Łomża

Strona główna » Aktualności

Dzieci z Białorusi i Ukrainy zaśpiewały w Ratuszu

występ zespołu Wołyńskie Słowiki z Łucka na Ukrainie
Na zaproszenie Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego, z godzinnym występem gościły w łomżyńskim Ratuszu dzieci polskiego pochodzenia z Łucka (Ukraina) i Mińska (Białoruś) oraz z zaprzyjaźnionych z naszym miastem Gorek (Białoruś). Około stuosobowa grupa dzieci zza wschodniej granicy przebywa w naszym mieście w ramach projektu „Lato z Polską”, realizowanego przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska o/Łomża we współpracy z Urzędem Miejskim w Łomży.
więcej

NIE BĄDŹ JELEŃ, WEŹ PARAGON

NIE BĄDŹ JELEŃ, WEŹ PARAGON
Szanowni Państwo, dziś startuje akcja Ministerstwa Finansów zachęcająca do wydawania oraz przechowywania paragonów. UOKiK został jej partnerem. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Departament Współpracy z Zagranicą i Komunikacji Społecznej Plac Powstańców Warszawy 1 00-950 Warszawa tel: +22 55 60 220 www.uokik.gov.pl
więcej

Rzeka Łomżyczka już nie przybiera

W związku z wysokim poziomem rzeki Łomżyczka i związanymi z tym lokalnymi podtopieniami oraz wypływem wody przez kanalizację deszczową, dziś rano władze Łomży zdecydowały się czasowo zamknąć dla ruchu fragmenty ulic Strzelców Kurpiowskich i Wesołej. Obecnie poziom wody już po mału zaczyna opadać. Miejski zespół zarządzania kryzysowego wspólnie ze strażą pożarną cały czas kontrolują jednak poziom wody w rzeczce zapewniając, że zagrożenie powodziowe nie występuje. Zaistniała sytuacja prawdopodobnie była spowodowana kilkudniowymi opadami deszczu oraz spływem wody do Łomzyczki spoza terenów miejskich.
więcej

Filologia angielska na PWSIiP

foto
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży prowadzi nabór na nowoutworzony kierunek „Filologia” o specjalności „Filologia angielska z technologią informacyjną w specjalizacji nauczycielskiej”. Nauka na tym kierunku trwa trzy lata (6 semestrów) i kończy się możliwością uzyskania tytułu licencjata. Absolwenci mają możliwość kontynuacji studiów na poziomie magisterskim na uczelniach w całej Polsce. Dodatkowo uzyskują oni uprawnienia pedagogiczne, które pozwalają na nauczanie języka angielskiego i przedmiotów informatycznych we wszystkich typach szkół: od przedszkola do szkoły ponadgimnazjalnej.
więcej

Ratusz przyjaźniejszy osobom niepełnosprawnym

urządzenie do tłumaczenia języka migowego jest dostępne w Punkcie Obsługi Mieszkańców
Przez cały lipiec pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży i Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności nieodpłatnie testują tłumacz języka migowego. Urządzenie to umożliwia pełną komunikację osób głuchoniemych z pracownikami Urzędu i PZON-u, co przekłada się na sprawniejszą obsługę w sprawach urzędowych osób z tego typu niepełnosprawnością. Osoby głuchonieme posługujące się językiem migowym w celu załatwienia swoich spraw zapraszamy do Punktu Obsługi Mieszkańców znajdującego się po prawej stronie holu Urzędu Miejskiego. Docelowo planowany jest zakup tego typu urządzenia, tak aby funkcjonował on w Ratuszu na stałe.
więcej

Prace magisterskie na zamówienie

foto
Prezydent Łomży zaprasza studentów ostatnich lat studiów, przygotowujących się do pisania pracy dyplomowej bądź magisterskiej do wzięcia udziału w projekcie „Praca magisterska na zamówienie”. W ramach projektu proponujemy współpracę przy tworzeniu prac, które w nieodległej przyszłości mogą zostać zrealizowane w naszym mieście. Projekt „Praca magisterska na zamówienie” zakłada możliwość otrzymania honorarium za wykonanie pracy oraz zwrot części kosztów poniesionych w ramach tworzenia pracy „na zamówienie”.
więcej

Łomżyńscy Filharmonicy na festiwalu w Trokach

foto
Burza oklasków wielokrotnie rozbrzmiewała w niedzielę 3 lipca 2011 roku, gdy w Kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie łomżyńska Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego zainaugurowała festiwal Užutrakio Vakarai w Trokach na Litwie. Tym razem do wspólnego koncertu dyrektor Jan Miłosz Zarzycki zaprosił dwie wspaniałe solistki: bardzo dobrze znaną łomżyńskiej publiczności Annę Jeremus (sopran) oraz młodą, niezwykle utalentowaną Victorię Kullmann-Łuniakinę (sopran dramatyczny).
więcej

WYPRAWKA SZKOLNA 2011

foto
Od 180 do 390 zł dofinansowania mogą otrzymać rodzice uczniów na zakup podręczników na nowy rok szkolny. Ruszył nabór wniosków do Rządowego programu pomocy uczniom w 2011r. -„Wyprawka Szkolna”. Wniosek o dofinansowanie należy złożyć w terminie do 7 września 2011r. do dyrektora szkoły, do której będzie uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2011/2012. Są one dostępne w sekretariatach szkół oraz do pobrania w wersji elektronicznej poniżej wiadomości. Pomoc będzie wypłacana przez dyrektorów szkół, po przedłożeniu dowodu zakupu podręczników.
więcej

Wystawa malarstwa Marka Świrydowicza

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Marka Świrydowicza, które odbędzie się 8 lipca 2011r. o godz. 19.00 w Galerii Pod Arkadami. Wystawę będzie można oglądać do 10 sierpnia.
więcej

Zapraszamy na Gościniec Łomżyński

foto
Już 16 lipca odbędzie się w Łomży największa plenerowa impreza naszego miasta – Gościniec Łomżyński. Na muszli koncertowej przy ul. Zjazd od godz. 15:00 do godz. 18:00 trwać będzie część festynowa, podczas której odbędą się koncerty Młodych Talentów i występy zespołów regionalnych, a także tradycyjne już mistrzostwa w jedzeniu fafernuchów i konkurs na najbardziej odlotowy kapelusz. Po godzinie 18:00 rozpocznie się natomiast część koncertowa, podczas której wystąpią: Syndrom Li, Andrzej Cierniewski oraz gwiazda wieczoru – DODA. Wstęp wolny!
więcej

Łomża sportową stolicą młodych Polaków zamieszkałych poza granicami kraju

korowód na stadionie miejskim w Łomży
W dniach 25. 06. – 1. 07. 2011r. odbyły się w Łomży XI Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Senator Jan Stypuła był założycielem i pierwszym prezesem łomżyńskiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Poza granicami Polski na wschodzie nazywano go „ambasadorem polskości”. Rodacy oprócz zmagań sportowych uczestniczyli również w dyskotekach, ogniskach, zwiedzali Skansen w Nowogrodzie, Muzeum w Drozdowie, Centrum Nauki im. Mikołaja Kopernika w Warszawie, zamek w Pułtusku, gdzie próbowali specjałów kuchni zamkowej.
więcej

Żegnaj Aniu, Przyjaciółko Łomży

Anna Badyda z zjeździe łomżyniaków  czerwcu 2009 r.
Jeszcze 13 maja zwołała swoich łomżyniaków z Białegostoku na działkę prof. Wojciecha Sobańca na Bojarach, by wspólnie czcić Jego jubileusz. Śpiewała, tańczyła, skakała przez ognisko. Wspominała coś wprawdzie o czekającym ją poważnym spotkaniu z chirurgiem, ale nikomu nawet do głowy nie przychodziło, że to coś poważnego... Jak zawsze pełna życia i humoru, uśmiechnięta, serdeczna, niezwykle życzliwa. Ustalili wówczas, że następne zebranie Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej w Białymstoku odbędzie się 8 lipca. Zebranie się odbędzie. Niestety, po raz pierwszy bez Pani Prezes.
więcej

Pół wieku jak jeden dzień

foto
Uroczystość, którą dzisiaj wspólnie przeżywamy, jest momentem, który budzi mój szczególny szacunek, uznanie i radość. 50-lecie pożycia małżeńskiego to z pewnością wiele chwil wspaniałych, radosnych, ale to również – jak to w życiu bywa – chwile trudne. Proszę Was dzisiaj, żebyście zapomnieli o trudnościach; pamiętajcie o dniach, które złożyły się na Wasze wspólne szczęście i radość. Wasi synowie, córki, wnuki i prawnuki maja powody do dumy. Ale to również duma naszego miasta, z którym związaliście się, dla którego pracowaliście. Niech Łomża dzisiaj odwzajemnia się Wam wszystkim co najlepsze, żebyście mogli spokojnie i z radością świętować Wasz piękny jubileusz.
więcej

Z dźwiękiem i dotykiem przez świat

W piątek 8 lipca w godzinach 9:00-11:00, na Starym Rynku w Łomży odbędzie się ogólnopolska akcja pn. „Tyflobus – z dźwiękiem i dotykiem przez świat!”. Akcję, już po raz drugi, organizuje Fundacja Szansa dla Niewidomych. Podczas jej trwania każdy będzie mógł zapoznać się z narzędziami, dzięki którym niewidomi i niedowidzący mogą być samodzielni. Odbędą się również tyflospektakle, dzięki którym każdy dowie się, jak może pomóc niewidomemu na ulicy, ale przede wszystkim jak niewiele potrzeba, by niewidomy mógł być samodzielnym, równoprawnym obywatelem.
więcej

Szkolenie dla pracowników administracji samorządowej

Główny Urząd Geodezji i Kartografii realizuje projekt pn. „Edukacyjne wsparcie procesu wdrażania dyrektywy INSPIRE w administracji samorządowej w kontekście podniesienia jakości usług i efektywności działania”, w ramach którego zorganizowane zostaną bezpłatne szkolenia dla pracowników administracji samorządowej. Projekt adresowany jest do urzędników prowadzących sprawy ochrony środowiska, ładu przestrzennego, zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej, rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości.
więcej

Igrzyska z orłem w sercach

foto
Ponad tysiąc dziewcząt i chłopców z polskich rodzin: z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Estonii oraz ich rówieśnicy z Polski rywalizują i bawią się podczas XI Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej im. Jana Stypuły. Doroczne spotkanie nad Narwią rozpoczęło się Mszą świętą w intencji młodych sportowców, ale również ich rodzin, opiekunów, trenerów i sędziów, a także organizatorów Igrzysk. O wspólną modlitwę w Katedrze apelował jej proboszcz, ks. kanonik Marian Mieczkowski, dziekując zwłaszcza uczestnikom zespołów folklorystycznych z Ejszyszek i Żytomierza, orkiestrze Szkoły Sztuk Pięknych z Solecznik „za pielęgnowanie tradycji i korzeni polskości”.
więcej

Wystawa „Życie i twórczość Witolda Lutosławskiego” w Ratuszu

foto
W holu Urzędu Miejskiego w Łomży od dzisiaj można oglądać wystawę pt. „Życie i twórczość Witolda Lutosławskiego”. Została ona przygotowana przez Muzeum Przyrody w Drozdowie przy pomocy finansowej m.in. Miasta Łomża, zaś autorką jej scenariusza jest Teresa Witkowska. Dwujęzyczną, składającą się z 15 wolnostojących tablic wystawę można oglądać w godzinach pracy łomżyńskiego Ratusza. Serdecznie zapraszamy!
więcej

Słonecznych, niezapomnianych wakacyjnych przygód!

skate park na osiedlu Konstytucji 3 Maja
Czternaście tysięcy uczniów łomżyńskich szkół rozpoczyna dziś wakacje. Tradycyjnie część z nich wyjedzie poza Łomżę na kolonie, biwaki i obozy. Większość, która pozostanie w mieście, nie powinna jednak się nudzić. Otwarte formy letniego wypoczynku, proponowane przez organizatorów stworzą szansę ciekawego i aktywnego spędzenia czasu przez dzieci i młodzież na terenie Łomży. Część środków przekazywanych przez miasto na wypoczynek letni zawarta jest w dotacjach realizowanych na zadania całoroczne oraz w programach profilaktycznych realizowanych przez stowarzyszenia w różnych dziedzinach aktywności społecznej. Poniżej prezentujmy tegoroczne formy wypoczynku na terenie Łomży.
więcej

Kampania „Nie przemycaj”

foto
Służba Celna RP w dniach od 13 czerwca do 3 lipca prowadzi kampanię informacyjno – edukacyjną pod hasłem „Nie przemycaj”. Jej podstawowym celem jest uzmysłowienie społeczeństwu faktu, że przemyt jest przestępstwem, które szkodzi nam wszystkim i niesie za sobą szereg poważnych, negatywnych skutków. Kampania obejmuje cztery województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie i podkarpackie położone na granicy celnej z Rosją, Białorusią i Ukrainą oraz na granicy państwowej z Litwą.
więcej

Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie

foto
Na kortach III Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Senatorskiej odbyły się kolejne Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie ziemnym. Po raz pierwszy patronat nad Mistrzostwami objął Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Turniej rozrywany był przez dwa weekendy (11.06- 12.06, 18.06- 19.06) gdzie 40 osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych rywalizowało o Puchary Prezydenta Miasta. Ze względu na duża frekwencję tenisistów tegoroczne Mistrzostwa rozegrane zostały w formie debla chłopców oraz par mieszanych- Mikst.
więcej

« · «« · 309 · 310 · 311 · 312 · 313 · 314 · 315 · 316 · 317 · 318 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED