Motoserce ponownie zagrało w Łomży

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Motoserce ponownie zagrało w Łomży

W tym roku po raz dziewiąty w naszym kraju odbywa się akcja Motoserce. To przedsięwzięcie organizowane przez motocyklistów, mające na celu promocję krwiodawstwa i zbiórkę krwi. W sobotę 6 maja po raz trzeci impreza odbyła się w Łomży. Wzięło w niej udział około 600 motocyklistów.

Ponad 25 tysięcy litrów krwi do tej pory udało się zebrać w całym kraju w ośmiu finałach organizowanych przez Kongres Klubów Motocyklowych. – Na pierwszym Motosercu w Łomży zebraliśmy 25 litrów krwi,  na drugim 47 litrów, a dzisiaj ponad 87 litrów krwi  – przekazał Krzysztof Suproń z Klubu Motocyklowego Wild Dogs FG Łomża, głównego organizatora łomżyńskiej imprezy. Łącznie w ramach łomżyńskiej akcji Motoserce krew oddały 194 osoby, z czego 97 osób uczyniło to w krwiobusach na Starym Rynku, pozostałe natomiast w dniach 2 i 5 maja zrobiły to w terenowym oddziale Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, mającym swoją siedzibę w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Warto też dodać, że były również osoby, które oddawały osocze.
Prowadzący imprezę Marcin „Grochu” Grodzki z Klubu Motocyklowego Wild Dogs podkreślał, że po raz pierwszy w historii Łomży do krwiobusów, zanim się one rozstawiły, były już kolejki ludzi chętnych oddać krew. - W tym roku bardzo sprawnie działa rejestracja za co dziękujemy naszym wolontariuszkom, które naprawdę ciężko pracowały cały dzień. Dziękujemy również przedstawicielom Miasta, sponsorom i wszystkim którzy mieli swój wkład w organizację i przebieg tej imprezy – mówił Marcin Grodzki. - Była to bardzo fajna, rodzinna impreza, bo było dużo osób z dziećmi. Nie zawiedli motocykliści, których było kilkuset z różnych części naszego kraju – dodawał „Grochu”.
Przed koncertem gwiazdy wieczoru było losowanie nagród dla krwiodawców. Niestety, wylosowanych osób nie było w tym czasie już na terenie imprezy, dlatego organizatorzy po odbiór nagród zapraszają do Max Bike Łomża na ul. Spokojnej. Aby się dowiedzieć, kto został wylosowany należy obejrzeć film na fanpage łomżyńskiego Motoserca.
Oprócz tradycyjnej parady motocykli oraz zbiórki krwi, nie zabrakło także konkursów z nagrodami, pokazów ratownictwa medycznego, walki wręcz, a także koncertów. Na scenie wystąpili: Czwarta Piętnaście, Mad Bee oraz znany z występów w ostatniej edycji programu Idol, łomżyniak Adam Kalinowski. Gwiazdą wieczoru był zespół Luxtorpeda.
Motoserce odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

2017-05-06 21:07 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED