Święto dzieci w Łomży

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Święto dzieci w Łomży

Święto dzieci w Łomży
Miejski Dzień Dziecka na Starym Rynku w Łomży
  • Święto dzieci w ŁomżyZ dziećmi ze sceny przywitał się prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
  • Święto dzieci w ŁomżyWśród wielu atrakcji, jakie czekały na najmłodszych było malowanie twarzy
  • Święto dzieci w ŁomżyLaureaci 12. Festiwalu Piosenki Big Bit
Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta odbył się 1 czerwca Miejski Dzień Dziecka. Inicjatywa zorganizowana przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego przyciągnęła na Stary Rynek spore rzesze dzieci. - Niech te radosne i uśmiechnięte twarze towarzyszą Wam każdego dnia – mówił gospodarz miasta.

Atrakcje czekały na najmłodszych już od godzin przedpołudniowych. Na Starym Rynku każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Ogromną frajdę młodym uczestnikom sprawiła bez wątpienia dmuchana zjeżdżalnia. - Moje dzieciaki nie mogą się już doczekać. Bardzo fajnie, że jest takie wydarzenie i nie musimy martwić się o zorganizowanie czasu dzieciom – mówił pan Michał Bazydło, czekający w kolejce z dwójką swoich pociech na dmuchane szaleństwa. Oblegane było także rodeo, malowanie twarzy czy ogródek dwulatka. Jak przystało na Dzień Dziecka nie zabrakło waty cukrowej i lodów, wszystko oczywiście bezpłatnie. Organizowane były też konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Ratusz. Imprezę na łomżyńskiej starówce uświetniły występy zespołu Tabor.

Swoją godną oprawę miało również uhonorowanie laureatów 11. Festiwalu Piosenki Big Bit. Z roku na rok liczba jego uczestników rośnie. W tym przekroczyła "trzydziestkę". Tegorocznym jurorem była Ewa Kuklińska, znana tancerka, piosenkarka i aktorka teatralna. - Młodzi mieli kogo naśladować. Nasza jurorka przekazywała im cenne wskazówki, jak zachowywać się na scenie, czy też w jaki sposób pokonać tremę – mówi Magda Sinoff, instruktor muzyki i animator kultury w grodzie nad Narwią. Nagrody wręczył i pogratulował umiejętności wokalnych prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

To jednak nie był koniec atrakcji dla najmłodszych. W Dzień Dziecka ruszył bowiem sezonowy Letni Park Zabaw przy Orliku na ulicy Katyńskiej. Największą jego atrakcją są dmuchańce – ogromna zjeżdżalnia "Plac zabaw z Małpką" oraz tory przeszkód: "Cyrk" i "Arena Wrażeń". Decyzją Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego 1 czerwca wszystkie dzieci miały bezpłatne wejście. Zasady użytkowania urządzeń w tym dniu przedstawi obsługa Parku Zabaw.

2018-06-01 23:20 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED