Łomża

Strona główna » Aktualności

Łomżanie wybrali propozycję pomnika nr 1

foto
Do końca września mieszkańcy miasta mogli oceniać dwie wizualizacje pomników – pierwszy, inspirowany herbem Łomży, przedstawia jelenia stojącego na skale, drugi, to odwzorowanie herbu Łomży, czyli jeleń skaczący przez cztery głazy. Na te dwie koncepcje autorstwa Michała Selerowskiego łomżanie mogli głosować wypełniając karteczki i wrzucając je do urny ustawionej w holu Urzędu Miejskiego, a także w Internecie - na stronie Urzędu Miejskiego i Gazety Współczesnej.
więcej

Teatr Nowy z Krakowa wystąpi przed łomżyńską publicznością

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na spektakl GRIGA Antoniego Czechowa w wykonaniu Teatru Nowego z Krakowa, który odbędzie się 8 października o godzinie 18.00 w sali widowiskowej MDK-DŚT. Wystawiany jest on w ramach projektu Instytutu Teatralnego w Warszawie realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Teatr Polska" . Koszt biletów 10 zł.
więcej

Drugi dzień podniebnych lotów

foto
W niedzielę na łomżyńskim niebie można było podziwiać wyczyny motolotniowych mistrzów z całej Polski, a na ziemi mini wersje samolotów, które z dumą wystawiali modelarze. Tak jak zapowiadali organizatorzy, trwające dwa dni 12. Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego - Kontakty 2011 były wyjątkowym widowiskiem. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Prezydent Miasta Łomża.
więcej

Donata Godlewska profesorem Wyższej Szkoły Agrobiznesu

foto
Wybitna łomżynianka honorowy tytuł otrzymała podczas inauguracji nowego roku akademickiego w WSA. Na uroczystość przybyła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbara Kudrycka. W imieniu samorządu Łomży gratulacje Donacie Godlewskiej składała Zastępca Prezydenta Miasta, Mirosława Kluczek oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Maciej Borysewicz.
więcej

Mikrolotowe Mistrzostwa nad Łomżą

foto
Mieszkańcy Łomży podnoszą głowy wysoko do góry – a to za sprawą 12. Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego – Kontakty 2011. Zawody zgromadziły motolotniowych mistrzów, kadrę PPG pod wodzą trenera Adama Paski, pilotów samolotów ultralekkich , skoczków spadochronowych i innych miłośników podniebnych lotów. Nie zabrakło kierowców poduszkowców. Przejażdżka pojazdem, unoszącym się nieznacznie nad ziemią, dostarcza niemałych emocji. Przekonała się o tym Wiceprezydent Łomży, Mirosława Kluczek, która jako pierwsza skorzystała z lotu poduszkowcem.
więcej

Ruszyły studia na kierunku ratownictwo medyczne

foto
W Łomży uroczyście zainaugurowała działalność Wyższa Szkoła Zawodowa Ochrony Zdrowia Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Łomży. Na pierwszym roku zaocznych studiów licencjackich rozpoczęło naukę prawie 50 studentów. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego w siedzibie szkoły przy ul. Spokojnej studenci odebrali indeksy i złożyli ślubowanie. W imieniu władz Łomży życzenia założycielom uczelni, wykładowcom i studentom składała Zastępca Prezydenta Miasta, Mirosława Kluczek.
więcej

Przed nami lotniczy weekend

Fot. Jacek Babiel
To będzie niepowtarzalne widowisko – tak organizatorzy zachęcają do obejrzenia podniebnych wyczynów nad miastem. W dniach 1-2 października na lądowisku miejskim przy Grobli Jednaczewskiej odbędą się Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2011. Przyjadą motolotniowi mistrzowie, piloci samolotów ultralekkich i skoczkowie spadochronowi, będzie balon i montgolfiery. Na imprezę zapraszają „Kontakty” i Prezydent Miasta Łomża, Mieczysław Czerniawski.
więcej

Dziękowali za dobrą organizację olimpiady

foto
Przedstawiciele Podlaskiej Federacji Sportu gościli w Urzędzie Miejskim w Łomży. Podziękowali władzom Miasta, klubom sportowym i osobom, które włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie Finałów XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych – Podlaskiej 2011. Łomża na przełomie kwietnia i maja 2011r. była centrum ogólnopolskich zmagań w taekwondo olimpijskim i w zapasach w stylu wolnym.
więcej

Dzieci z Litwy odwiedziły Ratusz

foto
Dwudziestoosobowa grupa uczniów klasy czwartej im. Jana Śniadeckiego z Solecznik przed południem gościła w Urzędzie Miejskim. Dzieci z Litwy wraz z opiekunami przyjechały do Łomży na zaproszenie łomżyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Gości powitała Zastępca Prezydenta Miasta Łomża, Mirosława Kluczek.
więcej

Jest wykonawca, będzie Veneda

foto
Białostocka firma Instal wybuduje w Łomży galerię handlową Veneda. Poinformował o tym na sesji Rady Miejskiej Prezydent Miasta Łomża, Mieczysław Czerniawski. -Moje stanowisko było jednoznaczne, firma Echo Investment nie dokonała żadnej korekty w całym programie galerii Veneda, nasze rozmowy dotyczyły jedynie przebudowy dróg w okolicach planowanej inwestycji – informował radnych Prezydent, który jeszcze przed tygodniem rozmawiał z kieleckim deweloperem.
więcej

Odchodzą na zasłużoną emeryturę

foto
Siedem osób odchodzi z końcem września z Urzędu Miejskiego w Łomży. Wszystkie to kobiety, które osiągnęły wiek emerytalny. Pracowały w Urzędzie Miejskim od kilkunastu do nawet 35 lat. Za ciężką i oddaną pracę na rzecz Miasta podziękowali pracownicom Prezydent Miasta Łomża, Mieczysław Czerniawski i Zastępca Prezydenta, Beniamin Dobosz.
więcej

Zwinęli żagle...

foto
Dwa łomżyńskie kluby żeglarskie: YACHT CLUB „ARCUS” i KŻ „ZEFIR”, w sobotę 24 września, regatami na Jeziorze Rajgrodzkim zakończyły sezon 2011.
więcej

Razem ku zdrowiu maszerować będą gimnazjaliści

foto
W ramach Światowego Dnia Marszu Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łomży im. Jana Pawła II organizuje II Jesienny Marsz „Razem ku zdrowiu”. W piątek 30 września uczniowie pokonają trasę: Gimnazjum nr 2 − Góra Królowej Bony; Góra Królowej Bony − Gimnazjum nr 2. Szkoła planuje imprezy towarzyszące i zaprasza do udziału wszystkich chętnych.
więcej

Obchody Światowego Roku Weterynarii w łomżyńskiej Wecie

foto
-Czuję się zaszczycony, że mogę współpatronować tak pięknej imprezie, tym bardziej, że odbywa się ona w naszej Wecie, szkole o ogromnych tradycjach, która wykształciła nie tylko weterynarzy, ale polityków, profesorów; wychodzili stąd przygotowani do życia i pracy absolwenci – mówił Prezydent Miasta Łomża, Mieczysław Czerniawski na Obchodach Światowego Roku Weterynarii w Łomży. Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży przygotował konferencję naukową i piknik, na którym uczniowie szkoły pokazywali swoje pasje.
więcej

Przedsiębiorcy mogą wyjechać na Targi AMBIENTE 2012

Ruszył nabór dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej na uczestnictwo w Targach AMBIENTE 2012, odbywających się w dniach 10-14 lutego 2012 we Frankfurcie (Niemcy). Wyjazd jest organizowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. w ramach Projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Działanie I.4 Promocja i Współpraca, komponent Promocja, na podstawie umowy zawartej pomiędzy Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. o dofinansowanie projektu Nr POPW.01.04.01-00-001/09.
więcej

Teatr Lalki i Aktora w Łomży rozpoczął kolejny sezon teatralny 2011/2012

foto
18 września 2011 odbyła się premiera spektaklu "Pinokio" na podstawie Carlo Collodiego w reżyserii Jarosława Antoniuka. Autorem scenografii jest Eva Farkasova, zaś muzykę skomponował Bogdan Szczepański. W spektaklu występuje sześcioro łomżyńskich aktorów: Beata Antoniuk, Eliza Mieleszkiewicz, Marcin Dąbrowski, Marek Janik, Tomasz Rynkowski oraz Krzysztof Zemło.
więcej

Bądźmy bezpieczni w Internecie

podsekretarz stanu w MNiSW, prof. dr hab. Zbigniew Marciniak
W jaki sposób bez obaw poruszać się w wirtualnym świecie? Można było dowiedzieć się w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W czwartek odbyła się tam konferencja „Bądźmy bezpieczni w Internecie”, przygotowana przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) oraz PWSIiP, przy współpracy i pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
więcej

W sercu i pamięci …

foto
Z okazji Dnia Sybiraka 17 września 2011r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego została odprawiona msza św. Celebrowana przez Ks. Prałata Jerzego Abramowicza. Honorowy patronat nad uroczystością objął Mieczysław Czerniawski – Prezydent Miasta Łomża. Uroczystość została zorganizowana przez Związek Sybiraków w ścisłej współpracy z Dyrekcją i Radą Pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży, która od lat z wielką pieczołowitością kultywuje tradycje patriotyczne.
więcej

Seminarium informacyjne „Wsparcie wdrażania elektronicznego biznesu typu b2b – Działanie 8.2 PO IG”

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zaprasza do uczestnictwa w seminarium informacyjnym: „Wsparcie wdrażania elektronicznego biznesu typu b2b – Działanie 8.2 PO IG”. Seminarium informacyjne skierowane jest do właścicieli i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Odbędzie się ono 29 września 2011 r. (czwartek) – Białystok, RCS Sp. z o.o., ul. Spółdzielcza 8.
więcej

W sobotę zostanie zamknięty odcinek Piłsudskiego

foto
W najbliższą sobotę 24 września 2011r. zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Piłsudskiego (strona lewa) od Al. Legionów do ronda Solidarności. Jak podaje Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Łomży, realizujące inwestycję, na tym odcinku układana będzie warstwa ścieralna nawierzchni.
więcej

« · «« · 309 · 310 · 311 · 312 · 313 · 314 · 315 · 316 · 317 · 318 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED