Łomża

Strona główna » Aktualności

Dzień Otwarty w PG 2

foto
W najbliższy czwartek 12 kwietnia, o godz. 17:00 odbędzie się Dzień Otwarty w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Łomży im. Jana Pawła II. Dyrekcja placówki szczególnie zaprasza uczniów klas szóstych szkół podstawowych wraz z rodzicami. W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna gimnazjum.
więcej

Pamięci poległym, pomordowanym i tragicznie zmarłym

foto
Złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przed Pomnikami Sybiraków i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej uczczono w Łomży 72. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, II Masową Wywózkę Łomżyniaków na Nieludzką Ziemię oraz drugą rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. W uroczystościach udział wzięły m.in. władze naszego miasta na czele z z-cą Prezydenta Mirosławą Kluczek, władze powiatu łomżyńskiego, Poseł na Sejm RP Lech Antoni Kołakowski, służby mundurowe, kombatanci i młodzież szkolna. Następnie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przez ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego i ks. bp. Stanisława Stefanka odprawiona została Msza św.
więcej

ŚWIĄTECZNE DYŻURY APTEK

Informujemy, że od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego w mieście Łomża dyżury pełnić będą następujące apteki:
więcej

ZAPROSZENIE

foto
Prezydent Łomży, Dowódca Garnizonu Łomża, Związek Sybiraków Oddział w Łomży oraz Kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży uprzejmie zapraszają na uroczystości upamiętniające 72. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, II Masową Wywózkę Łomżyniaków na Nieludzką Ziemię oraz drugą rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości odbędą się 10 kwietnia br. w Dolinie Pamięci Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
więcej


Po Świętach ruszy remont odcinka Poznańskiej

Utrudnień będzie można spodziewać się od 11 kwietnia 2012 roku – odcinek ul. Poznańskiej od Al. Legionów do ul. Akademickiej zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Tego dnia remont ul. Poznańskiej na odcinku pasa kolejowego o długości 40 m rozpocznie Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Łomży.
więcej

STARTUJEMY "MINI EURO ŁOMŻA 2012"

foto
Już tylko tydzień pozostał do oficjalnego otwarcia "MINI EURO ŁOMŻA 2012" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża .Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży wykorzystując klimat zbliżającego się EURO 2012 przeprowadzi symulację Mistrzostw Europy . Formuła rozgrywania turnieju jest identyczna jak w przypadku UEFA EURO 2012 tj. 16 drużyn podzielonych na 4 grupy, mecze rozgrywane będą na boiskach Polski - kompleks sportowo - rekreacyjny Moje Boisko Orlik 2012 ul. Katyńska 3 oraz boiskach Ukrainy - kompleks sportowo - rekreacyjny Moje Boisko Orlik 2012 ul. Bernatowicza przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki, który został partnerem organizacyjnym MINI EURO ŁOMŻA 2012.
więcej

Śpiewające smyczki

foto
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży rozwija się wszechstronnie, nawiązując kolejne – bardzo ciekawe - kontakty artystyczne w Polsce i Europie. Efekty tej współpracy są coraz bardziej widoczne. Po niedawnej wizycie w Łomży norweskiego chóru Kristiansund Kammerkor oraz gościnnym występie jego dyrygenta Pedera Rensvika z Filharmonią Kameralną przyszła pora na kolejne wydarzenie. W Łomży wystąpiła Klaipeda Chamber Orchestra – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych nie tylko na Litwie, ale i w Europie. Koncert ten był pierwszym rezultatem współpracy obu orkiestr - już 20 kwietnia Filharmonia Kameralna odwiedzi Kłajpedę, by wykonać utwory polskich kompozytorów na prestiżowym festiwalu „Muzyczna Wiosna”.
więcej

Dyżury aptek

W dniu 5 kwietnia 2012r. dyżur pełni apteka przy ul. Małachowskiego 5 w Łomży, tel. 86 218 91 81. Placówka zastąpi widniejącą na grafiku dyżurów zamkniętą Aptekę na Dwornej.
więcej

Zajęcia tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży

Sportowy Klub Tenisa Stołowego, działający przy Klubie Uczelnianym Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaprasza na zajęcia tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w czwartki od godz. 16:00 do 17:30 w sali ASP przy ul. Wiejskiej 16 w Łomży oraz w poniedziałki i piątki od godz.17:00 do 18:30 oraz w środy od 18:30 do 20:00 w Hali Sportowej przy ul. Szkolnej 29 w Piątnicy.
więcej

Powierzchnia usługowo-handlowa do wynajęcia

widok od strony terenów PKP
Trwają prace projektowe budynku stanowiącego część nowo realizowanej przez Miasto inwestycji Hali Targowej, położonej w bliskim sąsiedztwie obecnego dworca PKS. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy, można brać udział w pracach projektowych frontu budynku, dostosowanego bezpośrednio do własnych potrzeb. Przewidywany termin realizacji inwestycji to II połowa 2013 r. Dostępna powierzchnia wynajmu to około 350 m2 na parterze z możliwością wykorzystania pomieszczeń piwnicznych o powierzchni około 200 m2.
więcej

Spotkanie wielkanocne w DPS-ie

foto
W Domu Pomocy Społecznej w Łomży odbyło się coroczne Spotkanie Wielkanocne zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń”. Wzięli w nim udział m.in. Ks. Biskup Janusz Stepnowski, Ks. Infułat Jan Sołowianiuk, ks. Kan. Leszek Kamiński, ks. Kan. Stanisław Żbikowski, ks. Kan. Andrzej Godlewski, ks. Jacek Kotowski, sędzia Wioletta Jurgielewicz, dyrektorzy miejskich placówek: Wiesław Jagielak, Bożena Elwira Jabłońska, Krzysztof Jankowski oraz wielu przyjaciół i darczyńców Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”.
więcej

"Jak to dawniej bywało" - tradycje i zwyczaje wielkanocne w SP 5

foto
Tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży jest poznawanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Tegoroczne Święta Wielkanocne stały się okazją do przybliżenia uczniom zwyczajów i obrzędów poprzez twórcze uczestniczenie w zajęciach warsztatowych. Zaproszona na zajęcia pani Barbara Kulka pokazywała jak wykonać piękne wielkanocne kurczaczki czy palemki. Natomiast pan Marian Paliwoda – Sybirak, opowiedział uczniom, w jaki sposób obchodzono święta na Syberii. Radosnymi wspomnieniami świątecznymi z lat dzieciństwa z uczniami swojej szkoły podzieliła się również pani dyrektor Małgorzata Pietrusewicz.
więcej

Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę o pielgrzymkach Jana Pawła II

foto
28 marca 2012r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II odbył się Regionalny Konkurs Wiedzy – „Pielgrzymi szlak Jana Pawła II” – III Pielgrzymka Ojca Świętego do Ojczyzny”. Honorowy patronat nad konkursem objął Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski, który podczas rozpoczynającej konkurs Mszy św. przypomniał słowa Ojca Świętego: „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”.
więcej

Coraz większe szanse na uzbrojenie kolejnych terenów inwestycyjnych w Łomży

Wniosek Miasta Łomża pn. „Przygotowanie i uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Łomży – II etap” pozytywnie przeszedł ocenę merytoryczną i znalazł się na pierwszym miejscu listy projektów pozytywnie ocenionych przez KOP. Szacowana ogólna wartość projektu wynosi ponad 24,3 mln zł, zaś jego dofinansowanie ze środków RPO WP ma wynieść ponad 15,2 mln zł, co stanowi 72,6% kosztów kwalifikowanych. Stosowny wniosek w tej sprawie władze miasta złożyły w IV kwartale ubiegłego roku. Umowa na dofinansowanie tej inwestycji zostanie podpisana po podjęciu stosownych decyzji przez Zarząd Województwa Podlaskiego.
więcej

Zgłoszenia do turnieju "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

W piątek 27 kwietnia 2012 r. o godz. 9:30 w siedzibie Gimnazjum Publicznego nr 8 w Łomży (ul. Ks.Anny 18) odbędzie się turniej - "BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zgłoszenia drużyn szkół zainteresowanych udziałem w turnieju są przyjmowane do 6 kwietnia br. w Wydziale Oświaty Urzędu Miejskiego, ul. Farna 1. Regulamin turnieju dostępny jest na stronie Polskiego Związku Motorowego Zarządu Okręgowego w Białymstoku w zakładce Bezpieczeństwo ruchu drogowego/Turnieje.
więcej

Uczniowie „Drzewnej” pewniej wejdą na rynek pracy

Zastępca Prezydenta Mirosława Kluczek
Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży zaprosił na spotkanie inaugurujące projekt pod nazwą „Praktyczne umiejętności źródłem sukcesu zawodowego”. Szkoła chce nauczyć młodzież m.in. obsługi nowoczesnego sprzętu i programów komputerowych i zdobyć wartościowe pomoce dydaktyczne. Uczniów czekają dodatkowe praktyki, wyjazdy i kursy.
więcej

Honorowy Medal PKIS za lodowisko

foto
Miasto Łomża otrzymało Honorowy Medal Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej w dowód uznania za podjęcie inicjatywy, aktywnego zaangażowania i wysiłku zakończonego budową na terenie miasta ogólnodostępnego sztucznego lodowiska w ramach II edycji programu "Biały Orlik". W imieniu Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego, podczas 5. Ogólnopolskiego Kongresu Infrastruktury Sportowej w Spale, medal odebrała z-ca Prezydenta Mirosława Kluczek.
więcej

Działka przy Reymonta sprzedana

przetarg odbył się w sali konferencyjnej UM
We wtorek 3 kwietnia rozstrzygnięty został przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność miasta przeznaczonej pod budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Reymonta w Łomży. Wygrała go firma Development Spółka Jawna Zacharzewski i Skowroński, która miejską działkę wylicytowała za 1 mln 420 tys. zł netto. Cena za metr kwadratowy działki wyniosła 316,36 zł netto.
więcej

Ogólnopolski Turnieju Tańca Towarzyskiego o „Puchar Prezydenta Miasta Łomży”

foto
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na XVI Ogólnopolski Turnieju Tańca Towarzyskiego o „Puchar Prezydenta Miasta Łomży” i VI Dziecięcą Galę Taneczną organizowaną przez Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT” i Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży w dniach 14-15 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży ul. Niemcewicza 17 w godzinach od 10.00 do 21.00. W tym roku to już szesnasta edycja tej cieszącej się dużą popularnością imprezy tanecznej dla dzieci i młodzieży odbywającej się co rocznie w Łomży.
więcej

« · «« · 292 · 293 · 294 · 295 · 296 · 297 · 298 · 299 · 300 · 301 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED