Łomża

Strona główna » Aktualności

To będzie rok działań proinwestycyjnych

foto
O budżetowych planach na 2012 rok mówił w łomżyńskim studiu Polskiego Radia Białystok Zastępca Prezydenta Miasta Łomży, Beniamin Dobosz. W porannej rozmowie podkreślał, że będzie to rok kontynuacji działań w zakresie przygotowania inwestycji. - Jest to zasadniczy cel naszej kadencji, swoista filozofia działania, aby to, co do tej pory było najważniejsze, czyli tworzenie infrastruktury społecznej poprawiającej jakość życia mieszkańców, zastąpić działaniami proinwestycyjnymi – mówił Beniamin Dobosz.
więcej

Kolędowali...na sesji

foto
Kolędnicy z gwiazdą pojawili się na środowej sesji Rady Miejskiej Łomży. Śpiewali i zbierali datki. Niespodziankę radnym zrobili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy działają w szkolnym Ognisku Misyjnym pod opieką katechetki szkoły, Małgorzaty Szyszki.
więcej

Radni przyjęli budżet miasta Łomży na 2012 rok

foto
Dochody miasta na poziomie 249 128 983 zł, wydatki na sumę 276 858 511 zł – tak wygląda budżet Łomży na rok 2012, który podczas sesji przyjęli łomżyńscy radni. Deficyt budżetu miasta w wysokości 27.729.528 zł zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z zaciągniętych kredytów i pożyczek. - Budżet na 2012r. jest bardziej inwestycyjny, niż konsumpcyjny – mówił na sesji Zastępca Prezydenta Miasta Łomży Beniamin Dobosz.
więcej

Lodowisko nieczynne

W związku z obfitymi opadami deszczu i utrzymującą się na plusie temperaturą lodowisko przy ul. Katyńskiej zostało zamknięte. Gdy zmienią się warunki atmosferyczne, zostanie ponownie udostępnione mieszkańcom Łomży.
więcej

Szwedzi odwiedzili Łomżę

foto
W dniach 19 do 21 grudnia 2011r. Łomża gościła przedstawicieli zaprzyjaźnionego miasta Sodertalje, w tym Urszulę Estmer – Ambasadora Miasta Łomży w Szwecji i Keneth Jonson – wicedyrektora Firmy Scania. Nasi goście przyjechali na zaproszenie specjalnie w celu ustalenia kierunków i możliwości współpracy, tym razem w związku z przygotowywanym projektem w ramach Programu Leonardo da Vinci.
więcej

Prezydent i radni miasta w obronie wojska

foto
Rada Miejska Łomży obradująca wraz z Prezydentem Łomży na 18. sesji zwyczajnej w dniu 14.12.2011 r. jednogłośnie przyjęła stanowisko, w którym zwróciła się Ministra Obrony Narodowej z prośbą o szczegółową analizę sposobu reorganizacji oraz celowości przekształcenia I Łomżyńskiego Batalionu Remontowego im. gen. Mariana Raganowicza, bezpośredniego spadkobiercę tradycji i sztandaru 33 Pułku Piechoty, w cywilne warsztaty techniczne.
więcej

Łomżyńska kolęda na święta

Zapraszamy do wysłuchania kolędy nagranej w klimacie hiphopowym przez dwoje młodych łomżyniaków Krzysztofa Kowalewskiego i Olę Domalewską.
więcej

Znaleziono klucze

W okolicy garaży przy cmentarzu na ul. Kopernika znalezione zostały klucze. Można je odebrać w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. Kopernika 9a.
więcej

Funkcjonowanie miejskich pływalni w święta

Miejski Ośrodek Sportu i Turystyki w Łomży informuje, że Pływalnie Miejskie nie będą czynne w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok. Godziny funkcjonowania w pozostałe dni świąteczne prezentujemy poniżej.
więcej

Hokejowe otwarcie lodowiska

foto
Lodowisko miejskie, wybudowane w ramach rządowego programu „Biały Orlik” zostało w czwartkowy wieczór oficjalnie otwarte, rzuceniem przez Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego hokejowego krążka na lodową taflę. Wcześniej miały miejsce przemówienia oraz błogosławieństwo, jakiego udzielił ks. Jerzy Abramowicz – proboszcz sąsiadującego z obiektem kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Uroczystość uświetnił pokazowy mecz hokeja na lodzie w wykonaniu Amatorskiej Drużyny Hokejowej z Białegostoku oraz konkurs strzałów na bramkę w wykonaniu łomżyńskich radnych.
więcej


Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Łomży

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i O. Jan Bońkowski
Na Starym Rynku w Łomży, przy dźwięku kolęd odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, przyniesionego przez harcerzy z łomżyńskiego Hufca ZHP. Po przyjęciu Ognia z Betlejem przez Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego i O. Jana Bońkowskiego z Zakonu Kapucynów, każdy z mieszkańców miasta, odpalając ze specjalnego ogniska przyniesioną ze sobą świeczkę lub lampion, mógł zabrać Światełko Pokoju także do swojego domu.
więcej

Wigilijne spotkanie pracowników oświaty

foto
Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 5 zamieniła się w betlejemską stajenkę, a dzieci w śpiewających Mikołajów. Tak rozpoczęło się wigilijne spotkanie, które zgromadziło dyrektorów szkół i placówek oświatowych, nauczycieli i przedstawicieli Wydziału Oświaty. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną, rozdawali słodkie bombki i wprowadzili gości w wyjątkowy, świąteczny nastrój.
więcej

Wyniki konkursu fotograficznego "Łomża jakiej nie znacie"

foto
W Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży miało miejsce uroczyste podsumowanie I. edycji konkursu fotograficznego pt.„Łomża jakiej nie znacie”. Podczas gali finałowej obecni byli nagrodzeni uczestnicy konkursu i ich opiekunowie. Zebrani mieli możliwość wysłuchania koncertu kolęd wykonanych przez solistów Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży. Na konkurs „Łomża jakiej nie znacie” wpłynęło 170 fotografii.
więcej

Dzieci przyszły z życzeniami do Prezydenta

foto
Maluchy z Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży pojawiły się w łomżyńskim Ratuszu w środę przed południem. Wraz z opiekunkami zgromadziły się przed gabinetem Prezydenta Mieczysława Czerniawskiego i przebrały w świąteczne stroje. Miały ze sobą muzyczną niespodziankę...
więcej

Uroczysty Koncert Sylwestrowy

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza wszystkich melomanów na Uroczysty Koncert Sylwestrowy, który odbędzie się 31 grudnia 2011 r. o godz. 17:30 w Sali Koncertowej FKWL, ul. Nowa 2 w Łomży. W ten wyjątkowy wieczór usłyszymy najpiękniejsze arie operetkowe w wykonaniu Agnieszki Tomaszewskiej (sopran) oraz muzykę na dudy z orkiestrą w wykonaniu dudziarza Lindsaya Davidsona. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra FKWL w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.
więcej

Jest dofinansowanie na tereny inwestycyjne w Łomży

Zarząd Województwa pod przewodnictwem Marszałka Jarosława Dworzańskiego przyznał około 1,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na przygotowanie działek pod inwestycje w Łomży. Dzięki temu tereny przy ulicy Akademickiej zostaną uzbrojone w media i zyskają komfortowe drogi dojazdowe. W ten sposób w mieście powstanie ponad 5 ha terenów inwestycyjnych, które zostaną włączone do podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej.
więcej

Halowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie dla dzieci i młodzieży

foto
Przez dwa grudniowe weekendy na hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie dla dzieci i młodzieży. W mistrzostwach zorganizowanych przez UKS „Return” Łomża, które swoim patronatem objął Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, wystartowało 62 uczestników z różnych szkół łomżyńskich. Najmłodsza uczestniczka była uczennicą pierwszej klasy szkoły podstawowej, a najstarsi zawodnicy uczniami klas maturalnych.
więcej

W czwartek uroczyste otwarcie lodowiska

22 grudnia o godz. 17.30 Miejskiego Lodowisko ruszy oficjalnie. Wówczas nastąpi otwarcie losowiska, wybudowanego w ramach programu „Biały Orlik”.
więcej

Przetarg na działkę przy Reymonta unieważniony

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski unieważnił przetarg na zbycie nieruchomości przy ul. Reymonta, przeznaczonej pod budownictwo wielorodzinne. Powodem takiej decyzji było niedotrzymanie przez zbywającego ustaleń par. 6 ust. 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości. Chodzi o zasady podawania do publicznej wiadomości ogłoszenia o przetargu.
więcej

« · «« · 309 · 310 · 311 · 312 · 313 · 314 · 315 · 316 · 317 · 318 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED