PROCES OPRACOWANIA PROGRAMU ROZWOJU

Strona główna » Miasto » Program Rozwoju Miasta Łomża

PROCES OPRACOWANIA PROGRAMU ROZWOJU

Poniżej przedstawiamy skład Zespołu ds. opracowania Programu Rozwoju Miasta Łomża (PRMŁ), schemat organizacji prac oraz planowany harmonogram prac.

W dniu 25 lutego 2015 r. Uchwałą Nr 21/VI/15 Rady Miejskiej Łomży przystąpiono do opracowania Programu Rozwoju Miasta Łomża.

Uchwała ustanawia jednocześnie tryb opracowania Programu - prace mają zostać wykonane w formule partnersko–eksperckiej oraz przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dokumentu.

 

Zarządzeniem Nr 93/15 Prezydenta Miasta Łomża z dnia 27 marca 2015 r. został powołany Zespół ds. opracowania Programu.

 

W skład Zespołu wchodzą:

 

         I.      Konwent

  1. Mariusz Chrzanowski - Prezydent Miasta
  2. Agnieszka Muzyk - Zastępca Prezydenta
  3. Andrzej Garlicki - Zastępca Prezydenta
  4. Prof. Bogusław Plawgo - Ekspert Wiodący (kierowanie pracą panelu ekspertów, redakcja merytoryczna dokumentu)

Zadania: zatwierdzanie kluczowych etapów, zatwierdzenie dokumentu.

 

      II.      Panel Ekspertów

1. Dr Paweł Piątkowski – Ekspert w ramach obszaru problemowego infrastruktura i zagospodarowanie przestrzenne

2. Dr Adam Miara – Ekspert w ramach obszaru problemowego gospodarka

3. Dr Krystyna Leszczewska – Ekspert w ramach obszaru problemowego edukacja kultura sport

4. Dr Cecylia Sadowska-Snarska – Ekspert w ramach obszaru problemowego polityka społeczna

Zadania: sformułowanie misji i wizji, opracowanie analizy SWOT w oparciu o ekspertyzy i diagnozy wypracowane przez zespoły problemowe, określenie celów strategicznych, zatwierdzenie celów szczegółowych i zadań, redakcja dokumentu, konsultacje społeczne.

 

    III.      Zespół Koordynacyjny

  1. Dr Dariusz Perło – Ekspert ds. Koordynacji
  2. Tamara Małachowska – Sekretarz Miasta
  3. Joanna Pliszewska – WRF

Zadania: koordynacja prac, obsługa techniczna prac i konsultacji społecznych, redakcja dokumentu, zapewnienie komunikacji między Urzędem Miasta a Ekspertami.

 

   IV.      Zespoły Problemowe (grupy robocze)

 

INFRASTRUKTURA I ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

  1. Marek Jankowski – WAB - Lider Zespołu
  2. Andrzej Karwowski – WGK
  3. Marek Raszczyk – WIN
  4. Henryka Pezowicz – WGN
  5. Krzysztof Twardowski – WAB
  6. Maria Plona – ROS
  7. Janusz Nowakowski – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji
  8. Zdzisław Pisowodzki – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
  9. Artur Klimaszewski – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
  10. Krzysztof Duda – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
  11. Marek Olbryś – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej
  12. Przedstawiciele: Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, Podlaskiego Biura Planowania Przestrzennego, Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków oraz PGE Dystrybucja SA Oddział Białystok Rejon Łomża

 

GOSPODARKA

  1. Anna Kadłubowska – WRF - Lider Zespołu
  2. Andrzej Karwowski – WGK   
  3. Marek Raszczyk – WIN
  4. Małgorzata Puchała – COI
  5. Mariola Jabłonowska – WKP
  6. Andrzej Kiełczewski – Park Przemysłowy Łomża
  7. Ryszard Fiedorowicz – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
  8. Janusz Nowakowski – Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji
  9. Przedstawiciele: Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej, Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców, Agencji Rozwoju Regionalnego, przedsiębiorców oraz Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

 

EDUKACJA KULTURA SPORT

  1. Andrzej Piechociński – WOS - Lider Zespołu
  2. Ewa Grygo – WKP
  3. Józef Babiel – WKP
  4. Wojciech Kowalik – Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji
  5. Jacek Kocoń – Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących
  6. Paweł Drożyner – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących
  7. Agnieszka Bućkowska – Przedszkole Publiczne Nr 8
  8. Leszek Sobociński – Szkoła Podstawowa Nr 10
  9. Teresa Kurpiewska – Publiczne Gimnazjum Nr 1
  10. Jarosław Antoniuk – Teatr Lalki i Aktora
  11. Roman Borawski – Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych
  12. Janusz Jaśkowski – Miejska Biblioteka Publiczna
  13. Jerzy Jastrzębski – Muzeum Północno-Mazowieckiego
  14. Jan Miłosz Zarzycki – Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego
  15. Krystyna Łukasiuk – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 
  16. Przedstawiciele: łomżyńskich klubów sportowych, stowarzyszeń i organizacji

 

POLITYKA SPOŁECZNA

  1. Janina Picewicz-Znosko – WSZ - Lider Zespołu
  2. Anna Sobocińska – WKP
  3. Wiesław Jagielak – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
  4. Anna Fabin - MOPS – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
  5. Katarzyna Nita – Ośrodek Interwencji Kryzysowej
  6. Bożena Jabłońska – Centrum Pieczy Zastępczej
  7. Dariusz Budrowski – Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
  8. Elżbieta Olejniczak – Bazydło – Powiatowy Urząd Pracy
  9. Przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji społecznych

Zadania zespołów problemowych: opracowanie pod kierunkiem Ekspertów diagnozy w ramach powierzonego obszaru, opracowanie propozycji celów i zadań wraz ze wskaźnikami i procedurami monitorowania.

 

 

2015-03-31 08:33 Opublikował: Joanna Pliszewska

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED