Łomża

Strona główna » Aktualności

Co tym razem zjedzie z „muszli”?

foto
W najbliższą sobotę 11 lutego odbędzie się "Zjazd na byle czym" - to impreza zimowa organizowana w Łomży już po raz drugi. Jest ona połączeniem zawodów sportowych z piknikiem na świeżym powietrzu. Oprócz dobrej zabawy na uczestników czekają nagrody. Oceniani będą w kategoriach: efektowny pojazd, najlepszy kierowca i najdłuższy zjazd.
więcej

Pływanie moje hobby

foto
W dniu 3 lutego na Pływalni Miejskiej Nr 2 w Łomży odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Pływanie moje hobby”. Konkurs był ostatnim punktem w programie ferii zimowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Celem konkursu było popularyzowanie pływania jako sposobu na aktywne spędzanie czasu wolnego. Udział w konkursie wzięły dzieci w wieku od 5 do 12 lat.
więcej

No Future - zaproszenie na spektakl

foto
Teatr Aktywny, działający w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży, zaprasza na spektakl "NO FUTURE", który odbędzie się 10 lutego o godz. 19.30 w sali widowiskowej MDK-DŚT, wstęp 5 zł. "No Future" opowiada o losach trzech dziewczyn i jednego chłopaka, którzy nagle zostają wrzuceni w dorosłość. Przedstawiciele pokolenia No Future próbują odnaleźć się w brutalnej rzeczywistości, którą rządzą bezduszne mechanizmy rynku pracy. Poszukując szczęścia doświadczają miłości i przyjaźni oraz oddają się rozrywce, która okazuje się być balansowaniem na granicy życia i śmierci.
więcej

Podsumowanie Miejskiej Ligi TKKF w piłce siatkowej

Miejskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej zaprasza na Podsumowanie Miejskiej Ligi TKKF w piłce siatkowej o Puchar Prezydenta Łomży. Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2012 roku o godz. 19:30 w sali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży przy ul. Reymonta.
więcej

Halowy turniej piłki nożnej o puchar Prezydenta

Miejskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej zaprasza na Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Łomży, który odbędzie się w dniach 18-19 lutego 2012 roku. Początek turnieju planowany jest 18 lutego o godz. 9:00, zaś planowana godzina zakończenia 19 lutego o godz. 15:00. Turniej odbędzie się w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży przy ul. Ks. Anny.
więcej

57. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza do udziału w eliminacjach miejskich 57.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 1 kwietnia 2012 r o godz. 10.00 w siedzibie MDK-DŚT w Łomży. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, studentów i osób dorosłych. Do udziału w eliminacjach wojewódzkich OKR Sądy Konkursowe mogą zakwalifikować:
więcej

Ekologia w moim gospodarstwie

„Fundacja Zielone Płuca Polski jako Lider projektu „Zielone Płuca Polski - Kraina Ekoturystyczna" serdecznie zaprasza na konferencję „Ekologia w moim gospodarstwie". Konferencja odbędzie się 24 lutego 2012 r.(piątek) w Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie. Jest ona adresowana do branży turystycznej z obszaru ZPP, samorządów oraz organizacji ekologicznych.
więcej

Uczniowie PG2 mają własne szafki

foto
Szafki zastąpiły wysłużone boksy - tak zmieniła się szatnia Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży. Z pozyskanych pieniędzy szkoła postanowiła zapewnić uczniom wygodne i nowoczesne miejsce do zostawiania kurtek, ale także książek, zeszytów i przyborów szkolnych.
więcej

Pracowite ferie Teatru Lalki i Aktora

Łomżyński teatr, wzorem lat ubiegłych, przygotował specjalną ofertę dla dzieci, młodzieży, ale również i dla dorosłych, którzy ferie zimowe spędzili w naszym mieście. W ciągu 8 dni zespół Teatru zaprezentował spektakle, których premiery odbyły się w różnych okresach jego działalności.
więcej

Klub 2 RBLog zastąpi Klub Garnizonowy

foto
Klub Wojskowy, do końca 2010 roku funkcjonujący jako Klub Garnizonowy, prawdopodobnie pozostanie w dotychczasowej obsadzie etatowej jako Klub 2 RBLog z siedzibą w Łomży. Informację o zaakceptowaniu przez Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych takiej propozycji przekazał Prezydentowi Łomży Szef Oddziału Wychowawczego płk Piotr Marks.
więcej

Ferie w górach dzięki dobrym sercom

nauka jazdy na nartach w Zakopanem
W okresie zimowych ferii podopieczni Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przebywali na kilkudniowej wycieczce do Zakopanego. Odbyła się ona dzięki firmie Fargotex oraz kibicom i działaczom Łomżyńskiego Klubu Sportowego, którzy w grudniu zorganizowali charytatywny turniej „Serca Sercom”, z którego dochód został przeznaczony właśnie na potrzeby dzieci z Placówki.
więcej

Nie żyje pilot...

foto
Późnym wieczorem w niedzielę, 5 lutego, zmarł nagle jeden z pierwszych pilotów paralotniowych w Podlaskiem i jeden z pierwszych pilotów PPG w Polsce, pilot motolotniowy Marek Piotrowski z Łomży. Miał 58 lat. Zawsze związany z łomżyńskim sportem (ŁKS, Towarzystwo Wioślarskie), w ostatnich latach Jego pasją stało się latanie. To On znalazł najpiękniejsze w Polsce miejsce na lądowisko nad Narwią między mostami, na którym odbywały się coroczne Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty”. Znany wielu mieszkańcom Łomży, gościom z regionu i Polski z mikrofonem w ręce jako niezrównany ich komentator.
więcej

Łomża na Targach Turystycznych ITM

foto
W dniach 27-29 stycznia 2012 w jednej z największych hal wystawienniczych w Polsce, w warszawskim Centrum EXPO XXI, po raz kolejny odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne ITM Warszaw. Urząd Miejski w Łomży uczestniczył w tym wyjątkowym wydarzeniu turystycznym po raz pierwszy. Walory Ziemi Łomżyńskiej zostały zaprezentowane na wspólnym stoisku województwa podlaskiego, w ramach projektu realizowanego przez Podlaski Urząd Marszałkowski.
więcej

Mieszkanka Łomży skończyła sto lat

Jubilatka Helena Mazguła z Prezydentem Łomży Mieczysławem Czerniawskim i jego zastępcą Mirosławą Kluczek oraz córką Krystyną Danowską
Setne urodziny obchodziła w piątek mieszkanka naszego miasta Pani Helena Mazguła. W dniu jej setnych urodzin z bukietem kwiatów od mieszkańców Łomży oraz upominkami Jubilatkę odwiedził Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski oraz z-ca Prezydenta, Mirosława Kluczek. - W imieniu własnym i mieszkańców Łomży z wielkim wzruszeniem dziękuję za dar Pani życia – mówił Prezydent. - Pani pracowite lata poświęcone Łomży i jej mieszkańcom zachowamy we wdzięcznej pamięci i z szacunkiem będziemy je stawiać za wzór przyszłym pokoleniom.
więcej

W Łomży staną kolejne koksowniki

foto
Osiem koksowników będzie ogrzewać mieszkańców Łomży. Trzy nowe paleniska, podobnie jak poprzednie, wykonali pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Jeszcze dzisiaj mają rozstawić je w najbardziej uczęszczanych punktach miasta. To odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców, którzy pozytywnie zareagowali na pomysł władz miasta.
więcej

Domek Pastora znów w rękach miasta

foto
Miasto Łomża rozwiązało umowę użyczenia nieruchomości przy ul. Krzywe Koło, tzw. Domku Pastora z Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemia Łomżyńska. Decyzja zapadła po uzgodnieniach z władzami LOT, które przyznały, że organizacja nie jest w stanie samodzielnie pozyskać środków zewnętrznych na remont i utrzymanie obiektu.
więcej

Mimo mrozu, na bulwarach wre praca...

foto
Mróz nie przeszkadza w realizacji prac przygotowawczych do oblicowania betonem ścianek szczelnych - wykonywane są roboty zbrojarskie i szalowanie ścianek szczelnych. Wszystkie prace realizowane są zgodnie z planem, zaawansowanie prac kształtuje się na poziomie 60 proc. całości inwestycji.
więcej

Kurs sędziów lekkiej atletyki

Wojewódzkie Kolegium Sędziów Podlaskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Białymstoku wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży organizuje kurs sędziów lekkiej atletyki. Zajęcia rozpoczną się w sobotę 18.02.2012 r. o godz. 10,00 w sali MOSiR w Łomży ul. Zjazd 18. Zakończenie kursu planowane jest 3 marca br. W kursie mogą brać udział osoby, które ukończyły 18 lat. Odpłatność za kurs wynosi 50 zł oraz 10 zł za emblemat i legitymację sędziowską. Uczestnicy, którzy pomyślnie zdadzą egzamin otrzymają uprawnienia sędziego lekkiej atletyki zgodnie ze statutem PZLA oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu i legitymację sędziowską.
więcej

Pożyczki dla firm z Polski Wschodniej

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił konkurs na wybór pośredników finansowych, którym udzieli „pożyczki globalnej” w łącznej wysokości 50 mln zł z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Wybrani w konkursie pośrednicy przeznaczą środki na udzielanie pożyczek mikro, małym i średnim przedsiębiorcom z Polski Wschodniej. „Pożyczka globalna” adresowana jest przede wszystkim do funduszy pożyczkowych, które prowadzą działalność lub deklarują chęć prowadzenia działalności na obszarze Polski Wschodniej. O wsparcie mogą się również ubiegać inne podmioty finansowe, określone w Regulaminie Konkursu.
więcej

Woda przydatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży, w ramach sprawowania nadzoru sanitarnego nad jakością wody, po badaniach próbki wody z wodociągu Łomża (ul. Nowa 2, ul. Polna 16, ul. St. Konwy 13), stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi. Próbka wody została pobrana 17 stycznia 2012 r..
więcej

« · «« · 312 · 313 · 314 · 315 · 316 · 317 · 318 · 319 · 320 · 321 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED