Łomża

Strona główna » Aktualności

Rozmaitości Wielkanocne 2012: ze Zbójnej do Ratusza!

foto
Przez prawie godzinę trwało honorowanie laureatów tegorocznej edycji konkursu „Rozmaitości Wielkanocne” w Zbójnej. Tradycyjnie już wyniki konkursu, który jest bardzo głębokim i bezpośrednim powrotem do kurpiowskich tradycji, związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, ogłaszane są w Niedzielę Palmową. Konkurs – z coraz większym powodzeniem – organizuje Wójt Gminy Zbójna Zenon Białobrzeski i tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury pod dyrekcją Renaty Krajewskiej. Ale wśród sponsorów nie brakuje firm z Łomży – od kilku lat m.in. Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.
więcej

Konkurs na dyrektora „Budowlanki”

W związku z upływającą pięcioletnią kadencją, Prezydent Łomży ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek.
więcej

Odszedł 7 lat temu...

foto
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, z-ca Prezydenta Mirosława Kluczek oraz Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Ewa Grygo złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II przy Seminarium Duchownym. Dziś mija siódma rocznica śmieci Papieża Polaka. W miejscach związanych z Papieżem Polakiem zapalają znicze i składają kwiaty także mieszkańcy naszego miasta.
więcej

Miasto dzieciństwa, co było im rajem...

foto
- Dziękuję przede wszystkim autorom prac – wszystkim tym, którzy zdecydowali się sięgnąć po pióro i relacjonując swoje osobiste przeżycia, odsłonili też piękne, nieznane dotąd fragmenty naszej rodzimej, łomżyńskiej historii. Gratuluję zwycięzcom i jestem przekonana, że nie zabraknie ich pasjonujących dokumentów w kolejnych edycjach tego potrzebnego i pożytecznego konkursu – mówiła Zastępca Prezydenta Łomży, Mirosława Kluczek podczas sobotniej gali honorowania laureatów pierwszej edycji konkursu dokumentalnego „W mieście mojego dzieciństwa, w mieście co było mi rajem”. Konkurs jest wspólnym dziełem Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i Prezydenta Łomży. Tytuł konkursu jest cytatem z wiersza mieszkającej w podwarszawskim Piastowie łomżynianki, Iwony Krzepkowskiej – Bułat „Miasto z jeleniem w herbie”.
więcej

Wieczór dla Niemena...

Eugeniusz Szpakowski i Magdalena Sinoff
To była nie lada gratka dla miłośników twórczości Czesława Niemena. Studio Wokalne eMDeK kierowane przez Magdalenę Sinoff przygotowało wyjątkowy koncert. Gościem specjalnym spotkania był dziennikarz, dokumentalista Eugeniusz Szpakowski, który przybliżył publiczności postać wybitnego polskiego artysty i całej rodziny Wydrzyckich.
więcej

Nasze tenisistki w finale Mistrzostw Polski

W dniach 23,25 marca 2012 roku w Warszawie odbyły się Półfinały grupy B Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Startowało 16 drużyn. Zawodniczki KU AZS PWSIiP w Łomży zakwalifikowały się do Finału Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany we Wrocławiu w dniach 14-16 kwietnia 2012 roku. W turnieju finałowym weźmie udział 16 najlepszych drużyn w Polsce.
więcej

Krzyż Oficerski dla Wiktora Wołkowa

Prezydent RP Bronisław Komorowski przyznał pośmiertnie Wiktorowi Wołkowowi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Wołkow, znakomity artysta fotografik, przez ponad czterdzieści lat fotografujący pejzaże i przyrodę północno - wschodniej Polski, autor wielu wystaw i albumów, zmarł we wtorek 27 marca.
więcej

Zgłoś się do Łomżyńskiej Ligi Tenisa Ziemnego!

foto
Tego jeszcze w naszym mieście nie było. Po cieszących się sporym zainteresowaniem ligach piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, swoje umiejętności z innymi zawodnikami będą mogli porównać tenisiści. Już od dzisiaj można zgłaszać chęć wzięcia udziału w tych rozgrywkach.
więcej

Informacja ws. dyżurów aptek

foto
Nowy grafik dyżurów, uchwalony przez Radę Miejską Łomży w dniu 21 marca 2012 roku wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego. Do tego czasu nadal obowiązują dyżury zgodnie z Uchwałą nr 134/XVII/11 z dn. 30.11.2011r.
więcej

Trwa nabór do przedszkoli i szkół - sprawdź terminy!

foto
Nabór do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych odbywa się za pośrednictwem strony internetowej https://nabor.progman.pl/lomza.html. Po elektronicznej rejestracji obowiązują terminy, do których rodzice muszą dostarczyć papierowe dokumenty do wybranych placówek oświatowych. Do kiedy muszą to zrobić i kiedy dowiedzą się, czy ich dziecko zostanie przyjęte do wybranej placówki? Poniżej publikujemy najważniejsze informacje o naborze.
więcej

Zmierzyli się w konkursie wiedzy o generale Andersie

foto
W Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego "Władysław Anders - Wielki Polak XX wieku". Wydarzenie objęli patronatem Podlaski Kurator Oświaty oraz Białostocki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Do konkursu wiedzy przystąpiło 28 uczniów ze szkół podstawowych z Podgórza, Bełdy, Rydzewa, nr 4 z Grajewa oraz nr 2, 4, 5, 7 i 10 z Łomży.
więcej

Zaśpiewają NIEMENA

foto
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na Wieczór z Czesławem Niemenem. Koncert odbędzie się w niedzielę 1 kwietnia o godz. 17.00 w sali MDK przy ul. Wojska Polskiego 3.
więcej

Konkurs na wsparcie zadań w ramach ŁPPiRPA

Prezydent Łomży ogłosił otwarty konkurs ofert na wspracie realizacji zadań publicznych w zakresie Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na 2012 rok. Na realizację zadań w ramach profilaktyki I, II i III stopnia przeznaczono 642 500 zł. O środki mogą starać się organizacje pozarządowe działające na terenie miasta Łomża.
więcej

"Drzewna" zorganizowała warsztaty ekologiczne

foto
W Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży odbyła się VII edycja warsztatów ekologicznych poświęconych ochronie i oszczędzaniu zasobów wodnych. Warsztaty tradycyjnie były skierowane do gimnazjalistów z Łomży i powiatu łomżyńskiego. 22 marca 2012 roku międzynarodowe organizacje ogłosiły tegoroczne hasło obchodów „Bezpieczeństwo wody i żywności”. Obchodzony corocznie Światowy Dzień Wody ma na celu zwrócenie uwagi społeczności świata na najważniejsze problemy związane z zasobami słodkiej wody na świecie.
więcej

Przed nami tenisowe emocje

W najbliższy weekend w hali sportowej w Piątnicy odbędzie się III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym Łomża - Piątnica 31.03-1.04.2012 r. Organizatorem turnieju jest Klub Uczelniany AZS PWSiP Wałkuscy Łomża, patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski.
więcej

Sukcesy sztangistów

foto
W Zalesiu obok Białej Podlaskiej odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach udział brali zawodnicy z Słowacji, Szwecji i Ukrainy. Nie zabrakło tam uczestników z Łomży. Z siłowni Kulturystycznej Zibi Zbigniew Turowski w grupie masters do lat 50 w kat. wagowej do 90 kg zajął I miejsce z wynikiem 170 kg. Marcin Dziubiński zajął III miejsce w grupie open w kat. wagowej do 90 kg z wynikiem 190 kg. W grupie juniorów do lat 23 Szymon Wykowski zajął I miejsce w kat. wagowej do 100 kg z wynikiem 200 kg. Ten sam zawodnik w kategorii Open juniorów do lat 23 zajął III miejsce.
więcej

Sukcesy taneczne par z KTT „AKAT” Łomża

foto
W Wikielcu koło Iławy odbył się IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „ Puchar Wójta Gminy Iława ”. W turnieju tym startowało 5 par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, trenowanych przez Magdalenę i Jacka Baczewskich. W bardzo licznie obsadzonych kategoriach tanecznych łomżyńskie pary zaprezentowały się bardzo dobrze i zakwalifikowały się do finałów.
więcej

SP 5 ma laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych

foto
W Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych ogłoszonych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Na uroczystości nie zabrakło uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży. "Piątka" znalazła się wśród pięciu szkół województwa, które uzyskały największą liczbę laureatów w województwie podlaskim. Dyrektor placówki Małgorzata Pietrusewicz otrzymała z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty Jerzego Kiszkiela list gratulacyjny z życzeniami dalszych osiągnięć.
więcej

Międzynarodowy Dzień Teatru

foto
Kwiaty i życzenia wspaniałych spektakli i wiernej widowni zanieśli do Teatru Lalki i Aktora w Łomży przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łomży. Zastępca Prezydenta Łomży Mirosława Kluczek wraz z pracownikami Wydziału Kultury, Promocji i Sportu wręczyli róże dyrektorowi i pracownikom Teatru. Okazją do świętowania jest obchodzony 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru.
więcej

Tancerze nagrodzeni na "City of dance"

B.K.Teamki
Tancerze Hip Hop ze Studia Tańca B.K.Step działającego przy Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży w miniony weekend uczestniczyli w V Jubileuszowym Turnieju Tańca Nowoczesnego "City of Dance". Naszych Łomżyniaków do udziału w zawodach przygotowywali: Marek Kisiel, Adrianna Rajkowska oraz Krystian Pieloch.
więcej

« · «« · 288 · 289 · 290 · 291 · 292 · 293 · 294 · 295 · 296 · 297 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED