Łomża

Strona główna » Aktualności

Prezydent spotkał się z władzami Browaru

Dziś w Warszawie Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski spotkał się z Prezesem Zarządu Spółki Browary Regionalne Łomża Ryszardem Czopikiem oraz Prezesem Zarządu Spółki Van Pur Markiem Krzystkiewiczem. W spotkaniu uczestniczył również Dyrektor Browaru w Łomży Jarosław Zawistowski oraz Henryk Piekarski, radny Rady Miejskiej Łomży i zarazem Przewodniczący Oddziału Łomża NSZZ „Solidarność”.
więcej

Łomżyńska Jesień Kulturalna

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży, jak co roku organizuje cykl imprez pod wspólnym mianem Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. W ciągu dwóch miesięcy prezentowane będą atrakcyjne, stojące na wysokim poziomie propozycje kulturalne: koncerty, spektakle, wystawy itp. na które serdecznie zapraszamy.
więcej

Mierz zamiary na siły!

Czego potrzeba, aby nowy biznes "wypalił"? Wiary w sukces, dobrego pomysłu, zainteresowania klientów, kapitału na start... A co jest najbardziej niedoceniane w startujących biznesach? Wiedza o finansach! Taka wiedza nie jest problemem dla księgowych. Dla osób, zajmujących się innymi sprawami w firmach, została przybliżona w nowych modułach szkolenia on-line Akademii PARP „Finanse dla niefinansistów”. "Mierz zamiary na siły" - to praktyczne przesłanie łączy nowe moduły, uruchomione na początku października 2011. Szczególnie polecane są wszystkim nowym przedsiębiorcom z firm z sektora MSP.
więcej

Zmarła Zofia Kempisty

Z wykształcenia była magisterem farmacji, przez lata kierowała apteką przy ul. Giełczyńskiej w Łomży. Pracowała też na rzecz miasta, była radną miasta Łomża. Była sumienna, obowiązkowa, wszyscy ją lubili i kochali – wspominają członkowie rodziny. Zofia Kempisty przeżyła 86 lat. Doczekała się 3 dzieci, 7 wnucząt i 7 prawnucząt.
więcej

Organizacja ruchu przy cmentarzach

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych informujemy, że w tym roku nie są przewidziane zmiany w organizacji ruchu na drogach przy łomżyńskich cmentarzach. Osoby udające się na groby bliskich swoje pojazdy będą mogły pozostawić na ogólnodostępnych parkingach znajdujących się w pobliżu cmentarzy. Ponadto w dniach 31 października i 1 listopada udostępniony zostanie przez Prezesa Sądu Rejonowego parking znajdujący się przy siedzibie Sądu.
więcej

Nagrody Prezydenta w dziedzinie kultury

Prezydent Łomży przypomina, że do 31 października można składać wnioski w konkursie na nagrody Prezydenta za szczególne dokonania w dziedzinie kultury. Nagrodą mogą zostać uhonorowani twórcy, animatorzy, artyści, pracownicy łomżyńskich instytucji kultury. Wypełnione wnioski dyrektorzy instytucji kultury, związki twórcze, organizacje pozarządowe oraz organizator instytucji powinni składać w Wydziale Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Łomży, ul. Farna 1. Szczegółowy regulamin prezentujemy poniżej.
więcej

Zaproszenie do udziału w Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza młodzież działającą w grupach teatralnych w wieku 14-19 lat do udziału w XVI Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych, które w tym roku odbędą się 9 grudnia w sali widowiskowej MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Początek przeglądu o godz. 10.00. Zgłoszenia do 27 listopada 2011r. przyjmuje MDK-DŚT. Podczas przeglądu będą miały miejsce bezpłatne warsztaty teatralne przeprowadzone przez pana Marka Kościółka.
więcej

Z przedsiębiorcami o rozwoju gospodarczym Łomży

foto
W dniu 14.10.2011 r. w restauracji „Na Farnej” w Łomży odbyło się spotkanie Zastępcy Prezydenta Miasta Beniamina Dobosza i pracowników Centrum Obsługi Inwestora z około 30 przedsiębiorcami zrzeszonymi w Łomżyńskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. W czasie spotkania z-ca Prezydenta nakreślił podstawowe kierunki rozwoju gospodarczego Łomży oraz przedstawił pracowników COI: Naczelnika Centrum Obsługi Inwestora Pana Waldemara Matkowskiego oraz Głównego Specjalistę Panią Małgorzatę Puchała.
więcej

TRZY KONCERTY

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na koncert pt. "Trzy koncerty", który odbędzie się w czwartek 27 października 2011 r. o godz. 18:30 w Sali Koncertowej FKWL w Łomży, przy ul. Nowa 2.
więcej

Łomża w olimpiadzie logistycznej

finaliści ubiegłorocznej edycji olimpiady
Ponad 6 tysięcy uczniów wzięło udział w I etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zawody odbyły się 21 października 2011r. w 186 szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju. Wśród nich byli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak co roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury.
więcej

Pogrzeb byłego zastępcy Prezydenta Łomży

foto
W sobotę 22 października 2011r. odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego Krzysztofa Choińskiego, który w latach 2002-2010 pełnił funkcję zastępcy Prezydenta Miasta Łomża. Mszę świętą pogrzebową w Katedrze Łomżyńskiej sprawował ks. bp. Tadeusz Bronakowski. Jeszcze w Katedrze mowy pogrzebowe wygłosili: Jerzy Brzeziński - Prezydent Łomży w latach 2002-2010, prof. dr hab. Antoni Jakubczak - reprezentujący środowiska oświatowe i naukowe naszego miasta oraz Mieczysław Czerniawski - aktualnie urzędujący Prezydent Łomży. Po Mszy świętej kondukt żałobny udał się pod łomżyński Urząd Miejski, skąd po odegraniu hejnału miasta przeszedł na zabytkowy cmentarz parafialny przy ul. M. Kopernika, gdzie spoczęły doczesne szczątki ś.p. Krzysztofa Choińskiego.
więcej

Z głębokim żalem żegnamy...

Z głębokim żalem żegnamy

KRZYSZTOFA CHOIŃSKIEGO
Zastępcę Prezydenta Łomży w latach 2002-2010
Wicedyrektora Publicznego Gimnazjum nr 2

Łącząc się w bólu i smutku
Żonie, Dzieciom, Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego
składamy szczere wyrazy głębokiego współczucia

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski,
Rada Miejska oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży
więcej

Prezydent ogłosił żałobę w Łomży

foto
W związku z tragiczną śmiercią byłego Zastępcy Prezydenta Miasta Łomża – Krzysztofa Choińskiego, Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski ogłasza w sobotę 22 października br. od godz. 6:00 do godz. 24:00 na terenie Miasta Łomża żałobę. Tego dnia odbędzie się pogrzeb ś.p. Krzysztofa Choińskiego.
więcej

W sobotę utrudnienia na Poznańskiej

W związku z prowadzonymi robotami drogowymi na ulicy Poznańskiej, związanymi z układaniem warstwy ścieralnej nawierzchni, Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Łomży planuje w sobotę 22 października zamknąć wlot w tę ulicę z Alei Legionów oraz jej odcinek od ul. Akademickiej do Al. Legionów. Ruch pojazdów będzie odbywał się ulicami Spokojną i Akademicką.
więcej

Były zastępca Prezydenta Łomży nie żyje

Krzysztof Choiński
Nie żyje Krzysztof Choiński, zastępca Prezydenta Łomży w latach 2002-2010. Jego ciało zostało odnalezione wczoraj nad rzeką Narew pod Łomżą. Zostawił żonę, pięcioro dzieci i dwoje wnucząt. Miał 53 lata.
więcej

Odeszła najstarsza łomżynianka

18 października br. zmarła najstarsza mieszkanka Łomży, ś.p. Marianna Korzeb. W kwietniu obchodziła 104. urodziny. Prezydent Miasta dziękuje Jej za wieloletnią aktywność, za wszystko co dla Łomży zrobiła. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 13:00 w kaplicy św. Józefa przy ul. Przykoszarowej, a następnie kondukt żałobny uda się na cmentarz parafialny przy ul. M. Kopernika (d. św. Mikołaja).
więcej

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w MBP

foto
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego można będzie porozmawiać o książce Mario Vargasa Llosy „Raj tuż za rogiem”. Spotkanie odbędzie się w piątek 28.10.2011 r. o godz. 17:00 w „Sali na Poddaszu” MBP, ul. Długa 13.
więcej

Spotkania autorskie w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkania z autorkami książek dla dzieci i młodzieży: Edytą Zarębską i Katarzyną Majgier. Spotkanie z Edytą Zarębską odbędzie się w poniedziałek 24 października w BPG Wizna (godz. 9:00), Filii Nr 1 MBP w Łomży przy ul. Polnej 1 (godz. 11:30) oraz w Oddziale dla Dzieci MBP w Łomży przy ul. 3 Maja 6A (godz. 13:30). Również w Oddziale dla Dzieci MBP odbędzie się - w środę 26 października o godz. 9:00 - spotkanie z Katarzyna Majgier.
więcej

Sukces łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora w Banja Luce

w gronie laureatów
Zespół Teatru i Aktora w Łomży powrócił z Bośni i Hercegowiny, gdzie brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Banja Luce i zaprezentował spektakl „Szczęśliwy książę” w reżyserii Jarosława Antoniuka. Spektakl został niezwykle ciepło przyjęty przez publiczność oraz doceniony przez międzynarodowe jury pod przewodnictwem profesora Slavčo Malenova z Sofii, które przyznało mu głóną nagrodę przeglądu, czyli GRAND PRIX. Dodatkowo aktor odtwarzający główną rolę w spektaklu – Tomasz Rynkowski – otrzymał nagrodę aktorską.
więcej

Akademia Profesjonalnego Urzędnika

Rozpoczynamy realizację projektu szkoleniowego współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Akademia Profesjonalnego Urzędnika” skierowanego do pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży.
W pełni rozumiejąc wagę podnoszenia kwalifikacji przez pracowników i przystosowania się do wymogów Unii Europejskiej firma szkoleniowa PPHK „BYTMET”, Urząd Miejski w Łomży oraz Tomas Consulting T. Perkowski Sp. j. zawarły porozumienie, w którym zobowiązały się do współpracy w ramach projektu.
więcej

« · «« · 312 · 313 · 314 · 315 · 316 · 317 · 318 · 319 · 320 · 321 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED