Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Zapraszamy do wspólnego powitania Nowego Roku

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na Łomżyńską Noc Sylwestrową 2015, czyli miejską imprezę sylwestrową, która odbędzie się 31 grudnia 2015 r. od godz. 21:45 na Starym Rynku w Łomży. Wystąpią: reprezentujący różne style muzyczne, takie jak hip-hop, house i pop zespół Verba, mieszkająca od niedawna w Łomży ukraińska piosenkarka Anna Zlagodukh oraz profesjonalna skrzypaczka Marta Nanowska, która na skrzypcach elektrycznych, przy wizualizacjach świetlnych, wykona własne aranżacje światowych hitów. Gwiazdą imprezy będzie pochodząca z naszego miasta i będąca obecnie na topie, gwiazda muzyki rozrywkowej, grupa Piękni i Młodzi.
więcej

Wigilijne spotkanie mieszkańców Łomży

łamanie się opłatkiem podczas Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej
Po raz piąty mieszkańcy Łomży mieli możliwość spotkania się na Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej. Ponad tysiąc osób przybyło na Stary Rynek, by wspólnie kolędując, przełamać się opłatkiem i przekazać sobie świąteczne życzenia. Życzenia mieszkańcom złożyli także Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski oraz w imieniu Rady Miejskiej jej Przewodniczący Wiesław Grzymała.
więcej

Zrób zdjęcie ze Świętym Mikołajem

foto
Podczas trwania Łomżyńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w niedzielę 20 grudnia br. na Starym Rynku w Łomży, dzieci zupełnie za darmo będą mogły zrobić sobie profesjonalne zdjęcie z najprawdziwszym Świętym Mikołajem. Mikołaj będzie gościł pod łomżyńską choinką w godzinach 12:30-14:00. Zdjęcia będzie można odebrać po Nowym Roku w Urzędzie Miejskim w Łomży (pok. 122). O dokładnym terminie poinformujemy w oddzielnym komunikacie.
więcej

Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy

foto
Już w najbliższą niedzielę (20 grudnia 2015 r.) na Starym Rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który w tym roku poprzedzi Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną. Wzorem lat ubiegłych nie zabraknie stoisk z tradycyjnymi, regionalnymi przysmakami, a także takich na których będzie można kupić wyjątkowe, a na pewno oryginalne ozdoby świąteczne. Swój udział zapowiedziało już kilkudziesięciu wystawców.
więcej

Zapraszamy na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną

foto
W niedzielę 20 grudnia br. o godz. 17:00, na Starym Rynku odbędzie się Łomżyńska Wieczerza Wigilijna. - Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości i refleksji oraz spotkań w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. W duchu tych świąt chcemy się spotkać również jako jedna, wielka, łomżyńska rodzina, by przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia – zaprasza Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną tradycyjnie już zaprasza także Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.
więcej

Mikołajkowe święto dla najmłodszych

Blisko 350 dzieci z łomżyńskich przedszkoli i szkół podstawowych bawiło się na miejskiej imprezie mikołajkowej, która odbyła się w piątkowe popołudnie na Starym Rynku. Przez półtorej godziny na najmłodszych czekało moc atrakcji. Był Święty Mikołaj, słodkie niespodzianki, nie zabrakło też licznych konkursów i zabaw. Punkt kulminacyjny imprezy stanowiło uroczyste rozświetlenie iluminacji świetlnych, którego dokonał Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.
więcej

Świąteczna choinka już na Starym Rynku

foto
Ponad 16-metrowy świerk pospolity stanął dziś na łomżyńskim Starym Rynku. Drzewo pochodzi z prywatnej posesji jednego z mieszkańców Łomży. W ciągu najbliższych dwóch dni choinka zostanie udekorowana i przyozdobiona w iluminacje świetlne, by w pełni nadać świątecznego charakteru miastu.
więcej

"Mikołajki" na Starym Rynku - zabawa, słodkości i magia

foto
Święty Mikołaj, słodkie niespodzianki, liczne konkursy i zabawy - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na najmłodszych mieszkańców Łomży podczas miejskich "Mikołajek". Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia 2015 r. (piątek), w godzinach 14.00-15.30 na Starym Rynku.
więcej

Przyjdź zobaczyć świąteczną ciężarówkę Coca-Coli!

foto
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a ich atmosfera udziela się każdemu z nas. Ten nastrój będzie z pewnością jeszcze większy, gdy w świąteczną trasę wyruszą kultowe ciężarówki Coca-Cola. 10 grudnia 2015 r. samochód przejedzie także przez Łomżę, by na 6 godzin zatrzymać się na Starym Rynku.
więcej

Ostatni Jarmark Rozmaitości już w sobotę

Łomżyński Jarmark Rozmaitości 10.10.2015 10.00-16.00
W sobotę 10 października w godzinach 10.00-16.00 na Starym Rynku w Łomży odbędzie się ostatni już w tegorocznym cyklu - Łomżyński Jarmark Rozmaitości. Swój udział zapowiedziały osoby, które wytwarzają domowe przetwory, wypieki, wędliny, sery, piwo, miód. Nie zabraknie również tych zajmujących się wyrobami wiklinowymi, drewnianymi, skórzanymi, biżuterią, a także artystów, rzemieślników, kolekcjonerów sztuki, antyków, militariów i różnego rodzaju staroci.
więcej

Łomżyńscy seniorzy mieli swoje święto

Tłumy ludzi bawiły się na pierwszej łomżyńskiej
Występy zespołów, liczne pokazy, tańce - to tylko niektóre atrakcje, jakie towarzyszyły "Senioradzie". Międzypokoleniowa impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Podkreślali to - bez wyjątku - wszyscy jej uczestnicy. To pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście, zainicjowane zostało przez Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, przy współpracy z Łomżyńską Społeczną Radą Seniorów.
więcej

Kolekcjonerski sezon zakończony

foto
- Chcemy by Jarmark Kolekcjonerski na stałe wpisał się do kalendarza łomżyńskich wydarzeń – mówi Adam Zwierzyński, radny miejski, pomysłodawca inicjatywy na Starym Rynku. W niedzielę 27 września br. kolekcjonerzy spotkali się już po raz ostatni w tym roku.
więcej

Zapraszamy na Senioradę

Seniorada - międzypokoleniowe spotkanie - 1 października 2015r.
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów zapraszają na międzypokoleniowe spotkanie w ramach Łomżyńskiego Dnia Seniora, czyli Senioradę. Impreza skierowana jest zarówno do osób starszych, jak i najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Odbędzie się w czwartek 1 października 2015 roku od godz. 14:00 na Starym Rynku w Łomży. Ponadto decyzją Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia, tego dnia będą mogły bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.
więcej

"Kolekcjonerskie ostatki" na Starym Rynku

foto
W najbliższą niedzielę (27 września br.) na łomżyńskim Starym Rynku odbędzie się ostatni już w tym roku Jarmark Kolekcjonerski. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Adam Zwierzyński - radny miejski, związany z Łomżyńskim Klubem Kolekcjonerskim. Wydarzenie swoim Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Łomży - Mariusz Chrzanowski.
więcej

Imprezy biegowe w Łomży

PKO Bieg Charytatywny
Najbliższa sobota 19 września zdominowana będzie w naszym mieście przez biegaczy. Najpierw przed południem, na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd odbędzie I PKO Bieg Charytatywny dla niedożywionych dzieci. Natomiast po południu ze Starego Rynku wystartuje 2. Bieg o Żywą Świninę Łomża – Giełczyn. W sumie w obu wydarzeniach, objętych honorowym patronatem przez Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, udział weźmie prawie pół tysiąca biegaczy. Natomiast dzień później zawody na terenie Parku im. Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma organizuje Rada Osiedla nr 11.
więcej

Przedostatni Jarmark Rozmaitości

foto
Kilkudziesięciu producentów przetworzonych produktów rolno – spożywczych pochodzenia naturalnego, artystów, rzemieślników, producentów biżuterii i rękodzielnictwa kolejny już raz przybędzie na Stary Rynek w Łomży. W najbliższą sobotę (12 września) w godz. 10:00 – 16:00 ponownie odbędzie się Jarmark Rozmaitości. W jego trakcie przewidziano występ artystyczny Klubu Carpe Diem, działającego przy Stowarzyszeniu "Ja i Ty".
więcej

Polski Dzień Bluesa po raz drugi w Łomży

W sobotę 12 września na Starym Rynku zagra i zaśpiewa The BL Blues Band. Łomżyńska kapela wykona autorskie kompozycje w stylistyce bluesowej i kilka znanych utworów polskich bluesmanów. Koncert rozpocznie się o godz. 11.00, potrwa do ok. 12.30.
więcej

Patriotycznie i rockowo na Starym Rynku

foto
Rockowy koncert zespołu patriotyczno – historycznego Forteca był ostatnim akcentem tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w Łomży. Przed muzykami ze Szczyrku, z kilkoma utworami patriotycznymi, wystąpili łomżyńscy gitarzyści Przemysław Karwowski i Cezary Borusiewicz.
więcej

W sobotę zapraszamy na Jarmark Rozmaitości

foto
Kilkudziesięciu producentów przetworzonych produktów rolno – spożywczych pochodzenia naturalnego, artystów, rzemieślników, producentów biżuterii i rękodzielnictwa ponownie zawita na Stary Rynek w Łomży. W najbliższą sobotę (8 sierpnia) w godz. 10:00 – 16:00 ponownie odbędzie się Jarmark Rozmaitości. W jego trakcie przewidziano występ artystyczny Klubu Carpe Diem, działającego przy Stowarzyszeniu "Ja i Ty".
więcej

Forteca na Starym Rynku

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na koncert rockowy zespołu patriotyczno – historycznego Forteca. Przed muzykami pochodzącymi ze Szczyrku, łomżyńskiej publiczności z kilkoma swoimi utworami zaprezentują się, gitarzyści z naszego miasta Przemysław Kamiński i Cezary Borusiewicz. Koncert organizowany z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się w sobotę 15 sierpnia 2015 roku o godz. 19:00 na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny!
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED