmy się magicznemu działaniu sztuk ludycznych i w ten sposób kontynuujmy wspólne świętowanie sześćsetnej rocznicy nadania Łomży praw miejskich.

2018-07-19 11:31 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED