Łomża

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

"Mikołajki" na Starym Rynku - zabawa, słodkości i magia

foto
Święty Mikołaj, słodkie niespodzianki, liczne konkursy i zabawy - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na najmłodszych mieszkańców Łomży podczas miejskich "Mikołajek". Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia 2015 r. (piątek), w godzinach 14.00-15.30 na Starym Rynku.
więcej

Przyjdź zobaczyć świąteczną ciężarówkę Coca-Coli!

foto
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a ich atmosfera udziela się każdemu z nas. Ten nastrój będzie z pewnością jeszcze większy, gdy w świąteczną trasę wyruszą kultowe ciężarówki Coca-Cola. 10 grudnia 2015 r. samochód przejedzie także przez Łomżę, by na 6 godzin zatrzymać się na Starym Rynku.
więcej

Ostatni Jarmark Rozmaitości już w sobotę

Łomżyński Jarmark Rozmaitości 10.10.2015 10.00-16.00
W sobotę 10 października w godzinach 10.00-16.00 na Starym Rynku w Łomży odbędzie się ostatni już w tegorocznym cyklu - Łomżyński Jarmark Rozmaitości. Swój udział zapowiedziały osoby, które wytwarzają domowe przetwory, wypieki, wędliny, sery, piwo, miód. Nie zabraknie również tych zajmujących się wyrobami wiklinowymi, drewnianymi, skórzanymi, biżuterią, a także artystów, rzemieślników, kolekcjonerów sztuki, antyków, militariów i różnego rodzaju staroci.
więcej

Łomżyńscy seniorzy mieli swoje święto

Tłumy ludzi bawiły się na pierwszej łomżyńskiej
Występy zespołów, liczne pokazy, tańce - to tylko niektóre atrakcje, jakie towarzyszyły "Senioradzie". Międzypokoleniowa impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Podkreślali to - bez wyjątku - wszyscy jej uczestnicy. To pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście, zainicjowane zostało przez Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, przy współpracy z Łomżyńską Społeczną Radą Seniorów.
więcej

Kolekcjonerski sezon zakończony

foto
- Chcemy by Jarmark Kolekcjonerski na stałe wpisał się do kalendarza łomżyńskich wydarzeń – mówi Adam Zwierzyński, radny miejski, pomysłodawca inicjatywy na Starym Rynku. W niedzielę 27 września br. kolekcjonerzy spotkali się już po raz ostatni w tym roku.
więcej

Zapraszamy na Senioradę

Seniorada - międzypokoleniowe spotkanie - 1 października 2015r.
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów zapraszają na międzypokoleniowe spotkanie w ramach Łomżyńskiego Dnia Seniora, czyli Senioradę. Impreza skierowana jest zarówno do osób starszych, jak i najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Odbędzie się w czwartek 1 października 2015 roku od godz. 14:00 na Starym Rynku w Łomży. Ponadto decyzją Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia, tego dnia będą mogły bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.
więcej

"Kolekcjonerskie ostatki" na Starym Rynku

foto
W najbliższą niedzielę (27 września br.) na łomżyńskim Starym Rynku odbędzie się ostatni już w tym roku Jarmark Kolekcjonerski. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Adam Zwierzyński - radny miejski, związany z Łomżyńskim Klubem Kolekcjonerskim. Wydarzenie swoim Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Łomży - Mariusz Chrzanowski.
więcej

Imprezy biegowe w Łomży

PKO Bieg Charytatywny
Najbliższa sobota 19 września zdominowana będzie w naszym mieście przez biegaczy. Najpierw przed południem, na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd odbędzie I PKO Bieg Charytatywny dla niedożywionych dzieci. Natomiast po południu ze Starego Rynku wystartuje 2. Bieg o Żywą Świninę Łomża – Giełczyn. W sumie w obu wydarzeniach, objętych honorowym patronatem przez Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, udział weźmie prawie pół tysiąca biegaczy. Natomiast dzień później zawody na terenie Parku im. Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma organizuje Rada Osiedla nr 11.
więcej

Przedostatni Jarmark Rozmaitości

foto
Kilkudziesięciu producentów przetworzonych produktów rolno – spożywczych pochodzenia naturalnego, artystów, rzemieślników, producentów biżuterii i rękodzielnictwa kolejny już raz przybędzie na Stary Rynek w Łomży. W najbliższą sobotę (12 września) w godz. 10:00 – 16:00 ponownie odbędzie się Jarmark Rozmaitości. W jego trakcie przewidziano występ artystyczny Klubu Carpe Diem, działającego przy Stowarzyszeniu "Ja i Ty".
więcej

Polski Dzień Bluesa po raz drugi w Łomży

W sobotę 12 września na Starym Rynku zagra i zaśpiewa The BL Blues Band. Łomżyńska kapela wykona autorskie kompozycje w stylistyce bluesowej i kilka znanych utworów polskich bluesmanów. Koncert rozpocznie się o godz. 11.00, potrwa do ok. 12.30.
więcej

Patriotycznie i rockowo na Starym Rynku

foto
Rockowy koncert zespołu patriotyczno – historycznego Forteca był ostatnim akcentem tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w Łomży. Przed muzykami ze Szczyrku, z kilkoma utworami patriotycznymi, wystąpili łomżyńscy gitarzyści Przemysław Karwowski i Cezary Borusiewicz.
więcej

W sobotę zapraszamy na Jarmark Rozmaitości

foto
Kilkudziesięciu producentów przetworzonych produktów rolno – spożywczych pochodzenia naturalnego, artystów, rzemieślników, producentów biżuterii i rękodzielnictwa ponownie zawita na Stary Rynek w Łomży. W najbliższą sobotę (8 sierpnia) w godz. 10:00 – 16:00 ponownie odbędzie się Jarmark Rozmaitości. W jego trakcie przewidziano występ artystyczny Klubu Carpe Diem, działającego przy Stowarzyszeniu "Ja i Ty".
więcej

Forteca na Starym Rynku

foto
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na koncert rockowy zespołu patriotyczno – historycznego Forteca. Przed muzykami pochodzącymi ze Szczyrku, łomżyńskiej publiczności z kilkoma swoimi utworami zaprezentują się, gitarzyści z naszego miasta Przemysław Kamiński i Cezary Borusiewicz. Koncert organizowany z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się w sobotę 15 sierpnia 2015 roku o godz. 19:00 na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny!
więcej

Łomża uczciła Powstanie Warszawskie

łomżyńskie obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Patriotyczny koncert hip-hopowy był główną częścią łomżyńskich obchodów 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Nim jednak na scenie wystąpili zaproszeni artyści, a „godzinę W” oznajmiły syreny alarmowe, pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przedstawiciele władz miasta i powiatu łomżyńskiego, harcerzy i wojska złożyli kwiaty i zapalili znicze.
więcej

Kolejny Jarmark Kolekcjonerski za nami

foto
W niedzielę 26 lipca br. miłośnicy kolekcjonerstwa już po raz 4. spotkali się na Starym Rynku. Jedni oglądali, kupowali czy też sprzedawali, drudzy z kolei wymieniali się posiadanymi zbiorami. Oprócz rzeczy typowo kolekcjonerskich, można było znaleźć również produkty spożywcze robione na bazie naturalnych receptur.
więcej

Patriotyczny koncert hip-hopowy w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

foto
Prezydent Łomży zaprasza w sobotę 1 sierpnia 2015 r. o godz. 17:00 na patriotyczny koncert hip-hopowy, organizowany z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na którym wystąpią PsG Klika & 5tka z Łomży oraz Tadek Firma z Krakowa. Koncert rozpocznie się tuż po syrenach alarmowych, włączonych na jedną minutę o symbolicznej „godzinie W” na terenie całej Polski, celem uhonorowania poświęcenia i walk Powstańców Warszawskich z 1944 roku. Koncert odbędzie się na Starym Rynku w Łomży. Wstęp wolny!
więcej

Zaproszenie na pokaz filmu "Cząstka Podlasia"

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na pokaz filmu "Cząstka Podlasia", który odbędzie się 2 sierpnia 2015r. na Starym Rynku. Przed pokazem filmu - o godz. 20.00 odbędzie się koncert Kilim Carpet - zespołu tworzącego elektroniczny wymiar polskiej muzyki ludowej, w skład którego wchodzą: Anna Kaptór - wokal, piano, sample; Przemysław Starachowski - perkusja, sample; Kinga Rejterada - animacje. Koncerty Kilim Carpet to audiowizualne przedstawienia, w których słuchacz może obcować ze sztuką ludową modyfikowaną zarówno pod kątem muzycznym, jak i graficznym...
więcej

Strongmani rywalizowali o Puchar Prezydenta Łomży!

Marcin Sendwicki był bezdyskusyjnie najlepszy
Pogoda dopisała, publiczność nie zawiodła. W sobotę (27 czerwca br.) na Starym Rynku rozegrane zostały Mistrzostwa STRONGMAN o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Najlepszy okazał się Marcin Sendwicki. Jego zwycięstwo nie jest niespodzianką. Sportowiec pochodzący z Szubina k. Bydgoszczy ma już na swoim koncie sukcesy w zawodach międzynarodowych.
więcej

Zamknięty odcinek ul. Długiej i Stary Rynek

W związku z Mistrzostwami STRONGMAN o Puchar Prezydenta Miasta, które odbędą się w dniu 27 czerwca br. na łomżyńskim Starym Rynku, od godz.15 do czasu zakończenia imprezy zamknięty będzie odcinek ul. Długiej i Stary Rynek.
więcej

Strongmani powalczą o Puchar Prezydenta Łomży!

foto
W najbliższą sobotę mieszkańców naszego miasta czeka nie lada gratka. Na Stary Rynek zjadą "siłacze" z całego kraju, by wziąć udział Mistrzostwach STRONGMAN o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Początek imprezy zaplanowany jest na godz. 16.
więcej

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED