Osoby niepełnosprawne uczestniczyły w zawodach sportowych

Strona główna » Aktualności

Osoby niepełnosprawne uczestniczyły w zawodach sportowych

Osoby niepełnosprawne uczestniczyły w zawodach sportowych
mityng lekkoatletyczny na Stadionie Miejskim
  • Osoby niepełnosprawne uczestniczyły w zawodach sportowychzawody pływackie w Parku Wodnym
W piątek 21 września na Stadionie Miejskim odbył się VIII Łomżyński Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych. Dzień później osoby z niepełnosprawnościami rywalizowały w zawodach pływackich w Parku Wodnym. Wydarzenia zostały zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, Zespół Szkół Specjalnych w Łomży oraz Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych "Ja i Ty". Zawody odbyły się w ramach VI Europejskiego Festiwalu Sztuk Wszelakich.

Uczestników mityngu lekkoatletycznego, ich opiekunów, rodziny i kibiców powitali Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR Łomża, Lucyna Antecka, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych oraz Katarzyna Kuklińska, prezes Stowarzyszenia „Ja i Ty”. W jego ósmej edycji udział wzięło blisko 100 niepełnosprawnych uczniów i absolwentów zgłoszonych przez Zespół Szkół Specjalnych w Łomży, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, Dom Pomocy Społecznej w Łomży, Zakłady Spożywcze BONA - Warsztat Terapii Zajęciowej w Łomży, Szkołę Podstawową Nr 10 w Łomży oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrołęce. Konkurencje lekkoatletyczne zostały podzielone według stopnia niepełnosprawności oraz wieku zawodników. Dzieci i młodzież rywalizowali w biegach na dystansie 100 i 200 metrów, rzucie piłeczką palantową, a także zmierzyli się w skok w dal.
W przerwach zawodów czas umilały występy artystyczne w postaci pokazu zumby przygotowanego przez Elę Komorowską - instruktora ze Szkół Katolickich oraz Mariusa Gracea i zespół Just Dance II z Rumunii. Wspólny taniec cieszył się dużym powodzeniem, a na twarzach uczestników widać było ogromną radość. Wszyscy obecni mieli także czas na posiłek, specjalnie przygotowany na tę okazję przez łomżyński Zespół Szkół Specjalnych. Kolejnego dnia w Parku wodnym amatorzy pływania zmierzyli się  w pływaniu na dystansie 25 m.  

Zarówno mityng lekkoatletyczny jak i zawody w pływaniu mają pokazywać młodym ludziom z niepełnosprawnością, ale i ich pełnosprawnym rówieśnikom, jak ważne jest zmaganie się ze swoimi słabościami oraz jak wielkie znaczenie w osiąganiu swoich celów ma konsekwencja, upór i wytrwałość w podejmowaniu każdego wyzwania. Nieocenione jest tutaj wsparcie szkoły, opiekunów i rodziców. Zawodnicy niepełnosprawni często sięgają po najwyższe laury na świecie, nierzadko zdobywają lepsze wyniki niż pełnosprawni koledzy. W tych dniach jednak nie wyniki były najważniejsze, a atmosfera przyjaźni i wspólna integracja. Liczył się sam udział, a nie poprawność wykonania zadań. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Podczas uroczystej dekoracji zawodnicy VIII Mityngu Lekkoatletycznego oraz Zawodów Pływackich otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Pełna fotorelacja wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


tekst i foto: MOSiR

2018-09-24 14:35 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED