Seniorzy bawili się na Starym Rynku

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Seniorzy bawili się na Starym Rynku

Trzeci rok z rzędu liczne grono seniorów przybyło na łomżyński Stary Rynek, aby wspólnie bawić się na Senioradzie. Impreza ta organizowana jest z myślą o trochę starszym pokoleniu mieszkańców naszego miasta z okazji zbliżającego się Dnia Seniora. Oprócz występów artystycznych odbyły się porady dietetyka, warsztaty makijażu, zajęcia ruchowe oraz konkursy z nagrodami.

Prezydent Łomży zaznaczył, że wydarzenie to na stałe wpisało się już w kalendarz łomżyńskich imprez. - Jest ono ważne, bo pokazuje jak niezwykle istotną rolę w życiu naszego miasta odgrywają osoby, które mają bogate doświadczenie życiowe oraz potrafią i chcą się nim dzielić z młodszymi – mówił Mariusz Chrzanowski podkreślając, że seniorzy są ogromnym autorytetem dla młodego pokolenia. Dodawał, że od początku swojej kadencji podejmuje działania skłaniające się ku osobom starszym. Wśród nich wymienił powołanie prężnie działającej Łomżyńskiej Rady Seniorów, pozyskanie środków zewnętrznych na utworzenie Dziennego Domu Pobytu Senior-Wigor, wspieranie działań Klubu Seniora oraz utworzenie Łomżyńskiej Karty Seniora. – Daje ona możliwość do korzystania ze zniżek w łomżyńskich firmach i instytucjach miejskich. Dzięki niej można także otrzymać Łomżyńską Kartę Miejską upoważniającą osoby po 60. roku życia do bezpłatnych przejazdów w granicach administracyjnych Łomży. Jest to ukłon w Państwa stronę, podziękowanie za wkład w rozwój naszego miasta i mam nadzieję, że będą Państwo z tego korzystali – mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski wręczając sześć pierwszych Kart członkom Łomżyńskiej Rady Seniorów.

- Jestem wdzięczna Prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu, że się nami opiekuje. Z jakąkolwiek prośbą byśmy się do Prezydenta nie zwrócili, to zawsze znajduje dla nas czas i pomaga w każdych okolicznościach - powiedziała Regina Grzymek, członkini Łomżyńskiej Rady Seniorów. - Bardzo dobrą inicjatywą jest Łomżyńska Karta Seniora, z której chętnie korzystamy, a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską to dla nas duże ułatwienie i odciążenie domowego budżetu. Jeszcze do końca niedowierzamy,  że coś takiego będzie w Łomży obowiązywało – dodawała. Podkreślała, że również sama idea Seniorady jest bardzo ważna. - Dzięki wszystkim tym działaniom seniorzy czują się potrzebni, dowartościowani, wychodzą z domów i nie zamykają się na społeczeństwo – zaznaczyła Regina Grzymek.

W trakcie Seniorady na Starym Rynku zaprezentowały się zespoły Senior Vita, Maryna, Tabor i Studio Wokalne eMDeK. W ratuszu odbyło się natomiast uroczyste posiedzenie Łomżyńskiej Rady Seniorów, na którym nie zabrakło okolicznościowego tortu.

2017-09-22 15:18 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED