Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Po raz pierwszy Festiwal Smaków Food Trucków w Łomży

foto
W dniach 26-27 maja br. na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków. To ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z pierwszych i największych zlotów food truckowych w Polsce, organizowanych od 2013 r. Jego ideą jest promowanie slow foodu, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych składników, na „oczach” klienta.
więcej

Krwiste Motoserce

Motoserce 2018
Ponad 67 litrów krwi udało się zebrać podczas sobotniej akcji Motoserce w Łomży. Ulicami miasta w paradzie przejechało także kilkuset motocyklistów. Na wszystkich, którzy przybyli na Stary Rynek, przez cały dzień czekało wiele atrakcji. Wydarzenie zakończył koncert węgierskiej grupy Hollywood Rose. W tym roku impreza odbyła się w ramach Nocy Muzeów.
więcej


Motoserce w Noc Muzeów

foto
Promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zbiórka krwi to najważniejsze założenia akcji Motoserce, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 19 maja. Wydarzenie jest także inauguracją sezonu motocyklowego w naszym mieście. W jego trakcie planowana jest m.in. parada motocykli ulicami Łomży, a także część koncertowa. Na scenie wystąpią zespół Big Day oraz węgierska grupa Hollywood Rose, grająca utwory legendarnego Guns’n’Roses. Impreza w tym roku odbędzie się w ramach Nocy Muzeów.
więcej

Patriotyczne śpiewanie

fot. Jerzy Chaberek
W niedzielne (6.05) popołudnie na Starym Rynku w Łomży odbyło się śpiewanie najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych. Przy wtórze Łomżyńskiej Orkiestry Dętej, z udziałem tenora Pawła Krasulaka oraz Studia Wokalnego Emdek, licznie zgromadzona publiczność śpiewała m.in. „Warszawiankę”, „Pierwszą Kadrową”, „Przybyli ułani pod okienko”. W koncercie udział wzięli również przedstawiciele władz Łomży. Przygotowane przez MDK-DŚT trzysta śpiewników rozeszło się błyskawicznie, a zainteresowanie mieszkańców Łomży pokazało, że warto tego typu wydarzenia organizować.
więcej

Jarmark Rozmaitości z cyrkowcami

foto
W sobotę 5 maja w godzinach od 10:00 do 16:00 na Starym Rynku i ulicy Długiej w Łomży odbędzie się Jarmark Rozmaitości. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli artyści, rzemieślnicy oraz kolekcjonerzy antyków i różnego rodzaju staroci. Nie zabraknie również producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego. Wydarzenie uświetni program cyrkowo – teatralny.
więcej

Biało-czerwono w Łomży

Na Starym Rynku można było spotkać wiele osób z biało-czerwonymi flagami
Mecz piłki nożnej, darmowe dmuchańce dla dzieci i lody, flagi dla mieszkańców oraz występy muzyczne – to główne atrakcje Biało-Czerwonego Pikniku Rodzinnego, który odbył się w naszym mieście 2 maja w dniu Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystkiemu przyświecał szczytny cel, jakim była zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży.
więcej

Muzyczna majówka Łomżyńskich Filharmoników

foto
W czwartek 3 maja 2018 roku o godzinie 18:30 w Foyer Urzędu Miasta w Łomży odbędzie się jak co roku koncert z w ramach miejskich obchodów rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Jako soliści wystąpią Bogumiła Dziel-Wawrowska (sopran) oraz Piotr Komorowski (akordeon). Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi ukraiński dyrygent Serhyi Burko. Wstęp wolny.
więcej

Śpiewajmy dla Niepodległej

foto
Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych zaprasza na wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych przy wtórze Łomżyńskiej Orkiestry Dętej z udziałem Pawła Krasulaka (tenor) oraz Studia Wokalnego Emdek. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 6 maja o godz. 17.00 na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny!
więcej

Zespół Tabor zaprasza...

foto
Zespół Tabor zaprasza na cykliczne, wspólne muzykowanie na Starym Rynku. Już 7 kwietnia 2018 r. w godzinach 11.00 - 13.00 przy ławeczce Hanki Bielickiej można będzie posłuchać znanych i lubianych polskich utworów w wykonaniu łomżyńskiego zespołu.
więcej

Koncertowa Łomża

foto
Rok jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich obfituje w wiele różnorodnych wydarzeń. Wśród nich na pierwszy plan wybijają się plenerowe koncerty, których w naszym mieście w takiej ilości jeszcze nie było.
więcej

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

foto
W sobotę 24 marca w godzinach od 10.00 do 16.00 odbędzie się na Starym Rynku Jarmark Wielkanocny. Będzie to doskonała okazja do nabycia specjałów, które zagoszczą na świątecznym stole.
więcej

Konny hołd dla Niepodległej

uczestnicy zimowego rajdu konnego Szlakiem Powstań Narodowych w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę
W poniedziałek 5 lutego br. na Starym Rynku w Łomży odbył się pokaz historyczny potyczki oddziałów powstańczych z kozakami i układania konia w ogniu. Prezentacja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, w ramach 1. zimowego rajdu konnego Szlakiem Powstań Narodowych, w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
więcej

Zimowy rajd konny Szlakiem Powstań Narodowych zawita do Łomży

foto
W poniedziałek 5 lutego br. odbędzie się w Łomży niezwykłe wydarzenie patriotyczne. Około godziny 16:00, na Starym Rynku będzie miał miejsce pokaz historyczny potyczki oddziałów powstańczych z kozakami i układania konia w ogniu. Prezentacja organizowana jest w ramach 1. zimowego rajdu konnego Szlakiem Powstań Narodowych w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.
więcej

Łomżyńskie Betlejem Łomżyńskich Filharmoników

foto
W niedzielę 21 stycznia 2018 roku o godzinie 13:00 w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św. Michała Archanioła, odbędzie się wyjątkowy koncert, na który Łomżyńscy Filharmonicy zaprosili do wspólnego, rodzinnego kolędowania solistów oraz zespoły i chóry z Łomży. Artyści wystąpią wspólnie z Orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a za pulpitem dyrygenckim stanie Jan Miłosz Zarzycki. Wstęp wolny.
więcej

Łomża weszła w rok jubileuszu

Gwiazda Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej - Cleo, wraz ze swoimi tancerkami
Tłumy mieszkańców naszego miasta przywitały Nowy Rok podczas miejskiej zabawy sylwestrowej na Starym Rynku. Gwiazdą tegorocznej imprezy była Cleo. Tuż przed północą noworoczne życzenia mieszkańcom Łomży przekazał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Powitajmy jubileuszowy rok naszego miasta podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej

foto
Już po raz czwarty na Starym Rynku w Łomży odbędzie się impreza, podczas której mieszkańcy będą mieli okazję wspólnie pożegnać stary i powitać nowy rok. Tym razem przed publicznością wystąpią: Irmina i Leczsami, Mejk, Farba, Maestro Chives, zaś gwiazdą wieczoru będzie Cleo.
więcej

Łomżyniacy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna A.D. 2017
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas przepełnionych radością i refleksją spotkań rodzinnych. Tydzień przed Wigilią, w niedzielę 17 grudnia 2017 roku, na Starym Rynku spotkała się wielka łomżyńska rodzina, jaką tworzą mieszkańcy naszego miasta. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, składania sobie życzeń i łamania się opłatkiem oraz kosztowania wigilijnych potraw.
więcej

Zapraszamy na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną

foto
W niedzielę 17 grudnia br. o godz. 15:30, na Starym Rynku w Łomży, wniesieniem przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju, rozpocznie się Łomżyńska Wieczerza Wigilijna. – Spotkajmy się w samym sercu naszego miasta, by łamiąc się opłatkiem, śpiewając kolędy i kosztując wigilijnych potraw, poczuć klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – zaprasza Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Wydarzenie poprzedzą jarmark i warsztaty bożonarodzeniowe oraz targowisko kultury. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najładniejszą bombkę choinkową. Tego też dnia, decyzją Prezydenta Miasta, komunikacja miejska w granicach administracyjnych Łomży będzie bezpłatna, a w autobusie ustawionym na Starówce można będzie napić się ciepłej kawy i herbaty.
więcej

Snow tubing na Mikołajki!

Rynna do snow tubingu stanowiła niemałą atrakcję dla najmłodszych
Tego w Łomży jeszcze nie było. W drugim dniu mikołajkowych atrakcji na Starym Rynku stanęła rynna do snow tubingu. Zjazdowe szaleństwo trwało do godzin wieczornych. A wszystko przy akompaniamencie świątecznej muzyki i słodkich upominkach.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED