Muzyczna majówka Łomżyńskich Filharmoników

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Muzyczna majówka Łomżyńskich Filharmoników

W czwartek 3 maja 2018 roku o godzinie 18:30 w Foyer Urzędu Miasta w Łomży odbędzie się jak co roku koncert z w ramach miejskich obchodów rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Jako soliści wystąpią Bogumiła Dziel-Wawrowska (sopran) oraz Piotr Komorowski (akordeon). Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi ukraiński dyrygent Serhyi Burko. Wstęp wolny.

Serhij Burko urodził się w Złoczowie (obwód lwowski). Po ukończeniu Lwowskiego Liceum Muzycznego studiował w Konserwatorium Lwowskim im. M. Łysenki, które ukończył jako skrzypek oraz jako dyrygent. Od 1989 roku do chwili obecnej pełni funkcję kierownika artystycznego Lwowskiej Filharmonii. Jest znany na Ukrainie i poza jej granicami jako organizator wielu projektów artystycznych oraz jako założyciel, kierownik artystyczny i dyrektor orkiestry kameralnej "Wirtuozi Lwowa", która z sukcesem wystąpiła w wielu krajach (Polska, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Watykan, Słowacja, Czechy, Kolumbia, Ekwador). W dorobku orkiestry znajduje się szereg CD, wydanych na Ukrainie i za granicą.

Bogumiła Dziel-Wawrowska jest absolwentką Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (2013) oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu prof. Jadwigi Rappé (2004). Obecnie doktorantka na macierzystej Uczelni Jest laureatką wielu konkursów. W 2002 roku otrzymała II nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach, w roku 2003 wyróżnienie na Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego w Warszawie oraz znalazła się w finale II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej we Wrocławiu. W roku 2006 została wyróżniona na Konkursie Wokalnym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, a w 2008 otrzymała III nagrodę oraz Nagrodę Fundacji Czardasz za najlepsze wykonie czardasza podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie. Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów, wcielając się w rolę Hrabiny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta. Od tego czasu regularnie występuje w spektaklach teatralnych i galach koncertowych w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Holandia, Luxemburg, Szwajcaria, Francja, Czechy, Dania, Szwecja, Białoruś, Izrael, Palestyna). Artystka współpracowała z niemalże wszystkimi orkiestrami symfonicznymi w Polsce: Filharmonią Bałtycką, Częstochowską, Krakowską, Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Narodową, Warmińsko-Mazurską, Opolską, Podlaską, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, Podkarpacką i Świętokrzyską.

Piotr Komorowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Elżbiety Rosińskiej. Młody akordeonista koncertujący jako solista oraz kameralista w zespołach Tangrasso Quintet oraz ArtofTrio. Miał przyjemność występować na licznych międzynarodowych festiwalach tj. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz (Busko-Zdrój), Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo Łomża, Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej (Pruszcz Gdański), Megaron Gyzi Festival (Grecja, Santorini).
Do największych osiągnieć zalicza: II miejsce na VII International Music Competition for Solists and Chamber Groups, II miejsce na X International Music Festival and Competition for Young Musicians “Music Seasons in Prague”, II miejsce na 41 International Accordion Competition/ Pula 2016, I miejsce na VII International Music Competition/ Belgrade 2016 ,
II miejsce na VII International Music Competition/ Belgrade 2017, miejsce na International Music Competition “The Muse” Greece 2017.

W programie koncertu usłyszymy między innymi dzieła Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Johanna Straussa, Astora Piazzolli, Leroya Andersona.
Koncert odbędzie się w czwartek 3 maja 2018 roku o godzinie 18:30 w Foyer Urzędu Miasta w Łomży, ul. Stary Rynek 14. WSTĘP WOLNY.


tekst i foto: FKWL

2018-04-30 08:46 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED