Łomża

Strona główna » Aktualności

Łomżyńska kolęda na święta

Zapraszamy do wysłuchania kolędy nagranej w klimacie hiphopowym przez dwoje młodych łomżyniaków Krzysztofa Kowalewskiego i Olę Domalewską.
więcej

Znaleziono klucze

W okolicy garaży przy cmentarzu na ul. Kopernika znalezione zostały klucze. Można je odebrać w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. Kopernika 9a.
więcej

Funkcjonowanie miejskich pływalni w święta

Miejski Ośrodek Sportu i Turystyki w Łomży informuje, że Pływalnie Miejskie nie będą czynne w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok. Godziny funkcjonowania w pozostałe dni świąteczne prezentujemy poniżej.
więcej

Hokejowe otwarcie lodowiska

foto
Lodowisko miejskie, wybudowane w ramach rządowego programu „Biały Orlik” zostało w czwartkowy wieczór oficjalnie otwarte, rzuceniem przez Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego hokejowego krążka na lodową taflę. Wcześniej miały miejsce przemówienia oraz błogosławieństwo, jakiego udzielił ks. Jerzy Abramowicz – proboszcz sąsiadującego z obiektem kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Uroczystość uświetnił pokazowy mecz hokeja na lodzie w wykonaniu Amatorskiej Drużyny Hokejowej z Białegostoku oraz konkurs strzałów na bramkę w wykonaniu łomżyńskich radnych.
więcej


Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Łomży

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski i O. Jan Bońkowski
Na Starym Rynku w Łomży, przy dźwięku kolęd odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, przyniesionego przez harcerzy z łomżyńskiego Hufca ZHP. Po przyjęciu Ognia z Betlejem przez Prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego i O. Jana Bońkowskiego z Zakonu Kapucynów, każdy z mieszkańców miasta, odpalając ze specjalnego ogniska przyniesioną ze sobą świeczkę lub lampion, mógł zabrać Światełko Pokoju także do swojego domu.
więcej

Wigilijne spotkanie pracowników oświaty

foto
Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 5 zamieniła się w betlejemską stajenkę, a dzieci w śpiewających Mikołajów. Tak rozpoczęło się wigilijne spotkanie, które zgromadziło dyrektorów szkół i placówek oświatowych, nauczycieli i przedstawicieli Wydziału Oświaty. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną, rozdawali słodkie bombki i wprowadzili gości w wyjątkowy, świąteczny nastrój.
więcej

Wyniki konkursu fotograficznego "Łomża jakiej nie znacie"

foto
W Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży miało miejsce uroczyste podsumowanie I. edycji konkursu fotograficznego pt.„Łomża jakiej nie znacie”. Podczas gali finałowej obecni byli nagrodzeni uczestnicy konkursu i ich opiekunowie. Zebrani mieli możliwość wysłuchania koncertu kolęd wykonanych przez solistów Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży. Na konkurs „Łomża jakiej nie znacie” wpłynęło 170 fotografii.
więcej

Dzieci przyszły z życzeniami do Prezydenta

foto
Maluchy z Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży pojawiły się w łomżyńskim Ratuszu w środę przed południem. Wraz z opiekunkami zgromadziły się przed gabinetem Prezydenta Mieczysława Czerniawskiego i przebrały w świąteczne stroje. Miały ze sobą muzyczną niespodziankę...
więcej

Uroczysty Koncert Sylwestrowy

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza wszystkich melomanów na Uroczysty Koncert Sylwestrowy, który odbędzie się 31 grudnia 2011 r. o godz. 17:30 w Sali Koncertowej FKWL, ul. Nowa 2 w Łomży. W ten wyjątkowy wieczór usłyszymy najpiękniejsze arie operetkowe w wykonaniu Agnieszki Tomaszewskiej (sopran) oraz muzykę na dudy z orkiestrą w wykonaniu dudziarza Lindsaya Davidsona. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra FKWL w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego.
więcej

Jest dofinansowanie na tereny inwestycyjne w Łomży

Zarząd Województwa pod przewodnictwem Marszałka Jarosława Dworzańskiego przyznał około 1,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na przygotowanie działek pod inwestycje w Łomży. Dzięki temu tereny przy ulicy Akademickiej zostaną uzbrojone w media i zyskają komfortowe drogi dojazdowe. W ten sposób w mieście powstanie ponad 5 ha terenów inwestycyjnych, które zostaną włączone do podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej.
więcej

Halowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie dla dzieci i młodzieży

foto
Przez dwa grudniowe weekendy na hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie dla dzieci i młodzieży. W mistrzostwach zorganizowanych przez UKS „Return” Łomża, które swoim patronatem objął Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, wystartowało 62 uczestników z różnych szkół łomżyńskich. Najmłodsza uczestniczka była uczennicą pierwszej klasy szkoły podstawowej, a najstarsi zawodnicy uczniami klas maturalnych.
więcej

W czwartek uroczyste otwarcie lodowiska

22 grudnia o godz. 17.30 Miejskiego Lodowisko ruszy oficjalnie. Wówczas nastąpi otwarcie losowiska, wybudowanego w ramach programu „Biały Orlik”.
więcej

Przetarg na działkę przy Reymonta unieważniony

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski unieważnił przetarg na zbycie nieruchomości przy ul. Reymonta, przeznaczonej pod budownictwo wielorodzinne. Powodem takiej decyzji było niedotrzymanie przez zbywającego ustaleń par. 6 ust. 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości. Chodzi o zasady podawania do publicznej wiadomości ogłoszenia o przetargu.
więcej

Dzieci z Przedszkola nr 5 zaprosiły na Wigilię...

foto
Przedświątecznych spotkań ciąg dalszy. Tym razem opłatkiem podzieliły się dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. W ten wyjątkowy wieczór zaprosiły do swojego przedszkola rodziców i gości. Były życzenia, jasełka i wspólne kolędowanie.
więcej

Zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate z medalami Mistrzostw Europy

foto
6 medali zdobyli w sobotę 17 grudnia młodzi karatecy z Łomżyńskiego Klubu Karate na rozegranych w Warszawie Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin. W skład reprezentacji Polski ŁKK wystawił najwięcej zawodników spośród polskich klubów, bo aż siedmiu: dwie młodziczki (14-15 lat), dwie juniorki i trzech juniorów (16-17 lat). Również pod względem zdobyczy medalowych ŁKK uplasował się zdecydowanie na pierwszym miejscu.
więcej

Ks. bp Janusz Stepnowski nowym Biskupem Łomżyńskim

foto
W niedzielę 18 grudnia br., w Katedrze Łomżyńskiej pw. św. Michała Archanioła odbyła się uroczystość święceń i ingresu Biskupa Łomżyńskiego Ks. Prałata dra Janusza Bogusława Stepnowskiego. Głównym Konsekratorem był Kard. Marc Ouellet – Prefekt Kongregacji ds. Biskupów, zaś współkonsekratorami Ks. Abp Celestino Migliore – Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz Ks. Bp Stanisław Stefanek – Administrator Apostolski, przez ostatnie 15 lat Biskup Łomżyński.
więcej

Mieszkańcy Łomży spotkali się na pierwszej Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej

foto
Około tysiąca osób spotkało się na Starym Rynku w Łomży podczas pierwszej w historii Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej, by wspólnie łamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i razem śpiewać kolędy. Nie zabrakło władz miasta, radnych, parlamentarzystów, przedstawicieli władz województwa i władz kościoła łomżyńskiego, ale przede wszystkim licznie przybyłych mieszkańców. Wszyscy zebrani mieli również możliwość spożycia wigilijnych potraw, a dla najmłodszych nie zabrakło słodkich upominków od Świętego Mikołaja.
więcej

Wyniki Grand Prix w pływaniu

fot. MOSIR
14 grudnia br. na Pływalni Miejskiej Nr 2 w Łomży odbyła się impreza pod hasłem: "Mikołajkowe Grand Prix Łomży w Pływaniu w ramach Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych". Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży Zbigniew Sasinowski.
więcej

Bezpłatne szkolenia z turystyki

foto
Fundacja Zielone Płuca Polski oraz Kurpiowska Organizacja Turystyczna serdecznie zapraszają za bezpłatne szkolenia: „Działalność agroturystyczna”; „Marketing turystyczny”; „Współpraca sieciowa”, realizowane w ramach projektu ,,Zielone Płuca Polski  - Kraina Ekorutystyczna" ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Szkolenie adresowane jest do kadry lokalnych organizacji turystycznych, kadry branży turystycznej – osoby pierwszego kontaktu z klientem, podmiotów zainteresowanych rozpoczęciem działalności w sektorze ekoturystyki, oraz pracowników administracji samorządowej, zajmujących się turystyką, promocją i rejestracją działalności gospodarczej.
więcej

« · «« · 288 · 289 · 290 · 291 · 292 · 293 · 294 · 295 · 296 · 297 · »» · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED