Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Polski Dzień Bluesa po raz drugi w Łomży

W sobotę 12 września na Starym Rynku zagra i zaśpiewa The BL Blues Band. Łomżyńska kapela wykona autorskie kompozycje w stylistyce bluesowej i kilka znanych utworów polskich bluesmanów. Koncert rozpocznie się o godz. 11.00, potrwa do ok. 12.30.
więcej

Patriotycznie i rockowo na Starym Rynku

foto
Rockowy koncert zespołu patriotyczno – historycznego Forteca był ostatnim akcentem tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w Łomży. Przed muzykami ze Szczyrku, z kilkoma utworami patriotycznymi, wystąpili łomżyńscy gitarzyści Przemysław Karwowski i Cezary Borusiewicz.
więcej

W sobotę zapraszamy na Jarmark Rozmaitości

foto
Kilkudziesięciu producentów przetworzonych produktów rolno – spożywczych pochodzenia naturalnego, artystów, rzemieślników, producentów biżuterii i rękodzielnictwa ponownie zawita na Stary Rynek w Łomży. W najbliższą sobotę (8 sierpnia) w godz. 10:00 – 16:00 ponownie odbędzie się Jarmark Rozmaitości. W jego trakcie przewidziano występ artystyczny Klubu Carpe Diem, działającego przy Stowarzyszeniu "Ja i Ty".
więcej

Forteca na Starym Rynku

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na koncert rockowy zespołu patriotyczno – historycznego Forteca. Przed muzykami pochodzącymi ze Szczyrku, łomżyńskiej publiczności z kilkoma swoimi utworami zaprezentują się, gitarzyści z naszego miasta Przemysław Kamiński i Cezary Borusiewicz. Koncert organizowany z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się w sobotę 15 sierpnia 2015 roku o godz. 19:00 na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny!
więcej

Łomża uczciła Powstanie Warszawskie

łomżyńskie obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Patriotyczny koncert hip-hopowy był główną częścią łomżyńskich obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Nim jednak na scenie wystąpili zaproszeni artyści, a „godzinę W” oznajmiły syreny alarmowe, pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przedstawiciele władz miasta i powiatu łomżyńskiego, harcerzy i wojska złożyli kwiaty i zapalili znicze.
więcej

Kolejny Jarmark Kolekcjonerski za nami

foto
W niedzielę 26 lipca br. miłośnicy kolekcjonerstwa już po raz 4. spotkali się na Starym Rynku. Jedni oglądali, kupowali czy też sprzedawali, drudzy z kolei wymieniali się posiadanymi zbiorami. Oprócz rzeczy typowo kolekcjonerskich, można było znaleźć również produkty spożywcze robione na bazie naturalnych receptur.
więcej

Patriotyczny koncert hip-hopowy w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

foto
Prezydent Łomży zaprasza w sobotę 1 sierpnia 2015 r. o godz. 17:00 na patriotyczny koncert hip-hopowy, organizowany z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na którym wystąpią PsG Klika & 5tka z Łomży oraz Tadek Firma z Krakowa. Koncert rozpocznie się tuż po syrenach alarmowych, włączonych na jedną minutę o symbolicznej „godzinie W” na terenie całej Polski, celem uhonorowania poświęcenia i walk Powstańców Warszawskich z 1944 roku. Koncert odbędzie się na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny!
więcej

Zaproszenie na pokaz filmu "Cząstka Podlasia"

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na pokaz filmu "Cząstka Podlasia", który odbędzie się 2 sierpnia 2015r. na Starym Rynku. Przed pokazem filmu - o godz. 20.00 odbędzie się koncert Kilim Carpet - zespołu tworzącego elektroniczny wymiar polskiej muzyki ludowej, w skład którego wchodzą: Anna Kaptór - wokal, piano, sample; Przemysław Starachowski - perkusja, sample; Kinga Rejterada - animacje. Koncerty Kilim Carpet to audiowizualne przedstawienia, w których słuchacz może obcować ze sztuką ludową modyfikowaną zarówno pod kątem muzycznym, jak i graficznym...
więcej

Strongmani rywalizowali o Puchar Prezydenta Łomży!

Marcin Sendwicki był bezdyskusyjnie najlepszy
Pogoda dopisała, publiczność nie zawiodła. W sobotę (27 czerwca br.) na Starym Rynku rozegrane zostały Mistrzostwa STRONGMAN o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Najlepszy okazał się Marcin Sendwicki. Jego zwycięstwo nie jest niespodzianką. Sportowiec pochodzący z Szubina k. Bydgoszczy ma już na swoim koncie sukcesy w zawodach międzynarodowych.
więcej

Zamknięty odcinek ul. Długiej i Stary Rynek

W związku z Mistrzostwami STRONGMAN o Puchar Prezydenta Miasta, które odbędą się w dniu 27 czerwca br. na łomżyńskim Starym Rynku, od godz.15 do czasu zakończenia imprezy zamknięty będzie odcinek ul. Długiej i Stary Rynek.
więcej

Strongmani powalczą o Puchar Prezydenta Łomży!

foto
W najbliższą sobotę mieszkańców naszego miasta czeka nie lada gratka. Na Stary Rynek zjadą "siłacze" z całego kraju, by wziąć udział Mistrzostwach STRONGMAN o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Początek imprezy zaplanowany jest na godz. 16.
więcej

Kolekcjonerzy ponownie odwiedzą Stary Rynek

foto
Już w najbliższą niedzielę (28 czerwca br.) na łomżyńskim Starym Rynku odbędzie się kolejny Jarmark Kolekcjonerski. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Adam Zwierzyński - członek Rady Miasta, związany z Łomżyńskim Klubem Kolekcjonerskim. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski.
więcej

Pokaz filmu "Cząstka Podlasia" odwołany

W związku z niekorzystną prognozą pogody, plenerowy pokaz filmu „Cząstka Podlasia”, który miał się odbyć na Starym Rynku w dniu 20 czerwca 2015 o godzinie 21.00, jest odwołany. Impreza została przeniesiona na dzień 2 sierpnia br.
więcej

Pokaz filmu CZĄSTKA PODLASIA i koncert KILIM CARPET

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na pokaz filmu CZĄSTKA PODLASIA. Impreza odbędzie się w sobotę 20 czerwca na Starym Rynku. Zaczynamy o godzinie 21.00 koncertem łomżyńskiego zespołu KILIM CARPET, który tworzy elektroniczny wymiar polskiej muzyki ludowej; w jego skład wchodzą : Anna Kaptór - wokal, piano, sample; Przemysław Starachowski - perkusja, sample; Kinga Rejterada - animacje. Koncerty Kilim Carpet to audiowizualne przedstawienia, w których słuchacz może obcować ze sztuką ludową modyfikowaną zarówno pod kątem muzycznym, jak i graficznym. Zaraz po koncercie pokaz filmu CZĄSTKA PODLASIA, a w zasadzie impresja filmowa operująca wyłącznie muzyką i obrazem...
więcej

Słoneczna serenada łomżyńskiej Filharmonii

Katarzyna Rzymska
W niedzielę 21 czerwca 2015 roku w ogrodzie klasztornym Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży (ul. Krzywe Koło 3), odbędzie się trzeci i ostatni koncert z cyklu „Saksofon w trzech odsłonach” w 200. rocznicę urodzin Adolphe Saxa - twórcy saksofonu. Gośćmi łomżyńskich Filharmoników będą sopranistka Katarzyna Rzymska oraz znany łomżyńskim melomanom saksofonista i showman Jerzy Karowski. Będzie to kolejny koncert w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"
więcej

W sobotę Jarmark Rozmaitości

foto
Już po raz kolejny kilkudziesięciu producentów przetworzonych produktów rolno – spożywczych pochodzenia naturalnego, artystów, rzemieślników, producentów biżuterii i rękodzielnictwa zawita na Stary Rynek w Łomży. Nie zabraknie również kolekcjonerów sztuki, antyków, militariów, różnego rodzaju staroci. W najbliższą sobotę (13 czerwca) w godz. 10:00 – 16:00 ponownie odbędzie się Jarmark Rozmaitości. W jego trakcie wystąpi Zespół Senior Vita z Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży.
więcej

Bezpłatna linia MPK na "Walizkę"

foto
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży, z inicjatywy Dyrektora Teatru Lalki i Aktora w Łomży oraz w porozumieniu z Prezydentem Miasta, uruchamia bezpłatne kursy autobusów, którymi będzie można dojechać na wieczorne spektakle plenerowe na Starym Rynku, odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka". W każdym dniu (środa, czwartek, piątek) planowany jest jeden kurs linii teatralnej, która dowiezie widzów z osiedla na Stary Rynek i po zakończonym spektaklu odwiezie do domu. A sam autobus też będzie teatralny… Już od dziś w autobusie o numerze bocznym 215 można zobaczyć lalki i maski z wcześniejszych przedstawień Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Młodsi pasażerowie poznają pewnie Tymoteusza, który postanowił osobiście sprawdzić jak się podróżuje łomżyńskimi empekami, a starszych może uwiedzie tajemniczym spojrzeniem Balladyna…
więcej

Kolekcjonerzy ponownie zawitali na Stary Rynek

foto
W niedzielę (31 maja br.) łomżyński Stary Rynek, już po raz drugi, gościł wystawców, kolekcjonerów i miłośników staroci, którzy zjechali na Jarmark Kolekcjonerski. W zależności od potrzeby - można było obejrzeć, kupić czy też wymienić się posiadanymi zbiorami.
więcej

Dzieci miały swoje święto

Zgodnie z wieloletnią tradycją, 1 czerwca, odbył się na Starym Rynku festyn "Słoneczna Estrada". Święto dzieci, bo tak najprościej można ująć to wydarzenie, okazało się wspaniałą zabawą dla tych najmłodszych, trochę starszych i tych najstarszych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, były liczne pokazy, konkursy, gry i zabawy.
więcej

XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka

Plakat XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka
10-13 czerwca 2015 XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka
Dyrektor Festiwalu Jarosław Antoniuk
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED