Atrakcje na „Łomżyńskie Wakacje” – scenariusz lata w mieście

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Atrakcje na „Łomżyńskie Wakacje” – scenariusz lata w mieście

Atrakcje na „Łomżyńskie Wakacje” – scenariusz lata w mieście
prezydent Mariusz Chrzanowski i Krzysztof Zemło, dyrektor MDK-DŚT, fot. A. Sierbińska
  • Atrakcje na „Łomżyńskie Wakacje” – scenariusz lata w mieścieprogram Łomżyńskich Wakacji
Cykl wydarzeń dla małych i dużych miłośników dobrej zabawy przygotował prezydent Łomży na wakacje. Czekają nas: ciekawe kino w plenerze, rodzinne zabawy na świeżym powietrzu, koncerty znakomitych artystów i duża dawka dobrego humoru. Szczegóły projektu prezydent Mariusz Chrzanowski przedstawił na środowej konferencji prasowej wspólnie z Krzysztofem Zemło, dyrektorem Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży.

- Od kilku lat w naszym mieście w okresie wakacyjnym, wspólnie z instytucjami miejskimi, staramy się zapewnić naszym mieszkańcom oraz osobom przebywającym a naszym mieście w tym okresie, szereg atrakcji. Od początku mojej pierwszej kadencji zdecydował, że tych wydarzeń będzie dużo, bo wcześniej mówiło się, że brakuje wydarzeń rozrywkowych. Owszem, były wydarzenia kulturalne, ale często w pewnych zamkniętych gremiach. Dlatego zapoczątkowałem cykl, którego myślą przewodnią była organizacja co najmniej jednego wydarzenia w każdy weekend wakacyjny. W tym roku ta oferta jest wyjątkowo bogata – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.

W ramach Łomżyńskich Wakacji będzie można usiąść w wygodnym leżaku i w zaciszu Domku Pastora obejrzeć dobry film. Największe atrakcje na „Łomżyńskie Wakacje”, to, już w lipcu: „Imprezowa Łomża” – czyli pełne niespodzianek i zabaw namioty oraz pokazy tańca i fitness w centrum Łomży, a także występy gwiazd na łomżyńskim przystanku Wakacyjnej Trasy Dwójki. Lipiec w mieście zwieńczy wieczór kabaretowy na Starym Rynku.

W sierpniu będzie można zatrzymać się na Starym Rynku na Cafe Kultura, na który MDK-DŚT pozyskało środki z programu grantowego „Kultura dostępna” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. - Nowością naszej koronnej inicjatywy wakacyjnej są niedzielne poranki teatralne, w ramach których o godz. 10:00 dwa teatry pokażą dzieciom swoje spektakle. Nowością jest również to, że na wszystkie nasze wydarzenia będzie można dojechać starym zabytkowym autobusem, dublującym linię nr 10, w którym można będzie dowiedzieć się o gatunku muzycznym prezentowanym w danym dniu – poinformował dyrektor Krzysztof Zemło.

Warto już dzisiaj zaplanować czas i również odwiedzić, planowane w sierpniu, mobilne miasteczko rowerowe. Będzie też dyskoteka pod gwiazdami i wieńczący wakacje, cieszący się od lat niegasnącą popularnością - Gościniec Łomżyński „Zasmakuj w Łomży”.


Scenariusz szczegółowy
„Łomżyńskie Wakacje 2019”


5 lipca (piątek) – Letnie Kino Plenerowe - Domek Pastora, godz. 21.00
Zobaczymy „Rodzinne rewolucje” - amerykańską komedię romantyczną z 2014 roku w reżyserii Franka Coraci. Dwoje pozornie niepasujących do siebie samotnych rodziców zbiegiem okoliczności spędza tydzień w tym samym afrykańskim kurorcie.
W rolach głównych: Adam Sandler, Drew Barrymore.

7 lipca (niedziela) – „Imprezowa Łomża” – Stary Rynek, godz. 14.00-18.00.
Mnóstwo niespodzianek i dobrej zabawy czekało będzie w namiotach ustawionych na Starym Rynku. Wśród nich będą namioty: artystyczny, cyrkowy, ruchowy, metamorfoz, taneczny, z nowoczesnymi grami planszowymi oraz fitness. Wspólnie układać będziemy z klocków herb Łomży. Na scenie zobaczymy pokazy tańca i fitness. Te i wiele innych atrakcji przygotują dla nas tancerze Studia BK Step. Natomiast o godz. 17:00 wystąpi zespół Sigals.

12 lipca (piątek) – Letnie Kino Plenerowe – Domek Pastora, godz. 21.00
„Incepcja” – to propozycja dla miłośników dobrego kina z gatunku science fiction. Zdobywca 4 Oscarów za najlepsze: zdjęcia, dźwięk, montaż dźwięku i efekty specjalne. Twórcą i reżyserem filmu (2010 r.) jest Christopher Nolan, w roli głównej zobaczymy Leonardo DiCaprio.

13 lipca (sobota) – Jarmark Rozmaitości – Stary Rynek – godz. 10.00 – 16.00
Doskonała okazja do zakupu swojskich przysmaków, miodu i rękodzieła ludowego.

19 lipca (piątek) – Letnie Kino Plenerowe – Domek Pastora, godz. 21.00
Zapraszamy na film pt. „W kręgu miłości” - belgijsko-holenderski dramat muzyczny z 2012 roku w reżyserii Felixa Van Groeningena. Adaptacja sztuki teatralnej The Broken Circle Breakdown Featuring the Cover-Ups of Alabama. Światowa premiera filmu miała miejsce 10 października 2012 roku, w Polsce  27 lipca 2013 roku, w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. „W kręgu miłości” był oficjalnym kandydatem Belgii do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

20 lipca (sobota) – Letnie Kino Plenerowe – Stary Rynek, godz. 21.00
To będzie wyjątkowe filmowe spotkanie. Na Starym Rynku zobaczymy obraz nagrodzony Oskarami  w kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż, najlepszy montaż dźwięku, Złotym Globem za najlepszy dramat i najlepszego aktora w dramacie, zapadający głęboko w pamięć film „Bohemian Rhapsody” (2018 r.). Opowiada on historię brytyjskiego zespołu rockowego Queen. W rolę charyzmatycznego frontmana grupy – Freddiego Mercury’ego – wcielił się Rami Malek. Reżyseria: Bryan Singer.

21 lipca – Lato, Muzyka Zabawa - Wakacyjna trasa Dwójki – muszla koncertowa, ul. Zjazd
To będzie niezapomniane spotkanie z dobrą muzyką i osobowościami Telewizji Polskiej. Do Łomży przyjedzie 8-12 gwiazdy muzyki polskiej, a nie wykluczone, że również i zagranicznej. Łomża znalazła się na trasie 10 miast w Polsce, które gościć będą to muzyczne wydarzenie organizowane przez TVP2.

26 lipca (piątek) – Letnie Kino Plenerowe – Domek Pastora, godz. 21.00
„Lepiej późno niż później” – to znakomita komedia romantyczna z 2003 r. w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych: Jack Nicholson oraz Diane Keaton, która z tę rolę otrzymała nominację do Oscara. Na ekranie zobaczymy też Keanu Reevesa. Reżyseria: Nancy Meyers.

28 lipca (niedziela) – Wieczór Kabaretowy – Stary Rynek, godz. 18.30
Bawić nas będą: „Kabaret zachodni” i „Jurki”.
„Kabaret zachodni” - to czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy jako kabaret Słuchajcie, a babeczka współtworzyła formację “Babeczki z rodzynkiem”, ale to dawne dzieje – przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nową energią i nową nazwą.  Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Grupę tworzą: Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka, Jarosław Marek Sobański oraz nareszcie Karolina Kuras.
Kabaret JURKI pochodzi z Zielonej Góry. Istnieje od 1994r. JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, znany Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin. Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

2 sierpnia (piątek) – Letnie Kino Plenerowe – Domek Pastora, godz. 21.00
Tym razem mamy propozycję dla miłośników kina akcji. „John Wick” -  to amerykański film z 2014 r. w reżyserii Davida Leitcha i Chada Stahelskiego. Były płatny morderca ściga gangsterów, którzy włamali się do jego domu, dokonując brutalnej napaści i kradzieży. W roli głównej Keanu Reeves.

2-4 sierpnia (piątek-niedziela) – Cafe Kultura – Stary Rynek
Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na wyjątkowe spotkania z kulturą – spotykamy się o godz. 18.00 przy Galerii pod Arkadami:
2 sierpnia – piątek - JAZZ Skicki-Skiuk
3 sierpnia – sobota – COUNTRY Honky Tonk Brothers
4 sierpnia – niedziela – MUZYCZNY COLLAGE Almost Jazz Group Tricolage

4 sierpnia (niedziela) – Sport&Food - Stary Rynek – godz. 14.00 – 18.00
Doskonała propozycja dla miłośników rowerowego szaleństwa. Na Starym Rynku pojawi się miasteczko rowerowe z ruchem ulicznym i torem przeszkód. Będzie można przetestować alkogogle (służą one do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu), nauczyć się, jak prawidłowo zakładać kask rowerowy. Rowerzyści zmierzą się w licznych konkursach, a swoje akrobatyczne umiejętności zaprezentuje sam Piotr Bielak – od kilkunastu lat uprawiający akrobatykę sportową, znany z występu w programie Mam Talent.  Jest pierwszym człowiekiem w Polsce, który przejechał na rowerze trialowym ośmiometrowy odcinek po linie. Jako jedyny na świecie żongluje 4 piłkami, siedząc na kierownicy roweru, znajdując się jednocześnie na platformie umieszczonej 2 metry nad ziemią. Co pokaże w Łomży? Warto z nami być!

7-11 sierpnia (piątek-niedziela) – Cafe Kultura – Stary Rynek, godz. 18.00
7 sierpnia –środa – REGGAE-SKA Cała Góra Barwinków
8 sierpnia –czwartek  – SOUL-JAZZ-R&B Electric Groove Gang&Joanna Kwaśnik
9 sierpnia – piątek – FUNKY The Crackers
10 sierpnia – sobota – FOLK Kapela Brodów
11 sierpnia – niedziela – FUSION-ROCK Michał Sołtan Loop! Feat Artur Jargiło, Tymon Tymański Trio

9 sierpnia (piątek) – Letnie Kino Plenerowe – Domek Pastora, godz. 21.00
Każdy lubi „Czekoladę” (2000r.), a jeszcze w takim wydaniu: Juliette Binoche i Johnny Depp nie można jej nie spróbować. Film oparty jest na podstawie powieści Joanne Harris z 1999 roku.  Przedstawia on historię matki, która przyjeżdża do małego miasteczka wraz ze swoją córką, gdzie otwierają małą „czekoladziarnię”. Po niewielkim czasie tytułowa czekolada zmienia życie mieszkańców. Reżyseria: Lasse Hallström.

10 sierpnia (sobota) – Jarmark Rozmaitości – Stary Rynek, godz. 10.00 – 16.00

15 sierpnia – Koncert Patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego
Maciej Dziemian Dziemiańczuk – Stary Rynek

16 sierpnia (piątek) – Letnie Kino Plenerowe – Domek Pastora, godz. 21.00
„John Wick 2” - kontynuacja trzymającego w napięciu amerykańskiego filmu z 2014 r. w reżyserii  Chada Stahelskiego. Główny bohater, John Wick udaje się do Rzymu na prośbę dawnego przyjaciela, który zmusza go do spłaty długu z przeszłości. Wykonawszy zadanie, Wick staje przeciwko zleceniodawcy, który oferuje nagrodę za jego głowę. W roli głównej: Keanu Reeves, Common, Laurence Fishburne.

23 sierpnia (piątek) – Letnie Kino Plenerowe – Domek Pastora, godz. 21.00
Pokażemy „Sugar man” - film dokumentalny z 2012 roku w reżyserii Malika Bendjelloula. Przedstawia on historię amerykańskiego muzyka, Sixto Rodrigueza, który po nagraniu drugiej płyty zniknął ze sceny. Jego losami zainteresowali się dwaj fani z Kapsztadu. Film zdobył nagrody BAFTA i Amerykańskiej Akademii Filmowej dla filmu dokumentalnego.

24 sierpnia (sobota) – Dyskoteka pod gwiazdami – Stary Rynek, godz. 20.00
Dyskotekę poprowadzi Dj Brave.

30 sierpnia (piątek) – Letnie Kino Plenerowe – Domek Pastora, godz. 21.00
Na zakończenie wakacji proponujemy „Nowszy model” - komedię romantyczną z 2009 r. w reżyserii Barta Freundlicha. Główna bohaterka, Sandy przyłapuje męża na zdradzie i wyprowadza się z dziećmi do Nowego Jorku. Po przeprowadzce zatrudnia do dzieci nianię, którym jest dużo młodszy od niej mężczyzna. W rolach głównych Catherine Zeta-Jones i Justin Bartha.

31 sierpnia (sobota) – Gościniec Łomżyński „Zasmakuj w Łomży” – muszla koncertowa, ul. Zjazd
Gwiazdy tegorocznego Gościńca to: Sylwia Grzeszczak, Łąki Łan, Michał Szczygieł. Wystąpi również Magda Sinoff z zespołem muzyków i studiem wokalnym eMDeK.
Podczas Gościńca rozstrzygniemy konkurs kulinarny „Zasmakuj w Łomży” i nagrodzimy posiadaczy najlepszych tradycyjnych przepisów.

2019-07-03 12:00 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED