Rowerowo i smacznie na starówce

Strona główna » Miasto » Wydarzenia na Starym Rynku

Rowerowo i smacznie na starówce

Rowerowo i smacznie na starówce
widowisko akrobatyczne na rowerze w wykonaniu Piotra Bielaka
  • Rowerowo i smacznie na starówcemobilne miasteczko rowerowe
  • Rowerowo i smacznie na starówcestoiska z warsztatami kulinarnymi przygotowała Restauracja Natura
Mobilne miasteczko rowerowe stanęło w niedzielne popołudnie na łomżyńskim Starym Rynku. Tego dnia dzieci mogły poznać znaki drogowe i zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się jednośladem. Trochę starszą młodzież w tajniki akrobatyki rowerowej wprowadził Piotr Bielak. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty kulinarne dla najmłodszych.

W mobilnym miasteczku rowerowym przygotowana została symulacja ruchu ulicznego ze znakami drogowymi, rondem, przejazdem kolejowym i przejściami dla pieszych. Były także ustawione różnego rodzaju przeszkody. – Chcieliśmy, by dzieci mogły pojeździć i poćwiczyć to, co spotkają w realnym ruchu drogowym – powiedział Piotr Bielak, który zaprezentował również widowisko akrobatyczne, skacząc, żonglując i wykonując na rowerze różnego rodzaju numery wspólnie z publicznością. Uczestnik telewizyjnego talent show, od 20 lat trenujący akrobatykę sportową podkreślał, że umiejętności w dużej mierze zależą od tego, jak dana osoba zaangażowana jest w trening oraz jaki ma talent. - Najrozsądniejszym podejściem jest, by nie porywać się na duży progres, tylko nastawić się na to, że cała nauka i przygoda z rowerem, czy inną pasją, trwa latami. Lepiej małymi kroczkami przemieszczać  się do przodu, bezpiecznie, bez kontuzji, bardzo mocno wypracowując w sobie nawyki, niż porywać się na jakieś trudne rzeczy i mieć przez to przerwę na jakieś 3-4 miesiące, gdzie może to okazać się przerwą już na zawsze z daną dyscypliną – radził licznie zgromadzonym młodym rowerzystom Piotr Bielak.

Pokazom rowerowym towarzyszyły warsztaty kulinarne prowadzone przez pracowników nowej restauracji „Natura”. – Na naszych stoiskach były grillowane warzywa m.in. cukinia i papryka, grillowana pierś z kurczaka w przyprawach i sezamie, sałatki owocowe oraz przekąski z twarogu. Był też swojski chlebek na bazie jogurtu i ziaren, który rozszedł się bardzo szybko – powiedziała Ewa Tyszka, wprowadzająca wspólnie z koleżankami dzieci w tajniki przygotowywania smacznych i zdrowych przekąsek z owoców i warzyw.

Wydarzenie pod nazwą „Sport & Food” odbyło się w ramach „Łomżyńskich Wakacji”.

2019-08-04 20:20 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED