Łomża

Strona główna » Aktualności

Marzec ogólnopolskim miesiącem sterylizacji zwierząt

foto
Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt „Arka” zachęca właścicieli czworonogów do wzięcia udziału w akcji „Marzec, ogólnopolskim miesiącem sterylizacji zwierząt”. Będzie ona przeprowadzana już po raz dwunasty i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, zarówno u lekarzy weterynarii, jak i opiekunów zwierząt w całej Polsce. W miesiącu marcu 2011 roku ponad 200 placówek weterynaryjnych na na terenie całego kraju zgodziło się na wykonywanie zabiegów sterylizacji/kastracji po preferencyjnej, niższej cenie. W naszym mieście udział w akcji zgłosiły trzy gabinety weterynaryjne.
więcej

Łomża już z budżetem

Dochody w wysokości 278.834.535 zł i wydatki rzędu 313.755.111 zł. Tak w skrócie wygląda budżet naszego miasta na 2011 rok, który na dzisiejszej sesji, stosunkiem głosów 20 za, 1 przeciw i 2 wstrzymujące, przyjęła Rada Miejska. Deficyt w wysokości 34.920.576 zł ma zostać pokryty przychodami pochodzącymi z zaciągniętych kredytów i pożyczek.
więcej

Podsumowanie kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

foto
Miasto Łomża w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej już po raz siódmy uczestniczyło w Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, organizowanej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki oraz Komendanta Głównego Policji. Jej koordynatorem na terenie miasta była Anna Bigiej z Urzędu Miejskiego. W miniony piątek, 18 lutego w sali konferencyjnej łomżyńskiego Ratusza, pod przewodnictwem z-cy Prezydenta Mirosławy Kluczek, odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii na terenie Łomży.
więcej

Łomża w Monopoly – zagłosuj!

foto
Dwadzieścia dwa miasta spośród sześćdziesięciu mają szansę znaleźć się na narodowej planszy gry Monopoly Polska. Wczoraj na stronie www.monopoly.pl ruszyło internetowe głosowanie, które potrwa do 20 marca 2011 roku. Wśród miast, które znalazły się na liście głównej jest również Łomża. Aby zagłosować należy zarejestrować się na powyższej stronie i kliknąć na Łomżę na liście głównych miast. Dziennie można oddać jeden głos na miasta z tej listę. Głosować może każdy obywatel powyżej 13 roku życia. Monopoly to jedna z najpopularniejszych na świecie gier planszowych w zarządzanie nieruchomościami z ponad 75-letnią tradycją.
więcej

ROJE jednak w Łomży

foto
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski spotkał się w Białymstoku z Wojewodą Podlaskim Maciejem Żywno. Głównym tematem rozmów był projekt ustawy dotyczącej powołania Regionalnych Ośrodków Jakości Edukacji (ROJE). Zakłada ona likwidację kuratoriów oświaty i przekazanie ich kompetencji do Krajowego Ośrodka Jakości Edukacji i podległych mu Regionalnych Ośrodków Jakości Edukacji (ROJE), które miałyby powstać w miastach, gdzie funkcjonują obecnie Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, w tym w Łomży. - Główna siedziba Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji będzie w Łomży. Jej dyrektor, który kierował będzie całością tej struktury, będzie w Łomży – powiedział po spotkaniu Prezydent Mieczysław Czerniawski.
więcej

Prezydent Łomży prezentował bilans otwarcia

foto
16 lutego podczas VI zwyczajnej sesji Rady Miejskiej Łomży prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski zaprezentował radnym „Bilans otwarcia kadencji 2010-2014”. Poniżej prezentujemy jego wypowiedź.
więcej

"... i jak nikt na całym świecie kocham Cię!"

foto
- Szanowni Państwo, spędziliście ze sobą pół wieku, codziennych radości i kłopotów, razem - na dobre i na złe - dochowaliście sobie małżeńskiej wierności, miłości, wychowując dzieci, zapewniając im byt i dobrą przyszłość. Ta więź rodzinna decyduje o tym jakie jest społeczeństwo. Dlatego – w imieniu własnym i prezydenta miasta, pana Mieczysława Czerniawskiego składam Wam serdeczne gratulacje i życzenia najlepszej pomyślności na dalsze lata pogodnego, wspólnego życia.
więcej

Prezydent powołał L. Sobocińskiego na dyrektora "Dziesiątki"

foto
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski powierzył dziś stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 panu Leszkowi Henrykowi Sobocińskiemu. We wtorek komisja konkursowa, spośród czterech osób biorących udział w konkursie, właśnie jego wskazała Prezydentowi Miasta jako kandydata na dyrektora tej placówki. Leszek Sobociński funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 będzie pełnił do 31 sierpnia 2015 r. Oprócz niego o stanowisko dyrektora w tej szkole ubiegali się: Wiesława Łępicka, Maciej Listowski i Andrzej Kiełczewski.
więcej

Prezydent spotkał się z posłem

foto
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski spotkał się we wtorek z Lechem Kołakowskim – posłem na Sejm RP z Łomży. W trakcie godzinnego spotkania rozmawiano o wzajemnej współpracy i sprawach społeczno - gospodarczych naszego miasta. Poruszono również kwestie związane z koniecznością przyspieszenia prac nad budową obwodnicy Łomży oraz utworzenia w naszym mieście podstrefy Warmińsko – Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prezydent zwrócił się także do posła o wspieranie na forum sejmu podejmowanych przez Miasto inicjatyw i działań.
więcej

Prezydent Czerniawski spotkał się z Ministrem Infrastruktury

14 lutego w Zambrowie odbyło się spotkanie Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka, m.in. z Wojewodą Podlaskim oraz posłami i prezydentami miast z terenu województwa podlaskiego. W spotkaniu uczestniczył również Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, który na ręce Ministra przekazał pisma dotyczące przyśpieszenia budowy obwodnicy miasta Łomża oraz wsparcia finansowego przebudowy drogi krajowej Nr 61 w granicach Łomży.
więcej

Bilans otwarcia kadencji

Do Urzędu Miejskiego w Łomży dotarł „Bilans otwarcia kadencji”, opracowany na zlecenie Prezydenta Miasta przez Kancelarię Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz. Bilans został sporządzony jako diagnoza sytuacji w Łomży, gdzie ujęto zagadnienia dotyczące funkcjonowania podmiotu oraz zdiagnozowane problemy w układzie opisowym, statystycznym, historycznym (lata 2006-2010), a także finansowym. Został on przygotowany w oparciu o badanie jakościowe, wykonane przez członków zespołu opracowującego dokument. Stanowi on często stosowaną i sprawdzoną w praktyce metodę właściwego rozpoczęcia zarządzania jednostką samorządu terytorialnego. Wczoraj „Bilans otwarcia kadencji” został przesłany do radnych Rady Miejskiej, dziś natomiast, w formie załącznika, publikujemy go na naszej stronie.
więcej

W wirze spotkań i decyzji

W poniedziałek, 14 lutego mijaja dwa miesiące od zaprzysiężenia Pana na urzędzie Prezydenta Łomży. Jak weryfikują się Pańskie wyobrażenia o urzędzie Prezydenta po tych prawie dwóch miesiącach w Ratuszu? Jak zmienił się sposób postrzegania prezydentury z czasu kampanii i obecnie? Co jest największym zaskoczeniem?
więcej

Gdy wylęgną się ptaki, ruszą bulwary

foto
Warszawska firma WARBUD S.A. za kwotę 13.861.227,84 złotych zrealizuje I etap budowy nadnarwiańskich bulwarów w Łomży. Dziś w łomżyńskim Ratuszu Prezydent Mieczysław Czerniawski podpisał umowę na realizację tej inwestycji z Panem Wojciechem Gerberem - Członkiem Zarządu, Dyrektorem Regionu Centrum oraz Panem Michałem Krzyżanowskim – Prokurentem, Dyrektorem Administracyjno – Ekonomicznym, reprezentującymi głównego wykonawcę. - Jadąc tutaj nie zdawaliśmy sobie sprawy, że jest to aż tak ważna inwestycja dla Łomży – mówił Wojciech Gerber z Warbudu.
więcej

"...ale siebie dam po ślubie!"

foto
Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, a szczególnie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, od października ubiegłego roku podjęło wyzwanie ożywienia zaangażowania ludzi młodych do odpowiedzialności za siebie i Kościół w ramach peregrynacji relikwii bł. Karoliny Kózkówny - patronki KSM i Ruchu Czystych Serc. Patrząc na obszar wychowywania młodzieży do życia w czystości i przygotowania do życia w rodzinie potrzebne jest świadectwo tych sposród młodych, którzy przyjmują ideały i sposób życia bł. Karoliny. W związku z tym kierujemy zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie pt. „DEBATY WALENTYNKOWE”.
więcej

Szkoła z Łomży walczy o zwycięstwo w „Klasie ze snów”

foto
1 lutego ruszył internetowy plebiscyt ogólnopolskiego konkursu „Klasa ze snów”. O tytuł Nagrody Publiczności walczy 20 komiksów przygotowanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazła się także praca Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży. Zwycięska szkoła w plebiscycie internetowym otrzyma Nagrodę Publiczności, czyli zestaw multimedialny o wartości ok. 4 000 zł zawierający: projektor DLP SVGA, wizualizer CP135 oraz linkę zabezpieczająca Twin. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głosować można do 28 lutego na stronie www.klasazesnow.pl.
więcej

Łomża w TVP Polonia

foto
Ekipa Telewizji Polskiej gościła w Łomży, nagrywając materiał do jednego ze swoich programów emitowanych na antenie TVP Polonia. Prowadzące program dwie dziennikarki tropią w nim najbardziej fascynujące tajemnice polskich miast. Akcja poszczególnych odcinków odbywa się w interesujących historycznie, geograficznie, krajobrazowo i kulturowo miejscowościach, charakterystycznych dla danego regionu Polski. Prowadzące starają się wtopić w życie lokalnej ludności, wykonując czynności najbardziej charakterystyczne dla danego miejsca. Jeden z odcinków tego programu, mającego formę konkursu dla widzów, poświęcony będzie właśnie Łomży.
więcej

Pływalnia Nr 1 – rok po remoncie

foto
1 lutego 2010 r oddano do użytku, a dziesięć dni później oficjalnie otwarto zmodernizowany basen przy ul. Niemcewicza. Realizacja trwającej półtora roku inwestycji kosztowała ponad 10 mln złotych, z czego niespełna 2 mln zł pochodziły z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Przed remontem basen funkcjonował w strukturach Szkoły Podstawowej nr 10, zaś po jego rozbudowie zarządza nim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ciągu roku z różnych powodów pływalnia była nieczynna przez 44 dni. Mimo to, przez pozostałe dni skorzystało z niej ponad 90 tysięcy osób.
więcej

Odeszła Seniorka naszego miasta

10 sierpnia bieżącego roku obchodziłaby 105 urodziny. Niestety, najstarsza mieszkanka Łomży – ś.p. Pani Wacława Modzelewska odeszła dziś po 3.00 nad ranem. Dom przy ul. Sikorskiego, w którym mieszkała od 1935 roku, okrył się żałobą.
więcej

Prezydent spotkał się z radnymi sejmiku

foto
W łomżyńskim Ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Mieczysława Czerniawskiego z radnymi sejmiku z okręgu łomżyńskiego. Obecni byli m.in.: członek Zarządu Województwa Jacek Piorunek, i przewodniczący Rady Miejskiej Łomży Maciej Borysewicz oraz dyrektor Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego Jan Miłosz Zarzycki i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości prof. Robert Charmas.
więcej

Ugoda z rodzicami dzieci niepełnosprawnych

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski w miniony piątek zawarł ugodę z rodzicami trojga dzieci niepełnosprawnych odnośnie odpłatności za świadczone przez Miasto usługi w latach 2004-2009 w Dziennym Domu Pomocy w Łomży. W celu zakończenia sporu Miasto uznało roszczenia rodziców dzieci niepełnosprawnych do kwot należności głównych bez ustawowych odsetek i zobowiązało się wypłacić w sumie około 55 tysięcy złotych w terminie 14 dni od podpisania ugody. Od dochodzenia innych roszczeń obie strony odstąpiły.
więcej

« · «« · 305 · 306 · 307 · 308 · 309 · 310 · 311 · 312 · 313 · 314 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED