Łomża

Strona główna » Aktualności

2011r. w statystykach

O 137 aktów urodzeń mniej niż przed rokiem wydał w 2011r. Urząd Stanu Cywilnego w Łomży. W 2010r. zarejestrowanych zostało w USC 1427 dzieci, w 2011r. tylko 1290. Przybyło najwięcej Julek, Maj, Natalek i Wiktorii, wśród chłopców dominowały imiona: Jakub, Dawid, Kacper, Adam i Szymon.
więcej

Łomża ma Centrum Pieczy Zastępczej

foto
Od 1 stycznia 2012r. Miasto Łomża prowadzi Centrum Pieczy Zastepczej. Jest to samodzielna jednostka budżetowa Miasta, która będzie kontynuowała pracę zwlikwidowanego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w zakresie organizacji systemu pieczy zastępczej nad dziećmi, które z różnych względów nie mogą być pod opieką rodzin naturalnych.
więcej

Piotr Wyleżoł zagra w Łomży już 6 stycznia

Miłośników jazzu czeka nie małe święto. W Klubie PopArt MDK-DŚT zagra Piotr Wyleżoł Trio w składzie: Piotr Wyleżoł (fortepian), Michał Barański (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusja). Ostatni album Piotra Wyleżoła - „Children's Episodes” była nominowana do Fryderyka 2010 w kategorii „najlepszy album jazzowy”. Na stałe współpracuje m.in. z Nigellem Kennedym.
więcej


O budżecie w Radiu Nadzieja

Zastępca Prezydenta Łomży Beniamin Dobosz był gościem Radia Nadzieja w czwartek 29 grudnia 2011r.
więcej

Ogłoszenie

W dniu 30 grudnia 2011r. kasa Urzędu Miejskiego w Łomży czynna będzie do godz. 14.00.
więcej

To będzie rok działań proinwestycyjnych

foto
O budżetowych planach na 2012 rok mówił w łomżyńskim studiu Polskiego Radia Białystok Zastępca Prezydenta Miasta Łomży, Beniamin Dobosz. W porannej rozmowie podkreślał, że będzie to rok kontynuacji działań w zakresie przygotowania inwestycji. - Jest to zasadniczy cel naszej kadencji, swoista filozofia działania, aby to, co do tej pory było najważniejsze, czyli tworzenie infrastruktury społecznej poprawiającej jakość życia mieszkańców, zastąpić działaniami proinwestycyjnymi – mówił Beniamin Dobosz.
więcej

Kolędowali...na sesji

foto
Kolędnicy z gwiazdą pojawili się na środowej sesji Rady Miejskiej Łomży. Śpiewali i zbierali datki. Niespodziankę radnym zrobili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy działają w szkolnym Ognisku Misyjnym pod opieką katechetki szkoły, Małgorzaty Szyszki.
więcej

Radni przyjęli budżet miasta Łomży na 2012 rok

foto
Dochody miasta na poziomie 249 128 983 zł, wydatki na sumę 276 858 511 zł – tak wygląda budżet Łomży na rok 2012, który podczas sesji przyjęli łomżyńscy radni. Deficyt budżetu miasta w wysokości 27.729.528 zł zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z zaciągniętych kredytów i pożyczek. - Budżet na 2012r. jest bardziej inwestycyjny, niż konsumpcyjny – mówił na sesji Zastępca Prezydenta Miasta Łomży Beniamin Dobosz.
więcej

Lodowisko nieczynne

W związku z obfitymi opadami deszczu i utrzymującą się na plusie temperaturą lodowisko przy ul. Katyńskiej zostało zamknięte. Gdy zmienią się warunki atmosferyczne, zostanie ponownie udostępnione mieszkańcom Łomży.
więcej

Szwedzi odwiedzili Łomżę

foto
W dniach 19 do 21 grudnia 2011r. Łomża gościła przedstawicieli zaprzyjaźnionego miasta Sodertalje, w tym Urszulę Estmer – Ambasadora Miasta Łomży w Szwecji i Keneth Jonson – wicedyrektora Firmy Scania. Nasi goście przyjechali na zaproszenie specjalnie w celu ustalenia kierunków i możliwości współpracy, tym razem w związku z przygotowywanym projektem w ramach Programu Leonardo da Vinci.
więcej

Prezydent i radni miasta w obronie wojska

foto
Rada Miejska Łomży obradująca wraz z Prezydentem Łomży na 18. sesji zwyczajnej w dniu 14.12.2011 r. jednogłośnie przyjęła stanowisko, w którym zwróciła się Ministra Obrony Narodowej z prośbą o szczegółową analizę sposobu reorganizacji oraz celowości przekształcenia I Łomżyńskiego Batalionu Remontowego im. gen. Mariana Raganowicza, bezpośredniego spadkobiercę tradycji i sztandaru 33 Pułku Piechoty, w cywilne warsztaty techniczne.
więcej

Łomżyńska kolęda na święta

Zapraszamy do wysłuchania kolędy nagranej w klimacie hiphopowym przez dwoje młodych łomżyniaków Krzysztofa Kowalewskiego i Olę Domalewską.
więcej

Znaleziono klucze

W okolicy garaży przy cmentarzu na ul. Kopernika znalezione zostały klucze. Można je odebrać w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. Kopernika 9a.
więcej

Funkcjonowanie miejskich pływalni w święta

Miejski Ośrodek Sportu i Turystyki w Łomży informuje, że Pływalnie Miejskie nie będą czynne w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok. Godziny funkcjonowania w pozostałe dni świąteczne prezentujemy poniżej.
więcej

Hokejowe otwarcie lodowiska

foto
Lodowisko miejskie, wybudowane w ramach rządowego programu „Biały Orlik” zostało w czwartkowy wieczór oficjalnie otwarte, rzuceniem przez Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego hokejowego krążka na lodową taflę. Wcześniej miały miejsce przemówienia oraz błogosławieństwo, jakiego udzielił ks. Jerzy Abramowicz – proboszcz sąsiadującego z obiektem kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Uroczystość uświetnił pokazowy mecz hokeja na lodzie w wykonaniu Amatorskiej Drużyny Hokejowej z Białegostoku oraz konkurs strzałów na bramkę w wykonaniu łomżyńskich radnych.
więcej


Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Łomży

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i O. Jan Bońkowski
Na Starym Rynku w Łomży, przy dźwięku kolęd odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, przyniesionego przez harcerzy z łomżyńskiego Hufca ZHP. Po przyjęciu Ognia z Betlejem przez Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego i O. Jana Bońkowskiego z Zakonu Kapucynów, każdy z mieszkańców miasta, odpalając ze specjalnego ogniska przyniesioną ze sobą świeczkę lub lampion, mógł zabrać Światełko Pokoju także do swojego domu.
więcej

Wigilijne spotkanie pracowników oświaty

foto
Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 5 zamieniła się w betlejemską stajenkę, a dzieci w śpiewających Mikołajów. Tak rozpoczęło się wigilijne spotkanie, które zgromadziło dyrektorów szkół i placówek oświatowych, nauczycieli i przedstawicieli Wydziału Oświaty. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną, rozdawali słodkie bombki i wprowadzili gości w wyjątkowy, świąteczny nastrój.
więcej

Wyniki konkursu fotograficznego "Łomża jakiej nie znacie"

foto
W Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży miało miejsce uroczyste podsumowanie I. edycji konkursu fotograficznego pt.„Łomża jakiej nie znacie”. Podczas gali finałowej obecni byli nagrodzeni uczestnicy konkursu i ich opiekunowie. Zebrani mieli możliwość wysłuchania koncertu kolęd wykonanych przez solistów Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży. Na konkurs „Łomża jakiej nie znacie” wpłynęło 170 fotografii.
więcej

« · «« · 292 · 293 · 294 · 295 · 296 · 297 · 298 · 299 · 300 · 301 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED