Mikołajkowa zabawa dla dzieci

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Mikołajkowa zabawa dla dzieci

W czwartek od godzin porannych na Stary Rynek ciągnęły tłumy dzieci z przedszkoli i szkół, aby w ciekawy i radosny sposób obchodzić imieniny Świętego Mikołaja. Już po raz kolejny Urząd Miejski zorganizował „Mikołajki Miejskie”, których realizatorem w tym roku była Planeta Asów. Z przygotowanych atrakcji skorzystało ponad sześćset dzieci.

- Zapoczątkowana przeze mnie w poprzedniej kadencji mikołajkowa impreza dla najmłodszych już na stałe wpisała się w kalendarz łomżyńskich wydarzeń. Jest ona doskonałą okazją do atrakcyjnego spędzenia czasu i wprowadzenia w klimat zbliżających się świąt oraz integracji naszych najmłodszych i budowania poczucia ich tożsamości z naszym miastem – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.

W ramach wydarzenia dzieci brały udział  w zabawach ruchowych taki jak np. bieg z „kulą śnieżną” na tacy czy rzut prezentem do celu. Odpowiadały na pytania o Świętach Bożego Narodzenia i Świętym Mikołaju, a w mikołajowej fotobudce robiły pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem z wykorzystaniem gadżetów świątecznych. W jego laboratorium przeprowadzały zimowe eksperymenty, a na stoisku karaoke śpiewały kolędy. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia kreatywnego rękodzieła świątecznego, w ramach którego najmłodsi dekorowali pierniczki lukrem i kolorowymi posypkami oraz tworzyli jadalne dekoracje świąteczne. Nie zabrakło również malowania buzi na zimowe symbole, a każdy uczestnik miejskich imienin Mikołaja mógł liczyć na słodki upominek.

W tym roku „Mikołajki Miejskie” zostały  zorganizowane głównie pod kątem grup przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Z przygotowanych atrakcji korzystały również  dzieci jeszcze nieuczęszczające do przedszkoli lub szkół, które przyszły ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami lub opiekunami.

2018-12-06 15:04 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED