Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Pokaz sprzętu wojskowego na Starym Rynku

foto
We wtorek 24 maja br. w godzinach 11:00-13:00 na Starym Rynku w Łomży odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego i wyposażenia pododdziałów piechoty zmotoryzowanej. Akcja odbędzie się w ramach przemieszczenia na obiekty poligonowe żołnierzy 17. Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza i ma na celu budowanie aprobaty społecznej dla obronności kraju oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
więcej

Zapraszamy do udziału w Słonecznej Estradzie

foto
Jak co roku Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza utalentowane dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w prezentacjach artystycznych, które odbędą się podczas festynu Słoneczna Estrada - 1 czerwca na Starym Rynku. Na zgłoszenia (które należy nadsyłać na adres: b.karwowski@mdk.lomza.pl lub telefonicznie do instruktora odpowiedzialnego za imprezę) organizatorzy czekają do 25 maja 2016r. Mamy nadzieję, że impreza będzie okazją do zaprezentowania licznych młodych talentów.
więcej

Noc Muzeów – 14 maja 2016 r.

foto
W najbliższą sobotę 14 maja na mieszkańców Łomży czeka nie lada atrakcja. W naszym mieście odbędzie się Noc Muzeów, w trakcie której za darmo będzie można obejrzeć to, co oferują nasze lokalne instytucje kultury i nie tylko one. Tego dnia uruchomiona zostanie także specjalna, bezpłatna linia autobusowa MPK, która dowiezie w miejsca biorące udział w akcji. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą tego wydarzenia.
więcej

Łomżyńskie Motoserce ogromnym sukcesem

foto
Sobota w Łomży należała do motocyklistów. 7 maja na Starym Rynku odbyła się druga edycja ogólnopolskiej akcji „Motoserce”, która przyciągnęła blisko 600 jednośladów z całej Polski. Głównym celem, poza oficjalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego, była zbiórka krwi oraz wsparcie 8-letniego Kacperka chorego na rozszczep kręgosłupa. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorem wydarzenia był łomżyński Klub Motocyklowy Wild Dogs oraz Miasto Łomża. Imprezę uświetniły występy lokalnych zespołów, ale wieczór należał do gwiazdy „Motoserca” - popularnego rock bandu IRA.
więcej

Muzyczna majówka Łomżyńskiej Filharmonii w Urzędzie Miejskim

foto
We wtorek 3 maja 2016 roku o godzinie 18:30 odbędzie się jak co roku koncert w ramach muzycznej majówki, tym razem jednak w Foyer Urzędu Miasta w Łomży. Jako solistka wystąpi wspaniała sopranistka Ewa Tracz, Laureatka II miejsca w V Konkursie Wokalnym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, a Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi znakomity hiszpański dyrygent Jose Luis Castillo. Koncert odbędzie się w ramach miejskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
więcej

Piłkarskie emocje w Strefie Kibica na Starym Rynku

foto
10 czerwca wszystkich fanów sportowych emocji czeka nie lada wydarzenie. Na francuskich boiskach rozpoczną się finały piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej. Po raz pierwszy w historii wezmą w nich udział reprezentacje 24 krajów Starego Kontynentu, w tym także prowadzona przez Adama Nawałkę reprezentacja Polski.
więcej

Zapraszamy na Łomżyński Jarmark Rozmaitości

foto
W najbliższą sobotę 9 kwietnia na Starym Rynku w Łomży odbędzie się kolejny Łomżyński Jarmark Rozmaitości. Tegoroczna edycja, wzorem lat ubiegłych, odbywać się będzie w każdą drugą sobotę miesiąca w godzinach 10.00 – 16.00. Chcąc zmienić dotychczasową konwencję Jarmarków będziemy starali się, by dostępnym na każdej z nich produktom rolno-spożywczym pochodzenia naturalnego, wyrobom garmażeryjnym i rękodzielnictwu, towarzyszył temat przewodni.
więcej

Zapraszamy na Łomżyński Jarmark Wielkanocny

foto
Święta Wielkanocne zbliżają się wielkim i krokami. Okres przedświąteczny to dla wielu z nas czas wielkich przygotowań, którym towarzyszą liczne zakupy. Doskonałą okazją do nabycia specjałów, które zagoszczą na wielkanocnym stole i wokół niego będzie Łomżyński Jarmark Wielkanocny. Wydarzenie odbędzie się 19 marca 2016 r. na Starym Rynku.
więcej

Koncert Kolęd w Ratuszu

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na "Koncert Kolęd" i nie tylko, który odbędzie się w sobotę 23 stycznia br. o godz. 18:00 w foyer łomżyńskiego Ratusza (Stary Rynek 14). W programie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz akustyczne wersje przebojów Anny German oraz Piotra Rubika w wykonaniu Olgi Szomańskiej, Marty Nanowskiej i Jacka Subociałło. Wstęp wolny!
więcej

Zapraszamy do wspólnego powitania Nowego Roku

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na Łomżyńską Noc Sylwestrową 2015, czyli miejską imprezę sylwestrową, która odbędzie się 31 grudnia 2015 r. od godz. 21:45 na Starym Rynku w Łomży. Wystąpią: reprezentujący różne style muzyczne, takie jak hip-hop, house i pop zespół Verba, mieszkająca od niedawna w Łomży ukraińska piosenkarka Anna Zlagodukh oraz profesjonalna skrzypaczka Marta Nanowska, która na skrzypcach elektrycznych, przy wizualizacjach świetlnych, wykona własne aranżacje światowych hitów. Gwiazdą imprezy będzie pochodząca z naszego miasta i będąca obecnie na topie, gwiazda muzyki rozrywkowej, grupa Piękni i Młodzi.
więcej

Wigilijne spotkanie mieszkańców Łomży

łamanie się opłatkiem podczas Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej
Po raz piąty mieszkańcy Łomży mieli możliwość spotkania się na Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej. Ponad tysiąc osób przybyło na Stary Rynek, by wspólnie kolędując, przełamać się opłatkiem i przekazać sobie świąteczne życzenia. Życzenia mieszkańcom złożyli także Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski oraz w imieniu Rady Miejskiej jej Przewodniczący Wiesław Grzymała.
więcej

Zrób zdjęcie ze Świętym Mikołajem

foto
Podczas trwania Łomżyńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w niedzielę 20 grudnia br. na Starym Rynku w Łomży, dzieci zupełnie za darmo będą mogły zrobić sobie profesjonalne zdjęcie z najprawdziwszym Świętym Mikołajem. Mikołaj będzie gościł pod łomżyńską choinką w godzinach 12:30-14:00. Zdjęcia będzie można odebrać po Nowym Roku w Urzędzie Miejskim w Łomży (pok. 122). O dokładnym terminie poinformujemy w oddzielnym komunikacie.
więcej

Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy

foto
Już w najbliższą niedzielę (20 grudnia 2015 r.) na Starym Rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który w tym roku poprzedzi Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną. Wzorem lat ubiegłych nie zabraknie stoisk z tradycyjnymi, regionalnymi przysmakami, a także takich na których będzie można kupić wyjątkowe, a na pewno oryginalne ozdoby świąteczne. Swój udział zapowiedziało już kilkudziesięciu wystawców.
więcej

Zapraszamy na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną

foto
W niedzielę 20 grudnia br. o godz. 17:00, na Starym Rynku odbędzie się Łomżyńska Wieczerza Wigilijna. - Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości i refleksji oraz spotkań w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. W duchu tych świąt chcemy się spotkać również jako jedna, wielka, łomżyńska rodzina, by przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia – zaprasza Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną tradycyjnie już zaprasza także Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.
więcej

Mikołajkowe święto dla najmłodszych

Blisko 350 dzieci z łomżyńskich przedszkoli i szkół podstawowych bawiło się na miejskiej imprezie mikołajkowej, która odbyła się w piątkowe popołudnie na Starym Rynku. Przez półtorej godziny na najmłodszych czekało moc atrakcji. Był Święty Mikołaj, słodkie niespodzianki, nie zabrakło też licznych konkursów i zabaw. Punkt kulminacyjny imprezy stanowiło uroczyste rozświetlenie iluminacji świetlnych, którego dokonał Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.
więcej

Świąteczna choinka już na Starym Rynku

foto
Ponad 16-metrowy świerk pospolity stanął dziś na łomżyńskim Starym Rynku. Drzewo pochodzi z prywatnej posesji jednego z mieszkańców Łomży. W ciągu najbliższych dwóch dni choinka zostanie udekorowana i przyozdobiona w iluminacje świetlne, by w pełni nadać świątecznego charakteru miastu.
więcej

"Mikołajki" na Starym Rynku - zabawa, słodkości i magia

foto
Święty Mikołaj, słodkie niespodzianki, liczne konkursy i zabawy - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na najmłodszych mieszkańców Łomży podczas miejskich "Mikołajek". Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia 2015 r. (piątek), w godzinach 14.00-15.30 na Starym Rynku.
więcej

Przyjdź zobaczyć świąteczną ciężarówkę Coca-Coli!

foto
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a ich atmosfera udziela się każdemu z nas. Ten nastrój będzie z pewnością jeszcze większy, gdy w świąteczną trasę wyruszą kultowe ciężarówki Coca-Cola. 10 grudnia 2015 r. samochód przejedzie także przez Łomżę, by na 6 godzin zatrzymać się na Starym Rynku.
więcej

Ostatni Jarmark Rozmaitości już w sobotę

Łomżyński Jarmark Rozmaitości 10.10.2015 10.00-16.00
W sobotę 10 października w godzinach 10.00-16.00 na Starym Rynku w Łomży odbędzie się ostatni już w tegorocznym cyklu - Łomżyński Jarmark Rozmaitości. Swój udział zapowiedziały osoby, które wytwarzają domowe przetwory, wypieki, wędliny, sery, piwo, miód. Nie zabraknie również tych zajmujących się wyrobami wiklinowymi, drewnianymi, skórzanymi, biżuterią, a także artystów, rzemieślników, kolekcjonerów sztuki, antyków, militariów i różnego rodzaju staroci.
więcej

Łomżyńscy seniorzy mieli swoje święto

Tłumy ludzi bawiły się na pierwszej łomżyńskiej
Występy zespołów, liczne pokazy, tańce - to tylko niektóre atrakcje, jakie towarzyszyły "Senioradzie". Międzypokoleniowa impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Podkreślali to - bez wyjątku - wszyscy jej uczestnicy. To pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście, zainicjowane zostało przez Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, przy współpracy z Łomżyńską Społeczną Radą Seniorów.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED