Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Zapraszamy na "Letnie Kino Plenerowe"

foto
W ramach „Łomżyńskich wakacji” już w najbliższą niedzielę 31 lipca, o godz. 21.00, odbędzie się seans filmowy „Letniego Kina Plenerowego”. Na Starym Rynku w Łomży wyemitowany zostanie zdobywca 8 Oscarów - „Slumdog. Milioner z ulicy”. Film można będzie obejrzeć na przygotowanych do tego celu 60 leżakach.
więcej

„Łomżyńskie wakacje” z ŚDM-em

spektakl
Najbliższe weekendowe wydarzenia, organizowane w ramach „Łomżyńskich wakacji”, związane będą z diecezjalnym etapem Światowych Dni Młodzieży. W sobotę 23 lipca przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się Festiwal Narodów ŚDM, zaś w niedzielę 24 lipca muzyczny festyn rodzinny ŚDM (również przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego) oraz prezentacja spektaklu "Madejowe Łoże" na dziedzińcu przy frontonie Katedry Łomżyńskiej.
więcej

Rodzinna niedziela na Starówce

foto
W dniu 17 lipca br., w ramach „Łomżyńskich wakacji”, odbyła się rodzinna niedziela na Starówce. Czas przybyłym umilali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej organizując m.in. czytanie bajek, konkursy z nagrodami oraz zabawy dla dzieci. Na scenie zaprezentowały się także zespół Senior Vita oraz grupa Carpe Diem.
więcej

Rodzinna niedziela na Starówce - zapraszamy!

foto
W najbliższą niedzielę 17 lipca na Starym Rynku odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu „Łomżyńskie wakacje”. Tego dnia nie zabraknie rozrywek dla tych najmłodszych, jak i trochę starszych mieszkańców Łomży. „Rodzinna niedziela na Starówce” rozpocznie się o godzinie 14:00.
więcej

Wakacje spędź w Łomży

foto
Tegoroczne lato w Łomży zapowiada się bardzo ciekawie. Przez całe wakacje na wszystkich mieszkańców czeka wiele interesujących propozycji spędzenia wolnego czasu. W miejskiej ofercie nie zabraknie atrakcji muzycznych, artystycznych i sportowych. Pierwsza wakacyjna propozycja "Aktywne popołudnie z BKStepem" rusza już w najbliższą niedzielę, 10 lipca.
więcej

Jarmark Rozmaitości już w sobotę

foto
Już w najbliższą sobotę (9.07) na Starym Rynku odbędzie się kolejny Łomżyński Jarmark Rozmaitości. Swój udział zapowiedzieli producenci przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego. Nie zabraknie również artystów, rzemieślników, kolekcjonerów sztuki, antyków i różnego rodzaju staroci.
więcej

Zapraszamy na Łomżyński Jarmark Rozmaitości

foto
W najbliższą sobotę (11 czerwca) zapraszamy na Łomżyński Jarmark Rozmaitości. W godzinach od 10.00 do 16.00 na Starym Rynku w Łomży będą producenci przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego, artyści, rzemieślnicy, kolekcjonerzy sztuki, antyków, militariów i różnego rodzaju staroci, producenci biżuterii i rękodzielnictwa.
więcej

Oświadczenie w sprawie Strefy Kibica Euro 2016

Już za tydzień rozpoczną się we Francji Mistrzostwa Europy w piłce nożnej z udziałem reprezentacji Polski. Turniej będzie z pewnością świętem dla wszystkich kibiców tej dyscypliny sportu. Zapewnienie swoim mieszkańcom wspólnego przeżywania piłkarskich emocji planowały również polskie samorządy w organizowanych przez siebie Strefach Kibica. Plany i zaawansowane prace dotyczące stworzenia takiej strefy były również w Łomży. Niestety, ze względu na horrendalnie wysokie ceny za licencję na publiczne pokazywanie spotkań Euro 2016, ustalone przez Telewizję Polsat, praktycznie wszystkie samorządy w kraju, w tym i Łomża, zmuszone zostały do podjęcia decyzji o rezygnacji z organizacji Stref Kibica.
więcej

"Słoneczna Estrada" na Starym Rynku

Władza w mieście przekazana najmłodszym jego mieszkańcom
Liczne występy, pokazy, konkursy, gry i zabawy – to wszystko działo się podczas festynu "Słoneczna Estrada", który tradycyjnie już odbył się 1 czerwca na Starym Rynku. Zanim jeszcze zaczęły się atrakcje Prezydent Łomży przekazał najmłodszym mieszkańcom klucze do bram miasta.
więcej

Słoneczna Estrada 2016 - zaproszenie na festyn muzyczny z okazji Dnia Dziecka

foto
Jak co roku Prezydent Łomży i Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zapraszają dzieci i młodzież na festyn muzyczny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca na Starym Rynku. Zaczynamy o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do spędzenia tego dnia z nami.
więcej

Żołnierze z Wielkopolski zaprezentowali się mieszkańcom Łomży

foto
Na Starym Rynku w Łomży odbył się pokaz sprzętu wojskowego i wyposażenia pododdziałów piechoty zmotoryzowanej. Został on przygotowany przez żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, udającej się do Orzysza na ćwiczenia taktyczne Anakonda 16. Jak podkreślali sami żołnierze, zainteresowanie mieszkańców Łomży ich przyjazdem było ogromne.
więcej

Pokaz sprzętu wojskowego na Starym Rynku

foto
We wtorek 24 maja br. w godzinach 11:00-13:00 na Starym Rynku w Łomży odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego i wyposażenia pododdziałów piechoty zmotoryzowanej. Akcja odbędzie się w ramach przemieszczenia na obiekty poligonowe żołnierzy 17. Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza i ma na celu budowanie aprobaty społecznej dla obronności kraju oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
więcej

Zapraszamy do udziału w Słonecznej Estradzie

foto
Jak co roku Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza utalentowane dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w prezentacjach artystycznych, które odbędą się podczas festynu Słoneczna Estrada - 1 czerwca na Starym Rynku. Na zgłoszenia (które należy nadsyłać na adres: b.karwowski@mdk.lomza.pl lub telefonicznie do instruktora odpowiedzialnego za imprezę) organizatorzy czekają do 25 maja 2016r. Mamy nadzieję, że impreza będzie okazją do zaprezentowania licznych młodych talentów.
więcej

Noc Muzeów – 14 maja 2016 r.

foto
W najbliższą sobotę 14 maja na mieszkańców Łomży czeka nie lada atrakcja. W naszym mieście odbędzie się Noc Muzeów, w trakcie której za darmo będzie można obejrzeć to, co oferują nasze lokalne instytucje kultury i nie tylko one. Tego dnia uruchomiona zostanie także specjalna, bezpłatna linia autobusowa MPK, która dowiezie w miejsca biorące udział w akcji. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą tego wydarzenia.
więcej

Łomżyńskie Motoserce ogromnym sukcesem

foto
Sobota w Łomży należała do motocyklistów. 7 maja na Starym Rynku odbyła się druga edycja ogólnopolskiej akcji „Motoserce”, która przyciągnęła blisko 600 jednośladów z całej Polski. Głównym celem, poza oficjalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego, była zbiórka krwi oraz wsparcie 8-letniego Kacperka chorego na rozszczep kręgosłupa. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorem wydarzenia był łomżyński Klub Motocyklowy Wild Dogs oraz Miasto Łomża. Imprezę uświetniły występy lokalnych zespołów, ale wieczór należał do gwiazdy „Motoserca” - popularnego rock bandu IRA.
więcej

Muzyczna majówka Łomżyńskiej Filharmonii w Urzędzie Miejskim

foto
We wtorek 3 maja 2016 roku o godzinie 18:30 odbędzie się jak co roku koncert w ramach muzycznej majówki, tym razem jednak w Foyer Urzędu Miasta w Łomży. Jako solistka wystąpi wspaniała sopranistka Ewa Tracz, Laureatka II miejsca w V Konkursie Wokalnym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, a Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi znakomity hiszpański dyrygent Jose Luis Castillo. Koncert odbędzie się w ramach miejskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
więcej

Piłkarskie emocje w Strefie Kibica na Starym Rynku

foto
10 czerwca wszystkich fanów sportowych emocji czeka nie lada wydarzenie. Na francuskich boiskach rozpoczną się finały piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej. Po raz pierwszy w historii wezmą w nich udział reprezentacje 24 krajów Starego Kontynentu, w tym także prowadzona przez Adama Nawałkę reprezentacja Polski.
więcej

Zapraszamy na Łomżyński Jarmark Rozmaitości

foto
W najbliższą sobotę 9 kwietnia na Starym Rynku w Łomży odbędzie się kolejny Łomżyński Jarmark Rozmaitości. Tegoroczna edycja, wzorem lat ubiegłych, odbywać się będzie w każdą drugą sobotę miesiąca w godzinach 10.00 – 16.00. Chcąc zmienić dotychczasową konwencję Jarmarków będziemy starali się, by dostępnym na każdej z nich produktom rolno-spożywczym pochodzenia naturalnego, wyrobom garmażeryjnym i rękodzielnictwu, towarzyszył temat przewodni.
więcej

Zapraszamy na Łomżyński Jarmark Wielkanocny

foto
Święta Wielkanocne zbliżają się wielkim i krokami. Okres przedświąteczny to dla wielu z nas czas wielkich przygotowań, którym towarzyszą liczne zakupy. Doskonałą okazją do nabycia specjałów, które zagoszczą na wielkanocnym stole i wokół niego będzie Łomżyński Jarmark Wielkanocny. Wydarzenie odbędzie się 19 marca 2016 r. na Starym Rynku.
więcej

Koncert Kolęd w Ratuszu

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na "Koncert Kolęd" i nie tylko, który odbędzie się w sobotę 23 stycznia br. o godz. 18:00 w foyer łomżyńskiego Ratusza (Stary Rynek 14). W programie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz akustyczne wersje przebojów Anny German oraz Piotra Rubika w wykonaniu Olgi Szomańskiej, Marty Nanowskiej i Jacka Subociałło. Wstęp wolny!
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED