Łomża

Strona główna » Aktualności
180116082142.gif

Gdy wylęgną się ptaki, ruszą bulwary

foto
Warszawska firma WARBUD S.A. za kwotę 13.861.227,84 złotych zrealizuje I etap budowy nadnarwiańskich bulwarów w Łomży. Dziś w łomżyńskim Ratuszu Prezydent Mieczysław Czerniawski podpisał umowę na realizację tej inwestycji z Panem Wojciechem Gerberem - Członkiem Zarządu, Dyrektorem Regionu Centrum oraz Panem Michałem Krzyżanowskim – Prokurentem, Dyrektorem Administracyjno – Ekonomicznym, reprezentującymi głównego wykonawcę. - Jadąc tutaj nie zdawaliśmy sobie sprawy, że jest to aż tak ważna inwestycja dla Łomży – mówił Wojciech Gerber z Warbudu.
więcej

"...ale siebie dam po ślubie!"

foto
Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, a szczególnie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, od października ubiegłego roku podjęło wyzwanie ożywienia zaangażowania ludzi młodych do odpowiedzialności za siebie i Kościół w ramach peregrynacji relikwii bł. Karoliny Kózkówny - patronki KSM i Ruchu Czystych Serc. Patrząc na obszar wychowywania młodzieży do życia w czystości i przygotowania do życia w rodzinie potrzebne jest świadectwo tych sposród młodych, którzy przyjmują ideały i sposób życia bł. Karoliny. W związku z tym kierujemy zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie pt. „DEBATY WALENTYNKOWE”.
więcej

Szkoła z Łomży walczy o zwycięstwo w „Klasie ze snów”

foto
1 lutego ruszył internetowy plebiscyt ogólnopolskiego konkursu „Klasa ze snów”. O tytuł Nagrody Publiczności walczy 20 komiksów przygotowanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazła się także praca Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży. Zwycięska szkoła w plebiscycie internetowym otrzyma Nagrodę Publiczności, czyli zestaw multimedialny o wartości ok. 4 000 zł zawierający: projektor DLP SVGA, wizualizer CP135 oraz linkę zabezpieczająca Twin. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głosować można do 28 lutego na stronie www.klasazesnow.pl.
więcej

Łomża w TVP Polonia

foto
Ekipa Telewizji Polskiej gościła w Łomży, nagrywając materiał do jednego ze swoich programów emitowanych na antenie TVP Polonia. Prowadzące program dwie dziennikarki tropią w nim najbardziej fascynujące tajemnice polskich miast. Akcja poszczególnych odcinków odbywa się w interesujących historycznie, geograficznie, krajobrazowo i kulturowo miejscowościach, charakterystycznych dla danego regionu Polski. Prowadzące starają się wtopić w życie lokalnej ludności, wykonując czynności najbardziej charakterystyczne dla danego miejsca. Jeden z odcinków tego programu, mającego formę konkursu dla widzów, poświęcony będzie właśnie Łomży.
więcej

Pływalnia Nr 1 – rok po remoncie

foto
1 lutego 2010 r oddano do użytku, a dziesięć dni później oficjalnie otwarto zmodernizowany basen przy ul. Niemcewicza. Realizacja trwającej półtora roku inwestycji kosztowała ponad 10 mln złotych, z czego niespełna 2 mln zł pochodziły z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Przed remontem basen funkcjonował w strukturach Szkoły Podstawowej nr 10, zaś po jego rozbudowie zarządza nim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ciągu roku z różnych powodów pływalnia była nieczynna przez 44 dni. Mimo to, przez pozostałe dni skorzystało z niej ponad 90 tysięcy osób.
więcej

Odeszła Seniorka naszego miasta

10 sierpnia bieżącego roku obchodziłaby 105 urodziny. Niestety, najstarsza mieszkanka Łomży – ś.p. Pani Wacława Modzelewska odeszła dziś po 3.00 nad ranem. Dom przy ul. Sikorskiego, w którym mieszkała od 1935 roku, okrył się żałobą.
więcej

Prezydent spotkał się z radnymi sejmiku

foto
W łomżyńskim Ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Mieczysława Czerniawskiego z radnymi sejmiku z okręgu łomżyńskiego. Obecni byli m.in.: członek Zarządu Województwa Jacek Piorunek, i przewodniczący Rady Miejskiej Łomży Maciej Borysewicz oraz dyrektor Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego Jan Miłosz Zarzycki i rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości prof. Robert Charmas.
więcej

Ugoda z rodzicami dzieci niepełnosprawnych

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski w miniony piątek zawarł ugodę z rodzicami trojga dzieci niepełnosprawnych odnośnie odpłatności za świadczone przez Miasto usługi w latach 2004-2009 w Dziennym Domu Pomocy w Łomży. W celu zakończenia sporu Miasto uznało roszczenia rodziców dzieci niepełnosprawnych do kwot należności głównych bez ustawowych odsetek i zobowiązało się wypłacić w sumie około 55 tysięcy złotych w terminie 14 dni od podpisania ugody. Od dochodzenia innych roszczeń obie strony odstąpiły.
więcej

Pół wieku razem: na dobre i na złe

foto
Po pięćdziesięciu latach od czasu, gdy przyrzekali sobie dozgonną miłość, wierność i uczciwość małżeńską, spotkali się znowu. W Urzędzie Stanu Cywilnego łomżyńskiego Ratusza czekał na nich prezydent Mieczysław Czerniawski, szefowa USC Marta Biedrzycka, najbliższe rodziny... Przyszli, by wspólnie cieszyć się ich uczuciem, co przetrwało dziesiątki lat, gratulować wytrwałości, cieszyć się wspaniałym ich dorobkiem.
więcej

Prezydent o obwodnicy i OKE

Podsekretarz Stanu MEN na spotkaniu w gabinecie Prezydenta Łomży
W ostatnich dniach Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski odbył dwie ważne rozmowy dotyczące funkcjonowania w naszym mieście Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz budowy obwodnicy naszego miasta. We wtorek, w łomżyńskim ratuszu Prezydent spotkał się ze Zbigniewem Włodkowskim – Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, zaś w środę w Białymstoku z Jerzym Doroszkiewiczem – dyrektorem białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
więcej

Episkopat dziękuje łomżyniakom

foto
Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski wziął udział w dorocznym spotkaniu opłatkowym Miast Papieskich, organizowanym przez Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski. Miasta Papieskie to ponad pięćdziesiąt miejscowości, które w trakcie swojego pontyfikatu odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Spotkaniu przewodniczył Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz - jednocześnie przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tradycyjnie spotkanie opłatkowe było również okazją do podsumowania ubiegłorocznych obchodów Dnia Papieskiego w Polsce, koordynowanego właśnie przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W jego trakcie Prezydent Łomży odebrał podziękowanie dla mieszkańców naszego miasta za włączenie się w obchody Jubileuszowego X Dnia Papieskiego, organizowanego w celu uczczenia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.
więcej

Bal choinkowy w Przedszkolu nr 2 w Łomży

foto
Od samego rana w środę 19 stycznia 2011 r. Przedszkole Publiczne nr 2 w Łomży zamieniło się w wielkie Wesołe Miasteczko. Nauczycielki zadbały o wspaniałą scenografię - kolorowe ulice, przy których mieszkają tylko weseli i szczęśliwi ludzie. Rodzice przebrali swoje dzieci w przepiękne stroje karnawałowe - ich pomysłowość nie miała granic. Na bal przybyły księżniczki i królowie, wróżki i elfy, motylki i biedronki, Indianie i spidermeni, przeróżne zwierzęta itd..
więcej

Spotkanie ws. projektu programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

We wtorek 25 stycznia br., o godz. 14:00, w sali konferencyjnej (II p.) Urzędu Miejskiego rozpocznie się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, dotyczące projektu Rocznego Programu Współpracy Miasta Łomży z Organizacjami Pozarządowymi. Swoje uwagi do projektu można zgłaszać do jutra na adres mailowy ratusz@um.lomza.pl oraz na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w komentarzach do artykułu, w którym umieszczony został projekt Programu.
więcej

Projekt programu współpracy z organizacjami pozarządowymi - konsultacje

Prezydent Łomży ogłosił konsultacje społeczne projektu rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Uwagi i propozycje można zgłaszać pod adres ratusz@um.lomza.pl, a w dniach 21-25 stycznia br. również w formie komentarza do tego artykułu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do usuwania z komentarzy wpisów o treściach wulgarnych, nieetycznych i niedotyczących Programu. Poniżej zamieszczamy pełną treść projektu.
więcej

Zmiany w Urzędzie Miejskim

Po objęciu stanowiska Prezydenta Miasta przez Mieczysława Czerniawskiego, w nowym roku zaszły w łomżyńskim ratuszu zmiany. Przede wszystkim swoje gabinety zmienili Prezydent Miasta i jego zastępcy. Numery pokojów zmieniły także m.in. Kadry, Biuro Promocji i Biuro Prasowe oraz Sekretarz Miasta.
więcej

Doradcy Prezydenta Łomży

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski skorzystał z uprawnień jakie nadała mu ustawa o pracownikach samorządowych, która mówi o tym, że wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast mogą zatrudniać asystentów lub doradców (w Łomży maksymalnie pięciu).
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w gronie doradców znalazł się dotychczasowy prezydent Łomży – Jerzy Brzeziński. Jak już wcześniej informowaliśmy – Jerzy Brzeziński będzie doradcą prezydenta przez 3 miesiące.
więcej

Prof. Zawiślak będzie przewodniczył Społecznej Radzie Konsultacyjnej

foto
Prezydent Mieczysław Czerniawski powołuje Społeczną Radę Konsultacyjną przy Prezydencie Łomży jako organ doradczy. Jej szefem zostanie prof. dr hab. Andrzej Zawiślak.
Prof. dr hab. Andrzej Zawiślak - w 1991 Minister Przemysłu i Handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego – był m.in. posłem na Sejm X kadencji. W 1962 roku ukończył studia z zakresu nauki o organizacji i zarządzaniu na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Instytucie Przedsiębiorczości Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
więcej

Uroczysta Pasterka u Św. Andrzeja Boboli

foto
Dziś (24 grudnia 2010 r.) o północy, podczas tradycyjnej Pasterki Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej, bp Stanisław Stefanek poświęci nowy kościół. Świątyni przy ul. Wąskiej patronować będzie Święty Andrzej Bobola – misjonarz związany z Łomżą swoją pracą. Jest to ósma parafia w naszym mieście. Erygowana została 4 marca 2003 r. Na jej „szefa” bp Stefanek skierował ówczesnego dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ks. Andrzeja Popielskiego. Energiczny kapłan przystąpił do tworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego od... odwiedzin swoich wiernych w ich mieszkaniach, podczas wizyt bożonarodzeniowych.
więcej

Spotkanie opłatkowe w Urzędzie Miejskim

foto
W holu łomżyńskiego Ratusza miało miejsce uroczyste spotkanie opłatkowe. Wzięli w nim udział Prezydent Mieczysław Czerniawski, jego zastępcy Mirosława Kluczek i Beniamin Dobosz, Radni Rady Miejskiej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych miasta oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. W spotkaniu wigilijnym uczestniczyli również były Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński i jego zastępcy. Honorowymi gośćmi spotkania byli J.E. ks. bp Stanisław Stefanek oraz J.E. ks. bp Tadeusz Bronakowski. Uroczystości towarzyszyły jasełka wystawione przez dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Łomży.
więcej

Ślubowania dotrzymam

W związku z informacjami pojawiającymi się w mediach o zamiarze zatrudnienia b. Prezydenta Łomży „na etacie doradcy do czasu ułożenia sobie przez niego życia zawodowego” wyjaśniam, że faktycznie – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – zamierzam prosić p. Jerzego Brzezińskiego (który przez 8 lat kierował życiem miasta) o konsultacje dotyczące min. zawartych przez niego umów, czy też negocjacji prowadzonych z firmami zewnętrznymi, a mających bezpośredni wpływ na realizację choćby bieżących zobowiązań zewnętrznych. Jest to normalna praktyka stosowana wszędzie, jeśli obie strony wyrażą na to zgodę. Tym bardziej, że przecież mamy w mieście do czynienia z dużym frontem inwestycyjnym, który został zapoczątkowany przez b. prezydenta i jego służby.
więcej

« · «« · 284 · 285 · 286 · 287 · 288 · 289 · 290 · 291 · 292 · 293 · »» · »


Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED