Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Łomża uczciła Powstanie Warszawskie

łomżyńskie obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Patriotyczny koncert hip-hopowy był główną częścią łomżyńskich obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Nim jednak na scenie wystąpili zaproszeni artyści, a „godzinę W” oznajmiły syreny alarmowe, pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przedstawiciele władz miasta i powiatu łomżyńskiego, harcerzy i wojska złożyli kwiaty i zapalili znicze.
więcej

Kolejny Jarmark Kolekcjonerski za nami

foto
W niedzielę 26 lipca br. miłośnicy kolekcjonerstwa już po raz 4. spotkali się na Starym Rynku. Jedni oglądali, kupowali czy też sprzedawali, drudzy z kolei wymieniali się posiadanymi zbiorami. Oprócz rzeczy typowo kolekcjonerskich, można było znaleźć również produkty spożywcze robione na bazie naturalnych receptur.
więcej

Patriotyczny koncert hip-hopowy w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

foto
Prezydent Łomży zaprasza w sobotę 1 sierpnia 2015 r. o godz. 17:00 na patriotyczny koncert hip-hopowy, organizowany z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na którym wystąpią PsG Klika & 5tka z Łomży oraz Tadek Firma z Krakowa. Koncert rozpocznie się tuż po syrenach alarmowych, włączonych na jedną minutę o symbolicznej „godzinie W” na terenie całej Polski, celem uhonorowania poświęcenia i walk Powstańców Warszawskich z 1944 roku. Koncert odbędzie się na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny!
więcej

Zaproszenie na pokaz filmu "Cząstka Podlasia"

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na pokaz filmu "Cząstka Podlasia", który odbędzie się 2 sierpnia 2015r. na Starym Rynku. Przed pokazem filmu - o godz. 20.00 odbędzie się koncert Kilim Carpet - zespołu tworzącego elektroniczny wymiar polskiej muzyki ludowej, w skład którego wchodzą: Anna Kaptór - wokal, piano, sample; Przemysław Starachowski - perkusja, sample; Kinga Rejterada - animacje. Koncerty Kilim Carpet to audiowizualne przedstawienia, w których słuchacz może obcować ze sztuką ludową modyfikowaną zarówno pod kątem muzycznym, jak i graficznym...
więcej

Strongmani rywalizowali o Puchar Prezydenta Łomży!

Marcin Sendwicki był bezdyskusyjnie najlepszy
Pogoda dopisała, publiczność nie zawiodła. W sobotę (27 czerwca br.) na Starym Rynku rozegrane zostały Mistrzostwa STRONGMAN o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Najlepszy okazał się Marcin Sendwicki. Jego zwycięstwo nie jest niespodzianką. Sportowiec pochodzący z Szubina k. Bydgoszczy ma już na swoim koncie sukcesy w zawodach międzynarodowych.
więcej

Zamknięty odcinek ul. Długiej i Stary Rynek

W związku z Mistrzostwami STRONGMAN o Puchar Prezydenta Miasta, które odbędą się w dniu 27 czerwca br. na łomżyńskim Starym Rynku, od godz.15 do czasu zakończenia imprezy zamknięty będzie odcinek ul. Długiej i Stary Rynek.
więcej

Strongmani powalczą o Puchar Prezydenta Łomży!

foto
W najbliższą sobotę mieszkańców naszego miasta czeka nie lada gratka. Na Stary Rynek zjadą "siłacze" z całego kraju, by wziąć udział Mistrzostwach STRONGMAN o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Początek imprezy zaplanowany jest na godz. 16.
więcej

Kolekcjonerzy ponownie odwiedzą Stary Rynek

foto
Już w najbliższą niedzielę (28 czerwca br.) na łomżyńskim Starym Rynku odbędzie się kolejny Jarmark Kolekcjonerski. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Adam Zwierzyński - członek Rady Miasta, związany z Łomżyńskim Klubem Kolekcjonerskim. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Pokaz filmu "Cząstka Podlasia" odwołany

W związku z niekorzystną prognozą pogody, plenerowy pokaz filmu „Cząstka Podlasia”, który miał się odbyć na Starym Rynku w dniu 20 czerwca 2015 o godzinie 21.00, jest odwołany. Impreza została przeniesiona na dzień 2 sierpnia br.
więcej

Pokaz filmu CZĄSTKA PODLASIA i koncert KILIM CARPET

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na pokaz filmu CZĄSTKA PODLASIA. Impreza odbędzie się w sobotę 20 czerwca na Starym Rynku. Zaczynamy o godzinie 21.00 koncertem łomżyńskiego zespołu KILIM CARPET, który tworzy elektroniczny wymiar polskiej muzyki ludowej; w jego skład wchodzą : Anna Kaptór - wokal, piano, sample; Przemysław Starachowski - perkusja, sample; Kinga Rejterada - animacje. Koncerty Kilim Carpet to audiowizualne przedstawienia, w których słuchacz może obcować ze sztuką ludową modyfikowaną zarówno pod kątem muzycznym, jak i graficznym. Zaraz po koncercie pokaz filmu CZĄSTKA PODLASIA, a w zasadzie impresja filmowa operująca wyłącznie muzyką i obrazem...
więcej

Słoneczna serenada łomżyńskiej Filharmonii

Katarzyna Rzymska
W niedzielę 21 czerwca 2015 roku w ogrodzie klasztornym Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży (ul. Krzywe Koło 3), odbędzie się trzeci i ostatni koncert z cyklu „Saksofon w trzech odsłonach” w 200. rocznicę urodzin Adolphe Saxa - twórcy saksofonu. Gośćmi łomżyńskich Filharmoników będą sopranistka Katarzyna Rzymska oraz znany łomżyńskim melomanom saksofonista i showman Jerzy Karowski. Będzie to kolejny koncert w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"
więcej

W sobotę Jarmark Rozmaitości

foto
Już po raz kolejny kilkudziesięciu producentów przetworzonych produktów rolno – spożywczych pochodzenia naturalnego, artystów, rzemieślników, producentów biżuterii i rękodzielnictwa zawita na Stary Rynek w Łomży. Nie zabraknie również kolekcjonerów sztuki, antyków, militariów, różnego rodzaju staroci. W najbliższą sobotę (13 czerwca) w godz. 10:00 – 16:00 ponownie odbędzie się Jarmark Rozmaitości. W jego trakcie wystąpi Zespół Senior Vita z Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży.
więcej

Bezpłatna linia MPK na "Walizkę"

foto
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży, z inicjatywy Dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Łomży oraz w porozumieniu z Prezydentem Miasta, uruchamia bezpłatne kursy autobusów, którymi będzie można dojechać na wieczorne spektakle plenerowe na Starym Rynku, odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka". W każdym dniu (środa, czwartek, piątek) planowany jest jeden kurs linii teatralnej, która dowiezie widzów z osiedla na Stary Rynek i po zakończonym spektaklu odwiezie do domu. A sam autobus też będzie teatralny… Już od dziś w autobusie o numerze bocznym 215 można zobaczyć lalki i maski z wcześniejszych przedstawień Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Młodsi pasażerowie poznają pewnie Tymoteusza, który postanowił osobiście sprawdzić jak się podróżuje łomżyńskimi empekami, a starszych może uwiedzie tajemniczym spojrzeniem Balladyna…
więcej

Kolekcjonerzy ponownie zawitali na Stary Rynek

foto
W niedzielę (31 maja br.) łomżyński Stary Rynek, już po raz drugi, gościł wystawców, kolekcjonerów i miłośników staroci, którzy zjechali na Jarmark Kolekcjonerski. W zależności od potrzeby - można było obejrzeć, kupić czy też wymienić się posiadanymi zbiorami.
więcej

Dzieci miały swoje święto

Zgodnie z wieloletnią tradycją, 1 czerwca, odbył się na Starym Rynku festyn "Słoneczna Estrada". Święto dzieci, bo tak najprościej można ująć to wydarzenie, okazało się wspaniałą zabawą dla tych najmłodszych, trochę starszych i tych najstarszych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, były liczne pokazy, konkursy, gry i zabawy.
więcej

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka

Plakat XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka
10-13 czerwca 2015 XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka
Dyrektor Festiwalu Jarosław Antoniuk
więcej

Zmiany w ruchu na Starym Rynku

tędy od poniedziałku będzie odbywał się ruch samochodów
Od 1 czerwca br. wejdą w życie przepisy umożliwiając przejazd pojazdami samochodowymi dookoła Starego Rynku oraz wyłączające ze strefy płatnego parkowania znajdujące się przy nim parkingi. Fizycznie jednak za darmo można będzie parkować już od dnia dzisiejszego od godz. 17:00, gdyż w weekendy opłaty w strefie płatnego parkowania nie obowiązują, zaś ruch dookoła Starego Rynku zostanie puszczony w poniedziałek około godz. 22:00, po zakończeniu imprez z okazji Dnia Dziecka.
więcej

Zaproszenie na festyn muzyczny SŁONECZNA ESTRADA z okazji Dnia Dziecka

foto
Jak co roku Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych i Prezydent Łomży zapraszają dzieci i młodzież na festyn muzyczny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca na Starym Rynku. Zaczynamy o 10.00. A w programie znalazły się:
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED