Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Piknik rodzinny w rytmie disco

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na „Piknik rodzinny w rytmie disco”, który odbędzie się w najbliższa sobotę, 5 sierpnia br. w godz. 17:00-24:00 na Starym Rynku w Łomży. W programie przewidziano atrakcje dla najmłodszych, koncerty zespołów disco oraz gwiazdy wieczoru - formacji Skaner, a także dyskotekę pod gwiazdami.
więcej

Święto łomżyńskich Anek

Władzę w mieście przejęły Anki
Były występy muzyczne, konkursy i pokazy. Nie zabrakło również imieninowego tortu. Tak Łomża świętowała obchody Światowego Dnia Anek. W środę 26 lipca w specjalnym ogródku przed Galerią pod Arkadami działo się naprawdę wiele. Jeszcze w samo południe symboliczne klucze do bram miasta przekazała solenizantkom zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk.
więcej

Trwa CAFÉ KULTURA

foto Marcin Kossakowski
Dwa porywające koncerty, zorganizowane w kameralnej atmosferze, odbyły się w miniony weekend w Łomży. Przed Galerią pod Arkadami w sobotę wystąpił zespół „Złodzieje Oklasków”, a dzień później światowe i polskie przeboje w nowych aranżacjach zaprezentowali młodzi muzycy Łukasz Lipski i Mateusz Kurkowski.
więcej

Obchody Światowego Dnia Anek "Bez Ani ani ani"

foto
26 lipca władzę w mieście przejmą... Anny, Anki, Anie, Aneczki, Anulki, które właśnie w tym dniu obchodzą swoje imieniny. Z tej okazji Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży organizuje obchody Światowego Dnia Anek, zaś Prezydent Łomży solenizantkom przekaże symboliczne klucze do miasta. W ciągu dnia przewidziano m.in. zwiedzanie miejskich przybytków kultury, konkurs na najbardziej odlotowy kapelusz oraz koncert z potańcówką. W takim dniu nie może zabraknąć również imieninowego tortu. Zapraszamy!
więcej

CAFÉ KULTURA

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zapraszają na Tydzień z Kulturą na Starym Rynku, a dokładnie przy Galerii Pod Arkadami. W programie znalazły się głównie koncerty, ale też plener malarski i potańcówka. Początek w sobotę 22 lipca koncertem zespołu „Złodzieje oklasków”. Dla spragnionych (nie tylko kultury) serwowane będą napoje - oczywiście bezalkoholowe. Na wszystkie imprezy wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
więcej

Plenerowe kino na Starówce

foto
W niedzielny wieczór na Starym Rynku mieszkańcy naszego miasta mogli obejrzeć komedię Woody’ego Allena pt. „Vicky Cristina Barcelona". I choć na dwie godziny przed seansem spadał deszcz, to później dopisała zarówno pogoda, jak i widzowie.
więcej

"Vicky Cristina Barcelona" na Starym Rynku w Łomży

foto
W ramach „Łomżyńskich wakacji” w niedzielę 16 lipca br. na Starym Rynku w Łomży odbędzie się seans „Letniego kina plenerowego". O godz. 21:30 wyemitowana zostanie komedia Woody’ego Allena pt. „Vicky Cristina Barcelona". Na kinomaniaków będzie czekało sto wygodnych leżaków.
więcej

Jarmark Rozmaitości z Łomżyńską Kartą Seniora

foto
Kilkudziesięciu wystawców wzięło udział w lipcowym Jarmarku Rozmaitości, który tym razem odbył się na ulicy Długiej. Osoby odwiedzające stoiska miały możliwość zakupu produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego, takich jak wędliny, sery czy pieczywo. Nie zabrakło również straganów z ręcznie robioną biżuterią, wyrobami rzemieślniczymi, antykami oraz starociami. W trakcie Jarmarku mieszkańcy Łomży mogli także otrzymać i złożyć wnioski o Łomżyńską Kartę Seniora, z czego skorzystało około 50 osób.
więcej

Przed nami Jarmark Rozmaitości

foto
Już w sobotę 8 lipca w ramach projektu "Łomżyńskie wakacje" na ul. Długiej odbędzie się kolejny Jarmark Rozmaitości. W jego trakcie mieszkańcy Łomży będą mogli także otrzymać i złożyć wnioski o Łomżyńską Kartę Seniora.
więcej

Dzień Kultury Serbskiej w Łomży

Koncert męskiego chóru Constantine na Starym Rynku
Projekcja filmu o Belgradzie oraz koncert męskiej grupy wokalnej Constantine wpisały się w ramy Dnia Kultury Serbskiej, który w sobotę 1 lipca odbył się w naszym mieście. Wydarzenie rozpoczęło tegoroczną edycję "Łomżyńskich wakacji".
więcej

Łomżyńskie wakacje

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na „Łomżyńskie wakacje”. To cykl wydarzeń kulturalno – rozrywkowych organizowanych przez Urząd Miejski we współpracy z MDK-DŚT, MOSiR-em i Filharmonią Kameralną we wszystkie weekendy lipca i sierpnia. Szczegóły prezentujemy poniżej.
więcej

Poznaj Serbię

foto
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 r. mieszkańcy naszego miasta będą mieli wyjątkową okazję, by poznać tradycję i kulturę Serbii. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza do udziału w Dniu Kultury Serbskiej, organizowanego w ramach VI Festiwalu Vidovdan. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
więcej

Dni Łomży z JBB

foto
Muszla Koncertowa przy ul. Zjazd jest już gotowa. To tam 17 i 18 czerwca po raz pierwszy w historii odbędzie się dwudniowe święto naszego miasta. Podczas Dni Łomży z JBB atrakcji na pewno nie zabraknie. Na scenie wystąpią m.in. Zenon Martyniuk z zespołem Akcent i Stachursky Dance Project.
więcej

Cantate Deo Łomżyńskich Filharmoników i chórów w Łomżyńskiej Katedrze

foto
W niedzielę 4 czerwca 2017 roku o godzinie 19:00 w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św. Michała Archanioła odbędzie się uroczysty koncert w 26. rocznicę koronacji Wizerunku Pani Łomżyńskiej i wizyty w Łomży papieża Świętego Jana Pawła II. Wystąpią połączone chóry z Łomży i Ostrołęki, a artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.
więcej

Teatralna "Walizka" ponownie zawładnie Łomżą

foto
W dniach 30 maja – 2 czerwca odbędzie się 30 Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. - Wieloletnia historia festiwalu, to efekt konsekwentnego wybierania interesującego zbioru wydarzeń artystycznych. Każdego roku przyjeżdżają do Łomży dobre, bardzo dobre i znakomite zespoły teatru lalkowego oraz szeroko pojętego teatru formy z całego świata, zaproszone spośród wielu zgłoszeń – informuje Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży podkreślając, że będzie to prawdziwe święto międzynarodowego teatru i sztuki w naszym mieście. Tradycyjnie oprócz nurtu konkursowego nie zabraknie innych wydarzeń towarzyszących Festiwalowi.
więcej

Pobiegli dla zdrowia

Uczestnicy Półmaratonu Łomżyńskiego
Blisko 180 biegaczy stanęło na starcie 7. Półmaratonu Łomżyńskiego o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. W biegu głównym w kategorii mężczyzn zwyciężył Mariusz Dembowski z Lidzbarka Welskiego. Wśród kobiet triumfowała warszawianka Sylwia Bondara. Z dobrej strony pokazali się również reprezentanci naszego miasta.
więcej

Motoserce ponownie zagrało w Łomży

foto
W tym roku po raz dziewiąty w naszym kraju odbywa się akcja Motoserce. To przedsięwzięcie organizowane przez motocyklistów, mające na celu promocję krwiodawstwa i zbiórkę krwi. W sobotę 6 maja po raz trzeci impreza odbyła się w Łomży. Wzięło w niej udział około 600 motocyklistów.
więcej

Koncert na zakończenie Światowych Dni Autyzmu

Majka Jeżowska
W sobotę 29 kwietnia 2017 roku od godz. 15:30 na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Koncert Finałowy Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W jego trakcie odbędą się konkursy, gry i zabawy dla dzieci, pokazy. Nie zabraknie występów muzycznych, a gwiazdą wieczoru będzie Majka Jeżowska.
więcej

Łomżyński Jarmark Wielkanocny

foto
Już w najbliższą sobotę 8 kwietnia w godzinach 10:00 – 16:00, na Starym Rynku w Łomży, odbędzie się Łomżyński Jarmark Wielkanocny. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza do udziału wytwórców ozdób wielkanocnych, wyrobów garmażeryjnych, oryginalnych wyrobów rękodzielniczych, producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego, artystów, rzemieślników, producentów biżuterii, kolekcjonerów sztuki, antyków, militariów i różnego rodzaju staroci.
więcej

Muzyczne ostatki w Ratuszu

Koncert Łomżyńskiej Orkiestry Dętej odbył się w holu Ratusza
W ramach karnawałowych ostatków w holu Urzędu Miejskiego w Łomży odbył się koncert Łomżyńskiej Orkiestry Dętej. Młodzi muzycy wykonali kilkanaście utworów. Wydarzenie rozpoczęło również oficjalne obchody jubileuszu dziesięciolecia powstania orkiestry.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED