Łomża

Strona główna » Aktualności

MPWiK zapewnia: Mamy dobrą wodę

ujęcie wody na ul. Rybaki
Jaką drogę pokonuje woda, zanim trafi do naszych kranów? Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji otworzyło swoje podwoje dla mieszkańców. Przez dwa dni łomżanie mogli oglądać stację filtrów przy ujęciu wody na ul. Rybaki. Okazją do odwiedzin był, trwający od 21 do 27 sierpnia, Światowy Tydzień Wody.
więcej

Niewielkie zainteresowanie miejskimi działkami

foto
Dziś w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łomży odbył się ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż 31 nieruchomości przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe, położonych przy ulicach: Browarnej, Podleśnej, Piaski i Rubinowej. W sumie siedem działek za kwotę ponad 775 tys. zł brutto, nabyło sześć osób.
więcej

Certyfikat Jakości dla PG 2

foto
Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łomży im. Jana Pawła II jest trzecim gimnazjum w województwie podlaskim, które otrzymało Certyfikat Jakości „Szkoła Przedsiębiorczości” przyznany przez kapitułę FMP (Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości). Uroczystość certyfikacji odbędzie się w siedzibie szkoły 2 września 2011r. o godz. 13.
więcej

Ruch jedną jezdnią na Piłsudskiego

Rondo Solidarności i ulica Piłsudskiego
Główny wykonawca inwestycji pn. „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży” - Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Łomży informuje, że w dniach od 26 sierpnia do 28 sierpnia układana będzie warstwa ścieralna na lewej stronie ulicy Piłsudskiego (od strony Galerii Stokrotka), na odcinku od ul. Małachowskiego do Szosy Zambrowskiej, łącznie z Rondem Solidarności. W tym okresie ruch pojazdów będzie odbywał się prawą jezdnią ul. Piłsudskiego (od strony szpitala) w obu kierunkach.
więcej

O drogach z Nadzieją

foto
Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Łomży Andrzej Karwowski był gościem kolejnego spotkania radiowego z cyklu „Nadzieja w Regionie”. Wyjazdowe studio Radia Nadzieja 103,6 FM w środę 24 sierpnia stanęło na Starym Rynku w Łomży. Gość z ratusza odpowiadał na drogowe pytania i zapewniał „wszystkie prace zakończą się zgodnie z planem”.
więcej

Szkolenia unijne w obszarze informatyki

Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku,  informuje, iż w kończącym się we wrześniu cyklu nieodpłatnych szkoleń informatycznych i zarządczych w ramach projektu „Podniesienie umiejętności osób pracujących – likwidacja luki kompetencyjnej w obszarze informatyki” są jeszcze wolne miejsca.
więcej

„Stopka” ogłasza narwiański konkurs

foto
Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "Stopka" w roku swojego 30-lecia ogłasza konkurs pn. "Narew: ludzie, przyroda, kultura". -Zapraszamy eseistów, reporterów i fotoreporterów – piszą organizatorzy. Motywem przewodnim prac ma być Narew i jej dorzecze. Na autorów najlepszych materiałów czekają nagrody.
więcej

Nabór kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

foto
Prezydent Miasta Łomży przypomina, że do końca sierpnia przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Do zadań pięcioosobowej Rady należy m.in. inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz realizacja ich praw; opiniowanie projektów miejskich programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych i ich ocena oraz projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Miasta pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.
więcej

Nowy statut dla MOSiR-u?

foto
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży ma mieć swojego zastępcę. Ośrodek będzie ściślej współpracował ze środowiskiem sportowym i kulturalnym miasta, udostępniał bazę sportową zainteresowanym: klubom, związkom sportowym, organizacjom społecznym i kultury fizycznej czy osobom indywidualnym. Takie zmiany w funkcjonowaniu MOSiR-u przewidują nowe zapisy w statucie ośrodka. Na najbliższej sesji projekt nowego statutu trafi pod obrady radnych Miasta Łomża.
więcej

Ogłoszenie

w sprawie wolnych punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.
Prezydent Miasta Łomża informuje, że w dniu 31 października 2011 roku upływa termin ważności zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży w 19 placówkach handlowych zlokalizowanych na terenie miasta Łomży. W związku z powyższym, od dnia 1 listopada 2011 roku będzie 19 wolnych punktów sprzedaży napojów alkoholowych w sferze limitów.
więcej

Projekt Programu Budowy Ulic trafi pod obrady radnych

foto
Prezydent Łomży przekazał pod obrady Rady Miejskiej, przygotowany przez pracowników Urzędu Miejskiego, Program Budowy Ulic w Łomży na lata 2012-2016. Program ten określa planowane terminy realizacji ulic o nawierzchniach gruntowych i tymczasowych, stanowiących drogi publiczne. Obejmuje również nowe, planowane ulice, których przebiegi zostały ustalone w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego lub są w zaawansowanej procedurze projektów tych planów, oraz ulice, których budowa jest konieczna do zapewnienia prawidłowego skomunikowania osiedli mieszkaniowych z podstawowym układem komunikacyjnym.
więcej

Porozumienie w sprawie finansowania zakupu tomografu

foto
W siedzibie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży odbyło się podpisanie i przekazanie porozumienia, zawartego między Miastem Łomża a Województwem Podlaskim, o współfinansowaniu zakupu nowego tomografu komputerowego. Jeszcze w tym roku ma on zastąpić wysłużone, od 12 lat użytkowane stare urządzenie. 2 mln zł na ten cel wyłoży samorząd województwa podlaskiego, zaś pół miliona zł będzie pochodziło ze środków samorządu łomżyńskiego. - Rada Miasta na mój wniosek podjęła uchwałę o wyasygnowaniu 500 tys. zł na zakup tomografu dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Pieniądze te są przeznaczone na cel, który mam nadzieję, jak najrzadziej będzie musiał służyć mieszkańcom naszego miasta - powiedział Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski.
więcej

Seminarium: „Wsparcie projektów celowych”

25 sierpnia odbędzie się seminarium informacyjne skierowane do właścicieli i pracowników mikro, małych, średnich i dużych  przedsiębiorstw nt. „Wsparcie projektów celowych” - Działanie 1.4 PO IG. Seminarium informacyjne będzie prowadzone przez pracowników Regionalnej Instytucji Finansującej, udzielających informacji na temat Działania 1.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
więcej

Coraz bliżej do zakupu tomografu

Szpital Wojewódzki w Łomży
Ma być nowoczesny i dokładniejszy w diagnozowaniu pacjentów – nowy tomograf komputerowy już wkrótce pojawi się w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Zastąpi wysłużone, 12-letnie już urządzenie. Przetarg na zakup tomografu został już ogłoszony. 2 mln zł wyłożył samorząd województwa podlaskiego, 500 tys. zł dołożyli, na wniosek Prezydenta Miasta Mieczysława Czerniawskiego, radni Łomży. Miastu udało się zgromadzić kwotę m.in. z części zysków wypracowanych przez MPEC (400 tys. zł), z dywidendy MPWiK (25 tys. zł) i ze środków własnych budżetu (75 tys.).
więcej

Wyjazd dla przedsiębiorców na targi do Stanów Zjednoczonych

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. rozpoczęła nabór przedsiębiorców z Polski Wschodniej, (producentów z sektora spożywczego) na uczestnictwo w wyjeździe na targi PLMA’s World of Private Label odbywających się w dniach 13-15 listopada 2011 r w Chicago, USA. Wyjazd jest organizowany w ramach Projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Termin nadsyłania wniosków upływa o godzinie 12:00, 31 sierpnia 2011 roku.
więcej

Trwa budowa bulwarów nad Narwią

foto
Po dwutygodniowym okresie prac przygotowawczych polegających m.in. na układaniu tymczasowych dróg dojazdowych i karczowaniu zieleni, wczoraj ruszyły pierwsze prace związane z właściwą budową nadnarwiańskich bulwarów. Polegają one na wbijaniu w ziemię - na terenie planowanej przystani rzecznej - 12-metrowych tzw. larsenów, tworzących stalową ściankę szczelną i potrwają ponad dwa miesiące. Ponadto w najbliższym czasie prowadzone będą również roboty polegające na skarpowaniu linii brzegowej, umocnieniu brzegu rzeki oraz wykonaniu nasypu pod ścieżkę pieszą i rowerową. Prowadzenie prac utrudnia wysoki poziom wody w Narwi.
więcej

Wakacyjny rajd z LOT-em po Ziemi Łomżyńskiej

foto
W piątek 12 sierpnia br. odbył się Wakacyjny Rajd Przyrodniczo – Historyczny po Ziemi Łomżyńskiej. Zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemia Łomżyńska rajd był finansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Łomży. Jego celem było promowanie aktywnej turystyki rowerowej po pięknej i niezwykle atrakcyjnej Ziemi Łomżyńskiej, ukazanie jej walorów historycznych, przyrodniczych i kulturalnych. W rajdzie wzięła udział młodzież z Gminy Jedwabne.
więcej

Łomża uczciła 91. rocznicę „Cudu nad Wisłą”

foto
Obchody Święta Wojska Polskiego i uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęły się 15 sierpnia przed pomnikiem Żołnierzy 33. Pułku Piechoty na Placu Jana Pawła II. Cześć poległym oddał Prezydent Miasta Łomży, Mieczysław Czerniawski. Kwiaty składali także parlamentarzyści, samorządowcy, radni, żołnierze, kombatanci, Sybiracy, policjanci, celnicy, harcerze, goście i mieszkańcy Łomży.
więcej

Piłkarze ŁKS-u zaprezentowali się na ŁOWIECZCE

foto
W piątek na Starym Rynku, w ramach Łomżyńskich Wieczorów Kabaretowych, publiczności zaprezentowały się drużyny juniorów starszych oraz pierwszego zespołu ŁKS 1926 Łomża. Okazja jak najbardziej zasadna, bo już w sobotę łomżyńscy piłkarze, meczem na własnym boisku rozpoczną rywalizację w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej. Prezentacja miała miejsce w przerwie pomiędzy koncertem Agnieszki Żemek, a występami białostockich kabaretów "Numer Dwa" i "Fun Fatal".
więcej

Zagraniczne misje dla przedsiębiorców z branży spożywczej i meblowej

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych ogłosiła nabór wniosków na trzy wyjazdowe misje gospodarcze. Są one skierowane do przedsiębiorców działających w branży spożywczej oraz meblowej. Przedstawiciele przedsiębiorców z branży spożywczej mają szansę wziąć udział w październikowej misji w Korei i Wietnamie oraz listopadowej w Danii i Szwecji. Natomiast przedsiębiorcy z branży meblowej będą mogli wziąć udział w misji gospodarczej we Włoszech.
więcej

« · «« · 288 · 289 · 290 · 291 · 292 · 293 · 294 · 295 · 296 · 297 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED