Prezydent pogratulował Patrykowi Surdynowi. Szykuje się kolejna gala MMA w Łomży

Strona główna » Aktualności

Prezydent pogratulował Patrykowi Surdynowi. Szykuje się kolejna gala MMA w Łomży

Prezydent pogratulował Patrykowi Surdynowi. Szykuje się kolejna gala MMA w Łomży
Patryk Surdyn z mistrzowską szablą i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
  • Prezydent pogratulował Patrykowi Surdynowi. Szykuje się kolejna gala MMA w Łomży
Patryk Surdyn kilkanaście dni temu wywalczył w Siedlcach tytuł mistrza organizacji Armia Fight Night. Z zawodnikiem Black Horse MMA Łomża spotkał się prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Jestem dumny, że nasze miasto ma takiego zawodnika – mówi włodarz. Najprawdopodobniej na wiosnę łomżanin będzie bronił mistrzowskiego tytułu w rodzinnym mieście.

Patryk Surdyn został mistrzem kategorii koguciej do 61 kg. W walce wieczoru pokonał przez duszenie zza pleców Yuriia Bosyia, zmuszając tym samym Ukraińca do poddania już w pierwszej rundzie. Zamiast pasa, zawodnik Black Horse MMA Łomża otrzymał mistrzowską szablę. Mimo, że rywal był wymagający, to jak przyznał taki był plan. - Od początku konsekwentnie realizowałem założenia, które ustaliliśmy z trenerem – mówi 22-latek ćwiczący na co dzień w klubie Black Horse. Była to dla niego czwarta zawodowa walka i czwarte zwycięstwo, które dało mu awans na 7. miejsce w klasyfikacji TOP 10 najlepszych zawodników w kraju.

Na spotkanie z prezydentem do Łomży przyjechali również przedstawiciele organizacji Armia Fight Night. Najprawdopodobniej w kwietniu odbędzie się druga w Łomży gala organizowana przez federację wywodzącą się z wojska. Podczas walki wieczoru, którą miałaby transmitować stacja telewizyjna Polsat Sport, tytułu mistrzowskiego broniłby w rodzinnym mieście Patryk Surdyn. Zadebiutować w oktagonie ma również Maciej Tercjak. Znakomity karateka, od tego roku ćwiczący kickboxing chce przejść na zawodowstwo i walczyć w K1. - Chcę wykonać kolejny krok do przodu, aby dalej się rozwijać – mówi.

- Mieszane sztuki walki zyskują coraz większą popularność w kraju, ale przede wszystkim w naszym mieście. Jest zapotrzebowanie na ten sport, co pokazały dwie poprzednie gale, są sukcesy sportowe. Jeżeli chcemy, aby miasto się rozwijało, to musimy stwarzać możliwości do tego naszym lokalnym zawodnikom. Dlatego uważam, że warto tego typu wydarzenia sportowe organizować nad Narwią – przekonuje prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że sport, to również nieograniczona możliwość promocji miasta. Na gali Armia Fight Night szanse pokazania się będą mieli zawodnicy Black Horse MMA Łomża i Fight Club Łomża.

2018-12-05 09:38 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED