Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Mikołajki na Starym Rynku

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza wszystkie dzieci na miejskie Mikołajki. We wtorek 6 grudnia br. w godzinach 15:30 – 17:00 na Starym Rynku w Łomży zostanie stworzonych pięć specjalnych, mikołajkowych stref z atrakcjami dla najmłodszych. Ich przygotowaniem zajmie się Agencja Eventowa Kids Planet z Warszawy.
więcej

Stary Rynek ze świąteczną choinką

Choinka na Starym Rynku
To już łomżyńska tradycja. Blisko piętnastometrowy świerk pospolity ustawiony został w środę (30.11) na Starym Rynku. Drzewo pochodzi z prywatnej posesji jednego z mieszkańców Łomży. W ciągu najbliższych dni dołączy do niego miś Łomżatek oraz lokomotywa. Świątecznego charakteru dopełni projekcja multimedialna wyświetlana na fasadzie miejskiego Ratusza. Oficjalne odpalenie wszystkich iluminacji nastąpi 5 grudnia o godz. 15.30.
więcej

Seniorzy też potrafią się bawić

Tak się bawią łomżyńscy seniorzy
To był ich dzień. Czuli się ważni i przede wszystkim potrzebni. Łomżyńscy seniorzy – bo o nich mowa – już po raz drugi z rzędu spotkali się na "Senioradzie". Podczas imprezy, która odbywała się na Starym Rynku atrakcji nie brakowało, ale najważniejsza była dobra zabawa i bezcenny uśmiech goszczący na twarzach uczestników.
więcej

Ostatni z tegorocznego cyklu Łomżyński Jarmark Rozmaitości już w sobotę

foto
Już jutro (sobota, 8 października) w godzinach od 10.00 do 16.00 zapraszamy na Stary Rynek w Łomży na ostatni z tegorocznego cyklu „Łomżyński Jarmark Rozmaitości”. Swój udział zapowiedziały osoby, które wytwarzają domowe przetwory, wypieki, wędliny, sery, piwo, miód. Nie zabraknie również tych zajmujących się wyrobami wiklinowymi, drewnianymi, skórzanymi, biżuterią, a także artystów, rzemieślników, kolekcjonerów sztuki, antyków, militariów i różnego rodzaju staroci.
więcej

Zmiana terminu "Seniorady"

foto
W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi zmianie uległ termin obchodów Łomżyńskiego Dnia Seniora. „Seniorada” odbędzie się w piątek 14 października 2016r. w godz. 12.00-16.00 na Starym Rynku w Łomży, a nie jak było to pierwotnie planowane 6 października. Organizatorami wydarzenia są Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów.
więcej

Strongmani na Starówce

foto
Dariusz Wejer z miejscowości Borzytuchom zwyciężył w Mistrzostwach Strongman o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Zawody zostały rozegrane w niedzielę 25 września 2016 r. na Starym Rynku w Łomży. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy food trucków.
więcej

Food Trucki po raz pierwszy w Łomży!

foto
Chcesz spędzić miło weekend? Już w najbliższą niedzielę 25 września wybierz się na Stary Rynek w Łomży, aby solidnie się najeść. Start o godzinie 12:00. Wydarzenie idealnie wpisuje się w panujące w w tej chwili trendy jedzenia na kółkach. Na naszej liście mobilnej gastronomi znajdą się:
więcej

Zapraszamy na rywalizację siłaczy

foto
Dziesięciu zawodników powalczy w niedzielę 25 września 2016 r. w Mistrzostwach Strongman o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Zawody odbędą się w godzinach 13:00 – 17:00 na Starym Rynku w Łomży. Ich celem jest popularyzacja dyscyplin siłowych oraz aktywności ruchowej wśród mieszkańców Łomży i okolic, a także integracja środowisk sportowych oraz organizacji zajmujących się kulturą fizyczną. Wstęp wolny!
więcej

Łomżyński Jarmark Rozmaitości już w sobotę

foto
Artyści, rzemieślnicy, kolekcjonerzy sztuki czy producenci produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego pojawią się znów na Starym Rynku. W sobotę 10 września 2016 r. podczas Łomżyńskiego Jarmarku Rozmaitości z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
więcej

Jarmark Kolekcjonerski zakończył "Łomżyńskie wakacje"

Jarmark Kolekcjonerski na Starym Rynku
Blisko trzydziestu wystawców, nie tylko z Łomży, ale całego Podlaskiego i województw ościennych zjawiło się w ostatnią niedzielę wakacji na Starym Rynku. Podczas Jarmarku Kolekcjonerskiego można było obejrzeć, kupić, czy też wymienić się posiadanymi zbiorami. Oprócz rzeczy typowo kolekcjonerskich nie zabrakło różnego rodzaju produktów spożywczych, sporządzanych na bazie tradycyjnych receptur.
więcej

Stary Rynek w "Rytmie Zdrowia"

Propagowanie zdrowego stylu życia i wszelkich form aktywności fizycznej, to główna idea "Rytmu Zdrowia" - imprezy, która w ramach "Łomżyńskich wakacji" odbyła się na Starym Rynku. Były zajęcia ruchowe, nie zabrakło również licznych pokazów tanecznych. Całość uwieńczył występ kapeli bluesowej The BL Blues Band.
więcej

"Rytm Zdrowia" na starówce

foto
W najbliższą sobotę (27.08) na Starym Rynku odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach projektu "Łomżyńskie wakacje". Ideą imprezy "Rytm Zdrowia" jest propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Na scenie zaprezentują się instruktorzy z B.K. STEP, nie zabraknie pokazów i wspólnych treningów. Całość uwieńczy występ kapeli The BL Blues Band.
więcej

"Łomżyńskie wakacje" z Jarmarkiem Kolekcjonerskim

fot: arch.
Po dłuższej przerwie na łomżyńskich miłośników antyków, numizmatów ponownie czeka nie lada gratka. W ostatnią niedzielę sierpnia (28.08) na łomżyńskim Starym Rynku odbędzie się Jarmark Kolekcjonerski. Wydarzenie wpisuje się w ramy projektu "Łomżyńskie wakacje".
więcej

Łomżanie pożegnali lato w rytmie disco polo

Gwiazda wieczoru - zespół Jorrgus
"Pożegnanie lata w rytmie disco-polo" to kolejna impreza z cyklu "Łomżyńskie wakacje", która już za nami. Tym razem Stary Rynek zapełnił się miłośnikami skocznej i szybko wpadającej w ucho muzyki. I choć pogoda próbowała płatać figle, to w niedzielny wieczór (21.08) dobrej zabawy nie brakowało. Były koncerty zespołów, całość zaś uwieńczyła dyskoteka pod tzw. chmurką.
więcej

Pożegnanie lata w rytmie disco – polo

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na koncert „Pożegnanie lata w rytmie disco-polo”. Impreza odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia br. w godz. 18:00-24:00 na Starym Rynku w Łomży, w ramach „Łomżyńskich Wakacji”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Jorrgus. Wstęp wolny!
więcej

„Panny Wyklęte” na Święcie Wojska Polskiego

Kasia Kowalska podczas koncertu
Koncert „Ku Pamięci i Nadziei” odbył się 15 sierpnia na Starym Rynku w Łomży. W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego wystąpiły zespoły MadeBee i Bethel, a punktem kulminacyjnym był występ wokalistek w ramach projektu „Panny Wyklęte”. – Po dzisiejszym dużym zainteresowaniu już od pierwszego występu widać, że jest to dobry trend, który należy kontynuować – mówił obecny na Starym Rynku Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Koncert „Ku Pamięci i Nadziei” w Święto Wojska Polskiego

foto
W ramach łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego, w poniedziałek 15 sierpnia 2016 r. o godz. 18:30 na Starym Rynku w Łomży odbędzie się koncert „Ku Pamięci i Nadziei”. W jego trakcie wystąpią: łomżyński zespół MadBee, formacja reggae Bethel, a także - w ramach projektu "Panny Wyklęte" - Kasia Kowalska, Marcelina, Kasia Malejonek, Zespół Dziewczyny, Anna Witczak-Czerniawska, Mona.
więcej

Święto Policji w Łomży

foto
Łomża i okolice obchodziły 97. rocznicę powstania policji. Z tej okazji w Katedrze odbyła się Msza św., a następnie na Starym Rynku wygłoszono specjalny apel. W uroczystościach wziął udział Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Na miejscu pojawił się również Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku insp. Daniel Kołnierowicz.
więcej

Uroczystości Święta Policji na Starym Rynku

foto
W najbliższą niedzielę - 7 sierpnia, łomżyńscy Policjanci zapraszają do udziału w uroczystości z okazji 97. rocznicy powstania Polskiej Policji. Tegoroczne obchody „Święta Policji” rozpoczną się Mszą Świętą w Katedrze św. Michała Archanioła w Łomży o godzinie 12:00, a uroczysty apel i wręczenie odznaczeń, odznak i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne odbędzie się na Starym Rynku w Łomży. Policjanci zachęcają także mieszkańców miasta i powiatu do odwiedzenia stoiska profilaktycznego, gdzie oprócz informacji dotyczących bezpieczeństwa, będzie można oznakować swój rower.
więcej

Targi książki na Jarmarku Rozmaitości

foto
Już 13 sierpnia br. na Starym Rynku w Łomży będzie można sprzedać i kupić używane podręczniki szkolne. Kiermasz używanych książek wzbogaci zaplanowany na ten dzień Łomżyński Jarmark Rozmaitości. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 i zakończy w godzinach popołudniowych.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED