Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Przed nami Jarmark Rozmaitości

foto
Już w sobotę 8 lipca w ramach projektu "Łomżyńskie wakacje" na ul. Długiej odbędzie się kolejny Jarmark Rozmaitości. W jego trakcie mieszkańcy Łomży będą mogli także otrzymać i złożyć wnioski o Łomżyńską Kartę Seniora.
więcej

Dzień Kultury Serbskiej w Łomży

Koncert męskiego chóru Constantine na Starym Rynku
Projekcja filmu o Belgradzie oraz koncert męskiej grupy wokalnej Constantine wpisały się w ramy Dnia Kultury Serbskiej, który w sobotę 1 lipca odbył się w naszym mieście. Wydarzenie rozpoczęło tegoroczną edycję "Łomżyńskich wakacji".
więcej

Łomżyńskie wakacje

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na „Łomżyńskie wakacje”. To cykl wydarzeń kulturalno – rozrywkowych organizowanych przez Urząd Miejski we współpracy z MDK-DŚT, MOSiR-em i Filharmonią Kameralną we wszystkie weekendy lipca i sierpnia. Szczegóły prezentujemy poniżej.
więcej

Poznaj Serbię

foto
W najbliższą sobotę 1 lipca 2017 r. mieszkańcy naszego miasta będą mieli wyjątkową okazję, by poznać tradycję i kulturę Serbii. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza do udziału w Dniu Kultury Serbskiej, organizowanego w ramach VI Festiwalu Vidovdan. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
więcej

Dni Łomży z JBB

foto
Muszla Koncertowa przy ul. Zjazd jest już gotowa. To tam 17 i 18 czerwca po raz pierwszy w historii odbędzie się dwudniowe święto naszego miasta. Podczas Dni Łomży z JBB atrakcji na pewno nie zabraknie. Na scenie wystąpią m.in. Zenon Martyniuk z zespołem Akcent i Stachursky Dance Project.
więcej

Cantate Deo Łomżyńskich Filharmoników i chórów w Łomżyńskiej Katedrze

foto
W niedzielę 4 czerwca 2017 roku o godzinie 19:00 w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św. Michała Archanioła odbędzie się uroczysty koncert w 26. rocznicę koronacji Wizerunku Pani Łomżyńskiej i wizyty w Łomży papieża Świętego Jana Pawła II. Wystąpią połączone chóry z Łomży i Ostrołęki, a artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.
więcej

Teatralna "Walizka" ponownie zawładnie Łomżą

foto
W dniach 30 maja – 2 czerwca odbędzie się 30 Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. - Wieloletnia historia festiwalu, to efekt konsekwentnego wybierania interesującego zbioru wydarzeń artystycznych. Każdego roku przyjeżdżają do Łomży dobre, bardzo dobre i znakomite zespoły teatru lalkowego oraz szeroko pojętego teatru formy z całego świata, zaproszone spośród wielu zgłoszeń – informuje Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży podkreślając, że będzie to prawdziwe święto międzynarodowego teatru i sztuki w naszym mieście. Tradycyjnie oprócz nurtu konkursowego nie zabraknie innych wydarzeń towarzyszących Festiwalowi.
więcej

Pobiegli dla zdrowia

Uczestnicy Półmaratonu Łomżyńskiego
Blisko 180 biegaczy stanęło na starcie 7. Półmaratonu Łomżyńskiego o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. W biegu głównym w kategorii mężczyzn zwyciężył Mariusz Dembowski z Lidzbarka Welskiego. Wśród kobiet triumfowała warszawianka Sylwia Bondara. Z dobrej strony pokazali się również reprezentanci naszego miasta.
więcej

Motoserce ponownie zagrało w Łomży

foto
W tym roku po raz dziewiąty w naszym kraju odbywa się akcja Motoserce. To przedsięwzięcie organizowane przez motocyklistów, mające na celu promocję krwiodawstwa i zbiórkę krwi. W sobotę 6 maja po raz trzeci impreza odbyła się w Łomży. Wzięło w niej udział około 600 motocyklistów.
więcej

Koncert na zakończenie Światowych Dni Autyzmu

Majka Jeżowska
W sobotę 29 kwietnia 2017 roku od godz. 15:30 na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Koncert Finałowy Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W jego trakcie odbędą się konkursy, gry i zabawy dla dzieci, pokazy. Nie zabraknie występów muzycznych, a gwiazdą wieczoru będzie Majka Jeżowska.
więcej

Łomżyński Jarmark Wielkanocny

foto
Już w najbliższą sobotę 8 kwietnia w godzinach 10:00 – 16:00, na Starym Rynku w Łomży, odbędzie się Łomżyński Jarmark Wielkanocny. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza do udziału wytwórców ozdób wielkanocnych, wyrobów garmażeryjnych, oryginalnych wyrobów rękodzielniczych, producentów przetworzonych produktów rolno-spożywczych pochodzenia naturalnego, artystów, rzemieślników, producentów biżuterii, kolekcjonerów sztuki, antyków, militariów i różnego rodzaju staroci.
więcej

Muzyczne ostatki w Ratuszu

Koncert Łomżyńskiej Orkiestry Dętej odbył się w holu Ratusza
W ramach karnawałowych ostatków w holu Urzędu Miejskiego w Łomży odbył się koncert Łomżyńskiej Orkiestry Dętej. Młodzi muzycy wykonali kilkanaście utworów. Wydarzenie rozpoczęło również oficjalne obchody jubileuszu dziesięciolecia powstania orkiestry.
więcej

Ostatki z Łomżyńską Orkiestrą Dętą

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na koncert karnawałowy Łomżyńskiej Orkiestry Dętej. Wydarzenie będzie równocześnie rozpoczęciem obchodów dziesięciolecia powstania Orkiestry. W trakcie 90-minutowego występu muzycy zagrają utwory filmowe i popularno – rozrywkowe. Koncert odbędzie się we wtorek 28 lutego 2017 r. o godz. 18:00 w foyer Urzędu Miejskiego w Łomży. Wstęp wolny.
więcej

Łomża powitała Nowy Rok

pokaz sztucznych ogni nad Ratuszem
Trzeci rok z rzędu mieszkańcy Łomży mogli wspólnie bawić się na Starym Rynku podczas imprezy sylwestrowo – noworocznej. Tym razem na scenie Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej wystąpili: zespół muzyczny INNI, akordeonista Michał Sawicki, zespół Manchester oraz jako gwiazda wieczoru grupa After Party. Dla licznie zgromadzonej publiczność nie zabrakło konkursów z nagrodami od sponsorów, a o północy niebo nad Starym Rynkiem rozświetlił pokaz sztucznych ogni.
więcej

Zapraszamy na Łomżyńską Noc Sylwestrową 2016

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza do wspólnej zabawy i powitania Nowego Roku podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej. Na Starym Rynku publiczności zaprezentują się zespół INNI, Michał Sawicki, grupa Manchester oraz zespół After Party. Impreza rozpocznie się o godz. 21:30 w sobotę 31 grudnia 2016 r.
więcej

Opłatek miejski na Starym Rynku

Opłatkiem z mieszkanką Łomży dzieli się Prezydent Mariusz Chrzanowski
Kilkuset mieszkańców naszego miasta uczestniczyło w Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej. Podczas wydarzenia, które od kilku lat organizowane jest na Starym Rynku, każdy mógł przełamać się opłatkiem, złożyć życzenia oraz zjeść ciepły posiłek.
więcej

Wigilia miejska - "empeki" przywiozą i odwiozą bezpłatnie

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna już w niedzielę na Starym Rynku. W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wydał zarządzenie dotyczące bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w godzinach od 15.00 do 20.00.
więcej

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna już w niedzielę

foto
W niedzielę 18 grudnia 2016 r. o godz. 16 mieszkańcy naszego miasta spotkają się na Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej. Podczas wydarzenia, które tradycyjnie już zorganizowane zostanie na Starym Rynku, nie zabraknie ciepłego posiłku i symbolicznego opłatka. Wigilię miejską poprzedzi Jarmark Bożonarodzeniowy.
więcej

Mikołajkowa moc atrakcji na Starym Rynku

Miejskie Mikołajki na Starym Rynku
Moc atrakcji czekało na najmłodszych mieszkańców naszego miasta podczas miejskich Mikołajek. W imprezie zorganizowanej na Starym Rynku wzięły udział najpierw zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne, a następnie całe rodziny. Dobrej zabawy i uśmiechu na twarzach dzieci nie brakowało, a to tego dnia było najważniejsze.
więcej

Łomża świeci się świątecznie

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w poniedziałkowe (5.12) popołudnie włączył świąteczne dekoracje, ozdabiające łomżyński Stary Rynek. Oprócz lampek na miejskiej choince i znanego już łomżyniakom Misia Łomżatka, pojawił się świetlny pociąg i projekcja multimedialna wyświetlana na fasadzie Ratusza.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED