Łomża

Strona główna » Aktualności

Jest umowa na kolejną „schetynówkę”

foto
Wojewoda Podlaski Maciej Żywno i Prezydent Miasta Łomża Mieczysław Czerniawski podpisali umowę na dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, modernizacji ulicy Poznańskiej w Łomży. Spotkanie odbyło się w środę 10 sierpnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Program łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego

foto
W 91. rocznicę „cudu nad Wisłą” i bohaterskiej obrony Łomży podczas wojny 1920 roku Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski oraz ppłk Piotr Wolański - Dowódca 1. Łomżyńskiego Batalionu Remontowego im. gen. Mariana Raganowicza zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego, święta 1. Łomżyńskiego Batalionu Remontowego oraz przekazanie obowiązków Dowódcy Batalionu:
więcej

Łomża chce mieć u siebie Miasteczko Ruchu Drogowego

Władze Łomży poinformowały Marszałka Województwa Podlaskiego, że są zainteresowane budową w naszym mieście miasteczka ruchu drogowego. Inwestycja miałaby być wykonana w ramach realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projektu pn. „Budujemy miasteczka ruchu drogowego”. Miasto miałoby szansę zrealizować tę inwestycję bez dokładania na ten cel pieniędzy z budżetu miasta, ponieważ 85% potrzebnych środków ma pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15% ze środków budżetu państwa.
więcej

Przerwa technologiczna na nowym basenie

foto
1 sierpnia rozpoczęła się przerwa technologiczna na Miejskiej Pływalni nr 2 w Łomży. Woda została spuszczona, niecki basenowe zdezynfekowane, a główny wykonawca przystąpił do realizacji robót gwarancyjnych. Na liście znalazły się m.in.: prace związane z technologią basenową. Wykonawca ma poprawić zamocowanie ławeczek napowietrzających i dokonać przeglądu podwodnego oświetlenia niecek basenowych, wymienić zniszczone przewody i usunąć rdzę z natrysku w brodziku.
więcej

Łowieczka na inaugurację z Limo

Kabaret Limo
Około tysiąca osób przyszło piątkowego wieczoru na Stary Rynek, by być świadkami pierwszej części tegorocznej edycji Łomżyńskich Wieczorów Kabaretowych. Ideą tzw. ŁOWIECZKI jest zachęcenie mieszkańców naszego miasta do częstszych odwiedzin tej części miasta, a także prezentacja zespołów muzycznych z naszego regionu oraz początkujących, mniej znanych, bądź rzadziej prezentowanych w telewizji grup kabaretowych. W tym roku spotkanie z kabaretami, organizowane przez Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych we współpracy z Urzędem Miejskim, odbywać się będzie w każdy sierpniowy piątek.
więcej

Delegacja Łomży była na Ukrainie

foto
W dniach 29 – 31 07 2011r. przebywała w Nowogradzie Wołyńskim na zaproszenie mera Pana Wołodymira Zagrywyj i władz samorządowych, delegacja samorządu łomżyńskiego i Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Łomżyńską radę miasta i prezydenta Mieczysława Czerniawskiego reprezentował przewodniczący rady Maciej Borysewicz wraz z radnymi: Januszem Mieczkowskim, Ireneuszem Cieślikiem i Andrzejem Modzelewskim. Stowarzyszenie Wspólnota Polska reprezentowali: Józef Przybylski i Czesław Rybicki. Delegacja z Łomży uczestniczyła w Międzynarodowym Święcie Literatury i Sztuki im. Łesi Ukrainki.
więcej

Szkolenia informatyczne w ramach Kapitału Ludzkiego

foto
W Urzędzie Miejskim w Łomży odbyło się spotkanie informacyjne na temat projektu „Podniesienie umiejętności osób pracujących – likwidacja luki kompetencyjnej w obszarze informatyki”. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób, głównie pracowników administracji publicznej. W trakcie spotkania poinformowano o kursach i szkoleniach przeprowadzanych w ramach powyższego projektu, realizowanego przez Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
więcej

Pod cmentarną bramą stanęły podpory

foto
Boczna brama cmentarza komunalnego w Łomży (od strony ul. Kopernika) została doraźnie wzmocniona. Stanęły pod nią drewniane podpory, które mają zapobiec jej odchyleniom.
więcej

Przejazd ulicą Piłsudskiego przez tory będzie zamknięty

Przejazd kolejowy przy Piłsudskiego w Łomży - fot. Jacek Babiel
Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Łomży poformowało, że od dnia 8 sierpnia 2011 r. zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu jezdnia ulicy Piłsudskiego na odcinku od ronda z ul. Towarową do Al. Legionów. Zamknięcie tego fragmentu ul. Piłsudskiego jest związane z pracami wykonywanymi w ramach unijnej inwestycji pn. „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży”. Termin zakończenia prac na tym zadaniu jest przewidywany na 31 sierpnia br.
więcej

Władze Łomży uczciły rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

foto
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Maciejem Borysewiczem i kapitanem Markiem Niedźwiedzkim z 1. Łomżyńskiego Batalionu Remontowego w poniedziałek 1 sierpnia, tuż po godzinie 17:00, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej, upamiętniając w ten sposób rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Kwiaty zostały także złożone w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
więcej

Senatorska (dalej) remontowana

foto
Rozpoczął się remont ulicy Senatorskiej na odcinku długości 380 metrów od skrzyżowania z ul. Jana z Kolna w kierunku ul. Sikorskiego. Obecnie trwają prace polegające na zdjęciu wierzchniej warstwy asfaltu na odcinku od ul. Zielonej do ul. Pl. Zielony. Ulica Senatorska w tym miejscu jest zamknięta dla ruchu kołowego. W późniejszym czasie planuje się zamknięcie tej ulicy także od ul. Jana z Kolna. Zakończenie prac przewidywane jest w połowie października br.
więcej

Diamentowe gody w Ratuszu

foto
- Po raz pierwszy w życiu mam zaszczyt wręczyć medale za wspólne doczekanie tak wyjątkowych godów; miałem nieco ponad 2 lata, kiedy Państwo braliście ślub – mówił Prezydent Łomży, Mieczysław Czerniawski podczas uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łomży. Małżonków , którzy przeżyli ze sobą 60 lat, udekorował „medalami za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznanymi przez Prezydenta RP.
więcej

Nowi naczelnicy w Urzędzie Miejskim

Waldemar Matkowski, Maria Kamalska, Andrzej Kiełczewski i Marek Raszczyk - nowi naczelnicy w łomżyńskim Ratuszu
Zakończyły się konkursy na stanowiska kierownicze w Urzędzie Miejskim w Łomży. W wyniku przeprowadzonej 1 maja br. zmiany struktury organizacyjnej Urzędu Miejskiego, powstały nowe wydziały, w których część stanowisk po przeprowadzonych konkursach objęły osoby pełniące wcześniej funkcje kierownicze w Ratuszu. Naczelników z zewnątrz mają tylko cztery wydziały łomżyńskiego magistratu.
więcej

ŁOmżyńskie WIEczory KAbaretowe - ŁOWIECZKA

fot. arch.
Każdy sierpniowy weekend mieszkańcy naszego miasta będą mogli rozpocząć na wesoło. Już w najbliższy piątek o godz. 18:00, na Starym Rynku w Łomży rozpoczną się Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe. Podobnie jak w ubiegłym roku, przed występami kabaretów na scenie łomżyńskiej publiczności zaprezentują się zespoły z Łomży i okolicy. Wstęp wolny, zapraszamy!
więcej

Memorandum Inwestycyjne dotyczące budowy centrum komunikacyjnego

teren dworca PKS w Łomży
Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Łomży w zakładce „Biznes/Centrum Obsługi Inwestora” umieszczone zostało Memorandum Inwestycyjne „Budowy centrum komunikacyjnego przy ul. Sikorskiego i Al. Legionów w Łomży”. Przedsięwzięcie dotyczące budowy centrum komunikacyjnego polega na zmianie sposobu zagospodarowania terenu, na którym aktualnie zlokalizowane są targowisko miejskie oraz dworzec PKS w Łomży. Celem Przedsięwzięcia jest zapewnienie nowoczesnej infrastruktury łączącej szereg funkcji, spośród których jako przykładowe wymienić można:
więcej

Sposób na sukces w SP 10 ze środków unijnych

Terapia Metodą Tomatisa, fot. SP10
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży uczestniczy w projekcie „Uwaga! Sposób na sukces” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jest to projekt wdrażający Innowacyjny Program Nauczania, który pozwala dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, stymulować i wspierać rozwój uwagi słuchowej. Projekt obejmuje ponad 1100 dzieci uczęszczających do 88 klas z 71 szkół w całej Polsce.
więcej

Spotkanie informacyjne ws. szkoleń realizowanych w ramach Kapitału Ludzkiego

W czwartek 4 sierpnia o godz. 11:00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży odbędzie się spotkanie informacyjne na temat projektu „Podniesienie umiejętności osób pracujących – likwidacja luki kompetencyjnej w obszarze informatyki”. Projekt jest realizowany przez Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
więcej

Zmiana lokalu Filii Nr 1 MBP

Czytelników Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży informujemy, że placówka została przeniesiona do nowego lokalu w budynku Bursy Szkolnej Nr 3 przy ulicy Polnej 16, gdzie zajmuje pomieszczenia na piętrze nad Wydziałem Spraw Społecznych i Zdrowia UM w Łomży. Do nowego lokalu Filii Nr 1 zapraszamy od 16 sierpnia br.
więcej

Decyzja o zmianie w budżecie Łomży

Maciej Borysewicz - Przewodniczący Rady Miejskiej Łomży mówi o decyzji Rady podjętej podczas specjalnej Sesji - zwołanej w wakacje – 28 lipca 2011r.
więcej

Rozpoczął się remont ulicy Poznańskiej

foto
Rozpoczął się remont fragmentu ulicy Poznańskiej, na który władzom miasta udało się pozyskać dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W dniu dzisiejszym wprowadzono ruch wahadłowy na odcinku około 200 metrów od mostu na rzece Łomżyczka w kierunku Przedsiębiorstwa PEPEES S.A. Remont ulicy Poznańskiej w Łomży na odcinku o długości prawie 800 m od granicy pasa kolejowego w kierunku ul. Poligonowej z wyłączeniem odcinka obejmującego most na rzece Łomżyczce za kwotę 4 mln zł wykonuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży.
więcej

« · «« · 312 · 313 · 314 · 315 · 316 · 317 · 318 · 319 · 320 · 321 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED