Łomża

Strona główna » Aktualności

Olgierd Łukaszewicz w Łomży

dyrektor TLiA Jarosław Antoniuk, Olgierd Łukaszewicz i Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski
Prezes Związku Artystów Scen Polskich i ceniony aktor Olgierd Łukaszewicz, znany m.in. z ról gen. Augusta Emilia Fieldorfa z filmu „Generał Nil” czy Albert Starskiego z „Seksmisji”, gościł dziś w Łomży na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka. Oprócz oglądania festiwalowych spektaklów znalazł również czas, by spotkać się z Prezydentem Łomży Mieczysławem Czerniawskim. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora Jarosław Antoniuk.
więcej

Zabytkowe pojazdy zjechały do Łomży

foto
W niedzielne przedpołudnie na Starym Rynku pojawiły się załogi wraz ze swoimi wypolerowanymi na błysk autami. Jedne budziły wspomnienia, inne zachwyt, wszystkie stanęły do konkursu piknikowego i elegancji. Zabytkowe pojazdy i ich załogi prezentował pasjonat, właściciel czerwonego cadillaca, Krzysztof "Szaya" Szaykowski, oceniała i próbowała przysmaków Zastępca Prezydenta Łomży Mirosława Kluczek.
więcej

Łomża świętowała 594. rocznicę nadania praw miejskich

foto
W atmosferze książęcej powagi i rycerskich walk przebiegły uroczystości 594. rocznicy nadania Łomży praw miejskich. W hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich zgromadzili się uczestnicy Turnieju Miast leżących na Szlaku Książąt Mazowieckich, po raz pierwszy organizowanego przez Miasto Łomża. Świętowało też Publiczne Gimnazjum nr 8, które dokładnie rok temu przyjęło imię Księcia Mazowieckiego Janusza I.
więcej

594. rocznica nadania Łomży praw miejskich - z kart historii

foto
15 czerwca 1418 roku Łomża gościła wielu znamienitych gości. Najważniejszym z nich był oczywiście Książę Mazowiecki Janusz I, któremu towarzyszyli: chorąży ciechanowski Nadbór z Opinogóry, podkomorzy zakroczymski i marszałek dworu książęcego Ścibor z Sąchocina, sędzia łomżyński Piotr Gza ze Słodowa oraz Dziersław z Podosia, Jan z Zaborowa, Janusz z Miszewa, Wojciech z Serbska, Pietrasz z Sulkowa i Mikołaj z Miłobądza. Przybycie tak znamienitych gości zapowiadało jakieś niezwykłe wydarzenie.
więcej

„Weta” stawia na agrobiznes

foto
Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży podsumował realizację programu „Agrobiznes zawodem przyszłości”, organizowanego przy wsparciu środków UE w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Z tej okazji szkoła zorganizowała konferencję pn. „Agroturystyczne walory Podlasia”, która zgromadziła uczestników projektu i ludzi związanych z turystyką.
więcej

Po lekcjach do Prezydenta

foto
Po wczorajszym otwarciu Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski zaprosił do siebie do gabinetu dzieci biorące udział w tej uroczystości. Dziś, sześć uczennic z klasy V "c" ze Szkoły Podstawowej nr 4: Weronika, Magda, Eliza, Ola, Ania i Ewelina, postanowiło po swoich lekcjach z zaproszenia skorzystać. Prezydent tak jak obiecał, ugościł dziewczynki w swoim gabinecie, częstując je ciastkami i zimnymi napojami.
więcej

Kolejne teatralne emocje w "Walizce"

foto
Dzisiaj (piątek) zobaczymy spektakle teatrów z Warszawy, Rzeszowa, a także irańskiego Teheranu i czeskiego Brna. Spektakle ruszyły już o 10.30 - jako pierwszy w sali Teatru Lalki i Aktora w Łomży wystąpił Teatr "Baj" z Warszawy ze spektaklem "Świat Garmanna". W południe przy ul. Sadowej 12 A Teatr "Maska" z Rzeszowa zagrał "Niech żyje cyrk!".
więcej

Wystawa „Sport w Łomży”

foto
W Galerii Bonar odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej pt. „Sport w Łomży”. Organizowany przez Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży konkurs plastyczny był adresowany do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z naszego miasta i powiatu łomżyńskiego. Związany był z odbywającymi się w tym roku piłkarskimi Mistrzostwami Europy oraz Igrzyskami Olimpijskimi.
więcej

ŁKS obronił wojewódzki Puchar Polski

fot. P. Lisiecki
Piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego pokonali 2 do1 w Dąbrowie Białostockiej tamtejszą drużynę Dębu w finałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski. Tym samym obronili trofeum wywalczone w ubiegłym roku i zagrają w przyszłym sezonie w ogólnopolskiej edycji rozgrywek o Puchar Polski. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mateusz Laskowski i Jakub Ambrożewicz.
więcej

Społeczna Rada Konsultacyjna, odkryty basen, uzbrajanie terenów, strefa kibica i targowisko

prof. Andrzej Zawiślak, Przewodniczący Społecznej Rady Konsultacyjnej i Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski
W Urzędzie Miejskim w Łomży odbył się briefing prasowy z udziałem Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniewskiego. W jego trakcie Prezydent poinformował, że Przewodniczącym Społecznej Rady Konsultacyjnej, wbrew wcześniejszym informacjom niektórych mediów, dalej jest prof. Andrzej Zawiślak, który towarzyszył mu na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami. Prezydent mówił także o odkrytym basenie, uzbrojeniu terenów inwestycyjnych oraz targowicy miejskiej. Zaprosił również wszystkich do przybycia w najbliższą sobotę na łomżyński stadion, by w Strefie Kibica wspólnie obejrzeć transmisję z meczu Polska – Czechy.
więcej

Wystawa o bulwarach w łomżyńskim Ratuszu

na zdjęciu prof. Andrzej Zawiślak, Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski oraz Gabor Lorinczy
W holu Urzędu Miejskiego w Łomży można oglądać wystawę zdjęć Gabora Lorinczego pt. „Powstają bulwary nad Narwią” poświęconą – jak sama nazwa wskazuje - budującym się w Łomży nadnarwiańskim bulwarom. Na wystawie można obejrzeć zdjęcia znanego łomżyńskiego fotografa wykonane podczas jego lotu balonem, ukazujące aktualny wygląd nadnarwiańskiego brzegu. - Wyobrażam sobie, że w listopadzie, kiedy będą kończyły się prace na bulwarach, będziemy mieli wystawę uzupełnioną o historyczną część bulwarów – mówił Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski otwierając dziś tą wystawę.
więcej

Stefa Kibica ponownie w Łomży, tym razem na mecz z Czechami

foto
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają do wspólnego oglądania kolejnego meczu reprezentacji Polski podczas piłkarskich Mistrzostw Europy. W najbliższą sobotę 16 czerwca, na krytej trybunie stadionu miejskiego w Łomży, można będzie obejrzeć transmisję z decydującego o wyjściu z grupy meczu naszej reprezentacji z drużyną Czech. Wstęp na stadion - już od godziny 19:00 - będzie bezpłatny!
więcej

Kolejne spotkanie wokół problematyki „Niebieskiej Karty”

foto
W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego po raz kolejny odbyło się spotkanie istytucji, które realizują działania skierowane przeciwko przemocy w rodzinie. Na drugim już spotkaniu w ramach konferencji „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w oparciu o realizację procedury Niebieskiej Karty: rola i zadania instytucji” pojawili się m.in. przedstawiciele placówek pomocy społecznej, szkół, policji czy ochrony zdrowia.
więcej

Uśmiech dziecka każdego dnia

foto
Dzień Dziecka już minął, a w Przedszkolu Publicznym Nr 5 w Łomży wciąż szuka się sposobu na „zdobywanie” uśmiechu dzieci, czego przykładem może być wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Biełka” w Giełczynie zorganizowana dnia 12 czerwca 2012r.
więcej

Dziej się historio, otwieraj się Walizko!

foto
- Otwieram zatem tę jubileuszową Walizkę w przekonaniu, że przyniesie wiele radości i refleksji widzom, szczęścia artystom i satysfakcji organizatorom. Dziej się zatem historio, otwieraj się, dwudziesta piąta Walizko – tymi słowami Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego został zainaugurowany jubileuszowy, XXV Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Przez najbliższe cztery dni w nurcie konkursowym weźmie udział 5 zespołów z Polski i 9 z zagranicy: z Rosji, Białorusi, Czech, Francji, Serbii, Iranu, Słowenii oraz Hiszpanii, wyłonionych z ponad 100 zgłoszeń. Łomżyńskiej publiczności, już pozakonkursowo, zaprezentują się także teatry z Gdańska, Poznania i Wellington w Nowej Zelandii oraz gospodarz festiwalu – łomżyński teatr.
więcej

Zapraszamy na Turniej Miast leżących na Szlaku Książąt Mazowieckich

od prawej: Zastępca Prezydenta Mirosława Kluczek, w roli książęcej świty ekipa z PG 8 z dyrektor Haliną Dąbrowską
Prezydent Miasta Łomży, Koordynator Szlaku Książąt Mazowieckich i Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży zapraszają na I Turniej Miast leżących na Szlaku Książąt Mazowieckich. Już w najbliższy piątek (15 czerwca) kilkanaście samorządów będzie w Łomży walczyć o tytuł Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckiego. Turniej będzie centralnym punktem obchodów 594. rocznicy nadania Łomży praw miejskich, uczci również 1. rocznicę nadania PG 8 imienia Księcia Mazowieckiego Janusza I.
więcej

Stary Rynek odsłania swoją historię...

kierownik badań, Aleksander Piasecki
Prowadzone na Starym Rynku prace ziemne związane z przebudową wodociągu ujawniły ślady przeszłości. Podczas nadzoru archeologicznego stwierdzono obecność fundamentu kamiennego z rumoszem ceglanym oraz fragmenty naczyń glinianych na odcinku 10 metrów po stronie południowej rynku. Jest bardzo prawdopodobne, że są to ślady po jednej z najwcześniejszych pierzei rynku. Znalezione w fundamentach cegły palcówki pozwalają datować odkrycie na ok. XVI wiek.
więcej

Podziękowania dla Prezydenta

foto
Podziękowanie z UKS Return Łomża oraz Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych otrzymał Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Zarząd UKS Return Łomża wręczył Prezydentowi specjalny grawerton w podziękowaniu za wspieranie działań mających na celu rozwój tenisa ziemnego w Łomży i regionie. Natomiast dyrekcja i młodzież z Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży dziękują za wspieranie działań zwiększających edukację ekologiczną i wiedzę o środowisku naturalnym.
więcej

Pocztówka z Paryża w Filharmonii

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza w czwartek 14 czerwca 2012 o godz. 18:30 do Sali Koncertowej FKWL przy ul. Nowej 2 na koncert pod tytułem "Pocztówka z Paryża". Podczas koncertu wystąpi znakomita francuska skrzypaczka Judith le Monnier a Filharmoników Łomżyńskich poprowadzi Nicolas Krauze. W programie m.in.: C. Saint - Saens, G. Bizet, J. Massenet, C. Debussy, M. Ravel.
więcej

III sezon Miejskiej Ligi Piłki Nożnej za nami

foto
10 czerwca na boisku Orlik 2012 przy ulicy Katyńskiej 3 odbyły się decydujące spotkania w ramach III sezonu MLPN. Zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w trzech ligach. Bezpośredni awans do II ligi wywalczyły zespoły KS Biel i Dobroplast, a w barażach o II ligę zagrają ZS Mały Płock i Delta Soccer. Najlepszym strzelcem III ligi został Adam Piórkowski z drużyny Dobroplast, który zdobył 21 bramek.
więcej

« · «« · 292 · 293 · 294 · 295 · 296 · 297 · 298 · 299 · 300 · 301 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED