Zespół Old Skulls najlepszą koszykarską drużyną w Łomży!!!

Strona główna » Aktualności

Po ponad pięciu miesiącach walki, potu i ogromnych emocji zakończył się IV sezon Miejskiej Ligi Koszykówki. O ile ostateczne rozstrzygnięcia w lidze nastąpiły już tydzień temu, to jednak wczoraj tj 30 marca odbyła się nie lada gratka dla wszystkich miłośników koszykówki w naszym mieście. Od godziny 13:00 na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 10 w Łomży miał miejsce turniej o Puchar Miejskiej Ligi Koszykówki. Była to pierwsza tego typu impreza, która miejmy nadzieję na stałe zagości do koszykarskiego kalendarza imprez.

W turnieju udział wzięły 4 najlepsze drużyny zakończonego sezonu: AND 1, Mechaniczne Demony, XYZ i Old Skulls. Wcześniej organizatorzy dokonali losowania par półfinałowych. W pierwszym spotkaniu zmierzyła się zespoły AND 1 i Mechanicznych Demonów. Obie ekipy miały ogromną ochotę zagrać w finale, co można było zaobserwować na parkiecie. Walki o każdy kosz było co niemiara. Jednak lepiej w tym spotkaniu dysponowani byli zawodnicy Mechanicznych Demonów i to oni ostatecznie wywalczyli prawo gry w finale, zwyciężając 82:45. W drugim półfinale spotkały się dwie najlepsze drużyny zakończonego sezonu MLK. Mecz pomiędzy Old Skulls i XYZ przyniósł oczekiwane emocje. Był to bardzo dobry mecz, zarówno ze strony XYZ jak i Old Skullsów. Spotkanie obfitowało w wiele efektownych zagrań i bardzo dobrej grze w obronie. Szczególnie dobrze tego dnia dysponowaniu byli zawodnicy Old Skulls, którzy dali popis gry obronnej pozwalając zespołowi XYZ do połowy meczu rzucić tylko 8 punktów. Przed trzecią kwartą tablica pokazywała wynik 29:8 i mecz był praktycznie przesądzony. Niemniej jednak należy oddać chwałę zawodnikom XYZ, iż nie poddali się i w drugiej odsłonie pokazali charakter i wolę walki i bardzo dzielnie walczyli o jak najlepszy wynik. Ostatecznie ulegli oni jednak drużynie Old Skulls 60:38, która wywalczyła prawo gry w finale, w którym spotkać się miała z ekipą Mechanicznych Demonów. Zanim jednak mogliśmy oglądać mecz o pierwsze miejsce, w meczu o brązowe medale zmierzły się drużyny AND 1 i XYZ. Mimo ogromnego zmęczenia obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko. Przez niemal 3 kwarty wynik oscylował na granicy remisu. Jednak końcowe minuty spotkania lepiej zagrali zawodnicy XYZ. Kilka szybkich punktowych akcji pozwoliło im na uzyskanie kilkunastopunktowej przewagi, której nie oddali już do końca spotkania, wywalczając III miejsce w turnieju. Końcowy wynik 64:48 na korzyść XYZ. Ostatnim akordem tego dnia był mecz o pierwsze miejsce w turnieju o Puchar Miejskiej Ligi Koszykówki. Zmierzyły się w nim ekipy Mechanicznych Demonów i Old Skulls. Zespół Demonów to ekipa, która w całej historii rozgrywek MLK, najbardziej „nie leży” drużynie Old Skulls. Także obie drużyny podchodziły do tego meczu z inną ale jakże wielką motywacją i wolą zwycięstwa. Jednak tego dnia nie było mocnych na zawodników Old Skullsów. Dwie pierwsze  kwarty praktycznie przesądziły o końcowym sukcesie. Szybkie ataki, duża skuteczność rzutów za 3 punkty oraz bardzo dobra obrona spowodowały iż na przerwę Old Skullsi schodzili przy 17 punktowej przewadze i wyniku 34:17. Po przerwie, Mechaniczne Demony jeszcze raz próbowali się podnieść, wygrywając 3 kwartę 10:9, ale ostatecznie zawodnicy Old Skulls, kontrolowali przebieg meczu, nie pozwalając Demonom zbliżyć się na odległość kilkunastu punktów. Końcowy wynik 68:48 i puchar za pierwsze miejsce powędrował  do zespołu Old Skulls!!! Należy dodać, iż w trakcie turnieju przeprowadzony został również konkurs rzutów za 3 punkty, w którym udział wzięło 18 zawodników na co dzień grających w Miejskiej Lidze Koszykówki. Do finału konkursu awansowało 3 uczestników: Mariusz Kaliś, Daniel Sobczak oraz Tomasz Świerszcz. Finałowa rozgrywka stała na dużym poziomie, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Okazał się nim Tomasz Świerszcz, który zarówno w eliminacjach jak i w finale uzyskał największą ilość punktów. Drugie miejsce wywalczył Daniel Sobczak a trzecie Mariusz Kaliś.
Po meczu finałowym nastąpiła uroczystość podsumowująca zarówno Turniej o Puchar MLK jak i IV sezon Miejskiej Ligi Koszykówki. Oprócz zawodników, trenerów, sędziów i kibiców, na imprezie pojawili się zaproszeni gości na czele z Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Ewą Grygo, Przewodniczącym Komisji Sportu Andrzejem Wojtkowskim oraz Z-cą Dyrektora MOSiR Krystyną Łukasiuk, którzy wręczali zarówno nagrody w klasyfikacjach indywidualnych jak i medale oraz puchary za osiągnięcia drużynowe.
W pierwszej kolejności pamiątkową statuetkę oraz piłkę do koszykówki otrzymał zwycięzca konkursu „trójek” Tomasz Świerszcz zespołu XYZ. Następnie pamiątkowe statuetki  powędrowały w ręce zawodników, którzy na podstawie prowadzonych w trakcie turnieju statystyk, znaleźli się w pierwszej piątce turnieju. A byli to Bartosz Chyliński ( AND 1), Grzegorz Bielicki ( Old Skulls ), Tomasz Świerszcz ( XYZ ), Rafał Bruliński i Marcin Marzec obaj z drużyny Old Skulls. Ostatnią indywidualną nagrodą była statuetka dla Najlepszego Zawodnika Pucharu Ligi, który wyłoniony został również na podstawie statystyk. Najlepszym zawodnikiem został Marcin Marzec z drużyny Old Skulls. Następnie uhonorowane zostały drużyny biorące udział w turnieju o Puchar Ligi.
IV miejsce i puchar powędrowały w ręce zespołu AND 1. III miejsce, brązowe medale oraz puchar wywalczyli zawodnicy zespołu XYZ. Srebrne medale oraz puchar za drugie miejsce otrzymali zawodnicy Mechanicznych Demonów. Złote medale oraz puchar za pierwsze miejsce odebrali zawodnicy z zespołu Old Skulls, tym samym zostali oni pierwszymi zwycięzcami turnieju o Puchar Miejskiej Ligi Koszykówki.
Ostatnią częścią uroczystości było podsumowanie zakończonego sezonu Miejskiej Ligi Koszykówki, które zaczęło się od wręczenia nagród indywidualnych. Nagrody indywidualne przyznawane są w kilku kategoriach, a najlepsi wyłanianiu na podstawie statystyk, które przez cały sezon prowadzą organizatorzy na czele z Maciejem Jankowskim. Pamiątkowe statuetki otrzymali:
Adam Olszak z zespołu +_ 40  – Najlepiej rzucający zawodnik MLK za 3 pkt ( skuteczność 40% )
Krzysztof Szypulski z drużyny AND 1 – Najlepszy obrońca ligi ( średnia zbiórek 7,5 i bloków 1,4 na mecz )
Marcin Marzec z zespołu Old Skulls – Najlepszy rozgrywający MLK ( średnia asyst 5,5 na mecz)
Rafał Bruliński z drużyny Old Skulls – Najlepszy strzelec MLK ( średnia punktów 22 na mecz )
Najcenniejsza indywidualna nagroda jaką w Miejskiej Lidze Koszykówki jest statuetka dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika Ligi, przyznawana na podstawie głosowania kapitanów oraz statystyk, po raz pierwszy powędrowała do rąk Rafała Brulińskiego z zespołu Old Skulls.
Na koniec pamiątkowe dyplomy oraz upominki od organizatorów ligi otrzymały w kolejności jaką zajęły na koniec sezonu drużyny:
VIII miejsce – Wojownicy
VII miejsce - +_ 40
VI miejsce – Basketoholisc Łomża
V miejsce – Met-Plast Kolor Ostrołęka
IV miejsce – AND 1 ( najwyższe w historii swoich występów w MLK )
Puchary, medale oraz nagrody otrzymały 3 najlepsze drużyny zakończonego sezonu:
III miejsce – Mechaniczne Demony ( po raz drugi z rzędu )
II miejsce – XYZ ( najwyższe w historii swoich występów w MLK )
I miejsce i tytuł Mistrza Miejskiej Ligi Koszykówki po raz drugi z rzędu przypadł drużynie – OLD SKULLS!!!
Tym sposobem IV sezon Miejskiej Ligi Koszykówki w Łomży przeszedł do historii. Na koniec organizatorzy dziękują bardzo sędziom: Marcinowi Piotrowskiemu, Robertowi Kościeleckiemu, Marcinowi Łepkowskiemu, Zbyszkowi Brajczewskiemu oraz Włodzimierzowi Wójcikowi za pomoc przy prowadzeniu rozgrywek. Ogromne podziękowania składamy również dla osób, które bezinteresownie, pomagali przy stoliku sędziowskim oraz przy statystykach . A są nimi: Grzegorz Bielicki, Michał Krysztopik, Grzegorz Łętowski, Krzysztof Szypulski, Rafał Jackowski, Paweł Dziekoński oraz Michał Siennicki.
Dziękujemy za wspaniały sezon! Do zobaczenia w październiku podczas V sezonu Miejskiej Ligi Koszykówki!!!

Tekst i foto: MOSiR

2014-04-01 11:52 Opublikował: Anna Księżyk-Chojnacka