Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Wieczór kabaretowy na Starym Rynku

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia 2018 r., na wieczór kabaretowy. W godzinach 18:30-21:00 na Starym Rynku wystąpią kabarety Smile i K2. Wydarzenie organizowane jest w ramach "Łomżyńskich wakacji". Wstęp wolny!
więcej

Piknik rowerowy podczas Jarmarku Rozmaitości

foto
Już w najbliższą sobotę 4 sierpnia zapraszamy w godz. 10.00 – 18.00 na Stary Rynek w Łomży, gdzie w ramach Jarmarku Rozmaitości odbędzie się festiwali edukacyjno — rozrywkowy „Łomża Kocha Rower”. Oprócz tradycyjnych stoisk z żywnością i wyrobami artystycznymi można będzie skorzystać z atrakcji przygotowanych dla rowerzystów.
więcej

Mieszkańcy Łomży poznawali kulturę i sztukę ludyczną

foto
W niedzielę 29 lipca, po raz pierwszy w Łomży, odbył się Festiwal Sztuki Ulicznej. Starym Rynkiem zawładnęli wędrowni aktorzy, akrobaci, cyrkowcy i muzycy, którzy przez całe popołudnie bawili łomżyńską publiczność i przejeżdżających turystów swoimi niezwykłymi występami.
więcej

"Gwiazdy" na Starym Rynku

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na emisję filmu „Gwiazdy” w reż. Jana Kidawy-Błońskiego. Projekcja odbędzie się w sobotę 28 lipca br. o godz. 20:30 na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny.
więcej

Nowość na mapie kulturalnej województwa podlaskiego - Festiwal Sztuki Ulicznej w Łomży

foto
Festiwal Sztuki Ulicznej w Łomży to nowe wydarzenie na mapie kulturalnej Łomży i województwa podlaskiego. Mówi się, że sztuka zbliża ludzi. Ale to sztuka uliczna łączy w przeżywaniu tu i teraz. Dajmy się porwać artystom, muzykom, kuglarzom, niech wirtuozi uliczni opanują miasto. A my śmiejmy się z nich, z nimi i z samych siebie.
więcej

Koncert Uwielbienia z okazji 600–lecia nadania praw miejskich Łomży

Koncert uwielbienia
Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski oraz Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zapraszają wszystkich mieszkańców Łomży i Diecezji Łomżyńskiej na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 na Starym Rynku w Łomży. W jego trakcie wystąpią znani w Polsce wykonawcy muzyki chrześcijańskiej: Mietek Szcześniak oraz zespół Trzecia Godzina Dnia (TGD). Na scenie gościć będzie również Młodzież z Ruchu Lednickiego, która wykona tańce lednickie.
więcej

Święto dzieci w Łomży

Miejski Dzień Dziecka na Starym Rynku w Łomży
Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta odbył się 1 czerwca Miejski Dzień Dziecka. Inicjatywa zorganizowana przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego przyciągnęła na Stary Rynek spore rzesze dzieci. - Niech te radosne i uśmiechnięte twarze towarzyszą Wam każdego dnia – mówił gospodarz miasta.
więcej

Zapraszamy na Miejski Dzień Dziecka

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza najmłodszych mieszkańców Łomży wraz z opiekunami na Miejski Dzień Dziecka, który odbędzie się w piątek 1 czerwca w godzinach 10:00-16:00 na Starym Rynku. W programie przewidziano m.in.: dmuchańce, rodeo, malowanie buziek, ogródek dwulatka, watę cukrową i lody, wszystko oczywiście bezpłatnie. Nie zabraknie także występów artystycznych i konkursów z nagrodami.
więcej

"Pod Wspólnym Niebem" - Dni Wielokulturowej Łomży

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na Dni Wielokulturowej Łomży "Pod Wspólnym Niebem". To nowe przedsięwzięcie kulturalne ma na celu przypomnienie, że Łomża do czasu II wojny światowej, a zwłaszcza w XIX wieku, była miastem wielonarodowościowym i wielowyznaniowym. Obok Polaków znaczny procent mieszkańców stanowili Żydzi oraz wyznawcy prawosławia (głownie Rosjanie) i protestanci. W chwili obecnej niewiele pozostało trwałych śladów tej różnorodności kulturowej. Projekt "Pod wspólnym niebem" ma różnorodny charakter. Będą koncerty (2 czerwca - Stary Rynek, 6 czerwca - Domek Pastora), wystawa judaików ze zbiorów Kazimierza Szczechury oraz wystawa nt. gminy ewangelicko - augsburskiej (Domek Pastora), wykłady, prezentacje, spotkania z przedstawicielami i potomkami Żydów Łomżyńskich oraz przedstawicielami społeczności ewangelików i prawosławnych.
więcej

Po raz pierwszy Festiwal Smaków Food Trucków w Łomży

foto
W dniach 26-27 maja br. na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków. To ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z pierwszych i największych zlotów food truckowych w Polsce, organizowanych od 2013 r. Jego ideą jest promowanie slow foodu, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych składników, na „oczach” klienta.
więcej

Krwiste Motoserce

Motoserce 2018
Ponad 67 litrów krwi udało się zebrać podczas sobotniej akcji Motoserce w Łomży. Ulicami miasta w paradzie przejechało także kilkuset motocyklistów. Na wszystkich, którzy przybyli na Stary Rynek, przez cały dzień czekało wiele atrakcji. Wydarzenie zakończył koncert węgierskiej grupy Hollywood Rose. W tym roku impreza odbyła się w ramach Nocy Muzeów.
więcej


Motoserce w Noc Muzeów

foto
Promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zbiórka krwi to najważniejsze założenia akcji Motoserce, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 19 maja. Wydarzenie jest także inauguracją sezonu motocyklowego w naszym mieście. W jego trakcie planowana jest m.in. parada motocykli ulicami Łomży, a także część koncertowa. Na scenie wystąpią zespół Big Day oraz węgierska grupa Hollywood Rose, grająca utwory legendarnego Guns’n’Roses. Impreza w tym roku odbędzie się w ramach Nocy Muzeów.
więcej

Patriotyczne śpiewanie

fot. Jerzy Chaberek
W niedzielne (6.05) popołudnie na Starym Rynku w Łomży odbyło się śpiewanie najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych. Przy wtórze Łomżyńskiej Orkiestry Dętej, z udziałem tenora Pawła Krasulaka oraz Studia Wokalnego Emdek, licznie zgromadzona publiczność śpiewała m.in. „Warszawiankę”, „Pierwszą Kadrową”, „Przybyli ułani pod okienko”. W koncercie udział wzięli również przedstawiciele władz Łomży. Przygotowane przez MDK-DŚT trzysta śpiewników rozeszło się błyskawicznie, a zainteresowanie mieszkańców Łomży pokazało, że warto tego typu wydarzenia organizować.
więcej

Jarmark Rozmaitości z cyrkowcami

foto
W sobotę 5 maja w godzinach od 10:00 do 16:00 na Starym Rynku i ulicy Długiej w Łomży odbędzie się Jarmark Rozmaitości. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli artyści, rzemieślnicy oraz kolekcjonerzy antyków i różnego rodzaju staroci. Nie zabraknie również producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego. Wydarzenie uświetni program cyrkowo – teatralny.
więcej

Biało-czerwono w Łomży

Na Starym Rynku można było spotkać wiele osób z biało-czerwonymi flagami
Mecz piłki nożnej, darmowe dmuchańce dla dzieci i lody, flagi dla mieszkańców oraz występy muzyczne – to główne atrakcje Biało-Czerwonego Pikniku Rodzinnego, który odbył się w naszym mieście 2 maja w dniu Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystkiemu przyświecał szczytny cel, jakim była zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży.
więcej

Muzyczna majówka Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 3 maja 2018 roku o godzinie 18:30 w Foyer Urzędu Miasta w Łomży odbędzie się jak co roku koncert z w ramach miejskich obchodów rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Jako soliści wystąpią Bogumiła Dziel-Wawrowska (sopran) oraz Piotr Komorowski (akordeon). Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi ukraiński dyrygent Serhyi Burko. Wstęp wolny.
więcej

Śpiewajmy dla Niepodległej

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych przy wtórze Łomżyńskiej Orkiestry Dętej z udziałem Pawła Krasulaka (tenor) oraz Studia Wokalnego Emdek. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 6 maja o godz. 17.00 na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny!
więcej

Zespół Tabor zaprasza...

foto
Zespół Tabor zaprasza na cykliczne, wspólne muzykowanie na Starym Rynku. Już 7 kwietnia 2018 r. w godzinach 11.00 - 13.00 przy ławeczce Hanki Bielickiej można będzie posłuchać znanych i lubianych polskich utworów w wykonaniu łomżyńskiego zespołu.
więcej

Koncertowa Łomża

foto
Rok jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich obfituje w wiele różnorodnych wydarzeń. Wśród nich na pierwszy plan wybijają się plenerowe koncerty, których w naszym mieście w takiej ilości jeszcze nie było.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED